5 کلیشه درباره بازاریابی محتوا که باید از آنها اجتناب کنید

تولید محتوای ایران

بازاریابی محتوا مرا هیجان زده می کند. علاوه بر ایجاد برند و افزایش فروش، برای سود بلندمدت نیز اهمیت دارد .

آیا بازاریابی محتوا این پتانسیل را دارد که دلارهای کلان را برای همه بازاریابان به ارمغان بیاورد؟ خلاصه نه زیاد!

ما به عنوان بازاریاب، با هر محتوایی که ایجاد می کنیم، وعده های ضمنی به مخاطبان خود می دهیم. در طول کل فرآیند تحقیق، ایجاد و انتشار، مطالب باید مرتبط، جذاب و به حل مشکل فعلی کمک کنند. مطالب به راحتی قابل خواندن، آموزنده و برای خواننده ارزشمند خواهد بود.

طبق گفته 42 درصد از بازاریابان B2B ، بازاریابی محتوا موثر است. در حالی که 41 درصد اظهار داشتند که اثربخشی متوسطی دارد. استراتژی محتوای مناسب می تواند به برندها کمک کند نه تنها با درک مخاطبان هدف، فروش را افزایش دهند.

موثرترین بازاریابان B2B 39 درصد از بودجه بازاریابی خود را صرف محتوا کردند. به عنوان یک بازاریاب، باید تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت در بازاریابی محتوا به حداکثر برسانید.

وقتی از کلیشه های زیر اجتناب می کنید، محتوای شما می تواند ارزش وقت گذاشتن خواننده را داشته باشد.

محتوا پادشاه است

5 کلیشه درباره بازاریابی محتوا که باید از آنها اجتناب کنید

این عبارت به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد زیرا اکثر مردم از معنای اصلی آن آگاه نیستند. علیرغم استفاده گسترده از آن، ضرب المثل «محتوا پادشاه است» کاملاً دقیق نیست . بازاریابی محتوا بسیار بیشتر از تولید محتوا است.

محتوا یک عنصر حیاتی در تعامل با مشتری است، بنابراین برندهایی که آن را به مخاطبان خود ارائه می دهند، به صورت آنلاین موفق تر هستند. تولید محتوای با کیفیت کلید موفقیت بلندمدت است و توزیع محتوا برای موفقیت در بازاریابی محتوا بسیار مهم است . بدون آن، محتوای شما فقط یک پادشاه بدون تاج است.

سئو مرده است

5 کلیشه درباره بازاریابی محتوا که باید از آنها اجتناب کنید

نه، سئو مرده نیست ، اما نسبت به سال‌های قبل بسیار بیشتر شده است. اگرچه من از گفتن آن متنفرم، بسیاری از بازاریابان هنوز معتقدند که سئو مرده است. به دلایل متعدد، از جمله پیچیده بودن، تغییر زیاد، یا عدم رتبه‌بندی خوب در گوگل، دیگر سئو را یک کانال بازاریابی سودآور نمی‌دانند.

با توجه به اینکه گوگل آنها را رمزگذاری کرده است و موتورهای جستجو محتوای نامناسب را جریمه می کنند، متخصصان بازاریابی دیگر نمی توانند به شدت به کلمات کلیدی اعتماد کنند . اکنون بیش از هر زمان دیگری، سئوکاران باید بر کیفیت تمرکز کنند تا هم برای مشتریان و هم برای برندهایشان مفید باشد.

صرفا آنلاین بودن نتایج عالی به ارمغان می آورد

حضور آنلاین در واقع به شما این فرصت را می دهد که با مخاطبان گسترده تری ارتباط برقرار کنید و همچنین با مخاطبان فعلی خود درگیر شوید. با این وجود، حضور آنلاین کافی نیست – باید هم فعال و هم مداوم باشد.

توسعه محتوای تازه و هیجان انگیز را می توان با یک استراتژی موثر رسانه اجتماعی تسهیل کرد . با انجام این کار، مخاطبان خود را درگیر می کنید و همچنین به مخاطبان جدید دسترسی خواهید داشت.

اطمینان حاصل کنید که در فعالیت های بازاریابی کسب و کار خود به وعده های دروغین یا کلیشه ای بسنده نکنید. با تیم بازاریابی خلاق خود کار کنید و ایده هایی را به صورت استراتژیک برنامه ریزی کنید که به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می کند.

برنده آسان

بازاریابان محتوا معمولاً به عنوان «میوه کم درآمد» شناخته می‌شوند ، از کلیشه برنده آسان برای توصیف محتوایی استفاده می‌کنند که ایجاد آن آسان است.

به عنوان مثال، استفاده از کلمات کلیدی دم بلند در محتوا، یکی از راه‌های «انتخاب» میوه‌های کم آویزان است. دم بلند کمتر رقابتی است، بنابراین ایجاد آن راحت تر است.

پیاده سازی چند پیروزی آسان در استراتژی محتوای خود ضروری است. با این حال، این اصطلاح زمانی می‌تواند کلیشه شود که پیامی را که می‌خواهید منتقل کنید پنهان کند.

مشتریان خود را شگفت زده و خوشحال کنید

این رویکرد برند شما را به جایی نمی رساند. ایجاد محتوایی که به طور مداوم تبدیل می شود بسیار بهتر از ایجاد یک محتوای واحد با یک پیشنهاد هدفمند و سپس بازگشت به روال معمول خود است.

این بیانیه باعث می شود که نام تجاری شما به نظر برسد. بعلاوه، شما می خواهید پیام هایی با ارزش، بینش و کیفیت به مشتریان خود ارائه دهید. برند شما باید این را به طور منظم ارائه دهد.

آیا هیچ اشتباهی در بازاریابی محتوا مرتکب شده اید؟

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =