مردان از مریخ هستند، زنان از ناهید

اگر مرد هستید، پس حتماً یک بار گفته اید که این زنان بسیار عجیب هستند و اگر زن هستید، پس باید به مردان گفته باشید که چه چیزی را ندهید. حتماً بارها درباره دعوای زن و شوهر شنیده اید – یا – خودتان شخصیت آن دعوا خواهید بود. امروز سعی خواهیم کرد راه حلی برای همه این سوالات و اختلافات در کتاب “مردان از مریخ، زنان از زهره” جان گری پیدا کنیم.

اگر مرد هستید، آیا زنی را بسیار متفاوت از خودتان می بینید؟ و اگر زن هستید، آیا مردی کاملاً از سیاره دیگری پیدا می کنید؟ آیا می خواهید دلایل تفاوت بین زن و مرد را بفهمید؟

اگر این سوالات شما را آزار می دهد، تمام پاسخ های شما دقیقا در زیر آمده است. در چند دقیقه آینده، بیشتر این تردیدها برای همیشه از بین خواهند رفت.

امروز در مورد کتاب “مردان از مریخ هستند، زنان از زهره” بحث خواهیم کرد. این اثر توسط جان گری نوشته شده است. جان گری یک مشاور روابط، مدرس و نویسنده است. اگر نگران رابطه خود هستید، یا می خواهید روانشناسی مردان یا زنان را از نزدیک درک کنید، چگونه و چه تفاوتی بین آنها وجود دارد، پس این کتاب برای شما مناسب است.

چرا خلاصه را اینجا بخوانید؟

تبریک می گویم که چنین سوال بزرگی را پرسیده اید! به عنوان یک کتاب شناس، مشتاق خواندن کتاب، یادداشت برداری، به کار بردن آموزه های آنها و خلاصه کردن تأثیر آنها بر خودم هستم. اگر با کانال یوتیوب من – Club Books Readers آشنا هستید ، می‌دانید که چقدر عمیق در کتاب‌ها کاوش می‌کنم تا بهترین بینش را استخراج کنم. من همان سطح از بررسی دقیق را در مورد این کتاب اعمال کرده ام، و نتیجه خلاصه ای است که اکنون می خوانید. با وجود مقالات و وبلاگ های فراوان موجود، این کتاب ارزش توجه شما را دارد.

پس بیایید شروع کنیم…

پیشینه این کتاب

نویسنده تنها هفت روز قبل پدر شد. همسرش درد داشت. او به جای شوهرش از برادرش خواست که دارو بیاورد. او فراموش کرد دارو بیاورد و در نتیجه تمام روز از شدت درد گریه می کرد. هنگام غروب نویسنده به خانه اش رسید، او را دید که گریه می کند و او را سرزنش می کند.

نویسنده پرسید که چرا به او زنگ نزده است. همسرش گفت: از برادرت خواستم تبلت بیاورد، اما او فراموش کرد. نویسنده از زمانی که با او تماس نگرفت عصبانی شد و اکنون او را سرزنش می کند.

هر دو عصبانی بودند. وقتی نویسنده برای رفتن ایستاد، اتفاقی افتاد که زندگی او را تغییر داد. همسرش، بابی گفت، لطفا بمان، مرا ترک نکن.

این زمانی است که بیشتر به تو نیاز دارم. از درد گریه می کنم. لطفا نزدیک من بنشین و به من گوش کن. او گفت: جان گری، تو یک دوست خودخواه هستی. تو فقط زمانی با من می مانی که همه چیز خوب است، اما هر وقت به مشکل برسم تو برو. اشک در چشمانش حلقه زده بود. در آن لحظه نویسنده شروع به درک معنای عشق کرد.

جایی نرفت. او ماند، احساس خوبی داشت و احساس کرد که دوستش دارند. پس از آن روز، نویسنده تصمیم گرفت در مورد این موضوع تحقیق کند که زن و مرد متفاوت هستند. چه چیزهایی آنها را از یکدیگر متمایز می کند؟

او پس از هفت سال تحقیق به این نتیجه رسید که هم مردان و هم زنان متفاوت فکر می کنند و به همین دلیل رابطه آنها با مشکل مواجه می شود.

فصل 1: مردان از مریخ هستند، زنان از زهره

در اینجا نویسنده داستانی را تعریف می کند – قبلاً مردان در مریخ زندگی می کردند و زنان در زهره. مردان زنان را دیدند و به ملاقات آنها آمدند. آنها عاشق یکدیگر شدند.

آنها تصمیم گرفتند پس از آن روی زمین زندگی کنند. فراموش می کنند که با هم فرق دارند. آنها شروع به دعوا با یکدیگر کردند. و همچنان در حال مبارزه هستند.

تفاوت های خود را به خاطر بسپارید

مردان از مریخ هستند زنان از ناهید

بدون اینکه بدانیم با هم تفاوت داریم، تا آخر عمر با هم می جنگیم. ما معمولاً می خواهیم شریک زندگی خود را مطابق با خود تغییر دهیم، اما این غیر ممکن است.

و در نتیجه مبارزه می کنیم. اما وقتی بفهمید که زن و مرد هر دو از سیارات متفاوتی هستند، می توانید با خوشبختی زندگی کنید.

نیت شما کافی نیست

عاشق شدن زیباست؛ ما احساس می کنیم که هرگز تمام نمی شود. ما فکر می کنیم که با هم هیچ مشکلی نخواهیم داشت. اما به آرامی این جادو از بین رفت و ما متوجه نقص های شریکمان می شویم.

مردان می خواهند که زنان مطابق آنها فکر کنند و زنان دوست دارند مردان نیز مانند آنها فکر کنند. آنها متوجه نیستند که هر دو متفاوت هستند.

و اغلب، وضعیتی است که منجر به طلاق می شود. هر دو از خود می پرسند. چرا این اتفاق افتاد؟ چگونه این اتفاق افتاد؟ نیت من اشتباه نبود.

پس نکته اینجاست. حتی اگر نیت ما شیطانی نباشد، باز هم روابطمان را خراب می کنیم.

فصل 2: ​​آقای “اصلاح” و خانم “کمیته بهبود خانه”

کتاب مردان از مریخ زنان اهل زهره هستند

زنان اغلب شکایت می کنند که مردان به درستی به آنها گوش نمی دهند. مردان زنان را نادیده می گیرند. هر وقت مشکلش را به او می‌گوید، مدتی گوش می‌دهد و بعد از آن شروع به ارائه راه‌حل یا تاکتیک‌های رفع آن می‌کند.

در عین حال، زنان از او می خواهند که گوش کند، نه اینکه به آنها راه حل بدهد.

از سوی دیگر، مردان تمایل دارند مشکلات خود را برای خود نگه دارند. آنها آنها را به دیگران نشان نمی دهند مگر اینکه لازم باشد. او فکر می کند که چرا باید آن را به کسی بگویم در حالی که من به تنهایی می توانم آن را درست کنم؟

زندگی روی مریخ

مردم مریخ بر قدرت، اخلاق کاری و دستاوردها تاکید دارند. آنها به فعالیت های خارج از منزل مانند ماهیگیری، مسابقه و غیره علاقه دارند.

آنها کمتر به رمان یا کتاب علاقه دارند. به جای افراد و احساسات، بیشتر به چیزهای مادی گرایش دارند. دستیابی به یک هدف در لیست اولویت آنها قرار دارد.

آنها می خواهند از شکست دادن اهداف خود احساس غرور کنند. در نتیجه، آنها مانند یک متخصص فکر می کنند و تمایل دارند وقتی کسی مشکلاتشان را به آنها می گوید، پیشنهاداتی را ارائه دهند.

و هنگامی که زنان مشکلات خود را به آنها می گویند، مردان شروع به پیشنهاد دادن می کنند، و زمانی که به نظر می رسد او راضی نیست، مردان نمی توانند بفهمند چه اشتباهی رخ داده است.

زندگی در زهره

از سوی دیگر، زندگی در زهره بسیار متفاوت است. برای زنان، عشق و محبت بسیار مهمتر از موفقیت است .

زنان زهره عشق و محبت را بر ساختمان ها و ماشین ها ترجیح می دهند. روابط برای آنها مهمتر از دستیابی به چیزی است. برای آنها ضروری نیست که خودشان را ثابت کنند.

به همین دلیل است که برای آنها، کمک گرفتن یا کمک به کسی مشکلی ندارد. و این همان کاری است که آنها معمولا انجام می دهند. زنان وقتی به آنها کمک می کند احساس دوست داشتن می کنند، کاری که با مردان انجام می دهند.

اما وقتی کسی بدون اینکه از او خواسته شود به مردان مشاوره می دهد یا به آنها کمک می کند، احساس می کند که به اندازه کافی خوب نیست.

در زهره، نصیحت کردن را نشانه عشق می دانند. در عین حال، مردم مریخ به راه حل ها اهمیت می دهند. مردها فکر می‌کنند، اگر چیزی درست پیش می‌رود، بگذار درست شود، آن را تغییر نده.

وقتی زنی می‌خواهد مردی را تغییر دهد، مرد فکر می‌کند مردی لوس و بی‌ارزش است. زنان متوجه نیستند که مردان ناخودآگاه آن را توهین می دانند.

پیشنهاد ندهید

بنابراین، در اینجا توصیه هایی برای زنان وجود دارد. هیچ جای تعجبی وجود ندارد که زنان در هنگام نصیحت کردن مردان، بدون اینکه بدانند مردان را آزار می دهند.

اگرچه او می خواهد به او عشق نشان دهد، اما ناخواسته او را آزار می دهد. صرفاً به مردان نصیحت نکنید مگر اینکه تبدیل به یک ضرورت شود.

گوش دادن را یاد بگیر

در اینجا برای مردان نیز درسی وجود دارد: فقط گوش دادن. او باید بفهمد که وقتی زنی به او می گوید که نگران است یا هر جور مشکلی را به مرد می گوید، گوش کن. بیشتر اوقات، تنها چیزی که او می‌خواهد یک شخص شنوا است. به او پیشنهاد ندهید؛ گوش بده.

فصل سوم: مردان به غار خود می روند و زنان بیش از حد صحبت می کنند

مهم ترین تفاوت بین زن و مرد در نحوه مدیریت استرس است. مردان بر مشکلات خود تمرکز می کنند و خود را از دنیای بیرون جدا می کنند. در حالی که زنان می خواهند مشکلات خود را با دیگران در میان بگذارند، اما می خواهند غم و اندوه خود را نیز در میان بگذارند. مردان تمایل دارند آن را به تنهایی حل کنند، در حالی که زنان می خواهند با همه در مورد مشکلات صحبت کنند.

به عنوان مثال – یک پسر، تام، از دفتر به خانه می آید. او می خواهد استراحت کند و مدتی را تنها بگذراند، بنابراین یک مجله خبری می خواند. او کمی نگران است

از طرفی همسرش مری از اداره می آید، او هم کمی نگران است، اما می خواهد در مورد مشکلات یا روزش با یک نفر صحبت کند. تام فکر می کند که او بیش از حد صحبت می کند، در حالی که مری فکر می کند تام به اندازه کافی به او توجه نمی کند.

برای درک این معضل، باید جنس مخالف را درک کنیم. تام بدون اینکه بداند مری اینقدر صحبت می کند تا استرس او را از بین ببرد، مدام فکر می کند که او اینقدر صحبت می کند و او را نادیده می گیرد.

مری بدون اینکه بداند که تام در حال خواندن مجله است تا احساس آرامش کند، همیشه فکر می کند که تام او را نادیده می گیرد.

یافتن آرامش در غار

مردان از مریخ هستند زنان از زهره خلاصه

وقتی مردی استرس دارد به غار ذهنش می رود تا راه حل هایی بیاندیشد. او نمی تواند به چیزهای دیگری که آنجا اتفاق می افتد توجه کند. اما او آن غار را ترک می کند و معمولاً وقتی راه حلی پیدا می کند زندگی می کند.

اما اگر نتواند مشکلات خود را حل کند، در آن غار گیر می کند و کاری انجام می دهد که به فراموشی آن مشکل کمک می کند، مانند رانندگی با ماشین، تماشای تلویزیون و غیره.

نظر زنان در مورد غار

وقتی مردی وارد غار می شود نمی تواند توجه کافی به شریک زندگی خود داشته باشد و زن او را اذیت می کند. حالا وقتی می خواهد با چه کسی صحبت کند؟ او فکر می کند که او او را نادیده می گیرد.

معمولاً زنان نمی دانند مردان چگونه با مشکلات برخورد می کنند. یک زن از او می خواهد که مشکل خود را آشکارا همانطور که او می کند بیان کند.

منطقی نیست که از یک مرد استرس زا انتظار داشته باشیم که مشکلاتش را آشکارا به کسی بگوید. همچنین فایده ای ندارد که زنانی که در یک مشکل گیر کرده اند، آرام بنشینند و منطقی صحبت کنند.

وقتی مردی وارد غار خود می شود، فراموش می کند که دوستش نیز ممکن است مشکل داشته باشد. آنها فکر می کنند قبل از اینکه کسی را راضی کنند، ابتدا باید روی خودشان تمرکز کنند.

وقتی همسران این نوع رفتار را می بینند، تلافی می کنند و ناامید می شوند. زنان به جای دعوا باید بفهمند که رفتن به غار انتخاب مردان نیست. این عادت آنهاست

پس به آنها کمک کنید، دعوا نکنید. از سوی دیگر، مردها متوجه نمی شوند که همسرشان با رفتن به غارشان چقدر ناامید می شود. اگر می توانست این را بفهمد، محبت بیشتری به او نشان می داد.

یافتن آرامش در صحبت کردن

وقتی زنی استرس دارد به این فکر می کند که آن را به کسی بگوید. اما وقتی شروع به صحبت در مورد مشکلات او می کند، آنها را به ترتیب اهمیت نمی گوید. او هر آنچه در ذهن دارد می گوید. او راه حلی نمی خواهد. او می خواهد احساس آرامش کند.

گفتن مشکلات او، صرف نظر از ترتیب اهمیت، آنها را خوشحال می کند. وقتی متوجه می شود که کسی حرف او را می فهمد و آن را تحسین می کند، احساس رضایت می کند. و این راه آنهاست.

وقتی زنان صحبت می کنند، واکنش مردان چیست؟

وقتی زن مشکلاتش را به شوهرش می‌گوید، شوهر احساس می‌کند که او را مقصر همه مشکلات می‌داند. هر چه بیشتر گوش می دهد، بیشتر احساس می کند. او متوجه نمی شود که او او را سرزنش نمی کند. او فقط در مورد مشکلات خود صحبت می کند تا احساس خوبی داشته باشد.

مردان باید درک کنند که فقط گوش دادن به او باعث بهبود روحیه آنها می شود. مردها فقط به دو دلیل حرف می زنند، اول وقتی کسی آنها را سرزنش می کند، دوم وقتی کسی به دنبال مشاوره است. وقتی احساس می کنند کسی به دنبال مشاوره است، شروع به دادن پیشنهاداتی می کنند که خانم ها دوست ندارند.

و زمانی که احساس می کنند کسی آنها را سرزنش می کند، وارد حالت دفاعی می شوند و از خود دفاع می کنند.

در هر دو مورد، گوش دادن برای آنها سخت است. توضیحاتی خواهند داد. و زنان توضیح نمی خواهند. تنها چیزی که او می خواهد این است که وقتی صحبت می کند به شدت به آنها گوش کند.

فصل 4: چگونه شریک زندگی را تشویق کنیم

مردان زمانی انگیزه پیدا می‌کنند که احساس می‌کنند کسی به آنها نیاز دارد، در حالی که زنان وقتی احساس می‌کنند که مورد محبت و ناز شدن قرار گرفته‌اند، انگیزه پیدا می‌کنند.

وقتی مردی احساس می کند که همسرش به او نیازی ندارد، احساس بی ارزشی می کند. وقتی زنی احساس می کند شوهرش او را دوست ندارد، از نظر روانی دچار فروپاشی می شود.

وقتی مردها احساس می کنند همسرشان به آنها نیاز دارد و زنان احساس می کنند که او مورد محبت قرار گرفته است، یک رابطه عالی ایجاد می کند.

زمانیکه یک مرد عاشق یک زن است

مردان از مریخ هستند زنان از ونوس انگلیسی هستند

معمولاً، فلسفه ای عمیقاً ریشه در مردان دارد که به هر قیمتی برنده شوند. و در روابط، این فلسفه آسیب های زیادی می زند. اگر مردی فقط برای برآورده کردن خواسته‌اش به خانمش صدمه بزند، باعث قطع رابطه می‌شود.

یک جاذبه در تفاوت وجود دارد

بسیاری از زنان می دانند چگونه به مردان سیگنال ارسال کنند. زنان می توانند به مردان بگویند که می توانند در شروع هر رابطه ای آنها را خوشحال کنند.

این مرد را تشویق می کند که به او نزدیک شود. او را نترس می کند. متأسفانه، پس از وارد شدن به یک رابطه و مواجه شدن با برخی مشکلات، زنان فراموش می کنند که مردان هنوز به آن سیگنال هایی نیاز دارند که هنوز برای آنها ضروری است.

مردان از عشق الهام می گیرند

وقتی مردان واقعاً زنان را دوست دارند، آنقدر اعتماد به نفس پیدا می کنند که می توانند هر کاری انجام دهند. آنها از شریک زندگی خود مراقبت می کنند. اکثر مردان مشتاق عشق هستند. وقتی رابطه متزلزل می شود، مردها ناامید می شوند و به غارهای خود می روند. او مراقبت از شریک زندگی خود را متوقف می کند و فکر می کند که او به او نیاز ندارد. اگر زنی بیابد که به او نیاز دارد، از این غار خارج می شود.

وقتی یک زن مردی را دوست دارد

زنان نیز مشتاق عشق ورزیدن هستند. آنها می خواهند کسی از آنها مراقبت کند. اغلب مردان متوجه نمی شوند که یک زن چقدر به عشق نیاز دارد.

وقتی زنان احساس می کنند که مورد علاقه و درک قرار می گیرند، خوشحال می مانند. وقتی زنی ناراضی است و استرس دارد، فقط کسی را می خواهد که بتواند او را درک کند.

اگر مردی با او همدردی کند و او را درک کند، خود به خود خلق و خوی زنان بهتر می شود. اما مردها این چیز کوچک را درک نمی کنند.

از آنجایی که آنها می‌خواهند به غار بروند، فکر می‌کنند زنان باید به آنجا بروند و این اوضاع را بدتر می‌کند. او متوجه نمی شود که یک زن هنگام در میان گذاشتن مشکلات خود احساس آرامش می کند. تنها چیزی که آنها می خواهند این است که کسی آنها را بشنود.

وقتی بیش از حد آزمایش شود، همه خسته خواهند شد

بیشتر زنان بخشنده هستند. آنها سعی می کنند همه چیز را به عزیزانشان بدهند. اما ما به عنوان مرد باید درک کنیم که هر کسی حدی دارد.

زنان به فداکاری هایشان معروف هستند. اما آنها نیز محدودیت های خاص خود را دارند. آنها همچنین به زمان نیاز دارند تا به خودشان توجه کنند.

آنها به مردی نیاز دارند که بتواند از نظر عاطفی از آنها حمایت کند. آنها مردی را نمی خواهند که به یک مسئولیت عاطفی تبدیل شود.

بدست آوردن را یاد بگیر

زنان از این فکر که بیشتر بخواهند می ترسند. آنها عمدتاً فکر می کنند آنچه را که لیاقتش را دارند به دست آورده اند. آنها اینگونه تربیت می شوند

از آنجایی که می ترسند اگر بیشتر مطالبه کنند، مردان آنها را ترک کنند. اما در اعماق درون، او می داند که به چیزهای بیشتری نیاز دارد.

این می تواند یک رابطه را نجات دهد اگر او بتواند شجاعت گفتن آن را به شوهرش به دست آورد. اگر شوهر بر سر زن فریاد می زند، زن باید بگوید که می تواند از فریاد زدن خودداری کند زیرا او این کار را دوست ندارد. زنان باید کاری کنند که مردان به نیازهای عاطفی خود پی ببرند تا بتوانند مطابق با آن رفتار کنند.

فصل 5: هر دو به زبان های مختلف صحبت می کنند

ابراز احساسات

وقتی زن و مرد دقیقاً کلمات را به زبان می‌آورند معنی آن یکسان نیست. به عنوان مثال – وقتی زنی می‌گوید: «تو هرگز به حرف‌های من گوش نمی‌دهی»، می‌خواهند بگویند: «بعضی وقت‌ها به من گوش نمی‌دهی» – اما آنچه را که مردان دریافت نمی‌کنند و این موضوع را بدتر می‌کند. زنان برای بیان آزادانه خود از این قبیل کلمات استفاده می کنند، اما مردان آن را همانطور که گفته می شود می گیرند.

وقتی مردها زیاد حرف نمی زنند

مردان از مریخ هستند زنان از ونوس هندی

وقتی مردان زیاد صحبت نمی کنند، درک آنها برای زنان سخت می شود. منفی می گیرند.

ما باید درک کنیم که هم مردان و هم زنان متفاوت فکر می کنند. زنان هنگام صحبت فکر می کنند، در حالی که مردان ابتدا فکر می کنند و سپس صحبت می کنند.

وقتی مردها سکوت می کنند، زن ها باید بفهمند که او به چیزی فکر می کند.

واکنش زنان به سکوت مردان

وقتی مردی ساکت است، زنان فکر می کنند – او احتمالاً از من متنفر است. او مرا دوست ندارد. زنان تنها در دو شرط سکوت می کنند، یا نمی خواهند به کسی صدمه بزنند، یا وقتی نمی دانند با چه کسی صحبت می کنند.

و وقتی مردی ساکت است، او هم همینطور فکر می کند. درک راز غار درک مردان را برای آنها آسان تر می کند.

غار را درک کنید

زنان باید درک کنند که وقتی مردی استرس دارد/راه‌حلی برای مشکلاتش ندارد، می‌خواهد تنها باشد تا خودش را آرام کند یا می‌خواهد خودش را بازبینی کند. خود را منزوی می کنند و به غار خود می روند.

هیچکس اجازه ورود به آن غار را ندارد، حتی نزدیکترین دوستش. مردها اینگونه هستند. پس از مرتب کردن همه چیز، او به طور خودکار از غار خارج می شود.

اما این برای زنان سخت است زیرا آنها معتقدند اگر کسی در مشکل است، هرگز او را تنها نگذارید. جدای از این، او فکر می کند اگر از او سؤالات زیادی بپرسد و گوش کند، روحیه او تازه می شود، زیرا او اینگونه است.

وقتی مردان به غار می روند چه باید کرد؟

 • وقتی او از شما دور می شود ناراحت نشوید.
 • سعی نکنید او را نصیحت کنید. این وضعیت را بدتر خواهد کرد.
 • از او نپرسید که چه احساسی دارد.
 • منتظر بیرون آمدن او از غار نباشید.
 • به خاطر او استرس نداشته باشید و غمگین نباشید.
 • کاری را انجام دهید که شما را خوشحال می کند، مانند صحبت کردن با دوستتان، تماشای تلویزیون و غیره.

فصل ششم: مردان مانند یک کش هستند

مردها مثل یک نوار لاستیکی هستند. آنها هم تا جایی که می توانند از شما دور می شوند و دوباره به شما نزدیک می شوند. مردها مثل زنها نیستند. زنان زمانی که احساس می‌کنند فریب خورده‌اند یا به مردشان اعتماد ندارند، از مردان دور می‌شوند.

اما انسان این کار را مکرر انجام می دهد. حتی زنان هم هیچ بدی به آنها نمی کنند. او این کار را برای تحقق اراده آزادی خود انجام می دهد. او وقتی می رود متوجه می شود که این رابطه چقدر برایش معنادار است.

در اینجا نمونه ای از دختری به نام مگی و دوست پسرش جف را مشاهده می کنید. او با جف در ارتباط بود. هر دو به مدت شش ماه با هم قرار داشتند. اما ناگهان جف از نظر احساسی از مگی دور شد. او نمی توانست بفهمد چه اتفاقی افتاده است. او فکر کرد که این باید اشتباه او باشد، بنابراین سعی کرد او را دنبال کند.

اما هر چه بیشتر تلاش می کرد، بیشتر بدتر می شد. او به چند سمینار رفت و بعد متوجه شد که چه خبر است.

وقتی مردی می رود، با انرژی بیشتری برمی گردد. زنان باید به خاطر داشته باشند که باید او را رها کنند تا حتی نزدیکتر بازگردد.

چرا یک مرد می رود؟

مردان از مریخ هستند زنان از ناهید

مردها می روند چون فکر می کنند این عشق و رابطه آزادی را از آنها می گیرد. برخی از مردان می گویند، “من کمی فضا می خواهم. مرا برای مدتی تنها بگذار.» مهم نیست که چه، این برای یک مرد لازم است که از بین برود تا رابطه را بهتر کند. با این کار آنها احساس وابستگی به خود می کنند.

چرا زنان می ترسند؟

زنان فکر می کنند که ممکن است اشتباه کرده باشند، بنابراین مردان آنها رفتند. او می ترسد که مردش هرگز برنگردد.

جدا از آن، او نمی داند چرا او رفت. بنابراین، او نمی تواند کاری برای بازگرداندن او انجام دهد. اگر می‌توانست بفهمد چرا مردها می‌روند و مردها مثل یک نوار لاستیکی هستند، زندگی‌اش دوباره بهتر می‌شد.

فصل هفتم: زنان مانند موج هستند

زنان مانند موج هستند. خلق و خوی آنها می تواند در کمترین زمان تغییر کند. گاهی بالا، گاهی پایین. وقتی پایین می‌روند، انگار در چاه پایین می‌روند. این بار آنها احساس تحریک پذیری، بد خلقی و تنهایی می کنند. اما وقتی از حالت خوب بیرون می آید، حالش خوب می شود. وقتی روحیه یک زن خوب نیست، مردان باید از نظر عاطفی از او حمایت کنند و او را درک کنند.

چه مردی در مورد این امواج فکر می کند؟

وقتی مردی زنی را دوست دارد، او طبیعتی بسیار دوست داشتنی به نظر می رسد. و مرد فکر می کند که او همیشه اینگونه خواهد بود. اما این انتظار مانند این است که فکر کنید “فصل ها هرگز تغییر نخواهند کرد”.

مانند مردان، زنان نیز چرخه خود را دارند. مردها می روند و برمی گردند مثل کش لاستیکی مثل زن ها که داخل چاه می روند و بیرون می آیند. زنی که در هنگام رنج حمایت کافی پیدا نمی کند، هرگز خوشحال نخواهد شد.

وقتی حال یک زن خوب است، نیمه پر لیوان را می بیند. وقتی حالش خوب نیست نیمه خالی لیوان را می بیند.

زنان مانند موج هستند. مردان آنها هرگز نمی توانند زنان را راضی نگه دارند مگر اینکه این را درک کنند. مردان ناامید می شوند زیرا می بینند همه چیز از بیرون خوب به نظر می رسد، اما همسرشان همچنان غمگین به نظر می رسد. او باید در مورد تمایل موج او بداند.

سعی نکنید آنها را تعمیر کنید

این یک مثال است – بیل نتوانست همسرش را درک کند. خلق و خوی او برای چند هفته خوب می ماند و ناگهان غمگین می شود و احساس می کند که برای دیگران کارهای زیادی انجام می دهد، اما هیچ کس به او اهمیت نمی دهد. وقتی بیل سعی می کند او را متقاعد کند، اوضاع را بدتر می کند.

تنها اشتباه او این بود که سعی کرد همسرش را از خوب شدن باز دارد. اما او باید می فهمید که تا پای چاه را لمس نکند بیرون نمی آید. بگذار همسرت خوب شود. به او توصیه نکنید که چرا نباید خوب پیش رود. در عوض، به آنچه او می گوید گوش دهید.

مردها چه چیزی را باید بفهمند؟

اگر مردی بتواند از نظر عاطفی به زنش کمک کند، خوب است. مشکلات او را حل نمی کند اما به او کمک می کند تا به خوبی بر احساسات خود غلبه کند.

او باید بداند که مسئول این وضعیت نیست، بنابراین باید آزادانه عشق خود را به او ابراز کند. فقط به او زمان و همدردی بدهید.

وقتی هر دو در حال تقلا هستند

تحقیقات نشان می دهد که وقتی زنی به داخل چاه می رود و مردی مانند لاستیک دراز می کشد، در این زمان وضعیت بدتر می شود.

این زمانی است که هر دوی آنها حال خوبی ندارند. مردان باید نیازهای عاطفی شریک زندگی خود را درک کنند و زنان باید اصل لاستیکی را در نظر بگیرند.

پول نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند

بسیاری از مردان شکایت داشتند که هنگام ازدواج فقیر بودند. همسرشان از مشکلات مالی شاکی بود. اما بسیاری از آنها می گویند پس از ثروتمند شدن، اوضاع حتی بدتر شده است. آنها می گویند زمانی که فقیر بودند خوشحال تر بودند. مردها باید بفهمند که پولدار یا فقیر فرقی نمی کند. زنان ابتدا به حمایت عاطفی نیاز دارند، او نیاز به حمایت عاطفی دارد.

پول نمی تواند جایگزین نیازهای عاطفی باشد

مردان معمولا فکر می کنند که پول راه حل نهایی همه مشکلات است. وقتی روابط متزلزل می شود، مردم نمی توانند دلیل دقیق آن را بیان کنند. آنها فکر می کنند پول کافی دارند اما همچنان با مشکلاتی روبرو هستند.

آنها نمی فهمند که پول ربطی به وضعیت آنها ندارد. وقتی مردم فقیر هستند اما از نظر عاطفی از یکدیگر حمایت می کنند، بسیار بهتر از افرادی است که پول زیادی دارند و حمایت عاطفی ندارند.

فصل هشتم: هر دو نیازهای عاطفی متفاوتی دارند

مردان از مریخ هستند زنان از ونوس جان گری

هم مرد و هم زن نمی دانند که نیازهای عاطفی آنها متفاوت است. مردها آنچه را که می خواهند برایشان می دهند. زنان آنچه را که می خواهند می دهند. آنها فکر می کنند که شریک زندگی آنها به آنچه آنها نیاز دارند نیاز دارد.

و در نتیجه وقتی زن ناراحت است او را به حال خود رها می کند زیرا مرد در هنگام ناراحتی به این نیاز دارد.

به همین دلیل، یک زن وقتی مرد خود را ناراحت می بیند به صحبت کردن با او ادامه می دهد زیرا این همان چیزی است که او برای او می خواهد. ما چیزها را از دیدگاه خود می بینیم. اما اینجاست که باید پیشرفت کنیم.

در اینجا برخی از نیازهای اساسی برای مردان و زنان آورده شده است:

 1. زنان می خواهند از آنها مراقبت شود، در حالی که مردان می خواهند کسی به آنها ایمان داشته باشد.
 2. زن‌ها می‌خواهند درک شوند، در حالی که مردان می‌خواهند همان‌طور که هستند پذیرفته شوند.
 3. زنان می خواهند مورد احترام قرار گیرند، در حالی که مردان می خواهند مورد قدردانی قرار گیرند.
 4. زنان وفاداری می خواهند، در حالی که مردان خواهان ستایش هستند.
 5. زنان می خواهند مورد حمایت قرار گیرند، در حالی که مردان می خواهند کسی آنها را راضی کند.
 6. زنان به اطمینان نیاز دارند و مردان خواهان تشویق هستند.

فصل نهم: چگونه از مشاجره جلوگیری کنیم؟

بزرگترین چالش در یک رابطه، چالش بحث و جدل است. اغلب هر دو طرف یک مکالمه را شروع می کنند و وارد بحث می شوند. هر دو به اشتباهات یکدیگر اشاره می کنند و اوضاع را بدتر می کنند.

از آنجایی که گفتگو برای هر رابطه ای ضروری است، مشاجره خطرناک ترین چیز است. قانون طلایی این است که از بحث و جدل جلوگیری کنید. در عوض، با آرامش به این فکر کنید که چه کاری می توان انجام داد تا آن را به یک مکالمه خوب تبدیل کند. بعضی ها وارد بحث نمی شوند، اما وارد حالت سکوت می شوند. و این منجر به جنگ سرد می شود.

در یک بحث چه اتفاقی می افتد؟

به هم آسیب می رسانیم فراموش می کنیم که متفاوت بودن کاملا طبیعی است. چیزی که به شریک زندگی تان می گویید ضرری ندارد. نحوه صحبت شما با شریک زندگی شما دردناک است خبر خوب این است که دو نفر طول می کشند تا وارد بحث شوند، اما تنها به یک نفر نیاز است تا آن را متوقف کند.

چگونه از آسیب جلوگیری کنیم؟

 1. حمله – این سلاحی است که عمدتاً توسط مردان استفاده می شود. وقتی وارد بحث می شوند شروع به حمله می کنند. او شریک زندگی خود را سرزنش می کند و شروع به داد زدن می کند. با این کار آنها فکر می کنند که برنده شده اند اما در واقع شکست خورده اند.
 2. فرار – این نیز تاکتیک مردان است. وقتی احساس می کنند در خطر هستند به داخل غار خود فرار می کنند و بیرون نمی آیند. این منجر به جنگ سرد شد. آنها از صحبت کردن خودداری می کنند و اوضاع را بدتر می کنند.
 3. پوشیدن ماسک – این ویژگی زنان است. برای جلوگیری از آسیب، زنان طوری رفتار می کنند که هیچ مشکلی وجود ندارد. لبخندی ساختگی بر لب دارد اما در اعماق وجودش غمگین است.
 4. تسلیم – این نیز از ویژگی های زنان است. تسلیم می شوند. آنها همه تقصیرها را به گردن خود می اندازند حتی اگر او اشتباه نکرده باشد. او تصور می کند که شریک زندگی اش به خاطر او ناراحت است. همه چیز را برای آن لحظه درست می کند، اما در درازمدت منجر به وحشت روانی برای زنان می شود.

فصل 10: چگونه یک مرد می تواند قلب یک زن را به دست آورد؟

مردها فکر می کنند که اگر کار مهم تری برای همسرشان انجام دهند، مانند خرید ماشین یا رفتن به سفر تعطیلات، تنها در این صورت خوشحال خواهند شد. آنها تصور می کنند که باز کردن درها برای او و دادن گل رز به او تفاوتی نخواهد داشت.

اما همه چیز به این شکل پیش نمی رود. زنان به هر کاری که برای او انجام می‌شود، تعداد یکسانی می‌دهند. فرقی نمی کند لطف بزرگی باشد یا کمی.

یک مرد چه انتظاری دارد؟

زنان با چیزهای کوچک شادتر می شوند، اما اگر آن را به شریک زندگی خود نگویند، مردان هرگز متوجه نمی شوند که او در تلاش آنها موفق است. زنان با لبخند زدن یا تشکر از او می توانند شادی خود را ابراز کنند و باعث می شوند مردانشان احساس غرور و شادی بیشتری کنند.

چه چیزی را یک زن هرگز نباید فراموش کند؟

یک زن باید درک کند که مردان به طور طبیعی می خواهند هدایای بزرگتری بدهند. اگر او به شما هدایای کوچک نمی دهد، اشکالی ندارد. این بدان معنا نیست که او شما را دوست ندارد. این فقط به این معنی است که او سخت تلاش می کند تا یک هدیه بزرگتر به شما بدهد. می توانید او را به دادن هدایای کوچک تشویق کنید.

فصل یازدهم: وقتی عصبانی هستید، یک نامه عاشقانه بنویسید

وقتی عصبانی یا ناامید هستید و نمی توانید کلمات عاشقانه بگویید، یک نامه عاشقانه بنویسید. ممکن است شبیه یک چیز قدیمی به نظر برسد. اما به من اعتماد کنید، واقعا کار می کند. همچنین باعث بهبود خلق و خوی هر دوی شما خواهد شد.

در نامه عاشقانه، روی این پنج عامل تمرکز کنید، در نامه خود این موارد را توضیح دهید، عصبانیت، غم، ترس، پشیمانی و عشق.

به همسرتان توضیح دهید که چرا عصبانی شدید. به آنها بگویید که غمگین هستید. به آنها بگویید که از از دست دادن آنها می ترسید. واقعا احساس خوبی در آنها ایجاد خواهد کرد. به آنها نشان دهید که از کاری که انجام داده اید پشیمان هستید. و در آخر به آنها بگویید چقدر دوستشان دارید. ساده است.

فصل 12: چگونه درخواست کمک کنیم؟

اگر آنچه را که از شریک زندگی خود می خواهید دریافت نمی کنید، به این معنی است که آن را نمی خواهید یا ممکن است به درستی درخواست نکنید.

برای ایجاد یک رابطه موفق باید کمک بخواهید. برای زنان، درخواست کمک دشوارتر است. زنان معمولاً درخواست کمک نمی کنند زیرا فکر می کنند نیازی به درخواست کمک ندارند. باید بدون درخواست به آنها داده شود.

او فکر می کند که اگر معشوق آنها آنها را دوست داشته باشد، در هر صورت به او کمک خواهد کرد. اما آنها باید آنها را درک کنند مگر اینکه به مردی بگویید چه نیازی دارید، او چگونه می تواند به شما کمک کند؟ مردان فکر می کنند که شما به هیچ کمکی نیاز ندارید مگر اینکه از شما کمک بخواهید.

برای درخواست کمک فقط این مراحل را در نظر داشته باشید:

 1. به درستی کمک بخواهید – از او بخواهید کاری را که به هر حال انجام می دهد، مانند پرتاب زباله به بیرون انجام دهد. وقتی این کار را کرد، او را تحسین کنید. این باعث می شود از درخواست کمک کمتر خجالتی شوید.
 2. بیشتر بخواهید، حتی اگر می دانید که او آن را انکار می کند – کمک بیشتری بخواهید. اگر انکار کند یاد گرفته که آن را شخصی نگیرد. او را تشویق به کمک خواهد کرد.
 3. با قاطعیت درخواست کمک کنید – وقتی دو مرحله بالا را تمام کردید، اکنون زمان آن است که قاطعانه درخواست کنید. و مدتی صبر کنید؛ اگر بخواهد کمک کند، می کند. اگر نه گفت دعوا نکنید.

فصل 13: چگونه جادوی عشق را زنده نگه داریم؟

گاهی پیش می آید که خوشحال می شویم و ناگهان غمگین می شویم. دلیلش این است که شبح گذشته مدام ما را آزار می دهد.

90 درصد دلیل غم و اندوه گذشته ماست. تنها 10 درصد از زمان حال ما را آزار می دهد. روی کاغذ بنویسید یا یک نامه عاشقانه برای شریک زندگی خود بنویسید که تمام مشکلات شما را حل می کند. قبل از اینکه خیلی دیر شود اقدام کنید – اگر از شریک زندگی خود عصبانی هستید، موضوع را در اسرع وقت حل کنید. هر چه دیرتر تلخ می شود.

نتیجه

رابطه مثل یک باغ است. به تغذیه آن با آب و کود ادامه دهید. عشق همیشه زیباست مگر اینکه کسی اشتباه کند. و این زمانی است که باید گام برداریم و رابطه خود را حفظ کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =