چگونه نسل های مختلف در چرخه خبری 24/7 در دنیای جدید رسانه های دیجیتال حرکت می کنند

چگونه نسل های مختلف در چرخه خبری 24/7 در دنیای جدید رسانه های دیجیتال حرکت می کنند

رویکردهای نسلی به تغییر چشم انداز رسانه ها

هر کسی که اکنون در دهه 40 زندگی خود است، بدون شک شاهد تحول رسانه ها و فضای کسب و کار، سیاسی و اجتماعی مبتنی بر رسانه از اوایل دهه 1990 بود، زمانی که اینترنت در مراحل ابتدایی خود بود تا به امروز که ما همیشه روشن هستیم، و اخبار. چرخه ها 24/7 بدون توقف اجرا می شوند.

در واقع، برای آن دسته از نسل Xers (یا نسلی که در دهه 1990 به بلوغ رسیدند) که اینترنت و سپس رسانه های اجتماعی و انقلاب تلفن های هوشمند را پذیرفتند، زمانی در دهه 1980 بود که در مدرسه ای بودند که این فناوری ها وجود نداشتند. . از سوی دیگر، هر کس در 20 و 30 سالگی اکنون دنیایی فراتر از رسانه های اجتماعی و چرخه های خبری 24 ساعته نمی شناسد، زیرا آنها اولین نسل واقعا دیجیتالی هستند که با اینترنت در دستان خود متولد شده اند.

برعکس، برای افراد 50 و 60 ساله (که به دوران بازنشستگی نزدیک می شوند)، اینترنت کمی سرزمین بیگانه است که در آن قطعیت های قدیمی اخبار و اطلاعاتی که با سرعت آهسته ارائه می شوند، اکنون به خوبی و واقعاً یادگاری از گذشته هستند. که اکنون به یک عصر پاسخگویی سریع و نانوثانیه تبدیل شده اند.

بنابراین، واضح است که هم شکاف نسلی و هم شکاف ذهنی در مورد نیروی کار معاصر (شامل کارمندان بین 20 تا 50 سالگی) وجود دارد.

این بدان معناست که شرکت‌های معاصر و همچنین رهبران سیاسی و تأثیرگذاران اجتماعی یا در انقلاب دیجیتال متولد شده‌اند یا در اوایل آن را پذیرفته‌اند یا به آرامی در حال پذیرش و تطبیق با آن هستند.

چگونه نسل های مختلف در چشم انداز رسانه حرکت می کنند

این دیدگاه‌ها و روابط متفاوت با فناوری اغلب نحوه حرکت شرکت‌های مدرن، احزاب سیاسی و گروه‌های اجتماعی در چشم‌انداز همیشه در رسانه و اطلاعات را شکل می‌دهند.

برای مثال، حتی در حال حاضر، بسیاری از رهبران فکری و تأثیرگذاران وجود دارند که هنوز به وسیله رسانه‌های سنتی سوگند یاد می‌کنند و برای آنها، انتشار اطلاعات به معنای برگزاری کنفرانس مطبوعاتی است، برخلاف هزاره‌ها که واقعیت مجازی برایشان مهم‌تر از واقعیت فیزیکی چهره به چهره است. .

علاوه بر این، در میان آن دسته از رهبران کسب‌وکار که در صدر حرفه‌های خود هستند، زمان پاسخ‌گویی به رویدادها و اخبار فوری هنوز در ساعات یا روزهایی است که برای کسانی که بومی دیجیتال هستند، چنین پاسخ‌هایی معمولاً آنی و در زمان واقعی است.

این بدان معناست که شرکت‌های معاصر اغلب با چالش‌هایی در نحوه پاسخگویی به رویدادهای دنیای واقعی و همچنین موقعیت‌های تجاری به دلیل تفاوت‌های نسلی و همچنین ذهنیتی بین نسل بومر که در حال بازنشستگی هستند و Gen Xers که برای جایگزینی آن‌ها خارش دارند، مواجه می‌شوند. هزاره هایی که در حال شروع کار خود هستند.

این را می‌توان در روشی که بسیاری از کسب‌وکارهای سنتی با قدرت برهم زننده فناوری‌های جدید به هم ریخته‌اند، مشاهده کرد که در آن استارت‌آپ‌ها اغلب ارزشمندتر از شرکت‌های ارجمند دهه‌های قدیمی یا چند صد ساله با تاریخچه غنی هستند.

در واقع، برخی از این شکاف فرهنگی و شکاف ذهنی در نحوه هدایت نسل‌های پیر و جوان در چشم‌انداز رسانه‌ای کنونی، در نحوه واکنش اولی و دومی به شرایط اضطراری، خواه مربوط به تجارت یا جامعه باشد، آشکار می‌شود.

به عنوان مثال، اولین پاسخ هزاره ها به زلزله یا حملات تروریستی بررسی فیس بوک و توییتر برای به روز رسانی است، در حالی که، برای بومرهای قدیمی، گاهی اوقات عادی است که ابتدا تلویزیون را چک کنند.

علاوه بر این، هزاره‌ها همواره از فیس‌بوک برای سازمان‌دهی رویدادها و کنفرانس‌ها با صفحات فیس‌بوک اختصاصی برای چنین رویدادهایی استفاده می‌کنند، در حالی که بومرها همچنان به تماس شخصی با شرکت‌کنندگان یا ارسال ایمیل و دعوت‌نامه‌های چاپی متکی هستند.

چگونه شرکت ها و احزاب سیاسی معاصر از استراتژی های رسانه ای مختلف استفاده می کنند

در حالی که به نظر می رسد این امر کلیشه ای یا کلیشه ای نسل ها باشد، در واقع در بسیاری از شرکت هایی که هر سه نسل نیروی کار را تشکیل می دهند و در جایی که عملکرد رابط رسانه ای اغلب شامل طیف وسیعی از پاسخ ها می شود که از سنتی، مدرن و مدرن شروع می شود، چنین است. پست مدرن

به عبارت دیگر، با توجه به سرعت سرسام آور انتشار و مصرف اخبار، سلول های رسانه ای بسیاری از شرکت ها اغلب از استراتژی های مختلفی مانند سازماندهی پاسخ های فوری از طریق رسانه های اجتماعی، بیانیه های مطبوعاتی از طریق ایمیل، و مجامع عمومی سالانه از طریق ارتباطات الکترونیکی و فیزیکی ایمن استفاده می کنند. .

چنین استقبالی از همه رسانه‌ها تنها به کسب‌وکارها و شرکت‌ها محدود نمی‌شود، همانطور که از روشی که احزاب سیاسی و سلول‌های رسانه‌ای آن‌ها از استراتژی‌های مشابهی پیروی می‌کنند که در آن به‌طور هم‌زمان در فیس‌بوک و توییتر پاسخ می‌دهند، ایمیل‌هایی را برای نشست‌های خبری برنامه‌ریزی‌شده ارسال می‌کنند، می‌توان فهمید. و دعوت‌های شخصی برای رویدادهای مهم از طریق تماس تلفنی و حضوری.

در واقع، حتی دولت‌ها نیز این استراتژی را برای پذیرش همه گزینه‌های رسانه‌ای آغاز کرده‌اند، و افراد باهوش در میان بوروکرات‌ها و وزرا اغلب به سرعت از رسانه‌های اجتماعی صرف نظر از سنشان استقبال می‌کنند.

دانا بودن رسانه همه تفاوت را ایجاد می کند

عبارت زرنگ رسانه ای اغلب برای توصیف فردی که سریع و هوشیار نسبت به تغییر روندهای رسانه ای است و برای همه حرفه ای های مشتاق و در واقع، کسانی که قبلاً در حرفه خود هستند، استفاده می شود تا نسبت به تغییرات آینده در انتشار و مصرف رسانه ها هوشیار باشند، توصیه ما این است که به یاد داشته باشید که با افزایش سرعت فناوری، حتی هزاره ها نیز می توانند قدیمی به نظر برسند، زیرا رسانه های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده می توانند حتی فیس بوک و توییتر را یادگارهای گذشته بسازند. به عبارت دیگر، از آنجایی که سریع‌ترین‌ها به شکارچی تبدیل می‌شوند و کندترین‌ها طعمه‌های جنگل می‌شوند، سازگارترین و چابک‌ترین شما می‌توانید در زمان حال حرکت کنید و همچنین برای آینده آماده باشید.

بدون نظر

پاسخ دهید