چگونه افزودن ارزش، موفقیت حرفه ای را در سازمان آینده تعیین می کند؟

 

آینده در پیش است و آیا ما برای آن آماده ایم؟

بسیاری از ما می‌دانیم که به دلیل کاهش فرصت‌های شغلی در بخش‌های سنتی مانند تولید، و مهارت‌های مورد نیاز در شرکت‌های اقتصاد جدید که نیاز به کار بیشتر و انعطاف‌پذیری بیشتر دارند، آینده مکانی ممنوع خواهد بود.

با تغییرات شتاب‌زده‌ای که توسط پیشرفت‌های فناوری بر ما تحمیل شده است، ما همچنین آگاه هستیم که باید برای سازمان‌های آینده آماده شویم و آماده رقابت در دنیای جدید کار باشیم.

با این حال، چه تعداد از ما برای آینده آماده هستیم و چه تعداد از ما ذهنیت و نگرش لازم را برای موفقیت و پیشرفت در چنین سناریویی داریم.

در واقع، آگاهی از آینده و آماده بودن برای آن دو چیز متفاوت هستند، همانطور که می توان در روش نظرسنجی ها مشاهده کرد که اکثر متخصصان شاغل از آینده نگران هستند، اما در عین حال نمی توانند برای آن آماده شوند.

به عبارت دیگر، فلج خاصی در تفکر و آمادگی برای آینده شجاع فردا به این معنی است که بیشتر متخصصان شاغل از این نظر عقب هستند. نشریه معتبر مالی استرالیا، بررسی مالی استرالیا (AFR)، اشاره می‌کند که در حالی که اکثر سازمان‌ها و کارمندان آن‌ها می‌دانند برای موفقیت در آینده چه چیزی لازم است، اما هنوز شروع به آماده‌سازی به‌عنوان این نگرش نکرده‌اند که «ما می‌دانیم چه چیزی لازم است. اما، به هر حال سال‌ها دورتر است» منجر به نوع خاصی از رضایت می‌شود.

همچنین هشدار می دهد که چنین رضایتی می تواند به هزینه های شغلی و حرفه ای تمام شود و از این رو، بهتر است همه ذینفعان این امر را درک کنند.

چگونه ارزش افزوده می تواند شما را از همتایان خود متمایز کند

برای شروع، متخصصان باید درک کنند که ارزشی که به سازمان خود اضافه می کنند، موفقیت آنها را در آینده تعیین می کند. این می تواند با مهارت مجدد و بازآموزی خود اتفاق بیفتد تا برای مهارت ها و ویژگی های مورد نیاز آماده شود.

برای مثال، متخصصان نرم‌افزار می‌توانند شروع به کسب مهارت‌های برنامه‌نویسی و یادگیری ماشینی پیشرفته و همچنین آموزش روش‌های توسعه نرم‌افزار چابک و DevOps یا پارادایم جدید فرآیندهای نرم‌افزاری کنند که در آن توسعه و استقرار عملیاتی در زمان واقعی اتفاق می‌افتد.

علاوه بر این، متخصصان مالی می‌توانند با کسب مهارت‌های جدید مانند مشاوره سرمایه‌گذاری و مدیریت ثروت و همچنین آشنایی با فناوری‌های نوظهور که اکنون به طور گسترده در امور مالی و بانکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، دوباره مهارت‌های خود را کسب کنند.

نکته کلیدی که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که ارزشی است که فرد به سازمان می افزاید که تعیین کننده موفقیت حرفه ای است و از این رو ارزش افزوده باید محور تلاش ها باشد.

ارزش چیست و X Factor که شما را متمایز می کند

بنابراین، چگونه می توان ارزش را از دیدگاه شغلی تعریف کرد؟ اول، فرد باید خود را از نظر مهارت های فنی و نرم از همتایان خود متمایز کند.

در حالی که می‌توان با کمی تلاش و حوصله مهارت‌های فنی پیشرفته‌ای را به دست آورد، توجه به این نکته مهم است که مهارت‌های نرم به همان اندازه، اگر نه، در سازماندهی آینده مهم‌تر هستند.

به عنوان مثال، در گزارش دیگری، AFR اشاره می کند که اقتصاد دیجیتال به متخصصانی نیاز دارد که از نظر مهارت زبانی، توانایی های ارتباطی و هوش هیجانی بهتر از رقبا باشند.

در حالی که فرد می تواند یک زبان جدید مانند فرانسوی یاد بگیرد یا اگر فردی غیر انگلیسی زبان باشد، توانایی های انگلیسی، بین فردی و EQ را فقط در یک دوره زمانی می توان به دست آورد و از این رو، متخصصان باید بر میزان ارزشی که می توانند به این موارد اضافه کنند تمرکز کنند. جنبه های.

جدای از این، ارزش نیز با توجه به میزان “اضافی” کار فرد در مقایسه با شرایط نسبی برای سازمان تعیین می شود. بنابراین، مهم است که “ایکس فاکتور” را داشته باشید که شما را از بقیه متمایز می کند.

ساچین تندولکار و ارزش افزوده

در مرحله بعد، شما همچنین می توانید با نوآوری، خلاقیت، و مهمتر از همه، تمایل به مشارکت در هر شرایطی به سازمان ارزش بیافزایید.

مثال افسانه کریکتینگ هندی، ساچین تندولکار، برای نشان دادن آخرین نکته ای که در بالا ذکر شد بسیار مناسب است. به عنوان مثال، تندولکار در طول دوران حرفه‌ای خود شناخته شده بود که هر زمان که نمی‌توانست با چوب موفق شود، با توپ وارد زمین می‌شد، و علاوه بر این، او می‌دانست که بهترین عملکرد خود را در زمین به نمایش می‌گذارد تا اثر ترکیبی ضربه زدن، بولینگ زاپاس او باشد. و فیلدینگ مناسب به این معنی بود که او یک مشارکت کننده ارزشمند و یکی از اعضای کلیدی تیم بود.

بنابراین، امیدواریم که با این مثال متوجه شده باشید که ارزش افزودن به چه معناست. در تجربه کاری خود، با افراد حرفه‌ای برخورد کرده‌ایم که علیرغم اینکه روی نیمکت هستند یا کارهای روزمره و معمولی به آنها داده می‌شود، صرفاً از زمان برای یادگیری مفاهیم و مهارت‌های جدید و همچنین شرکت در جلسات و کارگاه‌ها استفاده می‌کنند تا مهارت‌های خود را افزایش دهند و همچنین به آنها کمک کنند. سازمان.

برای افزودن ارزش به سازمان‌ها، باید نگرش مثبت و طرز فکری از تغییر را که در چالش‌ها رشد می‌کند و خلق و خوی خوب را در همه جا پخش می‌کند، پذیرفت. علاوه بر این، فرد نباید یک تخلیه کننده انرژی باشد و در عوض، انرژی خالص به تیم بدهد.

نتیجه

در حالی که همه این جنبه‌ها در گذشته نیز بسیار مهم بودند، سازمان‌های آینده در بحبوحه تغییرات پر فراز و نشیب در روشی که فناوری‌های پیشرفته و پیشرفته جایگزین انسان‌ها می‌شوند، بیشتر به آن‌ها از متخصصان نیاز دارند.

بنابراین، با شروع از همین حالا برای آینده آماده باشید تا وقتی فرصت به صدا در می آید، در پذیرایی از آن باشید.

علاوه بر این، شانس به نفع ذهن آماده است و از این رو پیشنهاد می کنیم از همین امروز برای آینده آماده شوید تا برای سازمان ها ضروری شوید.

برای جمع‌بندی، زمان برای هیچ‌کس منتظر نمی‌ماند و شما می‌توانید به همان سرعتی که شغلی را انجام داده‌اید، بیکار شوید و این باید به عنوان یک زنگ بیدارباش عمل کند.

بدون نظر

پاسخ دهید