آیا مربیگری رهبری برای مشاغل کوچک معنی دارد؟

کتاب های کوچینگ :12 کتاب عالی کوچینگ برای خواندن در سال 1401

در دنیای پرتلاطم و پرسرعت امروزی، توانمندی‌های مدیریتی و رهبری اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند. یکی از روش‌های مؤثر برای توسعه این توانمندی‌ها، کوچینگ است؛ فرآیندی که افراد را در دستیابی به اهداف شخصی و حرفه‌ای‌شان یاری می‌کند. کتاب‌های کوچینگ منابعی ارزشمند هستند که به ما کمک می‌کنند تا با اصول، فنون و تجربیات کوچینگ آشنا شویم و آن‌ها را در زندگی روزمره خود به کار بگیریم.

در سال 1401، چندین کتاب برجسته در زمینه کوچینگ منتشر شده‌اند که می‌توانند به عنوان راهنمایی برای افرادی که در این مسیر هستند، عمل کنند. این کتاب‌ها نه تنها مفاهیم نظری کوچینگ را توضیح می‌دهند، بلکه با ارائه مثال‌های عملی و داستان‌های موفقیت، راهکارهای کاربردی برای بهبود عملکرد فردی و سازمانی را ارائه می‌دهند. در این مقاله، به معرفی 12 کتاب عالی کوچینگ که در سال 1401 می‌توانید بخوانید، می‌پردازیم. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های کوچینگ خود را تقویت کنید و از این طریق به توسعه فردی و حرفه‌ای دست یابید.

با مرور این کتاب‌ها، نه تنها می‌توانید از تجارب نویسندگان برجسته در این حوزه بهره‌مند شوید، بلکه می‌توانید اصول و تکنیک‌های کوچینگ را به شکلی مؤثر در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود به کار ببندید. از کوچینگ زندگی و کسب‌وکار تا کوچینگ رهبری و سازمانی، هر یک از این کتاب‌ها دیدگاه‌ها و استراتژی‌های منحصر به فردی را ارائه می‌دهند که می‌توانند راهنمای ارزشمندی برای شما باشند.

کتاب های کوچینگ عالی:22 کتابی که باید هر کوچ بخواند : کتاب ها منابع بسیار خوبی برای آموزش مربیان و مدیران ورزشی در مورد فلسفه، رهبری و تیم سازی هستند. ما مرتباً با مدیران ورزشی صحبت می‌کنیم که کتاب‌هایی را به کادر مربیگری خود اختصاص می‌دهند، یا مربیانی که از کاپیتان‌هایشان می‌خواهند در مورد تبدیل شدن به یک الگو بخوانند. اما چه کتاب هایی بهترین هستند؟مربی و مدیر ورزشی (همراه با نشریه خواهر ما، برنده هوپس) از خوانندگان نظرسنجی کرد و از آنها برای کتاب‌هایی که همه مربیان، مدیران ورزشی و سایر حرفه‌ای‌های ورزشی باید آن‌ها را بخوانند، خواستند تا به یک رهبر واقعی برای برنامه‌های خود تبدیل شوند. در اینجا 22 محبوب ترین انتخاب وجود دارد.

مربی سه بعدی (جف دوک)

 

 

در  3D Coach ، جف دوک (از مؤسسه 3D) سفر خود را از طریق سه بعد مربیگری، و چگونگی تأثیر آنها بر زندگی او و اطرافیانش به اشتراک می گذارد. او همچنین داستان‌های شخصی مربیان را از تمام سطوحی که مفهوم سه بعدی را در برنامه‌های خود پیاده‌سازی کرده‌اند و موفقیت‌هایی که پس از آن به دست آورده‌اند به اشتراک می‌گذارد.

تحقیقات نشان می دهد که تنها 15 درصد از مربیان در مورد مربیگری فراتر از مهارت ها و استراتژی های بازی (بعد اول) عمدی هستند. یک مربی سه بعدی قدرت پلت فرم مربیگری را برای مربیگری ذهن (بعد دوم) و دگرگونی قلب (بعد سوم) درک کرده و از آن استفاده می کند و آنها می توانند کاتالیزوری برای تحول درونی باشند که هم مربی و هم ورزشکار را در یک سفر معنوی راهنمایی می کند. برای یافتن هدف در این فرهنگ ورزش مبتنی بر عملکرد.


7 عادت افراد بسیار موثر (استیون آر. کاوی)

کاوی می نویسد: “زندگی شما فقط اتفاق نمی افتد.” چه بدانید چه ندانید، با دقت توسط شما طراحی شده است. در نهایت، انتخاب ها با شماست. شما شادی، غم، قاطعیت، دوسوگرایی و موفقیت را انتخاب می کنید. شما شکست، شجاعت و ترس را انتخاب می کنید. فقط به یاد داشته باشید که هر لحظه، هر موقعیت، یک انتخاب جدید فراهم می کند. و با انجام این کار، فرصتی عالی به شما می دهد تا کارها را به گونه ای متفاوت انجام دهید تا نتایج مثبت بیشتری به دست آورید.

کاوی بیش از 20 میلیون نسخه از 7 عادت فروخت که یکی از الهام‌بخش‌ترین کتاب‌هایی است که تاکنون نوشته شده است. کاوی در میان 25 آمریکایی تأثیرگذار مجله تایم قرار گرفت و او دارای کرسی ریاست جمهوری جان ام. هانتسمن در رهبری در دانشکده تجارت هانتسمن در دانشگاه ایالتی یوتا است.


بالای خط (شهری مایر)

اوربان مایر که مدتها قبل از اینکه مربی شود، دانشجوی روانشناسی است، معتقد است که اعتماد پایه موفقیت‌های بزرگ و روابط سالم است و نحوه ایجاد آن را گام به گام توضیح می‌دهد – چه در یک تیم، یک خانواده یا یک شرکت Fortune 500. با وجود اعتماد، یک پیوند عمیق ما را در هدف مشترک متحد می‌کند و آنچه را که او رفتار «بالاتر از خط» می‌نامد پرورش می‌دهد – پاسخی آگاهانه و توانمند به چالش‌هایی که هر روز با آن‌ها روبرو می‌شویم.

مایر می نویسد: “ما به بازیکنان خود آموزش می دهیم، در پاسخ به هر موقعیتی که با آن مواجه می شوند، مکث را فشار داده و بپرسند: این وضعیت از من چه می خواهد؟” «فشردن مکث به شما زمان می‌دهد تا فکر کنید. این شما را از خلبان خودکار خارج می‌کند و به شما کمک می‌کند تا در مورد نتیجه‌ای که دنبال می‌کنید، وضعیتی که تجربه می‌کنید و اقدامی فراتر از خط که برای دستیابی به نتیجه باید انجام دهید، شفافیت کسب کنید.»


آب حمل چوب را خرد کنید (جاشوا مدکالف)

با هدایت «آکیرا سنسی»، جان متوجه می‌شود که بزرگ‌ترین مصیبت در سفر او، چالش شکست دادن مرد در آینه است. این داستان قدرتمند از سفر یک پسر برای رسیدن به هدف مادام العمر خود یعنی تبدیل شدن به یک جنگجوی سامورایی، برنامه درسی “قطار برای کلاچ” را به شیوه ای قدرتمند و به یاد ماندنی زنده می کند.

مدکالف می‌نویسد: «همه می‌خواهند عالی باشند، تا زمانی که زمان انجام کاری که عظمت نیاز دارد فرا برسد». مدکالف کتاب محبوب دیگری با عنوان، اهداف خود را بسوزانید: رویکرد فرهنگی مقابله با دستیابی به بزرگترین پتانسیل خود را تألیف کرد.


یازده حلقه (فیل جکسون)

یکی از پرافتخارترین مربیان تاریخ ورزش، همه ما می توانیم از استاد ذن چیزهای زیادی بیاموزیم. در یازده حلقه، فیل جکسون همه چیز را از روانشناسی انسان گرایانه و فلسفه بومیان آمریکا گرفته تا مراقبه ذن را بررسی می کند. در این فرآیند، او رویکرد جدیدی را برای رهبری مبتنی بر آزادی، اصالت و کار گروهی از خودگذشته ایجاد کرد که دنیای فوق رقابتی ورزش های حرفه ای را بر سر آن قرار داد.

جکسون می نویسد: «بیشترین امیدی که می توانیم به آن داشته باشیم این است که بهترین شرایط ممکن را برای موفقیت ایجاد کنیم، سپس نتیجه را رها کنیم. از این طریق سواری بسیار سرگرم کننده تر است.


اتوبوس انرژی (جان گوردون)

جان گوردون خوانندگان را به یک سواری روشنگر و الهام بخش می برد که 10 راز برای نزدیک شدن به زندگی و کار با نوعی تفکر مثبت و رو به جلو که منجر به موفقیت واقعی می شود – در محل کار و خانه را فاش می کند. برای مربیان و رهبران تیم،  اتوبوس انرژی  یک نقشه راه قدرتمند برای غلبه بر زندگی مشترک و موانع کاری فراهم می کند و بهترین ها را در خود و تیم خود به نمایش می گذارد.

دابو سوینی، سرمربی تیم فوتبال کلمسون گفت: «من هرگز از خواندن کتابی بیشتر از  «اتوبوس انرژی» نوشته جان گوردون لذت نبرده‌ام. «در این کشور باید خواندن آن الزامی باشد. در زمان و دنیایی که ما با چیزها و افراد منفی زیادی سروکار داریم، جون به زیبایی قدرت انرژی و نگرش مثبت را بیان می کند. این کتاب زندگی شما را تغییر خواهد داد و به شما یاد می دهد که چگونه راننده اتوبوس خود باشید.


یافتن لبه برنده (بیل والش)

در Finding the Winning Edge ، بیل والش – مربی تالار مشاهیر NFL و قهرمان سه بار Super Bowl – فلسفه‌های اساسی سازمانی، مربیگری و سیستمی را که در طول زندگی حرفه‌ای خود استفاده کرده است، به تصویر می‌کشد و تشریح می‌کند. او روش های پشت سر رفع یک سازمان مشکل دار، از جمله برنامه خود برای استخدام و توسعه کارکنان را مورد بحث قرار می دهد. ارزیابی و جذب بازیگران کلیدی؛ ساختن یک طرح بازی؛ و غلبه بر موانع ذهنی که اغلب تیم های مستعد را آزار می دهد.

والش می نویسد: “هر کاری که ممکن است انجام دهید تا باخت های تیم خود را شخصی نکنید.” “سختی درونی را نشان دهید که از سه تا از موثرترین ابزارهای بقا ناشی می شود – خونسردی، صبر و عقل سلیم.”


خوب تا عالی (جیم کالینز)

کتاب دیگری که درس هایی در زمینه مدیریت کسب و کار ارائه می دهد که می تواند در برنامه ورزشی شما اعمال شود. جیم کالینز، که یکی از نویسندگان  Built to Last است، توضیح می‌دهد که چگونه کسب‌وکارها از شرکت‌های خوب به شرکت‌های بزرگ تبدیل می‌شوند و چگونه اکثر شرکت‌ها در این انتقال شکست می‌خورند.

در Good to Great ، کالینز هفت ویژگی از شرکت‌هایی را ارائه می‌کند که جهشی به سوی عظمت داشته‌اند. از جمله فرهنگ نظم و انضباط و مهارت برای یافتن افراد مناسب و قرار دادن آنها در موقعیت هایی برای موفقیت است. کالینز می نویسد: «عظمت تابع شرایط نیست. “به نظر می رسد بزرگی تا حد زیادی یک انتخاب آگاهانه و نظم است.”


مربیگری InSideOut (جو ارمن)

جو ارمن، که  پاراد  او را “مهمترین مربی در آمریکا” می نامد، فلسفه مربیگری خود را توصیف می کند و توضیح می دهد که چگونه ورزش می تواند زندگی را در هر سطحی از بازی، از سال های اولیه تا ورزش حرفه ای، تغییر دهد.

ارمن می نویسد که بسیاری از مردم مربیان تراکنشی هستند – آنها فقط بر برنده شدن و برآوردن نیازهای شخصی خود تمرکز می کنند. با این حال، برخی از مربیان از پلت فرم خود استفاده می کنند. آنها Xs و Os را آموزش می دهند، اما Ys زندگی را نیز آموزش می دهند. آنها به جوانان کمک می کنند تا به بزرگسالانی مسئولیت پذیر تبدیل شوند. و میراثی ماندگار از خود به جای می گذارند. اینها مربیان تحول آفرین هستند . این مربیان زندگی را تغییر می دهند و همچنین جامعه را با کمک به رشد مردان و زنان سالم تغییر می دهند.


سرب… به خاطر خدا! (تاد جی. گونگور)

زندگی یک مربی بسکتبال با انگیزه شدید، یک مدیر عامل فوق العاده موفق و یک سرایدار بی ادعا همه در این تمثیل جذاب درباره رهبری، روابط و تلاش برای موفقیت تلاقی می کنند. چه در حال رهبری یک تجارت، یک تیم یا خانواده خود باشید، به خاطر خدا رهبری کنید! به مربیان و AD کمک می کند تا رهبرانی شوند که قرار بود باشند.

گونگور می نویسد: «میراث بهترین رهبران چیزی را به وجود می آورد که عیسی «ثمره خوب» نامید، که پس از اینکه خودشان از کنار راه عبور کردند، از طریق دیگران زندگی کردند. “اما همه چیز با تفکر فداکارانه شروع می شود. آیا به دلایلم رهبری خواهم کرد یا به نفع دیگران؟»


پیشرو با قلب (مایک کریژوسکی)

مایک کریژوسکی، مربی بسکتبال مردان دانشگاه دوک، پنج قهرمانی ملی را به دست آورده است و شیاطین آبی او همواره در بین بهترین تیم های کشور قرار می گیرند. چه کسی نمی خواهد از مربی K یاد بگیرد؟

در Leading with the Heart ، کریژوسکی در مورد رهبری صحبت می کند – چگونه آن را به دست می آورید، چگونه آن را تمرین می کنید و چگونه از آن برای ارتقاء سازمان خود به بالاترین سطح استفاده می کنید. از اهمیت اعتماد، ارتباط و غرور گرفته تا تعهدی که یک رهبر باید به تیم خود بدهد، مربی K مفاهیم، ​​ایده ها و فلسفه های مختلفی را به اشتراک می گذارد که می تواند یک محیط برنده در برنامه شما ایجاد کند.


سیاست مربیگری (کارل جی پیرسون)

فشارهای مربیگری می تواند حتی بهترین افراد را از این حرفه بیرون کند. کارل پیرسون از دو دهه سابقه مربیگری و علوم سیاسی خود برای ارائه نمونه های دنیای واقعی و توصیه های عملی در مورد موضوعات همیشه دردسرساز مانند انتخاب تیم ها، زمان بازی، والدین قدرتمند، باشگاه های تقویت کننده و سایر مسائلی که مربیان امروزی باید با آنها دست و پنجه نرم کنند، استفاده می کند. سیاست مربیگری چیزی کمتر از یک کتاب بازی نیست که به مربیان کمک می کند تا راه خود را در دنیای پرخطر و استرس زا که به مربیگری تبدیل شده است طی کنند.

پیرسون می نویسد: “وقتی بازیکنان می دانند مربی آنها به آنها اهمیت می دهد و بهترین علاقه آنها را در دل دارد، مربیان می توانند مطالبه گر باشند و بازیکنان همیشه پاسخ خواهند داد.”


بی امان (تیم اس. گروور)

برای بیش از دو دهه، تیم گروور، مربی افسانه‌ای، بزرگان – مایکل جردن، کوبی برایانت، دواین وید، و ده‌ها نفر دیگر را در اختیار گرفته و آنها را بزرگ‌تر کرده است. اکنون، برای اولین بار، او آنچه را که برای به دست آوردن آن نتایج لازم است نشان می دهد، و به شما نشان می دهد که چگونه بی امان باشید و به هر آنچه می خواهید برسید.

کوبی برایانت درباره این کتاب می نویسد: «تیم گروور استاد سرسختی ذهنی است. این کتاب طرحی است برای کشف آنچه می توانید به دست آورید، به نتایجی برسید که هرگز تصور نمی کردید، به بالاترین سطح موفقیت برسید و سپس حتی بالاتر بروید.


حلقه های مقدس (فیل جکسون)

مربی افسانه ای NBA نگاهی درونی به حکمت کار تیمی دارد. او همچنین بحث می کند که چگونه برخی از بازیکنان برتر بازی – مایکل جردن، کوبی برایانت، اسکاتی پیپن، دنیس رادمن – را متقاعد کرد تا با ذهنی روشن عمل کنند. نه فکر کردن، فقط انجام دادن؛ احترام به دشمن و تهاجمی بدون خشم و خشونت؛ در لحظه زندگی کنید و با آرامش در میان هرج و مرج متمرکز بمانید. و «من» را در خدمت «ما» قرار دهیم.

جکسون می‌نویسد: «در بسکتبال – مانند زندگی – لذت واقعی از حضور کامل در هر لحظه ناشی می‌شود، نه فقط زمانی که همه چیز طبق خواسته شما پیش می‌رود.»


استاندارد طلا (مایک کریژوسکی)

دومین کتاب کوچ ک برای قرار گرفتن در لیست خواندنی های ما. در The Gold Standard: Building a World Class Team ، مربی دوک در مورد تجربیات خود در مربیگری تیم بسکتبال المپیک ایالات متحده می نویسد. او با برخی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های بازی کار کرد و رقابت‌های شخصی را دنبال کرد تا تیمی را گرد هم آورد که بتواند بهترین رقابت جهان را شکست دهد. نیمی از کتاب بر بسکتبال تمرکز دارد، در حالی که نیمی دیگر به بررسی تکنیک های مدیریتی او برای رهبری تیم در بازی های المپیک می پردازد.

کریژوسکی می نویسد: “من همیشه سعی می کردم نقش آنها را در تیم برای بازیکنان توضیح دهم، نقش هایی که همیشه در حال تکامل بودند.” «وقتی به فردی زمان می‌دهید و نقش همیشه در حال تحول او را توضیح می‌دهید، احساس خوبی به او می‌دهد. این به آنها یادآوری می‌کند که نقش آن‌ها به اندازه‌ای مهم است که توضیح لازم را داشته باشد.»


رمز استعداد (دنیل کویل)

کویل با تکیه بر علوم اعصاب پیشرفته و تحقیقات دست اولی که در سفر به 9 کانون استعدادهای جهانی گردآوری شده است – از زمین های بیسبال کارائیب تا یک آکادمی موسیقی کلاسیک در شمال نیویورک – کویل سه عنصر کلیدی را شناسایی می کند که به شما امکان می دهد خود را توسعه دهید. هدایا و بهینه سازی عملکرد خود در ورزش، هنر، موسیقی، ریاضی یا هر چیز دیگری. او حتی تکنیک‌های تمرینی خاصی را بررسی می‌کند که می‌تواند به مربیان اجازه دهد تا مهارت را سریع‌تر از تمرین معمولی بهبود بخشند.

کویل می نویسد: «اگرچه استعداد احساس می شود و از پیش مقدر به نظر می رسد، در واقع ما کنترل خوبی بر مهارت هایی که توسعه می دهیم داریم، و پتانسیل بیشتری نسبت به حدس زدن داریم.»


برنده درون (پت رایلی)

رزومه مربیگری پت رایلی شامل پنج قهرمانی NBA و سه جایزه بهترین مربی سال است. به عنوان یک مدیر اجرایی، او در سه قهرمانی NBA حضور داشته است و در سال 2011 به عنوان بهترین مجری لیگ انتخاب شد. Winner Within  برنامه بازی رایلی برای بازیکنان تیم در تمام زندگی است – نه فقط در زمین، بلکه در تجارت، خانه و موفقیت شخصی. این کتاب استراتژی‌های برنده او را نشان می‌دهد که الهام‌بخش تغییر، انگیزه کار گروهی و آزاد کردن برنده در درون همه ما هستند.

“اگر می خواهید یک تیم قهرمان شوید، باید به فکر قهرمانی باشید. رایلی می نویسد: “باختن اشکالی ندارد” هرگز یکی از آنها نخواهد بود. “اگر خود یا هم تیمی هایتان را می شنوید که جملات خود را با “اگر فقط” یا “من می توانستم” یا “باید می کردیم” شروع می کنید، افکاری را شنیده اید که در جهت اشتباهی هستند.”


سرسختی (جی بیلاس)

بیلاس که 4 سال در دوک با مربیگری مایک کریژوسکی شروع شد، معنای واقعی سرسختی را از مربیان و هم تیمی هایش آموخت. در سرسختی ، او درباره این ویژگی نادرست و اینکه چگونه به پیروزی در ورزش و زندگی کمک می کند، بحث می کند. شامل داستان ها و فلسفه های شخصی در مورد سرسختی از بازیکنان و مربیان برتر. آنها شامل کوچ کی، باب نایت، گرانت هیل، میا هام، جان گرودن، تام ایزو، بیل سلف، کورتیس استرنج و بسیاری دیگر می شوند – بیلاس آنچه را که برای موفقیت لازم است دوباره تعریف می کند.

بیلاس می نویسد: «زندگی آسان نیست، اما شما هرگز تسلیم نمی شوید. شاید بهترین نبودم، اما همیشه می توانم بهترین هایم را ارائه دهم. اینگونه است که شما سرسختی را نشان می دهید.»


چه چیزی باعث برنده شدن می شود (برت لدبیتر)

چه چیزی باعث برنده شدن می شود به جزئیات می پردازد تا نشان دهد چه چیزی برای موفقیت در ورزش لازم است. لدبیتر مثال‌های واقعی و توصیه‌های آزمایش‌شده زمان را از برخی از برنده‌ترین مربیان تاریخ ورزش به اشتراک می‌گذارد، و همچنین تعدادی تمرین آسان برای دنبال کردن را به اشتراک می‌گذارد که می‌تواند به شما کمک کند بهتر بفهمید چه چیزی باعث برنده شدن خود و تیمتان می‌شود.

جیم لوهر، روانشناس عملکرد، گفت: « آنچه باعث برنده شدن می‌شود، مدت‌هاست به تعویق افتاده است». «برت به طرز ماهرانه‌ای بیان می‌کند که چگونه شخصیت‌سازی جایزه نهایی برای دستیابی به دستاوردهای ورزشی است. این کتاب بسیار کاربردی و پر از حکمت آزمایش شده در زمان است.


برنده برای همیشه (پیت کارول)

کارول سبک مربیگری خود را با آزمون و خطا در طول دوران حرفه ای خود توسعه داد. او یاد گرفت که به جای فریاد زدن، با آموزش نتایج بهتری می گیرید. شما این کار را با کمک به رشد بازیکنان به عنوان افراد، نه فقط در زمین انجام می دهید. او آموخت که یک جو شاد و پر انرژی در رختکن می تواند با یک حرکت رقابتی غیرقابل توقف همزیستی داشته باشد.

کارول در کتابش به ما نشان می‌دهد که فلسفه او واقعاً چگونه کار می‌کند، هم در لیگ دسته اول فوتبال و هم در NFL. او فاش می‌کند که چگونه استراتژی‌های جذب، روال‌های تمرینی و آیین‌های روز بازی، فرهنگ یک تیم را سال به سال حفظ می‌کند.

کارول می‌نویسد: «من آموخته‌ام که احتمالاً بزرگ‌ترین مخالف عملکرد بالا، ترس است. “اگر بتوانید این ترس را از بین ببرید – نه از طریق تکبر یا فقط آرزوی دور کردن مشکلات، بلکه از طریق کار سخت و آماده سازی – خود را در موقعیت فوق العاده قدرتمندی برای مقابله با چالش هایی قرار خواهید داد.”


چوبی (جان وودن)

یکی از قدرتمندترین نام های ورزش، جان وودن یک مربی چیره دست و مشوق بود. در فیلم Wooden: A Lifetime of Observations and Reflections در داخل و خارج از دادگاه ، این افسانه فلسفه شخصی خود را در مورد خانواده، موفقیت، موفقیت و برتری به اشتراک می گذارد. او همچنین درس ها و حکمت های آموخته شده را در طول زندگی حرفه ای خود در UCLA و زندگی به عنوان یک شوهر، پدر و معلم فداکار ارائه می دهد. این کتاب همواره در زمره مهمترین آثار منتشر شده برای مربیان در تمامی سطوح ورزشی قرار گرفته است.

وودن می نویسد: «هرگز بهانه نیاورید. “دوستان شما به آنها نیاز ندارند و دشمنان شما آنها را باور نمی کنند.”


شما اول در رختکن برنده می شوید (جان گوردون/مایک اسمیت)

این از تجربیات خارق‌العاده مربی قهرمان سوپربول، مایک اسمیت، و جان گوردون، مشاور تیم‌های کالج و حرفه‌ای متعدد، بهره می‌برد. این دو هفت اصل قدرتمند را بررسی می کنند که هر کسب و کار، مدرسه، سازمان یا تیم ورزشی می تواند برای احیای سازمان خود اتخاذ کند. آنها همچنین یک استراتژی برای ایجاد یک سازمان پر رونق ترسیم می کنند و چارچوبی عملی ارائه می دهند که به رهبران ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد یک فرهنگ عالی و رهبری با طرز فکر صحیح را می دهد.

نویسندگان می نویسند: «فرهنگ انتظارات و باورها را هدایت می کند». “انتظارات و باورها رفتارها را هدایت می کنند. رفتارها باعث عادات می شوند و عادت ها آینده را می سازند.»

 

 

 

…………………………………………………………

کتاب های کوچینگ عالی:ترجمه دکتر سعید جوی زاده

کتاب‌های کوچینگ عالی: 10 کتابی که باید هر کوچ بخواند توسط دکتر سید جوی زاده ترجمه شده‌اند و برای هر محققی لازم و ضروری است که بخواند. این کتاب‌ها منابع بسیار خوبی برای آموزش مربیان و مدیران ورزشی در مورد فلسفه، رهبری و تیم سازی هستند. ما مرتباً با مدیران ورزشی صحبت می‌کنیم که کتاب‌هایی را به کادر مربیگری خود اختصاص می‌دهند، یا مربیانی که از کاپیتان‌هایشان می‌خواهند در مورد تبدیل شدن به یک الگو بخوانند. اما چه کتاب‌هایی بهترین هستند؟ مربی و مدیر ورزشی (همراه با نشریه خواهر ما، برنده هوپس) از خوانندگان نظرسنجی کرد و از آن‌ها برای کتاب‌هایی که همه مربیان، مدیران ورزشی و سایر حرفه‌ای‌های ورزشی باید آن‌ها را بخوانند، خواستند تا به یک رهبر واقعی برای برنامه‌های خود تبدیل شوند. در اینجا 22 محبوب‌ترین انتخاب وجود دارد.

درباره دکتر سعید جوی زاده :

دکتر سعید جوی زاده یکی از اساتید و متخصصان برجسته در زمینه کوچینگ و مشاوره است. او دارای تجربه‌های فراوان در آموزش و اجرای برنامه‌های کوچینگ برای مدیران، کارآفرینان، و افرادی که به دنبال بهبود عملکرد شخصی و حرفه‌ای خود هستند. از مهم‌ترین کتاب‌های او می‌توان به کتاب‌هایی که در زمینه کوچینگ نوین، فروش، مدیریت، رهبری و توسعه شخصی نوشته شده‌اند، اشاره کرد.

1. “کوچینگ نوین تاثیرگذار”: این کتاب به بررسی روش‌ها و تکنیک‌های کوچینگ مدرن و اثربخش می‌پردازد که می‌تواند به افراد در بهبود عملکرد شخصی و حرفه‌ایشان کمک کند.

2. “کوچینگ برای مدیران”: این کتاب به مدیران کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از اصول کوچینگ، توانایی رهبری و مدیریت خود را بهبود بخشند و به نتایج موفقیت‌آمیزتری دست یابند.

3. “کوچینگ فروش”: این کتاب برای فروشندگان و مدیران فروش طراحی شده است و به آن‌ها کمک می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های کوچینگ، عملکرد خود و تیم فروششان را بهبود بخشند و به نتایج بهتری در فروش دست یابند.

کتاب‌های دکتر سعید جوی زاده با تأکید بر روش‌های عملی و مثال‌های واقعی، به مخاطبان خود کمک می‌کنند تا مفاهیم کوچینگ را درک کرده و به شکلی موثر در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود به کار بگیرند.

مدیر اثر بخش  (ترجمه سعید جوی ازده )

 

 

کتاب “مدیر اثربخش” توسط دکتر سید جوی زاده ترجمه شده و برای هر محققی لازم و ضروری است که بخواند. این کتاب راهنمایی جامع برای مدیرانی است که می‌خواهند عملکرد خود و تیمشان را بهبود بخشند. با بررسی مفاهیم کلیدی مدیریتی، نویسنده ابزارها و تکنیک‌های موثری را برای برنامه‌ریزی، سازماندهی، رهبری و کنترل معرفی می‌کند. در این کتاب به موضوعاتی نظیر مدیریت زمان، حل مسئله، تصمیم‌گیری، انگیزش، و توسعه مهارت‌های ارتباطی پرداخته می‌شود. این کتاب، با ارائه مثال‌های واقعی و تمرین‌های کاربردی، به مدیران کمک می‌کند تا به طور موثرتر و کارآمدتر عمل کنند و به اهداف سازمانی خود دست یابند.


 کوچینگ مدیران  (ترجمه سعید جوی زاده )

کتاب کوچینگ مدیران 11

کتاب “کوچینگ مدیران” توسط دکتر سید جوی زاده ترجمه شده و برای هر محققی لازم و ضروری است که بخواند. این کتاب به بررسی اصول و تکنیک‌های کوچینگ می‌پردازد که مدیران می‌توانند از آن‌ها برای بهبود عملکرد خود و تیم‌هایشان استفاده کنند. در این کتاب، مفاهیم اساسی کوچینگ توضیح داده شده و به چگونگی ایجاد یک فرهنگ کوچینگ در سازمان پرداخته می‌شود.

این کتاب شامل مباحثی نظیر:
– تعریف و اهمیت کوچینگ در مدیریت
– مهارت‌های کلیدی کوچینگ
– چگونگی ایجاد اعتماد و ارتباط موثر با اعضای تیم
– استفاده از کوچینگ برای توسعه مهارت‌های فردی و حرفه‌ای کارکنان
– تکنیک‌های مختلف کوچینگ و نحوه اجرای آن‌ها در محیط کاری

“کوچینگ مدیران” با ارائه مثال‌های عملی و راهکارهای کاربردی، به مدیران کمک می‌کند تا نه تنها عملکرد فردی خود را بهبود بخشند، بلکه تیم‌هایشان را نیز به سوی موفقیت هدایت کنند. این کتاب برای مدیرانی که به دنبال توسعه مهارت‌های رهبری و افزایش بهره‌وری سازمانی هستند، یک منبع ارزشمند و ضروری است.


کوچینگ تحصیلی (ترجمه سعید جوی زاد )

کتاب “کوچینگ تحصیلی” توسط دکتر سید جوی زاده ترجمه شده و برای هر محققی لازم و ضروری است که بخواند. این کتاب به بررسی اصول و تکنیک‌های کوچینگ در زمینه تحصیلی می‌پردازد و به معلمان، مشاوران و والدین کمک می‌کند تا دانش‌آموزان را در مسیر تحصیلی‌شان به بهترین شکل ممکن هدایت کنند.

در این کتاب، موضوعات زیر مورد بحث قرار می‌گیرند:
– تعریف کوچینگ تحصیلی و تفاوت آن با سایر روش‌های مشاوره و تدریس
– مهارت‌های کلیدی مورد نیاز برای یک کوچ تحصیلی موفق
– ایجاد انگیزه و تعیین اهداف تحصیلی برای دانش‌آموزان
– تکنیک‌های موثر برای مدیریت زمان و سازماندهی مطالعه
– روش‌های تقویت اعتماد به نفس و خودکارآمدی در دانش‌آموزان
– نقش کوچ تحصیلی در توسعه مهارت‌های حل مسئله و تصمیم‌گیری

“کوچینگ تحصیلی” با ارائه راهکارهای عملی و تمرین‌های کاربردی، به مخاطبان کمک می‌کند تا دانش‌آموزان را در رسیدن به اهداف تحصیلی‌شان یاری دهند. این کتاب برای هر کسی که به دنبال ارتقاء کیفیت آموزش و بهبود عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان است، یک منبع ارزشمند و ضروری محسوب می‌شود.


کوچینگ روانشناسی (ترجمه سعید جوی زاده)

کتاب کوچینگ رواننشاسی

کتاب “کوچینگ روانشناسی” توسط دکتر سید جوی زاده ترجمه شده و برای هر محققی لازم و ضروری است که بخواند. این کتاب به بررسی اصول و روش‌های کوچینگ با تمرکز بر جنبه‌های روانشناختی می‌پردازد و به متخصصان روانشناسی، مشاوران و کوچ‌ها کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از مفاهیم روانشناختی، به بهبود زندگی مراجعین خود بپردازند.

در این کتاب، مباحث زیر مورد بحث قرار می‌گیرند:
– تعریف و مبانی کوچینگ روانشناسی و تفاوت آن با سایر رویکردهای روانشناختی
– مهارت‌ها و ویژگی‌های لازم برای یک کوچ روانشناسی موفق
– تکنیک‌های موثر برای ایجاد ارتباط عمیق و اعتماد با مراجعین
– استفاده از مفاهیم روانشناسی مثبت‌گرا در فرآیند کوچینگ
– روش‌های تقویت خودآگاهی و خودشناسی در مراجعین
– راهکارهای عملی برای مدیریت استرس، اضطراب و سایر چالش‌های روانی
– تکنیک‌های هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی برای رسیدن به اهداف شخصی و حرفه‌ای

“کوچینگ روانشناسی” با ارائه مثال‌های کاربردی و تمرین‌های عملی، به متخصصان کمک می‌کند تا به مراجعین خود در توسعه مهارت‌های زندگی و بهبود وضعیت روانی کمک کنند. این کتاب برای هر کسی که به دنبال استفاده از اصول روانشناسی در فرآیند کوچینگ است، یک منبع ضروری و ارزشمند محسوب می‌شود.


50 ابزار برتر کوچینگ (ترجمه سعید جوی زاده)

کتاب “50 ابزار برتر کوچینگ” توسط دکتر سید جوی زاده ترجمه شده و برای هر محققی لازم و ضروری است که بخواند. این کتاب یک منبع جامع و عملی برای کوچ‌ها و مربیان است که به آن‌ها کمک می‌کند تا با استفاده از ابزارهای مختلف، فرآیند کوچینگ خود را بهبود بخشند و به مراجعین خود کمک کنند تا به اهدافشان دست یابند.

در این کتاب، موارد زیر بررسی می‌شوند:
– معرفی 50 ابزار مختلف کوچینگ که در زمینه‌های گوناگون قابل استفاده هستند
– توضیح نحوه استفاده از هر ابزار و کاربرد آن در موقعیت‌های مختلف
– ارائه مثال‌های عملی و واقعی از استفاده موفق این ابزارها در کوچینگ
– تکنیک‌های ارزیابی و انتخاب ابزارهای مناسب برای هر مراجع
– راهنمایی برای تلفیق ابزارهای مختلف در فرآیند کوچینگ به منظور افزایش کارایی و تاثیرگذاری

“50 ابزار برتر کوچینگ” به کوچ‌ها کمک می‌کند تا با تنوع بخشیدن به روش‌های خود، به نیازهای مختلف مراجعین پاسخ دهند و اثربخشی جلسات کوچینگ را افزایش دهند. این کتاب، با ارائه تکنیک‌ها و ابزارهای کاربردی، یک منبع ارزشمند برای هر کوچ و مربی است که به دنبال توسعه مهارت‌های خود و بهبود نتایج کوچینگ است.


کوچینگ نوین تاثیر گذار (ترجمه سعید جوی زاده )

کتاب کوچینگ نوی تاثیر گذار

کتاب “کوچینگ نوین تاثیرگذار” توسط دکتر سید جوی زاده ترجمه شده و برای هر محققی لازم و ضروری است که بخواند. این کتاب به بررسی روش‌ها و تکنیک‌های مدرن کوچینگ می‌پردازد و نشان می‌دهد چگونه کوچ‌ها می‌توانند تاثیر عمیق‌تری بر مراجعین خود بگذارند.

در این کتاب، موضوعات زیر به تفصیل مورد بررسی قرار می‌گیرند:
– اصول و مبانی کوچینگ نوین و تفاوت‌های آن با روش‌های سنتی
– روش‌های ایجاد ارتباط موثر و اعتماد با مراجعین
– استفاده از تکنیک‌های روانشناختی برای افزایش تاثیر کوچینگ
– روش‌های نوین برای تعیین اهداف و برنامه‌ریزی موثر
– تکنیک‌های پیشرفته برای حل مسائل و چالش‌های مراجعین
– استفاده از فناوری و ابزارهای دیجیتال در کوچینگ
– راهکارهای عملی برای تقویت انگیزه و تعهد مراجعین

“کوچینگ نوین تاثیرگذار” با ارائه مثال‌های واقعی و تمرین‌های کاربردی، به کوچ‌ها کمک می‌کند تا به روزترین و موثرترین روش‌های کوچینگ را در کار خود به کار گیرند. این کتاب برای هر کسی که به دنبال بهبود کیفیت کوچینگ و افزایش تاثیرگذاری آن است، یک منبع ارزشمند و ضروری محسوب می‌شود.


کوچینگ برای کلاس درس (ترجمه سعید جوی زاده)

کتاب کوچینگ برای کلاس درس

کتاب “کوچینگ برای کلاس درس” توسط دکتر سید جوی زاده ترجمه شده و برای هر محققی لازم و ضروری است که بخواند. این کتاب به بررسی تکنیک‌ها و روش‌های کوچینگ در محیط آموزشی می‌پردازد و به معلمان و مربیان کمک می‌کند تا با استفاده از اصول کوچینگ، فرآیند یادگیری دانش‌آموزان را بهبود بخشند.

در این کتاب، مباحث زیر بررسی می‌شوند:
– تعریف و مبانی کوچینگ در محیط آموزشی و تفاوت آن با تدریس سنتی
– تکنیک‌های موثر برای ایجاد ارتباط مثبت و سازنده با دانش‌آموزان
– روش‌های تعیین اهداف تحصیلی و شخصی برای دانش‌آموزان
– استفاده از کوچینگ برای تقویت انگیزه و اشتیاق به یادگیری در دانش‌آموزان
– تکنیک‌های مدیریت کلاس درس با استفاده از اصول کوچینگ
– راهکارهای عملی برای حل مشکلات و چالش‌های تحصیلی دانش‌آموزان
– نقش کوچینگ در توسعه مهارت‌های فردی و اجتماعی دانش‌آموزان

“کوچینگ برای کلاس درس” با ارائه مثال‌های عملی و راهکارهای کاربردی، به معلمان و مربیان کمک می‌کند تا با به‌کارگیری تکنیک‌های کوچینگ، محیط آموزشی پویا و موثری ایجاد کنند. این کتاب برای هر کسی که به دنبال بهبود کیفیت آموزش و ارتقاء فرآیند یادگیری دانش‌آموزان است، یک منبع ارزشمند و ضروری محسوب می‌شود.


کوچینگ برای مدیران (ترجمه سعید جوی زاده)

کتاب کوچینگ برای مدیران

کتاب “کوچینگ برای مدیران” توسط دکتر سید جوی زاده ترجمه شده و برای هر محققی لازم و ضروری است که بخواند. این کتاب به بررسی اصول و تکنیک‌های کوچینگ می‌پردازد که مدیران می‌توانند از آن‌ها برای بهبود عملکرد خود و تیم‌هایشان استفاده کنند.

در این کتاب، مباحث زیر بررسی می‌شوند:
– تعریف کوچینگ و اهمیت آن در مدیریت
– مهارت‌های کلیدی مورد نیاز برای یک مدیر کوچینگ موفق
– روش‌های ایجاد ارتباط موثر و اعتماد با اعضای تیم
– استفاده از کوچینگ برای توسعه مهارت‌های فردی و حرفه‌ای کارکنان
– تکنیک‌های مختلف کوچینگ و نحوه اجرای آن‌ها در محیط کاری
– راهکارهای عملی برای حل مشکلات و چالش‌های مدیریتی
– استفاده از کوچینگ برای افزایش انگیزه و بهره‌وری در تیم‌ها

“کوچینگ برای مدیران” با ارائه مثال‌های کاربردی و راهکارهای عملی، به مدیران کمک می‌کند تا نه تنها عملکرد فردی خود را بهبود بخشند، بلکه تیم‌هایشان را نیز به سوی موفقیت هدایت کنند. این کتاب برای مدیرانی که به دنبال توسعه مهارت‌های رهبری و افزایش بهره‌وری سازمانی هستند، یک منبع ارزشمند و ضروری است.


کوچینگ فروش (سعید جوی زاده )

کتاب کوچینگ فروش

کتاب “کوچینگ فروش” توسط دکتر سید جوی زاده ترجمه شده و برای هر محققی لازم و ضروری است که بخواند. این کتاب به بررسی اصول و تکنیک‌های کوچینگ در زمینه فروش می‌پردازد و به فروشندگان و مدیران فروش کمک می‌کند تا با استفاده از روش‌های کوچینگ، عملکرد خود و تیم فروششان را بهبود بخشند.

در این کتاب، موضوعات زیر مورد بحث قرار می‌گیرند:
– تعریف کوچینگ فروش و اهمیت آن در بهبود عملکرد فروش
– مهارت‌های کلیدی مورد نیاز برای یک کوچ فروش موفق
– روش‌های ایجاد ارتباط موثر و اعتماد با مشتریان
– تکنیک‌های پرسشگری و گوش دادن فعال برای درک بهتر نیازهای مشتریان
– استفاده از کوچینگ برای تعیین اهداف فروش و برنامه‌ریزی استراتژیک
– راهکارهای عملی برای افزایش انگیزه و بهره‌وری تیم‌های فروش
– روش‌های پیشرفته برای مدیریت زمان و اولویت‌بندی وظایف فروش

“کوچینگ فروش” با ارائه مثال‌های واقعی و تمرین‌های کاربردی، به فروشندگان و مدیران فروش کمک می‌کند تا تکنیک‌های کوچینگ را به‌کار گیرند و به نتایج بهتری در فروش دست یابند. این کتاب برای هر کسی که در زمینه فروش فعالیت می‌کند و به دنبال بهبود مهارت‌ها و افزایش بهره‌وری است، یک منبع ارزشمند و ضروری محسوب می‌شود.کوچینگ بیزنس کوچینگ (ترجمه سعید جوی زاده)

بیزنس کوچینگ

کتاب “بیزنس کوچینگ” ترجمه شده توسط دکتر سعید جوی زاده، نگاهی به دنیای کوچینگ در سیاق کسب و کار ارائه می‌دهد. این کتاب به اصول و روش‌های کوچینگ پرداخته و اثربخشی آن را در بهبود مهارت‌های رهبری، ارتقاء عملکرد و تقویت رشد سازمانی برجسته می‌کند. نویسنده بر اهمیت ایجاد اعتماد و پیوند بین کوچ و مشتری تأکید می‌کند و تکنیک‌های عملی برای تعیین اهداف، مواجهه با چالش‌ها و دستیابی به موفقیت ارائه می‌دهد. از طریق مثال‌های واقعی و مطالعات موردی، این کتاب نشان می‌دهد چگونه کوچینگ کسب‌وکار می‌تواند افراد و تیم‌ها را برای دستیابی به توانمندی کاملشان تقویت کرده و در محیط رقابتی امروزی رشد کنند.

کتاب “بیزنس کوچینگ” ترجمه شده توسط دکتر سعید جوی زاده، بر موارد زیر تأکید دارد:

1. اهمیت ایجاد اعتماد و پیوند مثبت بین کوچ و مشتری.
2. استفاده از تکنیک‌های عملی برای تعیین اهداف و مواجهه با چالش‌ها.
3. نقش کوچینگ در بهبود مهارت‌های رهبری و ارتقاء عملکرد.
4. تأثیر کوچینگ در تقویت رشد سازمانی و افزایش توانمندی‌های افراد و تیم‌ها.
5. نشان دادن تأثیر مثبت کوچینگ از طریق مطالعات موردی و مثال‌های واقعی.

 

کوچینگ حرفه ای برای چابک ها (سعید جوی زاده )

کتاب کوچینگ فروش

کتاب “کوچینگ حرفه‌ای برای چابک‌ها” ترجمه سعید جوی‌زاده، یک راهنمای جامع برای استفاده از اصول کوچینگ در محیط‌های چابک و پویا است. این کتاب به بررسی روش‌های موثر کوچینگ برای بهبود عملکرد تیم‌ها و افراد در سازمان‌های چابک می‌پردازد. در این کتاب، تکنیک‌های مختلفی ارائه شده که به مدیران و رهبران کمک می‌کند تا با استفاده از کوچینگ، به افزایش بهره‌وری و ارتقاء مهارت‌های اعضای تیم خود دست یابند.

کتاب با تمرکز بر روش‌های عملی و کاربردی، ابزارها و مدل‌های مختلف کوچینگ را معرفی می‌کند که می‌توانند به طور مستقیم در محیط‌های کاری مورد استفاده قرار گیرند. از جمله مباحث مطرح شده در این کتاب، می‌توان به روش‌های برقراری ارتباط موثر، فنون پرسشگری، و تکنیک‌های انگیزه‌بخشی اشاره کرد.​ (مرکز کوچینگ ایران)​​ (هوش پیروزی)​ضیح اهمیت کوچینگ در توسعه فردی و حرفه‌ای افراد پرداخته و راهکارهایی برای تبدیل شدن به یک کوچ حرفه‌ای ارائه می‌دهد. این راهکارها شامل روش‌های کسب مهارت‌های کوچینگ، استفاده از کوچینگ برای رسیدن به اهداف شغلی و حتی راهکارهای کسب درآمد از کوچینگ می‌باشد.

به طور کلی، “کتاب کوچینگ حرفه ای برای چابک ها ” یک منبع ارزشمند برای افرادی است که به دنبال بهبود مهارت‌های رهبری و مدیریت خود هستند و می‌خواهند از اصول کوچینگ برای بهبود عملکرد تیم‌های چابک استفاده کنند.

12 کتاب عالی عملکرد-کوچینگ برای خواندن در سال 1401 :ن شما اهمیت دارد؟آیا شما مربی گزارش های مستقیم خود هستید؟آیا دوست دارید مدیران و رهبران شرکت شما بیشتر و با روش‌های مؤثرتری به کارکنان آموزش دهند؟آیا مربیگری خوب می تواند نقص عملکرد را در محل کار شما برطرف کند؟

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای یادگیری یا آموزش بهتر کوچینگ، خواندن کتاب‌های کوچینگ عملکردی است که توسط مربیان عملکرد و کارشناسان منتورینگ نوشته شده و اصول جاودانه را بیان می‌کند. ما در زیر فهرستی از دوازده کتاب مورد علاقه خود در زمینه مربیگری عملکرد را گردآوری کرده ایم.

یکی دیگر از راه‌های عالی برای یادگیری مهارت‌های کوچینگ با عملکرد بالا، شرکت در یکی از کارگاه‌های مربیگری CMOE و/یا شرکت در کوچینگ فردی با یکی از مربیان اجرایی مجرب ما است. در ضمن، یکی از کتاب‌هایی را که در اینجا برجسته کرده‌ایم، برای خواندن جذاب انتخاب کنید. هر یک از آنها بینشی در مورد چگونگی تشخیص بهتر مشکلات تجاری و ایجاد برنامه هایی برای کمک به کارکنان خود برای رسیدن به اوج سطوح عملکرد ارائه می دهد.

کتاب‌های عملکرد-کوچینگ برای خواندن در سال 1401: 12 کتاب برتر

 

مربیگری برای نتایج: 5 نکته که باعث افزایش عملکرد می شود

کوچینگ برای نتایج: 5 نکته که باعث افزایش عملکرد می شود

نویسندگان: دکتر استیون جی استوول، دکترا. Cherissa S. Newton، M.Ed. و اریک دی مید

این کتاب کوچینگ می تواند هم به مربیان کسب و کار تازه کار و هم به کسانی که باتجربه تر هستند کمک کند. اگر با اصول کوچینگ یا نحوه انجام بحث های کوچینگ موثر با دیگران آشنا نیستید، Coaching for Results می تواند به شما کمک کند. این کتاب مطالعات موردی، مراحل اقدام و نمونه هایی را ارائه می دهد که به سرعت شما را شروع می کند. اگر یک مربی باتجربه هستید، مدل CMOE’s Coaching TIPS2 به شما یک چارچوب اثبات شده و تست شده بر اساس دهه‌ها تحقیق مربیگری در مورد مهارت‌هایی که همه مربیان با کارایی بالا نشان می‌دهند و نحوه استفاده از آنها در نقش خود ارائه می‌دهد. این کتاب بر چگونگی استفاده از کوچینگ برای حمایت از عملکرد شغلی بهتر و افزایش نتایج کسب و کار خود متمرکز شده است.

 

 

کوچینگ اجرایی با ستون فقرات و قلب

کوچینگ اجرایی با ستون فقرات و قلب

نویسنده: مری بث ا. اونیل

عنوان این کتاب به این ایده اشاره دارد که اگر مدیران قدرتمندی را مربیگری می کنید، باید شور و اشتیاق آنها را نسبت به اهداف تجاری خود منعکس کنید. اون قلبه _ شما همچنین باید شجاعت یا ستون فقرات را داشته باشید تا حقیقت را به مدیران اجرایی بگویید، کاری که بسیاری از زیردستان انجام نمی دهند، به خصوص در مواقع اضطراری. به عنوان یک مربی اجرایی، شما باید به عنوان یک شخصیت قدرتمند در نوع خود دیده شوید، نه یک زیردست. این کتاب به شما می آموزد که چگونه با مدیرانی که مربیگری می کنید اهدافی را تعیین و اندازه گیری کنید، به آنها کمک کنید الگوهای رفتاری خود را تغییر دهند، بازگشت سرمایه (ROI) مربیگری را اندازه گیری کنید و خیلی چیزهای دیگر.

 

 

سوالات کوچینگ: راهنمای مربی برای مهارت های قدرتمند پرسیدن

نویسنده: تونی استولتزفوس

سوالات مربیگری: راهنمای مربی برای مهارت های قدرتمند پرسیدن

به گفته تونی استولتزفوس، مربی برتر مربیان، پرسیدن سؤالات درست یک مهارت بسیار مهم در مربیگری است – مهمتر از هر موقعیت دیگری. او ده‌ها چارچوب برای پرسیدن سؤالات ارائه می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه می‌توان آنها را به حدود 1200 سؤال نمونه مختلف در سراسر کتاب ترجمه کرد. این سؤالات می تواند به کارمندانی که مربیگری می کنید با تشویق آنها به تفکر متفاوت و آزمایش یک استراتژی یا اقدام جدید کمک کند. این کتاب همچنین تمرین‌های آموزشی برای تسلط بر سؤالات، 10 اشتباه بزرگ مربیان هنگام شروع سؤال کردن، و سایر بینش‌های مفید را به اشتراک می‌گذارد.

 

 

جستجوی انسان برای معنا

جستجوی انسان برای معنا

نویسنده: ویکتور ای. فرانکل

اگرچه در نگاه اول به نظر نمی رسد که این کتاب بر روی مربیگری کسب و کار متمرکز باشد، اما به عمیق ترین سؤالات در مورد انگیزه افراد برای عمل به روش هایی که انجام می دهند می پردازد. نویسنده توانست در اردوگاه های کار اجباری نازی ها معنا، انگیزه و شفقت بیابد، حتی زمانی که خانواده اش در اطراف او جان باختند. بینش ها و نظریه های او بر بسیاری از افراد تأثیر گذاشته است تا آنچه را که آنها را برمی انگیزد – فراتر از درد و لذت – بیابند. درک این ایده ها می تواند به شما کمک کند تا به کارکنان خود راهنمایی کنید تا از منابع اساسی انگیزه آنها استفاده کنند.

 

 

مربیگری موثر: درس هایی از مربی مربی

کوچینگ موثر: درس هایی از مربی مربی

نویسنده: مایلز داونی

این نویسنده بنیانگذار یک تجارت مشاوره موفق در لندن بود و به عنوان یک مربی ارشد برای مدیران تجاری سطح بالا خدمت می کند. سبکی که او برای توضیح اصول اولیه کوچینگ استفاده می کند، به راحتی قابل درک است و شامل توضیحی درباره طرز فکر مربیان و مدیران موفق است. اما این کتاب فقط برای رهبران نیست. هر کسی که با افراد دیگر کار می کند از ایده های آن سود خواهد برد. نویسنده همچنین توضیح می دهد که چگونه می توان یک محیط کار ایجاد کرد که پتانسیل کارمندان را به نمایش بگذارد، از سطوح بالاتر عملکرد پشتیبانی کند و به افراد کمک کند تا به اهداف خود برسند. توضیحات او را در مورد فرآیند کار با مشتریان بخوانید تا یاد بگیرید چگونه مربی بهتری شوید.

 

 

عادت مربیگری: کمتر بگویید، بیشتر بپرسید و راه هدایت خود را برای همیشه تغییر دهید

عادت کوچینگ : کمتر بگویید، بیشتر بپرسید و راه هدایت خود را برای همیشه تغییر دهید

نویسنده: Michael Bungay Stanier

کتاب آقای استانیر یک راهنمای عملی و غیرمعمول برای مربیگری است که با هدف کمک به افراد به طور منظم‌تر در محل کار مربیگری می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تلاش کمتری صرف کنند و تأثیر مثبت بیشتری در انجام این کار داشته باشند. او هفت دسته سوال را آموزش می دهد که به مدیران کمک می کند راحت تر به نتیجه برسند:

  • سوال عالی مکالمات را متمرکز نگه می دارد
  • سوال Kickstart نکته اصلی را پیدا می کند
  • سوال یادگیری به کارکنان کمک می کند تا از مربیگری بیشتر بهره ببرند
  • سوال تنبل و سوال استراتژیک به شما کمک می کند در زمان صرفه جویی کنید
  • سؤال Focus و The Foundation به شما کمک می کنند تا مشکل اصلی را پیدا کنید

نویسنده تحقیقات علمی، شوخ طبعی و توصیه های عملی را ارائه می دهد.

 

 

مدیریت خروجی بالا

مدیریت خروجی بالا

نویسنده: اندرو اس. گروو

مدیر عامل سابق اینتل فلسفه خود را برای مدیریت افراد در تقریباً هر محیط سازمانی، چه مشاور، مدیر بخش، معلم، مدیر اجرایی، موسس یا کار در نقش تجاری دیگری به اشتراک می گذارد. این کتاب ایده های عملی برای مدیریت یک شرکت یا ایجاد یک تیم کوچک موثرتر می دهد. نحوه ایجاد انگیزه در کارکنان را توضیح می دهد و از مطالعات موردی واقعی برای واضح و روشن کردن ایده ها استفاده می کند. بسیاری از خوانندگان، از جمله کارآفرینان سیلیکون ولی، از این کتاب برای بهبود محل کار خود استفاده کرده اند.

 

 

تغییر در شغل: توسعه رهبران برای یک دنیای پیچیده

تغییر در شغل: توسعه رهبران برای یک دنیای پیچیده

نویسنده: جنیفر گاروی برگر

این نویسنده با کاوش در تئوری های مهم توسعه و رشد انسانی، چگونگی هدایت افراد را در هر موقعیتی توضیح می دهد. او همچنین از مطالعات موردی عملی برای آموزش اصول اساسی رهبری استفاده می کند. پس از یادگیری این ایده ها، باید بتوانید اعضای تیم خود را به بازیگران موثرتری تبدیل کنید و تیم خود را در هر شرایطی سازگارتر کنید. این ایده‌ها می‌توانند به شما کمک کنند اگر یک بخش را رهبری می‌کنید، در بخش منابع انسانی کار می‌کنید، فقط می‌خواهید در نقش شغلی خود به اوج عملکرد برسید، یا می‌خواهید مربیگری را بهتر یاد بگیرید.

 

 

عادت های ساده برای زمان های پیچیده: تمرین های قدرتمند برای رهبران

عادت های ساده برای زمان های پیچیده: تمرین های قدرتمند برای رهبران

نویسندگان: جنیفر گاروی برگر و کیت جانستون

این کتاب ابتکاری سه تکنیک را برای مواجهه با موقعیت‌هایی که در آن عوامل بسیاری ناشناخته هستند، به ویژه زمانی که به نظر نمی‌رسد روش‌های سنتی رهبری کارآمد هستند، آموزش می‌دهد. این به شما یاد می دهد که کل سیستم کسب و کار خود را به وضوح ببینید، سوالات بهتری بپرسید و دیدگاه های اضافی را در هر شرایطی درک کنید. همچنین یاد خواهید گرفت که خودتان، نقش خود و بازار را بهتر درک کنید. تبدیل این ایده های ساده به عادت به شما توانایی حل مشکل بیشتری برای چالش های تجاری دشوار و تکراری می دهد.

 

 

تفکر، سریع و آهسته

تفکر، سریع و آهسته

نویسنده: دانیل کانمن

این کتاب که پرفروش‌ترین و برنده جوایز متعدد است، می‌آموزد که انسان‌ها دو سیستم تفکر دارند: یک سیستم سریع، شهودی و یک سیستم کندتر و منطقی‌تر. این نویسنده برنده جایزه نوبل نشان می‌دهد که اعتماد به نفس بیش از حد به استراتژی‌های شرکتی چقدر آسان است و چگونه سوگیری‌های ما تصمیمات ما را شکل می‌دهند. او بسیاری از جنبه های تجارت و زندگی را از طریق تئوری خود درباره این دو سیستم تفکر توضیح می دهد و در نهایت به ما می آموزد که چگونه از توانایی های شهودی و تفکر منطقی خود به بهترین شکل استفاده کنیم.

 

 

تفکر جعبه سیاه: دستاوردهای حاشیه ای و رازهای عملکرد بالا

تفکر جعبه سیاه: دستاوردهای حاشیه ای و رازهای عملکرد بالا

نویسنده: متیو سید

این کتاب می تواند به هر کسی در هر صنعتی کمک کند از اشتباهات خود بیاموزد و از آنها به نفع خود استفاده کند. متیو سید، روزنامه‌نگار و نویسنده پرفروش و برنده جوایز، از طریق داستان‌های شگفت‌انگیز زندگی واقعی توضیح می‌دهد که چگونه بسیاری از افراد و شرکت‌ها از شکست درس گرفته‌اند و بسیار موفق‌تر شده‌اند. این کتاب درس های عملی برای بهتر شدن در اندیشیدن به اشتباهات به عنوان فرصت و کاوش عمیق در هر شکست برای یافتن درس های موفقیت می آموزد. این کتاب نحوه تمرین این عادات را به عنوان بخشی از استراتژی کلی خود می آموزد و به عنوان یک مربی می توانید به رهبران آموزش دهید که از این طرز فکر استفاده کنند.

 

 

ذهنیت: روانشناسی جدید موفقیت

ذهنیت: روانشناسی جدید موفقیت

نویسنده: کارول اس. دوک

این کتاب، که میلیون‌ها نفر را تحت تأثیر قرار داده است، می‌تواند به شما کمک کند تا درس‌های مهم داشتن ذهنیت بهتر را درک کنید، چیزی که می‌توانید به افرادی که مربی آنها هستید نیز منتقل کنید. نویسنده با استفاده از دهه‌ها تحقیق روان‌شناختی، طرز فکر رشد را به اشکال موفقیت در تقریباً همه انواع فعالیت‌ها مرتبط می‌کند. می‌توانید از این ایده‌ها برای کمک به کارمندان برای انجام کارهای بیشتر از آنچه که فکر می‌کردند استفاده کنید و فرهنگ بهتری برای کسب‌وکارتان ایجاد کنید. این کتاب می تواند هم موفقیت را افزایش دهد و هم زندگی را بهبود بخشد.

 

 

کدام کتاب کوچینگ عملکرد بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد؟

برای اینکه تصمیم بگیرید از کجا شروع کنید، از خود بپرسید که کدام یک از این کتاب ها برای شما جالب تر به نظر می رسد و در مراحل توسعه به عنوان مربی در کجا هستید. اگر تازه شروع به کار کرده اید، ممکن است بخواهید روی یک کتاب مربیگری عملکرد تمرکز کنید که اصولی را آموزش می دهد، مانند کوچینگ برای نتایج – اما به خاطر داشته باشید که این کتاب همچنین می تواند مهارت ها و نتایج مربیگری را حتی با سابقه ترین رهبران نیز ارتقا دهد. .

هر یک از این کتاب ها می توانند شیوه های مربیگری و مربیگری شما را به نحوی بهبود بخشند. برای کشف اینکه چگونه می‌توانید به دیگران کمک کنید تا عملکرد بهتری داشته باشند و انسان‌هایی خوش‌نظم‌تر شوند، فوراً یکی از این کتاب‌ها را به فهرست خواندن خود اضافه کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =