جست‌وجوی قطعیت در دنیایی نامشخص: استراتژی‌هایی برای مشاغل و حرفه‌ای‌ها

 

جهانی نامشخص، آینده ای ناشناخته و ناشناخته های افراطی

ما در جهانی با عدم قطعیت های شدید زندگی می کنیم. با توجه به اینکه فناوری با سرعتی سرسام‌آور سرعت می‌گیرد و الگوهای آشنای زندگی و کار را مختل می‌کند، کسب‌وکارها، دولت‌ها، متخصصان و دانشجویان باید برای آینده‌ای با ناشناخته‌های بزرگ که تنها ثابت آن تغییر است، آماده شوند.

به عبارت دیگر، دیگر نمی‌توانیم آنچه را که قبلاً اتفاق افتاده و آنچه در حال اتفاق می‌افتد، در آینده ادامه دهیم. به عنوان مثال، در نسل والدین ما، داشتن یک شغل واحد برای اشتغال مادام‌العمر با مزایا و مستمری تضمین‌شده معمول بود.

با این حال، برای Millennials و Gen Z، با توجه به ظهور اقتصاد گیگ و ظهور فریلنسینگ، اگر یک شغل تمام وقت داشته باشند، یک موهبت خواهد بود.

علاوه بر این، حتی برای ژنرال Xers، داشتن یک شغل واحد در طول عمرشان دیگر چنین نیست، همانطور که از تغییر الگوهای شغلی و ماهیت در حال تغییر کار می توان فهمید. علاوه بر این، کسانی که اکنون فارغ التحصیل می شوند، می توانند انتظار داشته باشند که اتوماسیون و رباتیک جانشین بسیاری از حرفه های تثبیت شده شوند و در نتیجه تحصیلات و مدارک آنها در کوتاه ترین زمان ممکن زائد شود.

دنیای VUCA و نحوه آماده شدن برای آن

با توجه به کسب‌وکارها، نمی‌توان گفت که استراتژی‌هایی که برای آینده برنامه‌ریزی کرده‌اند، ممکن است طی یک چهارم یا حداکثر یک سال کنار گذاشته شوند، زیرا شتاب فناوری زمان عرضه به بازار را کاهش می‌دهد و همچنین تقاضای بازار موجود را مختل می‌کند. و عرضه کنند.

بنابراین، با توجه به همه این عدم قطعیت ها، چگونه کسب و کارها و متخصصان می توانند به موفقیت در آینده امیدوار باشند و با اطمینان با آینده روبرو شوند؟

قبل از پاسخ به این سوال، لازم است توجه داشته باشیم که اصطلاحی به نام VUCA یا مدل فرار، عدم قطعیت، پیچیدگی و ابهام وجود دارد که بر زندگی ما حاکم است که در آن نوسان به این معنی است که هر روز متفاوت از روز قبل است و ما می توانیم انتظار داشته باشیم. تغییر اساسی به محض شروع روز.

علاوه بر این، کسب و کارها باید برای عدم اطمینان آماده باشند، به این معنی که بهترین برنامه های آنها دیگر بدیهی تلقی نمی شود.

جدای از آن، با توجه به پیچیدگی چشم‌انداز کسب‌وکار مدرن، راه‌حل‌های ساده دیگر کافی نیستند و در عوض، کسب‌وکارها باید استراتژی‌هایی ارائه دهند که پیچیدگی را در آنها ایجاد کرده باشد.

در نهایت، ابهام به این معنی است که مشاغل و حرفه‌ای‌ها دیگر نمی‌توانند روی موقعیت‌هایی حساب کنند که ساده هستند و در عوض باید با پاسخ‌های غیرخطی مقابله کنند.

استعاره کال، عاج، اور کال

یک استراتژی خوب برای کسب و کارها مطالعه گذشته، توجه به زمان حال و آمادگی برای آینده است.

در حالی که تاریخ گاهی راهنمای غیرقابل اعتمادی است، مخصوصاً در زمینه زمان حال رادیکال، همچنین پیشینه هایی برای آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد وجود دارد که در آن اختلالات آزاردهنده روده مشابه آنچه اجداد ما در طول انقلاب صنعتی تجربه کردند، وجود دارد.

بعلاوه، همیشه بهتر است برای لحظه زندگی کنیم تا حواس او به «صدا» پرت نشود و بتواند «سیگنال را از سر و صدا» جدا کند تا جایی که به آمادگی برای آینده و زندگی برای حال مربوط می شود.

پس از درک آنچه قبلاً اتفاق افتاده و درس های آموخته شده از آن، می توان چنین یادگیری را در آینده به کار برد و در عین حال حواسش به زمان حال بود که حتی تغییرات اندک می تواند باعث ایجاد حداکثر اختلال شود.

برای وام گرفتن عبارتی از بالیوود یا صنعت سینمای هند، کال، آآاج، اور کال باید هنجار باشد که در آن ما به پشت سر نگاه کنیم، به جلو نگاه کنیم، و به گام خود در زمان حال فکر کنیم. این نیاز به تعادل و آرامشی دارد که گاهی اوقات در زندگی پر هرج و مرج و دیوانه ما وجود ندارد.

چگونه مرتبط باقی بمانیم و اجازه ندهیم مهارت های فرد زائد و منسوخ شود

پس از توضیح بیشتر در مورد الگوی عمل، اکنون می‌توانیم در مورد آنچه حرفه‌ای‌هایی مانند من و شما انجام دهیم، صحبت کنیم. برای شروع، پس انداز بسازید، برای آینده سرمایه گذاری کنید، و الگوهای مخارج و پس انداز گذشته را مرور کنید تا فرد بتواند چیزی برای عقب نشینی داشته باشد.

متخصصان شاغل نباید ارتباط خود را با آخرین رویدادها و اتفاقات در صنایع خود از دست بدهند و همچنین تا آنجا که به آخرین تئوری های مدیریت مربوط می شود، قدیمی باشند.

این کار را می توان با ثبت نام در دوره های تکمیلی عصرگاهی یا پاره وقت و همچنین بازدید از سایت هایی مانند اینها برای دریافت آخرین بینش در مورد دنیای تجارت و مدیریت انجام داد.

علاوه بر این، دانش‌آموزانی که در چند سال آینده فارغ‌التحصیل می‌شوند باید زودتر شروع کنند و این می‌تواند به این شکل باشد که موسسات آنها سخنرانان مهمان را از شرکت‌های پیشرفته دعوت کنند تا صحبت کنند و تجربیات خود را در مواجهه با تغییر توضیح دهند.

یکی از جنبه‌های کلیدی آماده‌سازی برای آینده‌ای با عدم اطمینان شدید، ارتقای مداوم و مداوم مهارت‌های فرد است تا زمانی که دانش‌آموزان در حال آماده شدن برای پیوستن به مشاغل خود هستند، منسوخ نشوند.

نتیجه

با این اوصاف، برای آماده شدن برای آینده تنها کارهای زیادی وجود دارد که می‌توان انجام داد و از این رو، باید به یاد داشته باشد که هر چه ممکن است، باید تعادل و متانت خود را حفظ کند تا در دام خود راضی نیفتد.

در واقع، در مواقعی که آنچه یک شبه اتفاق می افتد می تواند به طور اساسی حال را تغییر دهد و آینده ای غیرقابل پیش بینی تر را رقم بزند، ادغام معنویت با مدیریت تجاری معاصر ضرری ندارد تا مراقبه و ذهن آگاهی بتواند تعادل و آرامش بسیار مورد نیاز را فراهم کند. این دنیای پر استرس و رقابتی ما.

برای نتیجه گیری، مهارت هایی که اکنون به دست می آورید می توانند در کوتاه ترین زمان بی فایده شوند و از این رو، همچنین ایده خوبی است که از خرد بی انتها استفاده کنید تا همیشه در حال محاسبه باشید.

بدون نظر

پاسخ دهید