چرا صنعت روزنامه در هند در حال رونق است؟

دلایل اقبال متضاد روزنامه ها در غرب و هند

در حالی که صنعت روزنامه در سراسر جهان در حال شکست است، در هند در حال رونق است. در حالی که روزنامه‌ها در سراسر جهان به دلیل ظهور رسانه‌های اینترنتی و رسانه‌های تلفن همراه با کاهش خوانندگان روبرو هستند، وضعیت در هند برعکس است، جایی که دسترسی به اینترنت هنوز به اندازه غرب فراگیر نیست.

علاوه بر این، روزنامه ها در سراسر جهان هزینه بیشتری دارند (بر اساس برابری قدرت خرید) در حالی که در هند هزینه بسیار کمتری دارند. دلیل این امر این واقعیت است که روزنامه‌ها در هند از کاغذ روزنامه بازیافتی ساخته می‌شوند، به این معنی که کاغذی که می‌خوانید و به فروشنده ضایعات می‌فروشید در نهایت به کارخانه‌های کاغذسازی می‌رسد که در آنجا بازیافت می‌شود. این بدان معنی است که هزینه روزنامه صرفاً بر اساس کاغذ روزنامه در هند ارزان تر است. جدا از این، دولت هند به محصولات کاغذ روزنامه یارانه پرداخت می کند، به این معنی که به طور متوسط ​​روزنامه ها در هند کمتر از هزینه متوسط ​​شما برای یک فنجان چای هزینه دارند. در غرب، وضعیت برعکس این است، زیرا روزنامه ها برای هزینه های کاغذ روزنامه یارانه ای دریافت نمی کنند و همچنین این واقعیت که بازیافت روزنامه ها به معنای استفاده از همان کاغذ روزنامه بازیافتی برای چاپ بیشتر نیست.

تجزیه و تحلیل دلایل مورد بحث در بالا

اگر جنبه اولی را که در بالا ذکر شد در نظر بگیریم، نفوذ اینترنت و اخیراً تلفن های هوشمند تلفن همراه و سایر ابزارهای دیجیتال به قدری فراگیر شده است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند اخبار را به صورت آنلاین یا روی تلفن های هوشمند و گجت های خود بخوانند. از سوی دیگر، در هند، بسیاری از مردم به اینترنت دسترسی ندارند و اگرچه انقلاب تلفن همراه به خوبی و واقعاً در جریان است، گوشی‌های هوشمند هنوز طبق استانداردهای هند گران هستند. بنابراین، تنها راه برای مردم برای دریافت اخبار غیر از تلویزیون، روزنامه است. جدای از این، این واقعیت که بسیاری از روزنامه‌های منطقه‌ای در هند رشد می‌کنند، جایی که تعداد زبان‌های منطقه‌ای به ده‌ها نفر می‌رسد، به این معنی است که برای بسیاری از مردم در شهرها و مناطق روستایی، روزنامه همچنان منبع اصلی اطلاعات است، حتی در حال حاضر کانال‌های تلویزیونی منطقه‌ای. همه مناطق را پوشش نمی دهد.

روزنامه‌ها در هند نیز به طور گسترده خوانده می‌شوند، زیرا آگهی‌دهندگان دریافته‌اند که شیوه غالب ارتباط با توده‌ها هستند و بنابراین، عاقلانه است که آنها بودجه تبلیغاتی خود را صرف روزنامه‌ها کنند.

چند نمونه دنیای واقعی

ما ظهور اینترنت، هزینه کاغذ روزنامه و حضور خوانندگان زبان منطقه ای را به عنوان دلایل شرایط متضاد در هند و غرب مورد بحث قرار داده ایم. جنبه دیگر این است که روزنامه ها در هند بر خلاف غرب که هزینه ارسال جداگانه است، به رایگان درب منزل خوانندگان تحویل داده می شود.

علاوه بر این، روزنامه‌های هند در زمان‌های اخیر بیشتر شبیه برندها شده‌اند تا رسانه‌های خبری، زیرا خانه‌های رسانه‌ای مانند بنت و کلمن که صاحب گروه تایمز آو ایندیا هستند، به طور فزاینده‌ای پیشنهادات خود را به عنوان مارک‌هایی معرفی می‌کنند که می‌توانند به همان روشی مصرف شوند که دیگران مصرف می‌کنند. کالاها به عبارت دیگر، تغییر تاکید از تلقی روزنامه به عنوان منبع اخبار و دیدگاه ها به چیزی که اخبار را با تبلیغات ادغام می کند به این معنی است که خوانندگان دیگر تامین کنندگان ساده اطلاعات نیستند، بلکه مصرف کنندگانی هستند که از نظر برند وفاداری و ترجیحات تجاری دارند. از محتوا اینها برخی از دلایلی است که صنعت روزنامه در هند در حال رونق است در حالی که صنعت روزنامه در سراسر جهان در حال شکست است.

نتایجی که اظهار شده

در نهایت، این مقاله دلایل موقعیت های متضاد را بدون بحث در مورد مزایا و معایب یا محاسن و معایب مدل های کسب و کار خانه های رسانه ای در غرب و هند پوشش داده است. اینها نیز باید مورد بحث قرار گیرند و بعداً به تفصیل مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

بدون نظر

پاسخ دهید