ایجاد ارتباط با مشتریان در روندهای فعلی بازار مهمترین جنبه ای است که یک سازمان باید بر آن تمرکز کند. تمایز و برجستگی در حال حاضر پایدارترین و مؤید هستند که ایجاد رابطه خوب با مشتریان برای آن ضروری است. برخی از نتایج اساسی ایجاد یک رابطه با کیفیت در زیر توضیح داده شده است که نیاز به ارتباط با مشتری بینش است:

 

 1. ادراک بهتر مشتری : از آنجایی که مشتری به مدت طولانی با تامین کننده معامله می کند، تامین کننده تمایل دارد بینش بهتری از نیازها و انتظارات مشتری توضیح دهد. با این کار می توان سطح بالایی از رابطه بین آنها ایجاد کرد. این امر منجر به فروش بیشتر محصولات و حفظ تجارت با مشتریان می شود که در نهایت منجر به کسب و کار سودآور می شود. 

   

 2. منجر به رضایت مشتری – رضایت مشتری معیاری است که نشان می‌دهد چگونه نیازها و پاسخ‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند و برای افزایش انتظارات مشتری ارائه می‌شوند. تنها در صورتی می توان به آن دست یافت که مشتری به طور کلی رابطه خوبی با تامین کننده داشته باشد. در بازار رقابتی کسب و کار امروز، رضایت مشتری یک عامل مهم عملکرد و متمایز کننده اساسی استراتژی های کسب و کار است. از این رو، رضایت مشتری بیشتر است. بیشتر تجارت و پیوند با مشتری است. 

   

 3. منجر به وفاداری مشتری – وفاداری مشتری تمایل مشتری به ادامه تجارت با یک تامین کننده خاص و خرید منظم محصولات است. این معمولاً زمانی دیده می‌شود که مشتری از عرضه‌کننده بسیار راضی است و مجدداً برای معاملات تجاری از سازمان بازدید می‌کند، یا زمانی که تمایل دارد محصول یا نام تجاری خاصی را در طول زمان توسط آن تأمین‌کننده دوباره بخرد. برای تداوم وفاداری مشتری مهمترین جنبه ای که یک سازمان باید روی آن تمرکز کند رضایت مشتری است، از این رو می توان گفت که وفاداری مشتری نیز نتیجه یک رابطه خوب است. 

   

 4. منجر به حفظ مشتری – حفظ مشتری یک فرآیند استراتژیک برای حفظ یا حفظ مشتریان موجود است و اجازه نمی دهد آنها برای کسب و کار به تامین کنندگان یا سازمان های دیگر انحراف پیدا کنند و این تنها زمانی امکان پذیر است که یک رابطه کیفی بین مشتری و تامین کننده وجود داشته باشد. معمولاً یک مشتری وفادار تمایل دارد تا زمانی که نیازهای اساسی او به درستی برآورده شود، به یک برند یا محصول خاص پایبند باشد. او برای خرید محصول جدید ریسک نمی کند. امکان حفظ مشتریان بیشتر است، احتمال رشد خالص کسب و کار بیشتر است. 

   

 5. شانس دریافت ارجاع – همیشه حمایت بدون هزینه توسط مشتریان برای ارائه ارجاع به تامین کننده زمانی است که احساس رضایت و تشویق می کنند و زمانی که رابطه سالمی با مشتریان دارند. این ارجاعات یا ارجاع مشتری به سایر مشتریان مانند یک تکه کیک برای تامین کنندگان عمل می کند زیرا هیچ هزینه و مبارزه ای در این امر وجود ندارد. این می تواند به عنوان بهترین نتیجه رابطه کیفیت که یک تامین کننده می تواند به آن فکر کند تلقی شود. 

   

 6. رشد درآمد : زمانی که تامین کنندگان رابطه سالمی با مشتریان داشته باشند، درآمد سازمان همیشه افزایش می یابد زیرا مشتریان تمایل به خرید بیشتر و بیشتر دارند. این احتمال وجود دارد که یک مشتری راضی به دنبال خرید دسته خاصی از محصولات مرتبط جدا از محصولات معمولی از آن تامین کننده خاص باشد. به عنوان مثال اگر یک مشتری راضی و وفادار از یک شرکت بیمه بیمه خانه داشته باشد، احتمال مثبتی وجود دارد که بتواند اموال و خودروی خود را نیز در صورت رضایت کامل از خدمات آن شرکت بیمه بیمه کند. این قطعا باعث رشد کسب و کار خواهد شد. 

   

 7. هزینه خدمت کم است – هزینه خدمت به مشتریان راضی موجود همیشه برای تامین کننده بسیار کمتر است زیرا آنها مشتریان را می شناسند و درک می کنند. مشتریان هرگز با شکایات و پرس و جوها برنمی گردند، زیرا جریان واقعی کسب و کار را می دانند و کاملاً به رابطه با تأمین کننده متکی هستند. 

با نتایج قابل توجه بالا مشخص می شود که ایجاد و حفظ رابطه با مشتری همیشه کلید موفقیت است.

بدون نظر

پاسخ دهید