اهمیت تحقیقات بازار برای سازمان ها در عصر غیرقابل پیش بینی

تحقیقات بازار در عصر غیرقابل پیش بینی

ما در عصر غیرقابل پیش بینی زندگی می کنیم. با پیش‌بینی‌های فروش و پیش‌بینی‌های بازاریابی، سازمان‌ها نمی‌توانند «چاپی بر حال» و «چشم‌اندازی برای آینده» داشته باشند.

علاوه بر این، آنها همچنین دریافتند که هر پیش‌بینی یا پیش‌بینی در مورد رفتار مصرف‌کننده همواره با تغییر سریع ترجیحات و سلیقه‌های مصرف‌کننده تغییر می‌کند.

بنابراین، نیاز شدید به پیش‌بینی‌های قابل اعتماد و دقیق، اگر مرتبط و به‌موقع نباشد، وجود دارد که تضمین می‌کند سازمان‌ها می‌توانند عرضه محصول و راه‌اندازی نام تجاری را برنامه‌ریزی کنند که به موقع و هماهنگ با احساسات حاکم بر بازار باشد.

اینجاست که تحقیقات بازار برای سازمان‌ها بسیار مهم‌تر می‌شود، زیرا تضمین می‌کند که سازمان‌ها در « صدر بازی » باقی می‌مانند و « پیشتر از منحنی » هستند.

علاوه بر این، پیش‌بینی‌های به موقع و دقیق و همچنین مرتبط و مرتبط با تحقیقات بازار می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا بر روی امواج ترجیحات مصرف‌کننده سوار شوند. به طور خلاصه، آنچه سازمان‌ها به آن نیاز دارند، این است که بازاریابان ابزارها و روش‌هایی را توسعه دهند که به آنها کمک می‌کند رقبای خود را برای سهم بازار شکست دهند و اطمینان حاصل کنند که راه‌اندازی محصول و انتشار نام تجاری‌شان با پایگاه مشتری‌شان «کلیک» می‌کند.

تحقیقات بازار چیست و چرا برای سازمان ها اهمیت دارد؟

قبل از اینکه بیشتر ادامه دهیم، لازم است بدانیم چه تحقیقات بازار و چرا اینقدر مهم است، به ویژه در این عصر غیرقابل پیش بینی.

برای شروع، تحقیقات بازار هنر و علم پیش بینی آینده بر اساس روندهای فعلی و همچنین رفتار مصرف کنندگان گذشته است .

با توجه به روندهای فعلی، تحقیقات بازار این موارد را به آینده تعمیم می دهد و بر این اساس پیش بینی می کند.

همچنین، با مطالعه رفتار گذشته، تحقیقات بازار متوجه می شود که مصرف کنندگان احتمالا در آینده چگونه رفتار خواهند کرد.

علاوه بر این، تحقیقات بازار به همان اندازه که به پیش بینی های علمی مبتنی بر داده ها مربوط می شود، در مورد احساس و شهود درونی است.

به عبارت دیگر، بهترین محققان بازار کسانی هستند که از داده‌هایی استفاده می‌کنند که از طریق روش‌شناسی دقیق و تئوری‌های آماری جمع‌آوری شده‌اند تا پیش‌بینی‌هایی را انجام دهند که با احساس درونی و احساس شهودی که «باد از کدام طرف می‌وزد» و به کدام سمت تکمیل و تکمیل می‌شود. جزر و مد خواهد چرخید.

احساس روده و شهود نیز مهم هستند

در واقع، مانند کارگزاران بورس که “احساس بازار” دارند، محققان بازار باید از حس ذاتی خود برای پیش بینی آینده استفاده کنند.

در تجربه ما متوجه شده‌ایم که بهترین محققان بازار معمولاً یادداشتی در مورد پیش‌بینی‌های خود اضافه می‌کنند که بر اساس داده‌ها است و یادداشتی حاوی افکاری در مورد چگونگی حرکت بازار در آینده است.

همانطور که قبلا ذکر شد، تحقیقات بازار هم یک هنر و هم علم است و اولی مبتنی بر تجربه و آینده نگری است و دومی مبتنی بر تجزیه و تحلیل دقیق آماری و همچنین مبنای نظری عمیق مبتنی بر داده ها است.

تحقیقات بازار با استفاده از داده های بزرگ و هوش مصنوعی

تحقیقات بازار در سال‌های اخیر با جدیدترین فناوری‌ها مانند تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ و نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی سازگار شده است که در آن چنین فناوری‌هایی به طور فزاینده‌ای برای پیش‌بینی‌های تحقیقات بازار به کار می‌روند.

در واقع، استفاده از چنین فناوری‌ها و ابزارهایی حاشیه خطا را که معمولاً تحقیقات بازار شامل می‌شود کاهش داده است و همچنین نیاز به زمان‌های طولانی انتظار برای نمایش گزارش‌ها را از بین برده است.

با خودکارسازی جمع‌آوری داده‌ها، محققان بازار دیگر مجبور نیستند مانند گذشته «به میدان بروند».

برای مثال، در سال‌های قبل، محققان بازار برای جمع‌آوری داده‌ها از مصرف‌کنندگان از طریق تماس حضوری با آنها زمان و تلاش خود را صرف می‌کردند. اکنون، آن‌ها از ابزارها و وب‌سایت‌هایی مانند Survey Monkey و همچنین جمع‌آوری داده‌های هدفمند جمع‌آوری‌شده از چندین وب‌سایت فعال شده توسط هوش مصنوعی و Big Data استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، تحقیقات بازار نیز بصری تر شده است که در آن محققان بازار با تجربه از احساس درونی خود برای پیش بینی استفاده می کنند.

محققان بازار موفق برای سازمان ها مهم هستند

برای مثال، متخصصان تحقیقات بازار مانند Nate Silver و FiveThirtyEight.com اغلب مجموعه‌های داده‌های متعددی را تجزیه و تحلیل می‌کنند و داده‌ها را جمع‌بندی می‌کنند و سپس از ابزارهای پیشرفته برای رسیدن به تصویر بزرگ استفاده می‌کنند.

با این حال، تصویر بزرگی که به وجود می آید نیز با احساس ذاتی که محققان بازار در مورد آینده دارند تکمیل می شود و از این رو، تحقیقات بازار در زمان کنونی را می توان بسیار پیشرفته تصور کرد.

در واقع، به همین دلیل است که بیشتر سازمان ها در مقایسه با قبل، توجه بیشتری به محققان بازار می دهند و اهمیت بیشتری می دهند. علاوه بر این، همانطور که قبلا ذکر شد، با وجود غیرقابل پیش بینی بودن و نوسانات بسیار، برای سازمان ها مهم است که یک تیم تحقیقاتی در بازار داشته باشند که بتواند به جای تکیه بر آژانس های خارجی به تنهایی به تصمیم گیری تجاری کمک کرده و آن را فعال کند .

به همین دلیل است که بسیاری از غول‌های مصرف‌کننده و خرده‌فروشی در حال حاضر تیم‌های تحقیقاتی داخلی خود را در مقایسه با روش قبلی برون‌سپاری الزامات تحقیقات بازار به آژانس‌های خارجی در اختیار دارند.

نتیجه

در نهایت، روشی که ممکن است بازار در آینده حرکت کند و چگونه “کوکی خرد می شود” می تواند برای هر سازمان و به ویژه سازمان هایی که به مصرف کنندگان انبوه وابسته هستند بسیار مفید باشد.

به عبارت دیگر، برای سازمان‌هایی که به یک پایگاه مصرف‌کننده بزرگ و متنوع پاسخ می‌دهند، درک حرکت‌های آینده بسیار مهم است و از این رو، تحقیقات بازار در زمان کنونی اغلب یک جزء ارزشمند از تلاش‌های بازاریابی کلی است.

برای نتیجه‌گیری، تحقیقات بازار واقعاً از جمع‌آوری داده‌ها بر روی صفحات کاغذ تا به امروز که مجموعه‌های داده بزرگ از طریق الگوریتم‌هایی اجرا می‌شوند که الگوها را شناسایی کرده و پیش‌بینی می‌کنند، راه درازی را پیموده است.

 

بدون نظر

پاسخ دهید