آشنایی با مدل های تبلیغات آنلاین

اگر یک تبلیغ‌کننده هستید و می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید بودجه خود را برای گنجاندن پولی تنظیم کنید، تجزیه و تحلیل و بحث زیر دستورالعمل‌هایی را در این زمینه ارائه می‌کند. البته، این بخش مدل‌های مختلف تبلیغات را معرفی می‌کند و به بخش‌های بعدی می‌پردازد تا به شما کمک کند بودجه‌های واقعی را تهیه کنید و برای مکان‌های درج پولی در موتورهای جستجو پیشنهاد دهید. قبل از اینکه به مدل‌های مختلف تبلیغات بپردازیم، لازم به ذکر است که این مدل‌ها از نظر نیازهای خاص تبلیغ‌کنندگان متفاوت است، یعنی اینکه آیا می‌خواهند فقط برای بازدید از وب‌سایت هزینه بپردازند، یا آن را به تبدیل به فروش ببرند، یا در اواسط راه. این دو در جایی که آنها مایلند برای ثبت نام و غیره در وب سایت خود هزینه کنند. بنابراین، تبلیغ‌کنندگان گزینه‌ای را انتخاب می‌کنند که مناسب آنها باشد و با مدل کسب‌وکارشان همسو باشد.

CPC (هزینه هر کلیک)

هزینه به ازای کلیک (CPC) یا پرداخت به ازای کلیک (PPC) شکلی از بازاریابی اینترنتی است که در آن تبلیغ‌کنندگان هر زمان که روی تبلیغاتشان کلیک می‌شود به موتور جستجو یا ناشر تبلیغات پرداخت می‌کنند. این به عنوان “مبلغ هزینه شده برای کلیک روی یک تبلیغ” تعریف می شود. CPC همچنین به عنوان “مدل پرداخت تبلیغات آنلاین که در آن پرداخت صرفا بر اساس کلیک واجد شرایط است” تعریف می شود.

به طور معمول، موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ یا نرخ ثابتی برای CPC از تبلیغ‌کنندگان دریافت می‌کنند یا به آنها اجازه می‌دهند برای گنجاندن پولی پیشنهاد بدهند.

محاسبه CPC به روش زیر انجام می شود:

هزینه به ازای هر کلیک = هزینه تبلیغات / تبلیغات کلیک شده.

به عبارت دیگر، CPC برای تبلیغ کننده، هزینه ای است که از تقسیم کل هزینه تبلیغات بر تعداد دفعات کلیک بر روی تبلیغات به دست می آید.

از سوی دیگر، CPC مبتنی بر Bid مستلزم یک حراج خصوصی است که در آن شرکت موتور جستجو یا ناشر از افراد علاقه مند دعوت می کند تا برای درج در موتورهای جستجو یا وب سایت های خود مناقصه ارائه دهند. CPC مبتنی بر پیشنهاد یک موضوع جداگانه برای بحث به طور کلی است و مکانیک این مدل به طور مفصل در بخش مربوط به آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

CPM (هزینه در هر میلیون)

Cost per Mille یک مدل تبلیغاتی محبوب است که توسط تبلیغ کنندگان در سراسر رسانه ها استفاده می شود و همانطور که در حال بحث در مورد مدل های تبلیغات آنلاین هستیم، به عنوان هزینه برای تبلیغ کننده برای هر هزار بار نمایش تعریف می شود. در قلمرو آنلاین، CPM از تقسیم کل هزینه تبلیغ‌کننده برای هر هزار بازدید از صفحه که وب‌سایت از طریق کاربرانی که از صفحه نتایج موتور جستجو به آن می‌روند، به‌دست می‌آورد.

CPM به ویژه برای محاسبه ROI یا بازگشت سرمایه از تبلیغات در داخل و در رسانه های مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر یک تبلیغ‌کننده خاص چندین کمپین تبلیغاتی را در رسانه‌های مختلف اجرا می‌کند، CPM معیاری قابل شمارش در مورد میزان موفقیت سرمایه‌گذاری‌شان در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار می‌دهد. علاوه بر این، در رسانه آنلاین، CPM به طور گسترده برای ردیابی اثربخشی کمپین های تبلیغاتی که به گنجاندن پولی در موتورهای جستجوی مختلف متوسل می شوند، استفاده می شود.

CPA (هزینه هر اقدام)

دیده‌ایم که چگونه تبلیغ‌کنندگان مدل‌های مختلف قیمت‌گذاری را برای بازاریابی خود در موتورهای جستجو و ناشران انتخاب می‌کنند. شکل دیگری از قیمت گذاری، CPA یا هزینه هر اقدام است که به عنوان هزینه به ازای تبدیل نیز شناخته می شود. این به عنوان هزینه ای است که برای تبلیغ کننده بر اساس انجام یک عمل از پیش تعریف شده مشخص توسط کاربران انجام می شود. به عنوان مثال، برای بسیاری از وب‌سایت‌ها معمول است که از کاربرانی که روی تبلیغات کلیک می‌کنند و به صفحه اصلی آن‌ها وارد می‌شوند، درخواست می‌کنند تا در خبرنامه‌هایشان ثبت‌نام کنند، یا خودشان ثبت‌نام کنند، یا درخواست یک مخاطب را بدهند.

در مدل قیمت‌گذاری CPA، تبلیغ‌کننده تنها زمانی به ناشر پرداخت می‌کند که کاربران اقدام تعریف‌شده را انجام دهند و در مقابل CPC، که صرفاً بر اساس کلیک است، CPA در ارزش افزوده به تبلیغ‌کننده مؤثرتر است.

تعداد دفعاتی را که ممکن است روی تبلیغات حمایت شده در Google یا هر سایتی که ممکن است در حال مرور آن هستید کلیک کرده باشید، در نظر بگیرید. چند بار تا به حال اقدامی را در وب‌سایت‌ها از طریق کلیک انجام داده‌اید و در عوض، بدون انجام عمل مورد نظر تبلیغ‌کننده، به سادگی «از آنجا دور شده‌اید». در حالی که CPA است، آنچه تبلیغ کننده در مورد اول متحمل می شود و CPC همان چیزی است که تبلیغ کننده در مورد دوم متحمل می شود.

در حال حاضر، آشکار شده بود که CPA از دیدگاه تبلیغ‌کنندگان مؤثرتر از CPC است.

CPL (هزینه هر سرنخ)

اکنون که CPA را در نظر گرفته‌ایم، زمان آن رسیده است که به شکل دیگری از قیمت‌گذاری که CPL یا هزینه هر سرنخ است، نگاه کنیم. در حالی که CPA و CPL یکسان به نظر می رسند زیرا هر دو بر اساس یک عمل یا یک لید هستند که پس از کلیک اتفاق می افتد، تفاوت های مهمی بین آنها وجود دارد.

در حالی که CPA معمولاً بر اساس یک تراکنش دقیق که معمولاً شامل کاربرانی است که اطلاعات کارت اعتباری خود را ارسال می‌کنند و غیره تعیین می‌شود، CPL شکل اساسی‌تری از قیمت‌گذاری است که در آن «سرنخ» همه چیز مهم است. این سرنخ می تواند به سادگی گذاشتن اطلاعات تماس فرد در وب سایت باشد و همچنین شامل یک ثبت نام اولیه یا درخواست اطلاعات بیشتر باشد.

علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که مدل‌های CPL مبتنی بر آگهی‌دهنده هستند که در آن تبلیغ‌کننده این گزینه را برای تعیین مکان تبلیغات خود حفظ می‌کند در حالی که مدل‌های CPA ناشر محور هستند که در آن تبلیغ‌کنندگان کنترل این جنبه‌ها را به ناشر واگذار می‌کنند. این به دلیل ماهیت درخواستی CPA است، به این معنی که ناشران حق انتخاب تبلیغاتی را برای نمایش در وب سایت خود حفظ می کنند.

نتیجه

در خاتمه، با توجه به این واقعیت که وب به اولین انتخاب برای بازاریابان در این دنیای 24 ساعته و بیش از حد پیوند شده تبدیل شده است، جای تعجب نیست که بازاریابی آنلاین به رشته انتخابی در بسیاری از مدارس کسب و کار تبدیل شده است.

بدون نظر

پاسخ دهید