تیپ های شخصیتی – انواع مختلف شخصیت

تیپ های شخصیتی – انواع مختلف شخصیت

بیایید تیپ های شخصیتی زیر را مرور کنیم:

 

 1. انجام دهنده وظیفه – چنین افرادی نقش ها و مسئولیت های خود را جدی می گیرند و هر کاری را که به آنها محول می شود انجام می دهند . انجام وظیفه افراد جدی هستند و به صداقت و زندگی مسالمت آمیز اعتقاد دارند. آنها هرگز کاری را انجام نمی دهند که برای خودشان، شغل، خانواده یا جامعه خوب نباشد. چنین افرادی در واقع شهروندان خوب و مسئولیت پذیری هستند که از سیستم قانونی تبعیت می کنند و حتی نمی توانند رویای نقض قانون را در سر داشته باشند. افراد با چنین تیپ شخصیتی بسیار سخت کوش هستند و اغلب نه گفتن به دیگران برایشان مشکل است و در نهایت در پایان روز دچار مشکلاتی می شوند. چنین افرادی رویکردی سازمان یافته نسبت به کار دارند و به شدت وفادار و وفادار هستند. آنها همچنین تمایل زیادی به خلاقیت و زیبایی شناسی نشان می دهند. 
 2. مکانیک – همانطور که از نام آن پیداست، چنین افرادی به ماشین آلات مانند هواپیما، موتورسواری، اتومبیل، مسابقات و غیره تمایل دارند . آنها علاقه مندند بدانند چرا و چگونه برخی چیزها کار می کنند. نظریه ها به آنها علاقه ای ندارند. شما نمی توانید آنها را متقاعد کنید مگر اینکه و تا زمانی که خودشان کاربرد عملی را ببینند. چنین افرادی به شدت ماجراجو هستند و قدرت استدلال منطقی قوی دارند. 
 3. پرورش دهنده – پرورش دهندگان افرادی با قلب بزرگ هستند. برای آنها شادی دیگران مهمتر از منافع خودشان است. چنین افرادی در واقع برای دیگران زندگی می کنند. آنها به جنبه های تاریک زندگی نگاه نمی کنند و به استخراج بهترین ها از افراد اطراف اعتقاد دارند. آنها رویکرد مثبتی در زندگی دارند و می خواهند فقط بهترین افراد را باور کنند. 
 4. هنرمند – هنرمندان به زیبایی طبیعی و خلاقیت چشم دارند. آنها به جای نگرانی در مورد آینده، به زندگی در لحظه اعتقاد دارند. چنین افرادی به شدت خونسرد هستند و وارد دعواها و مشکلات غیر ضروری نمی شوند. آنها کورکورانه از دیگران کپی نمی کنند و در آرزوی ایجاد سبکی برای خود هستند. 
 5. محافظ – شما می توانید چنین تیپ شخصیتی را در افراد بسیار کمی پیدا کنید، که آن را به یک تیپ شخصیتی بسیار نادر تبدیل می کند. محافظان افرادی سیستماتیک هستند که خواهان بهترین سیستم برای انجام کارها هستند. آنها اغلب غیرمنطقی فکر می کنند. آنها بدبین هستند که در هر موقعیتی مشکل پیدا می کنند. این گونه افراد به دیگران اعتماد ندارند و فقط به خود ایمان دارند. 
 6. ایده آلیست – چنین افرادی دارای مجموعه ای قوی از ارزش ها و اخلاق هستند. آنها شادی را در کمک به دیگران می یابند. اگر فرصتی برای کمک به دیگران پیدا کنند، خود را خوش شانس می دانند. 
 7. دانشمند – چنین افرادی به برنامه ریزی دقیق و استراتژیک اعتقاد دارند. آنها ناظران خوبی هستند که به جمع آوری مداوم اطلاعات اعتقاد دارند و دانش موجود خود را ارتقا می دهند. دانشمندان افراد فوق العاده باهوشی هستند که ذهن تحلیلی بسیار تیزی دارند. 
 8. انجام دهنده – افرادی با چنین تیپ شخصیتی کسانی هستند که به اقدامات سریع و نتایج فوری اعتقاد دارند. آنها از ریسک کردن در زندگی لذت می برند و وظایف محوله را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند. 
 9. گاردین – چنین افرادی کمال گرا هستند که تضمین می کنند همه چیز در همه جا به آرامی پیش می رود. آنها افراد بالغی هستند که مجموعه ای از استانداردهای واضح دارند. 
 10. مجری – مجریان سخت تلاش می کنند تا توجه دیگران را به خود جلب کنند و دوست دارند در مرکز توجه باشند. آنها افراد سرگرم کننده و دوست داشتنی هستند که از سرگرمی و هیجان در زندگی لذت می برند. 
 11. الهام بخش – مشوق ها افراد با استعدادی هستند و اغلب به عنوان یک الگو برای دیگران عمل می کنند. آنها مهارت های مردمی فوق العاده ای دارند. 
 12. بخشنده – افراد با تیپ شخصیتی “بخشنده” از همراهی دیگران لذت می برند و تنها ماندن را ترجیح نمی دهند. 
 13. مجری – چنین افرادی برای رهبری به دنیا می آیند و رهبران بسیار خوبی می شوند. آنها عاشق گرفتن مسئولیت هستند و تصمیم گیرندگان خوبی هستند.

 

بدون نظر

پاسخ دهید