10 تا از بهترین سوالات کوچینگ

حل تعارض

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ :من عاشق سوالات هستم – آنها سنگ بنای مربیگری عالی هستند. مردم اغلب به دنبال بهترین سؤالات مربیگری برای پرسیدن هستند، اما این فقط خود سؤالات نیست – بلکه در مورد پرسیدن سؤال مناسب در زمان مناسب به روش صحیح است . و این یک موضوع دیگر است!

با این حال، سوالات عالی، بخشی از جعبه ابزار ما شوید – با بهترین سوالات مربیگری که برای موقعیت مناسب انتخاب شده اند. در زیر 10 (با چند جایزه) از سوالات مربیگری مورد علاقه خود را به اشتراک می گذارم، به علاوه زمانی که از آنها استفاده می کنم.

من همچنین دوست دارم برخی از بهترین سوالات مربیگری شما را بشنوم – فقط در زیر با شما نظر دهید!

در اینجا 10 مورد از بهترین سوالات مربیگری من در تمام دوران آمده است!

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ:

 1. دوست دارید تا پایان این جلسه به چه چیزی دست پیدا کنید؟
  من این (یا نسخه ای از آن) را در ابتدای هر جلسه مربیگری می پرسم. به این ترتیب، هم مشتری و هم من در مورد کاری که روی آن کار می‌کنیم واضح هستیم – که ما را در مسیر حرکت نگه می‌دارد و اطمینان می‌دهد که مشتری احساس می‌کند ارزش زیادی از مربی دریافت می‌کند!

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ

 1. در حال حاضر چه چیزی در زندگی شما گم شده است؟
  این سوال به طرز فریبنده ای ساده – و قدرتمند است. همه ما این روزها خیلی مشغول هستیم و همه چیز را با هم نگه می داریم… این سوال اغلب به نیازهای برآورده نشده اشاره می کند – و می تواند به یک درس قدرتمند تبدیل شود، زیرا به مشتریانمان کمک می کنیم تا مسئولیت برآوردن نیازهای خود را بر عهده بگیرند…
  نکته: من همچنین این سوالات را دوست دارید، “چه چیزی را در زندگی خود بیشتر دوست دارید؟” به دنبال آن “چه چیزی را کمتر دوست دارید؟”

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ:

 1. اگر بتوانید همین الان فقط یک چیز را تغییر دهید، آن چه می بودید؟
  زمانی که مشتری احساس می‌کند سرخورده است، یا نمی‌تواند موضوعی را انتخاب کند یا تمرکز کند، از آن استفاده کنید.

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ:

 1. به طور خاص چقدر می دانید که آن عمل/هدف را تکمیل کرده اید؟
  ممکن است یک سوال کسل کننده به نظر برسد، اما عدم وضوح دلیل اصلی عدم تکمیل اقدامات (و اهداف!) افراد است. درعوض به مشتریان خود کمک کنید تا یاد بگیرند که خاص باشند! زیرا زمانی که ما کاملاً واضح هستیم، شروع کردن به اقدامات آسان‌تر است، پیشرفت خود را مشاهده کنید (که بسیار عالی است) و بدانید چه زمانی باید جشن بگیرید!

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ:

 1. اولین (یا ساده ترین) قدمی که می توانید بردارید چیست؟
  هنگامی که با اهداف بزرگ سر و کار دارید، زمانی که مشتری احساس می کند غرق شده است یا در جزئیات غرق می شود یا نگران میزان کاری است که هدفش به دنبال دارد، استفاده کنید.
  نکته: من معمولاً بسته به هدف/مشتری «در هفته/ماه آینده» یا «فردا» را اضافه می‌کنم.

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ:

 1. چه چیزی را نمی خواهید از شما بپرسم؟
  پاسخ مشتریان شما به این سؤالات به حوزه ای اشاره دارد که از آنها اجتناب می کنند. روشن کردن این موضوع و مقابله با آن تقریباً همیشه یک لحظه قدرتمند در رابطه مربیگری ما است.
  نکته: این را با بازیگوشی بپرس!

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ:

 1. چگونه به شما خدمت می کند؟
  علاوه بر اینکه مستقیماً به رفتارهای خود خرابکارانه نگاه می کنیم، این سؤال همچنین می تواند راهنمای خوبی برای بررسی این موضوع باشد که چرا آنها ممکن است خودشان را خراب کنند. مردم اغلب زمانی خرابکاری می کنند که به طور کامل به قسمت های ترسناک تغییر یا مزایای تغییر نکردن اعتراف نکرده باشند. در کوچینگ، ما به این موضوع “سود ثانویه” مشتری می گوییم.
  نکته: سوال دیگری که باید بپرسید این است که “منفعت ماندن در همان جایی که هستید چیست؟”

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ:

 1. چگونه آن را جشن خواهید گرفت؟
  من این را فقط در مورد اهداف بزرگ نمی‌پرسم، بلکه پس از انجام یک عمل چالش‌برانگیز نیز می‌پرسم. جشن اغلب از دست می‌رود، نادیده گرفته می‌شود یا با عجله انجام می‌شود که به سمت مورد بعدی می‌رویم. اما بدون تصدیق، زندگی ما می تواند به راحتی تبدیل به “یکی پس از دیگری” شود.

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ:

 1. چه اشکالی دارد که در حال حاضر چگونه هستید؟ و شما کجا هستید عالی؟
  این را زمانی می‌پرسم که مشتری‌ها به جای ارزش‌گذاری در حال حاضر، روی بهتر/متفاوت بودن چیزها در آینده (زمانی که X/Y به دست آوردند) تثبیت شوند.
  نکته: این سوال را با ملایمت و جدیت بپرسید. اگر دوست دارید، می توانید آنچه را که به عنوان مربی آنها می بینید اضافه کنید، “زیرا من یک زن زیبا را در درون و بیرون می بینم که عمیقاً به X و Y اهمیت می دهد.”

10 تا از بهترین سوالات کوچینگ:

 1. بزرگترین برد شما در جلسه امروز چه بود؟
  من این را در پایان هر جلسه مربیگری می پرسم. این به مشتری کمک می کند تا در مورد مزایای کوچینگ فکر کند، ببیند کجا در حال یادگیری و رشد است و چه چیزی برای او اهمیت دارد. علاوه بر این که بدانم چه چیزی برای مشتریانم اهمیت بیشتری دارد، این سوال همچنین به من کمک کرد تا بفهمم چرا مردم در طول سال‌ها موضوعاتی را در بین مشتریان می‌بینم به سمت مربیگری می‌روند.

بدون نظر

پاسخ دهید