یکی از بزرگترین چالش ها به عنوان یک کارفرما، جستجو و استخدام استعدادهای جدید است . حتی یافتن افرادی که علاقه مند به کار در شرکت شما هستند می تواند مشکل باشد، به همین دلیل است که طیف گسترده ای از هیئت های شغلی در طول سال ها ایجاد شده اند. این تابلوها وجود دارند تا به کارفرمایان اجازه دهند شغل و استعدادیابی کنند تا افراد علاقه مند از سراسر جهان بتوانند برای هر نقشی که احساس می کنند واجد شرایط هستند درخواست دهند.

با این حال، بهترین تابلوهای شغلی برای کارفرما چیست؟ لیست‌های جدیدی از سایت‌های کاریابی هر روز ظاهر می‌شوند، و هر هفته تابلوهای شغلی جدیدی ظاهر می‌شوند که جدیدترین و با انگیزه‌ترین مخاطبان را به خود جذب می‌کنند. اگر این تابلوها را پیدا نمی کنید و از آنها استفاده نمی کنید، ممکن است به دنبال بهترین نامزدها نباشید.

ما فهرست مدرن خود را از بهترین تابلوهای شغلی برای کارفرمایان، برای ارسال شغل، جستجوی استعدادها، و استخدام نامزدها برای پر کردن نقش هایی که بهترین شرایط را دارند، گردآوری کرده ایم. اگر تابلوی شغلی خوبی را می شناسید که از دست داده ایم، در نظرات به ما اطلاع دهید!

تابلوهای نام بزرگ

اول از همه، ما بزرگترین نام ها را در هیئت های شغلی داریم. احتمالاً بسیاری از این نام‌های آشنا را قبلاً می‌شناسید، اما به دلیل مخاطبان بسیار زیادشان، ارزش ذکر آنها را دارند. از طریق تابلوهایی مانند این، می‌توانید به میلیون‌ها نامزد بالقوه در تقریباً هر جایگاه ممکن دست پیدا کنید.

هیئت شغلی لینکدین

Indeed – Indeed یکی از تابلوهای کار بزرگتر است، با بیش از 200 میلیون بازدید کننده در ماه و بیش از 100 میلیون رزومه. آنها اولین موتور جستجوی مشاغل آنلاین بودند و در بیش از 20 سال گذشته به طور مداوم دقت نتایج خود را بهبود می بخشند. استفاده از آن‌ها رایگان است و یک «فهرست حمایت‌شده» اختیاری برای دید بهتر دارند که کمی شبیه اجرای تبلیغات پرداخت به ازای کلیک است. این شما را به بالای برخی از عبارات جستجو می‌چسباند تا فرصت شغلی شما اولین چیزی باشد که نامزدهای بالقوه می‌بینند.

Glassdoor – به عنوان ترکیبی از هیئت مدیره شغلی و مرکز بررسی کارفرما، Glassdoor یک گزینه عالی برای مشاغلی است که می توانند شهرت خوبی در بین کارمندان حفظ کنند. برای شرکت هایی که برای حفظ این شهرت تلاش می کنند تا حدودی ارزش آن کمتر می شود.

ZipRecruiter – ZipRecruiter از این نظر منحصر به فرد است که فرصت های شغلی را در بسیاری از وب سایت های هیئت شغلی مختلف به اشتراک می گذارد تا دید موقعیت شما را بهبود بخشد. آنها همچنین دارای یک ویژگی لیست حمایتی به نام “تقویت ترافیک” هستند که به طور پیش فرض در طرح سازمانی آنها گنجانده شده است.

لینکدین – مانند فیس بوک، لینکدین یک شبکه اجتماعی بزرگ با مخاطبان گسترده است. ارسال یک لیست شغلی در تابلوی مشاغل به شما امکان می دهد در حین استفاده از ویژگی های شبکه اجتماعی، مجموعه ای از نامزدهای فعال ایجاد کنید، که به شما امکان می دهد کاندیداهای منفعل بالقوه را جستجو کنید.

Craigslist – وب سایت اصلی تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین، Craigslist بسیار ارزان است و برای یک پست 30 روزه 25 تا 50 دلار قیمت دارد. جویندگان کار در Craigslist تمایل دارند به دنبال مشاغل محلی و کمتر ماهر مانند خدمه پارکینگ، سگ گردان و غیره باشند.

Monster – یکی دیگر از قدیمی‌ترین و بزرگترین هیئت‌های شغلی عمومی (با قدمت 1994)، Monster یک عنصر اصلی هم برای جویندگان کار و هم برای شرکت‌های استخدام‌کننده است. همچنین منحصر به فرد است که نامزدها و شرکت های با ارزش را به طور یکسان جذب می کند. برخی از بزرگترین کارفرمایان جهان به خدمات Monster ایمان دارند . ابزارهای کارفرمای آنها نیز بسیار مفید هستند، مانند Power Resume Search و Employer Branding.

CareerBuilder – CareerBuilder یک گزینه عالی برای اکثر کارفرمایان است که به دنبال پر کردن نقش های سطح ابتدایی و میانی هستند. اشتراک آنها کمی گرانتر از سایر گزینه های ذکر شده در اینجا است، اما این نیز می تواند یک چیز مثبت باشد، زیرا برچسب قیمت بالاتر موقعیت های کم ارزش و مشاغلی که جدی تر هستند را از بین می برد.

تابلوهای کوچکتر

بسیاری از تابلوهای موجود در این لیست قابل تشخیص هستند، اگرچه به اندازه تابلوهای معروف بالا نیستند. آنها هیئت های گسترده و عمومی هستند که متقاضیان با هر سابقه و کارفرمایی در هر صنعتی می توانند بیایند و یکدیگر را پیدا کنند. آنها معمولاً برای کاندیداهای مختلفی که به دلیل رقابت در تابلوهای بزرگتر شانس زیادی نداشته اند، مناسب هستند.

فهرست مشاغل کوچکتر

CareerJet – CareerJet یک جمع‌آوری کننده است که داده‌های فهرست مشاغل را از طیف گسترده‌ای از پورتال‌های شغلی دیگر جمع‌آوری می‌کند. به این ترتیب، مخاطبان گسترده ای دارد، اما رقابت زیادی برای جلب توجه نامزدهای ماهر دارد. کارفرمایان می توانند مستقیماً به CareerJet پرداخت کنند تا لیست های شغلی را در یک طرح قیمت گذاری هزینه به ازای هر کلیک تبلیغ کند. برای کارفرمایان مناسب می تواند ارزش این هزینه را داشته باشد.

لنز – لنز یک هیئت شغلی مدرن و پیشرفته است که از راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای ارتباط نامزدها با کارفرمایان استفاده می‌کند، و اغلب مواردی را پیدا می‌کند که ممکن است در نگاه اول مناسب به نظر نرسند، اما پس از بازرسی بیشتر، مناسب‌تر هستند. گروه نامزدهای آنها بیش از ده میلیون عضو دارد، بنابراین تعداد زیادی از استخدام کنندگان بالقوه وجود دارد که منتظرند پیدا شوند.

جوجو – Juju شبیه CareerJet است، زیرا یک جمع‌آوری کننده است که فهرست‌های شغلی را از سراسر وب برای جستجوی کاربران می‌کشد. کارفرمایان می توانند لیست های خود را به همین روش در سایت تبلیغ کنند. این دو سایت برای کارفرمایان بسیار شبیه به هزینه هر کلیک برای فهرست کردن یک افتتاحیه حمایت شده است، اما آنها کمی مخاطبان متفاوتی دارند، بنابراین می‌تواند ارزش استفاده از هر دو را داشته باشد.

Us.Jobs – این یک تابلوی شغلی عالی برای نامزدهایی است که می خواهند برای یکی از 500 شرکت برتر Fortune کار کنند. متأسفانه دسترسی به آن برای بسیاری از مشاغل دشوار است، زیرا برای ارسال شغل، شرکت باید عضو Fortune 500 باشد و برای عضویت درخواست دهد. اگر شرکت شما بتواند از آن استفاده کند، منبع بسیار خوبی است.

JobsRadar – یکی دیگر از تابلوهای مشاغل عمومی بزرگتر، Jobs Radar تمرکز خاصی روی صنعت ندارد، بلکه بیشتر بر موقعیت جغرافیایی تمرکز دارد. متقاضیان می توانند یک مکان را انتخاب کنند – یا جایی که هستند یا جایی که می خواهند باشند – و مشاغل محلی آن منطقه را مشاهده کنند. عالی برای کارفرمایان که به دنبال انتخاب نامزدهای محلی هستند.

SnagAJob – در حالی که SnagAJob یک هیئت شغلی بزرگتر و نسبتاً عمومی است، آنها تخصص خاصی دارند. آنها روی مشاغلی تمرکز می کنند که معمولاً سطح ابتدایی هستند یا دستمزد کمتری ارائه می دهند. معمولاً مشاغل خدماتی ساعتی پرداخت می شود. کارفرمایانی که به دنبال استخدام کارمندان ماهر و حقوق بگیر هستند باید به جای دیگری بگردند، اما اگر نیاز به یافتن کارگران خرده فروشی، رستوران، هتل یا سایر خدمات دارید، مکان بسیار خوبی برای یافتن آنها است.

Cleverism – یکی دیگر از تابلوهای شغلی مدرن، Cleverism دارای مخاطبان جهانی و تمرکز بر جویندگان کار بین المللی است. به عنوان یک کارفرما، اگر می‌توانید کارمندان بین‌المللی را برای جذب استعدادها از هر جای دنیا استخدام کنید، این سایت می‌تواند یک سایت عالی برای استفاده باشد. آنها همچنین دارای فیلتر جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی هستند تا به تسهیل تطابق ایده آل بین کاربر و فهرست کمک کنند.

CareerBliss – یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های هر کسب‌وکاری تطبیق استخدام‌های جدید با فرهنگ شرکت است. CareerBliss نه تنها بر تطبیق پروفایل های مهارت و استعداد با نقش های باز، بلکه فرهنگ شرکت با شخصیت متقاضی تمرکز دارد. هدف آنها حفظ طولانی مدت است، نه فقط ایفای نقش.

Nexxt – Nexxt در طول سال‌ها تغییر نام تجاری داده است، اما آنها یکی از قدیمی‌ترین هیئت‌های شغلی موجود در جهان هستند، و به همین دلیل، آنها تجربه زیادی در ارتباط کارفرمایان با نامزدها دارند. آنها بیش از 75 میلیون نامزد در شبکه استعدادهای خود دارند، و ابزارهای مدرن متنوعی در دسترس دارند که به شما کمک می کند آنها را فیلتر کنید تا افراد مناسب برای ایفای نقش های خود را پیدا کنید.

Jobvertise – یک هیئت عالی برای کارفرمایان که به دنبال جستجو در یک پایگاه داده بزرگ و از قبل موجود برای یافتن نامزدها هستند. آنها ادعا می کنند که بیش از یک میلیون رزومه در پایگاه داده خود دارند، با ابزارهای جستجوی پیشرفته که به شما کمک می کند بهترین نامزدها را از بین آنها پیدا کنید. کارفرمایان همچنین می‌توانند یک حساب پولی ثبت کنند تا لیست‌های مشاغل حمایت شده را ارسال کنند و مستقیماً رزومه‌های تازه دریافت کنند.

 

Mashable – Mashable خود یکی از بزرگترین وبلاگ های متمرکز بر فناوری است که مخاطبان زیادی دارد. هیئت شغلی آنها به کارفرمایان اجازه می دهد تا لیست ها را ارائه دهند و استعدادها را از شبکه وبلاگ خود جذب کنند. بسیار عالی برای نامزدهای عمدتاً متمرکز بر فناوری و بسیار ماهر. فهرست‌های شغلی دارای ابزارهایی برای ردیابی نامزدها، ایمیل‌هایی به نامزدهای واجد شرایط، و – با طرح کارفرمای سطح بالا – تبلیغات ویژه از طریق شرکای توزیع است.

WeWorkRemotely – در حالی که این هیئت عمدتاً بر روی استارت آپ ها متمرکز است، هر شرکتی می تواند از مجموعه نامزدهای خود استفاده کند. به ویژه، آنها در درجه اول بر کارگران از راه دور تمرکز می کنند. اینها معمولاً شامل نقش‌های نرم‌افزار و توسعه هستند، اما می‌توانند برای نویسندگان، بازاریابان و سایر نقش‌های راه دور نیز کار کنند.

Geebo – Geebo از بسیاری جهات شبیه به craigslist است، به عنوان یک تابلوی طبقه بندی. آنها میزبان پست شغلی شما هستند و همچنین آن را در لیست سایت های شریک خود مدیریت می کنند. آنها در فیلتر کردن نامزدهای بی کیفیت، و همچنین کلاهبرداری ها و سایر مزاحمت هایی که زمان و نیروی انسانی تیم استخدام شما را تلف می کنند، بسیار خوب عمل می کنند.

تابلوهای شغلی خلاق

این لیست سوم بر روی تابلوهای شغلی برای خلاقان و طراحان متمرکز است. اینجا خانه حرفه ای ها و کارفرمایان است که به تصویرسازی، طراحی وب، طراحی تجربه کاربری، مدل سازی سه بعدی و بسیاری از حرفه های خلاقانه دیگر علاقه دارند. برخی از آنها (مانند Behance و Dribbble) از یک پلتفرم نمونه کار یکپارچه بهره می برند که در آن می توانید کارهای متقاضیان خود را بررسی کنید و همچنین نظرات و بازخوردهایی را که از جامعه هنری دریافت کرده اند را بخوانید. این امر جستجوی نامزدهای بالقوه را بسیار ساده‌تر می‌کند، زیرا مجموعه‌ای از متخصصان خلاق عموماً مهم‌ترین بخش رزومه آنها است.

لیست مشاغل Dribbble

Krop – Krop یک تابلوی شغلی برای افراد خلاق است که معمولاً روی هنر و طراحی تمرکز دارد. در حالی که به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا لیست‌های شغلی را پست کنند، اما نقطه قوت واقعی آن در این است که به شما امکان می‌دهد در نمونه کارها از انواع خلاقی که محتوای خود را آپلود می‌کنند و برای استخدام در دسترس هستند جستجو کنید.

Behance – Behance محل کار تقریباً هر تصویرگر و طراح گرافیکی است، و اتفاقاً آنها یک هیئت شغلی بسیار فعال دارند. برنامه‌های ماهانه آنها معمولاً از حدود 399 دلار در ماه شروع می‌شود، که بسیار شیب‌دار است، اما در زمان نوشتن، فهرست‌های شغلی آنها برای مدت محدودی رایگان است.

Dribble – Dribbble از نظر محبوبیت نزدیک به Behance برای انواع خلاق است، و آنها دارای یک هیئت شغلی فعال هستند که خانه بیش از 70000 طراح است. آنها به ازای هر فهرست کار هزینه دریافت می کنند، اما برنامه های آنها از استخدام نامحدود نیز پشتیبانی می کند، بنابراین می توانید بدون پرداخت هزینه اضافی، لیست های شغلی را با نقش های جدید تعویض کنید.

Coroflot – Coroflot از این نظر منحصر به فرد است که متقاضیان قبل از ورود به پلت فرم به دقت مورد بررسی قرار می گیرند. این به شما یک مجموعه استعداد دقیق از طراحان با سابقه کاری دقیق، نمونه کارها و نمونه کار قوی و فهرستی از مراجع را ارائه می دهد. این ممکن است زمان شما را برای استخدام کاهش دهد، زیرا درخواست های کمتری از نامزدهایی دریافت خواهید کرد که مناسب موقعیت شما نیستند.

AIGA – AIGA که با نام دیگر موسسه هنرهای گرافیک آمریکا شناخته می شود، سازمانی از طراحان حرفه ای است که کنفرانس های طراحی را در شهرهای بزرگ در سراسر ایالات متحده برگزار می کند. هیئت شغلی آنها در بخش “منابع” وب سایت آنها بسیار فعال است و به اعضای فعلی که در سطح عضویت “Sustaining” یا بالاتر هستند یا به عبارت دیگر اعضایی که حداقل پرداخت می کنند، تخفیف های سخاوتمندانه ای در لیست های شغلی ارائه می دهند. 250 دلار در سال برای عضویت آنها.

مشاغل معتبر – مشاغل معتبر، که توسط BuySellAds در سال 2017 خریداری شد، یک تابلوی شغلی قدرتمند برای طراحان وب و متخصصان خلاق است. لیست مشاغل و قیمت آنها بسیار استاندارد است، اما ویژگی های اضافی آنها چیزی است که آنها را متمایز می کند – آنها می توانند لیست شما را به Dribble و DesignNews ارسال کنند و همچنین لیست مشاغل شما را در خبرنامه های برجسته در سایت هایی مانند UXBooth و Startup.jobs قرار دهند. که در هر سایت به بیش از 100000 متخصص می رسد.

تابلوهای شغلی طاقچه

این فهرست نهایی از تابلوهای شغلی تشکیل شده است که بر یک جایگاه خاص تمرکز دارند. آنها مخاطبان بسیار کمتری نسبت به تابلوهای نامی بزرگ دارند و اغلب حتی از تابلوهای عمومی نیز کمتر هستند. آنها با داشتن مخاطبی متمرکز این مشکل را جبران می کنند. اگر در هیئتی که به مشاغل مالی اختصاص دارد به دنبال استعداد بگردید، می‌دانید که همه افراد در آنجا قبلاً به‌عنوان کارمند مالی با ظرفیتی انتخاب شده‌اند. البته صدها مورد دیگر از این تابلوهای طاقچه برای پیدا کردن وجود دارد. ما به سادگی سعی کردیم برخی از رایج ترین و مؤثرترین تخته ها را انتخاب کنیم. احساس رایگان برای لیست خود در نظرات زیر.

نمونه سایت طاقچه

ClearanceJobs – نه، پورتالی برای مشاغل در حال فروش نیست. Clearance Jobs یک پورتال شغلی برای شرکت هایی است که برای فعالیت به مجوز امنیتی نیاز دارند. به این ترتیب، هم گروه نامزدها و هم لیست کارفرمایان نسبتاً پایین هستند. این بسیار تخصصی است، اما اگر کسب و کار شما در موقعیتی قرار دارد که از آن تخصص استفاده کند، یکی از بهترین گزینه ها در وب است.

CoolWorks – یک تابلوی شغلی منحصر به فرد که فقط برای انواع خاصی از کارفرمایان قابل دسترسی است. CoolWorks بر روی مشاغل در مکان‌های «خنک» تمرکز می‌کند، معمولاً مکان‌هایی مانند پارک‌های طبیعی، استراحتگاه‌های اسکی، مزرعه‌ها و سایر مکان‌های عجیب و غریب. به طور خاص علاقه مندان به فضای باز را به عنوان کاندیداهای ماهر با اشتیاق به محیط جذب می کند، بنابراین در حالی که باریک است، نامزدهای بسیار خوبی برای انواع خاصی از نقش ها دارد.

تاس – تاس یکی از بزرگترین تابلوهای شغلی با باند باریک است که تقریباً به طور کامل بر روی مشاغل فناوری متمرکز است. این می تواند از توسعه دهندگان گرفته تا معماران سیستم تا متخصصان COBOL و فراتر از آن باشد. آنها ابزارهای بسیار خوبی برای کمک به کارفرمایان دارند که مجموعه نامزدهای خود را بر اساس مهارت‌ها و الزامات خاص فیلتر کنند، و برای یافتن افرادی که بتوانند نقش‌های خاص و باریکی را انجام دهند، عالی است.

eFinancialCareers – همانطور که از نام آن پیداست، این هیئت شغلی به طور خاص بر مشاغل مالی متمرکز است. در حالی که بیشتر هیئت‌های کاری گسترده دارای بخش مالی هستند، این سایت آن را به 35 حوزه مالی مختلف، از حسابداری و مدیریت دارایی گرفته تا بانکداری سرمایه‌گذاری و مدیریت صندوق تامینی تقسیم می‌کند. اگر به دنبال جذب متخصصان مالی با استعداد هستید، این یکی از بهترین مکان ها برای یافتن آنها است.

EnergyJobline – تولید و مدیریت انرژی یک صنعت گسترده است که همه چیز را از نفت و گاز گرفته تا انرژی های تجدیدپذیر گرفته تا انرژی هسته ای در بر می گیرد. پیدا کردن و تماس با تکنسین ها و مدیران ماهر دشوار است، اما این یک هیئت شغلی است که وقتی به دنبال کار جدید هستند در آن جمع می شوند. به عنوان یک امتیاز، همچنین مکانی عالی برای اطلاع از اخبار صنعت و رویدادهای جاری است.

Energy Job Shop – EJS یکی دیگر از هیئت های شغلی انرژی است که در مشاغل نفت و گاز تخصص دارد. لیست مشاغل آنها کمی گسترده تر از بسیاری است و هر روز مشاغل جدیدی لیست می شوند. آنها دو هیئت شغلی مجزا دارند – یکی برای ایالات متحده و دیگری برای کانادا.

Engineering.Jobs – یک پورتال شغلی ساده و کاربردی که به طور خاص بر روی مهندسان متمرکز شده است. مهندسان از همه رشته‌ها در این سایت گرد هم می‌آیند و شرکت‌هایی که به دنبال استخدام آنها هستند، می‌توانند با یک بار هزینه 150 دلاری در ماه شغل خود را ارسال کنند. آنها مجموعه عظیمی از ابزارها یا فیلترهای مبتنی بر هوش مصنوعی ندارند، اما یک استخر باریک و خاص در حال حاضر در دسترس هستند.

FlexJobs – مشابه WeWorkRemotely، این هیئت شغلی فقط بر روی نامزدهایی تمرکز می کند که به انعطاف پذیری در نقش های خود نیاز دارند. آنها دسته بندی های گسترده ای برای استفاده کارفرمایان دارند، اما انعطاف پذیری ضروری است.

ایده آلیست – این یک هیئت شغلی متمرکز بر بخش غیرانتفاعی است. سازمان‌های غیرانتفاعی و شرکت‌هایی که برای مبارزه با مسائل محلی و جهانی مانند گرسنگی، بی‌خانمانی و نگرانی‌های زیست‌محیطی تلاش می‌کنند، می‌توانند از طریق این پلتفرم، کارگران ایده‌آل‌گرا و با انگیزه پیدا کنند.

Sales Jobs – «فروش» به خودی خود یک جایگاه باریک نیست، اما هر کارفرمایی ارزش یک تیم فروش ماهر را می داند. این تابلوی شغلی به کارفرمایان اجازه می دهد تا با کارمندان فروش ماهر و حرفه ای از سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.

در حالی که صدها تابلوی شغلی خاص دیگر وجود دارد، ما بسیاری از بهترین ها را انتخاب کرده ایم. باز هم، اگر با تابلویی که ما لیست نکرده‌ایم موفقیت خوبی کسب کرده‌اید، در زیر به آن اشاره کنید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هجده =