نظم و انضباط سرنوشت است

نظم و انضباط سرنوشت است کتابی از رایان هالیدی است که در آن او در مورد ایجاد نظم و انضباط شخصی و داشتن زندگی ای که در رویاها امکان پذیر بود صحبت می کند. نویسنده با صراحت ما را قدم به قدم می برد و به ما می آموزد که نظم و انضباط خود را ایجاد کنیم تا بتوانیم در زندگی به هر چیزی برسیم.

آیا می خواهید یک زندگی منظم داشته باشید و آینده ای را که آرزویش را دارید بسازید؟ آیا می خواهید یک زندگی منظم داشته باشید اما نمی دانید چه قدم هایی باید بردارید؟ منضبط هستید، اما آیا تعادل زندگی به نوعی شکسته شده است و از درون احساس پوچی می کنید؟ آیا می خواهید از نظم و انضباط برای رسیدن به سرنوشت خود استفاده کنید؟

اگر پاسخ به این سؤالات همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید، جستجوی شما در اینجا به پایان می رسد، زیرا در مورد کتاب « انضباط سرنوشت است : قدرت کنترل خود» نوشته رایان هالیدی بحث خواهیم کرد .

برای تسلط بر هر چیزی، ابتدا باید بر احساسات، افکار و اعمال خود تسلط یابد. با محدودیت‌ها و کنترل‌ها، می‌توانیم به پتانسیل کامل خود برسیم و از به خطر انداختن آنچه به دست آورده‌ایم جلوگیری کنیم. در عصر امروز، داشتن خویشتن داری ضروری است، زیرا افراد خیلی سریع به بیراهه می روند و بدون اینکه خود را کنترل کنند، تصمیمات بدی برای خود می گیرند. یا چنین اقدامات اشتباهی را انجام می دهند که نتایج نادرستی در زندگی آنها به همراه دارد.

برای جلوگیری از این امر، نویسنده کتاب «انضباط سرنوشت است» قدرت انضباط شخصی و تعادل را در سراسر کتاب آموزش می‌دهد. شما نمی توانید بدون نظم در زندگی موفق باشید. و اگر یاد بگیرید که با نظم و انضباط از قدرت خودکنترلی استفاده کنید، می توانید به سرعت در زندگی خود موفق شوید.

برای درک بهتر کتاب، این کتاب را به صورت جداگانه در 5 فصل بررسی می کنیم. پس بیایید شروع کنیم.

فصل اول: انضباط نفس به عظمت می انجامد

مدت‌ها پیش، هرکول ، قهرمان بزرگ اساطیر یونان، در تپه‌ها سفر می‌کرد – وقتی به یک دوراهی رسید. در راه با الهه ای آشنا شد که به او زندگی مجللی داد.

او گفت که او به هر چیزی که دلش می‌خواهد می‌رسد و هرگز لحظه‌ای از ترس، درد و اندوه احساس نمی‌کند. از سوی دیگر، الهه دیگری به او نعمتی داد که از اولی کمتر بود. الهه همچنین جوایز هرکول را به او برکت داد – اما به شرطی که خودش برای آن کار کند.

نظم و انضباط سرنوشت است

الهه گفت که سفر این مسیر طولانی خواهد بود و مستلزم تلاش، ثبات و فداکاری است. اما این سفر شما را به فردی تبدیل می کند که می خواهید باشید. این دقیقاً موقعیتی است که همه ما با آن روبرو هستیم: بین یک مسیر کمی چالش برانگیز به سمت یک هدف و راهی با رضایت کوتاه مدت. آدم باید یکی از آنها را انتخاب کند.

در چنین شرایطی، مردم اغلب راه آسان را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب می کنند.

در چنین شرایطی، نویسنده به اتخاذ این چهار ویژگی توصیه می کند:

  1. شجاعت
  2. محبت
  3. عدالت
  4. خرد

شاه رومی و فیلسوف رواقی، مارکوس اورلیوس، این مؤلفه ها را « بنیاد نیکی» نامیدند. 

او معتقد بود که همه چیز در زندگی خوب است که از تلاش و تمرین ما و اتخاذ این ویژگی ها ناشی می شود. رایان هالیدی می گوید، از این طریق، همه ما می توانیم برای بهبود نظم و انضباط در زندگی روزمره خود تلاش کنیم و با تسلط بر آن، به آرامش خاطر دست یابیم.

فصل 2: ​​انضباط شخصی به شما آزادی می دهد

قبل از دستیابی به آزادی یا استقلال، به این فکر کنید که آزادی برای شما چه معنایی دارد. معنای آزادی به رضایت مربوط می شود – اگر به دلیل کار، زندگی یا شغل خود راضی نباشید، پس احساس آزادی نمی کنید. بنابراین اگر از زندگی در شغل یا محیط اطراف خود خسته شده اید؟ پس برای مدتی در محیط دیگری وقت بگذارید.

اگر از کار خود ناراضی هستید؟ پس تغییر شغل بده اگر می خواهید پیتزا بخورید؟ آن را سفارش دهید. نظری داری؟ به اشتراک بگذارید

شما فقط راه حلی برای هر مشکلی دارید. شما باید جلو بروید در بیشتر نقاط جهان امروزی، مردم می توانند تقریباً با یک انگشت به هر چیزی دسترسی داشته باشند. با این حال، حتی با وجود این همه آزادی، بسیاری از ما ناراضی هستیم. آنها حتی نمی فهمند چه غلطی می کنند. این به این دلیل است که آزادی همراه با نظم و انضباط شخصی است که برای شما حیاتی است.

کتاب انضباط سرنوشت است

تا زمانی که کیفیت خود انضباطی را نداشته باشیم، چیزهایی مانند تکنولوژی، امتیازات و موفقیت، علیرغم ایجاد احساس آزادی، ما را درگیر خود نگه می دارند. به عبارت دیگر، منابع بدون خودکنترلی منجر به حواس پرتی می شود.

بیایید این را کمی دقیق تر درک کنیم. همه ما یک خود پایین تر و بالاتر داریم. یعنی هر کاری می کنیم صدا از درون می آید. با انجام کار خوب از درون احساس خوبی داریم و با انجام کارهای اشتباه احساس بدی به ما دست می دهد. این صداهای درونی دائماً تمرکز ما را روی هدف زندگی نگه می دارند. این یک انتخاب بین یک مسیر هدف و یک مسیر بدون هدف است.

برخی افراد با انتخاب مسیر بدون هدف تسلیم می شوند. از سوی دیگر، بسیاری برای رسیدن به کل راه خود تلاش می کنند. حفظ تعادل بین این دو ضروری است.

نظم و انضباط خود یعنی تحت کنترل نگه داشتن خود و تقویت خود برتر. این شامل کار سخت، تمرین عادات خوب، رویارویی با چالش ها و تعیین محدودیت برای حفظ تعادل همه چیز است. به طور کلی، این اصول زندگی با اصول، خویشتن داری و عزم هدایت می شوند.

برای ایجاد نظم و انضباط در واقع به شجاعت نیاز است. اما این نیز درست است که شما به طور خودکار با اتخاذ سبک زندگی خود انضباط به فردی شجاع تبدیل خواهید شد. و مهمتر از آن، این عادت شما را در زمینه کاری خود برجسته می کند، چه امروز در منطقه خود عملکرد خوبی داشته باشید یا نه، اما با تمرین منظم نظم و انضباط، عمل کردن مانند بهترین ها به یک عادت تبدیل می شود.

اکنون، با در نظر گرفتن این موضوع، تغییراتی را در جاهایی که نیاز به تغییرات است ایجاد کنید و شروع به انجام کارهای لازم برای هدف زندگی خود کنید. به این ترتیب نظم و انضباط خود را حفظ خواهید کرد.

فصل 3: بدن خود را کنترل کنید

لو گریگ یکی از بهترین بازیکنان بیسبال آن زمان بود. او با 23 گرند اسلم و 495 ران خانگی رکوردهای بین المللی بسیاری را به ثبت رساند. و بیش از پنج سال نام خود را حفظ کرد. در کودکی اضافه وزن داشت و تناسب اندام نداشت.

در چنین شرایطی حتما این سوال به ذهن شما خطور می کند که چگونه چنین فردی می تواند به یک ورزشکار بزرگ تبدیل شود. پاسخ ساده است، و او سال ها تمرینات سختی را با نظم و انضباط در مقایسه با سایر بازیکنان متوسط ​​انجام داد.

خلاصه نظم و انضباط سرنوشت است

او به طور مداوم از یک برنامه تمرینی ساده و رژیم غذایی مطابق با بازی خود پیروی می کرد تا از نظر بدنی مناسب و قوی شود. منضبط بودن در مورد بدن به معنای افزایش صبر و سرمایه گذاری در سلامتی خود در دراز مدت است تا بتوانید در دراز مدت سالم تر باشید.

این کار توانایی کاهش تنبلی و افسردگی را افزایش می‌دهد و توانایی رویارویی با شرایط سخت را خواهید داشت.

تغییرات کوچک زیادی وجود دارد که می توانید در آمادگی جسمانی خود ایجاد کنید تا بتوانید سلامتی خود را قبل از پیروزی در بازی زندگی خود بدست آورید.

1. انجام فعالیت های عرق آور و خسته کننده:

برای این کار می توانید دویدن، وزنه برداری، بسکتبال، پیاده روی طولانی، ماراتن یا هر ورزش دیگری در فضای باز انجام دهید. شما می توانید هر یک از این فعالیت ها را بنا به خواسته خود انتخاب کنید، اما به یاد داشته باشید که این عمل باید از نظر فیزیکی چالش برانگیز، خسته کننده و ناراحت کننده باشد.

می توانید با انجام کارهای ناخوشایند، کنترل خود را بهبود ببخشید. با دیدن سبک زندگی برخی افراد احساس می کنید موفقیت یعنی راحت زندگی کنید یا به معنای مبارزه نیست. اما در واقعیت اینطور نیست. برای موفقیت باید به جای چیزهای آسان و ضعیف، چیزهای سخت را انتخاب کنید. با سخت گیری نسبت به خود، می توانید خود را قوی تر کنید.

به همین دلیل خودت را آموزش می دهی. اگر بتوانید سخت کار کنید و در عین حال به چیزهای کمتر و راحت‌تر رضایت دهید، در نهایت ثروتمندتر و قدرتمندتر خواهید شد.

 2. زود بخوابید:

بعد از اتمام کار روزانه، زود خوابیدن دو فایده دارد. یکی اینکه خواب کافی خواهید داشت و با زود خوابیدن می توانید به بدن خود زمان کافی برای استراحت و آماده شدن برای روز بعد بدهید.

با خودت صادق باش. ببین عملکرد بهتری داری 100% خودت رو میدی یا نه؟ وقتی 7 تا 8 ساعت کامل بخوابید، الهام و انرژی بیشتری خواهید داشت و می توانید تصمیمات خوبی بگیرید.

مزیت دوم این است که با زود خوابیدن می توانید صبح خود را به معجزه تبدیل کنید – یعنی می توانید صبح زود از خواب بیدار شوید و در یک محیط آرام مدیتیشن، ورزش و غیره انجام دهید، از درون با خودتان ارتباط برقرار کنید و از درون قوی شوید.

پس امروز زود بخوابید، صبح زود بیدار شوید و آماده شوید تا روزتان را پرانرژی کنید.

لو گریگ این رشته را به مدت 17 سال دنبال کرد. مانند او، وقتی به طور مداوم شروع به انجام چنین کارهایی می کنید، می توانید 100% موفق شوید.

3. همه چیز را ساده کنید

بسیاری از افراد باهوش یا با استعداد هستند، اما داشتن یک زندگی معنادار را چالش برانگیز می دانند. برای جلوگیری از این وضعیت و داشتن زندگی معنادار، این وظایف را اولویت های روزانه خود در نظر بگیرید و با تمرکز کامل آن ها را انجام دهید.

حتی اگر خسته، مشغله یا نیازی به این کار ندارید، به هر حال این کار را انجام دهید. می توانید به روشی کوچک شروع کنید. برای شروع، صبح به مدت 10 دقیقه به دویدن بروید. اگر در حال نوشتن یک کتاب هستید، فقط یک جمله در مورد آن بنویسید.

هنگامی که به طور مداوم شروع به کار کردید، می توانید آن کار را پس از مدتی سریعتر تکمیل کنید. و با این کار، دویدن 10 دقیقه ای شما می تواند در عرض چند ماه به نیم ساعت تبدیل شود و عادت امروزی که هر روز یک جمله می نویسید، می تواند به یک صفحه تبدیل شود. و به همین ترتیب در هر کاری می توان سرعت را افزایش داد. زندگی در واقعیت ساده است، اما هیچ چیز آسان و دشوار نیست.

با انجام یک فعالیت ساده روزانه می توانید به سرعت به یک هدف مشکل دار برسید. با این حال، با اجتناب از آن فعالیت کوچک، فقط می توانید به یک هدف کوچک دست پیدا کنید که ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد. به یاد داشته باشید که در عین اینکه از نظر جسمی قوی می شوید، اراده خود را نیز بزرگتر می کنید.

فصل 4: خود انضباط فیزیکی خود را برای آرام کردن ذهن ایجاد کنید

وقتی تمرین می کنید که از نظر بدنی خود انضباط داشته باشید، ذهن خود را برای عملکرد کامل تقویت می کنید. به نظر می رسد به اندازه کافی ساده است، اما همچنین پیچیده تر است. لیزا فلدمن بارت ، عصب شناس، گفته است که عملکرد مغز تا حد زیادی به سلامت بدن بستگی دارد.

اگر در سطح فیزیکی ضعیف هستید، ذهن شما نیز کند کار می کند. به همین دلیل است که خود را از نظر فیزیکی قوی نگه دارید و ذهن خود را کنترل کنید. برای این کار، آنچه را که گوش می دهید و انجام می دهید کنترل کنید.

دیسیپلین سرنوشت است انگلیسی

قدم بعدی این است که به ذهن خود بیاموزید تعادل ایجاد کند. ببینید در مواقع سردرگمی چه احساسی دارید، فکر می کنید و عکس العمل نشان می دهید زیرا زندگی ما تحت تأثیر تصمیماتی است که در چنین شرایطی گرفته می شود. یک نقل قول ایده آل مربوط به این است: آرام باشید و ادامه دهید.

یک لحظه کوتاه بین هر موقعیت و پاسخ شما وجود دارد. می‌توانید از آن برای فکر کردن، سازماندهی افکارتان و جمع‌آوری اطلاعات بیشتر استفاده کنید.» راه دیگری که می توانید بدون تلاش با آن کنار بیایید عصبانی شدن و سرزنش خود یا شخص دیگری است.

به یاد داشته باشید، شرایط بد را نمی توان با پاسخ های منفی برطرف کرد. با انجام این کار، آنها می توانند بدتر شوند. پس قبل از اینکه عکس العملی نشان دهید، همین لحظه کوچک صبر را بهبود ببخشید.

از خود بپرسید که آیا احساسات شما واقعی است یا گزینه دیگری برای اصلاح وضعیت وجود دارد. اجازه ندهید ترس یا عصبانیت ذهن شما را درگیر کند.

یکی دیگر از جنبه های نظم دادن به ذهن این است که خود را برای تمرکز آموزش دهید. برای این کار می‌توانید از روش بتهوون، در مورد آنچه می‌خواهید استفاده کنید، یا با پخش آن با صدای کم، به گوش دادن به موسیقی مرتبط با کاری که می‌خواهید روی آن تمرکز کنید، به عنوان موسیقی پس‌زمینه ادامه دهید.

اگر می خواهید مهارت های تمرکز خود را تقویت کنید، می توانید خلاصه ” قدرت تمرکز ” را در این وب سایت به صورت خلاصه بخوانید.

کمی خودخواه باشید و وقتی همه چیز از کنترل شما خارج است، روی چیزهای قابل کنترل تمرکز کنید و تمرین کنید که از آنها برای بهبود وضعیت و نادیده گرفتن چیزهای غیرقابل کنترل استفاده کنید. این به شما کمک می کند انگیزه خود را حفظ کنید.

جدا از این، سعی کنید در ابتدا از رسیدن به کمال خودداری کنید. انجام این کار باعث می شود که بی دلیل احساس گناه کنید یا اعتماد به نفس خود را از دست بدهید. بنابراین به جای اینکه هر بار برای کمال تلاش کنید، هدف خود را برای بهترین عملکرد خود داشته باشید.

و وقتی کمتر از هدف خود به دست آوردید، تسلیم نشوید و به تلاش ادامه دهید. به یاد داشته باشید که ما استانداردهایی را برای کار کردن با آنها با الهام کامل تعیین می کنیم، نه به این دلیل که می توانیم از آنها به عنوان بهانه ای برای ترک هدف خود استفاده کنیم. شکست برای همیشه نیست. و این فرصتی است برای حرکت رو به جلو.

سقراط، فیلسوف گفت: «ما نمی‌توانیم همیشه همانی باشیم که هستیم». این بدان معناست که همه می توانند پیشرفت کنند. آن وقت است که اعتماد به نفس شما به یک نقطه قوت تبدیل می شود. اگر باور دارید که می توانید به جلو حرکت کنید، می توانید این کار را انجام دهید. حتی اگر اینطور فکر نمی کنید، نمی توانید طبق اعتقاد خود این کار را انجام دهید. پس با اعتماد به نفس به حرکت رو به جلو ادامه دهید.

فصل 5: بدن، ذهن و روح خود را هماهنگ کنید

در زمان های قدیم، ارابه سواران و پادشاهان الگوهای خوبی برای یادگیری در مورد کنترل بودند. یک ارابه سوار برای برنده شدن در یک مسابقه باید چندین کار انجام می داد: دویدن با حداکثر سرعت ممکن در حالی که اسب خود را کنترل می کرد. محکم نگه داشتن افسار اسب نیاز به تمرکز ذهنی دارد.

او بدون اینکه خودش یا اسبش را پایین بیاورد از زمین های ناهموار عبور می کرد. خطر مرگ همیشه در برابر آنها بود، بنابراین لازم بود در برابر خطر خونسردی خود را حفظ کنند.

در تمام مدت جمعیت در اطراف هلهله می کردند و فریاد می زدند. تصور کنید برای انجام بهترین سطح در موقعیت های استرس زا چقدر درگیری فیزیکی، ذهنی و معنوی لازم است. یک نمونه عالی از این امر امپراتور روم Antoninus Aurelius بود .

او 23 سال بر رومیان حکومت کرد و هرگز خود و خانواده اش را بر مردمش مقدم نداشت. او هرگز سعی نکرد از وظایف خود اجتناب کند. او فقط کار می کرد به همین دلیل است که حتی امروز در رم، او را پادشاهی مهربان و شجاع می دانستند که تعادل امپراطوری عظیم را حفظ می کرد.

تعادل یکی از دلایل موفقیت آنتونینوس بود. با این حال، منضبط بودن تنها زمانی اهمیت دارد که با مهربانی، شفقت و عشق متعادل باشد. سفر کنترل پیچیده و چالش برانگیز است.

نظم و انضباط هندی سرنوشت است

گاهی اوقات، مردم انتخاب شما را می پذیرند. گاهی اوقات آنها کاملاً نمی فهمند و با هم مخالفت می کنند. اما با پیشرفت به سوی حقیقت، مهربان تر و مایل تر به کمک به دیگران خواهید شد.

متوجه خواهید شد که هر کس کار خود را انجام می دهد. شما اینجا نیستید که قضاوت کنید. شما آنجا هستید تا آنها را بپذیرید، خوشحالشان کنید و به آنها انگیزه دهید که پیشرفت کنند. داستان فیلسوف Cleanthes نمونه ای عالی از این موضوع است.

یک روز صبح کلیانتس در حال قدم زدن در ساحل بود، مردی را دید که خودش را به خاطر اشتباهی سرزنش می کرد. کلیانتز ایستاد و به آن مرد گفت: «میان تو و تو به واسطه اعمال نادرست اختلاف است. تو از درون خوب هستی، آن کار را رها کن و خوب شو.

از همین امروز مانند یک فرد منضبط زندگی را شروع کنید. از هر کاری که منجر به آن کار اشتباه می شود و شروع به انجام کارهای خوب می کند اجتناب کنید. همه ما بیش از حد از خود انتظار داریم که محدودیت های خود را پشت سر بگذاریم و عملکرد خوبی داشته باشیم، بنابراین اغلب بهانه هایی که ما را عقب می اندازند نمی پذیریم.

اما شما هنوز هم می توانید خود را سرزنش کنید زمانی که به هم ریخته اید. باید صدمه ببیند یا متنفر باشد. افرادی که این کار را انجام می دهند منصرف شده اند. به دوستت فکر کن؛ اگر در این موقعیت قرار گرفتید، به آنها بگویید چه اشتباهی کردند؟ اقدامی انجام داده اید؟ یا گام های بهتری برای بهبود وضعیت بردارید.

رویکرد دوم را در پیش بگیرید. همچنین آیا آنها را درک کرده اید؟ حتما سعی کردم بدانم این پایان دنیا نیست. به همین ترتیب، شما نیز دوست خود می شوید. از خود الهام بگیرید، خود را دوست داشته باشید، از خود حمایت کنید تا در مواقع سختی پیش بروید و در عین حال سرنوشت خود را تعیین کنید.

هر یک از ما می توانیم خود انضباط داشته باشیم. به یاد داشته باشید که خود انضباطی به کنترل اعمال، افکار و احساسات و استفاده از آنها در جهت هدفتان مربوط می شود. انجام این کار به شما امکان می دهد بهره وری بیشتری داشته باشید و برای مدت طولانی شاد و سالم بمانید.

اگر گسترش پیدا کردید، دوباره برمی‌گردید. می توانید یاد بگیرید که بهترین عملکرد را داشته باشید و با چالش های زندگی روبرو شوید. پس از درک این موضوع، زمانی که زمین خوردید دوباره خود را بلند کنید و با هدف و قدرت به سفر خود ادامه دهید.

حال از تمام روش های ذکر شده در کتاب استفاده کنید تا زندگی خود انضباطی داشته باشید. با قدم‌های کوچک شروع کنید، کاری را با چالش‌های کوچک برایتان انجام دهید یا برایتان دشوار است. سعی کنید این کار را به طور مداوم انجام دهید. با گذشت زمان، می توانید تغییرات بهتری را در درون خود احساس کنید و در زندگی خود سازنده تر شوید.

نتیجه

بیایید یک بار درس ها را تکرار کنیم:

  1. هر راهی را که انتخاب کردید، تا رسیدن به مقصد، به نظم و انضباط پایبند باشید.
  2. با در نظر گرفتن این موضوع، تغییراتی ایجاد کنید و کارهای لازم را برای رسیدن به آنچه می خواهید انجام دهید.
  3. به ایجاد سلامت جسمانی خود توجه کنید.
  4. برای آرام کردن ذهن خود، سعی کنید در هر موقعیتی منظم باشید.
  5. ببینید چه کاری انجام داده اید تا بهترین عملکرد را داشته باشید تا به توانایی های خود برای رویارویی با چالش ها اطمینان داشته باشید.

ما از این کتاب با نحوه انضباط آشنا شدیم. با تنبیه شدن از نظر جسمی، ذهنی و روحی، می توانید با بهره وری بیشتر در زندگی خود موفق شوید. حالا برای نظم و انضباط قدم بردارید و با قدم های کوچک شروع کنید.

در نهایت، این مراحل تغییرات قابل توجهی را در زندگی شما ایجاد می کند. امیدوارم این کتاب را به خوبی درک کرده باشید و برای مثمر ثمر شدن و موفقیت در زندگی خود به تمام موارد ضروری ذکر شده در کتاب رسیدگی کنید.

نقد و بررسی کتاب دیسیپلین سرنوشت است

به عنوان کسی که کتاب های خودیاری زیادی خوانده است، می توانم بگویم که «انضباط سرنوشت است» برجسته است. نویسنده، وینود شارما، دیدگاه منحصربه‌فردی در مورد نظم و انضباط شخصی دارد و از تجربیات خود به‌عنوان یک تاجر و کارآفرین موفق استفاده می‌کند تا توصیه‌ها و بینش‌های عملی را در مورد ایجاد یک اخلاق کاری محکم ارائه دهد.

یکی از چیزهایی که من در مورد این کتاب بیشتر قدردانی کردم، تاکید شارما بر ثبات بود. او تصدیق می کند که ایجاد نظم و انضباط شخصی دشوار است و به تلاش مستمر در طول زمان نیاز دارد. اما او همچنین استراتژی‌ها و ابزارهای عملی را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد تا در مسیر باقی بمانند، مانند تعیین اهداف روشن، ایجاد یک برنامه روزانه، و تمرین ذهن آگاهی.

من “انضباط سرنوشت است” را به هر کسی که به دنبال بهبود اخلاق کاری، دستیابی به اهداف شخصی یا زندگی رضایت بخش تر است، به شدت توصیه می کنم. نوشته واضح و مختصر است و بینش شارما قابل ربط و عمل است. بنابراین اگر به دنبال کتابی هستید که به شما کمک کند پتانسیل کامل خود را باز کنید، پس «انضباط سرنوشت است» ارزش بررسی را دارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =