ماهیت در حال تغییر قدرت در عصر شبکه ها

قدرت افراد در برابر چهره های تشکیلاتی

عصر دیجیتال چیزهای زیادی را تغییر داده است و این شامل نحوه عملکرد قدرت و نحوه اعمال آن بین سهامداران مختلف در تجارت، زندگی و جامعه می شود. در حالی که تا کنون، قدرت به شکلی از بالا به پایین اعمال می‌شد که در آن حالت‌های سلسله مراتبی ساختارهای سازمانی به این معنی بود که تصمیم‌ها در بالا گرفته می‌شد و به عنوان دستورات پایین سلسله مراتب نفوذ می‌کرد.

با این حال، این در حال تغییر است که در آن ظهور شبکه‌ها هم در شرکت‌ها و هم در سیاست و جامعه به این معنی است که افرادی که می‌توانند از قدرت چنین شبکه‌هایی استفاده کنند، اغلب از قدرت بیشتری نسبت به افرادی که در راس هستند، برخوردار هستند.

در واقع، همانطور که جنبش MeToo نشان داد، هرکسی که روایت قانع‌کننده‌ای داشته باشد و توانایی پخش پیام‌های خود را داشته باشد، اغلب چهره‌های حاکمیتی را که تاکنون به دلیل موقعیت عالی خود در جامعه از پاسخگویی مصونیت داشته‌اند، سرنگون می‌کند.

هنگامی که می‌توان چهره‌های واقعی و معتبری مانند هاروی واینستین را به وسیله توییتر و فیس‌بوک که امکان انتشار ویروسی را فراهم می‌کرد، پایین آورد، آنگاه می‌توان میزان قدرت را در دست کسانی که از عصر شبکه‌ها استفاده می‌کنند، اندازه‌گیری کرد.

بازگشت از تاسیس

با این اوصاف، این نیز این است که نظام در حال مقابله با این نوع قدرت است. به عنوان مثال، اقداماتی برای مهار شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک از نظر نحوه استفاده یا سوء استفاده از آن‌ها (بسته به جایی که می‌نشینید و در کدام سمت بحث هستید) وجود دارد و از این رو، آنها را تحت مقررات بیشتری قرار دهید. بررسی موشکافانه.

در واقع، استفاده و استفاده نادرست، اصطلاحاتی است که بیانگر ادعاها و ادعاهای متقابل طرف های مختلف است که هر یک دیگری را به استفاده از رسانه های اجتماعی به نفع خود متهم می کند. موضع یا نظر شما هر چه باشد، این واقعیت باقی می ماند که شبکه ها برای خود حرکتی دارند و از این رو، کسانی که به دنبال شکل دادن به افکار عمومی هستند کسانی هستند که می توانند از شبکه ها به نفع خود استفاده کنند.

علاوه بر این، این استدلال که فناوری ارزش خنثی است و بنابراین، می‌توان از آن برای اهداف خوب و بد استفاده کرد، این واقعیت را مبهم می‌سازد که فیدهای خبری الگوریتمی و شبکه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) اکنون «عمر خود» دارند. در واقع، ما دیگر نمی توانیم اجازه دهیم شبکه ها زندگی ما را به طور کامل تسخیر کنند، زیرا نه تنها روابط قدرت بلکه ماهیت انجام کارهای بد در مقیاس بزرگ اکنون امکان پذیر است .

موارد استفاده و سوء استفاده از شبکه ها

با این حال، قدرت شبکه‌ها به حدی است که کسانی که تمایلات و آرزوهای واقعی برای به فعلیت رساندن تغییر دارند، می‌توانند در واقع از چنین شبکه‌هایی به نفع جامعه استفاده کنند. نمونه‌هایی از بسیاری از جنبش‌های مردمی و شبکه‌های فعالی که از فیس‌بوک و توییتر استفاده کرده‌اند تا رویدادهای مخاطبان گسترده‌تری را که توسط رسانه‌های جریان اصلی پوشش داده نمی‌شوند، مورد توجه قرار دهند.

علاوه بر این، سیاستمداران در سال‌های اخیر از رسانه‌های اجتماعی و قدرت پیام‌های ویروسی برای رساندن هدف خود استفاده کرده‌اند.

البته، این موضوع باعث ایجاد پدیده اخبار جعلی نیز شده است که نگران کننده است زیرا ماهیت ویروسی رسانه های مدرن به این معنی است که دروغ ها در صورت تکرار و انتقال ویروسی می توانند باعث هرج و مرج و ویران شوند.

علاوه بر این، با پیام‌های ویروسی ماشینی، گاهی اوقات معنای واقعی پیام در نویز گم می‌شود و اینجاست که برخی از کارشناسان برای تنظیم شبکه‌ها بدون حذف کامل آنها استدلال می‌کنند.

نکته اینجاست که به شیوه ای مشابه که اختراع چاپخانه روابط قدرت را در قرون وسطی تغییر داد، ظهور اینترنت و تلفن های هوشمند نیز انقلابی در نحوه استفاده از قدرت در قرن بیست و یکم ایجاد کرد. تعجب آور نیست که این تشکیلات در حال مقابله با آن است زیرا اکنون قدرت آن در خطر است.

چگونه می توانید سود ببرید؟

بنابراین، همه اینها چه معنایی برای افراد دارد؟ برای شروع، همه شما ممکن است کاربران پیشرفته رسانه های اجتماعی و گوشی های هوشمند باشید. بنابراین، شما از نحوه پخش و انتقال پیام های خود آگاه خواهید بود. با این حال، این سوال که چگونه می توانید آنها را ویروسی کنید، می تواند با مراجعه به استفاده قبلی ما از این اصطلاح، روایت قانع کننده، پاسخ داده شود.

به عبارت دیگر، هنگامی که داستان یا روایتی دارید که چشم ها و کلیک ها را جمع می کند، مطمئن باشید که قدرت بازاریابی ویروسی واقعاً می تواند شما را قدرتمند کند. با گفتن این موضوع، همانطور که تا به حال در مورد آن صحبت کرده ایم، تمایل بازیکنان موجود به مبارزه وجود دارد و از این رو، اینجاست که قدرت واقعی یا فقدان آن نمایان می شود.

برای توضیح بیشتر، به منابعی نیز برای پشتیبان گیری از پیام های خود نیاز دارید. باز هم، Crowdsourcing و Crowdfunding راه دیگری هستند که از طریق آن می توانید قدرت خود را احساس کنید.

علاوه بر این، می‌توانید از تأثیرگذاران و شکل‌دهنده‌های نظر کمک بگیرید تا روایت‌های خود را تأیید کنند تا دنبال‌کننده‌ای ثابت بسازید. در نهایت، شما باید در تلاش برای پخش و ویروسی کردن روایت های خود خستگی ناپذیر باشید.

نتیجه

در تحلیل نهایی، روابط قدرت در عصر شبکه ها در حال تغییر است و کارگزاران قدرت در آینده کسانی هستند که از پتانسیل چنین شبکه هایی به نفع خود استفاده می کنند.

علاوه بر این، آنها باید تلاش های مجازی خود را با تلاش های دنیای واقعی تکمیل کنند و اینجاست که هم افزایی دنیای مجازی و فیزیکی به هم نزدیک می شود. شبکه‌ها مقیاس را نیز ارائه می‌دهند و از این رو، می‌توان بازدهی را از صرفه‌جویی در مقیاس نیز درو کرد.

برای نتیجه گیری، یک تغییر قدرت جدید در حال رخ دادن است و این پیامدهایی برای همه ما، چه به عنوان اعضای جامعه و چه به عنوان متخصصان شاغل در شرکت ها، دارد.

بدون نظر

پاسخ دهید