کتاب کوچینگ تحصیلی:ترجمه دکتر سعید جوی زاده

کتاب کوچینگ تحصیلی با توجه به دهه‌ها تجربه کوچینگ  حرفه‌ای آکادمیک ما تهیه شده است. ما در کتاب کوچینگ تحصیلی سعی کرده‌ایم تا یک راهنمای کامل و در عین حال قابل دسترس برای کوچینگ تحصیلی در آموزش عالی بر اساس تمرین مستقیم، چارچوب‌های نظری و تحقیقات تجربی بنویسیم. هدف ما بیشتر از همه، ایجاد منبعی برای کمک به کارکنان و اساتید علاقه‌مند در یادگیری اصول و روش‌های کوچینگ تحصیلی بود تا بتوانند دانشجویان کالج را در راه به‌دست آوردن موفقیت هدایت کنند. به هر حال، ماموریت حرفه‌ای ما کمک به دانشجویان دانشگاهی برای شناسایی، تلاش و سپس دستیابی به اهداف دانشگاهی است.ما کتاب کوچینگ تحصیلی را برای پاسخ به نیازهای مخاطبان نوشته‌ایم. اگرچه کوچینگ تحصیلی برای بیش از بیست سال بخشی از آموزش عالی بوده است، اما منابع کمی در این زمینه منتشر شده است. ما تجربه حرفه‌ای و گسترده‌ای در ارائه کوچینگ تحصیلی به دانشجویان، آموزش کوچینگ تحصیلی و تحقیق در این زمینه داریم. در طول سال‌ها، در موقعیت‌ها و زمینه‌های مختلف، مرتباً شنیده‌ایم که “کدام کتاب را در مورد کوچینگ تحصیلی توصیه می‌کنید؟” در حالی که کتاب‌های بسیار عالی در مورد کوچینگ زندگی و کوچینگ  ADHD وجود دارند و در مورد موضوعاتی مانند یادگیری استراتژی‌های مطالعه حجم زیادی از کتاب‌ها وجود دارد، اما درباره کوچینگ تحصیلی در آموزش عالی، نمی‌توانیم به یک کتاب خاص اشاره کنیم.

 

کتاب کوچینگ تحصیلی

کتاب کوچینگ تحصیلی: راز کسب موفقیت های بیشتر

کتاب کوچینگ تحصیلی تنها به دانش‌آموزان و دانشجویان کمک نمی‌کند که نمرات بهتری بگیرند، بلکه به آن‌ها کمک می‌کند تا در تمام جنبه‌های زندگی تحصیلی خود به موفقیت برسند. برنامه کوچینگ تحصیلی دکتر سعید جوی زاده  با ترکیب روش مربیگری سنتی و شخصی، بر اساس تجربه بیش از بیست سال ما به عنوان یک شرکت آموزشی برتر، ترکیبی منحصر به فرد از کوچینگ تحصیلی را ارائه می‌دهیم.

بسیاری از والدین و دانش‌آموزان به کوچینگ تحصیلی علاقه‌مند هستند، اما کاملاً مطمئن نیستند که این مفهوم چیست و چگونه می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد. در این متن، ما قصد داریم به شرح دقیقی از کوچینگ تحصیلی پرداخته و توضیح دهیم که به چه گروهی از افراد می‌تواند کمک کند و به چه گروهی نمی‌تواند. همچنین، تفاوت آن با سایر سیستم‌های پشتیبانی یک به یک را نیز بررسی خواهیم کرد.

کوچینگ تحصیلی چیست؟

کوچینگ تحصیلی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا بهبود مهارت‌هایی که با موفقیت در مدرسه مرتبط هستند، اما موضوع خاصی ندارند، را با رویکرد دانش‌آموز محور، پیگیری کنند. این مهارت‌ها شامل انگیزه، سازماندهی، تکمیل تکالیف، مطالعه مؤثر و به طور کلی «برآوردن توانایی‌های بالقوه خود» است. برای دوره دبیرستان و رشته کالج، تسلط بر این جنبه‌های دانش‌آموزی بسیار مهم است.

کوچینگ توسط دانش‌آموز هدایت می‌شود، به این معنی که با دانش‌آموزان کار می‌کنیم تا اهدافی را که برای آنها معنادار باشد، تعیین کنند، سپس استراتژی‌ها و برنامه‌هایی را برای کمک به آنها برای رسیدن به آن اهداف ایجاد کنیم. اگرچه تمرکز اصلی ما بر روی تحصیلات است، اهداف گاهی اوقات به قلمروهای دیگر نیز گسترش می‌یابد، زیرا سایر جنبه‌های زندگی اغلب بر عملکرد تحصیلی تأثیر می‌گذارد.

با گذشت زمان، با کمک به دانش‌آموزان برای یادگیری بیشتر در مورد خود و کسب استراتژی‌های جدید برای رسیدن به اهداف خود، کوچینگ تحصیلی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا به متفکران مستقل تبدیل شوند. علاوه بر این، دانش‌آموزان بدون توجه به اینکه چه چیزی را دنبال می‌کنند، به یادگیرندگان کارآمدتری تبدیل می‌شوند و این مهارت‌ها را در طول زندگی خود حفظ می‌کنند. به همین دلیل، کوچینگ تحصیلی نه تنها برای دانش‌آموزان ارزشمند است، بلکه برای مربیان و والدین نیز بسیار ارزشمند است.

کوچینگ تحصیلی

آیا کوچینگ فقط آموزش است یا درمان؟

ما اغلب برای تفاوت کوچینگ تحصیلی با تدریس خصوصی یا درمانی سؤال داریم. در اینجا به سه مقایسه رایج می‌پردازیم، در حالی که متذکر می‌شویم که مطمئناً بین هر یک از این روش‌ها همپوشانی وجود دارد:

در مقایسه با تدریس خصوصی، بزرگترین تفاوت کوچینگ تحصیلی در این است که به مهارت‌هایی مانند انگیزه، سازماندهی، تکمیل تکالیف، مطالعه مؤثر و به طور کلی «برآوردن توانایی‌های بالقوه خود» می‌پردازد که برای هر موضوعی کاربرد دارد. با این گفته، رویکرد Signet به تدریس خصوصی، همیشه دانش‌آموز را به عنوان یک فرد کامل در بر می‌گیرد (یکی از ارزش‌های اصلی ما «آموزش به دانش‌آموزان، نه موضوعات» است). تفاوت عمده دیگر این است که تدریس خصوصی اغلب توسط معلم و هدایت می‌شود، در حالی که مربیگری بسیار بیشتر دانش‌آموز محور است. به عنوان مثال، در تدریس خصوصی، ما می‌گوییم: “این چیزی است که می‌خواهم قبل از جلسه بعدی ما انجام دهید تا در _____ بهتر شوید.” در مربیگری، می‌گوییم: “دوست داری چه کاری انجام دهی تا قدم بعدی به سوی هدفت برداریم؟”

در مقایسه با درمان، کوچینگ تحصیلی بیشتر بر اقدام برای کمک به دانش‌آموزان برای مقابله با مشکلات تأکید دارد و بر آینده متمرکز است. درمان تمایل دارد بر علل اساسی عمیق رفتارها تأکید کند و اغلب بر روی باز کردن وقایع گذشته برای شفاف سازی و تسریع تغییرات متمرکز است. بسته به دانش‌آموز، مربیگری دانشگاهی و درمان ممکن است مکمل‌های عالی برای یکدیگر باشند.

در مقایسه با کوچینگ زندگی، کوچینگ تحصیلی از یک لنز و چارچوب آموزشی برای کمک به دانش‌آموزان برای تعیین و دستیابی به اهداف تحصیلی خود استفاده می‌کند. در حالی که دانش‌آموزان با یک مربی زندگی کار می‌کنند تا به چالش‌های مربوط به فعالیت‌های روزمره زندگی، به جای چالش‌های خاص دانشگاهی رسیدگی کنند.

کوچینگ تحصیلی

روش کوچینگ تحصیلی دکتر سعید جوی زاده

روش کوچینگ تحصیلی دکتر سعید جوی زاده دو بخش دارد:

رویکرد دانش‌آموز محور، در مربیگری معاصر به عنوان یک استاندارد نسبتاً متداول شناخته شده است.

پنج کلید آکادمیک نیز به عنوان سس مخفی‌ای است که مربیگری آکادمیک ما را از سایر روش‌ها متمایز می‌کند.

رویکرد دانش‌آموز محور: مربیان کوچینگ تحصیلی تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده همگی در روشی سنتی و غیر مستقیم مربیگری آموزش دیده‌اند. این روش، به‌طور غلطی این ادعا را به دنبال دارد که ما دانش‌آموزان را روی صندلی راننده قرار می‌دهیم. همانطور که قبلاً اشاره شد، وظیفه مربیان ما این است که به دانش‌آموزان کمک کنند تا بفهمند چه می‌خواهند و چگونه می‌توانند به طور مؤثر به آن برسند.

رویکرد دانش‌آموز محور به چند دلیل مؤثر است:

1- به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در این فرآیند به‌طور فعال شرکت کنند. هیچ‌کس دوست ندارد به او گفته شود چه کاری انجام دهد، از جمله دبیرستانی‌ها. زمانی که دانش‌آموزان استقلال تصمیم‌گیری خود را داشته باشند، تمایل بیشتری برای آزمایش استراتژی‌های جدید دارند.

2- خواسته‌های یک دانش‌آموز حرف اول را می‌زند. با شروع با آنچه دانش‌آموزان می‌خواهند، مربیان می‌توانند به دانش‌آموزان کمک کنند تا اهدافی را تعیین کنند که معنادار باشد. حرکت به سمت این اهداف با انگیزه درونی تغذیه می‌شود.

3- راه‌حل‌ها متناسب با شرایط هر دانش‌آموز است. دانش‌آموزی با چالش‌های مکرر احتمالاً قبلاً تعدادی راه‌حل را امتحان کرده است. معمولاً، این راه‌حل‌ها به دلیل سفارشی نبودن نمی‌چسبند. آنها در زمینه فردی دانش‌آموز معنا ندارند. این به ما امکان می‌دهد تا به علت اصلی چالش‌های دانش‌آموز برسیم. هیچ دو دانش‌آموزی دقیقاً شبیه هم نیستند و حتی دانش‌آموزانی که با چالش مشابهی مواجه می‌شوند، ممکن است دلایل زمینه‌ای بسیار متفاوتی داشته باشند. برای مثال، انجام ندادن تکالیف به موقع ممکن است ناشی از یک مسئله سازمانی (مشکل در پیگیری تکالیف) یا کمال‌گرایی (مشکل در انجام تکالیف باشد زیرا کار هرگز به اندازه کافی خوب به نظر نمی‌رسد). با شناسایی علت اصلی مشکل، مربیان دانشگاهی می‌توانند با دانش‌آموزان همکاری کنند تا استراتژی‌هایی را ایجاد کنند که در حل نهایی مشکل مؤثرتر باشد.

کوچینگ تحصیلی سعید جوی زاده

روش کوچینگ تحصیلی دکتر سعید جوی زاده

پنج کلید  کوچینگ تحصیلی تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده : چارچوبی است که در روش مربیگری ما به نتیجه رسیدیم. این چارچوب بر اساس مشاهدات ما از هزاران دانش‌آموز در بیش از یک دهه تدوین شده است. به این نتیجه رسیدیم که دانش‌آموزان موفق کسانی هستند که در پنج زمینه کلیدی، قدرت و مهارت دارند. اگر چه به دانش‌آموزان اجازه می‌دهیم تا با چالش‌ها به روش خودشان برخورد کنند، اما مربیان ما با استفاده از چارچوب پنج کلید به چالش‌های دانش‌آموزان نگاه می‌کنند. فرضیه ما این است که اگر دانش‌آموزان مهارت‌های خود را در هر یک از این زمینه‌ها تقویت کنند، در نهایت به دانش‌آموزان بهتری تبدیل خواهند شد.

در صورت لزوم، مربیان ما از این چارچوب برای توصیه استراتژی یا ابزاری که به دانش‌آموزی که با چالش خاصی مواجه است کمک می‌کند، استفاده می‌کنند. دانش‌آموزان نیازی به دوباره اختراع چرخ ندارند و می‌توانند به جای تلاش برای کشف راه‌حلی جدید، از استراتژی‌های پیشنهادی توسط مربیان استفاده کنند. چارچوب پنج کلید آکادمیک، کوچینگ تحصیلی تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده  را از سایر برنامه‌های موجود متمایز می‌کند.

کوچینگ تحصیلی

پنج کلید کوچینگ تحصیلی دکتر سعید جوی زاده عبارتند از:

چشم انداز :

به معنای داشتن تصویری از آینده‌ای است که می‌خواهید به آن دست یابید. این آینده ممکن است فردا یا 10 سال آینده باشد، اما شما باید چیزی را به وضوح ببینید یا بخواهید تا به سمت آن حرکت کنید. در روش مربیگری ما، به دانش‌آموزان کمک می‌کنیم که «داستانی» در مورد خود و زندگی تحصیلی‌شان بسازند، به‌گونه‌ای که انگیزه‌شان را بهبود بخشد و آنها را به جلو نگه دارد.

مدیریت زمان :

از اهمیت بسیاری برخوردار است و تمامی دانش‌آموزان باید بدانند که چگونه زمان خود را به طور موثر مدیریت کنند تا به سمت اهدافشان حرکت کنند. این امر با ایجاد آگاهی در مورد نحوه گذراندن وقت به دست می‌آید و اغلب شامل راه‌اندازی یک سیستم مدیریت زمان با یک تقویم یا برنامه ریزی است.

مدیریت وظایف :

نیز به‌طور مستقیم با زمان مرتبط است و باید به طور مداوم بر آن تمرکز شود. بسیاری از دانش‌آموزان فرآیند روشنی برای انجام وظایف ندارند، برخی فقط در آخرین لحظه قادر به انجام کار خود هستند و برخی دیگر نیاز به کمک دارند تا پروژه‌های بزرگ‌تری را که به نظرشان طاقت‌فرسا می‌رسد، به پایان برسانند. در مدیریت وظایف، اولویت‌بندی و یادگیری نه گفتن نیز نقش مهمی دارد.

دانش‌آموزان نیاز دارند:

به فرآیندهایی که به آنها کمک کند هم مطالب فیزیکی (کتاب‌ها، پوشه‌ها، مقالات و غیره) و هم چیزهای دیجیتالی خود (فایل‌ها، ضبط‌ها، بارگیری‌ها و اسناد) را مدیریت کنند. به عنوان مثال، ادغام مواد فیزیکی و دیجیتالی کلاس برای آماده شدن برای امتحان نهایی، چالشی منحصر به فرد برای نسل جدیدی از دانش‌آموزان است.

کارهای روزمره:

نیز در مورد استفاده از حلقه‌ها، عادات و الگوهایی است که مغز ما برای کمک به ما در دستیابی به اهداف ایجاد می‌کند. اگر به طور آگاهانه ایجاد شود، روال‌ها نوعی ابرقدرت هستند. با این حال، روال‌های اشتباه می‌تواند کریپتونیت باشد. استفاده از روال‌های مفید می‌تواند میزان تصمیم‌گیری و استرس را در بسیاری از زمینه‌های زندگی دانش‌آموز کاهش دهد.

کوچینگ تحصیلی

چه کسانی از کوچینگ تحصیلی سود می برند؟

خبر خوب این است که هر دانش آموزی می تواند از کار با یک مربی آکادمیک مزایایی ببیند. با این حال، دو موقعیت وجود دارد که دانش‌آموزان ممکن است بیش از سایر موارد به مربیگری آکادمیک نیاز داشته باشند:

برای بهبود عملکرد:  دانش‌آموزان کم‌عملکرد به احتمال زیاد به حمایت بیشتری نیاز دارند. آنها ممکن است:

  • نمرات مزمن پایینی دارند
  • نداشتن انگیزه*
  • مبارزه در کلاس های متعدد به جای یک حوزه موضوعی
  • در انجام تکالیف تعلل کنید
  • نمایش عدم ثبات؛ یعنی “بالا” و “پایین” در طول ترم
  • با ADHD خفیف تا متوسط، چالش های عملکرد اجرایی یا سایر تفاوت های یادگیری سر و کار داشته باشید
  • به راحتی حواس خود را پرت کنید و در ادامه مسیر مشکل داشته باشید

 
*والدین اغلب کمبودهای دانش آموز را به بی انگیزگی نسبت می دهند. در واقعیت، اغلب مشکلات دیگری وجود دارد که دانش آموز بیان نکرده است، و وقتی با آن نگرانی ها برخورد شود، موضوع انگیزه ناپدید می شود.

برای افزایش تجربه:  این دانش‌آموزان که اغلب نادیده گرفته می‌شوند، اما به همان اندازه مهم هستند، نمرات خوبی دارند اما ممکن است با مشکلات دیگری در ارتباط با مدرسه سر و کار داشته باشند یا احساس می‌کنند که در چالش نیستند. آنها ممکن است:

  • عملکرد بالایی داشته باشید اما دائماً تحت استرس باشید
  • احساس بی نظمی کنید
  • برای مدیریت یک ذهنیت کمال گرا به ابزار نیاز دارید
  • فرآیند کالج را طاقت فرسا ببینید و بخواهید با یک شخص ثالث بی طرف صحبت کنید
  • با وجود عملکرد بالا، به دلیل ناتوانی در یادگیری با چالش روبرو شوید
  • احساس کنید مدرسه “خسته کننده” است اما نمی دانید که چگونه در جای دیگری شرکت کنید
  • می خواهند به خارج از منطقه راحتی خود فشار بیاورند

 
با این حال، چند نوع از دانش آموزان وجود دارند که از کار با یک مربی آکادمیک سودی نخواهند برد:

دانش آموزان بدون انگیزه ما می‌توانیم با دانش‌آموزانی که انگیزه پایینی دارند، کار کنیم، اما آنها باید آماده و مشتاق در فرآیند مربیگری باشند. اگر فقدان انگیزه عمیقی وجود داشته باشد، درمان ممکن است نقطه شروع بهتری باشد.

دانش آموزانی که مشکلات یادگیری یا سلامت روانی شدیدتری دارند. برخی از خانواده ها زمانی که به یک درمانگر یا متخصص برای یک ناتوانی یادگیری خاص نیاز دارند، به یک مربی مراجعه می کنند. ما می‌توانیم به والدین کمک کنیم تا تشخیص دهند که چه زمانی چنین است و در صورت لزوم به همکاران مورد اعتماد خود ارجاع دهند.

دانش آموزان در حالت بحران دانش‌آموزان در حالت بحران اغلب به شدت به مربیگری آکادمیک نیاز دارند، اما به طور کلی تا زمانی که دانش‌آموزان دیگر در وضعیت اضطراری نباشند، شروع به مربیگری را توصیه نمی‌کنیم. حالت بحران – اغلب به دلیل عقب ماندن شدید، یا چالش‌های عاطفی یا یادگیری عمیق‌تر – یک موقعیت حاد است که نیاز به توجه جدی دارد، در حالی که مربیگری یک فرآیند طولانی مدت است. برای دانش‌آموزانی که در حالت بحران هستند، می‌توانیم به متخصصان مناسب مراجعه کنیم و/یا یک تیم قوی از معلمان را گرد هم بیاوریم تا به آنها کمک کنیم تا از چالش‌های حاد خود عبور کنند. پس از آن، ما می توانیم مربیگری آکادمیک را برای کمک به دانش آموزان برای جلوگیری از موقعیت های مشابه در آینده آغاز کنیم.

والدینی که برنامه از پیش تعیین شده دارند. اگرچه ممکن است والدین کسانی باشند که مربی را استخدام می کنند، اما ما همیشه شاگردان خود را مشتری می دانیم. کوچینگ بر اساس اهداف و خواسته‌های دانش‌آموز تعیین می‌شود، و در حالی که ما خواسته‌های والدین را در نظر می‌گیریم، به والدین قول نمی‌دهیم که نتایج خاصی را ارائه کنیم. دوست دارم بگویم که والدین ما را استخدام می کنند زیرا می خواهند به دانش آموز خود کمک کنند تا در زندگی پیشرفت کند، اما نمی توانند مسیر را دیکته کنند.

کوچینگ تحصیلی

چه کسانی از کوچینگ تحصیلی سود می برند؟

اکنون که مروری جامع از کوچینگ آکادمیک به شما ارائه کرده‌ایم، بیایید به تعدادی از مهره‌ها و پیچ‌ها نگاهی بیندازیم. فرآیند مربیگری ما بسیار ساده است:

مصرف اولیه  ما با یک جلسه پذیرش با دانش آموز (و والدین، اگر دانش آموز هنوز بالغ نشده است) شروع می کنیم. در جلسه پذیرش، ما:

  • درک کنید که چرا دانش آموز به دنبال مربیگری آکادمیک است
  • در مورد چالش های تحصیلی خاصی که دانش آموز با آن مواجه است آشنا شوید
  • شروع به ایجاد تصویری از آنچه دانش آموز می خواهد از مربیگری به دست بیاورد و چگونه به جلو برود
  • در صورت لزوم بازخورد والدین را دریافت کنید تا مطمئن شوید که همه در مورد انتظارات یکسان هستند

 
جلسات یک به یک.  پس از دریافت اولیه، ما به طور انحصاری با دانش آموز (بدون والدین) در طول جلسات مربیگری کار خواهیم کرد. در این جلسات، ما:

  • در مورد وضعیت دانش آموز بیشتر بدانید
  • یک تا سه هدف تحصیلی روشن برای دانش آموز تدوین کنید
  • برای رسیدن به اهداف دانش آموز، مهارت یابی و عیب یابی در طول مسیر تلاش کنید
  • در مورد آنچه کار می کند و آنچه باید بهبود یابد فکر کنید

 
بررسی های دوره ای هر چند ماه یکبار، معمولاً زمانی که یک یا چند هدف دانش آموز برآورده شده باشد، با دانش آموزان و والدین دوباره بررسی می کنیم. این به ما این امکان را می دهد که همه را در مورد پیشرفت دانش آموز در جریان نگه داریم، و اگر ادامه مربیگری منطقی باشد، قبل از تعیین اهداف تحصیلی جدید توسط دانش آموز، بازخورد دریافت کنیم.

کوچینگ تحصیلی

آیا دانش آموزان و والدین نمی توانند این کار را فقط در خانه انجام دهند؟

پاسخ کوتاه به این سؤال این است: بله. شاید. خب، یه جورایی

مربیان آکادمیک در کار با دانش آموزان چند مزیت نسبت به والدین دارند:

  • آموزش حرفه ای. تمامی مربیان کوچینگ تحصیلی تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده  به صورت حرفه ای در روش مربیگری و در رویکرد آکادمیک آموزش دیده اند. این شامل یادگیری چگونگی باز شدن نوجوانان دشوار است.
  • بدون دستور کار چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​والدین امیدها و رویاهایی برای فرزندان خود دارند و این اغلب بر نحوه تعامل آنها با دانش آموزان اطراف دانشگاه تأثیر می گذارد. از سوی دیگر، مربیان می‌خواهند دانش‌آموزان در شرایط خودشان موفق باشند. آنها هیچ نتیجه خاصی در ذهن ندارند.
  • شخص ثالث خنثی به عبارت ساده‌تر، مربیان همان سابقه طولانی (و گاهی اوقات بار عاطفی) با دانش آموزان را ندارند که والدین دارند. این باعث می‌شود مربی راحت‌تر احساسات را کنار بگذارد و رویکردی بدون قضاوت به مکالمه بیاورد.
کوچینگ تحصیلی

نتیجه گیری:

به عنوان صاحب و مدیر عامل شرکت هوش پیروزی (مرکز کوچینگ ایران)، علاقه‌م به کوچینگ تحصیلی از تجربه شخصی‌ام نشأت گرفته است. به عنوان یک فرد سازمانی، برای سال‌ها به مدیریت برنامه‌های پرمخاطب، رعایت زمانبندی‌ها و شناسایی «سندرم شی براق» اهتمام گذاشته‌ام تا متمرکز بمانم. با استفاده از راهنمایی‌های پزشکی و یادگیری استراتژی‌های خاص، توانستم به انجام کارهایی که می‌خواستم برسم.

پس از سال‌ها تدریس خصوصی، شروع به به اشتراک گذاشتن تجربیاتم در مورد سازماندهی و دستیابی به اهدافم با دانش‌آموزانم کردم. این فعالیت به نظرم بسیار ارزشمند بود و دانش‌آموزانم از آن بهره‌مند شدند. به دلیل قدرت بیان شده، رویای من این است که با ارتباط برقرار کردن بین مربیان بزرگ و دانش‌آموزان آماده، می‌توانم زندگی آکادمیک این دانش‌آموزان را به سطحی جدید برسانم.

امیدواریم این پست در توضیح کوچینگ آکادمیک، کمکی برای افرادی باشد که به دنبال رشد در حوزه آموزش هستند و رویکرد کوچینگ تحصیلی برای کمک به آنها با سایر سازمان‌های مشابه متفاوت باشد. مربیگری صحیح می‌تواند عملکرد دانش‌آموزان را بهبود بخشد، رضایت آنها را نسبت به مدرسه افزایش دهد و آنها را برای دستیابی به هر دستاوردی که در آینده دنبال می‌کنند، آماده کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =