13 کاری که افراد قوی از نظر ذهنی انجام نمی دهند

13 کاری که افراد قوی از نظر ذهنی انجام نمی دهند

13 کاری که افراد قوی ذهنی انجام نمی دهند توسط امی مورین به ما کمک می کند یاد بگیریم چگونه بر قدرت ذهنی تسلط پیدا کنیم. چنین تکنیک‌های انقلابی از خانه‌دار گرفته تا معلم، سرباز و مدیران شرکت‌های بزرگ به درد همه می‌خورد و تلاش این کتاب نیز یکسان است.

همه می دانند که ورزش روزانه و خوردن غذای خوب باعث افزایش قدرت بدنی می شود. اما چگونه در این دوران چالش برانگیز منضبط و از نظر ذهنی قوی باقی بمانیم؟ افزایش قدرت ذهنی شما می تواند کل دیدگاه شما را تغییر دهد.

اما مطمئناً این کار مستلزم تمرین و تلاش سخت است. با این حال، با روش‌ها، تکنیک‌ها و راهنمایی‌های حل مسئله خاص که در این کتاب ذکر شده است، می‌توان عضلات ذهنی خود را تقویت کرد و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید.

1. زمان را با احساس تأسف برای خود تلف نکنید

13 کاری که افراد قوی از نظر ذهنی انجام نمی دهند

به من بگو، نظرت در مورد شرایط، چیزها و زندگی چیست؟ آیا فکر می کنید که:

 • مشکلات شما بیشتر از دیگران است؟
 • آیا به بیشتر مردم می گویید چه اتفاقی برای شما افتاده است به جای اینکه به آنها بگویید چه اتفاقی خوب افتاده است؟
 • آیا بیشتر اوقات از چیزهایی که خوب نیستند یا کامل نیستند شکایت می کنید؟
 • آیا یافتن چیزی که در طول روز واقعاً بابت آن سپاسگزار هستید، چالش برانگیز است؟

اگر دانسته یا ندانسته شما نیز این کار را انجام می دهید، پس از این به بعد شروع به فکر کردن علیه همه چیزهایی از این دست کنید، مانند:

 • خوب در زندگی شما وجود دارد، مانند دیگران یا مانند آنها.
 • بیشتر اوقات، به آن فکر کنید و به مردم بگویید چه چیزی در زندگی شما خوب است.
 • به جای شکایت، به جنبه مثبت آنها نگاه کنید و سعی کنید از آنها سوء استفاده کنید.
 • از همه و هرکسی که به هر نحوی به شما کمک می کند از صمیم قلب تشکر کنید.

با این کار تغییر نگرش و نگرش خود را آغاز خواهید کرد . و زمانی که خلق و خوی شما شروع به تغییر کند، شرایط بیرونی برای شما بهتر خواهد شد.

اگر در مورد خود پشیمانی صحبت می کنیم، این چنین وضعیتی است که شما بدون اطلاع کامل از هر حادثه ای که در زندگی رخ داده است، انجام می دهید، آیا این تقصیر شماست یا خیر، و اگر چنین است، چگونه می توانید آن را اصلاح کنید؟ سپس، بدون فکر کردن، شروع به عذرخواهی از خود یا دیگران به خاطر آن می‌کنید و از خود می‌خواهید که ببخشید.

اغلب مردم برای اینکه بتوانند توجه دیگران را به خود جلب کنند عذرخواهی می کنند. همچنین، آنها فکر می کنند که می توانند مهربانی را از دیگران دریافت کنند. علاوه بر این، متاسف شدن برای آنها راهی برای کمک گرفتن غیرمستقیم از دیگران و امیدواری به کمک دیگران است.

اما مشکل احساس تاسف و تاسف بدون دلیل واقعی برای شما این است:

وقت شما را تلف می کند: زیرا در عین حال می توانید راه حلی در رابطه با آن حادثه بیندیشید و آن را حل کنید که در آن مجبور نباشید متاسف باشید بلکه به خود افتخار کنید.

علاوه بر این، احساسات منفی مانند خشم و تنهایی می توانند از درون شما شروع به تولد کنند. در کنار این، ممکن است مجبور شوید با انواع مختلفی از مشکلات روحی، رابطه ای و عاطفی روبرو شوید.

پس از امروز بی دلیل عذرخواهی نکنید و افکار و نگرش انسانی خود را با باورهای تشویق کننده جایگزین کنید:

 • هر زمان که این اتفاق برای شما افتاد، به این فکر کنید که چگونه می توانید از منظر مثبت دیگری به این وضعیت نگاه کنید.
 • در مورد این مشکل به نزدیک ترین فرد خود چه توصیه ای می کنید تا هرگز دچار چنین مشکلی نشود؟
 • به این فکر کنید که چه راه هایی برای برون رفت از این مشکل وجود دارد.
 • و بهترین راه برای پایان دادن به این عادت بد شکرگزاری است. از افراد، چیزها و غیره مرتبط با آن رویداد سپاسگزار باشید. زیرا هر آنچه در زندگی اتفاق می افتد برای خیر است. یا باید چیز جدیدی یاد بگیرید یا در زندگی به جلو حرکت کنید.

2. قدرت خود را نمی دهند.

خلاصه 13 کاری که افراد قوی ذهنی انجام نمی دهند

آنها از شخص دیگری متنفرند یا آنها را سرزنش می کنند و آگاهانه ندانسته کلید زندگی، خوشبختی، سلامتی و غیره او را به دست شخص دیگری می دهند. اما افراد قوی ذهنی این کار را انجام نمی دهند و انجام ندادن این کار از راه های زیر برای آنها مفید است:

 • طرز فکر و صحبت آنها شروع به تغییر می کند به طوری که به جای انجام هر کاری تحت فشار دیگران، شروع به اولویت بندی خواسته های خود می کنند همانطور که هر انسانی می خواهد.
 • جدای از این، نفرت نداشتن و سرزنش دیگران نیز به ایجاد روابط خوب کمک می کند.
 • شما همچنین می توانید در مورد اینکه چگونه به دیگران پاسخ می دهید فکر کنید و رفتار کنید.
 • شما شروع به پذیرفتن مسئولیت کامل می کنید که کجا و با چه کسی انرژی و زمان خود را صرف کنید.
 • احساس بخشش دیگران در قلب شروع می شود.
 • شما می توانید از طرز فکر یک قربانی به یک جنگجو تغییر دهید. به عنوان مثال، من باید این کار را انجام دهم زیرا رئیسم گفته است یا می تواند بگوید. با به پایان رساندن آن، من یک طرز فکر جنگجو را اتخاذ خواهم کرد، مانند اینکه می خواهم این کار را انجام دهم زیرا این چیزی است که می خواهم به آن برسم و غیره.
 • شما شروع به مسئولیت اعمال حقوق خود خواهید کرد. زیرا زمانی که شخص دیگری را به طور غیرمستقیم مقصر می‌دانید، مسئولیت حقوق خود را به او می‌دهید. و باور کنید که انسان دیگری باید حق خود را به ما بدهد. اما حقیقت این است که تا زمانی که از حقوق خود دفاع نکنید، چرا دیگران آن را به شما می دهند؟ به همین دلیل است که وقتی از سرزنش دیگران دست می کشید، شروع به موضع گیری می کنید تا حقوق و مسئولیت خود را برای خود بر عهده بگیرید. وقتی مسئولیت پذیرفتید، می توانید به حقوق خود نیز برسید.
 • شما متوجه خواهید شد که هر کاری که انجام می دهید، آن را به میل خود انجام می دهید و نه با دستور یا فشار دیگران. با این کار خواهید دید که از درون احساس شجاعت، قدرت ذهنی، شادی و آرامش خواهید داشت.

3. از تغییر خجالت نمی کشند.

خلاصه انگلیسی 13 کاری که افراد قوی ذهنی انجام نمی دهند

خواه تغییر خود برای بهتر زندگی کردن در موقعیت های جدید به طور کامل، تغییر عادات، تغییر چیزها به روش های جدید برای ایجاد یا دستیابی به چیز جدید، یا ایجاد روابط بهتر با دیگران، خواه تغییر رفتار آنها، تغییر احساسات خود برای رویارویی آسان با یک موقعیت یا تغییر افکارشان باشد، افراد قوی ذهنی همیشه آماده هستند تا تغییراتی را برای بهترین ها ایجاد کنند .

داس

 1. ابتدا میل سوزان برای ایجاد تغییر در خود را بیدار کنید. دلیل تغییر خود یا تغییر شرایط و غیره را تعیین کنید.
 2. سپس یک هدف مرتبط با تغییر ایجاد کنید. آن را به اهداف بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم کنید. در مورد یک جدول زمانی مشخص تصمیم بگیرید، یعنی در چه مدت زمانی به آن خواهید رسید. سپس، شروع به انجام اقداماتی که به این ترتیب تصمیم گرفته شده است.
 3. تعادل را در افکار و احساسات خود حفظ کنید تا با آن تغییر پیش بروید. برای این کار، تا جایی که ممکن است به نتایج مثبت آن تغییر فکر کنید و با آن نتایج بهترین زندگی را داشته باشید.
 4. موانع احتمالی که ممکن است بر سر راه تغییر قرار گیرند را پیش بینی کنید و برای مدیریت آنها برنامه ریزی کنید.
 5. مزایا و معایب تغییر و مزایا و معایب زندگی کنونی را مرور کنید. به طوری که شما یک تصویر بالقوه واضح از اینکه چقدر بهتر است برای شما تغییرات ایجاد کنید، به دست آورید. و در عین حال انگیزه درونی را برای ایجاد تغییرات سریع بدست آورید.
 6. سعی کنید با برنامه اقدام خود گام بردارید. سعی کنید هر بار حداقل یک تغییر کوچک ایجاد کنید.
 7. و با تغییر خود، به خود قول دهید که مانند فردی که می خواهید از امروز باشید رفتار کنید و در هر صورت به این فرد عمل کنید.

نباید:

 1. فکر تغییر را نادیده بگیرید.
 2. فکر کنید که تا آن زمان وقتی به نقطه خوبی رسیدید کار متفاوتی انجام خواهید داد.
 3. از آماده کردن احساسی خود برای انجام کارهایی که از نظر منطقی برای شما مفید است، خودداری کنید. زیرا گاهی اوقات اتفاق می افتد که کار منطقی برای ما مفید است، اما به دلیل درد روحی مدتی، بسیاری از افراد آن را انجام نمی دهند.
 4. بهانه آوردن برای اینکه چرا نمی توانید تغییری ایجاد کنید.
 5. به جنبه مثبت بدون تغییر فکر کنید و فقط روی جنبه های منفی تمرکز کنید.
 6. از متقاعد کردن خود به اینکه می توانید هر زمان که بخواهید می توانید تغییرات ایجاد کنید خودداری کنید، اما در حال حاضر احساس نمی کنید که نیازی به تغییر وجود دارد. اگر بعداً نیاز باشد، آن را انجام خواهید داد.
 7. تغییر تنها زمانی ایجاد می شود که در هر صورت مجبور شود.

4. آنچه در کنترل آنها نیست، پس آن را نادیده بگیرید

13 کاری که افراد قوی ذهنی هندی انجام نمی دهند

باید از نظر بدنی قوی شوید.

 1. تا جایی که ممکن است، وظایف و مسئولیت های خود را به دیگران بسپارید تا آنها را تکمیل کنند تا بتوانید زمان کافی برای انجام کارهای مهم تری داشته باشید.
 2.  هر زمان که احساس کردید کار شما با کمک دیگران راحت تر به پایان می رسد، بدون هیچ شرمی از آنها کمک بخواهید.
 3. به جای نگرانی در مورد مشکلاتی که نمی توانید حل کنید، روی مسائل تحت کنترل خود تمرکز کنید و سعی کنید آنها را برطرف کنید.
 4. به جای کنترل دیگران، سعی کنید آنها را تحت تأثیر قرار دهید. به جای اینکه دیگران را از طریق دستورات یا کارهای خود کنترل کنید، باید آن کار را برای آنها بهتر انجام دهید یا برای دیگران الگو قرار دهید یا این کار را به خوبی در مقابل دیگران انجام دهید تا بقیه افراد تحت تأثیر قرار بگیرند و به شکل بهتری خودشان شروع به کار کنند.
 5. تعادل بین افکار تحت کنترل خود و افکار تحت کنترل خود را حفظ کنید. اغلب در حین کار اتفاق می افتد که برخی چیزها طوری است که باید به آن فکر کنید، در حالی که بقیه به گونه ای است که می توانید شخص دیگری را مجبور به انجام آن کنید. بنابراین به کارهای ضروری خود فکر کنید و بقیه کارها را به دیگران محول کنید. اگر لازم است در مورد آن فکر کنید، وقت بگذارید و در عین حال به راه حل هر مشکلی فکر کنید و کارهای لازم را برای بقیه زمان انجام دهید).

این کار را نکنید:

 1. سعی کنید همه چیز را خودتان انجام دهید زیرا دیگران نمی توانند آن را به درستی انجام دهند.
 2. سعی کنید همه چیز را به تنهایی انجام دهید زیرا احساس می کنید هر کاری را می توانید انجام دهید بدون اینکه کسی به شما کمک کند.
 3. اتلاف وقت برای فکر کردن به چیزهایی که در کنترل شما نیست.
 4. مجبور کردن دیگران به انجام کارهایی که فکر می کنید باید انجام دهند بدون اینکه به احساسشان فکر کنید.
 5. مسئولیت کامل موفقیت را فقط بر عهده خودتان بگذارید بدون اینکه به سایر عوامل مرتبط با دستیابی به هدف نهایی و چیزهایی که می توانند بر آن تأثیر بگذارند فکر کنید.

5. برای راضی نگه داشتن همه اهمیتی ندارند

خلاصه 13 کاری که افراد قوی ذهنی انجام نمی دهند

برای قوی شدن از نظر ذهنی، این عادت را در زندگی خود دنبال کنید تا آن را وارد زندگی خود کنید:

 1. ارزش های خود را شناسایی کنید و مطابق با آن رفتار کنید. اگر اهمیت را با کلمات ساده درک می کنید، قوانین لازم برای شادی و سعادت در منطقه ای که به آن اعتقاد دارید را شناسایی کنید و سعی کنید مطابق با آن رفتار کنید.
 2. قبل از بله گفتن به درخواست کسی از نظر احساسی آگاه باشید. اگر انجام آن کار باعث می شود احساس شادی و رضایت عاطفی داشته باشید، آن کار را انجام دهید. اگر این اتفاق نمی افتد، پس سعی کنید آن را انجام ندهید.
 3. وقتی نمی خواهید کاری را انجام دهید، از انجام آن امتناع کنید. سعی نکن زور کنی
 4. تحمل احساسات ناخوشایند مرتبط با درگیری و رویارویی را تمرین کنید.

این کار را نکنید:

 1. با کنار گذاشتن اینکه چه کسی هستید و ارزش‌هایتان کارتان را انجام دهید.
 2. بدون فکر کردن به احساسات دیگران بدون اینکه به احساسات خود فکر کنید چه احساسی دارید؟
 3. بدون توجه به اینکه آیا رفتن به آنجا انتخاب خوبی برای شماست، به دعوت بروید.
 4. موافقت با دیدگاه طرف مقابل حتی اگر می دانید که خوب هستید. تلاش برای پرهیز از رویارویی علیرغم حق بودن برای جلوگیری از درگیری با دیگران. و حتی درخواست از آنها برای انجام این کار.
 5. ذکر برای پرهیز از ایستادن در کنار جمعیت صحیح است زیرا جمعیت و اکثر مردم از او حمایت نمی کنند.

6. آنها ترسی از ریسک کردن حساب شده ندارند .

13 کاری که افراد قوی ذهنی هندی انجام نمی دهند

این روش ها را برای قوی شدن از نظر ذهنی در زندگی خود به کار بگیرید:

 1. اول، هنگام ریسک کردن، مانند یک مرد شجاع یا یک ترسو، از احساسات و احساسات خود آگاه باشید.
 2. خطراتی را که به نظر شما چالش برانگیز است، شناسایی کنید، مانند شروع یک شغل جدید برای کسب درآمد بیشتر یا حل مشکلات دیگران، تغییر رفتار خود برای ایجاد روابط خوب با دیگران، بهبود مهارت های ارتباطی خوب برای تأثیر بیشتر بر دیگران و غیره.
 3. هنگام تصمیم گیری در مورد ریسک پذیری، افکاری را که شما را عقب نگه می دارند و محدود می کنند، شناسایی کنید.
 4.  خودتان را با حقایق زیادی در مورد خطراتی که متحمل خواهید شد آموزش دهید.
 5. قبل از هر تصمیمی، برای محاسبه هر ریسک و دانستن آن زمان بگذارید.
 6. نتایجی را که به دست می آورید با ریسک های کوچک و بزرگ تا حد امکان تمرین کنید. برای اینکه بتوانید خودتان را بهبود ببخشید و در زمان آینده با گرفتن یک تصمیم خوب با تجربه بهتر در مورد هر کاری که انجام می دهید، می توانید با ریسک کمتر از کار سود بیشتری کسب کنید.

این کار را نکنید:

 1. به جای مبارزه با چالش های پرخطر یکباره، با تقسیم آنها به بخش های کوچکتر، ریسک کنید.
 2. سعی کنید بدون محاسبه ریسک نکنید.

7. آنها در گذشته زندگی نمی کنند. 

13 کاری که افراد قوی از نظر ذهنی انجام نمی دهند

همانطور که همه می دانیم، زندگی در زمان حال، به جای زندگی در گذشته، راه خوبی برای جذب شادی و موفقیت بیشتر است. و افراد قوی ذهنی هم همینطور. بنابراین به ما اطلاع دهید که چه مراحلی را باید برای اتخاذ این عادت در زندگی خود انجام دهید:

داس

 1. ابتدا گذشته خود را به یاد بیاورید و به همان اندازه که از آنها یاد می گیرید به آن توجه کنید و فرصتی برای بهبود زندگی فعلی خود پیدا کنید. به محض اینکه احساس کردید هیچ خاطره ای از گذشته شما را از حرکت رو به جلو یا استفاده کامل از پتانسیل خود باز نمی دارد، فورا آن را رها کنید و روی خاطره ای تمرکز کنید که باعث می شود قدرت خود را بشناسید، پتانسیل خود را بشناسید و با انگیزه بمانید. به ما کمک کن تا به جلو برویم.
 2. هرگز در یک مکان گیر نکنید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید. همانطور که به جلو حرکت می کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از چیزها آنقدر که اکنون فکر می کنید مشکل ساز نیستند و چیزهای زیادی قرار بود امروز آن را برای شما بهتر کند. زیرا همانطور که همه ما می دانیم که هر اتفاقی در زندگی بیفتد برای خیر اتفاق می افتد.
 3. برای بهبود آینده خود، اقدامات فعلی را با تمرکز بیشتری انجام دهید تا با در نظر گرفتن چیزهای بهتر، موقعیت های مثبت بیشتری را در حال و آینده جذب کنید. خاطرات منفی مربوط به زندگی گذشته، حال و آینده شما را خسته می کند.
 4. همانطور که همه می دانیم هر چیزی دو جنبه دارد، مثبت و منفی. ما با خوب فکر کردن در مورد مثبت انگیزه می شویم، در حالی که جنبه منفی آن چیز برای گفتن حقیقت آن حیاتی است. بنابراین، از نظر ذهنی برای دیدن هر دو طرف رویدادی که در گذشته رخ داده است، آماده باشید. اما با نگاهی به جنبه منفی، واقعیت های آن را تحلیل کنید تا امروز آن را بهتر کنید و از لحاظ عاطفی زیاد به آن وابسته نشوید.
 5. موارد بیشتری از این قبیل حوادث در گذشته خود را به یاد بیاورید و یادداشت کنید که به شما انگیزه می دهد تا شاد باشید، آرام باشید، پتانسیل و قدرت خود را بشناسید و به جلو بروید.
 6. در زندگی خود، سعی کنید با یادآوری رویدادهای آسیب زا در گذشته خود به جای تمرکز بر جنبه های منفی آن، احساس بهتری داشته باشید.

نباید:

 1. سعی کنید خود را متقاعد کنید که گذشته هرگز اتفاق نیفتاده است.
 2. با یادآوری رویدادی که در گذشته اتفاق افتاده است، جلوی حرکت رو به جلو را بگیرید.
 3. به جای تلاش برای بهبود حال خود، روی چیزهایی که در زندگی از دست داده اید تمرکز کنید.
 4. رویدادهای آسیب زا که در گذشته برای شما اتفاق افتاده است و احساس شدیدی که در آن زمان داشتید را به خود یادآوری کنید.
 5. تلاش برای پایان دادن به یک رویداد یا کاری که نمی‌خواهید انجام دهید و از کنار آن عبور کنید، عملا غیرممکن است. زیرا هرگز نمی توانید به گذشته بروید و هرگز آن را تمام نکنید. این در کنترل شماست که می توانید با مرتکب نشدن آن اشتباه بعد از امروز خود را بهبود ببخشید. پس این کار را بکن

8. آنها یک اشتباه را بارها و بارها مرتکب نمی شوند.

13 کاری که افراد قوی از نظر ذهنی انجام نمی دهند

با اتخاذ این عادت در زندگی خود، این مراحل را دنبال کنید تا به عنوان افراد موفق از نظر ذهنی قوی شوید:

داس

 1. مسئولیت اشتباهی را که می خواهید اصلاح کنید بپذیرید.
 2. برای جلوگیری از تکرار اشتباه دفعه بعد، یک برنامه مکتوب تهیه کنید.
 3. محرک ها و هشدارهای مربوط به رفتار قدیمی خود را شناسایی کنید.
 4. عادت انضباط شخصی را تمرین کنید، یعنی کارهایتان را تا حد امکان به موقع انجام دهید. با این کار عادت به انجام کارهای سازنده و ضروری را شروع می کنید و به احتمال زیاد اشتباهات خود را تکرار نمی کنید.

 نباید:

 1. سعی کنید از خود محافظت کنید علیرغم اینکه می دانید شما نیز در اشتباه خود نقش داشته اید. زیرا، تا زمانی که خطای خود را نپذیرید، چگونه پیشرفت خواهید کرد؟
 2. احساس می کنید در موقعیتی هستید که نمی توانید اشتباه را اصلاح کنید.

9. به موفقیت دیگران حسادت نمی کنند. 

خلاصه 13 کاری که افراد قوی ذهنی انجام نمی دهند

افراد موفق به موفقیت دیگران حسادت نمی کنند بلکه خوشحال هستند و تا حد امکان زندگی می کنند. اینگونه به دیگران کمک می کنند. چون می دانند همه شانس مساوی و توانایی خدادادی برای موفقیت دارند، بنابراین هر فردی می تواند در زندگی خود موفق باشد. به همین دلیل است که از نظر ذهنی در زندگی خود قوی می مانند. بنابراین، اگر شما نیز می خواهید در زندگی خود را بپذیرید، پس از این روش ها استفاده کنید:

داس

 1. ابتدا تعریفی از موفقیت برای خود بسازید و اینکه موفقیت برای شما چه معنایی دارد.
 2. افکار منفی مرتبط با موفقیت خود و دیگران را با نظرات مثبت جایگزین کنید.
 3. به همان اندازه که می خواهید از موفقیت خود احساس خوبی داشته باشید، از موفقیت دیگران احساس خوبی، شادی و افتخار کنید.
 4. روی توانایی ها و نقاط قوت خود تمرکز کنید. تا به خودت ایمان داشته باشی و بتوانی به موفقیتی که در دیگران به دست آورده ای دست پیدا کنی. احساس حسادت خود به خود با اینگونه فکر کردن و عمل کردن به پایان می رسد.
 5. به جای رقابت با مردم، سعی کنید با همکاری مشترک به نفع افراد جامعه باشید.

نباید:

 1. سعی کنید از رویاهای همه جلوتر باشید. از آنجا که هر فردی رویای خود را دارد، اجازه دهید آن را برآورده کند و روی تحقق رویای خود تمرکز کنید.
 2. تصور کنید که چگونه زندگی دیگران بهتر از زندگی شماست.
 3. خود را با افراد اطراف خود مقایسه کنید. زیرا همانطور که تاجر بزرگ بیل گیتس گفت: “اگر خود را با شخص دیگری مقایسه کنید، به خودتان توهین کرده اید. زیرا هرکسی نقاط قوت و ضعف خود را دارد.»
 4. تلاش برای کاهش دستاوردهای دیگران به جای کمک به پیشرفت آنها).
 5. با همه طوری رفتار کنید که انگار رقیب شما هستند.

10. پس از اولین شکست تسلیم نشوید

13 کاری که افراد قوی از نظر ذهنی انجام نمی دهند

اگر این عادت را در پیش گرفتید، باور کنید که جلو رفتن در زندگی برای شما آسان تر خواهد بود. برای اتخاذ این عادت در زندگی خود این روش ها را دنبال کنید:

داس

 1. اول از همه، شروع کنید به شکست به عنوان فرصتی برای یادگیری.
 2. اگر بار اول شکست خوردید، اشتباهات را بیابید و در حین اصلاح آنها دوباره تلاش کنید.
 3. به جای فرار از ترس از دست دادن یا نادیده گرفتن آن، با آن روبرو شوید. زیرا تا زمانی که با آن مواجه نشوید، چگونه می توانید راه حل آن را پیدا کنید؟
 4. برای افزایش شانس موفقیت، برنامه ریزی بهتری داشته باشید و شروع به کار روی آن کنید.
 5. افکار غیر ضروری در مورد شکست، ایده هایی که شما را به سمت از دست دادن می کشاند یا احساس منفی در شما ایجاد می کند را با نظرات مثبت جایگزین کنید.
 6. به طور مداوم سخت کار کنید تا توانایی خود را برای رسیدن به موفقیت سریع و رضایت بخش افزایش دهید. و بی جهت خودنمایی نکنید.

نباید:

 1. اجازه دهید شکست شما را از رسیدن به هدفتان باز دارد.
 2. باور داشته باشید که در آینده نیز مانند بار اول شکست خواهید خورد.
 3. رها شدن در میانه راه بدون رسیدن به هدف.
 4. اینکه یک کار را غیرممکن بدانیم زیرا در ابتدا نمی توان آن را انجام داد.

11. از زمان تنهایی نمی ترسند

13 کاری که افراد قوی ذهنی انجام نمی دهند خلاصه هندی

در این قسمت، نویسنده توضیح می دهد که اگر از تنهایی احساس ناراحتی نکنید، فواید زیادی دارد. اولاً از افکار غیر ضروری اجتناب می شود. دوم، با تمرکز آرام بر افکار و احساسات خود، می توانید بسیاری از مشکلات داخلی را برطرف کنید:

داس

 1. برای این کار ابتدا عادت کنید مدتی در روز تنها بنشینید.
 2. کمی وقت بگذارید و با افکار خود تنها بنشینید و در مورد اینکه کدام افکار در خوشبختی و موفقیت برای شما مفید هستند و کدام نه. به طوری که در مورد چگونگی تمرکز بر افکار ضروری و اتخاذ آنها در زندگی و فرصتی برای حذف نظرات غیر ضروری از زندگی، شفاف سازی دریافت کنید.
 3. حداقل یک روز کامل در ماه را به خود اختصاص دهید. در آن روز با خودتان باشید، مراقب افکار و احساسات خود باشید و با خودتان صحبت کنید.
 4. هر روز حداقل پنج دقیقه در حالت مراقبه بنشینید.
 5. مهارت های ذهن آگاهی را بیاموزید. به طوری که با تمرکز بر یک کار در یک زمان، می توان عادت به انجام آن را به خوبی ایجاد کرد.
 6. روزنامه نگاری کنید
 7. هر روز به اهداف خود و رشد خود به سمت آنها نگاه کنید.

نباید:

 1. همیشه دور سر و صدا نشستن
 2. به جای اینکه یک کار را با توجه کامل انجام دهید، یکی پس از دیگری و دومی را پس از سومین کار تغییر دهید.
 3. برای ملاقات و تعامل با دیگران وقت بگذارید بدون اینکه برای خودتان وقت بگذارید.
 4. باور کنید که مدیتیشن خیلی مفید نیست.
 5. فرض کنید که ژورنال نویسی اتلاف وقت است.

12. آنها احساس نمی کنند که دنیا چیزی به آنها بدهکار است

13 کاری که افراد قوی ذهنی انجام نمی دهند خلاصه هندی

افراد قوی ذهنی باور ندارند که دنیا به آنها مدیون است. بلکه فکر می کنند باید چیزی به دنیا بدهند تا به مردم کمک کند. به این ترتیب وقتی بیشتر به دیگران کمک می کنند، بیشتر هم می شوند.

چه شادی بیشتر باشد، چه با دیگران بودن یا پول بیشتر. برای اتخاذ این عادت در زندگی خود، باید این روش ها را دنبال کنید:

داس

 1. اول، احساس احترام به خود ایجاد کنید که می خواهید به مردم کمک کنید.
 2. حوزه هایی از زندگی خود را که در آنها کامل هستید و می توانید از طریق آنها به دیگران کمک کنید، شناسایی کنید.
 3. بر آنچه باید به دیگران بدهید تمرکز کنید. برای بهتر کردن زندگی یا حل هر یک از مشکلاتشان. به جای اینکه فقط به این فکر کنید که از این افراد دیگر یا دنیا چه می خواهید.
 4. به جای اینکه فقط به احساسات خود فکر کنید، به احساسات دیگران احترام بگذارید. با دیگران طوری رفتار کن که دوست داری با خودت رفتار کنند.

نباید:

 1. نسبت به خود یا توانایی های خود بیش از حد اعتماد به نفس پیدا کنید.
 2. این تصور غلط را در خود پرورش دهید که در همه چیز از دیگران بهتر هستید.
 3. امتناع از کمک به دیگران، فکر کردن به اینکه در حال حاضر آن چیزی را که لیاقتش را دارید ندارید، سپس شروع به کمک به دیگران کنید.
 4. با فکر کردن به هر موقعیتی، فقط مراقب احساسات خود باشید و نه دیگران.

13. آنها انتظار نتایج فوری را ندارند

13 کاری که افراد قوی از نظر ذهنی انجام نمی دهند

موفقیت بزرگ فوراً به دست نمی آید، بلکه مستلزم تلاش مداوم برای مدت طولانی است و افراد موفق این عادت را در زندگی خود اتخاذ می کنند. بنابراین از نظر ذهنی نیز قوی هستند. این مراحل را دنبال کنید تا آن را در زندگی خود بپذیرید:

داس

 1. اول از همه، انتظارات واقع بینانه ای را برای اهداف خود در نظر بگیرید که چقدر زمان برای رسیدن به آنها صرف می کنید و برای این کار چقدر باید با مشکلات روبرو شوید و بر آنها غلبه کنید.
 2. جدای از این، برای اندازه گیری رشد خود، از چنین روش هایی استفاده کنید تا تا حد امکان اطلاعات فوری در مورد کار خود و نتایج آن به دست آورید.
 3. مطمئن شوید که نقاط عطف قابل کنترل همراه با هدف نهایی خود را در سفر خود برای حرکت به سمت موفقیت ایجاد می کنید. این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود و می توانید با تیم و موارد ضروری به سمت هدف بعدی حرکت کنید. برای ایجاد تغییرات بزرگ در چیزها.
 4. و هدف بزرگ را ببینید. از کوچک شروع کنید و همین الان اقدام کنید. همیشه به تصویر بزرگ نگاه کنید اما قدم کوچک را به موقع کامل کنید.

نباید:

 1. انتظار داشته باشید که فورا به نتایجی که می خواهید برسید.
 2. با این باور که اگر همه چیز فوراً خوب پیش نرود، دیگر نمی توانید پیشرفت کنید.
 3. پیش بینی اینکه شما قدرت اراده کافی برای رویارویی با انواع چالش ها را بدون آمادگی دارید.
 4. یافتن میانبرها، به طوری که برای رسیدن به هدف، از انجام اقدامات لازم در فرآیند اجتناب کرده و به مقصد نهایی برسید.

نتیجه

بنابراین، ما در مورد 13 عادت یا روشی که افراد از نظر ذهنی قوی یا موفق انجام نمی دهند صحبت کرده ایم. و همانطور که همه ما می دانیم برای دستیابی به یک موفقیت بزرگ در زندگی، فرد باید از طریق مبارزات قابل توجهی پشت سر بگذارد و برای پشت سر گذاشتن تلاش های بزرگ، قوی ماندن ذهنی ضروری است. بنابراین، اگر می‌خواهید در زندگی موفق باشید، این روش‌ها را در پیش بگیرید تا از نظر ذهنی قوی شوید.

13 کاری که افراد قوی ذهنی انجام نمی دهند مرور کتاب

«13 کاری که افراد قوی ذهنی انجام نمی‌دهند» منبع ارزشمندی برای هر کسی است که به دنبال تقویت قوای ذهنی خود و پذیرش ذهنیت قدرتمندتر است. درس های به اشتراک گذاشته شده در این کتاب در مورد جنبه های مختلف زندگی اعمال می شود، و آن را برای کسانی که به دنبال رشد شخصی و بهبود خود هستند، باید مطالعه کنند.

من شخصاً خواندن این کتاب را به شما توصیه می کنم، زیرا این کتاب دارای اصول بسیاری است که به شما کمک می کند تا نسخه به روز شده ای از خود شوید، با راهنمای نحوه انجام آن.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =