10 کتاب برتر کوچینگ : به مربی بهتری تبدیل شوید!

مرکز کوچینگ ایران

10 کتاب برتر کوچینگ : به مربی بهتری تبدیل شوید!: آیا عاشق خواندن هستید؟ در این پست،  10 کتاب عالی در زمینه کوچینگ و رشد مهارت های کوچینگ با شما  به اشتراک می گذارم. این کتاب ها از شما مربی بهتری می سازد!

من طیف گسترده ای از کتاب ها را گنجانده ام – و به روزترین نسخه های هر کتاب مورد نظر را شناسایی کرده ام. و امیدوارم این الهام بخش شما باشد تا مهارت های خود را تقویت کنید، یک مدل کوچینگ جدید بیاموزید و درک خود را از مربیگری افزایش دهید!

در نهایت، در حالی که آمازون راهی مناسب برای خرید کتاب است، به ویژه در طول همه‌گیری COVID-19، بسیاری از کتابفروشی‌های محلی در تلاش هستند تا زنده بمانند. اگر می توانید، چرا کتاب خود را از طریق تلفن یا آنلاین از کتابفروشی محلی خود سفارش نمی دهید، که هم اقتصاد محلی شما را تقویت می کند و هم از صاحب یک کسب و کار کوچک حمایت می کند؟

مقدمه:

جالب است بدانید که (مخصوصاً اخیراً)، به نظر می‌رسد بیشتر کتاب‌های مربوط به کوچینگ با در نظر گرفتن رهبران نوشته شده‌اند – و در درجه دوم مربیان.

البته ایده این است که کوچینگ همچنین می تواند یک سبک مدیریت یا رهبری باشد – و این به سازمان ها کمک می کند بیشترین بهره را از افراد خود ببرند. به‌عنوان مربی، همه ما می‌دانیم که این حقیقت دارد، و این که سازمان‌ها بالاخره در حال پیگیری هستند، بسیار خوب است. اما این بدان معناست که پیدا کردن کتاب‌های خوب نوشته شده برای مربیان دشوار است.

حتی Co-Active Coaching نیز در 2 نسخه اخیر خود به تمرکز بر رهبری رفته است. اما نوری از نور وجود دارد.

کتاب ماریون فرانکلین – قلب مربیگری متمرکز بر لیزر مخصوص مربیان است. کتاب دکتر مارسیا رینولد مربی شخص، مشکل نیست برای مربیان است (و همچنین حاوی توصیه های حکیمانه برای رهبرانی است که کارکنان خود را مربیگری می کنند). و کتاب راهنمای کوچینگ زندگی کرلی مارتین ، به طور غیرعادی مخصوص مربیان زندگی است – حتی اگر کمی قدیمی باشد.

کتاب توماس لئونارد – مربی قابل حمل احتمالاً بیشتر یک کتاب توسعه شخصی است که هدف آن عموم مردم است. نه چندان در مورد کوچینگ، بلکه در مورد باورها، عادات و دیدگاه‌هایی است که زیربنای مربیگری هستند. این شما را به چالش می کشد و باعث می شود فکر کنید – و من آن را دوست دارم .

بنابراین، انتخاب گسترده ای از کتاب های مربیگری را برای شما انتخاب کنید. من واقعاً امیدوارم از این مقاله لذت ببرید – با کتاب های مربیگری از روزهای اولیه تا کتاب های منتشر شده در سال 2020.

10 کتاب برتر مربیگری

1) کوچینگ فعال (ویرایش چهارم)

چارچوب اثبات شده برای گفتگوهای متحول کننده در محل کار و زندگی

توسط کارن کیمسی هاوس، هنری کیمسی هاوس، فیلیپ سندال، لورا ویتورث

این کتاب کوچینگ مروری شگفت‌انگیز از مربیگری، مهارت‌های کلیدی، با ایده‌ها، الهام، تمرین‌ها و موارد دیگر است.

این کتاب با نام «کتاب مقدس راهنمای مربیان» نوشته استفن آر. کاوی، درباره رقص واقعی مربیگری با نکات، ایده‌ها، توصیه‌ها و پیشنهادات است – که در سبک نوشتاری مربی‌مانند که هم تسکین می‌دهد و هم الهام‌بخش است. این شامل تمرین‌ها، تمرین‌ها، مثال‌ها و توصیه‌های ملموس است – و خواندن آن آسان است.

نسخه دوم کتاب کوچینگ Co-Active

ویرایش 2

مدل Co-Active Coaching که در اینجا برجسته شده است، یک فرآیند ارتباطی قدرتمند است که هر کسی می تواند برای ایجاد روابط قوی از آن استفاده کند.

توجه: دو ویرایش اخیر این کتاب برای بررسی مربیگری و رهبری – که به نظر می‌رسد در حال حاضر موضوع داغی است – “به طور گسترده” بازبینی شده است. بنابراین اگر یک مربی زندگی هستید، ممکن است بخواهید نسخه دوم را تهیه کنید.

به ویژه برای: افرادی که به دنبال مربیگری هستند، مربیان جدید و برای مربیان غیر آموزش دیده CTI که به دنبال چارچوب مربیگری هستند.

کتاب مربیگری برای عملکرد اثر سر جان ویتمور

2) مربیگری برای عملکرد (ویرایش پنجم)

اصول و عملکرد مربیگری و رهبری

توسط سر جان ویتمور

به روز شده در سال 2017 (ویرایش 25 سالگی)، این کتاب عالی است که هنر مربیگری را در یک زمینه سازمانی خلاصه می کند. من هنوز مرتباً به عنوان مرجعی برای سلسله مراتب نیازهای مزلو به آن باز می گردم – و مقدمه ای عالی برای مدل رشد دارد.

هدف این کتاب کشف چگونگی استفاده از کوچینگ برای به حداکثر رساندن پتانسیل و عملکرد افراد است. به این می پردازد که کوچینگ چیست، چرا کار می کند و از کجا آمده است. و ایده هایی در مورد اینکه چگونه کوچینگ می تواند به انگیزه، یافتن حس هدف و همچنین انجام کارها کمک کند، می دهد.

نسخه های بعدی کتاب به بررسی هوش هیجانی و رهبری با عملکرد بالا می پردازد.

این به وضوح با فصل‌های قدرتمند کوتاه، خواندنی آسان، و من معتقدم که باید یکی از سه کتاب اولی باشد که هر مربی می‌خواند، تنظیم شده است.

به ویژه برای: مربیان جدید، مربیان تازه وارد به مدیریت اجرایی یا رهبری، مدیران، رهبران و به عنوان مرجعی برای همه مربیان (مبانی مربیگری، سلسله مراتب نیازهای مازلو، مدل رشد و موارد دیگر).

کتاب مربیگری قلب متمرکز بر لیزر اثر ماریون فرانکلین

3) قلب مربیگری متمرکز بر لیزر

رویکردی انقلابی برای مربیگری استادانه

توسط ماریون فرانکلین

این احتمالاً کتابی است که به شما کمک می کند مربی بهتر و مؤثرتری شوید!

مملو از مفاهیم، ​​این کتابی است که می‌خواهید با خودکار و دفترچه در کنار آن بخوانید – تا افکار و ایده‌هایی را که برای مشتریان فعلی خود دارید یادداشت کنید – و موارد دیگر.

مثال‌های بسیار خوبی برای نشان دادن تفاوت روش کوچینگ لیزری در 1) آنچه مربی روی آن تمرکز می‌کند و 2) نتایجی که در نتیجه می‌توان به دست آورد، وجود دارد. و من دوست داشتم که در سراسر کتاب از ما سؤالاتی پرسیده می شود تا به ما کمک کند تا در مورد آنچه که شخصاً برداشته ایم فکر کنیم.

به‌عنوان فردی که چندین سال مربیگری می‌کردم، مفاهیم مشترک را دوست داشتم. من با بسیاری موافق بودم، و همچنین ایده های تازه و بسیار کاربردی به من داده شده است که آنها را امتحان کنم!

مخصوصاً برای: من این کتاب را کاملاً به تمام سطوح مربیان توصیه می‌کنم، مخصوصاً آن دسته از مربیانی که مدتی تمرین کرده‌اند، یا ممکن است احساس کنند که در بلاتکلیفی گیر کرده‌اند!

کتاب مربی قابل حمل توسط توماس جی لئونارد

4) مربی قابل حمل

28 استراتژی مطمئن برای کسب و کار و موفقیت شخصی

توسط توماس جی لئونارد

نمی‌توانم این کتاب سرگرم‌کننده و الهام‌بخش یکی از پیشینیان کوچینگ و موسس دانشگاه کوچ را درج نکنم.

این کتاب سرگرم کننده ایده ها و کارهای زیادی برای انجام دادن با مشتریان شما دارد – و برای مربیان نیز عالی است که شخصاً از آن استفاده کنند.

این کتاب به 28 فصل آسان برای خواندن تقسیم شده است – هر فصل بر اساس یک اصل. هر اصل دارای 10 روش برای اجرای هر مفهوم فصل است. با نقل قول ها، تمایز برای ترسیم و “چگونه بفهمیم با این اصل در حال پیشرفت هستید” در هر فصل، این کتاب عالی است که فقط می توانید یک صفحه را به طور تصادفی برای الهام گرفتن در هر زمان بردارید و بخوانید.

اگر از طرفداران تفکر مثبت هستید، اگر معتقدید که باورها ما را هدایت می کنند که چه کسی هستیم و چگونه زندگی می کنیم، و اگر دوست دارید راه بهتری پیدا کنید – این کتاب برای شماست.

PS. و اگر به یک دوره آموزشی در کپی رایتینگ نیاز دارید، فقط سرفصل های فصل او را بخوانید!

به ویژه برای: انواع مربیان و مشتریان آنها خوب است.

کتاب منطقه ناراحتی اثر دکتر مارسیا رینولدز

5) منطقه ناراحتی

چگونه رهبران گفتگوهای دشوار را به موفقیت تبدیل می کنند

توسط دکتر مارسیا رینولدز

در این کتاب، مارسیا مثال‌ها، نکات و تکنیک‌هایی را به اشتراک می‌گذارد تا کوچ‌ها را فراتر از کوچینگ تراکنشی و صرفاً متمرکز بر نتیجه به کوچینگ موفقیت‌آمیز سوق دهد.

تنها چیزی که ما برای اینکه مربی ماهر باشیم نیاز داریم حضور تمام بدن و شجاعت است – و بنابراین تشویق می‌شویم با تمام بدنمان گوش کنیم – از سر، قلب و دل.

با نکاتی برای کمک به مشتریان برای دیدن نقاط کور طولانی مدت، چگونه شجاعت خود را خلاصه کنیم و به مشتریان خود اجازه دهیم ناراحت شوند – زیرا این جایی است که تحول اتفاق می افتد …

توجه: این کتاب به عنوان الگویی برای هر مکالمه مربیگری در نظر گرفته نشده است، در عوض این کتابی است که به شما کمک می کند تا در زمان مناسب به مشتریان خود کمک کند تا یک تغییر – پیشرفت – داشته باشند. این در مورد یافتن و استفاده از فرصت‌های “منطقه ناراحتی” برای کمک به رشد مشتریانمان است.

به ویژه برای: مربیان اجرایی و رهبری – و هر مربی که می خواهد بازی خود را در رشد مشتریان خود تقویت کند!

کتاب مربی شخصیت نه مشکل اثر مارسیا رینولدز

6) شخص را مربی کنید، نه مشکل را

راهنمای استفاده از پرس و جوی بازتابی

توسط دکتر مارسیا رینولدز

اغلب مارسیا مربیان را “مربیگری چک لیست” یا تلاش برای یافتن “سوال مربیگری کامل” می بیند که ما را از حضور و پاسخگویی به مشتریان خود دور می کند.

این کتاب در مورد کمک به مربیان است تا از پرس و جوی بازتابی با مشتریان خود استفاده کنند تا حضور بیشتری داشته باشند – و موثر باشند.

کتابی در 3 قسمت، مارسیا ابتدا به این موضوع می پردازد که چرا مربیگری اینقدر قدرتمند است، و برخی از باورهای مربیگری (“دیوانه”!) غیر مفید است. سپس او به 5 تمرین ضروری از جمله بازپخش فعال، گلزنی و مربی عنوان فرد، نه مشکل نگاه می کند. در نهایت مارسیا با به اشتراک گذاشتن 3 عادت ذهنی مهم برای ما به عنوان مربی که باید آنها را بپذیریم، ما را در بر می گیرد.

این کتاب پر از نکات و تکنیک‌ها، مثال‌ها و موارد دیگر، یک کتاب مهارت‌های مربیگری با درس‌ها و تمایزات تفکر برانگیز است که باید به همه مربیان کمک کند تا برای کوچینگ قدرتمندتر و تحول‌گراتر «در لحظه برقصند».

مخصوصاً برای: همه مربیان – و به ویژه کسانی که می خواهند تمرینات و عادات مربیگری مؤثرتری داشته باشند.

کتاب مربیگری موثر گروهی نوشته جنیفر بریتون

7) کوچینگ گروهی موثر

ابزارها و منابع آزمایش شده و آزمایش شده برای نتایج بهینه کوچینگ گروهی

توسط جنیفر جی بریتون

جنیفر بریتون در مربیگری تیمی و گروهی و اخیراً مربیگری مجازی و کار از راه دور پیشرو است.

اگر قصد دارید با گروه ها کار کنید – به هر طریقی (از جمله وبینارها، کارگاه ها، مربیگری تیمی یا گروهی)، این کتاب کتاب مقدس شماست! و صادقانه بگویم، اگر مربی هستید، به احتمال زیاد در مقطعی با یک گروه کار خواهید کرد.

با توضیحاتی در مورد چیستی کوچینگ گروهی، توضیح پویایی های متفاوتی که در گروه ها رخ می دهد، مهارت های اصلی و بهترین شیوه ها، فصلی عالی در مورد نحوه طراحی برنامه گروهی خود و موارد دیگر!

این کتاب دارای چک لیست ها، یک ضمیمه با تمرینات گروهی است که می توانید انجام دهید و همچنین مثال های عملی، جداول و نکات بی شماری برای هر مربیگری در گروه ها.

تنها “عیب” جزئی این است که این کتاب مربوط به سال 2010 است – و هنوز هم به آموزش تلفنی و سمینارهای از راه دور، زمانی که فناوری آشکارا به سمت ویدیو رفته است، اشاره دارد. اما توصیه‌ها همچنان پابرجا هستند، چه تلفنی یا ویدیویی باشید، و کمک‌ها و توصیه‌های عملی و ساختاریافته در این کتاب بسیار ارزشمند است که من همچنان این کتاب را از صمیم قلب توصیه می‌کنم.

مخصوصاً برای: هر مربی که می خواهد مربیگری در گروه ها، تیم ها یا کارگاه های آموزشی را یاد بگیرد.

کتاب عادت مربیگری نوشته مایکل بانگای استانیر

8) عادت مربیگری

کمتر بگویید، بیشتر بپرسید و راه هدایت خود را برای همیشه تغییر دهید

توسط مایکل بانگای استانیر

توجه: این کتاب برای مربیان نوشته نشده است، در عوض برای مدیران و رهبران نوشته شده است تا آنها را به سمت سبک مربیگری مدیریت و رهبری سوق دهد. با این حال، خواندن آن کوتاه، سرگرم‌کننده و آسان است و همچنین مملو از ایده‌ها – و یادآوری‌هایی در مورد مربی بودن چیست.

“عادت مربیگری” حول 7 سوال اساسی و قدرتمند می چرخد ​​که مایکل فصل به فصل آنها را به اشتراک می گذارد. در پایان هر فصل بخشی در مورد ایجاد یک “عادت” جدید بر اساس هدف اصلی سوال وجود دارد. علاوه بر این، هر سؤال دارای یک فصل بعدی «مسترکلاس» است که خواننده را عمیق‌تر به چرایی هر سؤال مربیگری می‌برد.

برای اطلاعات بیشتر، بررسی کتاب ما را اینجا ببینید >>

به ویژه برای: مدیران و رهبرانی که می‌خواهند تیم متعهدتر و انعطاف‌پذیرتری بسازند، مدیران اجرایی، رهبری یا مربیان محل کار، و همچنین یک آغازگر عالی برای مربیگری است. و در نهایت، حتی اگر یک مربی متخصص باشید، به شما یادآوری خواهد شد که چه چیزی را در مورد مربیگری دوست دارید – و نکاتی را انتخاب کنید!

کتاب مربیگری موثر نوشته مایلز داونی

9) مربیگری مؤثر (ویرایش سوم)

درس هایی از مربی مربی

توسط مایلز داونی

این اولین کتابی است که در مورد مربیگری خوانده ام. این مانند یک کتاب کوچک کوچینگ است – به اشتراک گذاشتن اینکه کوچینگ از کجا آمده است، چرا کار می کند، چیست، چگونه یک جلسه را مدیریت کنیم، مهارت های کلیدی مربیگری و خیلی چیزهای دیگر.

و برای یک کتاب کوچک، یک مشت قوی است. لذت بردن!

مخصوصاً برای: مربیانی که شروع به کار می کنند، مدیران اجرایی و رهبران.

کتاب راهنمای زندگی توسط کرلی مارتین

10) کتاب راهنمای زندگی

همه چیزهایی که برای اینکه یک مربی زندگی موثر باشید نیاز دارید

توسط کرلی مارتین

در حالی که کتاب های زیادی برای مربیان رهبری، اجرایی و کسب و کار وجود دارد، کتاب های زیادی فقط برای مربیان زندگی وجود ندارد.

این کتاب مبانی کوچینگ زندگی را با تعاریف، تمایزات و نکات و تکنیک‌های زیادی برای بهبود مهارت‌های مربیگری – از جمله باورها، الگوهای زبانی، چارچوب‌ها، استعاره‌ها، مبانی NLP (برنامه‌نویسی عصبی-زبانی) و موارد دیگر را پوشش می‌دهد.

کمی در ایجاد یک کسب و کار مربیگری است، اما اساسی است، دارای مراجع بریتانیا است و تا حدودی قدیمی است. اما به این دلیل نیست که این کتاب را بخرید.

من این کتاب را به مربیانی توصیه می‌کنم که تازه شروع به دریافت ایده‌ها، الهام‌بخشی، مروری بر برخی از تکنیک‌های مربیگری که ممکن است قبلاً با آن‌ها آشنا نشده‌اید – و سؤالات مربیگری برای بازی کردن.

به ویژه برای: مربیان زندگی، مربیان زندگی جدید

بدون نظر

پاسخ دهید