تنوع و فراگیری اغلب در ابتکارات و بحث های شرکتی با هم گره خورده اند، اما این دو جنبه متمایز، در صورت مرتبط بودن، فرهنگ محیط کار هستند. تنوع به دلایل بسیاری بسیار مهم است ، اما دربرگیری با تأکید بر تنوع اغلب نادیده گرفته می شود.

ایجاد یک فرهنگ فراگیرتر در محل کار تأثیری مثبت در کل سازمان شما دارد و می تواند نتایج کسب و کار را به گونه ای که حتی انتظارش را ندارید بهبود بخشد. در درجه اول، آن:

  • منجر به کارکنان شادتر می شود . کارکنان شادتر روحیه بالاتر، وفاداری بهتر، کار تیمی بهتر و بهره وری بیشتری در سراسر هیئت دارند. به آن مانند یک اصلاح کننده برای موفقیت کارکنان خود فکر کنید.
  • به ترویج تنوع فکری کمک می کند . یکی از عناصر کلیدی فرهنگ فراگیر، پذیرش ایده هایی است که ممکن است برای شما یا خارج از منطقه راحتی شما جدید باشد. هنگامی که کارمندان می توانند علیرغم اختلاف نظرها، دیدگاه ها و رویکردها احساس استقبال کنند، می توان از آن به راه حل های منحصر به فرد تر و خارج از چارچوب برای مشکلات بزرگ و کوچک استفاده کرد.
  • شهرت خارجی بهتری ایجاد می کند . علیرغم (یا شاید به دلیل) ادامه “جنگ فرهنگی” در اینترنت و رسانه ها، میلیون ها نفر در حال حاضر بیش از حد مایل به تصمیم گیری برای خرید بر اساس رفتار یک شرکت با کارکنان، به ویژه آنهایی هستند که با جمعیت آنها مطابقت دارند. یک محل کار فراگیرتر باعث ایجاد تنوع بیشتر در کارکنان می شود و به ایجاد شهرت مثبت در بین مخاطبانی که بیشتر به آن اهمیت می دهند کمک می کند.

با این مزایا و مزایای دیگر در بازی، ایجاد یک محل کار فراگیر یک تصمیم آسان است. متأسفانه، گفتن آن بسیار ساده تر از انجام آن است. اغلب، افرادی که بیشتر از همه سرکوبگر فراگیری هستند، سرسخت ترین منتقدان هستند و به چالش کشیدن فرهنگ محل کارتان به سمتی که می خواهید بروید، تبدیل می شود.

فراگیری نیاز به خرید از بالا دارد. نیاز به اجرای همه جانبه دارد. شما باید از تصمیم گیری های سخت نترسید، به خصوص در مورد کارکنان و مدیران مقاوم اما دارای حق رای. خوشبختانه، می‌توانید گام‌های آسان زیادی برای ایجاد یک محل کار فراگیرتر بردارید. در اینجا هشت گزینه از این قبیل وجود دارد.

1: مرور زبان را انجام دهید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تشویق فراگیر بودن، ممیزی و بازبینی زبان مورد استفاده در سازمان شما است. این شامل زبان مورد استفاده در اسناد، کپی وب‌سایت، خط‌مشی‌های داخلی، ارتباطات رسمی و غیررسمی و حتی گفتار غیررسمی است.

برای متن، ممیزی انجام دهید و هر زبان غیر فراگیر را تغییر دهید تا فراگیرتر باشد. برای ارتباطات، دستورالعمل هایی را برای کارمندان خود ارسال کنید و تا جایی که می توانید آنها را اجرا کنید. اگر اشتباه کردید، عذرخواهی کنید و بهتر عمل کنید. اگر شخص دیگری مرتکب اشتباه شد، به آن اشاره کنید. مراقب مجازات ها باشید؛ خشن بودن بیش از حد می تواند مضر باشد. از سوی دیگر، مجرمانی که به طور تصادفی هرگز یاد نگرفته اند، ممکن است نیاز به رعایت بیشتر داشته باشند. شکست های مکرر «تصادفی» زبان فراگیر می تواند نوعی تبعیض باشد.

انجام یک بررسی

برای ایده‌هایی در مورد اینکه چه چیزی را باید تماشا کرد و تغییر داد، راهنمای زبان فراگیر مانند این راهنمای NASAA یا این یکی از APA را بررسی کنید. مثالها عبارتند از:

  • ارجاع به گروه های اقلیت با شرایط ترجیحی آنها به جای شما .
  • تغییر به سمت جنسیت خنثی به عنوان پایه . به عنوان مثال، “همسر” یا “شریک” به جای فرض یک زن یا شوهر.
  • مشخص کردن ضمایر را مجاز کنید (اما لزوماً لازم نیست) . توجه داشته باشید که تعیین ضمایر ممکن است برای افرادی که ممکن است مطمئن نباشند اما احساس می کنند تحت فشار قرار می گیرند تا در محل کار “بیرون بیایند” سرکوب کننده باشد.

مثال‌های زیادی از این دست وجود دارد و هیچ‌کس فوراً کامل نخواهد بود. علاوه بر این، بحث به طور مداوم در حال تغییر است و ترجیحات تغییر می کند. تمام تلاش خود را با نیت خوب انجام دهید، تا 90٪ راه را به آنجا خواهید برد.

2: فرهنگ بازخورد مستمر ایجاد کنید

فرهنگ بازخورد مداوم هم برای فراگیری و هم برای بهره وری در یک محل کار مدرن عالی است.

یکی از بدترین کارهایی که یک شرکت می‌تواند انجام دهد این است که کارمندانش احساس کنند مانند چرخ‌دنده‌های ناشناس در یک ماشین هستند، بدون هیچ تأثیری یا حرفی در مورد نحوه اداره شرکت، مسیری که در پیش می‌گیرد یا حتی نحوه اداره بخش یا وظایفشان. .

درخواست بازخورد کارمندان

به یاد داشته باشید: کارکنان شما باهوش، مستقل، تحصیل کرده و با انگیزه هستند. آن‌ها می‌خواهند شرکت موفق شود، می‌خواهند روی موفقیت آن سرمایه‌گذاری شود، و به احتمال زیاد ایده‌هایی در مورد چگونگی بهبود، ساده‌سازی یا به‌نفع نقش خود، تیمشان، بخش‌شان و کل شرکت دارند.

خطوط ارتباطی را در سراسر سازمان خود ایجاد کنید. اجازه بازخورد در هر سطح و هر سطح را بدهید. کارکنان را تشویق کنید تا نگرانی های خود را مطرح کنند، پیشنهادات خود را ارائه دهند و جایگزین هایی برای فرآیندها ارائه دهند. اگر ایده‌های آن‌ها بی‌هدف است یا کار نمی‌کند، به این دلیل نیست که کارمند بی‌هوش است. آنها احتمالاً متن کامل را نمی دانند. آموزش و بازخورد به هر دو صورت انجام می شود، و زمانی که کارمندان خود را با زمینه کامل ارائه می کنید، می توانند پیشنهادات و ایده های بهتری ارائه دهند.

3: فضاهای امن ایجاد کنید

اگرچه برخی از جنبه‌های رسانه‌ها مفهوم «فضای امن» را خراب کرده‌اند، حقیقت این است که از قبل فضاهای امن در اطراف شما وجود دارد. افزودن چند مورد دیگر برای جامعیت بیشتر در میان جمعیت‌های مختلف هرگز بد نخواهد بود.

به عنوان مثال: آیا واقعاً به دستشویی های جنسیتی نیاز دارید؟ هزاران شرکت و مکان تجاری در سرتاسر کشور در حال حاضر سرویس‌های بهداشتی بدون جنسیت دارند و هرگز مشکلی برای آنها وجود ندارد. به احتمال زیاد، شما بارها از آنها استفاده کرده اید و هرگز به آن فکر نکرده اید.

فضای امن کارکنان

نمونه های دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • فضاهای نماز برای کسانی که اعمال مذهبی آنها در طول روز انجام می شود و ممکن است به مکانی نیاز داشته باشند که می توانند بدون وقفه برای ادای دین خود بروند، چه خود و چه همسالانشان.
  • اتاق‌های شیردهی ، جایی که مادران تازه‌کار می‌توانند بدون ایجاد مزاحمت برای اطرافیانشان یا ایجاد «معمولاً بزرگ» در آرامش، شیردهی یا پمپاژ کنند.
  • فضاهای آرام برای کسانی که ممکن است در زمان استراحت خود به یک چرت 15 دقیقه ای نیاز داشته باشند، ممکن است نیاز به دور شدن از تحریک بیش از حد یک پلان طبقه باز داشته باشند، یا ممکن است به مکانی برای مدیتیشن و جمع آوری افکار خود برای انجام پروژه نیاز داشته باشند.

حتی چیزی به سادگی کاهش اتکا به یخ‌شکن‌ها و دیگر نشانه‌های فرهنگی محبوب متمرکز بر برون‌گرا در جلسات می‌تواند گامی به سوی فراگیری کارمندان درون‌گرا شما باشد.

4: انعطاف پذیری تعطیلات را اضافه کنید

مردم از فرهنگ‌ها و سنت‌های مذهبی مختلف تعطیلات متفاوتی خواهند داشت که ترجیح می‌دهند جشن بگیرند. علیرغم شیوع آنها در آمریکا، کریسمس، عید پاک و تعطیلات دیگر ممکن است برای بسیاری از کارمندان قابل توجه نباشد. آنها ممکن است روز مرخصی را نخواهند یا به آن نیاز نداشته باشند، در حالی که به جای آن روز متفاوتی مانند یوم کیپور، رمضان یا دیوالی را ترجیح می دهند. دیگر تعطیلات غیر مذهبی، مانند ژوئن، نیز ارزش قدردانی دارند.

ممکن است غیرممکن باشد که برای هر تعطیلات بین تمام فرهنگ‌های مختلفی که ممکن است در سازمان خود نمایندگی کرده‌اید، روزهای تعطیل در سراسر شرکت ارائه دهید. در عوض، یک سیاست تعطیلات انعطاف پذیر را اجرا کنید. به افراد با هر پیشینه و اعتقادی اجازه دهید تعطیلات خود را برای گرفتن روزهای مرخصی (بدون ضربه زدن به PTO یا روزهای بیماری) انتخاب کنند و انعطاف پذیری را در نظر بگیرند. حتی می توانید دفتر را در کریسمس یا عید پاک نیز باز نگه دارید، برای کسانی که جشن نمی گیرند و از کار کردن در آن روزها بسیار خوشحال خواهند بود.

جشن گرفتن یک تعطیلات

در همان زمان، شناسایی و قدردانی در سطح شرکت را برای این تعطیلات اجرا کنید. شما برای هر تعطیلات نیازی به مهمانی های تعطیلات کامل ندارید، اما برخی تعطیلات نیز نباید به طور قابل توجهی نسبت به سایرین مورد توجه قرار گیرند.

هیچ راه حل واحدی برای هر شرکتی در اینجا وجود ندارد. شما باید با کارمندان خود ارتباط برقرار کنید، تعیین کنید که کدام تعطیلات نشان داده می شود و یک برنامه به همان اندازه فراگیر برای همه آنها ایجاد کنید. اگر فردی را استخدام می‌کنید که تعطیلاتی را که قبلاً پوشش نداده‌اید جشن می‌گیرد، او را به لیست اضافه کنید.

5: از خرید در سطح بالا اطمینان حاصل کنید

فراگیری و تنوع قدرتمند هستند، اما نیاز به خرید در تمام سطوح سازمان دارند. این بدان معناست که رهبران تیم، مدیران میانی، مدیران ارشد، مدیران، اعضای هیئت مدیره و C-suite همگی باید از طرح‌های فراگیر آگاه، مشارکت و حمایت کنند.

خرید ورود به معنای چیزی بیشتر از این است که بگوییم آنها از آن در یک ایمیل سراسری شرکت پشتیبانی می کنند. این به معنای اجرای فعالانه ابتکارات فراگیری است. رهبران شما باید الگو باشند. و اگر آنها مرتکب اشتباه شوند – و خواهند کرد – باید در نحوه اصلاح آنها نیز الگو باشند. این سخت است، به خصوص برای شرکت هایی که توسط افراد “قدیمی” اداره می شوند، اما تغییر در سراسر سازمان بدون تغییر در بالا امکان پذیر نیست.

رهبران تیم سازمان

اینکه دقیقاً چگونه تضمین می‌کنید که فراگیری سطح بالا متفاوت است. برای مثال Amex و Merck آموزش اجباری فراگیری و سوگیری ناخودآگاه را برای همه مدیران یا مدیران ارائه می دهند.

همچنین ممکن است ایجاد جامعیت از اصول پایه مفید باشد. ممکن است برخی از افراد فهرستی از رفتارها را اصلاح کنند، اما برخی دیگر ترجیح می دهند دلایل اصلی را بدانند. در غیر این صورت، چک لیست – برای آنها – بی معنی به نظر می رسد. مدیریت فراگیر بر مبنای شخصی بهترین گزینه است اما نیازمند توجه دقیق و آموزش مداوم است.

6: یک گروه ویژه شامل ایجاد کنید

شرکت شما می تواند بگوید که به جامعیت اختصاص داده شده است، اما بدون مکانیزم اجرایی، کلمات بی معنی هستند. علاوه بر این، یک کارگروه فراگیر یا تیم اجرایی باید در تمام سطوح یک سازمان، از پایین به بالا، حضور داشته باشد.

با یک سطح C شروع کنید، شخصی مانند A Chief Diversity Officer. با جذب اعضای مختلف از سطوح و بخش های مختلف سازمان خود، تیم را بسازید. خود تیم باید متنوع و آموزش عالی در مورد شیوه های گنجاندن در محل کار باشد. ممکن است همه آنها در مورد همه چیز موافق نباشند – در واقع، اگر موافق باشند، احتمالاً به اندازه کافی متنوع نیستند – اما باید در هدف متحد باشند. هدف: بهبود تنوع و فراگیری سازمان.

گروه ویژه شمول

ساختن این تیم به تنهایی کافی نیست. این تیم همچنین باید برای ممیزی، ارائه توصیه‌ها و به طور بالقوه حتی مجازات در صورت لزوم برای تخلفات اختیار داشته باشد. این هم برای کارکنان و مدیران و هم برای مدیران اجرایی صدق می کند. حتی مدیر عامل نیز از آگاهی از فراگیری در سازمان خود مستثنی نیست.

7: فراگیری را فقط به کسانی که دارید محدود نکنید

در توصیه ما در مورد تعطیلات ذکر می کنیم که لزوماً نیازی به جشن گرفتن تعطیلات غیرمرتبط با کارکنان خود ندارید. این کاملا درست نیست.

فراگیری بیشتر از کارمندان شما تأثیر می گذارد. در حالی که برای تعطیلاتی که هیچ کس آن را جشن نمی گیرد، نیازی به تعطیلات کامل ندارید، گنجاندن آن در پوشش فرهنگ و سنت های شما می تواند برای آگاهی، از جمله آگاهی از آن بخش از پایگاه مشتریان شما، مهم باشد.

جشن کارکنان شرکت

مثال دیگر زبان است. ممکن است کل سازمان شما انگلیسی صحبت کند، اما این بدان معنا نیست که شما نباید به زبان های دیگر در دسترس باشید. تابلوهای چند زبانه در سرتاسر دفتر شما، اسناد و محتوای چندزبانه در وب سایت شما، و سایر اشکال پشتیبانی از زبان های دیگر می تواند راه بسیار خوبی برای تشویق منفعلانه بودن باشد. علیرغم عدم نیاز به آن، داشتن آن یک جمله ضمنی است. علاوه بر این، به هر کسی که آن را می‌بیند می‌گوید که تنها زمانی که به فردی در سازمان شما مربوط می‌شود، به سمت فراگیر کشیده نمی‌شوید.

8: همیشه در حال یادگیری باشید

گفت‌وگو پیرامون فراگیری پیوسته در حال تحول است، که بخش کوچکی از آن به دلیل مقاومت سیستمی و فرهنگی در برابر آن در بسیاری از زمینه‌های زندگی است. در واقع یک شکایت رایج این است که استانداردها مدام در حال تغییر هستند، بنابراین حتی به افرادی که (با تعجب) یک تغییر را پذیرفته اند، اکنون گفته می شود که آن تغییر جدید اکنون اشتباه است.

هرگز شمولیت کامل وجود نخواهد داشت، زیرا شمول فرآیندی در حال تکامل است که به محیط فرهنگی که در آن اتفاق می‌افتد (یا نمی‌افتد) واکنش نشان می‌دهد. بخش مهمی از اجرای سطوح بیشتر فراگیری در سازمان، تمایل به یادگیری و جذب اطلاعات جدید، تغییر رفتارها و سیاست ها، و انطباق با تغییرات در طول فرهنگ است.

تیم متنوع مبارک

آسان نخواهد بود. فراگیری مستلزم تغییر، تأمل در خود و سازگاری در سطح شخصی و فردی است. علاوه بر این، در سطح شرکت، نیاز به تصمیم‌گیری، اجرای سیاست‌ها و حتی خرج کردن پول به روش‌هایی است که مستقیماً بازدهی را نشان نمی‌دهند. تشخیص اینکه چه سودی از آن می‌برید اغلب دشوار است.

تمرکز بر فراگیری بیشتر و تنوع بیشتر در محل کار، مزایای نامشهود و ثانویه زیادی برای سازمان و کارمندان شما دارد. به طور بحرانی، تلاش می کند تا آسیب را به حداقل برساند. کسانی که ادعا می کنند به آنها آسیب می رساند یا به یک سیاست معیوب اشاره می کنند یا در تعصب ذاتی خود با آنها روبرو می شوند. مطابق با آن واکنش نشان دهید و همیشه برای بهتر شدن تلاش کنید.

آیا شما یا شرکتتان سؤالی در مورد ایجاد فرهنگ کاری فراگیرتر دارید یا اینکه شرکت شما چگونه می تواند به طور بالقوه این کار را انجام دهد؟ اگر چنین است، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد! ما بسیار خوشحال خواهیم شد که به هر یک از سؤالات شما پاسخ دهیم و هر طور که بتوانیم به شما کمک کنیم!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هفده =