28 ویژگی برتر، ویژگی ها و مهارت های رهبری برای رهبران استثنایی

28 ویژگی برتر، ویژگی ها و مهارت های رهبری برای رهبران استثنایی

28 ویژگی برتر رهبری، ویژگی ها، مهارت ها و شایستگی هایی که رهبران استثنایی می سازند

به عنوان یک شرکت توسعه رهبری و مربیگری، دائماً از ما می پرسند “مهم ترین ویژگی های رهبری که یک رهبر برای موفقیت به آن نیاز دارد چیست؟”

این یک سؤال نسبتاً ساده و یک سؤال مهم است زیرا رهبران بزرگ سنگ بنای موفقیت در هر شرکتی هستند، اما پاسخ ساده ای نیست.

رهبر بزرگ بودن یک شبه اتفاق نمی افتد. برای تقویت مهارت هایی که رهبران استثنایی را از بقیه متمایز می کند، به زمان، تلاش و تمرین زیادی نیاز است.

در حالی که هیچ پاسخ واحدی وجود ندارد که مناسب همه باشد، مطمئناً ویژگی‌ها، ویژگی‌ها، مهارت‌ها و شایستگی‌های رهبری خوبی وجود دارد که در بین بهترین رهبران مشترک است.

چه به دنبال تبدیل شدن به یک رهبر بهتر باشید و چه صرفاً می خواهید بفهمید که چه چیزی رهبران موفق را متمایز می کند، این لیست مطمئناً بینشی را ارائه می دهد.

تعریف رهبری

رهبری عالی توانایی برقراری تعادل بین استراتژی، تاکتیک ها و پیاده سازی در عین تسلط بر تفاوت های ظریف انگیزش و درگیر کردن افراد حیاتی برای موفقیت است.

ایجاد انگیزه و درگیر کردن تیم‌ها، عملکرد و ویژگی‌های اصلی یک رهبر خوب است و یکی از مؤلفه‌های مهم آن به سبک رهبری برمی‌گردد.

رهبر خوب

مهارت های رهبری چیست؟

مهارت های رهبری – که به عنوان شایستگی های رهبری نیز شناخته می شوند – پایه و اساس توانایی رهبر برای ایفای مؤثر نقش خود، دستیابی به اهداف خود و حمایت از رشد کسب و کار و افرادی است که از آنها حمایت می کنند.

همان مهارت های رهبری بدون توجه به نقش یا سطح رهبر بسیار مهم است. آنچه تغییر می کند، زمینه نحوه اعمال شایستگی است. آنچه تغییر می کند این است که چگونه مهارت باید با گسترش نقش رهبر یا زمانی که رهبر در عنوان و مسئولیت بالا می رود، تکامل یابد.

به عنوان مثال، در شروع کار خود به عنوان یک مشارکت کننده فردی، توانایی شما برای تأثیرگذاری بر همسالان خود برای همکاری در جهت اهداف مشترک، علیرغم عدم سلسله مراتب رسمی، می تواند برای موفقیت شما بسیار مهم باشد. همانطور که به یک نقش رهبری در سطح متوسط ​​ارتقا پیدا می کنید، توانایی شما در برقراری ارتباط و تأثیرگذاری بر رهبران ارشد بیشتر برای حمایت از ایده های شما اهمیت بیشتری پیدا می کند. در نهایت، به عنوان یک مدیر اجرایی سطح C، توانایی شما برای تأثیرگذاری بر مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره در استراتژی شما مهم می شود. همانطور که مسیر رهبری شما تغییر می کند، همان مهارت های اصلی باقی می ماند. آنچه تغییر می کند نحوه به کارگیری این مهارت ها است.

چرا رهبری مهم است؟

رهبری مهم است زیرا جهت، چشم انداز و استراتژی را برای تحقق همه چیز فراهم می کند. رهبری منابع و هدف را مهار می کند و ایده ها را به چیزی واقعی تبدیل می کند. رهبران بزرگ نه تنها می توانند پتانسیل را در چیزی ببینند، بلکه مهمتر از آن می توانند منابع موجود را برای ایجاد چیزی که قبلا وجود نداشت، مهار کنند.

آیا یک رهبر خوب متولد شده یا توسعه یافته است؟

رهبران بزرگ هم متولد می شوند و هم رشد می کنند.

برخی از افراد با ویژگی‌های ذاتی و ویژگی‌های رهبری مانند کاریزما یا میل به رهبری متولد می‌شوند، در حالی که برخی دیگر خود را در موقعیت‌های رهبری می‌بینند که نیاز به توسعه مهارت‌های رهبری لازم دارند.

رهبر عالی بودن چیزی نیست که به طور طبیعی برای همه اتفاق بیفتد – و این اشکالی ندارد.

با ابزار مناسبی که در اختیار دارید، خودآگاهی و کار، می توانید به یک رهبر استثنایی تبدیل شوید.

بنابراین، چه به تازگی سفر رهبری خود را شروع کرده‌اید یا به دنبال راه‌هایی برای گسترش بیشتر و بهبود ویژگی‌های رهبری خود هستید، نکات و توصیه‌هایی را بخوانید که به شما کمک می‌کند با اعتماد به نفس و اقتدار رهبری کنید.

28 ویژگی برتر رهبری، ویژگی ها و ویژگی های شخصیتی یک رهبر بزرگ

رهبری مؤثر عملکرد محور است و کیفیت رهبری به نتایج قابل مشاهده ای گره خورده است که نتیجه استراتژی سازمانی و اهداف تجاری و نتایج است.

ویژگی های یک رهبر خوب

برای به حداکثر رساندن اثربخشی و دستیابی به نتایج، تحقیقات نشان می‌دهد که رهبران موفق، بهترین رهبران، بر چهار حوزه اصلی رهبری تسلط دارند:

  1. خود رهبری – مهارت ها و عادات شخصی که به فرد امکان می دهد یک رهبر مؤثر باشد
  2. رهبری دیگران – مهارت های بین فردی که رهبران را قادر می سازد در روابط خود با کسانی که رهبری می کنند مؤثر باشند.
  3. رهبری سازمان – مهارت های مورد نیاز برای تأثیرگذاری بر خروجی، کار و رشد سازمان
  4. مدیریت پیاده سازی – مهارت های مدیریتی مورد نیاز برای اجرا، دستیابی به اهداف و حفظ اثربخشی

برای رهبرانی که می‌خواهند ویژگی‌های اصلی رهبری خود را بهبود بخشند، ۲۸ شایستگی رهبری در چهار دسته تقسیم شده‌اند که می‌توانید در آنها بهبود ببخشید. این 28 ویژگی و شایستگی رهبری به طور کامل از طریق مربیان رهبران تمام سطوح بررسی و اثبات شده اند و توسط شرکت های بزرگ در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند.

خود پیشرو

ویژگی های اساسی رهبری که رهبران واقعاً بزرگ دارند از خود شروع می شود. برای توسعه ویژگی‌های رهبری و تبدیل شدن به یک رهبر واقعاً عالی، باید ابتدا بر این هفت ویژگی رهبری که حول خودش می‌چرخد، تسلط پیدا کرد.

کنترل عاطفی

کنترل عاطفی توانایی حفظ نگرش حرفه ای و محترمانه در موقعیت های استرس زا است. رهبران باید هوش هیجانی داشته باشند و بر احساسات خود تسلط داشته باشند و آرام بمانند و رفتاری آرام داشته باشند که برای تصمیم گیری صحیح و رهبری تیمشان بسیار مهم است.

رهبرانی که سطح بالایی از کنترل عاطفی دارند، تحت فشار قرار می گیرند، بر احساسات تسلط پیدا می کنند و اجازه نمی دهند که واکنش های تند و تیز باعث آسیب طولانی مدت به روابط، شهرت، نحوه نگرش تیمشان یا صداقت آنها شود.

احترام متقابل

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری توانایی خم شدن بدون شکستن و انطباق سریع در پاسخ به اطلاعات جدید و مشکلات غیرمنتظره است. رهبران انعطاف‌پذیر می‌توانند زمانی که همه چیز آنطور که انتظار می‌رود پیش نمی‌رود، خارج از چارچوب فکر کنند و راه‌حل‌های خلاقانه‌ای برای پاسخگویی به نیازهای تیم، ذینفعان و کسب‌وکار خود ارائه دهند.

تمامیت

صداقت یعنی زندگی بر اساس استانداردهای اخلاقی و اخلاقی بالا. رهبرانی که با صداقت بالا عمل می کنند، از طریق قابل اعتماد بودن، اعتماد به نفس را القا می کنند. مردم آنها را فسادناپذیر می دانند. رهبرانی که فاقد صداقت هستند، به طور مؤثر رهبری نمی‌کنند، زیرا تیم‌هایشان معمولاً به آنها اعتماد ندارند. صداقت برای اعتماد ضروری است. وقتی تیم‌ها می‌دانند که یک رهبر اخلاقی دارند، در پیروی از رهبری خود احساس ثبات و امنیت می‌کنند و می‌دانند که رهبران با در نظر گرفتن بهترین منافع تیم خود عمل می‌کنند.

تاب آوری

تاب آوری، استقامت ذهنی، عاطفی و جسمی مورد نیاز برای مقابله با شرایط نامطلوب و استرس زا و همچنان عملکرد موثر است. یک رهبر انعطاف پذیر به طور موثر با فشار برخورد می کند، تمرکز، انگیزه و خوش بینی را در شرایط ناملایمات حفظ می کند و شرایط مخرب را به فرصت های رشد تبدیل می کند.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یک ویژگی قدرتمند است. این فقط در مورد ایمان به توانایی های خود نیست، بلکه دانستن این موضوع است که آنچه را که برای انجام کار و به عهده گرفتن مسئولیت هر موقعیتی لازم است دارید – یک رهبر مطمئن می داند که آنها قادر به انجام هر کاری هستند. در نتیجه، آن‌ها شفافیت دارند و قاطعیتی که بیان می‌کنند و اقداماتی که انجام می‌دهند، تیم‌هایشان را تشویق می‌کند تا از رهبری آنها پیروی کنند.

حضور اجرایی

حضور اجرایی جوهر رهبری است، مجموعه‌ای از ویژگی‌های شخصی کاملاً توسعه‌یافته که به شما بر دیگران و هدایت تیم، بخش یا سازمان‌تان تأثیر می‌گذارد. این یک اقتدار به دست آمده است و به اتاق و پروژه ها فرمان می دهد

تعادل زندگی کاری

تعادل کار/زندگی تعادل ظریف بین گذراندن وقت با خانواده و دوستان، سرگرمی ها، پیشرفت شخصی و پیشرفت در کار است. در حالی که تعادل کار/زندگی معمولاً یک نسبت 50:50 بین کار و زندگی شخصی در نظر گرفته می‌شود، تعادل واقعی واقعاً وجود ندارد، اما دنبال کردن تعادل و لذت بردن از هر دو جنبه زندگی برای رهبری عالی ضروری است.

رهبر خوب

رهبری دیگران

دسته بعدی از ویژگی های اساسی رهبری بر ویژگی های رهبری مورد نیاز برای رهبری دیگران متمرکز است. این هفت ویژگی کاملاً ضروری و مهارت‌های بین فردی زیر به رهبران قوی این امکان را می‌دهد که در روابط خود با کسانی که رهبری می‌کنند مؤثر بوده و رهبران الهام‌بخش باشند.

اذعان

قاطعیت یک کیفیت مهم رهبری است. توانایی برقراری ارتباط واضح، مطمئن و مستقیم بدون پرخاشگری، منفی یا احساسی بودن است. رهبری که می تواند قاطع باشد و مستقیماً بدون منفی نگری صحبت کند، به دیگران کمک می کند تا کارها را انجام دهند بدون اینکه طعم بدی در دهان آنها باقی بگذارد یا آنها را تحت فشار بگذارد. با قاطعیت، مردم می‌دانند که در کجا ایستاده‌اید و بیشتر تمایل دارند که به شما اجازه دهند بر آنها تأثیر بگذارید.

حل تعارض

تعارض نیازها، عقاید، عقاید یا اهداف متفاوت یا متضاد است. تعارض حل نشده ممکن است مشکلاتی را در بین اعضای تیم ایجاد کند که باعث رنجش و عدم همکاری آنها شود. توانایی کشف و حل تعارضات و اختلافات به شیوه ای مثبت یک مهارت مهم رهبری است. رهبرانی که در حل تعارض برتری دارند به افراد کمک می کنند تا روابط کاری خوبی با یکدیگر ایجاد کنند.

تأثیرگذاری بر دیگران

تأثیرگذاری بر دیگران توانایی متقاعد کردن آنها برای حمایت از ایده ها و مواضع شماست. یک رهبر با مهارت‌های تأثیرگذاری و کاریزمای قوی می‌تواند با ایجاد اجماع و جلب همکاری دیگران برای دستیابی به اهداف خود، از ایده‌ها و ابتکارات استراتژیک خود حمایت و پشتیبانی کند.

استماع

گوش دادن فعال توانایی درک عمیق موقعیت و احساسات شخص دیگر در مورد موضوعی است و در عین حال اطمینان حاصل شود که شخص دیگر احساس می کند شنیده می شود. مهارت های ارتباطی خوب هسته اصلی روابط کاری موثر است. رهبران خوب گوش می دهند. گوش دادن فعال اساس ارتباط موثر است. همه می خواهند شنیده شوند و هیچ کس نمی خواهد در کنار فردی خود شیفته باشد که به نیازها و علایق دیگران توجهی نمی کند.

مشارکت و ایجاد روابط

شراکت و ایجاد رابطه توانایی کار موثر با دیگران، ایجاد اتحاد و ایجاد روابط کاری قوی است. برای اینکه یک رهبر موفق باشید، باید شبکه های بین فردی را توسعه دهید و با نشان دادن احترام به فردی و همچنین تفاوت های فرهنگی، اتحاد ایجاد کنید و روابط مثبت ایجاد کنید تا از تلاش های شما حمایت بیشتری کند.

کار تیمی و همکاری

کار تیمی و همکاری فرآیند کار با دیگران برای رسیدن به اهداف مشترک به روش هایی است که تلاش ها را همسو می کند و حمایت ایجاد می کند. همکاری اولین قدم مهم در رهبری کار تیمی و همکاری است. رهبری تیم ها و همکاری موثر با دیگران یک مهارت ضروری برای هر مدیر یا رهبر موفقی است.

ارتباط کلامی

ارتباط کلامی توانایی بیان واضح افکار و نظرات خود به شیوه ای سازمان یافته است تا دیگران بتوانند آنچه را که می گویید درک کنند. مهارت‌های ارتباطی برای رهبران خوب ضروری است، زیرا رهبران خوب باید ارتباط‌دهنده‌های مؤثری باشند تا ایده‌ها و پیام‌هایشان به افرادی که می‌خواهند رهبری کنند، برسد.

رهبری سازمان

دسته سوم از ویژگی ها و شایستگی های رهبری ضروری هستند که برای رهبری یک سازمان مورد نیاز هستند. بهترین رهبران دارای ویژگی های رهبری و شایستگی های مورد نیاز برای تأثیرگذاری بر خروجی، کار و رشد سازمان هستند. این هفت صلاحیت رهبری زیر به رهبران خوب اجازه می دهد تا سازمان را به طور مؤثر رهبری کنند.

خلاقیت و نوآوری

خلاقیت را می توان توانایی تفکر خارج از آنچه قبلا انجام شده و ایجاد ایده ها و راه های جدید برای انجام کارها تعریف کرد. نوآوری عمل پیاده سازی ایده ها و روش های اصلی است که در آن آنها برای بهبود عملکرد یا نتایج ایجاد می شوند

کارآفرینی

کارآفرینی عمل مشاهده جهان از دریچه امکان، ابتکار و تمرکز فعال برای توسعه فرآیندهای تجاری، محصولات و یا خدمات بهتر است. توانایی شما در دیدن و ارزیابی مشکلات یا فرصت ها و اقدام سریع تیم شما و شانس موفقیت شرکت را بهبود می بخشد.

آگاهی خارجی

علاوه بر خودآگاهی، یکی از مهمترین جنبه های موفقیت در کسب و کار، آگاهی خارجی و درک آنچه در خارج از شرکت شما اتفاق می افتد است. شناسایی عوامل، تأثیرات یا نوآوری‌ها در سیاست، خط‌مشی‌ها، مقررات یا فناوری که می‌تواند بر شما و تیم، بخش و شرکت شما تأثیر بگذارد، به‌عنوان یک رهبر حیاتی است و می‌تواند بینشی در مورد نحوه خدمت بهتر به تیم خود ارائه دهد.

چشم انداز الهام بخش

چشم انداز الهام بخش ارائه واضح و مشتاقانه از ایده ها است که منعکس کننده بالاترین پتانسیل، عملکرد و بهترین نتیجه ممکن تیم، بخش، سازمان و خودتان است. چشم انداز الهام بخش نوار عاطفی و انگیزشی را برای سازمان تعیین می کند و تیم شما را در حین کار برای دستیابی به اهداف الهام گرفته و با انگیزه نگه می دارد.

آگاهی سازمانی

آگاهی سازمانی معیار سنجش توانایی شما برای دیدن و درک تمام جنبه های نحوه عملکرد یک سازمان است. هرچه از نحوه تصمیم‌گیری، نحوه پیوستن تیم‌ها و بخش‌ها و قوانین رسمی و غیررسمی که سازمان را سیال و منسجم نگه می‌دارد آگاه‌تر باشید، در تعیین و دستیابی به اهداف و مقاصد مؤثرتر خواهید بود.

انگیزه خدمات

انگیزه خدمات ابتکاری در سطح شرکت است که فرهنگ سازمانی را ایجاد و حفظ می کند که در آن کارکنان بالاترین کیفیت خدمات را برای تیم های داخلی و مشتریان ارائه می دهند. انگیزه خدمات شاید مهم‌ترین شایستگی باشد که می‌توانید به صورت روزانه تمرین کنید و به حرفه‌های ما معنا و هدف بیشتری می‌دهد. مهارت های افراد و توانایی ایجاد ارتباطات واقعی برای رهبری لازم است

تفکر استراتژیک

تفکر استراتژیک به معنای آینده نگری در عین تفکر گسترده است و کلید موفقیت در هر صنعتی است. این به رهبران خوب اجازه می دهد تا تهدیدها و فرصت ها را شناسایی کرده و تصمیمات درستی برای حرکت سازمان خود به آینده با مزیت رقابتی اتخاذ کنند.

رهبر خوب

مدیریت پیاده سازی

چهارمین و آخرین دسته از ویژگی‌های اساسی رهبری که رهبران خوب برای رهبری موفقیت‌آمیز سازمان به آن‌ها نیاز دارند، مهارت‌های مدیریتی مورد نیاز برای اجرا، دستیابی به اهداف و حفظ اثربخشی در حین رهبری سازمان است. این هفت ویژگی و شایستگی رهبری قوی زیر برای هدایت یک سازمان و القای اعتماد مستمر از اعضای جوان ضروری هستند.

کوچینگ و منتورینگ

کوچینگ به افراد کمک می کند تا به اهداف خود برسند و موثرتر باشند. رهبران بزرگ با ارائه بازخورد، کمک به افراد در درک نقاط قوت خود، اطمینان از فرصت‌های توسعه و تعیین اهداف، مربیگری می‌کنند.

منتورینگ یک رابطه معمولی تر است که به طور گسترده بر اهداف شغلی بلندمدت متمرکز است و اغلب رهبران ارشد یا کارشناسان عملکردی هستند که دانش، خرد، بینش و راهنمایی ارائه می دهند و بینش و دیدگاهی را در مورد فرهنگ و سیاست سازمانی ارائه می دهند.

تمرکز بر مشتری

تمرکز بر مشتری توانایی درک مشتریان و نحوه ارائه بهترین خدمات به آنها است. داشتن ذهنی متمرکز بر مشتری مستلزم درک این موضوع است که مشتریان شما چه کسانی هستند، آیا آنها داخلی برای شرکت شما مانند سایر بخش ها، خارج از شرکت شما یا هر دو هستند. مشتریان مایه حیات کسب و کار شما هستند و می توانند اطلاعات ارزشمندی در مورد مواردی که نیاز به بهبود دارند ارائه دهند.

رهبران درک می کنند

هیئت نمایندگی

توانایی تفویض اختیار موثر برای افزایش بهره وری شاید مهمترین شایستگی در مورد بهره وری کلی و ارزش شما برای سازمان به عنوان یک رهبر باشد. هرچه کارها را مؤثرتر به اعضای تیم خود یا دیگران محول کنید، زمان بیشتری برای استراتژی و توسعه ابتکارات جدید یا مداوم خواهید داشت.

اثربخشی

اثربخشی میزان دستیابی به اهدافی که برای تعقیب انتخاب می کنید یا میزان حل شدن یک مشکل است. اثربخشی کلید انجام به موقع کار است و رهبران مؤثر از توانایی های خود برای اجرای برنامه های سازماندهی شده استفاده می کنند و بهترین ها را در هر یک از اعضای تیم از نظر عملکرد و مسئولیت نشان می دهند.

نظارت بر عملکرد

نظارت بر عملکرد ترکیبی از ردیابی سیستماتیک معیارها، ارزیابی پیشرفت به نقاط عطف، مشاهده مداوم اقدامات فردی و تیمی، استفاده از ابزارها و مکانیسم‌ها برای ردیابی پیشرفت است. بدون ابزارها و فرآیندهای موجود برای نظارت و مدیریت عملکرد، فضایی را ایجاد می‌کنید که موفقیت خود و پروژه‌تان توسط “غافلگیری” تضعیف شود.

برنامه ریزی و سازماندهی

توانایی برنامه ریزی و سازماندهی یک کارکرد اصلی به عنوان یک رهبر است. برنامه ریزی و سازماندهی شامل تصور، توسعه استراتژی های مؤثر برای دستیابی به اهداف در چارچوب های زمانی تعیین شده با اقدامات خاص مورد نیاز در مراحل مختلف اجرای آنها است و مستلزم تعیین وظایف بین کارکنانی است که توانایی کافی برای انجام کارآمد آنها را بدون نظارت غیر ضروری دارند.

دقت نظر

دقت، تمرین و معیاری است که نشان می دهد تا چه حد یک کار یا یک ماموریت را به طور کامل انجام می دهید. هرچه بیشتر برای یک کار آماده شوید – مراحل آن را برنامه ریزی کنید، هم چشم انداز کلی و هم جزئیات دقیق آن را مشاهده کنید و هر مرحله را با عالی اجرا کنید – دقیق تر و نتیجه بزرگ تر خواهید بود. دقت (یا فقدان) می تواند تفاوت بین یک کار عالی، یک کار قابل قبول و انجام کاری باشد.

چگونه به یک رهبر بهتر تبدیل شویم

برای کسی که به دنبال توسعه مهارت های رهبری خود است، اولین قدم عالی این است که شروع به شناسایی 2-3 مهارتی کند که فکر می کند باید آنها را توسعه دهد و با توجه به محیط حرفه ای فعلی خود بهبود آنها ارزشمند است.

هنگامی که این مهارت‌ها شناسایی شدند، می‌توانند با خواندن کتاب‌ها، مقاله‌ها، تماشای ویدیوهای مختلف و غیره شروع به توسعه آن مهارت‌ها کنند.

کسب موقعیت رهبری

علاوه بر توانایی برتری در شغل یا حرفه خود، باید ویژگی هایی مانند درستکاری، سخت کوشی را نشان دهید.

شروع به اثبات توانایی های خود در نقش فعلی خود کنید. نشان دهید که ماهر، با انگیزه و انگیزه برای ایجاد تفاوت در شرکت خود هستید.

توسعه مهارت های رهبری برای اطمینان از موفقیت آینده در سازمان شما

رهبری موضوعی پیچیده و چند وجهی است.

رهبری قوی مبتنی بر داشتن هوش عاطفی عمیق، داشتن نگرش مثبت با دیدگاه مثبت، مهارت‌های استثنایی در حل مسئله و داشتن ارتباطی ماهر است.

رهبران واقعی خودآگاه هستند و از آگاهی عاطفی، مهارت های تفکر انتقادی و توانایی ارتباط انسانی برای رهبری اعضای تیم در هنگام بروز مشکلات برخوردارند و می توانند تمرکز خود را بر روی تصویر بزرگ حفظ کنند.

توسعه این مهارت‌های رهبری نیازمند زمان، تلاش و فداکاری است تا فرد بتواند ویژگی‌های رهبری قوی مورد نیاز برای یک رهبر مؤثر را توسعه دهد. برای توسعه ویژگی های رهبری حیاتی، Skyline G اینجا است. 360 ارزیابی و برنامه‌های توسعه رهبری ما ثابت شده است که مؤثر هستند و توسط برخی از بزرگترین و موفق‌ترین شرکت‌های جهان استفاده می‌شوند.

آیا برای قدم بعدی در حرفه خود آماده هستید؟ آیا با رهبری ضعیف دست و پنجه نرم می کنید ؟ آیا آماده اید تا ویژگی های رهبری واقعی مورد نیاز برای رهبری بزرگترین و موفق ترین شرکت های جهان را توسعه دهید؟ امروز با ما تماس بگیرید تا بیشتر بدانید که کدام برنامه رهبری برای شما مناسب است و رهبران واقعی در سازمان خود بسازید.

بدون نظر

پاسخ دهید

18 − سه =