مدیریت فعالیتی است که با هدایت منابع انسانی و فیزیکی به منظور دستیابی به اهداف سازمانی سروکار دارد. ماهیت مدیریت را می توان به صورت زیر برجسته کرد:

 

  1. مدیریت هدف گرا است: موفقیت هر فعالیت مدیریتی با دستیابی به اهداف یا اهداف از پیش تعیین شده ارزیابی می شود. مدیریت یک فعالیت هدفمند است. ابزاری است که به استفاده از منابع انسانی و فیزیکی برای تحقق اهداف از پیش تعیین شده کمک می کند. به عنوان مثال، هدف یک بنگاه اقتصادی، رضایت حداکثری مصرف کننده از طریق تولید کالاهای با کیفیت و با قیمت مناسب است. این امر می تواند با به کارگیری افراد کارآمد و استفاده بهتر از منابع کمیاب محقق شود.
  2. مدیریت منابع انسانی، فیزیکی و مالی را یکپارچه می کند: در یک سازمان، انسان ها با منابع غیر انسانی مانند ماشین ها کار می کنند. مواد، دارایی‌های مالی، ساختمان‌ها و غیره. مدیریت تلاش‌های انسانی را با آن منابع ادغام می‌کند. باعث هماهنگی بین منابع انسانی، فیزیکی و مالی می شود.
  3. مدیریت مستمر است: مدیریت یک فرآیند مداوم است. این شامل رسیدگی مداوم به مشکلات و مسائل است. به شناسایی مشکل و اتخاذ اقدامات مناسب برای حل آن می پردازد. به عنوان مثال هدف یک شرکت حداکثر تولید است. برای دستیابی به این هدف باید سیاست‌های مختلفی در نظر گرفته شود، اما این پایان کار نیست. بازاریابی و تبلیغات نیز قرار است انجام شود. برای این، سیاست ها باید دوباره تنظیم شوند. از این رو این یک روند مداوم است.
  4. مديريت فراگير است: مديريت در همه انواع سازمانها اعم از سياسي، اجتماعي، فرهنگي و تجاري مورد نياز است، زيرا تلاشهاي مختلف را به سمت هدفي مشخص كمك مي كند و هدايت مي كند. بنابراین باشگاه ها، بیمارستان ها، احزاب سیاسی، کالج ها، بیمارستان ها، شرکت های تجاری همگی نیازمند مدیریت هستند. زمانی که بیش از یک نفر برای یک هدف مشترک کار می کنند، مدیریت ضروری است. چه یک شرکت تجاری کوچک که ممکن است در تجارت مشغول باشد یا یک شرکت بزرگ مانند تاتا آهن و فولاد، مدیریت در همه جا صرف نظر از اندازه یا نوع فعالیت مورد نیاز است.
  5. مدیریت یک فعالیت گروهی است: مدیریت بسیار کمتر به تلاش های فردی توجه دارد. بیشتر به گروه ها مربوط می شود. این شامل استفاده از تلاش گروهی برای دستیابی به هدف از پیش تعیین شده مدیریت ABC & Co است.

 

بدون نظر

پاسخ دهید