5 راه برای مقابله با تعصبات سنی با تنوع نسلی


تنوع نسلی در محل کار شما می تواند مزایای زیادی داشته باشد، از جمله آوردن دیدگاه های مختلف به سازمان شما، ایجاد فرصت برای به اشتراک گذاری دانش بین نسل ها و بهبود تجربه مشتری.

متأسفانه، کلیشه‌های زیادی در مورد نسل‌های مختلف وجود دارد که می‌تواند شرکت‌ها را با تیم‌هایی که قادر به بهره‌مندی از تنوع سنی نیستند، رها کند. برای مثال، برخی از سازمان‌ها یا تیم‌های منابع انسانی ممکن است تصور کنند که افراد مسن‌تر در برابر تغییرات مقاوم‌تر، پرهزینه‌تر و کمتر قادر خواهند بود تا با دنیایی که به‌طور فزاینده‌ای با فناوری مواجه می‌شوند، مقابله کنند.

این کلیشه‌ها نه تنها برای کارگران مسن‌تر مضر هستند، بلکه برای سازمان شما نیز مضر هستند. با تلاش برای بهبود تنوع نسلی، می توانید همزمان با تعصبات سنی مقابله کنید.

درباره تعصب سنی و تنوع نسلی در محل کار چه چیزی باید بدانید؟ چگونه می توانید از دومی برای مقابله با اولی استفاده کنید؟

تعصب سنی چیست؟

سوگیری سنی، که گاهی به آن سن گرایی نیز گفته می شود، نوعی تبعیض است که شامل داشتن کلیشه های منفی در مورد افراد بر اساس سن آنها است.

تفاوت سنی محل کار

افراد در هر سنی می توانند تحت تاثیر سوگیری سنی قرار گیرند، چه جوان و چه مسن. نمونه‌های پیری را می‌توان در موقعیت‌ها و محیط‌های بی‌شماری، چه در مراقبت‌های بهداشتی، محل کار، یا محیط‌های اجتماعی یافت.

تنوع نسلی چیست؟

وقتی برای ایجاد تنوع نسلی در محل کار خود تلاش می کنید، به این معنی است که طیف وسیعی از نسل ها در سازمان شما نمایندگی می شوند. تنوع نسلی فقط چیزی نیست که شما باید به دلایل روابط عمومی تبلیغ کنید – داشتن تعادل سالم بین نسل ها در محل کار شما می تواند به برند شما، کارمندان و مشتریان شما کمک کند.

 

برای مثال، نسل‌های جوان به تازگی، نوآوری، تنوع و تنوع ارزش قائل هستند. با این حال، آنها فاقد تجربه و دانشی هستند که تنها با گذشت زمان در نیروی کار به دست می آید. بنابراین، وقتی نیروی کار چند نسلی ایجاد می‌کنید، هر دو نسل می‌توانند از نقاط قوت دیگری بهره ببرند و رشد کنند.

کدام نسل بزرگترین بخش نیروی کار را تشکیل می دهد؟

طبق گزارش مرکز تحقیقات پیو، نسل هزاره بزرگترین نسل نیروی کار ایالات متحده است. تجزیه و تحلیل داده های اداره سرشماری ایالات متحده نشان داد که 35٪ از شرکت کنندگان نیروی کار هزاره هستند، به این معنی که آنها بین سال های 1981 و 1996 متولد شده اند.

 

در حالی که ممکن است 56 میلیون هزاره وجود داشته باشد که بخش بزرگی از جمعیت شاغل را تشکیل می دهند، چهار نسل دیگر در اقتصاد کنونی ما حضور دارند.

بزرگترین بخش بعدی نیروی کار ایالات متحده Gen Xers است، یک اصطلاح نسلی که به افرادی که بین سال های 1965 تا 1980 متولد شده اند اشاره دارد. آمریکایی هایی که بین سال های 1946 تا 1964 متولد شده اند، که معمولا بیبی بومر نامیده می شوند، 25 درصد از نیروی کار را در سال 2017 تشکیل می دهند، در حالی که نسل خاموش (متولد 1945 یا قبل از آن) تنها 2 درصد از جمعیت شاغل را تشکیل می داد.

از سال 2017، 5 درصد از افراد پست هزاره (همچنین به عنوان ژن Z شناخته می شود) در ایالات متحده شغل داشتند. با این حال، از آنجایی که تعداد بیشتری از آمریکایی‌هایی که در سال 1997 به دنیا آمده‌اند به سن کار رسیده‌اند، درصد ژنرال Z در نیروی کار از زمان انجام مطالعات افزایش یافته است.

پنج نسل که نیروی کار مدرن را تشکیل می دهند

وزارت کار پیش بینی می کند که 99.3 درصد از نیروی کار ایالات متحده از ژنرال Z، Millennials، Gen X و Baby Boomers تشکیل خواهد شد. با بزرگتر شدن نسل خاموش، تعداد کمتری از آنها در نیروی کار شرکت می کنند.

بیایید نگاهی دقیق‌تر به هر نسل در نیروی کار مدرن بیندازیم تا نشان دهیم که چگونه هر گروه مهارت‌ها و ویژگی‌های ارزشمندی برای ارائه به هر سازمانی دارد.

نسل های نیروی کار مدرن

1. ژنرال Z

متولدین بین سال‌های 1997 و 2012، جوان‌ترین اعضای این نسل در سال 2022 تنها حدود ده سال سن دارند. با گذشت سال‌ها، ژنرال Z به طور فزاینده‌ای بخش قابل توجهی از نیروی کار را تشکیل می‌دهد و به احتمال زیاد جایگزین هزاره‌ها به عنوان بزرگترین نسل خواهد شد. گروهی در اقتصاد ایالات متحده زمانی در راه است.

با توجه به بزرگ شدن تکنولوژی که بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست، جای تعجب نیست که Gen Z به عنوان باهوش ترین نسل در زمینه فناوری در نیروی کار در نظر گرفته شود. در مقایسه با نسل های دیگر، آنها تمایل دارند ثبات شغلی را ترجیح دهند و محتاط تر باشند.

2. هزاره ها

گاهی اوقات به عنوان نسل Y شناخته می شود، هزاره ها به سمت ذهنیت استارت آپی کشیده می شوند و بر نوآوری متمرکز هستند. با ترجیح انعطاف پذیری در محل کار و توانایی حفظ تعادل بین کار و زندگی، انتظار می رود که هزاره ها تا سال 2025 75 درصد از نیروی کار را تشکیل دهند.

نیازها و خواسته های Millennials به طرز چشمگیری بر فرهنگ شرکت در سراسر جهان تأثیر گذاشته است و در انجام چند کار عالی و همیشه علاقه مند به کار هوشمندانه تر و نه سخت تر است.

هزاره‌ها در مقایسه با نسل‌های قدیمی‌تر به بازخورد کمی از کارفرمایان خود نیاز دارند. چند کلیشه منفی درباره هزاره ها شامل وابستگی بیش از حد به فناوری و خود درگیر بودن است.

3. ژنرال X

از آنجایی که نسل X کوچکتر از بیبی بومرها و میلنیال ها است، به اندازه ای که در مورد نسل های مورد بحث محبوب تر صحبت می کنید، درباره آنها بحث نمی کنید.

Gen Xers این پتانسیل را دارد که ارزش زیادی برای هر سازمانی به ارمغان بیاورد. آنها به دلیل خودکفا بودن و بسیار مستقل بودن و همچنین نسلی هستند که تعادل بین کار و زندگی را در خط مقدم گفتگو قرار دادند.

در حالی که ممکن است آنها به اندازه Millennials یا Gen Z از فناوری آگاه نباشند، Gen X به دلیل توانایی بسیار در زمینه فناوری شناخته شده است.

4. بیبی بومرها

بیبی بومرها به خاطر نسلی سخت کوش هستند که تمرکز زیادی روی دستاوردهای حرفه ای دارند. رقابتی و هدف گرا، احتمالا شنیده اید که از بیبی بومرها به عنوان نسل «معتاد به کار» یاد می شود.

در حالی که Millennials و Gen Z ممکن است ارتباط از طریق متن یا آنلاین را ترجیح دهند، Baby Boomers تمایل دارند تماس های تلفنی یا ارتباط حضوری را ترجیح دهند.

5. نسل خاموش

گفته می‌شود که کوچک‌ترین بخش از جمعیت شاغل، یعنی نسل خاموش، شامل افرادی است که بین سال‌های 1928 تا 1945 متولد شده‌اند. با توجه به اینکه متولدین سال 1928 در سال 2022، 94 ساله می‌شود، می‌توانید درک کنید که چرا نسل خاموش کمتر و کمتر در این کشور حضور دارد. نیروی کار با گذشت هر سال.

پس از بزرگ شدن در دوران رکود بزرگ و جنگ جهانی دوم، منصفانه است که بگوییم این نسل تجربه زندگی بسیار متفاوتی نسبت به همکاران جوان خود داشتند. افراد در نسل خاموش که معمولاً بسیار انعطاف پذیر و دارای اخلاق کاری قوی در نظر گرفته می شوند، تمایل دارند برای ثبات زندگی، امنیت مالی و راحتی ارزش قائل شوند.

وقتی ژنرال خاموش برای اولین بار در دهه 1950 و 1960 وارد نیروی کار شد، معمولاً به سلسله مراتب سنتی شرکت ها پیوستند. در این زمان، حرفه ای بودن و آداب کار در محل کار بسیار ارزشمند بود.

 

5 راه برای مقابله با تعصبات سنی با تنوع نسلی

شما می توانید از تکنیک های متعددی برای بهبود تنوع نسلی در محل کار خود استفاده کنید.

1. شیوه های حفظ کارکنان را ایجاد کنید

افزایش تنوع نسلی در سازمان شما فقط به استخدام افراد در سنین مختلف نیست، بلکه باعث بهبود حفظ کارکنان نیز می شود، بنابراین نمایندگی نسل ها در محل کار شما از نظر ارگانیک متنوع است.

دلایل خوب زیادی برای اجرای استراتژی هایی برای کاهش جابجایی کارکنان وجود دارد و بهبود تنوع نسلی تنها یکی از آنهاست.

شیوه های حفظ کارکنان

همانطور که احتمالا می دانید، استخدام کارمندان جدید و گردش مالی مکرر بسیار پرهزینه است. با تعیین اینکه نقاط درد شما برای تشویق کارکنان به ماندن در کشتی برای سال ها یا دهه های آینده کجاست، می توانید هزینه های خود را کاهش دهید و فرهنگ محل کار خود را بهبود بخشید.

برخی از کارهایی که می توانید برای بهبود حفظ کارکنان و همچنین تنوع نسلی انجام دهید، شامل بهبود ارتباطات، تقویت کار گروهی و ایجاد یک برنامه مربیگری است.

هنگام استخدام کارمندان جدید، باید مطمئن شوید که این تجربه برای همه افراد درگیر مثبت است. در این مقاله می توانید در مورد ایجاد بهترین تجربه نامزد ممکن بیشتر بیاموزید .

2. استراتژی های استخدام خود را محور قرار دهید

راه دیگر برای مقابله با تعصبات سنی در سازمان، تطبیق استراتژی های استخدام است. شما می خواهید بتوانید نامزدهای بین نسلی را جذب کنید.

شما می توانید این کار را با اطمینان از اینکه آگهی شغلی شما عمداً برای افراد در هر سنی جذاب است انجام دهید. برای مثال، هزاره‌ها ممکن است بیشتر به سمت بحث‌های مسئولیت اجتماعی و فرصت‌های توسعه شخصی جذب شوند، در حالی که بیبی بومرز ممکن است علاقه بیشتری به یادگیری در مورد جوایز صنعت سازمان شما داشته باشد.

محوری استراتژی های استخدام

جایی که پست های آزاد خود را ارسال می کنید نیز می تواند به افزایش تنوع نسلی کمک کند. برای مثال Gen Z و Millennials بیشتر به دنیای دیجیتال مرتبط هستند، در حالی که Baby Boomers ممکن است از طریق ارجاعات یا شبکه حرفه ای شما بهتر به دست آید.

همانطور که گفته شد، نباید تصور کنید که بیبی بومرها از رسانه های اجتماعی استفاده نمی کنند. در سال 2018، بیش از 60 درصد افراد بین 50 تا 64 سال حداقل از یک پلتفرم رسانه اجتماعی استفاده کردند.

آیا به دنبال راه هایی برای جذب استعدادهای مجازی هستید؟ این سی ایده استخدام آنلاین را بررسی کنید .

3. تیم های مختلف را برای پروژه ها کنار هم قرار دهید

یکی از بهترین چیزها در مورد تنوع نسلی در محیط کار این است که پتانسیل رشد و نوآوری واقعی را در سازمان شما ایجاد می کند. کارگران مسن‌تر معمولاً از کارمندان جوان‌تر، آگاه به فناوری و انعطاف‌پذیرتر بهره می‌برند، در حالی که کارگران جوان‌تر می‌توانند از تجربه و دانش انباشته کارکنان مسن‌تر بهره ببرند.

زمانی که تیمی را برای پروژه بعدی خود تشکیل می‌دهید، به ایجاد یک تیم با تنوع سنی فکر کنید تا از نقاط قوت خاص هر گروه سنی استفاده کنید. همچنین این فرصت عالی برای تقویت کار تیمی و روابط بین کارمندان در سنین مختلف است.

تیم با تنوع نسلی

در حالی که ایجاد تیم‌های دارای تنوع سنی می‌تواند بالقوه برای اختلاف نظر یا نظرات متضاد ایجاد کند، بسیاری از کارفرمایان و کارمندان متوجه می‌شوند که تیم‌های متشکل از افراد از نسل‌های مختلف می‌توانند نتایج بهتری ایجاد کنند و به طور مثبت به فرهنگ شرکت کمک کنند.

4. از فرضیات بر اساس سن خودداری کنید

در سال های اخیر کمپین قابل توجهی برای حذف سوگیری از محل کار انجام شده است و تبعیض سنی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اجتناب از کلیشه سازی یا فرضیات در مورد افراد بر اساس سن آنها برای استفاده کامل از نیروی کار با تنوع نسلی ضروری است.

تعصب سنی محل کار

کلیاتی در مورد هر نسل وجود دارد، اما بیبی بومرها ممکن است بیشترین آسیب را در این زمینه در مورد محل کار داشته باشند. به عنوان مثال، یک باور رایج این است که افراد مسن تر در مورد فناوری اطلاعات ندارند و بنابراین برای اقتصاد مبتنی بر رایانه مناسب نیستند.

با این حال، یک نظرسنجی نشان داد که کارکنان بالای 55 سال کمتر دچار استرس می شوند سال نسبت به همکاران جوان‌تر خود با استفاده از فناوری در محل کار

5. سبک ارتباطی خود را تطبیق دهید

راه های زیادی وجود دارد که می توانید سبک ارتباطی خود را برای مقابله با تعصبات سنی و افزایش تنوع نسلی در سازمان خود تغییر دهید.

برای اولین بار، می توانید برای غلبه بر هرگونه تعصبات مبتنی بر سن که دارید تلاش کنید و به صحبت های کارکنان خود گوش دهید تا بفهمید آنها به چه چیزی نیاز دارند و چه می خواهند. انجام این کار می تواند به جلوگیری از جنبه های منفی کلیشه ای کمک کند و در عین حال مشارکت کارکنان را بهبود بخشد، خطوط ارتباطی را باز کند و کارایی را در محل کار افزایش دهد.

همچنین ممکن است سبک خود را متناسب با نیازهای هر یک از کارکنان طراحی کنید. این به نحوه برخورد شما با مردم و راه هایی که از طریق آنها با آنها تماس می گیرید، مربوط می شود.

نسل‌های مختلف ترجیحات متفاوتی در ارتباط با یکدیگر دارند. برای مثال، هزاره‌ها ترجیح می‌دهند از طریق متن یا پیام‌رسانی فوری ارتباط برقرار کنند، در حالی که بیبی بومرها ترجیح می‌دهند با تلفن صحبت کنند.

شما می توانید با درک ترجیحات فردی و نسلی، بیش از نیمی از کارمندان خود را ملاقات کنید.

تطبیق سبک ارتباطی

همچنین این فرصت برای نیروی کار چند نسلی شما وجود دارد که از یکدیگر بیاموزند. برای مثال، ممکن است در نظر داشته باشید که ابتکاری ایجاد کنید که در آن کارمندان مسن‌تر بتوانند کارکنان جوان‌تر را راهنمایی کنند. در مقایسه، کارمندان جوان‌تر ممکن است به کارگران مسن‌تر کمک کنند تا مفاهیم رسانه‌های اجتماعی و چشم‌انداز دیجیتال را درک کنند.

شما همچنین می خواهید به روش های خود برای ارائه بازخورد فکر کنید. شما می خواهید ترجیحات کارکنان خود را در سطح فردی درک کنید و در عین حال تمایلات نسلی را نیز درک کنید.

برای مثال، ژنرال Z تمایل دارد که فوراً بازخوردهای زیادی داشته باشد، در حالی که ژنرال X معمولاً می‌خواهد تنها بماند.

آیا راهکارهای دیگری برای مقابله با تعصبات سنی در محل کار می دانید که از دست داده ام؟ یا شاید در مورد چگونگی بهبود تنوع نسلی در سازمان خود یا به طور کلی در مورد تنوع نسلی سؤالی دارید؟ اگر چنین است، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید، و ما گفتگو را در مورد موضوع آغاز خواهیم کرد!

مقابله با تعصب و تبعیض در محل کار بسیار مهم است، و انجام صحیح آن برای عملیات مداوم کسب و کار شما حیاتی است. با هم، می‌توانیم محیط کار را به محیطی امن‌تر و فراگیرتر برای همه افراد درگیر تبدیل کنیم. ما همیشه خوشحالیم که به خوانندگان خود در بهبود محل کارشان به هر نحوی که می‌توانیم کمک می‌کنیم، بنابراین اگر سؤال یا نگرانی‌ای به ذهنتان خطور کرد، لطفاً در هر زمانی با ما تماس بگیرید! علاوه بر این، حتماً مقالات دیگر ما را در مورد چگونگی مبارزه با سایر اشکال تبعیض در محل کار بررسی کنید تا بتوانید در همه سطوح با تبعیض مبارزه کنید!

بدون نظر

پاسخ دهید