آداب لباس پوشیدن تجاری

به درستی می گویند: «مرد از لباس و نشانی شناخته می شود» . پوشیدن لباس های تجاری مناسب نه تنها به شما کمک می کند تا از خود نشان دهید، بلکه در کوتاه ترین زمان ممکن از نردبان موفقیت نیز بالا بروید. فقط چیزی را از کمد لباس خود بیرون نیاورید و سر کار بپوشید. به یاد داشته باشید که نمی توانید لباس مهمانی خود را فقط به این دلیل که گران است و برای شما خوب به نظر می رسد، در محل کار بپوشید. لزومی ندارد که پیراهنی که پنج سال پیش به نظر شما خوب بود، همچنان بر روی شما زیبا باشد. بدانید چه می پوشید. از خانه بیرون نروید مگر اینکه خود را در یک آینه تمام قد ببینید.

برای کار از رنگ های بلند استفاده نکنید . آبی، خاکستری زغالی، سفید، مشکی، خاکی رنگ‌هایی هستند که هر کمد لباسی باید داشته باشد. رنگ های مبتنی بر پالت رنگی خنثی در محل کار خوب به نظر می رسند.

هرگز در محل کار از لوازم جانبی زبر استفاده نکنید . از پوشیدن گوشواره های بزرگ و النگوهای زیاد در محل کار خودداری کنید. صدای تق تق النگوهای شما با هر بار ضربه زدن به صفحه کلید نه تنها شما را آزار می دهد، بلکه دیگرانی را که در اطراف شما نشسته اند نیز آزار می دهد. کورکورانه از دیگران پیروی نکنید. شما باید سبک خود را بسازید. لباس خود را ساده و در عین حال شیک نگه دارید.

مطمئن شوید که لباس‌هایتان تمیز و به‌درستی اتو کشیده شده‌اند . به یاد داشته باشید که یک فرد تا حد زیادی با لباسش قضاوت می شود. از صیقلی بودن کفش هایتان مطمئن شوید. فقط در صورتی که با اتوبوس یا هر وسیله حمل و نقل عمومی دیگری سفر می کنید، می توانید یک براق کننده کفش در دسترس داشته باشید. یک کیف/کیف چرمی مشکی برای نگهداری لپ‌تاپ و سایر فایل‌ها و اسناد مهم همراه داشته باشید.

فرد باید در محل کار بوی خوبی بدهد. یک عطر ملایم بزنید.

در مورد تناسب لباس خود بسیار مراقب باشید . چیزی که خیلی تنگ یا خیلی گشاد روی شماست نپوشید. خانم ها باید از در آغوش گرفتن بدن و نمایان شدن تاپ برای کار خودداری کنند. لباس هایی با یقه عمیق برای پوشیدن در ادارات نیست. دامن نباید بالای زانو باشد. خانم ها باید پوشیدن تخت را به کار ترجیح دهند. از جعبه لوازم آرایش خودداری کنید. خانم‌هایی که موهای بلند دارند می‌توانند موهایشان را به صورت موی تمیز یا دم اسبی بلند ببندند.

مردان باید همیشه پیراهن های خود را داخل شلوار بپوشانند تا حرفه ای به نظر برسند. مطمئن شوید که پیراهنی که می پوشید ترد و تمیز باشد. از پوشیدن پیراهن های آستین کوتاه در محل کار خودداری کنید. آستین های پیراهن خود را بالا نزنید و هرگز دکمه نگهدارنده یقه خود را باز نگذارید. برای کار از کمربندهای گلدوزی شده یا کمربندهایی با سگک پهن استفاده نکنید. کمربندها برای نگه داشتن نگهدارنده تلفن همراه شما نیستند.

فقط به خاطر آن کراوات نزنید . به یاد داشته باشید که کراوات شما باید ظاهر کلی شما را تکمیل کند. در حالت ایده آل، نوک کراوات شما باید لبه بالایی سگک کمربندتان را لمس کند. برای کار جوراب بپوشید.

قیمت ربطی به “لباس هوشمند” ندارد. هیچ کس از شما نمی خواهد که برچسب را نشان دهید. اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که می پوشید با شخصیت شما مطابقت دارد و به نظر شما خوب است. شما باید در لباس اداری خود راحت باشید.

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، فراموش نکنید که لبخند تریلیون دلاری خود را به تصویر بکشید. اگر غمگین و غمگین به نظر برسید، هیچ لباسی برای شما خوب به نظر نمی رسد.

بدون نظر

پاسخ دهید