توقفی برای بازبینی های طراحی بی پایان برای مشتریان: راهنمای صاحبان آژانس

3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

توقفی برای بازبینی های طراحی بی پایان برای مشتریان: راهنمای صاحبان آژانس

طراحان گرافیک

بیش از یک دهه از زمانی که برای اولین بار طرحی را به مشتری ارائه دادم می گذرد و در این مدت چیزهای زیادی یاد گرفته ام. تجربه و آزمایش‌ها به من آموخته است که چگونه با درخواست‌های تجدیدنظر برخورد کنم و چگونه مشتری را به سمت بهترین نتیجه هدایت کنم.

اگر شما نیز برای مدتی در این تجارت بوده‌اید، احتمالاً با مشتری (یا بیشتر) «از جهنم» مواجه شده‌اید – همانطور که یک بار فردی به صراحت بیان کرد. درخواست‌های تجدیدنظر می‌تواند به آفت هر طراح آژانس تبدیل شود، و گرفتار شدن در چرخه‌ای بی‌پایان «تغییر این» و «آن را امتحان کن» بدترین کابوس هر کسی است. این امر به ویژه در صورتی صادق است که شما به عنوان صاحب آژانس، کار طراحی را برون سپاری می کنید.

من نمی گویم که درخواست های تجدید نظر بد هستند. برعکس، در یک رابطه کاری خوب می توانند نشانه اعتماد، احترام و راهی برای تلاش برای بهترین نتیجه باشند. اما زمانی که بازنگری‌ها ادامه پیدا می‌کنند، به طور یکسان بر مشتری، آژانس و طراح فشار وارد می‌کنند.

بازنگری‌ها را به‌عنوان رویه تجاری استاندارد طراحی کنید

تا آنجا که به مشتری مربوط می شود، می توانیم فرض کنیم که درخواست های تجدید نظر فقط روشی است که آنها تلاش می کنند تا قصد خود را برای دستیابی به طرحی که برای آن هدف دارند، ارتباط برقرار کنند. اما باید در نظر داشته باشیم که مشتری معمولا نمی تواند ادراک زیبایی شناسی شهودی را با کلمات توضیح دهد. گاهی اوقات هنگام درخواست تغییرات و اصلاحات، مشتری تمام تلاش خود را می کند تا ایده آل خود را بیان کند.

از سوی دیگر، یک طراح برون سپاری با «داده های در دست» کار می کند. آنها فقط می توانند اطلاعاتی را که از آژانس دریافت می کنند تفسیر کنند و بر اساس آن طرحی ایجاد کنند. و این می تواند به یک مشکل تبدیل شود. اگر آژانس ایده های مشتری را تفسیر و فیلتر می کند، می تواند طراح را به سمت دلخواه خود سوق دهد. اما این همیشه تفسیر درستی نیست و بازی نسخه های تجدیدنظر و طراحی آغاز می شود.

پس چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟ هیچ راهی برای حذف نیاز به تجدید نظر وجود ندارد، اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توان تعداد بازبینی‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد. هرچه بیشتر درک کنید که یک مشتری چه می‌خواهد و اهدافی را که آنها دنبال می‌کنند، به احتمال زیاد می‌توانید اطلاعات لازم برای ایجاد طرح مورد نظر مشتری را از ابتدا در اختیار طراح خود قرار دهید.

نموداری که تفاوت بین وحشت و آرامش ذهن را در فرآیند طراحی نشان می دهد

 

طراح مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنید

اولین سوال این است که به چه کسی باید برون سپاری کنید؟ در سال‌های اخیر، تعداد شرکت‌هایی که کار طراحی ارزان را با بازبینی‌های نامحدود ارائه می‌دهند، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. آنها پاسخی به نیاز آژانس ها برای پایین نگه داشتن هزینه های خود هستند. برای انواع خاصی از پروژه ها، این کار کاملاً خوب است.

شرکتی که “بازنگری های نامحدود” را ارائه می دهد فقط به این دلیل این کار را انجام می دهد که “کرم د لا کرم” در بازار نیست – و آنها این را می دانند. از این رو، آنها با پیشنهاد انجام هر تعداد تجدید نظر در حد نیاز، آن را متعادل می کنند. “دوره های نامحدود تجدید نظر” یا می گوید مشتری نمی تواند تصمیم خود را بگیرد، مشتری آماده نیست، یا یک طراح گرافیک نمی تواند کارها را درست انجام دهد.

اما هدف یک پروژه طراحی نباید سرگردانی در سرزمین تجدید نظر باشد. هدف متخصصان طراحی این است که کار خود را در مدت زمان معقول و با کمترین دور تجدید نظر ممکن تکمیل کنند. بسیاری از آژانس‌های طراحی لیبل سفید و فریلنسرها وجود دارند که توانایی ارائه نتایج خوب را دارند. برون سپاری به یک طراح رده متوسط ​​باید همان جایی باشد که شروع می کنید.

تا جایی که می توانید اطلاعات بیشتری از مشتری دریافت کنید

انتخاب طراح می تواند اولین قدم یا آخرین مرحله شما باشد. صرف نظر از این، اولین وظیفه شما باید این باشد که تا جایی که می توانید اطلاعات بیشتری از مشتری خود جمع آوری کنید. شما باید مطمئن شوید که واقعاً درک می کنید که مشتری از شما چه انتظاری دارد.

مشتری شما متخصص نیست – به همین دلیل است که در وهله اول شما را استخدام کردند. اگر می توانید، قبل از اینکه به مشتری خود بگویید هر آنچه را که نیاز دارید از او دارید، با طراح صحبت کنید. دریابید که آیا طراح شما سؤال اضافی دارد یا نیاز به توضیحات بیشتری در مورد جنبه های خاصی از پروژه دارد.

انتظارات مشتری خود را در طول فرآیند طراحی مدیریت کنید

به مشتری توضیح دهید که دقیقاً چه چیزی قابل تحویل خواهد بود، از چه برنامه‌هایی برای ایجاد طرح استفاده می‌شود، چه نوع فایل‌هایی را ارائه می‌دهید، و چه تعداد ویرایش در نقل قول شما گنجانده شده است. در غیر این صورت، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که طرحی را که در فتوشاپ انجام شده است تحویل دهید و مشتری شما به جای آن از شما یک نسخه Word بخواهد (که ممکن است تقریباً زمانی را که طراح شما برای پروژه صرف می کند دو برابر کند). یا درخواست های تجدید نظر بیشتری نسبت به زمانی که سرمایه گذاری خود را برای پروژه محاسبه کرده اید، دریافت می کنید.

یک مشتری ممکن است دقیقاً نداند که “دور بازبینی” چیست – این می تواند یک اصطلاح مبهم برای کسی باشد که با اصطلاحات تخصصی طراحی آشنا نیست. شما باید توضیح دهید که چه چیزی یک دور تجدید نظر را تشکیل می دهد، که مطمئناً یک طراحی مجدد کامل نیست.

در پروپوزال خود، تعداد دورهای بازبینی موجود در پروپوزال خود را به وضوح مشخص کنید، یا مدت زمان ثابتی را که فکر می‌کنید برای بازنگری مورد نیاز است، مشخص کنید. هزینه اضافی را ذکر کنید که برای زمان اضافی صرف شده برای بازبینی اعمال می شود.

مطمئن شوید که با تصمیم گیرندگان کار می کنید

بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد کار با یک شرکت بزرگ با چندین تماس است – و من از روی تجربه صحبت می کنم. در موقعیت‌هایی مانند این، همه چیز دو طرف پیش می‌رود: یا طراحی را تکان می‌دهید و اتفاق نظر در مورد WOW وجود دارد (احتمال زیادی برای اتفاق افتادن آن)، یا «مخاطبین» شما (معمولاً) کارمندان رده پایین‌تری هستند که یک شبه به هنر تبدیل شده‌اند. منتقدان – و این به معنای فاجعه است. همه این منتقدان دیدگاه خود را در مورد اینکه چگونه طراحی باید به نظر برسد، خواهند داشت و همه آنها می خواهند رئیس را تحت تأثیر قرار دهند. اگر در چنین موقعیتی قرار گرفتید، دو راه حل معقول وجود دارد:

 1. رئیس را متقاعد کنید که یک نفر را به عنوان تنها نقطه تماس در کنار رئیس انتخاب کند و هر دو باید در جلسات شما شرکت کنند.
 2. شما پروژه را از روی دست رد می کنید. اگر این کار را نکنید، در معرض خطر یک آشفتگی بی‌پایان بازخورد متناقض، درخواست‌های تجدیدنظر قرار می‌گیرید و احتمالاً مشتری یا ذهن خود را از دست خواهید داد.

همه مشتریان مناسب نیستند

مهم است که سیستمی داشته باشید که مشتریانی را که مناسب نیستند فیلتر کند. اکثر آژانس های بازاریابی فقط برای این منظور یک فراخوان صلاحیت انجام می دهند. من مطمئن هستم که اکثر شما قبلاً لیستی از پرچم های قرمز دارید، اما در اینجا چند مورد وجود دارد که اغلب با آنها روبرو می شویم:

 • عدم احترام از سوی مشتریانی که مکرراً در جلسات حاضر نمی شوند.
 • مدیریت خرد فرآیند
 • به دنبال کاهش هزینه ها و تحقیر تخصص خود با گفتن جملاتی مانند: «این کار نباید بیش از «X» ساعت طول بکشد. اگر پسرم فکرش را بکند، احتمالاً می‌تواند ظرف چند ساعت این کار را انجام دهد.» یا “من خودم می توانم این کار را انجام دهم، فقط وقت ندارم.”
 • مشتریانی که با طرحی که تا حدی انجام شده است به سراغ شما می آیند اما فقط «چند بهبود» می خواهند. در اکثر مواقع، این پیشرفت‌های کوچک به اندازه یک طراحی مجدد کامل (اگر نه بیشتر) زمان می‌برد و مشتری انتظار دارد کمتر از آنچه برای یک طراحی کاملاً جدید هزینه می‌کند، بپردازد.
 • مشتریان جملاتی از این قبیل می‌گویند: «می‌خواهم وقتی طرح را می‌بینم شگفت‌زده شوم؛» “من فاکتور WOW را می خواهم” “من می خواهم تحت تاثیر قرار بگیرم” این معمولاً نشان دهنده انتظارات غیرمنطقی است که بر روی ارائه یک طرح مؤثر که برای مخاطبان هدف شرکت مناسب باشد تمرکز نمی کند، بلکه بیشتر به ترجیحات شخصی مشتری یا تمایل آنها برای تحت تأثیر قرار دادن دوستان و خانواده توجه دارد، که بسیار ذهنی و ذهنی است. به احتمال زیاد تأثیر منفی بر تلاش آنها برای ایجاد سرنخ برای تجارت خود خواهد داشت.
 • مشتریانی که پیشنهادات بسیاری از شرکت‌های دیگر را جمع‌آوری می‌کنند یا «نمونه‌های رایگان» را درخواست می‌کنند تا به آنها کمک کند تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند با شما کار کنند یا نه.
 • مشتریانی که قبلا چندین آژانس دیگر را امتحان کرده اند . این قطعاً می تواند اتفاق بیفتد، اما این امکان نیز وجود دارد که مشکل از مشتری باشد، نه ارائه دهنده خدمات، بنابراین شما باید قبل از تصمیم به پذیرش آنها، علت نارضایتی مشتری از ارائه دهندگان خدمات قبلی خود را بیابید.

چگونه یک طرح را با موفقیت به مشتری خود ارائه دهید

در حالت ایده‌آل، زمانی که زمان ارائه یک طرح فرا می‌رسد، یک رابطه محکم و مبتنی بر اعتماد با مشتری ایجاد کرده‌اید و اطلاعات مرتبطی در مورد کسب‌وکار و انتظارات و اهداف او جمع‌آوری کرده‌اید. این امکان یک مکالمه ظریف، اما صریح تر را فراهم می کند.

در اینجا برخی از مراحلی است که ما در طول سالها تا آنجا که ارائه طراحی انجام داده ایم:

 • بهترین راه برای ارائه طرح به مشتری در جلسه است، نه از طریق ایمیل. می توانید طرح را کمی قبل از شروع جلسه از طریق ایمیل برای مشتری ارسال کنید، اما به او چند روز فرصت ندهید تا قبل از ارائه آن را ارزیابی کند.
 • مطمئن شوید که منطق پشت تمام انتخاب های طراحی انجام شده را درک کرده اید. از طراح بخواهید توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهد که می توانید هنگام ارائه طرح به مشتری به آنها مراجعه کنید. درک اینکه هر انتخاب طراحی چه تاثیری بر تجربه کاربر، روی تبدیل ها و اهداف پروژه دارد نه تنها درخواست های تجدید نظر را به حداقل می رساند، بلکه اثباتی بر حرفه ای بودن شما خواهد بود که رابطه شما با مشتری را تقویت می کند.
 • مشتری را تشویق کنید که با دوستان و خانواده خود در مورد طرح مشورت نکند، بلکه سعی کنید از دیدگاه مخاطب هدف خود به طرح نگاه کنید. یک طراحی متمرکز بر تبدیل موثر برای مخاطبان هدف جذاب خواهد بود. تلاش برای راضی کردن همه نه تنها غیرممکن است، بلکه می تواند تأثیر منفی بر تبدیل ها داشته باشد.
 • هرگز چندین مفهوم را برای انتخاب پیشنهاد نکنید (مگر اینکه در مورد طراحی لوگو صحبت می کنیم). در عوض، طرحی را به مشتری نشان دهید که از نظر شما بهترین راه حل برای کسب و کار اوست. ارائه بیش از یک گزینه عملاً آنها را مجبور می کند که مدیر هنری یا متخصص بازاریابی شوند و باید بفهمند که برای فهمیدن چه چیزی به شما پول می دهند. در بسیاری از موارد، مشتریان ترکیبی از طرح‌هایی را که شما ارائه می‌کنید درخواست می‌کنند، که می‌تواند بدترین انتخاب ممکن برای طراحی باشد، زیرا ترکیب طرح‌های کاملاً متفاوت می‌تواند تأثیر مخربی بر جنبه بصری و تجربه کاربر داشته باشد.
 • اگر مشتری نسبت به طرح ارائه شده اعتراضی دارد، می‌توانید انتخاب‌های طراحی خود را توضیح دهید، توضیح دهید که این تغییرات چگونه بر تبدیل تأثیر می‌گذارند، یا از طراح خود بخواهید که مصالحه‌ای ارائه دهد که هم مشتری را خشنود کند و هم از تأثیر منفی روی آن جلوگیری کند. اثربخشی طراحی

تابلوهای خلقی: انجام دادن یا نکردن

بسیاری از صاحبان آژانس های بازاریابی انتخاب می کنند که یک یا چند تابلوی خلق و خوی (مجموعه ای از ایده ها) را قبل از انجام طراحی واقعی به مشتریان خود ارائه دهند. با این حال، اکثر مشتریان هدف تابلوهای خلق و خو را درک نمی کنند و پس از دیدن تابلوی خلق و خوی، صلاحیت تصمیم گیری در مورد سبک یا جهت طراحی را ندارند. همچنین، اگر مشتری صلاحیت تصمیم‌گیری بهترین رویکرد طراحی را نداشته باشد، اگر سبک طراحی را انتخاب کند که بهترین گزینه برای مخاطبان هدف نیست، انتخاب او می‌تواند تأثیر منفی بر تبدیل‌ها و بازاریابی داشته باشد.

تابلوهای خلق و خو بهتر است هنگام کار با یک ارائه دهنده خدمات طراحی لیبل سفید برون سپاری شده استفاده شود و مدیر خلاق شما می خواهد مطمئن شود که طراح رویکرد طراحی را که شرکت شما به دنبال آن است کاملاً درک کرده است. یک طراح حرفه‌ای می‌تواند یک تابلوی خلق و خو را تفسیر کند و اگر طراح شما دقیقاً بداند که چه چیزی باید ارائه دهد، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان و به حداقل رساندن میزان تغییرات شود.

چگونه بهترین نتایج را از طراح خود بدست آورید

بهترین راه برای به حداقل رساندن بازبینی ها این است که مطمئن شوید طراح شما به طور کامل الزامات پروژه را درک کرده است. این را می توان از طریق چند مرحله ساده ایجاد کرد:

 1. خلاصه و مختصر پروژه را ارائه دهید .
 2. اگر با مشتریان خود اکتشاف می کنید، می توانید اطلاعات جمع آوری شده از جلسات اکتشاف مرتبط با طراحی را با طراح به اشتراک بگذارید (فهرست رقبای مشتری، شخصیت مشتری ایده آل و سایر اطلاعات در مورد تجارت مشتری، اهداف مشتری، هدف مشتری). مخاطب، نمونه هایی از طرح هایی که مشتری دوست دارد/نپسندد).
 3. از پاسخ دادن به سوالات بی میل نباشید. بسیاری از صاحبان آژانس نمی خواهند دائماً با سؤالات طراحان خود اذیت شوند. با این حال، اگر چیزها قبل از انجام کار روشن شوند، به جای اینکه بعداً زمان زیادی را صرف تنظیمات و تلاش برای جبران چیزهایی کنید که در خلاصه پروژه نادیده گرفته شده اند، در زمان صرفه جویی می شود.
 4. کپی را آماده کنید.
 5. اگر پس از تکمیل طراحی، کپی را سفارش دادید، سپس یک قاب سیمی تهیه کنید یا از طراح بخواهید قبل از اینکه طرح واقعی را به جلو برسانید، یک قاب سیمی ارائه دهد. این اطمینان حاصل می کند که هر دو در یک صفحه هستید و اصلاح یک قاب سیمی نسبت به طراحی نهایی بسیار سریعتر است.
 6. بازخورد واضح ارائه دهید. به جای اینکه دقیقاً به طراح بگویید چه کاری باید انجام دهد، ممکن است بخواهید با کلمات خودتان توضیح دهید که مشکل چیست و از آنها بپرسید که به نظر آنها بهترین راه حل باید چیست. ممکن است تعجب کنید اگر بدانید گزینه هایی وجود دارد که در نظر نگرفته اید. وقتی با یک طراح باتجربه کار می کنید، مانند رفتن به دکتر است: آنها به شما می گویند که چگونه مشکل را برطرف کنید و از شما انتظار ندارند تصمیم بگیرید که بهترین درمان چیست.

در طول فرآیند طراحی، روابط مشتری را با موفقیت مدیریت کنید

مدیریت روابط با مشتری یک موضوع حساس با تفاوت های ظریف است. این استراتژی ها به ما کمک کرده اند ارتباطات مشتری خود را اصلاح کنیم و روابط مثبتی را ایجاد کنیم که برای موفقیت تجاری ما بسیار مهم است.

اگر انتظارات را از قبل تعیین کنید، مشتریان را در هر مرحله مطلع کنید و با یک طراح برون سپاری حرفه ای کار کنید، می توانید با توضیح کل فرآیند طراحی و منطق پشت کار خود، سیل تجدید نظرها را متوقف کنید.

اگر حرفه ای بمانید، یک قطعه طراحی عالی ایجاد کنید و بتوانید دلایل خود را برای انجام کارها به روشی خاص به مشتریان توضیح دهید، مشتریان از تمام زحماتی که برای هموار کردن مسیرشان برای موفقیت کشیده اید قدردانی خواهند کرد.

 

بدون نظر

پاسخ دهید