برای جلوگیری از هرج و مرج، ابتکارات مخرب باید خوب فکر و با دقت اجرا شوند.

برای جلوگیری از هرج و مرج، ابتکارات مخرب باید خوب فکر و با دقت اجرا شوند.

زندگی در عصر اختلال

ما در عصری از اختلال زندگی می کنیم که در آن همه چیز از شیوه زندگی گرفته تا نحوه کار و در واقع زیست شناسی انسان به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی که با سرعت سرسام آوری اتفاق می افتد مختل می شود .

در حالی که اختلال بخشی جدایی ناپذیر از مدل سرمایه داری و بازار آزاد است که در آن تخریب خلاق به جای استثنا، هنجار است، چنین اختلالی نباید منجر به هرج و مرج شود، جایی که اثرات چنین اختلالی دور از ایده آل است و برای آن در نظر گرفته شده است.

نمونه‌های زیادی از نوآوری‌های مخرب و سیاست‌های مخرب دولتی و همچنین تغییرات سازمانی مخل وجود دارد که تأثیری معکوس با آنچه که قصد دستیابی به آن داشتند، داشته است.

اختلالی که به خوبی اجرا شده است

به عنوان مثال، گروه بسیار مورد احترام شرکت های بزرگ تاتا با وارد کردن یک عضو نسبتاً دور از خانواده (شکنی از سنت که توسط اعضای مستقیم خانواده که رهبری گروه را مشخص می کردند) به عنوان وسیله ای برای دگرگونی کنگلومرا، تغییر رهبری را آغاز کردند. با این حال، همانطور که مشخص شد، نتیجه این بود که پس از چند سال، درگیری عمومی بین رئیس فعلی و رئیس قبلی رخ داد که منجر به مطبوعات بد و شستن لباس‌های کثیف در ملاء عام شد که آسیب کمی به وجهه برند وارد نکرد. و ارزش ویژه برند در گروه در حالی که این تغییر سازمانی به خوبی تصور می شد (حداقل بر اساس دیدگاه رایج در آن زمان)، این تغییر به خوبی اجرا شد. در نتیجه نظرات متفاوت در مورد چگونگی رشد بیشتر گروه و همچنین برداشت های متفاوت در مورد ادغام و تملک،

اختلال موفقی که انقلابی و دگرگون کننده است

با این حال، برخی از ابتکارات مخرب منجر به تأثیرات انقلابی و دگرگون کننده بر نحوه عملکرد مشاغل و در واقع جهان می شود. به عنوان مثال، هم عرضه سیستم عامل ویندوز دسکتاپ و هم آیفون اپل در تغییر کلی بازی بسیار موثر بود.

ویندوز منجر به تغییرات اساسی در نحوه عملکرد شرکت ها شد که در آن وظایف معمول و وقت گیر اکنون خودکار می شدند و همچنین فرآیندهای گردش کار کامپیوتری می شدند. در واقع، می توان گفت که انتشار سیستم عامل ویندوز، انقلاب نرم افزاری را آغاز کرد.

به همین ترتیب، عرضه آیفون توسط استیو جابز افسانه‌ای فقید منجر به تغییری اساسی در شیوه زندگی‌مان با آوردن دنیا به نوک انگشتانمان شد. البته، انقلاب اینترنت و گوشی‌های هوشمند با عرضه آیفون به همان شیوه‌ای که انقلاب‌های محاسباتی و سخت‌افزاری با انتشار سیستم‌عامل ویندوز همراه شد، به هم نزدیک شدند.

وجه اشتراک این دو ابتکار مخرب این بود که آنها رویکردهای فکر شده ای برای تغییر تحول آفرین بودند که در آن افراد ذکر شده به همراه ارتشی از کارکنان متعهد و متعهد اطمینان حاصل کردند که چنین نوآوری منجر به میلیون ها ساعت کار پر دردسر می شود و با الهامات خلاقانه تأکید می شود. که واقعاً ماهیت بازی در حال تغییر بودند.

همانطور که اکنون می دانیم، اجرا نیز با توجه زیاد به جزئیات جنبه های رویه ای واقعی به خوبی انجام شد.

تفاوت بین اختلالات متفکرانه و خوب فکر شده

البته، گاهی اوقات ابتکارات مخرب می تواند بسیار متفکرانه باشد، اما در طبیعت خوب فکر نشده است. قبل از اینکه گیج شوید، منظور ما این است که گاهی اوقات ابتکارات مخرب ممکن است پس از تفکر زیاد ظاهر شوند، اگرچه جزئیات به خوبی فکر نشده است.

به عنوان مثال، تمرین پول زدایی که در نوامبر 2016 در هند انجام شد، پتانسیل این را داشت که واقعاً تحول آفرین باشد، با این تفاوت که این حرکت با هدف تغییرات رفتاری اساسی و برهم زدن اقتصاد هند با محوریت نقدینگی انجام شد تا جایی که برخی از کارشناسان اکنون بر این باورند که کل تمرین انجام شده است. یک شکست

به عبارت دیگر، اقدامات مخرب نه تنها باید مبتکرانه یا نتیجه بینش های خلاقانه باشد، بلکه باید به نحوه تأثیرگذاری آنها بر ذینفعان اکوسیستم که تحت تأثیر این حرکت قرار می گیرند، فکر کافی کرد.

در مورد دموتیزاسیون صحبت می کنیم، همچنین این مورد است که اعدام ضعیف بود که منجر به هرج و مرج و سردرگمی غیر ضروری شد که برخی از آنها حتی اکنون نیز ادامه دارد. بنابراین، فرد می تواند مخرب باشد، اما در عین حال باید به جای ایجاد هرج و مرج، مخرب خلاقانه باشد.

با این حال، GST یا تغییر مالیات بر کالاها و خدمات هم به خوبی اندیشیده شده و هم با دقت برنامه ریزی شده بود. در واقع، این تغییر بیش از یک دهه با اجماع دو حزبی و همکاری نزدیک دولت مرکزی و ایالتی مشخصه آن بود.

با این حال، ابتکارات به خوبی اجرا نشد یا بهتر است بگوییم، در حالی که برنامه ریزی برای اجرا بدون خطا بود، اجرای مورد نظر چیز دیگری بود. به عبارت دیگر، نمی توان همه چیز را داشت و گاهی اوقات، بهترین حرکت های اندیشیده شده و برنامه ریزی شده ممکن است در اجرا با شکست مواجه شود و خلاقانه ترین بینش ها منجر به هرج و مرج شود.

مدیریت اختلال

نکته کلیدی در اینجا این است که اختلال و اثرات پس از آن به سادگی غیرقابل پیش بینی هستند و از این رو، همیشه ایده خوبی است که “روی توپ” و “پیشتر از منحنی” باشید تا تا حد امکان به درستی مدیریت شود .

همانطور که وزیر دفاع سابق ایالات متحده می گفت، ناشناخته ها شناخته شده، ناشناخته های شناخته شده و ناشناخته ها هستند. بنابراین، ترفند این است که برای اولی به درستی برنامه ریزی کنید، دومی را با پشتکار مدیریت کنید و برای سومی انگشتان دست خود را روی هم بگذارید.

این بدان معنی است که در حالی که برخی چیزها وجود دارد که ما نمی توانیم برای آنها آماده باشیم، این واقعیت باقی می ماند که حداقل باید به چیزهایی که در کنترل خود هستند فکر کنیم و با قصد مدیریت مجهولات اجرا کنیم.

بدون نظر

پاسخ دهید