کوچینگ فروش

کوچینگ حرفه ای: هر آنچه که باید در سال 2024 بدانید

کوچینگ حرفه ای: هر آنچه که باید در سال 2022بدانید.بسیاری از سازمان‌ها با بازاری غیرقابل پیش‌بینی مواجه هستند که به مدیریت تغییر سریع و استراتژی‌ها و راه‌حل‌های منسجم برای تسریع انتقال تدریجی به سمت تبدیل دیجیتال به تجهیزات برتر نیاز دارد. همراه با هدایت تیم ها از طریق یک فرآیند مدیریت تغییرات سریع و روان، مدیران این چالش را نیز دارند که یاد بگیرند چگونه به تعامل و توسعه تیم های کاملاً از راه دور ادامه دهند.

در همان زمان، انجماد استخدام و افزایش تقاضا برای استعدادهای دیجیتال، شرکای تجاری منابع انسانی و مدیران L&D را برای توسعه برنامه‌های یادگیری و توسعه که می‌توانند استعدادهای جدید را همراهی کنند و با برنامه‌های تحرک داخلی مؤثرتر مربی استعدادهای موجود باشند، تحت فشار قرار می‌دهد.

مربیگری حرفه ای یا اجرایی مدتی است که توسط مشاغل، رهبران و تیم ها به کار گرفته شده است و به طور مداوم در هر دوره متوالی تکامل یافته است. و در محیط کاری پیچیده و به سرعت در حال تغییری که اکنون با آن روبرو هستیم، مربیگری حرفه ای بیش از هر زمان دیگری محبوب شده است.

به همین دلیل است که ما این راهنمای استفاده آسان را برای مدیران، تیم‌ها و رهبران جمع‌آوری کرده‌ایم تا اصول مربیگری حرفه‌ای را درک کنند و چگونه می‌توانند از مزایای آن بهره ببرند.

کتاب کوچینگ برای مدیران

محتوا

کوچینگ حرفه ای چیست؟ 

هنگامی که مربیگری حرفه ای به درستی انجام شود، جزء مخفی مدیران L&D و شرکای تجاری منابع انسانی بوده است که از آن برای توسعه استعدادهای کلیدی، مشارکت و حفظ مجریان برتر و شکل دادن رهبران موثر استفاده می کنند، که به نوبه خود مهارت های مورد نیاز برای توسعه تیم های با عملکرد بالا را دارند.

اما، حتی اگر همه ما با اصطلاح مربیگری حرفه ای آشنا باشیم… دقیقاً چیست؟

فدراسیون بین المللی مربیگری توصیف مربیگری حرفه ای به عنوان فرایند “همکاری با مشتریان در یک فرایند فکری و خلاق است که الهام بخش آنها به حداکثر رساندن پتانسیل شخصی و حرفه ای خود را .” در دنیای تجارت، این یک همکاری است که از طریق آن کارمندان و مدیران می توانند مهارت های جدیدی را توسعه دهند، مسیر شغلی روشنی ایجاد کنند و عملکرد خود را با کمک یک مربی معتبر بهبود بخشند.

قالب‌های مختلف مربیگری وجود دارد که می‌توان از بین آنها یکی را انتخاب کرد: مربیگری گروهی، مربیگری یک به یک، و حتی مربیگری آنلاین در مقابل مربیگری آفلاین.

یک تمایز در قالب های کوچینگ، بین کوچینگ فردی و کوچینگ جمعی یا گروهی است. تفاوت بین این دو واقعا بستگی به هدفی دارد که می خواهید به آن برسید.

اگر می خواهید به یک فرد با عملکرد بالا، یک مدیر جدید یا یک مدیر اجرایی کمک کنید یا مهارت های نرم خود را بهبود بخشد یا بر مشکلات خاصی که در محل کار با آن مواجه هستند غلبه کند، مربیگری فردی بهترین است. به خصوص در موقعیت دوم، شما می خواهید که فرد احساس راحتی کند و برای تغییر آماده باشد. این فقط در یک تنظیم 1 به 1 قابل دستیابی است.

اگر می‌خواهید با موفقیت تغییر گسترده‌تری را در سازمان خود ایجاد کنید، چه در حال گذراندن یک دوره گذار سازمانی باشید یا بخواهید تنوع و شمول را در سراسر سازمان خود بهبود بخشید، کوچینگ جمعی به شما کمک می‌کند نگرش‌ها و ذهنیت‌ها را در همان جهت شکل دهید.

در بخش: چه زمانی سازمان شما به کوچینگ حرفه ای نیاز دارد، بیشتر به اهداف مختلف کوچینگ حرفه ای خواهیم پرداخت؟

اما، چه 1-به-1 باشد و چه در یک گروه جمعی، این فرآیند به ندرت از هدف و تعریف اصلی مربیگری حرفه ای کسب و کار – که به حداکثر رساندن پتانسیل از طریق یک فرآیند فکری و خلاقانه است – منحرف می شود.

هر سبک کوچینگ به نیازها و اهداف کسب و کار یا فردی که به دنبال آن هستند بستگی دارد، با این حال، اگر یک تیم یا کسب و کار از راه دور کار می کند، گزینه واضح، کوچینگ دیجیتال است.

کتاب کوچینگ مدیران 11

چه کوچینگ حرفه ای نیست

 

در حالی که تعریف ارائه شده توسط ICF ساده است و ایده کوچینگ حرفه ای ممکن است واضح به نظر برسد، اغلب توسط کسانی که آن را با سایر اشکال کوچینگ اشتباه می گیرند، سوء تفاهم و سوء تعبیر می شود.

ابتدا، توضیح این نکته مهم است که کوچینگ حرفه ای یک کوچینگ شخصی نیست. مربیگری شخصی برای کسانی است که در زندگی خصوصی خود به آن نیاز دارند، حتی اگر گاهی اوقات رویکرد آنها به کار را نیز شامل شود. از سوی دیگر، یک کوچ تجاری تنها در چارچوب یک سازمان حرفه ای و اهداف ذاتی آن شرکت مداخله می کند.

کوچینگ حرفه ای درمان نیست – کوچ برخلاف یک درمانگر برای تجویز چیزی نیست، بلکه برای کمک به تسهیل روند کار و دستیابی به اهداف به روشی بهتر است.

در نهایت، مربیگری حرفه ای آموزش نیست. این یک تصور غلط رایج است. آموزش به این معناست که یک مربی مقداری دانش را به اشتراک می گذارد و آموزش می دهد و سپس دانش آموز باید برای تسلط و یادگیری آن تمرین کند یا آموزش دهد. با این حال، در کوچینگ کسب و کار حرفه ای، کوچ با مشتری یا مشتریان همکاری می کند تا به آنها کمک کند تا به روش های خود پیشرفت کنند.

کوچینگ حرفه ای برای چه کسانی مناسب است؟

مدیران اجرایی

 

کوچینگ اجرایی شاید یکی از رایج ترین شیوه ها در سازمان ها باشد. چرا اینطور است؟ خوب، حتی اگر شما یک عملکرد برتر در حوزه کاری خود و حتی یک مدیر عالی باشید، زمانی که به سطح اجرایی رسیدید، سهام به طور قابل توجهی تغییر می کند.

در سطح اجرایی، شما مسئولیت مدیریت یک تیم بزرگ یا یک بخش را بر عهده دارید و مسئول موفقیت ها و شکست های آن هستید. این می تواند استرس و اضطراب بیشتری ایجاد کند که اغلب می تواند باعث پیشرفت و اقدام شود.

به همین دلیل است که مربیان اجرایی معمولاً بر کمک به مشتریان خود تمرکز می کنند تا سطوح خودآگاهی را باز کنند، اهداف خود را تعریف کنند، به پیشرفت اهداف خود کمک کنند و در نهایت آنها را قادر می سازند تا به پتانسیل کامل خود دست یابند، در حالی که سازمان را در مسیر درست هدایت می کنند.

 

مدیریت میانی

 

خط لوله رهبری شما برای ایجاد یک سیستم موثر و معقول برای شناسایی نامزدهای با استعداد با پتانسیل رشد در سازمان بسیار مهم است. با این حال، طبق یک مطالعه توسط Deloitte، 86٪ از رهبران منابع انسانی باور ندارند که خط لوله رهبری مناسبی دارند.

مدیریت میانی شاید مهم ترین، اما اغلب نادیده گرفته ترین بخش در بسیاری از سازمان ها باشد. این مدیران وظیفه نظارت و توسعه تیم‌های با عملکرد بالا را دارند، اما زمانی که خودشان به کمک نیاز دارند به کجا می‌روند؟ یا زمانی که آنها قادر به آموزش کارکنان جوان برای حفظ سطح بالایی از بهره وری و عملکرد نیستند؟

تمرکز زیادی روی ارتقاء مهارت و توسعه کارکنان ارشد یا کارگران خط مقدم برای افزایش بهره وری وجود دارد، اما اطمینان از اینکه مدیریت میانی نیز برای رسیدگی به سختی های شغلی مجهز باشد، از اهمیت حیاتی برخوردار است.

برای هر کسب‌وکار یا سازمانی، مربیگری مدیریت میانی می‌تواند خط لوله استعدادها را تقویت کند و افراد توانمندتری را برای رشد در شرکت آماده کند، و در عین حال مطمئن شود که اهداف شرکت برآورده می‌شوند.

کارمندان و افراد کلیدی

 

هر کسب‌وکاری می‌خواهد کارکنانش در بهترین سطح خود عمل کنند. این چیزهای وحیانی نیست، در چنین بازار رقابتی صرفاً یک ضرورت است. کارمندان کوچینگ می تواند آنها را با چشم انداز شرکت هماهنگ کند، بهره وری آنها را افزایش دهد، به آنها اجازه دهد وظایف بیشتری را بر عهده بگیرند و آنها را قادر سازد تا کارآمدتر کار کنند.

همچنین برای هر کسب و کاری، ارائه مربیگری حرفه ای به همه کارکنان خود، از خط مقدم تا بالاترین، یک سرمایه گذاری مناسب است. مربیان حرفه ای می توانند به کارکنان کمک کنند تا مهارت های نرم مورد نیاز برای انجام وظایف خود را در بالاترین سطوح خود تسلط دهند و آنها را تشویق کنند تا ابتکار عمل و مسئولیت های بیشتری را برای خود بر عهده بگیرند.

مربیگری حرفه ای

چه زمانی سازمان شما به مربیگری حرفه ای نیاز دارد؟

مدیریت تغییر

 

تحقیقات مک کینزی و شرکت نشان می دهد که 70 درصد از سرمایه گذاری های مدیریت تغییر با شکست مواجه می شوند. دلایل متعددی برای این وجود دارد، اما بدون شک، یکی از مؤلفه‌های کلیدی که برای یک تحول موفق به آن نیاز دارید، سفیران تغییر در سطح مدیریت میانی هستند که می‌توانند به تیم‌ها انگیزه داده و تغییرات را از پایین به بالا ایجاد کنند.

با این حال، اکثر مردم تجربه ای ندارند که «عامل تغییر» باشند. و بسته به میزان ریشه‌داری رویه‌های شرکت شما، این می‌تواند حتی سخت‌تر از آن چیزی باشد که انتظار می‌رود. این امر به ویژه هنگامی که در یک سازمان بزرگتر کار می کنید که به گروه بزرگی از عوامل تغییر نیاز دارد تا به سمت یک رویکرد هماهنگ کار کنند، صادق است.

 

توسعه مهارت های نرم

 

مهارت های نرم همیشه برای توسعه رهبران موثر ضروری بوده است. اما امروزه، با گسترش تیم‌ها و کار کردن از خانه، آنها حتی مهم‌تر از همیشه هستند. مدیران در حال حاضر با چالش‌های جدیدی از راه‌اندازی هموار خطوط ارتباطی گرفته تا حفظ روحیه تیمی جذاب آنلاین مواجه هستند.

همانطور که مفاهیم جدیدی مانند “خستگی زوم” ظهور می کند و والدین برای ایجاد تعادل بین کار و زندگی خانوادگی در خانه تلاش می کنند، مدیران باید به عنوان رهبرانی که در این مواقع نامطمئن راهنمایی می کنند، قدم بردارند.

 

مسیر شغلی / تحرک

 

در حالی که بسیاری بر جذب و استخدام استعدادهای جدید متمرکز هستند، حفظ و تحرک داخلی گهگاه به ضرر سازمان نادیده گرفته می شود. همانطور که قبلا ذکر شد، سرمایه گذاری در خط لوله استعدادهای خود و مربیگری کارکنان فعلی می تواند سازمان شما را از درون حمایت کند.

اطمینان از اینکه استعدادهای موجود در سازمان شما به درستی هدایت، مدیریت و هدایت می‌شوند، تضمین می‌کند که این کارکنان فرهنگ شرکت را به روش صحیح تجسم می‌دهند و به نوبه خود به رشد شرکت کمک می‌کنند.

آموزش تنوع

 

سازمان‌های بیشتری نیاز به ایجاد فرهنگ‌های شرکتی متنوع‌تر و فراگیرتر را درک می‌کنند. سوگیری ناخودآگاه، حساسیت و هنجارهای سنتی برای مدت طولانی بسیاری از مشاغل را از استخدام یا آموزش افراد با پیشینه ها، فرهنگ ها، قومیت ها و جنسیت های مختلف باز داشته است.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که زنان و کارمندان از پیشینه های اقلیت فرصت کمتری برای مربیگری و توسعه حرفه ای دریافت می کنند، به این معنی که تیم های اجرایی و رهبری تا حد زیادی همگن هستند. به عنوان مثال، طبق یک مطالعه توسط Deloitte، زنان و اقلیت‌ها هنوز تنها 35 درصد از موقعیت‌های سطح C را در Fortune 500 دارند .

چه بخواهید به تیم رهبری خود کمک کنید تا چالش‌های جدید را در آغوش بکشد، با تجربیات جدید سازگار شود و گروهی متنوع‌تر از افراد را با خود همراه کند، یا به سادگی می‌خواهید فرصت‌های توسعه حرفه‌ای را به‌طور خاص برای استعدادهای مختلف ایجاد کنید، مربیگری حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند.

چگونه یک مربی حرفه ای مناسب برای سازمان خود پیدا کنید:

وقتی تصمیم گرفتید که شما یا کسب و کارتان می‌توانید از کوچینگ حرفه‌ای استفاده کنید، مهم است که وقت بگذارید و به درستی درک کنید که به چه نوع کوچینگی نیاز دارید و مربی یا پلتفرم مربیگری مناسب را برای به دست آوردن نتایج مورد نظر خود بررسی کنید.

در اینجا یک راهنمای گام به گام برای کمک به انتخاب مربی حرفه ای مناسب آورده شده است:

1. تصمیم بگیرید که کدام فرمت کوچینگ برای شما یا شرکت شما بهترین کار را دارد

 

اولین قدم این است که تصمیم بگیرید چگونه می خواهید از کوچینگ حرفه ای استفاده کنید و تعیین کنید که چگونه می خواهید آن کوچینگ انجام شود. برای مثال، اگر می‌خواهید از یک تیم یا چندین تیم که روی یک پروژه بزرگ کار می‌کنند، بیشترین بهره را ببرید، احتمالاً فرمت کوچینگ گروهی بهترین گزینه خواهد بود، زیرا از مهارت‌ها و تجربیات گروه استفاده می‌کند و منابع را برای یافتن ادغام می‌کند. بهترین راه برای همکاری

اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از خود یا یک فرد کلیدی در سازمانتان ببرید، مربیگری فردی برجسته خواهد بود، زیرا بر بهبود فرد و درک نحوه کار آنها به گونه‌ای تمرکز می‌کند که به بهترین نحو عمل کنند.

اکنون، اگر همه کارمندان شما از راه دور کار می کنند، انتخاب طبیعی برای مربیگری حرفه ای انجام آن به صورت آنلاین خواهد بود. این برای کارگران از راه دور بهترین است زیرا مربیگری آنلاین اغلب منعطف است و مطابق با برنامه های هر فرد است.

2. به دنبال فردی با تجربه/گواهینامه مناسب باشید

 

این ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما در دنیایی مملو از شارلاتان‌ها، صنعت مربیگری حرفه‌ای گاهی توسط آن دسته از تمرین‌کنندگانی که فاقد گواهینامه‌ها، دانش و تجربیات مناسب برای مربیگری مناسب شما یا کارمندانتان هستند، مخدوش شده است.

در واقع، نمونه‌های زیادی از کوچینگ حرفه‌ای وجود دارد که از بین رفته‌اند. برخی از این «مربی‌ها» درک یا آموزش لازم برای رسیدگی به سختی‌های آموزش روان‌شناختی مناسب را ندارند. وقتی این کار را نمی کنند، این مربیان در واقع مشکلات واقعی را درمان نکرده اند یا مشتریان خود را به روش های صحیح مربیگری نکرده اند تا کارمندان بهتر و شادتر شوند.

در عوض، آنچه دیده شده است، مواردی است که در آنها این مربیان نامناسب در نهایت با درمان علائم به جای علل، رفتارهای منفی را در مشتریان خود تقویت می کنند. و اگر این مشتری در یک موقعیت مدیریتی سطح C یا بالاتر باشد، این می تواند عواقب ناگواری برای کل سازمان داشته باشد.

بنابراین، مطمئن شوید که وقتی به دنبال یک مربی حرفه‌ای هستید، برای انجام تحقیقات خود وقت بگذارید و مطمئن شوید که آنها اعتبار مناسب برای این کار را دارند.

 

3. ایده ای در مورد آنچه می خواهید بهبود دهید داشته باشید

 

به راحتی می توان گفت که می خواهید یک مربی حرفه ای وارد شود و به افراد و کسب و کار شما کمک کند تا به پتانسیل کامل خود برسند، اما اگر دقیقاً نمی دانید چه چیزی را می خواهید بهبود دهید یا کجا می خواهید پیشرفت را مشاهده کنید، ممکن است به پایان برسانید. پول و زمان خود را هدر دهید

به همین دلیل بسیار مهم است که ارزیابی کنید که می‌خواهید از خدمات یا پلتفرم‌های مربیگری حرفه‌ای به دست آورید – آیا می‌خواهید افراد کلیدی را آموزش دهید؟ یا برای یک تغییر سازمانی آماده شوید؟ فقط در مورد نیازهای خود صادق باشید و سپس بر اساس آن انتخاب کنید.

 

4. ببینید آیا مناسب است یا خیر

 

در نهایت، رویکردی یکسان برای مربیگری حرفه ای وجود ندارد، گاهی اوقات یک کوچ و یک مشتری به سادگی ژل نمی کنند و اهداف شما برآورده نمی شوند. اما نگران نباشید. این فقط بخشی از فرآیند است.

به مربی حرفه ای خود یک دوره آزمایشی بدهید، اثربخشی نتایج آنها را بسنجید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید ادامه دهید یا مسیر را تغییر دهید. انتخاب همیشه با شماست.

افکار نهایی

کوچینگ حرفه ای می تواند برای شما یا کسب و کارتان یک موهبت باشد و به شما کمک کند پتانسیل های بالقوه خود را باز کنید و بیشترین بهره را از نیروی کار با استعداد خود ببرید. فقط به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب مربی حرفه ای خود هوشیار و آگاه باشید و برای درک واقعی آنچه نیاز دارید وقت بگذارید. به این ترتیب شانس موفقیت خود را افزایش خواهید داد – اما تا به حال این را می دانید!

با این راهنما پیش بروید و کوچ، مدل یا برنامه کوچینگ حرفه ای را پیدا کنید که برای شما مناسب است و از این روند در طول مسیر لذت ببرید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =