کوچینگ تحصیلی چیست؟

کوچینگ تحصیلی  چرا دارای اهمیت  زیاد است...

کوچینگ تحصیلی :به قول نیوتن :اسحاق نیوتن : اگر من بیشتر از دیگران دیده ام، به خاطر این است که بر شانه های غول ها ایستاده ام.

کوچینگ تحصیلی را اگر بخواهیم در یک جمله بگوییم:

کوچینگ تحصیلی،

شما می توانید با یک کوچینگ تحصیلی کار کنید تا اهداف خود را برای یادگیری و پیشرفت تحصیلی دنبال کنید. مربی آکادمیک شما در مورد استراتژی‌ها و تکنیک‌های فعلی‌تان با شما صحبت می‌کند، تغییراتی را در رویکردتان پیشنهاد می‌کند، و در حین امتحان روش‌های جدید یادگیری، مسئولیت‌پذیری و تشویق را به شما ارائه می‌دهد.

مشاورین مرکز کوچینگ ایران

پاسخگوی شما هستند

شماره تماس : 09382252774

بیل گیتسموسس ماکروسافت

هرکسی به یک کوچ نیاز دارد.

کتاب کوچینگ تحصیلی با توجه به دهه‌ها تجربه کوچینگ  حرفه‌ای آکادمیک ما تهیه شده است. ما در کتاب کوچینگ تحصیلی سعی کرده‌ایم تا یک راهنمای کامل و در عین حال قابل دسترس برای کوچینگ تحصیلی در آموزش عالی بر اساس تمرین مستقیم، چارچوب‌های نظری و تحقیقات تجربی بنویسیم. هدف ما بیشتر از همه، ایجاد منبعی برای کمک به کارکنان و اساتید علاقه‌مند در یادگیری اصول و روش‌های کوچینگ تحصیلی بود تا بتوانند دانشجویان کالج را در راه به‌دست آوردن موفقیت هدایت کنند. به هر حال، ماموریت حرفه‌ای ما کمک به دانشجویان دانشگاهی برای شناسایی، تلاش و سپس دستیابی به اهداف دانشگاهی است.ما کتاب کوچینگ تحصیلی را برای پاسخ به نیازهای مخاطبان نوشته‌ایم. اگرچه کوچینگ تحصیلی برای بیش از بیست سال بخشی از آموزش عالی بوده است، اما منابع کمی در این زمینه منتشر شده است. ما تجربه حرفه‌ای و گسترده‌ای در ارائه کوچینگ تحصیلی به دانشجویان، آموزش کوچینگ تحصیلی و تحقیق در این زمینه داریم. در طول سال‌ها، در موقعیت‌ها و زمینه‌های مختلف، مرتباً شنیده‌ایم که “کدام کتاب را در مورد کوچینگ تحصیلی توصیه می‌کنید؟” در حالی که کتاب‌های بسیار عالی در مورد کوچینگ زندگی و کوچینگ  ADHD وجود دارند و در مورد موضوعاتی مانند یادگیری استراتژی‌های مطالعه حجم زیادی از کتاب‌ها وجود دارد، اما درباره کوچینگ تحصیلی در آموزش عالی، نمی‌توانیم به یک کتاب خاص اشاره کنیم.

آکادمی کوچینگ تحصیلی

 • کوچینگ تحصیلی : دانشجویانی که تمامی تلاش خود را کرده اند پشیمان نشده اند.
 • کوچینگ تحصیلی : این جزئیات کوچک هستند که حیاتی هستند. چیزهای کوچک باعث اتفاقات بزرگ می شوند.یادتان باشد که شیطان پشت جزئیات پنهان شده است
 • کوچینگ تحصیلی: شرایط را تا حد امکان برای دانشجویان سخت کنم، هر چقدر که آنها از من ناراحت شوند ولی آینده خوبی خواهند داشت
 • کوچینگ تحصیلی : برای رسیدن به اهداف و رویاهای خود، باید یاد بگیرید که چگونه به دیگران در رسیدن به آرزوهایشان کمک کنید
 • کوچینگ تحصیلی : چیزی که من به دنبال آن هستم دانشجویانی هستند که سخت کار می کنند، اخلاق کاری عالی دارند و این ذهنیت ضعیف را پذیرفته اند.
 • کوچینگ تحصیلی : "تفاوت بین یک دانشجوی موفق و دیگران در کمبود قدرت، کمبود دانش نیست، بلکه در فقدان اراده است
 • کوچینگ تحصیلی : "شما هرگز بازنده نیستید مگر اینکه دست از تلاش بردارید."
 • کوچینگ تحصیلی : "وقتی زندگی به شما لگد می زند، بگذارید شما را به جلو ببرد."
 • کوچینگ تحصیلی : "موفقیت چیزی نیست که فقط اتفاق بیفتد - موفقیت آموخته می شود، موفقیت تمرین می شود و سپس به اشتراک گذاشته می شود."
 • کوچینگ تحصیلی : "بسیاری از دانشجوها متوجه می شوند که شما موفق می شوید، اما نمی دانند که برای رسیدن به آن چه چیزی لازم است."
 • کوچینگ تحصیلی : مهم نیست چقدر خوب هستید، یک سوم بازی های خود را از دست خواهید داد. مهم نیست که چقدر بد هستید، یک سوم بازی های خود را برنده خواهید شد. این یک سوم دیگر است که تفاوت را ایجاد می کند.
 • کوچینگ تحصیلی : اراده برای موفقیت مهم است، اما آنچه مهمتر است اراده برای آماده شدن است.
آموزش کوچینگ تحصیلی

آموزش کوچینگ تحصیلی

شما می توانید با یک کوچینگ آکادمیک کار کنید تا اهداف خود را برای یادگیری و پیشرفت تحصیلی دنبال کنید. کوچینگ آکادمیک در مورد استراتژی‌ها و تکنیک‌های فعلی‌تان با شما صحبت می‌کند، تغییراتی را در رویکرد شما پیشنهاد می‌کند، و هنگام امتحان روش‌های جدید یادگیری، مسئولیت‌پذیری و تشویق را به شما ارائه می‌دهد.

کتاب کوچینگ تحصیلی

کتاب کوچینگ تحصیلی4
کتاب کوچینگ تحصیلی 2
کتاب کوچینگ تحصیلی
 • کوچینگ تحصیلی یا مربیان آکادمیک با دانشجویان کار می کنند تا مهارت های عملکرد اجرایی خود را توسعه دهند، که به دانش آموزان کمک می کند تا طرز فکر رشد خود را اتخاذ کنند، اضطراب تحصیلی خود را مدیریت کنند، کار خود را اولویت بندی کنند و اهداف کوتاه مدت و بلندمدت واقع بینانه تعیین کنند. دانشجویان ملاقات با یک مربی برای صحبت در مورد سازگاری با کالج یا تحصیلات تکمیلی، مدیریت زمان، سازماندهی و موارد دیگر مفید می دانند. برخی از دانش آموزان با یک کوچینگ تحصیلی ملاقات می کنند زیرا می خواهند کارآمدتر کار کنند. دیگران با یک مربی ملاقات می کنند زیرا آنها از مرخصی یا یک ترم دورتر برای انجام کار میدانی برمی گردند و برای بازگشت به دانشگاه حمایت می خواهند. از دانشجویان استقبال می شود که در هر زمان در طول دوران تحصیلی خود با یک مربی دانشگاهی ملاقات کنند.

کوچینگ تحصیلی یا یک مربی آکادمیک در چه مواردی می تواند به من کمک کند؟

چه دانشجوی کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشید، ما خوشحالیم که در مورد هر تعداد از مسائلی که بر یادگیری شما تأثیر می گذارد بحث کنیم. موضوعات متداول شامل، اما محدود به موارد زیر نیست:

 • مدیریت زمان
 • نگارش مقاله و پایان نامه
 • اهمال کاری
 • راهبردهای خواندن و یادداشت برداری
 • انگیزه
 • ارتباط با مشاوران/راهنماها
 • حفظ تمرکز
 • گیر افتادن در تحقیقات فارغ التحصیلی
 • آماده شدن برای امتحانات/شرایط
 • ایجاد تعادل بین تحقیقات و تدریس فارغ التحصیلان
 • مدیریت اضطراب امتحان
 • ایجاد تعادل بین زندگی مدرسه و خانواده

 

 • کوچینگ تحصیلی تنها راه برای تبدیل شدن به یک نابغه در مجامع علمی است.کوچینگ تحصیلی چیزی است که شما دقیقا در دوران دانشجویی به آن نیازمند هستید.

کوچینگ تحصیلی یا مربی آکادمیک با کمک به دانشجویان باعث می شود که:

کوچینگ تحصیلی یا مربی آکادمیک  با کمک به دانشجویان باعث می شود که :

 • به طور عینی موانع موفقیت تحصیلی را ارزیابی کنید
 • اهداف آموزشی قابل دستیابی را تعیین کنید
 • برنامه های روزانه مثبت را توسعه داده و حفظ کنید
 • بهبود مدیریت زمان و مهارت های سازمانی
 • افزایش عزت نفس و مهارت های دفاع از خود
 • برنامه مطالعاتی تهیه کنید
 • به یادگیرندگان فعال و شرکت کنندگان کلاس تبدیل شوند
 • یادداشت های سخنرانی موثر بردارید
 • آماده شدن برای امتحانات
 • تعادل خواسته های تحصیلی و اجتماعی
 • ایجاد ارتباط با اساتید
 • از منابع دانشگاه استفاده کنید

اگر می‌خواهید یک کوچینگ تحصیلی  شخصی به تیم خود بپیوندید تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند، لطفاً با استفاده از فرم سمت راست وارد شوید تا فرم درخواست را تکمیل کنید، یک قرار ملاقات تعیین کنید و راه موفقیت را شروع کنید.

 • برای نابغه شدن به هیچ چیز لازم ندارید فقط با کوچینگ تحصیلی و شناختن 5 راهبرد اساسی می توانید به آن دست پیدا کنید .کافی است که در دوره کوچینگ تحصیلی دکتر سعید جوی زاده شرکت کنید و به آن دست پیدا کنید

مخلص کلام:

کوچینگ تحصیلی  یا مربیگری آکادمیک:

 

کوچینگ تحصیلی یا مربی آکادمیک یعنی چه؟

5 چالش پیش روی رهبران کسب و کار تا سال 2022
5 چالش پیش روی رهبران کسب و کار تا سال 2022

کوچینگ تحصیلی چیست ؟

انجمن ملی مشاوره تحصیلی (NACADA) کوچینگ تحصیلی را به عنوان یک فرآیند تعاملی تعریف می کند که بر روابط شخصی ایجاد شده بین دانشجو و مربی تمرکز دارد. کوچ دانشجو را به چالش می کشد تا در مورد اهداف شخصی و یا حرفه ای خود فکر کند تا آنها را با اهداف تحصیلی / آموزشی خود مرتبط کند. در فرآیند یادگیری، برای مربی مهم است که دانشجو را با درک نقاط قوت، ارزش ها، علایق، هدف و اشتیاق او تشویق کند تا خودآگاه تر شود.

کوچینگ تحصیلی  فرآیندی است که در آن یک کوچ با دانشجو  به صورت فردی در مدت زمان طولانی - شاید حتی در طی چندین سال - کار می کند و حمایت کلی تحصیلی و پژوهشی را ارائه می دهدکوچ به دانشجو  کمک می کند تا نقاط قوت و کمبودهای خود را بررسی کند و تشخیص دهد که چه چیزی مانع از دستیابی دانشجو  به پتانسیل کامل تحصیلی اش می شودمربیان آکادمیک به طور منظم نگرانی های تحصیلی دانشجو ان خود را ارزیابی می کنند و آنها را در به کارگیری استراتژی های لازم برای رسیدگی به آنها یاری می کنندگاهی اوقات، یک کوچ تحصیلی و پژوهشی  ممکن است وظایف یک معلم خصوصی سنتی را نیز بر عهده بگیرد، اما اکثر اوقات تمرکز مربی بیشتر بر کمک به دانشجو در درازمدت است.

کوچینگ تحصیلی به توسعه مهارت‌های آکادمیک کلی دانشجو کمک می‌کند، که می‌تواند در تمام دوره‌هایی که دانشجو در آن ثبت‌نام می‌کند اعمال شود. تمرکز صرفاً روی بهبود نمرات در یک کلاس نیست، بلکه بیشتر روی بهبود عملکرد کلی استبه استراتژی‌های آماده‌سازی آزمون، یادداشت‌برداری کافی و بهبود مهارت‌های خواندن توجه زیادی می‌شودعلاوه بر این، کوچینگ تحصیلی  می‌توانند به دانشجویان کمک کنند تا مهارت‌های بین‌فردی قوی  را توسعه دهند و در صورت لزوم، زمان و نحوه درخواست کمک را الگوبرداری کنندهدف کمک به دانشجو  است که مهارت های لازم برای موفقیت در سال های تحصیلی را پس از پایان جلسات کوچینگ تحصیلی به دست آورد

علاوه بر این، تکنیک‌های کوچینگ تحصیلی با توجه به نیازهای فردی دانش‌آموزان بر اساس عواملی مانند سبک یادگیری یا سطح پایه طراحی می‌شوندبه عنوان مثال، کوچینگ تحصیلی در دانشگاه ممکن است بر ایجاد عادات مطالعه خوب و مدیریت منابع بسیاری که اغلب توسط اکثر دانشکده ها ارائه می شود تمرکز کند، در حالی که کوچینگ تحصیلی برای دانشجو ان ممکن است نیاز به تمرکز بیشتر بر ایجاد مهارت های مستقل تر، مانند توسعه یک استاندارد شخصی داشته باشد. فرآیند یادداشت برداری یا ایجاد یک برنامه زمانی انعطاف پذیرتر، برای برآورده کردن نیازهای دانشجو انی که در محیطی با ساختار کمتر حرکت می کنند.

"کوچینگ آکادمیک یک تعامل یک به یک با دانشجو است که بر نقاط قوت، اهداف، مهارت های مطالعه، مشارکت، برنامه ریزی تحصیلی و عملکرد تمرکز دارد."

کوچینگ تحصیلی  یک روش نسبتاً جدید در زمینه کمک آموزشی است. این تدریس خصوصی یا مشاوره نیست، بلکه روشی است که اطلاعات و راهبردهای کلیدی را برای شناسایی، مدیریت و رسیدن به اهداف دانشجویان ارائه می دهد. کوچینگ تحصیلی ریشه در توسعه یک رابطه فعال بین یک دانشجو  و یک مربی دارد که ساختار، پشتیبانی و بازخورد را برای دانش آموز فراهم می کند. تحقیقات کنونی نشان می دهد که کوچینگ تحصیلی بر پایداری و فارغ التحصیلی تأثیر می گذارد. بنابراین، کوچینگ تحصیلی ابزار دیگری در زمینه کمک آموزشی است که می‌تواند تجربه کالج را برای دانشحویان با منجر به موفقیت تحصیلی و حرفه‌ای افزایش دهد.

کوچینگ آکادمیک فرآیندی است که به شما کمک می کند نگرانی های تحصیلی و موانع درک شده برای موفقیت را بررسی کنید. یک مربی آکادمیک را مانند یک مربی شخصی در نظر بگیرید.   مربیان شخصی تمرینات جدید، پشتیبانی فردی و راهنمایی برای کمک به شما برای دستیابی به اهدافتان ارائه می دهند. به طور مشابه، یک مربی آکادمیک به شما کمک می کند تا "تناسب اندام" یادگیری خود را تقویت کنید.

کوچینگ تحصیلی مجموعه ای از مکالمات است که برای افزایش رفاه و عملکرد تحصیلی شما طراحی شده است. کوچینگ مشارکتی را بین ددانشجویانی که به دنبال بهبود استراتژی‌های مطالعه‌شان هستند و مربیان همتا که برای گوش دادن و پرسیدن سؤالات فکری آموزش دیده‌اند، فراهم می‌کند. قرارهای مربیگری 45 دقیقه طول می کشد و فضایی را برای تأمل فعال و خود ارزیابی فراهم می کند. موضوعات رایج بحث شامل مدیریت زمان، آمادگی آزمون، آزمون دادن، اهمال کاری و کاهش استرس است. قرارهای مربیگری فردی هستند، بنابراین بحث ها بر تجربیات، نقاط قوت، چالش ها و اهداف منحصر به فرد شما متمرکز است.

کوچینگ به شما امکان می دهد راه حل های شخصی را برای مسائل چالش برانگیز یا حوزه های عملکرد شناسایی و اجرا کنید. هدف کوچینگ کمک به شما برای دستیابی به پتانسیل کامل و دستیابی به عملکرد مطلوب است. انواع مختلفی از مربیگری در جهان وجود دارد - در ورزش مربیان و مربیان شخصی برای ورزشکاران وجود دارد. در تجارت و صنعت، مدیران اغلب از کوچینگ برای بهبود عملکرد و خروجی خود استفاده می کنند. برخی از مربیان عملکرد شما را تماشا می‌کنند و سپس به شما بازخورد می‌دهند، برخی از مربیان متخصص هستند که از آنها راهنمایی می‌خواهید، و برخی از مربیان روال تمرینی را تنظیم می‌کنند و از افراد در اجرای آن حمایت می‌کنند.

کوچینگ تحصیلی کار با دانشجویان به روش دانشجو محور برای بهبود مهارت هایی است که با موفقیت در مدرسه مرتبط هستند اما موضوع خاصی ندارنداینها شامل انگیزه، سازماندهی، تکمیل تکالیف، مطالعه مؤثر و به طور کلی «برآوردن توانایی های بالقوه خود» استصرف نظر از دوره دبیرستان یا رشته کالج، تسلط بر این جنبه های دانشجویی بسیار مهم است.

کوچینگ  تحصیلی توسط دانشجو هدایت می‌شود، به این معنی که ما با دانشجویان کار می‌کنیم تا اهدافی را تعیین کنیم که برای آنها معنادار باشد، سپس استراتژی‌ها و برنامه‌هایی را برای کمک به آنها برای رسیدن به آن اهداف ایجاد کنیماگرچه تمرکز اصلی ما بر روی تحصیلات است، اهداف گاهی اوقات به قلمروهای دیگر نیز گسترش می یابد، زیرا سایر جنبه های زندگی اغلب بر عملکرد تحصیلی تأثیر می گذارد.

با گذشت زمان، با کمک به دانشجویان برای یادگیری بیشتر در مورد خود و به دست آوردن استراتژی های جدید برای رسیدن به اهداف خود، مربیگری آکادمیک به دانش آموزان کمک می کند تا متفکران مستقل شوندعلاوه بر این، دانشجویان بدون توجه به اینکه چه چیزی را دنبال می‌کنند، یادگیرندگان کارآمدتری می‌شوند و این مهارت‌ها را در طول زندگی خود به همراه خواهند داشتاین امر باعث می شود که مربیگری آکادمیک نه تنها برای دانش آموزان ارزشمند باشد، بلکه برای مربیان و والدین بسیار ارزشمند است.

در کوچینگ تحصیلی ، دانشجویی که برای کمک به دیگران آموزش دیده است، در طول ترم با شما همکاری می کند تا به شما کمک کند مهارت های یادگیری و استراتژی های مطالعه را در یک محیط حمایتی که ساختاری برای پاسخگویی به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت خود داشته باشید، توسعه دهید.  

کوچینگ  تحصیلی یک تجربه شخصی سازی شده است که در آن دانش آموزان با همکاری مربی خود در جهت موفقیت تحصیلی و شخصی از طریق تعیین هدف، ارزیابی شخصی، توسعه مهارت ها و پشتیبانی مداوم و مداوم کار می کنند.  

کوچینگ تحصیلی مهارت‌ها، راهنمایی‌ها و پشتیبانی لازم را برای دستیابی به اهداف بلندمدت و موفقیت کلی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. مربیان دانشگاهی به صورت انفرادی با دانش آموزان کار می کنند تا اولویت ها را مشخص کنند و نقاط عطف موفقیت را تعیین کنند. مربیان دانشگاهی استراتژی‌های مناسب، ابزارهای یادگیری دانشگاهی و منابع دانشگاه را به اشتراک می‌گذارند و دانشجویان را قادر می‌سازد تا پتانسیل کامل خود را در حین حضور در سافولک و فراتر از آن برآورده کنند.

 

 • کوچینگ تحصیلی چیست؟ انواع کوچینگ تحصیلی چیست؟ کوچینگ تحصیلی چه می کند؟ چه کسی به کوچینگ تحصیلی نیاز دارد؟ یک جلسه کوچینگ تحصیلی شامل چه چیزی است؟ چه مدت طول می کشد کوچینگ تحصیلی کار کند؟ چه زمانی کوچینگ تحصیلی مناسب نیست؟ چگونه می توانم کوچینگ تحصیلی پیدا کنم؟ در کوچینگ تحصیلی به دنبال چه چیزی باشم؟ یک کوچینگ تحصیلی باید چه نوع مدارکی داشته باشد؟ کوچینگ تحصیلی با مشاوره تحصیلی چه تفاوتی دارد ؟

اول باید خودمو معرفی کنم! نام من دکتر سعید جوی زاده است و به عنوان یک مربی نویسنده و پژوهشگر ، از سال 1380 به بیش از 9500  دانشجوی تحصیلات تکمیلی  کمک کرده ام تا پتانسیل خود شکوفایی خود را باز کنند.از نوشتن اولین کتاب‌هایشان گرفته تا تبدیل زخم‌های دیرینه به منابع جدید قدرت و انعطاف‌پذیری،از راه یابی به دوره دکتری تا تبدیل شدن به دانشجوی نمونه کشوری. من معتقدم که کار با یک کوچینگ تحصیلی  یکی از تحول‌آفرین‌ترین ابزارهای موجود در محافل علمی  و آکادمیک است.امروز "کوچینگ تحصیلی " چیزی است که بسیاری از دانشجویان جهان به طور فزاینده ای با آن آشنا هستند، اما اکثر آنها در تلاش برای تعریف کوچینگ تحصیلی به سبک جدید هستیم هستند.

 • مهم:یک کوچینگ تحصیلی خوب هیچ چیزی را به شما توصیه نمی کند. در عوض، شما را در مسیر شناخت بهتر خود همراهی می کند. و بنابراین راه حلی برای چالش ها و نگرانی های خود بیابید. کوچینگ تحصیلی می تواند احساسات و عواطف شما را منعکس کند. او در سکوت ها به شما احترام می گذارد و از شما دعوت می کند که نگاهی به افکارتان بیندازید.

کوچینگ تحصیلی چگونه می تواند به من کمک کند.

 

یک کوچینگ تحصیلی می تواند به شما کمک کند تا گام های بعدی را برای چالش های پیش روی خود تعیین کنید، از جمله برنامه ریزی برای یک دوره چالش برانگیز، آماده شدن برای یک امتحان، یا مدیریت یک دوره بزرگمجموعه ای از قرارهای مربیگری ساختاری مستمر از پشتیبانی را در طول ترم یا سال تحصیلی فراهم می کنداز کار بر روی مهارت های مدیریت زمان گرفته تا اضطراب امتحان، کوچینگ تحصیلی به شما کمک می کنند تا در مسیر پیشرفت تحصیلی خود ادامه دهیدمی توانید یک بار یا به صورت هفتگی با یک کوچینگ تحصیلی ملاقات کنید تا به شما در افزایش اعتماد به نفس و رسیدن به اهدافتان کمک کند.

 • در کوچینگ تحصیلی ، ما دانشجویان خود را افرادی با پتانسیل بی حد و حصر می بینیم. ما نه تنها می‌خواهیم آنها در این سال تحصیلی موفق باشند، بلکه می‌خواهیم در تمام دوران تحصیلی و حرفه‌ای خود نیز پیشرفت کنند. مربیان ما برای راهنمایی دانشجویان ما در اجرای و توسعه عادات موفقیت دائمی مبتنی بر تحصیلات آموزش دیده اند. این عادت‌های تازه شکل‌گرفته نه تنها باعث افزایش عملکرد در کلاس می‌شوند، بلکه به دانشجویان ما این امکان را می‌دهند که از مربیان خود مستقل شوند و در عین حال این سطوح بالاتر موفقیت تحصیلی را حفظ کنند.

کوچینگ تحصیلی مرکز کوچینگ ایران: هفت گام اصلی و کاربردی 

کوچینگ تحصیلی می تواند در موارد زیر به شما کمک کند

 • توسعه مهارت های مطالعه قوی
 • اجرای راهبردهای یادگیری مؤثر بر اساس موضوع/درس
 • کمک می کند که بتوانید اولین کتاب خود را بنویسید و به چاپ برسانید
 • کمک می کند که بتوانید ایده های خود را در مجلات بین المللی در قالب مقاله ISI به چاپ برسانید
 • کمک می کند که بتوانید در کلاس دانشگاه و همایش های ملی و بین المللی سخنرانی خوبی داشته باشد.
 • رازهای پژوهشگری را به شما یاد می دهد
 • توسعه و بهبود مهارت های مدیریت زمان
 • تعیین و دستیابی به اهداف تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت
 • یادگیری راهبردهای آزمون مناسب بر اساس موضوع/درس
 • شناسایی و رفع موانعی که مانع از موفقیت شما می شود
 • شناسایی منابع دانشگاهی موجود از طریق CLC و سایر بخش ها
 • کمک می کند که چگونه که به کسب درآمد بپردازید
 • زمان خود را بودجه بندی کنید
 • با جامعه دانشگاه درگیر شوید
 • با مشاور تحصیلی خود ملاقات کنید
 • مراقب خودت باش
 • از منابع خود استفاده کنید
 • اساتید خود را بشناسید
 • سوال بپرسید (مشاوران، اساتید و دانشجویان دیگر)
 • از جایگاه علمی خود آگاه باشید
 • برای کاوش وقت بگذارید
 • به یادگیرندگان خود تنظیمی تبدیل شوند.
 • درک و استفاده از راهبردهای یادگیری فردی و مؤثر؛
 • شناسایی و غلبه بر موانعی که ممکن است مانع موفقیت تحصیلی شوند.
 • تمرکز بر اهداف و شناسایی مراحل رسیدن به آن اهداف؛
 • توسعه مهارت های مدیریت زمان و سازماندهی قوی؛
 • انگیزه ای برای تصاحب مسیر تحصیلی خود پیدا کنند.
 • نظارت بر پیشرفت؛
 • در صورت نیاز، دانشجویان را به سایر خدمات دانشگاهی در محوطه دانشگاه مانند مشاوره تحصیلی، مشاوره شخصی یا شغلی یا تدریس خصوصی ارجاع دهید.
 •  

کوچینگ تحصیلی برای دانشجویان با تمام توانایی های تحصیلی در دسترس است و جلسات متناسب با نیازهای فردی هر دانش آموز تنظیم می شود. مربیان اغلب به صورت هفتگی یا دو هفته ای با دانش آموزان ملاقات می کنند تا در طول ترم کمک کنند.

فرهنگ کوچینگ چیست و چگونه می توانید در محل کار خود را ایجاد کنید؟
فرهنگ کوچینگ چیست و چگونه می توانید در محل کار خود را ایجاد کنید؟
 • کوچینگ تحصیلی مرکز کوچینگ ایران :هفت گام اصلی

کوچینگ تحصیلی مرکز کوچینگ ایران  یک شرکت توسعه مهارت‌های عملکردی و آموزشی آکادمیک است که در کمک به دانشجویان برای بهبود عملکرد کلی تحصیلی خود با مربیگری آنها در توسعه مجموعه مهارت‌های آکادمیک و غیر آکادمیک تخصص دارد که آنها را برای موفقیت در تمام زمینه‌های حرفه‌ی تحصیلی خود توانمند می‌سازد. . از طریق برنامه هایی که در کوچینگ تحصیلی مرکز کوچینگ ایران ارائه می شود، به فرزندان ،دانش آموزان و دانشجویان  خود مزیت رقابتی در دنیای رقابتی فزاینده بدهید. درکوچینگ تحصیلی مرکز کوچینگ ایران ، ما به اجرای هفت اصل اصلی برای ایجاد عادات موفقیت مبتنی بر آکادمیک پایبند هستیم. اجرای صحیح اصول اساسی زیر دانشجویان را به افزایش عملکرد تحصیلی در کلاس درس و خارج از آن سوق می دهد.

 

 

 

کوچینگ تحصیلی :مسئولیت 

 در کوچینگ تحصیلی مرکز کوچینگ ایران دانشجویان  ما وارد محیطی با شفافیت و مسئولیت پذیری کامل می شوند. دانشجویان در برابر مربیان، والدین خود و مهمتر از همه نسبت به خود پاسخگو هستند. این سیستم پاسخگویی به ایجاد یک محیط تیمی کمک می کند که در آن همه در جهت یک هدف کار می کنند. پیشرفت تحصیلی به صورت هفتگی/دوهفته ای پیگیری و نظارت می شود.

کوچینگ تحصیلی :تنظیم و ردیابی هدف 

دانشجویان جوان بسیار مهم است. این به آنها کمک می کند تا در مسیر خود باقی بمانند، و به عنوان یک یادآوری دائمی از آنچه در تلاش برای به انجام رساندن هستند عمل می کند.

اهداف بلند مدت اهداف
بلند مدت به دانشجویان کمک می کند تا درک درستی از "تصویر بزرگتر" ایجاد کنند.
بعد از دبیرستان چه برنامه ای دارم؟

 • آیا من می خواهم به دانشگاه بروم؟
 • اگر چنین است، برای ورود به چه معدلی نیاز دارم؟ در SAT/ACT چه کاری باید انجام دهم؟
 • به چه نوع مدرکی علاقه دارم؟
 • آیا شغل مورد نظر من در آینده نیاز به مدرک کارشناسی ارشد دارد؟
 • شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

ما می‌دانیم که بیشتر جوانان به سؤالاتی از این دست فکر نکرده‌اند. ما هم زمانی جوان بودیم. با این حال، ما دانش‌آموزان خود را تشویق می‌کنیم تا تا حد امکان برای آینده آماده شوند. این به دانشجویان ما کمک می کند تا دیدگاهی واقعی از آنچه برای موفقیت در مدرسه و زندگی لازم است به دست آورند. هنگامی که دانش آموزان ما تصویر واضح تری از آینده خود در دراز مدت به دست آورند، تعیین اهداف کوتاه مدت مرتبط و واقع بینانه برای آنها آسان تر می شود.

اهداف کوتاه مدت اهداف
کوتاه مدت به ایجاد یک فرآیند گام به گام برای رسیدن به اهداف بلند مدت کمک می کند. دانش‌آموزان باید تعیین کنند که برای ترم جاری یا آینده به چه نمراتی دست می‌یابند، و در عین حال درک کنند که چگونه اهداف کوتاه‌مدت آنها با دستیابی به اهداف بلندمدت مرتبط است. دانش‌آموزان برای تعیین، برنامه‌ریزی و دستیابی به اهداف کوتاه‌مدت و در نهایت بلندمدت فرآیندهای خاصی را طی می‌کنند.

کوچینگ تحصیلی : بهبود روش 

بهبود نگرش:
سه عامل اساسی می توانند تأثیر قابل توجهی بر بهبود نگرش دانشجویان نسبت به مدرسه داشته باشند (شفافیت و ارتباط، رشد شخصیت و چرخه موفقیت).

وضوح و ارتباط:
ما احساس می‌کنیم که برای دانش‌آموزان مهم است که دیدگاه‌های روشنی از اینکه چگونه عملکرد تحصیلی و ایجاد عادت در سطوح ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان می‌تواند مستقیماً بر دسترسی آنها به فرصت‌های دانشگاهی و شغلی آینده تأثیر بگذارد، به دست آورند. موفقیت تحصیلی در سنین پنج تا بیست و پنج سالگی (بیست سال) می تواند تعیین کننده کیفیت زندگی برای شصت به علاوه سال زندگی بزرگسالی باشد. مربیگری مستمر از سوی مربیان، در حالی که در فرآیند هدف گذاری پیشرفت می کند، باید به تدریج به دانش آموزان کمک کند تا دیدگاه های روشن تری از آینده تحصیلی بالقوه خود بدست آورند. این دیدگاه به هدایت تصمیمات دانشگاهی آینده کمک خواهد کرد.

رشد شخصیت تحصیلی:
شخصیت آکادمیک عبارت است از مجموع عادات تحصیلی یک فرد (که او به عنوان یک دانش آموز است). شخصیت علمی قوی با اجرای مداوم یک فرمول خاص ساخته می شود. بسیاری از معتبرترین معلمان در زمینه استعدادهای انسانی از این فرمول به عنوان پایه ای برای آموزش خود استفاده کرده اند. فرمول فرآیند تجلی نامیده می شود. در این فرآیند، افکار به احساسات منجر می شود، احساسات منجر به اعمال، اعمال منجر به عادت می شود، عادت ها شخصیت ما را می سازند و شخصیت نتایج زندگی ما را تعیین می کند.

(افکار ⇨ احساسات ⇨ اعمال ⇨ عادات ⇨ شخصیت ⇨ نتایج)

شخصیت علمی قوی پایه کلیدی دانش آموزان موفق است. صرف نظر از سطح شخصیت علمی دانشجویان، با اجرای سیستم مربیگری دانشگاهی PEAK می توان آن را افزایش داد. ما به‌عنوان مربی، در جهت تغییر فرآیندهای فکری آکادمیک دانش‌آموزان خود و کمک به آنها برای درک اینکه چرا آموزش با کیفیت برای موفقیت بلندمدت در زندگی ضروری است، کار می‌کنیم. ما دانش‌آموزان خود را تشویق می‌کنیم، تقویت می‌کنیم و به آنها انگیزه می‌دهیم تا احساس اعتماد، وضوح و هدف را ایجاد کنند. ایجاد این احساسات در دانش آموزان ما منجر به سطوح بالاتری از کنش علمی می شود.

مربیان مهارت های اساسی را که این اقدامات مثبت را هدایت می کنند، ارائه و اجرا می کنند. اقدامات آکادمیک مداوم با کیفیت بالا که در یک دوره طولانی انجام می شود عادات تحصیلی قوی ایجاد می کند. عادات تحصیلی قوی شخصیت علمی قوی را تشکیل می دهد. شخصیت علمی قوی نتایج تحصیلی قوی ایجاد می کند. نتایج به صورت نمرات بالاتر آزمون، مسابقه، پروژه، کار کلاسی، و نمرات تکالیف و همچنین اخلاق کاری و نگرش بهبود یافته نسبت به مدرسه نشان داده می شود. هدف و هدف کلی PAC این است که دانش آموزان ما دانش آموزانی با اعتماد به نفس، متمرکز، سخت کوش و مستقل شوند.

چرخه موفقیت:
هدف برنامه مربیگری آکادمیک ما کمک به دانش آموزان در تمام سطوح برای رسیدن به پتانسیل علمی کامل خود است. از طریق راهنمایی مربیان دانشگاهی، دانش آموزان ما در امتداد یک مسیر صعودی چرخه موفقیت هدایت می شوند. وقتی دانش آموزان به سطوح بالاتری از موفقیت تحصیلی دست می یابند، با نگرش های مطلوب تر نسبت به مدرسه انگیزه پیدا می کنند. دانش‌آموزانی که در حالت‌های مثبت ذهنی قرار دارند، مایلند سطوح بالاتری از اقدامات آکادمیک را انجام دهند و برای یادگیری استراتژی‌های جدید که موفقیت مداوم ایجاد می‌کنند، بازتر هستند. با تقویت مهارت ها و عادات تحصیلی جدید، سطوح همبستگی عملکرد و نتایج تحصیلی تولید می شود. از طریق یک فرآیند دایره ای، نتایج بهبود یافته باعث افزایش باور، نگرش، اعمال، عادات و شخصیت دانش آموزان می شود و در نتیجه چرخه موفقیت رو به بالا ادامه می یابد.

موفقیت سوخت و انرژی است که چرخه را در جهت مثبت در حرکت نگه می دارد. مردم را می توان به یک نوار لاستیکی مقایسه کرد. هنگامی که یک نوار لاستیکی تا یک نقطه خاص کشیده شود، هرگز نمی تواند به حالت اولیه خود بازگردد. همانطور که دانش آموزان برای دوره های طولانی به سطوح جدیدی از موفقیت هدایت می شوند، انتظارات از خود افزایش می یابد و در نتیجه مناطق راحتی جدید ایجاد می شود. دانش‌آموزان معمولاً به سطوح قدیمی عملکرد متوسل نمی‌شوند، زیرا موفقیت‌های بالا به هنجار و پایه جدید زندگی آنها تبدیل شده است. این دانش آموزان اکنون از خود انتظار موفقیت بالاتری دارند.

کوچینگ تحصیلی : مدیریت زمان 

یادگیری مدیریت زمان برای موفقیت در مدرسه و تلاش های آینده بسیار مهم است. با پیشرفت دانش آموزان در سیستم آموزشی، بار کاری و دشواری برنامه درسی همچنان افزایش می یابد. اگر دانش آموزان یاد نگیرند که چگونه زمان خود را به طور مؤثر مدیریت کنند، عملکرد مدرسه آنها می تواند به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گیرد. دانش‌آموزانی که فاقد مهارت‌های مدیریت زمان مؤثر هستند، معمولاً کاهش اعتماد به نفس را نشان می‌دهند، سطوح بالاتری از ناامیدی دارند و با پیشرفت در مسیر شغلی مدرسه‌شان، به طور فزاینده‌ای احساس غرق شدن می‌کنند.

هر یک از این عوامل می تواند دانش آموزان را از مطالعه یا انجام کارهای مدرسه با هم دور کند زیرا اجتناب از مدرسه به طور موقت استرس آنها را کاهش می دهد. این اغلب دانش آموز را در یک چرخه دائمی تعلل قرار می دهد. دانش آموزان در نهایت متوجه می شوند که نمی خواهند شکست بخورند یا از مدرسه اخراج شوند، بنابراین درس می خوانند، اما در آخرین لحظه. فشرده سازی به طور کلی منجر به عملکرد پایین می شود که عدم اعتماد به نفس، ناامیدی و استرس آنها را تداوم می بخشد. دانش‌آموزان با اجرای مهارت‌های مدیریت زمان (برنامه‌ریزی تقویم و سیستم‌های سازمانی مؤثر) و پاسخگو بودن به این امر به صورت هفتگی، وضوح و اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهند که منجر به نتایج تحصیلی بهتر می‌شود .

کوچینگ تحصیلی : مهارت های مطالعه استراتژیک

 مهارت های مطالعه استراتژیک، استراتژی ها و اقدامات تکراری هستند که دانش آموزان برای انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت استفاده می کنند. هیچ ترفند جادویی برای یادگیری اطلاعات وجود ندارد. این نیاز به سطح مشخصی از تکرار و تمرین اطلاعات دارد، صرف نظر از اینکه چه استراتژی استفاده می شود یا سبک یادگیری در آن دخیل است.

مراحل برای تبدیل شدن به یک دانش آموز موفق عبارتند از:

 • برنامه ریزی و مدیریت زمان - انبوهی از اطلاعات را نمی توان در یک دوره زمانی کوتاه آموخت. برای حفظ موفقیت آمیز آن مستلزم یک دوره زمانی طولانی است که به جلسات مطالعه به درستی برنامه ریزی شده اختصاص داده شده است. بنابراین، زمان باید برنامه ریزی شود. این استراتژی ما است:
 • شناسایی اولویت های اصلی - (تست ها، آزمون ها، تکالیف اصلی و غیره)
 • جمع آوری و سازماندهی اطلاعات قابل اجرا - (کتاب، یادداشت ها، فهرست لغات، و غیره)
 • توسعه راهبردهای مطالعه - (آزمون ها/ آزمون های خودساخته، کارت های یادداشت، تصاویر و غیره)

پس از در نظر گرفتن اولویت های اصلی دانش آموزان، و جمع آوری اطلاعات قابل اجرا، استراتژی های مطالعه مناسب بر اساس نیازهای فردی دانش آموز انتخاب و توسعه می یابد. جلسات به طور خاص برنامه ریزی شده است، به طوری که دانش آموز درک کاملی از آنچه انجام می شود و هر روز مطالعه می کند، داشته باشد. چسب برنامه در حال اجرا، مسئولیت پذیری مربیان و والدین است.

کوچینگ تحصیلی : مهارت های مطالعه استراتژیک

ما می توانیم توسعه اخلاق کاری را با تقویت عضله برابر بدانیم. قدرت یک عضله تنها زمانی افزایش می یابد که از آن استفاده شود. میزان و مدت نیروی وارد شده به عضله، قدرت و استقامت آن را تعیین می کند. اخلاق کاری ذاتی نیست. آموخته می شود. مربیان دانشگاهی ما با ارائه جلسات مطالعه فشرده و کمک به آنها برای ایجاد یک برنامه عمل، دانش آموزان را در توسعه اخلاق کاری راهنمایی می کنند. مربیان و والدین دانش آموزان خود را برای اطمینان از اجرای این طرح به صورت هفته به هفته مسئول می دانند. پس از توسعه، یک اخلاق کاری قوی در نهایت می تواند مطالعه را که توسط بسیاری از دانش آموزان به عنوان یک کار دلهره آور و طاقت فرسا تلقی می شود، قابل کنترل و طبیعت دوم برای آنها کند.

کوچینگ تحصیلی : مالکیت و استقلال

 هدف کلی برنامه مربیگری آکادمیک PEAK ACADEMIC COACHING این است که دانشجویان ما را به نقطه ای هدایت کند که از مربیان خود مستقل شوند. از ابتدای فرآیند مربیگری، مشخص شده است که دانش آموزان باید مسئولیت های تحصیلی خود را بر عهده بگیرند و در جهت استقلال تلاش کنند. برای رسیدن به این نقطه، نیاز به زمان و اقدام مداوم از سوی همه اعضای تیم (دانش آموزان، مربیان و والدین) است. دانش آموزان ما قبل از اینکه آماده حرکت به سطوح استقلال کامل شوند، باید روند تغییر تحصیلی را طی کنند.

فرآیند تغییر

آگاهی ⇨ درک ⇨ بازسازی = تغییر طولانی مدت و رشد عادت

سه تا از خطرناک ترین کلمات در زبان انگلیسی عبارتند از: "من می دانم که" . این عبارت اغلب استفاده می شود و به ندرت دقیق است. اگر مردم چیزی را بدانند، آن را زندگی می کنند. این یک نتیجه فیزیکی در زندگی آنهاست. اگر دانش‌آموزان بگویند که درس می‌خوانند و سخت کار می‌کنند، اما عملکرد و نتایج آنها منعکس کننده آن نیست، خودشان را گول می‌زنند. اگر آنها آنچه را که می گویند می دانند بدانند، به پتانسیل های علمی کامل خود خواهند رسید. نتایج فیزیکی مرتبطی در زندگی آنها وجود خواهد داشت. بسیاری از دانش‌آموزان در یک جایی در فرآیند تغییر متوقف می‌شوند.

آگاهی: اولین مرحله از فرآیند تغییر، آگاهی است. اکثر دانش آموزان به این واقعیت واقف هستند که مطالعه و سخت کوشی در دستیابی به موفقیت تحصیلی مؤثر است. آگاهی لزوماً منجر به عمل نمی شود. به طور مستقل، برخی از دانش آموزان فراتر از مرحله آگاهی از فرآیند تغییر رشد نمی کنند.

درک: دومین مرحله از فرآیند تغییر، درک است. دانش‌آموزانی که به این مرحله می‌رسند از نیاز به مطالعه آگاه هستند، اما نسبت به فرآیند مطالعه اقدام مداومی انجام نمی‌دهند. اقدامات ناسازگار منجر به نتایج متناقض می شود. دانش‌آموزان ممکن است در کلاس‌های مهارت‌های مطالعه شرکت کنند و در مورد استراتژی‌های مطالعه مختلف بیاموزند، اما آنها به طور مداوم این استراتژی‌ها را به کار نمی‌برند. بنابراین، هیچ عادت واقعی موفقیت تحصیلی ایجاد نشده است. به طور مستقل، برخی از دانش آموزان فراتر از مرحله درک فرآیند تغییر رشد نمی کنند.

بازسازی : مرحله سوم فرآیند تغییر، بازسازی است. در این مرحله، دانش‌آموزان نه تنها باید مهارت‌های جدید را بیاموزند و به کار ببرند، بلکه باید روش‌های تفکر غیرحمایت‌کننده را نیز بیاموزند و عادات تحصیلی ضعیف را پاک کنند. فرآیند بازسازی معمولاً مدت زمان طولانی‌تری طول می‌کشد، زیرا طولانی‌ترین، شدیدترین و سخت‌ترین مرحله از سه مرحله است. دانش‌آموزانی که این مرحله را به پایان می‌رسانند، پایه‌های علمی قوی کسب می‌کنند که آنها را به سمت دستیابی به پتانسیل علمی کامل خود سوق می‌دهد.

 • کوچینگ تحصیلی: تفاوت کوچینگ تحصیلی با تدریس خصوصی

معلمان معمولاً با یک موضوع خاص به دانش آموزان کمک می کنند. مربیان آکادمیک بر کمک به دانش آموز با مهارت های مطالعه در موضوعات و استراتژی های مختلف می توانند به دانش آموز اجازه دهند در دانشگاه، در محل کار خود و به طور کلی در زندگی موفق باشند. برخی از زمینه هایی که در جلسات کوچینگ روی آنها تمرکز می شود عبارتند از:

  • مدیریت زمان
  • تعیین هدف
  • استراتژی های مطالعه
  • استراتژی های آماده سازی آزمون
  • استراتژی های تست زنی
  • انگیزه
  • سازمان
  • برنامه ریزی 
  • یادداشت برداری 
  • استراتژی های خواندن
  • تفکر انتقادی 
  • منابع پردیس، و بیشتر!
 • کوچنگ تحصیلی : اهداف
 1. موانعی را که بر سر راه موفقیت تحصیلی قرار دارند شناسایی کرده و از آنها کار کنید
 2. مهارت ها و عادات مطالعه لازم برای یک دانشجوی موفق را توسعه دهید
 3. انگیزه بگیرید و از تعلل دست بردارید
 4. برای آزمایش ها آماده شوید و اضطراب را کاهش دهید
 5. بین سختگیری تحصیلی و فعالیتهای فوق برنامه تعادل برقرار کنید
 6. مهارت های مدیریت زمان را بهبود بخشید
 7. اهمیت یادداشت برداری را بیاموزید و "چگونه" را به دست آورید
 8. اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برای موفقیت ایجاد کنید
 9. انضباط شخصی، خودانگیختگی و خودکارآمدی را بیاموزید
 10.  
مارتین سلیگمن روانشناسی منطق
از زبان سلیگمن :

کوچینگ کار می کند زیرا همه چیز به شما مربوط می شود. وقتی با آنچه واقعا می خواهید و چرا - و اقدام کنید - ارتباط برقرار می کنید - ممکن است اتفاقات جادویی رخ دهد.

یکی از هیجان‌انگیزترین چیزهای کوچینگ ، سر و صدایی است که وقتی از منطقه راحتی خود بیرون می‌روید، برنامه‌ای در نظر می‌گیرید و آن را عملی می‌کنید، به دست می‌آورید! وقتی زندگی‌تان را به شیوه‌ای دوباره خلق می‌کنید، زندگی معنای جدیدی پیدا می‌کند. تو این را می خواهی." 

کوچینگ به شما کمک می کند تا مسئولیت زندگی خود را بپذیرید، افکار دیگران را رها کنید و به خود واقعی خود تبدیل شوید. این در مورد شما است که زندگی ای را که می خواهید - و لیاقتش را ایجاد می کنید.

کوچینگ در مورد کمک به مشتریان است که قفل گنجینه زندگی خود را باز کنند - پس باید در نظر داشت که الماس ها از زغال سنگ تحت فشار ساخته می شوند و این سنگ ریزه در صدف است که مرواریدها را ایجاد می کند.

مربی کسی است که آنچه را که نمی‌خواهید بشنوید به شما می‌گوید، آنچه را که نمی‌خواهید ببینید، به شما می‌گوید، تا بتوانید همان چیزی باشید که همیشه می‌دانستید می‌توانید باشید. 

 کوچینگ تحصیلی یا از نگاه اندیشمندان 

تیموتی گالوی
تیموتی گالوی:
( نویسنده کتاب مربیگری به سبک بازی درونی )

کوچینگ : "به جای آموزش دادن به آنها به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند" (Gallway, T. 1986)

کوچینگ "روشی برای دستیابی به اهداف تعیین شده" است (Gallway, T. 1986)

سر جان هنری داگلاس ویتمور: (نویسنده کتاب مربیگری برای عملکرد بهتر )
سر جان هنری داگلاس ویتمور:
(نویسنده کتاب مربیگری برای عملکرد بهتر )

کوچینگ : "باز کردن پتانسیل یک فرد برای به حداکثر رساندن عملکرد خود" (Whitmore, J., 2002)

کوچینگ یعنی : "برای به دست آوردن بهترین نتیجه از مردم، باید باور داشته باشیم که بهترین ها در آنجاست"(Whitmore, J., 2002)

 

سر الکس فرگوسن:
سر الکس فرگوسن:

کوچینگ : «فرایند بازتاب از طریق گفتگو» است که خودآگاهی را برای ایجاد تغییرات مورد نظر شما ایجاد می کند.

کوچینگ  : به مشتریان کمک می کند که «در مورد اینکه چه کسی می‌خواهند بشوند شفافیت پیدا کنند» یا معنا و هدف بیشتری در زندگی خود بیابند. سپس، یک مربی از تشویق، مسئولیت‌پذیری و مهارت‌سازی برای کمک به ایجاد انگیزه در مشتریان برای ایجاد یک برنامه و اقدام استفاده می‌کند.

 
مارشال گلد اسمیت: (نویسنده کتاب سازمان فردا )
مارشال گلد اسمیت:
(نویسنده کتاب سازمان فردا )

کوچینگ «روابط حرفه‌ای است که به افراد کمک می‌کند تا با پر کردن «شکاف بین جایی که اکنون هستند و جایی که می‌خواهند باشند، به نتیجه برسند».

کوچینگ با ارزیابی نقاط قوت و ارزش‌های خود و زیر سوال بردن آنچه برای مشتری اهمیت دارد، به مشتریان کمک می‌کند تصمیم بگیرند که «چه اقدامی برای ایجاد تغییراتی که می‌خواهند در کار یا زندگی خود انجام دهند».

 

5 Situations That Leadership Coaching Won’t Help
5 Situations That Leadership Coaching Won’t Help

کوچینگ تحصیلی در برابر مشاوره تحصیلی 

 

کوچینگ تحصیلی 

 • از مرکز موفقیت تحصیلی
 • یاداشت برداشتن؛ مطالعه و یادگیری موثرتر
 • به یاد آوردن مطالبی که می خوانید
 • شرکت در امتحانات به روشی سازنده تر
 • کاهش اضطراب امتحان
 • مدیریت زمان خود

مشاوره تحصیلی

 • یک کلاس را برنامه ریزی کنید یا رها کنید
 • رشته تو عوض کن
 • در مورد درخواست تجدید نظر بحث کنید
 • حساب خود را متوقف کنید
 • به تعریف اهداف تحصیلی و شغلی کمک کنید
چگونه تفویض اختیار را شروع کنیم تا بتوانید پیشرو بیشتری انجام دهید
چگونه تفویض اختیار را شروع کنیم تا بتوانید پیشرو بیشتری انجام دهید

کوچینگ تحصیلی :چگونه موانع را از میان بر می دارد و به پیشرفت کمک می کند

وقتی ما جوانان را کوچ می کنیم، از آنها به عنوان یک فرد کامل حمایت می کنیم. حتی اگر ما برای یک هدف آکادمیک کوچینگ ارائه می کنیم، در نهایت به آنها آموزش می دهیم که موفق تر باشند، این موفقیت یا دستاورد در واقع به معنای هر جوانی است. همکاری با آنها برای کمک به آنها برای شناسایی این موضوع و تلاش در جهت آن، به رشد جوان کمک می کند و با انجام این کار تأثیر مثبتی بر سایر زمینه های زندگی آنها خواهد داشت.

به عنوان مثال، یک مربی که از یک جوان به لحاظ تحصیلی حمایت می کند، ممکن است در واقع با یک جوان روی چیزهایی که در خانه می گذرد یا با مشکلات دوستی کار می کند، کار می کند، زیرا آنها توانایی خود را برای تمرکز یا تمرکز متوقف می کنند، زیرا ممکن است به آن فکر کنند یا به آن فکر می کنند. نگرانی در مورد این موارد در طول درس بنابراین مانعی برای پیشرفت تحصیلی ایجاد می کند. 

کوچینگ آکادمیک می تواند در مورد کاهش این موانع برای موفقیت باشد. که می تواند شامل نگرانی ها، ترس ها، افکار، احساسات، رفتارها، مسائل و عوامل استرس زا در زندگی آنها باشد. هنگامی که به این زمینه ها می پردازید، همچنین به جوان کمک می کنید تا فضای بیشتری داشته باشد، بتواند به وضوح فکر کند و یاد بگیرد، تأمل کند و واقعاً بسیاری از این موانع را کاهش دهد که می تواند تأثیر منفی و ضربه ای بر یادگیری آنها داشته باشد. .

چگونه تفویض اختیار را شروع کنیم تا بتوانید پیشرو بیشتری انجام دهید
چگونه تفویض اختیار را شروع کنیم تا بتوانید پیشرو بیشتری انجام دهید

کوچینگ تحصیلی :آموزش است یا درمان!!

ما اغلب سؤالاتی در مورد تفاوت کوچینگ تحصیلی با تدریس خصوصی یا درمانی داریمما در اینجا به سه مقایسه رایج می پردازیم، در حالی که متذکر می شویم که مطمئناً بین هر یک از این روش ها همپوشانی وجود دارد:

کوچینگ آکادمیک در مقابل تدریس خصوصی بزرگترین تفاوت این است که تدریس خصوصی موضوعی است، در حالی که کوچینگ آکادمیک به مهارت هایی می پردازد که برای هر موضوعی کاربرد داردبا این گفته، رویکرد Signet به تدریس خصوصی، همیشه دانش‌آموز را به عنوان یک فرد کامل در بر می‌گیرد (یکی از ارزش‌های اصلی ما «آموزش به دانش‌آموزان، نه موضوعات» است)تفاوت عمده دیگر این است که تدریس خصوصی اغلب توسط معلم و هدایت می شود، در حالی که مربیگری بسیار بیشتر دانشجو محور استبه عنوان مثال، در تدریس خصوصی، ما می گوییم:  "این چیزی است که می خواهم قبل از جلسه بعدی ما انجام دهید تا در _____ بهتر شوید."  در کوچینگ می گوییم:  «دوست داری چه کاری انجام دهی تا قدم بعدی به سوی هدفت برداریم؟»

کوچینگ آکادمیک در مقابل درمان درمان تمایل دارد بر علل اساسی عمیق رفتارها تأکید کنداغلب بر باز کردن رویدادهای گذشته برای شفاف سازی و تسریع تغییرات متمرکز استکوچینگ بیشتر بر آینده متمرکز است و بر اقدام برای کمک به دانش آموزان برای مقابله با مشکلات تأکید داردبسته به دانش آموز، مربیگری دانشگاهی و درمان ممکن است مکمل های عالی برای یکدیگر باشند.

کوچینگ آکادمیک در مقابل کوچینگ زندگی دانش‌آموزان با یک مربی زندگی کار می‌کنند تا به چالش‌های مربوط به فعالیت‌های روزمره زندگی، به جای چالش‌های خاص دانشگاهی رسیدگی کننددر حالی که روش مربیگری هنوز به کار می رود، مربیگری آکادمیک از یک لنز و چارچوب آموزشی برای کمک به دانش آموزان برای تعیین و دستیابی به اهداف تحصیلی خود استفاده می کند.

چگونه تفویض اختیار را شروع کنیم تا بتوانید پیشرو بیشتری انجام دهید
چگونه تفویض اختیار را شروع کنیم تا بتوانید پیشرو بیشتری انجام دهید

کوچینگ تحصیلی :مرکز کوچینگ ایران

کوچینگ تحصیلی مرکز کوچینگ ایران

کوچینگ تحصیلی مرکز کوچینگ ایران  برای افزایش موفقیت دانشجویان با بهبود مهارت های برنامه ریزی تحصیلی دانشجویان طراحی شده است. هدف کلی برنامه کوچینگ تحصیلی ایجاد رابطه ای بین مربی آکادمیک و دانشجویان است که برای دانشجویی که به دنبال کمک و راهنمایی برای هدایت مؤثر است، کمک کند. 

کوچینگ تحصیلی  در مرکز کوچینگ ایران با کمک به دانشجویان در ایجاد استراتژی‌هایی برای یادگیری و مدیریت زندگی و با اتصال آنها به سایر منابع دانشگاه و پرسنل پشتیبانی در صورت لزوم، به مسائل انتقالی و آکادمیک می‌پردازند. در طول مراحل اولیه ، مربیان آکادمیک  دانشجویان فارغ التحصیل و کارورزان از رشته های مرتبط با مشاوره خواهند بود و به طور منظم در جلسات فردی با دانشجویان برای بحث در مورد مسائل مربوط به موفقیت تحصیلی ملاقات خواهند کرد. 

جلسات کوچینگ تحصیلی مرکز کوچینگ ایران به دانشجویان کمک می‌کند تا یک برنامه اقدام فردی متمرکز بر مدیریت زمان، تعیین هدف و مهارت‌های مطالعه، اما نه محدود به آن، ایجاد کنند. مربیان همچنین با برگزاری جلساتی که در آن به دانش‌آموزان کمک می‌کنند با ابزارهای فن‌آوری مورد نیاز آشنا شوند.

 • افزایش خودکارآمدی تحصیلی را نشان دهید.
 • قادر به شناسایی و توصیف منابع پردیس مناسب برای نیازهای روانی اجتماعی و دانشگاهی باشد.
 • نشان دادن توانایی استفاده از ابزارهای فناوری برای برنامه ریزی درجه.
 • یک هدف شغلی و مسیر تحصیلی برای رسیدن به آن هدف را مشخص کنید.
 • احساس ارتباط و/یا تعامل با موسسه را ابراز کنید.
 • نشان دادن پیشرفت کافی تا برنامه درجه.

روابط مربیگری آکادمیک عبارتند از:

 • ارزیابی اولیه برای سنجش وضعیت فردی منحصر به فرد و نیازهای تحصیلی دانشجویان. موارد ارزیابی شده در ابتدا شامل سبک های یادگیری، عادات کار، نقاط قوت و ضعف تحصیلی، مهارت های مدیریت خود یا زندگی، و درک "چگونگی رفتن به دانشگاه" است.
 • اهداف فردی و هوشمند (مشخص، قابل اندازه گیری، عمل گرا، واقع بینانه، با چارچوب زمانی) در ابتدا و انتهای جلسات ترم. برای دستیابی به این اهداف، یک مربی با دانشجو کار می کند تا استراتژی های موثری را متناسب با نیازهای منحصر به فرد دانش آموز توسعه دهد.
 • جلسات منظم برنامه ریزی شده برای ایجاد یک فضای امن و یک رابطه حمایتی و مشارکتی.
 • بازخورد و خود بازتابی در مورد "لحظه های یادگیری" و تجربیات برای کمک به دانش آموزان در ایجاد انگیزه و خودکارآمدی.

 

لایف کوچینگ
لایف کوچینگ

کوچینگ تحصیلی :مزایای عالی 

کوچینگ تحصیلی مزایای زیادی داردکوچ به دانشجو کمک می کند تا مهارت های سازمانی و مدیریت زمان بهتری را توسعه دهد و دانشجو را قادر می سازد تا یادگیری خود را خود تنظیم کندبا گذشت زمان، این امر اعتماد به نفس دانشجو را افزایش می دهدبه تعویق انداختن کار برای بسیاری از دانشجویان مسئله بزرگی است، اما یک کوچ می‌تواند به دانشجو نشان دهد که چگونه یک پروژه بزرگ و دلهره‌آور را به کارهای روزانه کوچک‌تر و کم‌تر مرعوب‌کننده تقسیم کند و از طریق تکمیل بدون استرس تکلیف، دانش‌آموز را راحت کند.

در اینجا مثالی از اینکه چگونه مدل کوچینگ تحصیلی می‌تواند به دانشجویان در انجام یک تکلیف اصلی کمک کند آورده شده است:

به دانشجو یک مقاله انگلیسی 500 کلمه ای در مورد موضوعی اختصاص داده شده است که بیش از حد به آن علاقه نداردآنها نمی توانند افکار خود را به اندازه کافی جمع کنند تا روی آن کار کنند، بنابراین از آن اجتناب می کنند تا اینکه ناگهان شب قبل از موعد مقرر فرا می رسد.تعلل این دانش آموز سطح استرس آنها را به حداکثر رسانده استآنها به طور غیرضروری خود را با حجم کاری شدید یک شب پر کرده اند که کاملاً قابل اجتناب بود و قطعاً قصد معلم انگلیسی آنها هنگام تعیین آن نبوده استدر عوض، در اینجا همان سناریوی کار با یک مربی آکادمیک وجود دارد: مربی با دانشجو کار می‌کند تا برنامه‌ای برای تقسیم این تکلیف به بخش‌های کوچک‌تر ارائه دهد که به راحتی می‌توان به‌صورت روزانه کم کم کامل شد و نیاز به اضطراب یا اضطراب را از بین برد. عجله کردن مربی ممکن است طرحی مانند این برای دانش آموز ارائه دهد:

روز اولدانشجو می تواند چند دقیقه ای را صرف جمع آوری ایده ها برای پایان نامه احتمالی کند و فهرستی از ایده های اصلی را که باید در مقاله گنجانده شود بنویسد.

روز دومدانشجو می‌تواند چند دقیقه آن ایده‌های بزرگ را در ستون‌های جداگانه جدا کندبرای هر ایده، تصمیم بگیرید که مهمترین جزئیاتی که باید گنجانده یا برجسته شوند کدامند.

روز سومدانشجو می تواند مدتی را صرف تجزیه و تحلیل چگونگی ارتباط این ستون های مختلف با یکدیگر کندچه چیزی مشترک هستند و در کجا تفاوت دارند؟ ترتیب اهمیت قرار دادن هر ستون در مقاله چگونه است؟ این روز فقط برای طوفان فکری جریان منطقی یک ستون به ستون دیگر است

روز چهارمدانشجو اکنون می‌تواند مدتی را صرف تبدیل این ایده‌ها به پاراگراف‌های خشن کندشاید همه پاراگراف ها در یک روز نباشندتمرکز در این مرحله صرفاً بر روی کاغذ آوردن کلمات و ایده ها به شیوه ای نسبتاً سازمان یافته و بدون هدف کمال استتاریخ سررسید هنوز بیش از یک هفته باقی مانده است.

روزهای پنجم تا دوازدهمدانشجو می‌تواند هر روز به اندازه‌ای که لازم است وقت بگذارد و بر جزئیات داخل مقاله تمرکز کندآنها می توانند در نظر بگیرند که آیا تعاریفی که باید اضافه کنند یا ایده هایی وجود دارد که باید توضیح دهندآیا آنها برای حمایت از برخی ادعاهای خود به شواهدی نیاز دارند؟ آیا مقاله آنها نیاز به نقل قول دارد؟ آنها می توانند بدون نیاز به عجله شروع به پر کردن تمام جزئیات از دست رفته یک به یک کنند.

شب قبل از موعد مقالهاکنون دانشجو باید روی کمال تمرکز کنداین زمان آن است که مطمئن شوید هر کلمه در جای مناسب خود قرار دارد و همه چیز به زیبایی با پایان نامه پیوند می خورداین زمان آن است که یک مطالعه نهایی مقاله را انجام دهید و تمام کارهای نهایی را روی آن انجام دهید.

این دانشجو نه تنها یک مقاله با کیفیت و خوب برای کلاس انگلیسی فعلی خود آماده کرده است، بلکه مهارت مهم زندگی مبارزه با اهمال کاری را نیز توسعه داده است، که می تواند دفعه بعد که یک تکلیف نوشتاری بزرگ را به دلیل و در همه جنبه ها به کار برد. از زندگی بزرگسالی آینده خود - در دفتر، پروژه های بهبود خانه، یا حتی پرداخت بدهی های مالی بلندمدت

 

لایف کوچینگ
لایف کوچینگ

کوچینگ تحصیلی :چه کسانی سود می برند

خبر خوب این است که هر دانش آموزی می تواند از کار با یک مربی آکادمیک مزایایی را ببیند. با این حال، دو موقعیت وجود دارد که دانش‌آموزان ممکن است بیشتر از سایر موارد به مربیگری آکادمیک نیاز داشته باشند:

برای بهبود عملکرد:  دانش‌آموزان کم‌عملکرد به احتمال زیاد نیاز به حمایت اضافی دارند. آنها ممکن است:

  • نمرات مزمن پایینی دارند
  • نداشتن انگیزه*
  • مبارزه در کلاس های متعدد به جای فقط یک حوزه موضوعی
  • در انجام تکالیف تعلل کنید
  • نمایش عدم ثبات؛ یعنی "بالا" و "پایین" در طول ترم
  • با ADHD خفیف تا متوسط، چالش های عملکرد اجرایی یا سایر تفاوت های یادگیری سر و کار داشته باشید
  • به راحتی حواس خود را پرت کنید و در ادامه مسیر مشکل داشته باشید

*والدین اغلب کمبودهای دانش آموز را به بی انگیزگی نسبت می دهند. در واقعیت، اغلب مشکلات دیگری وجود دارد که دانش آموز بیان نکرده است، و وقتی با آن نگرانی ها برخورد شود، موضوع انگیزه ناپدید می شود.

برای افزایش تجربه:  این دانش‌آموزان که اغلب نادیده گرفته می‌شوند، اما به همان اندازه مهم هستند، نمرات خوبی دارند، اما ممکن است با مشکلات دیگری در ارتباط با مدرسه سر و کار داشته باشند یا احساس کنند که در چالش نیستند. آنها ممکن است:

  • عملکرد بالایی داشته باشید اما دائماً تحت استرس باشید
  • احساس بی نظمی کنید
  • برای مدیریت یک طرز فکر کمال گرا به ابزار نیاز دارید
  • فرآیند کالج را طاقت فرسا بدانید و بخواهید با یک شخص ثالث بی طرف صحبت کنید
  • با وجود عملکرد بالا، به دلیل ناتوانی در یادگیری با چالش روبرو شوید
  • احساس کنید مدرسه "خسته کننده" است اما نمی دانید که چگونه در جای دیگری شرکت کنید
  • می خواهند به خارج از منطقه راحتی خود فشار بیاورند

با این حال، چند نوع از دانش آموزان وجود دارند که از کار با یک مربی آکادمیک سودی نخواهند برد:

دانش آموزان بدون انگیزه ما می‌توانیم با دانش‌آموزانی که انگیزه پایینی دارند، کار کنیم، اما آنها باید آماده و مشتاق در فرآیند مربیگری باشند. اگر فقدان انگیزه عمیقی وجود داشته باشد، درمان ممکن است نقطه شروع بهتری باشد.

دانش آموزانی که مشکلات یادگیری یا سلامت روانی شدیدتری دارند. برخی از خانواده ها زمانی که به یک درمانگر یا متخصص برای یک ناتوانی یادگیری خاص نیاز دارند، به سراغ مربی می روند. ما می‌توانیم به والدین کمک کنیم تا تشخیص دهند که چه زمانی چنین است و در صورت لزوم به همکاران مورد اعتماد خود ارجاع دهند.

دانش آموزان در حالت بحران دانش‌آموزان در حالت بحران اغلب به شدت به مربیگری آکادمیک نیاز دارند، اما به طور کلی تا زمانی که دانش‌آموزان دیگر در وضعیت اضطراری نباشند، شروع به مربیگری را توصیه نمی‌کنیم. حالت بحران - اغلب به دلیل عقب ماندن شدید، یا چالش‌های عاطفی یا یادگیری عمیق‌تر است - یک موقعیت حاد است که نیاز به توجه جدی دارد، در حالی که مربیگری یک فرآیند طولانی مدت است. برای دانش‌آموزانی که در حالت بحران هستند، می‌توانیم به متخصصان مناسب مراجعه کنیم و/یا یک تیم قوی از معلمان را گرد هم بیاوریم تا به آنها کمک کنیم تا از چالش‌های حاد خود عبور کنند. پس از آن، می‌توانیم مربیگری آکادمیک را برای کمک به دانش‌آموزان در اجتناب از موقعیت‌های مشابه در آینده آغاز کنیم.

والدینی که برنامه از پیش تعیین شده دارند. اگرچه ممکن است والدین کسانی باشند که مربی را استخدام می کنند، اما ما همیشه شاگردان خود را مشتری می دانیم. کوچینگ بر اساس اهداف و خواسته‌های دانش‌آموز تعیین می‌شود، و در حالی که ما خواسته‌های والدین را در نظر می‌گیریم، به والدین قول نمی‌دهیم که نتایج خاصی را ارائه کنیم. من دوست دارم بگویم که والدین ما را استخدام می کنند زیرا می خواهند به دانش آموز خود کمک کنند تا در زندگی پیشرفت کند، اما نمی توانند مسیر را دیکته کنند.

لایف کوچینگ
لایف کوچینگ

کوچینگ تحصیلی :انتظارات یک دانشجو از مربی آکادمیک

 • همکاری:  دانش آموز و مربی برای حل مشکلات با هم کار می کنند. مربی با دانش آموز همکاری می کند تا به موقعیت های حیاتی نگاه انتقادی کند، به توسعه مهارت های مناسب کمک کند، اطلاعات کلیدی را ارائه دهد و بازخورد لازم را ارائه دهد.
 • توسعه دانش:  کسب و به کارگیری اطلاعات جدید و مرتبط. کوچینگ امکان توسعه استراتژی های مشخص و سیستم های پشتیبانی حیاتی و کشف سبک های یادگیری فردی، حافظه و سازمان را فراهم می کند.
 • برنامه اقدام: تدوین  یک برنامه استراتژیک برای دستیابی به اهداف. کوچینگ بر توسعه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و ایجاد ساختار لازم برای تحقق آن اهداف تمرکز دارد. مربیگری با تعیین جدول زمانی، تعیین تکالیف و اطمینان از پیگیری برای تکمیل هدف، به دانش آموزان کمک می کند تا به طور سیستماتیک رفتار خود را تغییر دهند و مهارت های حل مسئله را توسعه دهند.
لایف کوچینگ
لایف کوچینگ

مشاورین مرکز کوچینگ ایران

پاسخگویی شما هستند

شماره تماس : 09382252774

آشنایی با دوره های کوچینگ موسسه چشم انداز (تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده) 

دوره‌های جامع کوچینگ (Coaching) موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شامل مجموعه‌ای گسترده و کامل از دوره‌ها شامل دوره های بیزنس کوچینگ،کوچینگ رهبری ،کوچینگ تحصیلی،کوچینگ توسعه فردی،کوچینگ فروش و بازاریابی،بیزنس کوچینگ مکانی،کوچینگ موفقیت،کوچینگ نوآوری ،کوچینگ دیجیتال ، کوچینگ سازمانی ،کوچینگ سلامتی،کوچینگ مهارت و… می‌شود.دپارتمان‌ کوچینگ موسسه چشم انداز به گونه‌ای است که تمامی نیازهای شما را پوشش دهد. تمامی دوره‌ها کاملاً عملی و کاربردی بوده و بر اساس سرفصل های بین المللی تنظیم و ایرانیزه شده است. تمامی دوره‌ها زیر دکتر سعید جوی زاده  آموزش داده خواهد شد. هر کدام از دوره های کوچینگ شامل کتاب،فیلم های آموزشی،فایل های صوتی وکتاب کار می باشد.  چنانچه در مورد هر یک از دوره‌ها سوالی دارید همواره آماده پاسخگویی به شما هستیم. با ما در تماس باشید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

ثبت نام برنامه یکساله کوچینگ تحصیلی 

 • قیمت: ۳۰ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۱۲ برنامه آموزشی یک روزه حضوری + ۲ جلسه کوچینگ خصوصی
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری
 • آیدی اینستاگرام: drjavizadeh

 کوچینگ تحصیلی: درباره آن بیشتر بدانید..

 • کوچینگ تحصیلی : زندگی مثل راندن یک دوچرخه است. برای اینکه تعادل خود را نگهدارید باید به حرکت ادامه دهید.
 • کوچینگ تحصیلی :نکته مهم این است که از سؤال کردن دست نکشید. کنجکاوی دلیلی است برای وجودداشتن.
 • کوچینگ تحصیلی :جایی که جهان دیگر صحنه امیدها و آرزوهای شخصی ما نیست، جایی که ما با آن به عنوان موجودات آزاد در حال تحسین، پرسش، مشاهده مواجه می شویم، آنجا وارد عرصه هنر و علم می شویم.
 • کوچینگ تحصیلی :عمیقاً به طبیعت نگاه کنید، آنگاه همه چیز را بهتر خواهید فهمید.
 • کوچینگ تحصیلی : از دیروز بیاموز، برای امروز زندگی کن، به فردا امیدوار باش. مسئله ی مهم این است که دست از سوال پرسیدن بر ندارید.
 • کوچینگ تحصیلی : کسی که دیگر نمی تواند برای تعجب مکث کند و در هیبت بایستد، به اندازه مرده است. چشمانش بسته است.
 • کوچینگ تحصیلی : یک مرد شاد آنقدر از زمان حال راضی است که نمی تواند بیش از حد به آینده فکر کند.
 • کوچینگ تحصیلی : برای موفقیت تلاش نکنید، بلکه سعی کنید با ارزش باشید.
 • کوچینگ تحصیلی : تخیل مهمتر از دانش است. دانش محدود است. تخیل جهان را احاطه کرده است.
 • کوچینگ تحصیلی : ما نمی‌توانیم مشکلاتمان را با همان تفکری که در زمان ایجادشان به کار می‌بردیم حل کنیم.
 • کوچینگ تحصیلی : من به اندازه کافی هنرمند هستم که بتوانم آزادانه از تخیلاتم استفاده کنم. تخیل مهمتر از دانش است. دانش محدود است. تخیل جهان را احاطه کرده است.
 • کوچینگ تحصیلی : مسئله ی مهم این است که دست از سوال پرسیدن بر ندارید. کنجکاوی دلیل خاص خود را برای وجود دارد.