پارادوکس در کوچینگ

تمرینات کوچینگ : پارادوکس

تمام تمرینات موثر کوچینگ به معنای کار با پارادوکس است. پارادوکس چیست؟ “پارا” یک پیشوند یونانی است که به معنای “فراتر، کنار، یا واگرا” است. “داکس” پسوند یونانی است که به چیزی اشاره می کند که به شدت عقیده یا اعتقاد دارد، مانند “ارتدوکس”.

بنابراین، به گفته وبستر، یک پارادوکس چیزی ظاهراً پوچ یا باورنکردنی است که در واقع حقیقت دارد. یکی دیگر از تعریف‌های پارادوکس از وب‌سایت اپل این است: «گزاره‌ای که به نظر می‌رسد با خودش تناقض دارد، اما ممکن است درست باشد».

پس چگونه مربیگری موثر با پارادوکس می رقصد؟ هنگامی که افراد شروع به کار با یک کوچ می کنند ، ممکن است باور کنند که قادر به توانایی های درونی خاصی نیستند و فقط از طریق کوچینگ متوجه می شوند که بسیار فراتر از باورشان قادر هستند . یک پارادوکس!

به همین ترتیب، مربی آنها در واقع باید دقیقاً همین کار را انجام دهد. آنها باید «در صلاحیت قرار گیرند»، یک «حالت جریان» که در آن به دانش درونی خود اعتماد کنند تا دقیقاً در زمان نیاز ظاهر شود. این به این معنی است که یاد بگیرید آرام شوید و فراتر از «خود» حرکت کنید که می‌خواهد کنترل کامل را با یافتن مداوم روش‌های مربیگری صحیح حفظ کند.

 

گروه کوچینگ ايران کوچينگ توسعه هوش هیجانی ، هنر و علم ذهن آگاهی ،  نور انیاگرام ،  مربیگری عمیق ، و رویاپردازی و استعاره‌های پیشرفته توانایی‌هایی را برای حرکت بین «تفکر کلی تصویر بزرگ»، حضور عمیق، و چالش های زندگی روزمره

این مقاله اولین مقاله از مجموعه ای است که در مورد ماهیت این عناصر متناقض و اینکه چگونه مربیان واقعاً می توانند “به سوی خرد” حرکت کنند.

ساختار مغز متناقض است .

ساختار سیستم مغز ما متناقض است. از یک طرف، مغز ما برای پاسخ‌های چند ثانیه‌ای به سختی سیم‌کشی شده است. در مواجهه با هر خطری، پاسخ سیستم لیمبیک ما فوری است، و همراه با آن، پاسخ روشن و خاموش آمیگدال. اجداد ما اینگونه زنده ماندند. 50 میلیون سال پاسخ شیمیایی این سیستم ایمنی را برای پستانداران با استفاده از نورآدرنالین، کورتیزول و دوپامین اجرا می کند. آدرنالین خیلی سریع بالا می‌آید ، کل سیستم غدد درون ریز ما را می‌کشد و اغلب به آن آسیب طولانی‌مدت می‌زند. با هر چیزی که خطرناک به نظر می رسد، ما با جنگ، فرار، و انجماد، و با ظرفیت سیستم عاطفی برای فوری پاسخ می دهیم بله-نه انتخاب کردن، سفت کردن کل سیستم عصبی/غدد درون ریز. این سیستم نیز اتوماتیک است. ما یک مار را در چمن می بینیم و بلافاصله دور می پریم. یک پاسخ چند ثانیه ای با سیم سخت. اگر بفهمیم واقعا طناب بوده به خودمان می خندیم، اما خود پاسخ زندگی ما را نجات می دهد.

از نظر ساختاری، ما همچنین مواد شیمیایی درونی داریم که به ما کمک می‌کنند تا فراتر از واکنش‌های ترس، به ذهنیت‌های خودنگری، عشق و ایمنی به روشی قدرتمند و پایدار برویم. برخی، مانند سروتونین، به مرور کلی کمک می کنند. اندورفین به تعامل انجمنی در تمام یادگیری کمک می کند. بسیاری از انتقال‌دهنده‌های عصبی دیگر با تمرکز، پیش‌اندیشی و تعادل مؤثر کمک می‌کنند. با این حال، به تجربه اثرات آنها ، W E نیاز به آرام می شود ! چگونه آرامش را “بسازید”؟ این کمی شبیه به “تمرین خواب” است. با این حال، با تمرین، می‌توانیم این ذهنیت‌ها را برای موقعیت‌های بیشتر و بیشتر «انتخاب» کنیم و به تدریج آن‌ها را در پایه‌های همیشگی خرد قرار دهیم.

پارادوکس چیست؟ ما باید آرام باشیم تا پاسخ مغز خود را از طریق مشاهده خود درک کنیم. مشاهده خود به ظاهر به ما امکان انتخاب می دهد. با این حال، زمانی که ما به این بیشتر نیاز داریم، اغلب آنقدر تنش داریم که نمی‌توانیم آن را مشاهده کنیم، مخصوصاً در میان واکنش‌های محافظت از خود سیستم عاطفی قوی.

اجازه دهید برای لحظه ای اغراق کنیم: ما می توانیم همه چیز در جهان را بدانیم زمانی که “نیازی” به دانستن آن نداشته باشیم. با این حال، برای استفاده از هر تکنیکی، در واقع باید در لحظه از نیاز به تکنیک آگاه باشید . اما زمانی که به این تکنیک نیاز دارید، زمانی است که در ارتباط هستید، و زمانی که در ارتباط هستید ممکن است به نظر غیرممکن باشد که استفاده از این تکنیک را به خاطر بسپارید! شما ممکن است 50 کتاب در مورد “توانایی های مربیگری بهتر” داشته باشید و حتی همه آنها را امتحان کنید – و همه آنها کار می کنند – به جز زمانی که کاملا به آنها نیاز دارید! این اغلب برای مربیان مبتدی از همه مدارس صادق است.

فرصت رشد: کوچینگ متمرکز بر راه حل و خود کوچینگ.

برنامه ریزی از قبل با مشاهده خود – مانند تکنیک اریکسون تمرین تصویر از خود مبتنی بر ارزش – این خودکار بودن را تغییر می دهد. این کار قدرتمندانه عمل می کند و قدم به قدم شما دقیقاً در جایی که باید باشید بسیار مؤثر می شوید. برای موثر بودن، مراحل بسیار آسانی وجود دارد که شامل بررسی کلی، الگوبرداری از موقعیت مربی و حرکت می‌شود. شما به زودی می توانید یاد بگیرید که پارادوکس را به یک سری کوتاه از مراحل یادگیری خم کنید . تمرین موثر خودبینی یکی از بهترین برنامه‌های کاربردی راه‌حل‌مدار موجود است که می‌تواند زندگی شما و انتظارات شما را از صلاحیت زمانی تغییر دهد… بدون توجه به مارهایی که در مجاورت شما هستند.

بدون نظر

پاسخ دهید