مروری بر مذاکره

اجازه دهید ابتدا از یک موقعیت واقعی زندگی عبور کنیم تا مذاکره را بهتر درک کنیم.

دوستان شما از شما می خواهند که برای یک فیلم آخر شب با آنها بیایید. با این حال شما به خوبی می دانید که والدین شما هرگز قدردان دوری شما از خانه در اواخر شب نخواهند بود و حتی نمی خواهید فیلم و همچنین همراهی دوستان خود را از دست بدهید.

شما چکار انجام خواهید داد؟ آیا با هر کدام می جنگید؟

یک وضعیت دیگر

تام به یک مرکز خرید در همان نزدیکی رفت و پس از یک روز خرید گسترده با یک دستگاه پخش سی دی روبرو شد که فوراً از آن خوشش آمد. هزینه پخش سی دی حدود 30 دلار بود، اما متاسفانه پول نقد زیادی برای او باقی نماند. هیچ راهی وجود نداشت که بتواند سی دی پلیر را ترک کند، زیرا این یک مدل انحصاری بود و تام مدت زیادی به محصول چشم دوخته بود.

تام در چنین شرایطی چه می کند؟

پاسخ به تمام سوالات بالا در یک کلمه ساده “مذاکره” نهفته است . شما طوری مذاکره می کنید که بدون ترس از درگیری یا سوء تفاهم به هر چیزی که می خواهید برسید. این یک راه مسالمت آمیز برای انجام کارها بدون عصبانی کردن کسی است.

همه ما موافقت خواهیم کرد که هیچ کس تا به حال چیزی از درگیری ها و اختلافات به دست نیاورده است. اختلافات به نوبه خود استرس ما را افزایش می دهد و همیشه احساس بی قراری می کنیم. فرد تمرکز خود را از دست می دهد و در نهایت علاقه اش به سازمان کاهش می یابد. همیشه عاقلانه است که بین خود بحث کنید و از طریق مذاکره به بهترین گزینه برای همه برسید.

مذاکره چیست؟

مذاکره تکنیکی است برای بحث در مورد مسائل بین خود و رسیدن به نتیجه ای که به نفع همه درگیر در بحث باشد. این یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از درگیری و تنش است. وقتی افراد با یکدیگر موافق نیستند، دور هم می نشینند، در یک مجمع باز درباره مسائل بحث می کنند، با یکدیگر مذاکره می کنند و به جایگزینی می رسند که همه را راضی کند. در زبان عامیانه به آن چانه زنی نیز می گویند.

لطفاً یک بار دیگر دو موقعیت واقعی بالا را مرور کنید.

شما می خواهید برای سینما بروید اما می دانید که والدینتان هرگز با تصمیم شما موافقت نمی کنند. با پدر و مادرت دعوا می کنی؟ بدیهی است که خیر، در عوض شما با آنها خواهید نشست و تمام تلاش خود را می کنید تا آنها را متقاعد کنید و بدون دعوا و خراب کردن روحیه همه با آنها مذاکره کنید. احتمالا آخر هفته آینده را با پدر و مادرتان سپری خواهید کرد، اگر امروز برای فیلم به شما اجازه دهند، در غیر این صورت با دوستانتان مذاکره خواهید کرد تا آنها برای نمایش ظهر موافقت کنند. مذاکره به شما کمک می کند تا بدون آسیب رساندن به کسی به هدف خود برسید . هدف شما در این مورد رفتن به سینما است و برای رسیدن به همان هدف یا با والدین یا دوستانتان مذاکره می کنید.

در موقعیت دوم، تام نمی‌توانست سی‌دی پلیر را به دلیل انحصاری بودن آن از دست بدهد، بنابراین سعی می‌کند با صاحب فروشگاه مذاکره کند تا قیمت را پایین بیاورد تا به جیب او بخورد و حتی صاحب فروشگاه هم سود خود را به دست آورد. .

مذاکره در شرکت ها و همچنین زندگی شخصی برای تضمین آرامش و شادی ضروری است.

رئیس شما از شما می خواهد که ظرف دو روز کاری گزارشی را ارسال کنید و می دانید که گزارش کمی حساس است و به زمان بیشتری نیاز دارد. آیا فقط برای راضی کردن رئیس خود به او بله می گویید؟ بله شما ممکن است رئیس را خوشحال کند، اما بعداً اگر نتوانید آن را در بازه زمانی مورد نظر ارسال کنید، با مشکل بزرگی مواجه خواهید شد. همیشه بهتر است به جای پذیرش چیزی که می دانید دشوار است، با رئیس خود مذاکره کنید. از رئیس خود زمان بیشتری بخواهید یا احتمالاً گزارش جامعی تهیه نکنید. مذاکره بهتر است زیرا بعداً از خراب شدن رابطه شما با مافوق جلوگیری می کند.

مذاکره کننده

فردی که نماینده یک سازمان یا موقعیتی است که به تمام طرفین با دقت گوش می دهد و به نتیجه ای می رسد که با میل و رغبت برای همه قابل قبول است، مذاکره کننده نامیده می شود.

مهارت های یک مذاکره کننده

یک مذاکره کننده در حالت ایده آل باید بی طرف و بی طرف باشد و نباید از هیچکس طرفداری کند.

او باید شرایط و طرفین را به خوبی درک کند و تصمیم بگیرد که به نفع همه باشد.

همیشه اینطور نیست که مردم به راحتی تصمیم مذاکره کننده را بپذیرند. اگر احساس کنند منافع شخصی شان برآورده نمی شود، ممکن است با آن مقابله کنند. در چنین شرایطی که مذاکره کننده چاره ای ندارد، باید از قدرت خود برای تحمیل عقاید خود بر همه استفاده کند، بالاخره نمی توان همه را راضی کرد.

یک مذاکره کننده باید کمی درایت و باهوش باشد تا بتواند همه موقعیت ها را مدیریت کند و به نتیجه برسد.

عناصر مذاکره

مذاکره

فرآیند + رفتار + ماده (برنامه)

 

  • فرآیند- روش مذاکره افراد با یکدیگر را فرآیند مذاکره می نامند. این فرآیند شامل تکنیک ها و استراتژی های مختلفی است که برای مذاکره و رسیدن به یک راه حل به کار می رود. 
  • رفتار : نحوه رفتار دو طرف با یکدیگر در طول فرآیند مذاکره، رفتار نامیده می شود. نحوه تعامل آنها با یکدیگر، نحوه ارتباط آنها با یکدیگر برای روشن کردن نکات خود، همه تحت رفتار قرار می گیرند. 
  • ماهیت- باید دستور کار وجود داشته باشد که افراد در مورد آن مذاکره کنند. یک موضوع برای مذاکره مهم است. در موقعیت اول، رفتن به فیلم آخر شب دستور کار بود که می خواستید با پدر و مادرتان و همچنین دوستانتان مذاکره کنید.

در نتیجه، مذاکره صرفاً یک تکنیک است، بحثی بین افراد برای رسیدن به یک توافق متقابل که در آن هرکس چیزی را به دست آورد یا دیگری را به دست آورد و از تعارض اجتناب شود.

بدون نظر

پاسخ دهید