بازاریابی رسانه های اجتماعی روش ها و تئوری های بازاریابی را مانند قبل بازنویسی کرده است. تکنولوژی بازاریابی آنلاین را فعال کرده است. وقتی به فروش آنلاین اشاره می کنیم، منظور تجارت الکترونیک است، اما وقتی به استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی برای اهداف بازاریابی اشاره می کنیم، اساساً به تبلیغات و بازاریابی برای مشتریان از طریق پلت فرم های مختلف اشاره می کنیم.

در دسترس بودن پلتفرم‌های متعدد، گزینه‌های چند رسانه‌ای و همچنین ابزارهای مختلف بازاریابی، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی را بسیار تعاملی با مشتریان می‌کند.

استفاده از ابزارهای کمی مانند رتبه‌بندی‌ها، بررسی‌ها و توصیه‌ها و همچنین سایر روش‌های امتیازدهی مانند رای‌گیری و غیره در جذب مشتریان و همچنین آگاهی از نظر آنها در مورد شما و محصولات شما بسیار مفید است و چنین بازخوردی می‌تواند برای هر بازاریاب بسیار ارزشمند باشد. .

توصیه ها

اگر به رفتار همه ما در هنگام تصمیم گیری برای خرید هر محصول نگاه کنید، خواهید دید که همیشه مایلیم با دوستان و خانواده بررسی کنیم، به خصوص با کسی که دانش محصول را دارد یا از محصول استفاده کرده است تا ببینیم چه چیزی دارد. یا او فکر می کند در زبان بازاریابی به آنها اینفلوئنسر می گوییم. اگر شخصی که به آن اعتماد دارید یا شخصی که در این موضوع صاحب نظر است، محصول خاصی را به شما توصیه می‌کند، احتمالاً این انتخاب را به نفع محصول پیشنهادی انجام می‌دهید.

در مورد کانال‌های رسانه‌های اجتماعی نیز، گزینه‌های نوآورانه رتبه‌بندی، رأی‌گیری، نوشتن نظرات و توصیه‌ها در مد است. وب‌سایت‌ها و کانال‌های مختلف را بررسی کنید و انواع گزینه‌های موجود برای توصیه یک محصول را ببینید. روش‌های رایج مورد استفاده، سیستم‌های بسیار ساده‌ای هستند، مانند کلیک کردن بر روی Thumbs Up یا Thumbs Down یا استفاده از گزینه‌هایی مانند ‘Digg’ و غیره. سپس امتیازهای خالص پروموتر نیز وجود دارند که برای نشان دادن درجه توصیه به کار می‌روند.

توصیه های یک مشتری یا یک مرجع از قبل وزن زیادی دارد . از دیدگاهی دیگر، تعداد توصیه‌ها می‌تواند به معنای امتیاز بالاتر نیز باشد. هنگامی که مردم شروع به توصیه محصول شما می کنند و آماده هستند تا نظر خود را اعلام کنند، شما در حال ایجاد جامعه ای از افرادی هستید که مایلند وفاداری خود را به شما متعهد شوند.

گزینه پیشنهاد پیشنهاد می تواند پیام مناسبی را برای مشتریان و کسانی که شما را به صورت آنلاین تماشا می کنند ارسال کند. اجازه دادن به جامعه برای صحبت در مورد شما از طرف شما به خوبی نشان می دهد و سن حضور آنلاین و همچنین شهرت شما را افزایش می دهد. درست مانند نحوه عملکرد سیستم ارجاع در مورد داروها و سایر محصولات، توصیه ها نیز به وزن محصول شما در دسته بندی خاص اضافه می کنند.

امروزه همه کاتالوگ های محصولات و سایت های فروش آنلاین گزینه های پیشنهادی را به عنوان یک ابزار استاندارد ارائه می دهند در حالی که بسیاری از سایت های دیگر گزینه های رای دادن را ارائه می دهند. رای گیری می تواند به جای رتبه بندی یا توصیه یک محصول خاص و همچنین می توان از رای گیری مبتنی بر توضیحات استفاده کرد. توصیه‌ها همچنین می‌توانند در قالب – توصیه، توصیه بسیار و غیره واجد شرایط باشند.

کسانی که در مورد کانال های رسانه های اجتماعی و بازاریابی می آموزند نیز بهتر است بدانند که چندین آژانس و ارائه دهندگان محتوای حرفه ای وجود دارند که برای نوشتن نظرات و توصیه ها و غیره بر اساس تجاری در دسترس هستند. استفاده از چنین روش‌هایی برای افزایش رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌ها در درازمدت برای جامعه کاربران سودی نخواهد داشت، به اندازه‌ای هوشمندانه است که در کوتاه‌مدت متوجه همین موضوع شود. محتوای پرداخت شده به راحتی توسط یک وبلاگ نویس یا موج سوار با تجربه قابل شناسایی است. چنین ترفندهایی شهرت آنلاین محصول و مروج را در یک دوره زمانی پایین می‌آورند. کانال های رسانه های اجتماعی از آداب اجتماعی، رفتار آنلاین و همچنین استانداردهای اخلاقی و اخلاقی که در پلتفرم های مختلف رعایت می شوند بسیار آگاه هستند.

بدون نظر

پاسخ دهید