در هنگام استخدام برای بسیاری از پست های اجرایی سطح بالا، ریسک بالاست. اینها افرادی هستند که شرکت شما را هدایت می کنند و توسعه و رشد آن را هدایت می کنند. آنها همچنین معمولاً برخی از پردرآمدترین افراد در سازمان شما هستند و عدم استخدام مناسب به معنای هزینه بالاتر برای گردش مالی است. بنابراین، هنگام استخدام برای مدیریت بالاتر یا یک نقش اجرایی، باید به دنبال افرادی با ویژگی های خاص باشید.

در اینجا برخی از مهم ترین ویژگی های رهبری که باید هنگام جستجوی یک مدیر اجرایی جدید به دنبال آنها باشید، آورده شده است:

1. اشتیاق

یک رهبر بزرگ نمی تواند فقط برای یک چک حقوق در کار حاضر شود. آنها باید بدانند که چگونه سازمان را به سمت اهدافش هدایت کنند، که به معنای به اشتراک گذاشتن آن اهداف است. درک ماموریت شرکت و اشتیاق به همان دغدغه ها بسیار مهم است. همه افراد زیر سطح اجرایی درک می کنند که چه زمانی رهبران آنها اشتیاق به جهت گیری شرکتی که انجام می دهند را ندارند و کل سازمان به خاطر آن رنج می برد.

2. ذکاوت کارآفرینی

جنیفر بیزر ، از شرکت FOREO، این را می گوید:

“ذهن کارآفرینی کلیدی است. در حالی که همه ویژگی‌های رهبری ضروری مهم هستند، داشتن فردی که به گونه‌ای عمل می‌کند که گویی مالک آن است، بسیار مهم است. [مدیران] سطح C وجود دارند تا کسب و کار را اداره کنند، تصمیمات عملیاتی سخت بگیرند و سودآور بمانند. تیزهوشی کارآفرینی، رهبری صحیح، آینده نگری استراتژیک، آگاهی مالی و همه جنبه های عملیاتی را تشویق می کند که کسب و کار را ادامه می دهد.

3. بینایی

بیش از هر کس دیگری در شرکت به غیر از مدیر عامل، تیم اجرایی نیاز دارد که یک چشم انداز نه فقط برای شرکت در حال حاضر، بلکه برای جایی که در حال حرکت است داشته باشد.

چشم انداز شرکت

شرکت در یک برنامه سه ماهه، سالانه یا پنج ساله به کجا می رود ؟ انجام چه مراحلی لازم است، به چه نقاط عطفی باید در طول مسیر رسید؟ مدیران شما باید توانایی دیدن آن چشم انداز و انتقال آن را به بقیه اعضای تیم نشان دهند.

4. عمل

جارد نارلوک ، از بهداشت منطقه ای، این را می گوید:

«رهبران رهبری می کنند! این ممکن است ساده به نظر برسد، اما من با بسیاری از رهبران روبرو شده ام که به جای اقدام با تعیین یک مسیر، برقراری ارتباط و اجرای آن برای تحقق آن، منتظر هستند تا چشم اندازی برای آنها تعیین شود. مدیران اجرایی و همه رهبران باید بتوانند شرایط خود را در اختیار داشته باشند و برای دستیابی به نتایج و نتایج مورد نیاز اقدام کنند، نه اینکه فقط منتظر پارامترهای مناسب باشند و سپس اجرا کنند.

5. کنجکاوی

یک مدیر خوب باید سطح بالایی از کنجکاوی طبیعی داشته باشد. آن‌ها می‌خواهند بفهمند که کارها چگونه کار می‌کنند، و برای رشد این درک سؤالاتی می‌پرسند.

تصویر کنجکاوی

هنگامی که با مشکلی مواجه می شوند، احتمال بیشتری وجود دارد که از چندین جهت به آن برخورد کنند تا به معنای کامل آن مشکل و نحوه رسیدگی به آن دست یابند. رهبران کنجکاو همچنین تمایل دارند خیلی راحت تر از همتایان کنجکاو خود با کارکنان خود رابطه برقرار کنند.

6. توانمندسازی

صرفاً با یک مدیر اجرایی، استخدام جدید شما قدرت فوق العاده ای در سازمان شما خواهد داشت. یک رهبر خوب باید بداند که چگونه از آن قدرت برای بهبود دیگران استفاده کند. نه تنها دستورات خود را از بالا تحویل می دهند، بلکه به تیم های خود قدرت می دهند تا تصمیمات مناسب بگیرند و به سمت راه حل هایی پیشرفت کنند که به نفع همه درگیر باشد. رهبران بزرگ به جای اینکه همه آن را بر دوش خود داشته باشند، برای ایجاد یک سازمان قوی، مسئولیت ها را به آنها محول می کنند.

7. صداقت

کلی لوم ، از هتل های گیت، صداقت را در اولویت قرار می دهد.

“یک ویژگی که من همیشه به آن توجه می کنم صداقت است. در سطح اجرایی، رهبران باید به من بگویند که چگونه محیطی امن و قابل اعتماد برای تیم‌های خود ایجاد کرده‌اند و هدفشان ایجاد محیطی امن و قابل اعتماد است و در عین حال از منظر اخلاقی و اخلاقی به نفع سازمان و افراد آن عمل می‌کنند.»

8. اصالت

یک مدیر خوب در سازمان خود اعتماد ایجاد می کند و خود را به عنوان فردی ثابت می کند که نه تنها برای حل مشکلات حاضر است، بلکه کسی است که سازمان را به عنوان یک کل پیشرفت می دهد.

آنها باید بدانند که انسان هایی هستند که ممکن است دارای نقص ها، عدم درک و یا مسائل دیگری باشند که باید روی آنها کار کنند. یک مدیر خوب باید یک فرد معتبر با خودآگاهی باشد تا تشخیص دهد که چه زمانی باید به خود رسیدگی کند، نه اینکه سازمان اطراف خود را مجبور به انطباق کند.

9. اقناع

مدیران شما قدرت دارند و چشم‌انداز دارند، اما نمی‌توانند اتوبوس را بدون اینکه مسافران بدانند به کجا می‌روند برانند. بنابراین، یک استخدام اجرایی خوب باید بتواند دیدگاه خود را برای شرکت به همه کسانی که گوش می دهند بفروشد. این برای بسیاری از جنبه‌های رهبری اجرایی، از استخدام و استخدام گرفته تا درگیر کردن تیم‌های آن‌ها، و حتی هنگام جذب سرمایه‌گذاران به شرکت، حیاتی است.

10. توانایی حل مسئله

جیمز بنارس، از ValiMail، تشخیص می دهد که یک مدیر باید بتواند مشکلات سطح بالا را حل کند.

حل مسئله

برای شخصی که در نقش رهبری قرار دارد، مهم است که به جای اینکه منتظر بمانند تا شخص دیگری آنها را مدیریت کند، به طور مستقیم به این مسائل رسیدگی کند.

“در استخدام های اجرایی، من همیشه به دنبال افرادی هستم که اشتیاق و اشتیاق دارند تا دندان های خود را در مشکلات پیچیده فرو ببرند. من در مورد پیچیده ترین ماموریت های آنها در شرکت ها تحقیق می کنم و واکنش آنها را به نحوه برخورد آنها با آن ارزیابی می کنم. اگر آنها این ویژگی را داشته باشند، تمایل، سرسختی و توانایی‌های خلاقانه‌شان در حل مسئله منجر به نتایج تأثیرگذار و ایده‌های جدید می‌شود.»

11. انعطاف پذیری

مدیران اجرایی نمی توانند در مسیر خود قرار بگیرند. دنیای اطراف آنها تغییر می کند، شرکت زیر آنها تغییر می کند و فشارهای بازار تغییر می کند. همه این فشارها به این معناست که اجرایی که نمی تواند تغییر کند، اجرایی است که رها می شود. علاوه بر این، یک مدیر اجرایی خوب باید بتواند بین قلمرو تصمیم گیری تاکتیکی مبتنی بر جزئیات و سطح دید کلی تصمیم گیری استراتژیک انعطاف پذیر باشد.

12. تناسب فرهنگی

فرهنگ شرکت تا حد زیادی توسط افراد بالا تعیین می شود، اما این بدان معنا نیست که هر دیدگاه فرهنگی از نظر یک مدیر اجرایی خوب است. استخدام یک مدیر اجرایی جدید برای پیوستن به یک تیم موجود که یک شرکت موجود را هدایت می کند به این معنی است که نیاز بیشتری به اطمینان از تطابق آنها با فرهنگ شرکت وجود دارد. تناسب فرهنگی ضعیف می تواند یک شرکت را از درون به بیرون تخریب کند، زیرا فشارهای رقابتی روحیه را مختل می کند و نمی تواند شرکت را در مسیری که قبلا در پیش گرفته بود هدایت کند.

13. ذهن باز

در کنار انعطاف پذیری و اصالت، نگرش باز در یک مجری خوب لازم است. بهترین مدیران باید بتوانند خود را با شرایط در حال تغییر وفق دهند، دیدگاه های خود را بر اساس داده های جدید تنظیم کنند و پذیرای روش ها و روش های جدید انجام کارها باشند.

ذهن باز

یک مدیر اجرایی باید مایل باشد که هنجارهای شرکت را به چالش بکشد (مخصوصاً اگر آنها برخلاف بهترین شیوه هایی باشند که مدیر اجرایی مذکور آموخته است) اما باید به همان اندازه مایل باشد که هنگام کار، روش دیگری را برای انجام کارها تصدیق کند.

14. صداقت

TinyPulse می نویسد :

در یکی از مطالعات گذشته ما متوجه شدیم که 61 درصد از کارگران معتقدند که اعتماد به مدیرانشان برای رضایت شغلی اهمیت بالایی دارد. متأسفانه فقط 33 درصد از این افراد از سطح اعتماد در شرکت خود راضی هستند.

صداقت از سوی مدیران اجرایی و مدیریت بالاتر برای اینکه به کارمندان اجازه دهد به چشم انداز و جهت گیری یک استخدام جدید که آنها را راهنمایی می کند اعتماد کنند بسیار مهم است. در دنیایی پر از کرکس ها که به دنبال جدا کردن شرکت ها به نفع خود هستند، این مهم تر است.

15. شفافیت

بهترین رهبران کسانی هستند که ورق های خود را تا حد امکان در فضای باز بازی می کنند. کارمندان دوست ندارند به سمت ناشناخته ها هدایت شوند یا به سادگی به آنها گفته شود که کاری را انجام دهند بدون اینکه دلیل آن را بدانند. یک مدیر اجرایی باید این دیدگاه را اتخاذ کند که “آیا دلیل خوبی برای پنهان نگه داشتن این موضوع وجود دارد” به جای “آیا دلیل خوبی برای به اشتراک گذاشتن این موضوع وجود دارد” .

16. الهام

Inc مطالعه‌ای را به دنبال ویژگی‌های برتر رهبری انجام داد و شماره 1 الهام‌بخش بود.

ویژگی های الهام بخش

میگویند

رهبران بزرگ چشم اندازی از آینده ایجاد می کنند که واضح و قانع کننده است و کارکنان را تشویق می کند که بخواهند به آن دست یابند. همه می‌خواهند در شرکتی کار کنند که در جهان تفاوت ایجاد کند.»

مدیری که استخدام می کنید باید فردی باشد که بتواند افرادی را که با آنها کار می کنند الهام بخشد تا دیدگاه خود را به اشتراک بگذارند.

17. رانندگی کنید

بهترین مدیران برای انجام کارها هدایت می شوند. آنها می خواهند نتایج را ببینند، اما قرار نیست آنجا بنشینند و منتظر بمانند تا این اتفاق بیفتد. آنها مایلند هر کاری را که برای تضمین این نتایج لازم است انجام دهند، تلاش خود را به کار ببندند، خواه در انگیزه دادن به افرادی باشد که به انگیزه نیاز دارند یا آستین ها را بالا بزنند تا خودشان به کار برسند.

18. تخصص

کاندیدای اجرایی احتمالی شما چه نوع آموزشی دارد؟ “تجربه اجرایی” آنقدرها هم که فکر می کنید ارزشمند نیست. مدیران شما باید نه تنها در سطوح بالای رهبری، بلکه در سنگرها نیز تجربه داشته باشند.

آنها باید بدانند که کار در صنعت خود چگونه است، بنابراین بهتر می دانند چگونه کسانی را که هنوز انجام می دهند راهنمایی کنند.

19. تفکر جامع

دیل آلبرشت از آلونوس، شرکت ، حکمت خود را ارائه می دهد.

رهبران اجرایی باید به سمت «کار در کسب و کار» در مقابل «کار در کسب و کار» جهت گیری کنند. نگاه کردن به کل کسب و کار به عنوان یک اکوسیستم که ارزش را به بازار و مشتریان می رساند، یک ذهنیت ضروری است. داشتن رهبران اجرایی که برای بهینه سازی عملکرد خود بدون توجه به اکوسیستم جهت گیری نادرست سرمایه، مردم و اجرا دارند.”

20. تمایل به ریسک کردن

مدیران برخی از ایمن ترین افراد در جهان هستند، با حقوق و مزایایی که آنها را از بسیاری از خطراتی که کارکنانشان هر روز متحمل می شوند مصون می دارد. بنابراین، آنها باید تمایل داشته باشند که ریسک های مقایسه ای را به نفع شرکت خود انجام دهند و در صورت وقوع، مالکیت شکست های خود را داشته باشند. سازمان‌ها بدون ریسک کردن موفق نمی‌شوند و بخش بزرگی از یک مدیر موفق این است که بتواند آن ریسک‌ها را بپذیرد و در عین حال شرکت را از شکست احتمالی محافظت کند.

21. سرسختی

بدترین مدیران آنهایی هستند که به دلیل روابط خانوادگی شغل خود را دارند یا در یک سینی نقره ای به آنها سپرده شده اند. از طرف دیگر، بهترین ها کسانی هستند که مجبور شده اند پله را طی کنند.

سرسختی و توانایی ادامه مبارزه با شکست های گذشته، کلید این نوع موفقیت است، و این نوعی سرسختی است که برای مدیران اجرایی لازم است تا تیم شما را به سمت آینده هدایت کند.

22. همدلی

شری ساسکی ، از Tricon American Homes، همدلی را یک ویژگی ذاتی بسیار مهم می داند.

«در حالی که بیشتر مهارت ها را می توان آموزش داد، توانایی مراقبت واقعی و با برون یابی، نشان دادن شفقت، یک ویژگی ذاتی است. اگر به رده‌های اجرایی رسیده‌اید و از هر طریق دیگری مدیریت کرده‌اید، توانایی شما برای مشارکت واقعی دیگران در دیدگاه‌تان محدود است. اگر کارمندان درگیر نباشند، بهترین تلاش آنها را دریافت نخواهید کرد.»

23. فروتنی

یکی از بزرگترین خطرات ایفای نقش اجرایی، احساس بزرگی از خود است. مدیرانی که شرکت شما را رهبری می کنند، زمانی که در دفاتر شما هستند، قدرتمندترین افراد در اتاق هستند، اما وقتی با دیگران – سرمایه گذاران، شرکای تجاری و مانند آن ها سروکار دارند – نیاز به فروتنی دارند. این سطح از خود اهمیتی می‌تواند معاملات تجاری را قبل از شروع آنها خنثی کند و یک شرکت را به هم بزند.

24. چابکی

چندین ویژگی دیگر به این یکی اشاره کرده است، اما باید آن را نیز جستجو کرد. دنیا این روزها به سرعت در حال حرکت است و توانایی سازگاری با شرایط در حال تغییر از اهمیت حیاتی برخوردار است. تغییر جهت شرکت در صورت لزوم، اما با سطح درست آینده نگری و آینده نگری برای برنامه ریزی انتقال، یکی از اجزای حیاتی موفقیت در سطح اجرایی است.

25. هدایت از طریق استرس

برایان پاسمن از Hunter + Esquire تشخیص می‌دهد که سطح اجرایی می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد، به‌خصوص زمانی که زمان‌ها برای یک تجارت سخت است.

بنابراین، توانایی هدایت در موقعیت های استرس زا ضروری است.

سابقه موفقیت آمیز رهبری از طریق استرس به دلیل همکاری و ویژگی های ارتباطی عالی ضروری است. ما اعتماد به نفس و شجاعت را همراه با فروتنی و گرسنگی می سنجیم. در حالت ایده‌آل، یک مدیر اجرایی جدید از همان روز اول به سازمان کمک خواهد کرد و در عین حال دانش‌آموز عالی چالش‌های صنعت منحصربه‌فرد است.»

یافتن یک نامزد اجرایی با استعداد که تمام این ویژگی ها را داشته باشد می تواند بسیار دشوار باشد. بسیاری از آنها را می توان آموزش داد یا می توان به عنوان بخشی از فرهنگ کلی شرکت انتخاب کرد، اما برخی از آنها ذاتی هستند. برای مثال، نمی‌توانید همدلی یا انعطاف‌پذیری لازم برای عبور از شرایط سخت را آموزش دهید. با این حال، استخدام مدیری که تا حد امکان از این ویژگی ها برخوردار باشد، مکان خوبی برای شروع به شما می دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − ده =