مهارت های ارائه

مهارت های ارائه

مهارت های ارائه:در این پست شما را با مهارت های ارائه آشنا می کنیم و مزایای آن را با شما به اشتراک می گذاریم.

ارائه واضح و موثر اطلاعات یک مهارت کلیدی در انتقال پیام شماست. امروزه مهارت های ارائه تقریباً در هر زمینه ای مورد نیاز است و اکثر ما ملزم به ارائه در مناسبت ها هستیم. در حالی که برخی از مردم این کار را به طور جدی انجام می دهند، برخی دیگر آن را بسیار چالش برانگیزتر می دانند.

با این حال، می توان مهارت های ارائه خود را با کمی کار بهبود بخشید. این بخش از SkillsYouNeed برای کمک طراحی شده است.

بسیاری از مردم وقتی از آنها خواسته می شود در جمع صحبت کنند، به خصوص با گروه های بزرگتر، احساس وحشت می کنند. با این حال، این ترس ها را می توان با آمادگی خوب کاهش داد، که زمینه را برای ارائه یک ارائه موثر نیز فراهم می کند.

انواع مختلفی از ارائه وجود دارد، اما آنها همه ارائه هستند


مواقعی وجود دارد که ممکن است از شما خواسته شود در جمع یا با گروهی از افراد صحبت کنید. آنها عبارتند از:

 • ارائه یا سخنرانی در یک کنفرانس یا رویداد.
 • اعتراض به طرح برنامه ریزی در جلسه شورا.
 • سخنرانی در عروسی
 • پیشنهاد رای تشکر به کسی در یک باشگاه یا جامعه.
 • از طرف یک تیم خداحافظی و تقدیم هدیه به همکار در حال رفتن.
 • به دنبال سرمایه گذاری یا وام برای کمک به راه اندازی یک کسب و کار جدید.

همه اینها را می توان ارائه در نظر گرفت.

با این حال، همه آنها به یک رویکرد نیاز ندارند. به عنوان مثال، از پاورپوینت برای تشکر از همکار خود که در حال رفتن است استفاده نمی کنید. استفاده از آن در سخنرانی در مراسم عروسی غیرعادی است (اگرچه این کار انجام شده است). با این حال، مخاطبان کنفرانس تا حدی از دیدن اسلایدهایی که بر روی صفحه نمایش داده می شوند شگفت زده می شوند.

بنابراین نتیجه می شود که مجموعه قوانین واحدی وجود ندارد که برای همه ارائه ها اعمال شود. با این حال، مواردی وجود دارد که هر فرصت ارائه مشترک است. این شامل:

 • اگر به طور مؤثر آماده شده باشید، بهتر ارائه خواهید کرد . این لزوماً به این معنا نیست که شما سخنان خود را کلمه به کلمه نوشته اید و آن را تکرار کرده اید تا زمانی که آن را به طور کامل بدانید – اگرچه ممکن است برای برخی از افراد مفید باشد. با این حال، به این معنی است که شما باید مطمئن باشید که حرف درست را، به روش درست، به افراد مناسب می گویید.
 • شما باید در مورد مخاطبان و پیام خود شفاف باشید . اگر پیامی را که می‌خواهید یا باید منتقل کنید و بهترین راه برای انتقال آن به مخاطبانتان به وضوح در نظر گرفته باشید، هر ارائه بهتر خواهد بود. این دو اطلاعات، سبک، ساختار، محتوا و استفاده از وسایل کمک بصری شما را هدایت می کنند.
 • شما هرگز نباید از زمان اختصاص داده شده خود تجاوز کنید . به عبارت دیگر، از استقبال خود دوری نکنید. تقریباً هر سخنرانی یا ارائه اگر کوتاهتر باشد بهتر است. هیچ کس بدش نمی آید که زودتر قهوه بخورد یا قبل از اینکه انتظارش را داشته باشد، قهوه را تمام کند. همه به این فکر می کنند که نگه داشته شوند.
 • به طور کلی، مخاطب شما از طرف شما شروع می کند. به عنوان یک قاعده، مخاطبان شما (کم و بیش) داوطلبانه آنجا هستند. آنها انتخاب کرده اند که به شما گوش دهند و می خواهند از ارائه شما لذت ببرند. فرصت از دست دادن شماست.

یک نکته مهم


یک نکته بسیار مهم وجود دارد که باید به خاطر بسپارید: اگر کاری که انجام می دهید یا می گویید جواب نمی دهد، کار دیگری انجام دهید.

یکی از بدترین احساسات به عنوان یک مجری این است که شما مخاطبان خود را از دست داده اید. می‌دانید که این اتفاق افتاده است، اما تا 15 دقیقه آینده در اسلایدهای پاورپوینت باقی‌مانده خود به سر می‌زنید، زیرا مخاطبان شما تلفن‌هایشان را چک می‌کنند و آرزو می‌کنند که ای کاش وقت قهوه بود. شما فکر می کنید چاره ای ندارید، اما این در واقع درست نیست.

 

هنگام ارائه، شما مسئول اتاق هستید . مخاطب عملاً کنترل را به شما واگذار کرده است و منتظر انجام کاری هستید. ممکن است سخنرانی خاصی آماده کرده باشید، اما اگر دیدید که کار نمی کند، همیشه می توانید آن را تغییر دهید. به هر حال شما متخصص هستید.

شما می توانید برای مثال:

 • از میان برخی از اسلایدها به بخشی بروید که ممکن است برای آنها جالب تر باشد.
 • از مخاطبان خود بپرسید که آیا اطلاعات خاصی وجود دارد که آنها انتظار داشتند و شما ارائه نمی کنید.
 • پیشنهاد کنید که همه کمی خواب آلود به نظر می رسند، و شاید بهتر باشد سوالات را زودتر شروع کنید، یا بحث کنید. یا
 • در ابتدای ارائه از مخاطبان بپرسید که چه انتظاراتی دارند و از شما می خواهند چه چیزی را پوشش دهید. به این ترتیب، می توانید ارائه را متناسب با انتظارات آنها تنظیم کنید.

درست مانند زمانی که در حال تسهیلگری هستید، می خواهید به مخاطبان خود کمک کنید تا بیشترین بهره را از ارائه شما ببرند. بهترین راه برای انجام این کار، پذیرش بازخورد است – که ممکن است شامل لبخند، تکان دادن سر علاقه یا افرادی باشد که گوشی‌هایشان را بیرون می‌آورند.


راهنمای سریع ارائه های موثر

اگر می‌خواهید مهارت‌های ارائه خود را به سرعت بهبود بخشید، بهترین مکان برای شروع، نکات برتر ما برای ارائه‌های مؤثر است.

این به شما «برنده‌های سریع» می‌دهد که به شما در بهبود ارائه‌هایتان کمک می‌کند. اگر از قبل یک مجری با تجربه هستید، این صفحه باید یک تجدید کننده مفید باشد یا حتی مهارت های شما را از خوب به عالی برساند.

نکات ما شامل ایده های کلی در مورد ارتباط با مخاطبان، اطلاعات در مورد اهمیت صدا و زبان بدن، و نکات دقیق در مورد تهیه اسلاید شو می باشد.

با این حال، مهمترین نکته این است که به یاد داشته باشید که همه چیز به مخاطبان شما مربوط می شود.

این را در نظر داشته باشید، و مهارت های ارائه شما تقریباً بلافاصله بهبود می یابد.

اگر زمان بیشتری برای توسعه مهارت های ارائه خود دارید…

… سپس بخش مهارت های ارائه SkillsYouNeed برای کمک طراحی شده است.

بخش مهارت های ارائه ما به دو بخش تقسیم می شود.

 • اولین راهنمای گام به گام به شما ارائه می دهد تا یک ارائه حرفه ای و موثر را گردآوری و ارائه دهید .
 • دومی اطلاعات دقیق تری در مورد ارائه و برقراری ارتباط در شرایط خاص ارائه می دهد .

شما می توانید از راهنمای گام به گام ما برای راهنمایی شما در مراحل آماده سازی و ارائه ارائه استفاده کنید، یا می توانید بر روی مناطق خاصی تمرکز کنید که برای شما مشکل است.

آماده شدن برای ارائه شما

راهنما با توضیح اینکه ارائه چیست؟

ما ارائه را به عنوان یک وسیله ارتباطی تعریف می‌کنیم که می‌تواند با موقعیت‌های مختلف سخنرانی، مانند صحبت با یک گروه، سخنرانی در یک جلسه یا اطلاع‌رسانی به یک تیم، سازگار شود. ارائه‌های مؤثر معمولاً نیاز به تفکر و آمادگی دقیق دارند – اگرچه این آماده‌سازی نیازی به زمان زیادی ندارد.

آماده سازی مهمترین بخش ارائه موفق است. صفحه ما در زمینه آماده شدن برای ارائه توضیح می دهد که قبل از اینکه بتوانید واقعاً شروع به برنامه ریزی ارائه خود کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید بگویید به چه اطلاعاتی نیاز دارید. مهمترین جنبه ها شامل هدف ارائه، موضوع و مخاطب است.

صرف نظر از رسمی یا غیر رسمی بودن این مناسبت، همیشه باید هدفتان ارائه یک تحویل شفاف و با ساختار مناسب باشد. برای انجام این کار، باید مطالب ارائه خود را سازماندهی کنید . می توانید این کار را در ذهن خود انجام دهید یا از تکنیکی مانند نقشه برداری ذهنی برای کمک به شناسایی پیوندها و جریان خوب استفاده کنید.

تا زمانی که برای نوشتن ارائه خود می آیید ، باید دقیقاً بدانید که چه چیزی می خواهید بگویید و به ترتیبی که می خواهید آن را بیان کنید. ممکن است بخواهید از یکی از ساختارهای ارائه استاندارد، مانند “چه، چرا، چگونه؟” استفاده کنید. همچنین برای شما مفید خواهد بود که در نظر بگیرید که چگونه داستان خود را به طور مؤثر بیان کنید و از داستان ها در ارائه خود برای نشان دادن نکات استفاده کنید. اطلاعات بیشتری در این مورد در صفحه ما در مورد نوشتن ارائه شما وجود دارد.

شما همچنین باید در مورد روش ارائه خود تصمیم بگیرید . ارائه ها از رسمی تا غیر رسمی را شامل می شود. انتخاب روش ارائه شما به عوامل زیادی از جمله مخاطب، مکان، امکانات و ترجیحات شما بستگی دارد.

وسایل کمک بصری می توانند بعد دیگری به ارائه شما بیافزایند و به جلب توجه مخاطب کمک کنند و همچنین به عنوان یادآوری آنچه می خواهید بگویید عمل می کنند. با این حال، آنها نیاز به مراقبت دارند. فقط در صورتی از وسایل کمک بصری برای حفظ علاقه و کمک به درک مطلب استفاده کنید. اگر از وسایل کمک بصری به خوبی استفاده نشود، می توانند یک ارائه را خراب کنند.

برای جلوگیری از افتادن در دام وحشتناک ” مرگ توسط پاورپوینت” به کار با کمک های بصری مراجعه کنید .

یک مورد خاص از کمک های بصری استفاده از داده ها در ارائه است.

مواقعی وجود دارد که استفاده از داده ها در ارائه واقعاً به شما کمک می کند تا داستان را بهتر بیان کنید. با این حال، مهم است که مخاطب خود را با آمار کور نکنید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که درک اعداد برای بسیاری از مردم دشوار است. صفحه ما در ارائه داده نکات و نکاتی را در مورد استفاده موثر از داده ها در یک موقعیت ارائه می دهد.

در روز ارائه

چندین جنبه برای ارائه ارائه شما در روز وجود دارد.

عملی بودن نحوه مدیریت ارائه خود می تواند تفاوت قابل توجهی در موفقیت آن و اعصاب شما ایجاد کند! به عنوان مثال، زود آمدن به این معنی است که شما فرصتی برای دیدن اتاق خواهید داشت و اطمینان حاصل می کنید که می توانید تمام تجهیزات لازم را کار کنید. اطلاعات بیشتری درباره نحوه مقابله، از جمله مدیریت سیستم‌های صوتی، تجهیزات سمعی و بصری و سخنرانی‌ها در صفحه ما در مدیریت رویداد ارائه وجود دارد.

بسیاری از مردم قبل و در حین ارائه نیز احساس عصبی بودن می کنند. این کاملاً طبیعی است، و حتی اگر بتوانید آن را به روشی درست هدایت کنید، می تواند مفید باشد. برخی از استراتژی ها و تکنیک های آزمایش شده و آزمایش شده برای مدیریت اعصاب شما وجود دارد تا بتوانید بر ارائه یک ارائه موثر و جذاب تمرکز کنید.

برای برخی از ایده هایی که به شما کمک می کند، به مقابله با اعصاب ارائه مراجعه کنید .

نحوه ارائه خود نیز می تواند بر واکنش مخاطبان به ارائه شما تأثیر بگذارد.

اگر نمی‌خواهید بخش بزرگی از ارائه شما را صرف پرداختن به تفاوت‌های بین انتظارات و واقعیت کنند، باید با انتظارات مخاطبان خود مطابقت داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جنبه های ارائه خود، به صفحه ما در ارائه خود در ارائه ها مراجعه کنید.

همچنین باید نحوه مدیریت یادداشت های ارائه خود را در نظر بگیرید .

تعداد کمی از مردم قادر به ارائه بدون یادداشت هستند. شما باید توانایی های خود را بشناسید و تصمیم بگیرید که چگونه بهترین ارائه را انجام دهید. می‌توانید صحبت خود را با استفاده از متن کامل، یادداشت‌های روی کارت‌های نشانه، کلمات کلیدی روی کارت‌های نشانه یا نقشه‌های ذهنی مدیریت کنید. اطلاعات بیشتری در مورد این در صفحه ما در مدیریت یادداشت های ارائه شما وجود دارد.

بعد از ارائه ممکن است با یک جلسه پرسش و پاسخ مواجه شوید. برای بسیاری از مردم، این بدترین بخش رویداد است.

از قبل تصمیم بگیرید که چگونه و چه زمانی به سؤالات رسیدگی کنید. برخی از سخنرانان ترجیح می دهند که سؤالات در حین ارائه مطرح شود، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند در پایان به سؤالات بپردازند. در ابتدای ارائه خود، باید ترجیحات خود را برای مخاطبان روشن کنید. برای ایده‌های بیشتر در مورد نحوه لذت‌بخش و سازنده کردن جلسه سؤال، به جای چیزی که باعث وحشت شود، به صفحه ما در «برخورد با سؤالات» مراجعه کنید.


ارائه در شرایط خاص

ممکن است متوجه شوید که در شرایط خاصی نیاز به ارائه ارائه دارید، جایی که تجربه قبلی شما کمتر مفید است.

شرایطی که ممکن است برای شما جدید باشد عبارتند از:

یک مورد خاص، شرکت در جلسات مشاوره عمومی است.

صفحات ما در مورد شرکت در جلسات مشاوره عمومی و مدیریت جلسات مشاوره عمومی اطلاعاتی را ارائه می دهند که به شما کمک می کند آیا شما یکی از اعضای نگران عمومی هستید یا مسئول سازماندهی یک جلسه عمومی هستید.

همچنین ممکن است خود را ملزم به سازماندهی یا مدیریت یک کنفرانس مطبوعاتی کنید.

اگرچه ممکن است این دقیقاً آن چیزی نباشد که شما به عنوان یک “ارائه” توصیف می کنید، با این وجود رویدادی است که در آن از شما خواسته می شود تا سازمان خود را در یک نور خاص معرفی کنید.

صفحه ما در مدیریت یک کنفرانس مطبوعاتی ایده هایی در مورد بهترین روش انجام این کار ارائه می دهد.

 

 

بدون نظر

پاسخ دهید