کارآفرینی مد است

این روزها کارآفرینان همه جا هستند. از دره سیلیکون تا سائوپالو در برزیل، و از بوستون تا بنگلور، راه اندازی کسب و کار خود در بین جوانان و افراد بی قرار واقعاً خشم است.

علاوه بر این، از زمان رکود بزرگ در سال 2008، مشاغل تمام وقت کمیاب شده اند و علاوه بر این، با افزایش زمان و اقتصاد گیگ (اصطلاحی که برای توصیف مدل کار آزاد و پاره وقت استفاده می شود)، اکثر حرفه ای ها هستند. به معنای واقعی کلمه و مجازی “به تنهایی”.

جدای از این، با پیشرفت‌های تکنولوژیکی که توسط محاسبات موبایلی و انقلاب تلفن‌های هوشمند به وجود آمده و به وجود آمده است، کارآفرینی گزینه واقعی برای هر کسی است که می‌خواهد بر تاج «انقلاب صنعتی چهارم» سوار شود.

کارآفرینی آسان نیست

با این اوصاف، همیشه اینطور نیست که کارآفرینی بدون سختی زیاد یا حتی شانس و ذکاوت خالص، آسان یا سودمند باشد.

در واقع، در سطح جهانی، از هر ده سرمایه گذاری جدید، تنها دو تا سه مورد شانس موفقیت دارند و حتی در میان آنها، تنها تعداد کمی از آنها به رهبران بازار تبدیل می شوند.

درست مانند دهه‌های 1980 و 1990، برای هر بیل گیتس یا استیو جابز، صدها و هزاران نفر دیگر وجود دارند که «گرد و غبار را گاز گرفته‌اند» و بنابراین، در قرن بیست و یکم، برای هر مارک زاکربرگ، تعداد بی‌شمار دیگری وجود دارد که یا از نظر مالی ورشکسته شده اند یا تلاش خود را رها کرده اند .

برخی از افکار در مورد آنچه که کارآفرینان را وادار می کند

بنابراین، چه چیزی باعث موفقیت برخی استارتاپ ها و شکست برخی دیگر می شود؟ به طور مشابه، با وجود این همه «پول داغ» یا اصطلاحی که برای توصیف «بهمن سرمایه‌گذاری» از سوی سرمایه‌گذاران فرشته و سرمایه‌گذاران خطرپذیر به سمت استارت‌آپ‌ها سرازیر می‌شود، آینده کارآفرینی چیست و به کجا می‌رود؟

برای پاسخ به این سؤالات، ما باید در تاریخ و همچنین به آینده نگاه کنیم و در عین حال، خود را محکم بر زمان حال متمرکز کنیم.

صرفاً به این دلیل که «پول آسان» به دلیل نرخ‌های بهره بسیار پایین توسط بانک‌های مرکزی راه خود را به سمت کارآفرینی می‌یابد به این معنی نیست که وضعیت در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

در واقع، با توجه به اینکه فدرال رزرو در ایالات متحده قصد خود را برای افزایش نرخ‌ها اعلام می‌کند، به هیچ وجه مطمئن نیست که سرمایه‌گذاران همچنان به سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها ادامه دهند.

در عین حال، با شتاب فزاینده فناوری، «عمر ایده‌ها» و محصولات به طرز مضحکی کوتاه‌تر و فشرده‌تر می‌شوند به این معنی که چیزی که اکنون یک برنامه یا نرم‌افزار داغ است، به سرعت توسط چیز بزرگ بعدی پیشی خواهد گرفت.

اگر نه، این دو گرایش کافی است تا کارآفرینان را عصبانی کنند و قبل از اینکه ستاره ها را در چشمان خود ببینند، دو بار فکر کنند. اگرچه این بدان معنا نیست که کارآفرینان باید رویاهای خود را رها کنند، اما قطعاً این بدان معناست که پاهای آنها باید محکم روی زمین باشد.

جهانی شدن و کارآفرینی: شمشیر دولبه

جدای از این، اقتصاد جهانی شده جهانی در واقع فاصله خود را “کوچک” کرده است و هر کسی در هر کجا و همه در همه جا اساساً با یکدیگر رقابت می کنند.

به عنوان مثال، با پهنای باند و زیرساخت های ثابت و قابل اعتماد که عوامل تعیین کننده اکوسیستم علاوه بر دسترسی آسان منابع انسانی و دسترسی به منابع مالی هستند، واضح است که پایتخت های استارتاپی در سراسر جهان مانند دره سیلیکون و بنگلور در رقابت مستقیم با سایر استارتاپ ها هستند. پایتخت های سراسر جهان

با این حال، با افزایش حمایت گرایی و خطر عقب نشینی جهانی شدن، آینده کارآفرینی نیز محلی یا ترکیبی از جهانی و محلی یا گلوکال خواهد بود (اصطلاحی که توسط نویسنده و مقاله نویس معروف، توماس فریدمن پیشنهاد شده است) برای توصیف اقتباس از جهانی به محلی تا فرد از روندهای جهانی بهره مند شود و در عین حال از شرایط کاملاً محلی روی زمین غافل نشود.

این می‌تواند به شکل استارت‌آپ‌های متمرکز و متمرکز محلی مانند سرمایه‌گذاری‌های مختلف مواد غذایی و خواربار در هند گرفته تا بخش‌های تجارت الکترونیک و حمل‌ونقل در چین باشد.

کارآفرینی و اقتصاد گیگ

علاوه بر این، با تبدیل شدن فریلنسینگ به یک هنجار و نه استثنا، در آینده، کارآفرینان در هر نقطه از جهان نیازی به محدود شدن با مرزهای ملی ندارند و می توانند از ارتش فراوان فریلنسرها در سراسر جهان بهره ببرند.

علاوه بر این، با فراگیر شدن تلفن‌های همراه و تلفن‌های هوشمند، این مورد نیز وجود دارد که کارآفرینان آینده باید فناوری را با سهولت استفاده از محصولات خود ترکیب کنند تا حتی افراد عادی نیز از این ادغام سود ببرند.

از نگرش گونگ هو اجتناب کنید

جدای از این، روند دیگری که قابل توجه است (مخصوصاً در ماه های اخیر) این است که استارت آپ ها و بنیانگذاران آنها باید اطمینان حاصل کنند که در سمت راست رگولاتورها باقی می مانند و قوانین را زیر پا نمی گذارند یا هنجارهای خود را در تلاش برای کسب سهم بازار زیر پا نمی گذارند.

در واقع، بنیان‌گذار مشهور اپلیکیشن سواری، اوبر، که یک داستان موفقیت جهانی است، اکنون خود را از پست خود خارج می‌کند (اگرچه ممکن است برای چند ماه باشد) عمدتاً به دلیل رویکرد “گونگ هو” که او نسبت به آن اتخاذ کرده است. همه چیز از برخورد با تنظیم کننده ها گرفته تا برخورد با کارمندانش و به ویژه رسیدگی به موارد آزار و اذیت جنسی و تبعیض.

نتیجه

بنابراین، از بحث قبلی واضح است که اگرچه آینده ممکن است برای کارآفرینان سخت باشد، اما برای کسانی که مایل به پیشرفته بودن و در عین حال، از دست ندادن ارزش‌های قدیمی مانند اخلاق و ثبات و پایداری هستند، نیز بسیار خوب است. رویکرد به کسب و کار

در واقع، اگر تنها یک نکته از این مقاله وجود داشته باشد، این است که فرد باید از فناوری و محصولات پیشرفته برخوردار باشد، همچنین باید از حس تجاری خالص و درک اقتصاد که به خوبی به نسل های قبلی کارآفرینان خدمت کرده است، هدایت شود.

برای نتیجه گیری، کارآفرین بودن می تواند به این معنا باشد که فرد به عقب و همچنین به جلو نگاه می کند بدون اینکه پاهای فعلی خود را روی زمین از دست بدهد.

بدون نظر

پاسخ دهید

2 × 1 =