مزایا و مزایای خودآموزی برای دانش آموزان، حرفه ای ها و همه

مزایای خودآموزی

خودآموزی می تواند برای کسانی که زمان ثبت نام در دوره ها و مدارک رسمی را ندارند و همچنین برای کسانی که نمی توانند برای آموزش خود به یک مکان خاص سفر کنند بسیار مفید باشد.

به عبارت دیگر، خودآموزی نه محدود به مکان است و نه محدود به زمان، و تنها چیزی که نیاز است دسترسی به یک کامپیوتر و یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد برای شرکت در خودآموزی است. در واقع، این واقعیت که خودآموزی می‌تواند از راحتی در هر مکانی و همچنین لوکس بودن هر زمان انجام شود، به این معنی است که برای کسانی که مکان یا زمان محدودی دارند بسیار ارزشمند است.

به همین دلیل است که خودآموزی در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده است، همانطور که از موفقیت وب‌سایت‌هایی مانند اینها، ManagementStudyGuide.com می‌توان فهمید، که به یادگیرندگان این فرصت را می‌دهد تا با سرعت و سرعت خود درگیر خودآموزی شوند. محل انتخاب آنها

این بدان معنی است که هم برای دانشجویان و هم برای متخصصان شاغل و تقریباً همه، سایت هایی مانند این فرصت های ارزشمندی برای غنی سازی دانش و افزایش مهارت های خود ارائه می دهند.

اهمیت خودآموزی

خودآموزی نیز مهم است زیرا هر یادگیری تنها زمانی مؤثر است که چنین یادگیری از درون اتفاق بیفتد و به دلیل شرایط بیرونی اجباری نباشد. به عبارت دیگر، خودآموزی با انگیزه ای از درون ایجاد می شود که باعث می شود یادگیرنده انگیزه و انگیزه لازم را از درون به فعلیت برساند تا چنین یادگیری غنی شود.

جدای از این، تجمل یادگیری با سرعت خود و در زمان انتخاب به این معنی است که فراگیران می توانند علاوه بر یادگیری از هر وسیله یا مکانی که چنین یادگیری را به تجربه ای مفرح تبدیل می کند، از جایی که پایان داده اند ادامه دهند.

در مواقعی که همه تحت فشار زمان هستند، و آموزش رسمی با محدودیت‌های زمانی خاص خود همراه است، خودآموزی تضمین می‌کند که فرد تحت هیچ فشاری قرار نگیرد تا به خود فشار بیاورد. علاوه بر این، فراگیران از هر کجای دنیا و در همه جای دنیا می توانند به پورتال های خودآموزی مانند این دسترسی داشته باشند تا در هر زمان و هر زمان یاد بگیرند.

این خودآموزی را جدا از مقرون به صرفه بودن، ارزشمند و راحت می کند. در واقع، این واقعیت که خودآموزی در مقایسه با مدارک رسمی و آموزش رسمی نهادینه نسبتاً ارزان‌تر است به این معنی است که روشی مقرون‌به‌صرفه برای یادگیری است که صرفه‌جویی در زمان و هزینه زیادی را برای یادگیرندگان تضمین می‌کند.

بهترین آموزش در خارج از کلاس اتفاق می افتد

همانطور که مارک تواین یک بار گفت: ” بهترین آموزش در خارج از کلاس اتفاق می افتد ” به این معنی که خودآموزی که خارج از کانال های رسمی اتفاق می افتد می تواند هم آموزنده و هم آموزشی باشد. برای توضیح، خودآموزی تضمین می کند که فراگیران خارج از سیستم های رسمی یاد می گیرند و در نتیجه به آنها انعطاف پذیری و آزادی بیشتری برای کشف راه های جدید یادگیری می دهد.

علاوه بر این، این واقعیت که خودیادگیری از نظر فن‌آوری فعال است به این معنی است که روش‌های آموزشی که معمولاً روش‌های تدریس مبتنی بر کلاس نیستند، می‌توانند در دسترس فراگیران قرار گیرند و در نتیجه ارزش چنین یادگیری افزایش یابد.

مهمتر از آن، هر یادگیری از نظر فن آوری فعال همیشه مؤثر است زیرا فناوری با توجه به انعطاف پذیری و آزادی آن و همچنین مزایای ارائه های گرافیکی پیشرفته و طراحی عالی که با استفاده از یادگیری مبتنی بر فناوری پیشرفته همراه است، ابزاری عالی برای گسترش اطلاعات و دانش است. .

مثال ManagementStudyGuide.com

اجازه دهید اکنون به مثال این سایت یعنی ManagementStudyGuide.com بپردازیم که از یادگیری به کمک فناوری استفاده می کند . همانطور که از گزینه‌های پیمایش و انتخاب‌های منو مشاهده می‌شود، این سایت روشی آسان برای انتخاب ماژول یا دوره برای یادگیری و شروع ارائه می‌کند.

همچنین، همیشه می‌توان بین ماژول‌ها و همچنین بین دوره‌های مختلف رفت و برگشت، به این معنی که انتخاب کردن از جایی که ترک کرده‌اید آسان‌تر می‌شود و همچنین بازگشت به ماژول‌های مختلف در صورت راحتی.

در واقع، وقتی کسی این را با آموزش رسمی که در آن باید لزوماً در کلاس ها شرکت کند یا غیبت کند، مقایسه می کند، مزایای آشکار خودآموزی از طریق سایت هایی مانند این آشکار می شود.

علاوه بر این، این واقعیت که فرد همچنین می تواند انتخاب کند که کدام دوره را مطالعه کند، به این معنی است که فرد همچنین دارای انعطاف پذیری رفت و برگشت و همچنین انتخاب از بین چندین گزینه است که آزادی انتخاب دوره ها یک مزیت آشکار است.

در واقع، وقتی کسی این را با آموزش رسمی مقایسه می‌کند که در آن باید دوره‌هایی را که ارائه می‌شود به جای انتخاب رشته مورد علاقه‌اش انتخاب کرد، به این معنی است که خودآموزی در واقع برای کسانی که می‌خواهند چنین کانال‌هایی را دنبال کنند بسیار سودمندتر است.

سودمندی خودآموزی

مهمتر از همه، خودآموزی برای حرفه ای هایی که ممکن است بخواهند مفاهیم و دانش خود را در مورد دوره هایی که مدت ها پیش در کالج خوانده اند، تقویت کنند بسیار مفید است. جدای از این، خودآموزی برای کسانی که می خواهند دانش خود را تازه کنند و همچنین به اصول اولیه بازگردند نیز مفید است، به این معنی که برای کسانی که در حال بازگشت به سیستم های آموزشی هستند کاملاً مفید است.

علاوه بر این، خودآموزی به طور خودکار فرض نمی‌کند که یادگیرنده از قبل از اصول اولیه آگاه است و از این رو، برای کسانی که شروع می‌کنند یا می‌خواهند به اصول اولیه بازگردند، می‌تواند کاملاً مفید باشد.

در نهایت، خودآموزی با استفاده از فناوری پیشرفته یک ابزار یادگیری فعال همراه نیست، به این معنی که می تواند یک سطح عالی برای کسانی باشد که در غیر این صورت نمی توانند چنین ابزارهایی را تهیه کنند و یا به چنین روش هایی در آموزش رسمی خود دسترسی ندارند.

برای نتیجه گیری، خودآموزی آینده یادگیری است و از این رو، پیشگامانی مانند ManagementStudyGuide.com در خط مقدم انقلاب در آموزش بوده اند.

بدون نظر

پاسخ دهید