کسب و کار بازاریابی چند سطحی فرصتی عالی برای ایجاد درآمد دوم یا درآمد و حرفه ای پایدار برای همه بدون خطرات معمولاً مرتبط با مشاغل و بدون هیچ گونه سرمایه گذاری قابل توجهی ارائه می دهد.

اگر انتخاب کرده اید که به شبکه MLM بپیوندید و یک توزیع کننده شوید، باید همه چیز را در مورد مفهوم MLM، نحوه کار تجارت و غیره بدانید. آموزش فروش و همچنین در مورد محصول و توزیع و غیره را که توسط توزیع کننده حامی خود ارائه می شود، خواهید دید. و شرکتی که به آن ملحق می شوید.

بازاریابی چند سطحی یک تجارت قانونی است و در سرتاسر جهان در حال رشد فوق العاده است . بازاریابی چند سطحی به عنوان یک مفهوم منشأ اخیر دارد و منشاء و تاریخچه خود را مدیون شرکت های معروف Amway، Nutralite و Shaklee است که این مفهوم را در اوایل دهه 1950 آغاز کردند. امروزه بسیاری از برندهای برتر مانند Avon، Oriflame، Tupperware و بسیاری دیگر وجود دارند که به لطف مفهوم بازاریابی چند سطحی به تجارت جهانی تبدیل شده اند.

اگر تاریخچه بازاریابی چند سطحی و ریشه های آن را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که در زمان های اولیه این مفهوم کاملا مبهم و با ابهامات زیادی احاطه شده بود. عدم شفافیت در توزیع، در طرح درآمد یا سود وجود داشت و مهمتر از آن این طرح مشابه طرح های فروش هرمی تلقی می شد. طرح‌های فروش هرمی چیزی جز کلاهبرداری نبوده و نیست که مردم را با وعده‌ها فریب می‌دهد و برای کسب درآمد سریع توسط مروجین این طرح طراحی شده است. برخی از معروف‌ترین طرح‌های فروش هرمی که ماهیت متقلبانه خود را نشان داد و منجر به تصویب قوانین شد، طرح‌های «طرح زنجیره بی‌پایان» و «باشگاه هرمی» بودند.

هنگامی که طرح‌های هرمی از بین رفت، دولت‌ها در اکثر کشورها برای شناسایی و تمایز بین «فروش هرمی» و «بازاریابی چند سطحی» قدم‌های زیادی برمی‌دارند. در حالی که MLM تحت قانون شیوه‌های تجارت منصفانه دولت‌ها قرار گرفته است و از این رو تضمین‌هایی برای مصرف‌کننده ارائه می‌شود، فروش هرمی نیز مشمول مقررات قانون فروش هرمی است که توسط دولت‌های فدرال تصویب شده است.

بازاریابی چند سطحی امروزه تحت قانون تجارت منصفانه و در هر کشور علاوه بر قانون و مقررات تصویب شده توسط دولت فدرال، تحت پوشش قرار می گیرد. ایالت ها قوانین و مقررات MLM خود را دارند. اجرای مقررات مورد توجه دولت های ایالتی در همه ایالت ها است.

قبل از اینکه به عنوان یک توزیع کننده تحت هر طرح بازاریابی چند سطحی ارائه شده توسط هر شرکتی ثبت نام کنید، مهم است که قوانین و قوانین و اقدامات نظارتی را که توسط دولت تعیین شده است را دنبال کنید . چنین دانشی به شما کمک می کند تا از خود محافظت کنید و تجارت خود را از نظر اخلاقی و قانونی بدون وارد شدن به هیچ گونه مشکلی پیش ببرید. رعایت قوانین الزامی است و به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را در درازمدت بر پایه سنگی محکم بسازید.

قبل از امضای هر قرارداد توزیع کننده، مهم است که همان را با توجه به جنبه های قانونی و نظارتی مطالعه کنید و نظر حقوقی را در مورد آن کسب کنید. تحت هیچ ادعایی قرار نگیرید که وعده بازدهی بالا را می دهد و شما را وادار به خرید و موجودی انبار می کند یا از طرف شما چنین تعهداتی را مطالبه می کند. به یاد داشته باشید MLM یک فرصت تجاری مشروع است و برای به دست آوردن پاداش باید زمان، تمرکز و انرژی خود را سرمایه گذاری کنید و سخت کار کنید.

همه شرکت های بازاریابی چند سطحی در کشورهای مربوطه خود عضو انجمن فروش مستقیم هستند. هر یک از این DSA قوانین رفتار و شیوه های تجاری اخلاقی را برای اعضای خود وضع کرده اند. تمامی شرکت های عضو موظف به رعایت قوانین هستند. بررسی کنید که آیا شرکتی که با آن سر و کار دارید عضو DSA است یا خیر و قوانین و مقررات DSA را رعایت کنید.

آگاهی از جنبه های حقوقی تجارت، دانش صنعت و شیوه های تجاری، دانش شما را افزایش می دهد و شما را به یک مدیر اجرایی بهتر و سالم تبدیل می کند. این دانش نه تنها به شما کمک می‌کند تا کسب‌وکار خود را روی پایه‌های محکم بسازید، بلکه به شما کمک می‌کند دیدگاه درستی داشته باشید و نظر مشتریان بالقوه خود را نیز تغییر دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =