دوره بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار

) چیست

بیزنس کوچینگ چیست؟ و  چرا دارای اهمیت  زیاد است...

دوره بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) به شما کمک می کند که کشف کنید که کدام بخش از زندگی شما نیاز به بهبود دارد. (فدراسیون بین المللی کوچینگ)

بیزنس کوچینگ (کوچینگ کس بو کار ) را اگر بخواهیم در یک جمله بگوییم:

بیزنس کوچینگ  یا کوچینگ کسب و کار ،

بیزنس کوچینگ (کوچینگ کس بو کار ) رشته ای است که بر هدایت و تشویق کارکنان یک شرکت در بهینه سازی عملکرد خود به عنوان نیروی کار تمرکز دارد. این کار را با شناسایی موانعی که شخصاً و به عنوان یک تیم با آن روبرو هستند انجام می دهد تا بر آنها غلبه کند و حاشیه عملکرد جدیدی ایجاد کند.

در اصل، بیزنس کوچینگ (کوچینگ کس بو کار ) یک فرآیند حمایتی است که بر خلاقیت و بهبود عملکرد کارکنان متمرکز است، 

دوره بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار):با روش های زیر می توانید دوره را درخواست بدهید

خدمات بیزنس کوچینگ

چه صاحب کسب‌وکار فعلی باشید و چه در کارآفرینی تازه وارد هستید، ابزارها و منابعی را می‌خواهید که به شما در شناسایی و غلبه بر موانع مشترک برای دستیابی به پتانسیل مطلوب خود کمک کنند. مشاوره های بدون هزینه ما به شما این امکان را می دهد که با یک مربی با تجربه و متخصص توسعه تجارت ملاقات کنید که شما را در سفر کارآفرینی راهنمایی می کند. برنامه مرکز کوچینگ ایران خدمات بیزنس کوچینگ را به کارآفرینان جامعه ما ارائه می دهد.

خدمات بیزنس کوچینگ
ایران بیزنس کوچینگ

ایران بیزینس کوچینگ

بخش ایران بیزنس کوچینگ در مرکز کوچینگ ایران با مدیریت دکتر سعید جوی زاده شما را از آخرین دستاوردها و تکنیک های موجود مطلع و آگاه می کند.ایران بیزنس کوچینگ یک بخش به روز در مرکز کوچینگ ایران با کارشناسان و متخصصان حرفه ای آمادگی خود را برای مشاوره های تخصصی اعلام می دارد .ایران بیزنس کوچینگ رسالت اصلی خود را پیروزی شما قرار داده است چرا که ما معتقد هستیم که پیروزی همیشه در دسترس است.و مشتری عضوی از خانواده ماست.

بیل گیتسموسس ماکروسافت

هرکسی به یک کوچ نیاز دارد.

آموزش بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ): درباره آن بیشتر بدانید..

 • بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) : زبان جهانی تغییر و یادگیری است.
 • بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) : حقیقت را زمانی به شما می گویند که هیچ کس دیگری این کار را نخواهد کرد.
 • بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ) : تمام کار مربیگری این است که بازیکن را به جایی ببریم که نتواند خودش را ببرد.
 • بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار) :هدف کوچینگ مدیریت خوب است: استفاده حداکثری از منابع ارزشمند یک سازمان.
 • بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار) : من شرط می بندم که اکثر شرکت هایی که در نبردهای مرگ و زندگی هستند، به دلیل عدم توجه کافی به توسعه رهبران خود، دچار چنین مشکلی شدند.
 • بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ): مربی کسی است که آنچه را که نمی‌خواهید بشنوید به شما می‌گوید، باید آنچه را که نمی‌خواهید ببینید، تا بتوانید همان چیزی باشید که همیشه می‌دانستید می‌توانید باشید.
 • بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) :کوچینگ باز کردن پتانسیل یک فرد برای به حداکثر رساندن عملکرد خود است. این به آنها کمک می کند که یاد بگیرند تا آموزش آنها.
 • بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) :مدیران و مدیران منابع انسانی می‌دانند که کوچینگ قوی‌ترین ابزار برای القای تغییرات مثبت شخصی است که شانس موفقیت بهتر از متوسط ​​را تضمین می‌کند و تغییر را برای درازمدت ثابت نگه می‌دارد.
 • بیزنس کوچینگ :من هرگز از قدرت فرآیند کوچینگ برای بیرون کشیدن مهارت ها یا استعدادهایی که قبلاً در درون یک فرد پنهان بود و همیشه راهی برای حل مشکلی که قبلاً غیرقابل حل تصور می شد پیدا می کند شگفت زده نمی شوم.
 • بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) : برای ایجاد یک تیم با عملکرد بالا، باید فعالیت‌های مدیریتی معمولی مانند نظارت، بررسی، نظارت و کنترل را با رفتارهای جدیدی مانند مربیگری و برقراری ارتباط جایگزین کنیم.
 • بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) : مربیان اجرایی اغلب برای کمک به یک بازیکن ستاره در نقش جدید یا پیشرفت سریعتر در داخل یک شرکت وارد می شوند. با این حال، کسب‌وکارهای دیگر، یک مربی استخدام می‌کنند تا عیوب یک مدیر، مانند مهارت‌های بین فردی ضعیف را برطرف کند. یک مربی اجرایی را به عنوان یک دستیار، نه یک دشمن ببینید.
 • بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ):مربیگری یک حرفه عاشقانه است. شما نمی توانید مردم را مربی کنید مگر اینکه آنها را دوست داشته باشید.

کتاب بیزنس کوچینگ

صنعت مربیگری بر اساس فرضیات کار می کند. حجم عظیمی از دانش و اطلاعات وجود دارد، اما همه آن‌ها بر اساس تجربیات شخصی هستند تا واقعیت‌ها. بیشتر آنها برای مدت طولانی تحقیق، آزمایش یا تأیید نشده اند و هیچ مبنایی در روانشناسی یا علمی ندارند. اگرچه بیشتر توصیه هایی که به مربیان مشتاق داده می شود برای برخی افراد صادق است، اما معمولاً بر اساس تجربیات یک فرد است. چیزی را امتحان کردم و جواب داد، اما اغلب تصادفی بود، اما اکنون به عنوان واقعیتی که انتظار می‌رود برای همه کارساز باشد، به نمایش گذاشته شده است. نگاه کردن به این اطلاعات نادرست که بارها و بارها پخش می‌شود برای خودم آزاردهنده، آزاردهنده و خسته‌کننده بود. من در حال ایجاد یک شرکت – Evercoach – بودم تا به مردم کمک کنم مربیان بهتری شوند. Evercoach ارزش فوق‌العاده‌ای برای مربیان ایجاد می‌کند، اما این مربیان، پس از آموزش، به دنیا می‌روند و توصیه‌های وحشتناکی در مورد چگونگی ایجاد کسب‌وکار مربیگری خود دریافت می‌کنند – 

توصیه‌هایی که هیچ مبنایی در واقعیت ندارند. بنابراین، ما تصمیم گرفتیم The Business of Coaching را بنویسیم. کمک به رفع این مشکل در کسب و کار کوچینگ ما به شما نظر صادقانه ای در مورد اینکه چه چیزی برای ساختن یک کسب و کار قدرتمند، پایدار و بلندمدت واقعا مهم و حیاتی است، می دهیم. ایده‌ها و استراتژی‌های این کتاب برای بیش از یک دهه به روش‌های مختلف، در شرکت‌های مختلف و برای مربیان مختلف آموخته، ارزیابی و آزمایش شده است. اما اخطار اینجاست: با توجه به زمان کافی، همه چیز در این کتاب می‌تواند برای هر کسی کار کند. کاری که باید انجام دهید این است که یکی از چیزهایی را بیابید که امروز برای شما کار می کند و نتایج را به ارمغان می آورد. آنچه ما واقعاً امیدواریم از این کتاب به دست آورید این است که: • درک و غلبه بر فرضیات در کسب و کار مربیگری • به روشی ارتباط برقرار کنید. که باعث می شود مشتریان شما گوش دهند• ظرافت های مدیریت کسب و کار را درک کنید• محصولات صنایع دستی هیجان انگیز بسازید• رشد کسب و کار شما را ترکیب کنید ما ابزارها را در اختیار شما قرار می دهیم و به شما اجازه می دهیم آنچه را که در شرایط منحصر به فرد شما برای شما مفید است آزمایش کنید. شما باید بهترین تجربه خود را تعیین کنید. این کتاب یک کتاب مقدس نیست. این مشکل اکثر کتاب‌های تجاری است – مردم آن را می‌گیرند و از نظر مذهبی از آن پیروی می‌کنند. هیچ کتابی مطلق نیست. انسان ها متفاوت هستند، تجربیات ما متفاوت است، و بنابراین نتایجی که به دست می آورید غیر معمول خواهد بود. نتایج شما بر اساس تلاش و دانشی است که انجام می‌دهید و صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید. این کتاب به منظور هموار کردن زمین بازی و ارائه تمام بینش‌ها و استراتژی‌هایی است که برای ایجاد یک کسب‌وکار مربیگری پر رونق به آن نیاز دارید. چگونگی تجلی آن برای شما بستگی به تلاش شما و عمق درک شما دارد. برخی از آن‌ها ممکن است گیج‌کننده باشند – بالاخره اطلاعات زیادی وجود دارد. اما چیزی را انتخاب کنید که واقعاً برای شما خوب است، و برای خود یک برنده خواهید داشت. در نکته آخر، در اینجا به شما پیشنهاد می کنیم این کتاب را بخوانید. قرار نیست این مطلب از هیچ صفحه‌ای خوانده شود – از ایده‌های مهم چشم پوشی می‌کنید و دیگر معنا پیدا نمی‌کند. مهم است که The Business of Coaching را به‌طور متوالی بخوانید – با پیروی از مفاهیمی که در کنار سفر مربی تکامل می‌یابند. خواندن مبارک!

 • بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) مجموعه ای از تلاش ها و تکنیک های متمرکز بر تیم انسانی یک شرکت یا سازمان بر اساس رابطه متقابل و همکاری بین مربی و سزمان است. هدف آن دستیابی به کارایی در نتایج، انگیزه و رضایت شخصی کارگران بدون توجه به سطح آنها است. ما معتقدیم که مربیگری "یک مشاوره و یک درمان نیست". برعکس، یک کوچ تجاری فردی است که دیدگاه لازم را دارد تا بتواند مشکلات خاص و سیستمی را در سازمان تشخیص دهد. این مربی می‌تواند برنامه‌های عملیاتی را برای کارآمدتر کردن آن‌ها هماهنگ کند، اما همچنین می‌تواند در مورد انواع سرمایه‌گذاری که برای شرکت بهترین است به شما توصیه کند.

نمونه قرارداد بیزینس کوچینگ

با توجه به آن‌که ارتباط من با مراجعانم (کوچی‌ها) بر مبنای احترام و اعتماد قرار دارد؛‌ برایم بسیار مهم است که شما هم بتوانید اصول اخلاقی حاکم بر فعالیت حرفه‌ای من را مطالعه نمایید.رابطه کوچ-مراجع: به عنوان کوچ، متعهد می‌شوم به ارزش‌ها و اهداف مراجعم احترام بگذارم. وقتی مراجعم نظراتش را به من می‌گوید یا وقتی یک گفتگو بین ما جاری است؛ بدون قید و شرط سازنده و خلاق خواهم ماند. به طور کلی به هدف و آرزوهای بیان‌شده اولویت خواهم داد. نفع شخصی من، در هر موقعیتی، هرگز در روابطی که با مراجعم برقرار کرده‌ام جایگاهی نخواهد داشت.محرمانگی: من متعهد می‌شوم به محرمانه بودن مراجع و همچنین محتوای گفتگوهایمان احترام بگذارم. نام مراجع، اطلاعات مربوط به حرفه و زندگی شخصی مراجعم و دیگر افرادی که در رابطه کوچینگ از آنها نام برده می‌شود یا در آن درگیر هستند؛ محرمانه نگه می‌دارم. فقط اجازه‌نامه کتبی شخص یا اشخاص مرتبط ممکن است این اختیار را به من بدهد که در بند محرمانگی استثناء قائل شوم.

بیزینس کوچینگ چیست؟ : جادوی هزاره سوم 

بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) :مربیگری و رهبری ارتباط نزدیکی با هم دارند.به عنوان یک سبک رهبری، مطالعات نشان می دهد که مربیگری مؤثرترین راه برای رهبری است.به این دلیل است که بر رشد استعداد شما برای ایجاد نتایج تمرکز دارد.سازمان‌هایی که روی کوچینگ کسب‌وکار سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند انتظار داشته باشند که  بازده سرمایه‌گذاری چشمگیری داشته باشند :در سطح کسب و کار، کوچینگ برای تحول مثبت سازمان و دستیابی به اهداف مورد استفاده قرار می گیرد.آیا به دلیل نرسیدن شما یا تیمتان به اهداف احساس ناامیدی یا ناراحتی کرده اید؟برای من اتفاق افتاده است.

اگر فشار بیش از حد است و نمی دانید چگونه به تغییرات دست پیدا کنید...

... بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) یعنی چگونه بر نتایج و افراد تأثیر مثبت بگذاریم ...

... بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) مسیری است که می تواند به شما در رسیدن به آن کمک کند.

بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار)یک اتحاد حرفه ای بین یک کوچ و یک مشتری است.

هدف بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) تسهیل یادگیری و رشد شماست.

بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار)شما را همراهی کنید تا پتانسیل خود را توسعه دهید و به اهداف مهمی برسید.

بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار)برای ارتباط با خلاقیت و توسعه مهارت های خود.

بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) به عنوان یک متدولوژی از ابزارهایی از علوم و رشته های مختلف استفاده می کند.

با توجه به توسعه بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) مشهور جهان، جان ویتمور، تعریف بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) این است:"باز کردن پتانسیل یک فرد یا سازمان برای به حداکثر رساندن عملکرد خود".

 • بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار، برای تحول مثبت سازمان و دستیابی به اهداف مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بیزنس کوچینگ:کنترل کسب و کار خود را در دست بگیرید. نبوغ ما این است که به شما بیاموزیم چگونه فروش را افزایش دهید، درآمد بیشتری کسب کنید، و در عین حال فرهنگ کاری الهام بخش را توسعه دهید.

بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار : سوالات قدرتمند

سوالات قدرتمندی که ممکن است یک بیزنس کوچ از شما بپرسد:

 • چه چیزی شما را صبح بیدار می کند و شما را می راند؟
 • از اهداف خود می خواهید به چه چیزی برسید؟
 • چه زمانی بیشتر احساس بهره وری می کنید؟
 • چه افکار منفی در کار دارید؟
 • واقعاً چه چیزی شما را خوشحال می کند؟
 • برای شروع لازم نیست بزرگ باشید. اما برای اینکه عالی باشید باید بخواهید که شروع کنید.

معنی بیزینس کوچینگ...

معنی بیزینس کوچینگ:

بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار :

کوچینگ کسب و کار روشی است که ایجاد تغییرات سازنده و پایدار در افراد و سازمان ها را ممکن می سازد. یعنی اجازه می دهد چیزها اتفاق بیفتند، تغییرات اتفاق بیفتد و نتایج قابل اندازه گیری بهبود یابد.

توسعه حرفه ای و رشد کسب و کار را ارتقا می دهد، به اهداف تعیین شده اجازه می دهد تا به دست آیند، راه حل های عمل محور ایجاد می کند و در نهایت، مشتریان از نتایج به دست آمده احساس خوشحالی و افتخار می کنند.

 

.

بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار یعنی چه؟

5 چالش پیش روی رهبران کسب و کار تا سال 2022
5 چالش پیش روی رهبران کسب و کار تا سال 2022

بیزنس کوچینگ چیست؟

بیزنس کوچینگ چیست ؟

بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار رشته جدیدی با الهام از مربیان بزرگ ورزشی است که به عنوان راهی برای توسعه مهارت های بالا و ایجاد جهش های بزرگ در یادگیری مدیران و مدیران اجرایی به حوزه سازمانی منتقل شده است. این توسط مربی هستی‌شناسی پشتیبانی می‌شود ، که منشأ آن در نظریه‌های فلسفی مارتین هایدگر است و در ابتدا توسط ورنر ارهارد و پس از آن توسط فرناندو فلورس و رافائل اچوریا توسعه داده شد ( لوزانو، 2008). بنابراین، بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  جایگزین مهمی برای سازمان‌ها برای تحقق امور است، تا جایی که مسئولیت آنچه را که در حال ساخت یا تخریب هستند بر عهده می‌گیرند. از طریق ایجاد آب و هوا و شرایط کاری مناسب. این منجر به کارایی فرآیند می شود.

بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  با همکاری با مدیران به دست می آید، زیرا سازمان بازتابی از سبک مدیریت است. که به افراد اجازه می دهد تا با عشق و تعهد به سازمان و نه به دلیل نیاز به کار، ادامه دهند. در مورد دوم، ماندگاری کوتاه است و وقتی جایگزین های بهتری پیدا می کنند، نه لزوماً حقوق، کارگران می روند و سرمایه گذاری در برنامه های توسعه ای تبدیل به هزینه می شود، زیرا آنها بازگشت سرمایه ندارند.

با توجه به موارد فوق، بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  دارای امکانات بی نهایتی برای کاربرد در سازمان ها است و به یک فعالیت سودآور هم برای همکار و هم برای شرکت تبدیل می شود.

لوزانو (2008) تأیید می کند که بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  در هر یک از جنبه های زندگی ما قابل اجرا و قابل اجرا است و در سطح کسب و کار به ابزاری تبدیل می شود که قادر به توسعه و تقویت ظرفیت های کارآفرینان، رهبران و همکاران به عنوان کمکی به تحقق اهداف سازمانی و افزایش رقابت پذیری

بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  با توجه به Zárate (2000) ، Coll (1998) و Cook (1999) با ترویج روابط کار مولد مشخص می شود و توجه خود را بر ارائه مشاوره و مشاوره مناسب به منابع انسانی، بهبود عملکرد و نگرش آنها با توجه به محیط در که آنها عمل می کنند، که نیاز به مدل سازی و یادگیری بسیار شخصی و خاص تر، استفاده از کانال های آموزشی و توسعه مختلف و ارزیابی دوره ای نتایج دارد. علاوه بر این، ابزارهایی را در اختیار مربی قرار می دهد تا کار خود را به نحو احسن انجام دهد، دستیابی به اهداف تعیین شده را تشویق می کند و سطوح بهره وری لازم برای دستیابی به اهداف سازمانی را به دست می آورد ( Useche, 2004 ).

برای Echeverria (2009) بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  فراتر از حوزه ورزش است و به افراد، تیم ها و سازمان ها این امکان را می دهد که به طور قابل توجهی از سطوح فعلی عملکرد خود فراتر رفته و اقدامات خود را به سمت آستانه های جدید هدایت کنند. به دنبال شناسایی و رفع موانعی است که انسان ها برای رسیدن به اهداف خود دارند و در نتیجه قادر به افزایش اثربخشی سازمانی از طریق عملکرد اعضا، تیم ها و فرآیندهای خود هستند. با شروع شناسایی عوامل پنهان رفتار انسان مانند نوع ناظر و سیستمی که به آن تعلق دارند، بازخورد صادقانه و گوش دادن فعال، ساخت فرآیندهای بهبود مستمر در زندگی و در فرآیندهای سازمانی محقق می شود. این پویایی چیزی است که باید روی آن کار کرد تا تیم هایی با کارایی بالا به دست آید.

رویکردی که با پیشنهاد Cardón (2005) تقویت شده است، که تأیید می کند که هدف بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  ، توسعه عملکرد جمعی به روشی منطقی و سنجیده برای نتیجه گروه، از جهت یادگیری خود، حفظ کنترل است. اهداف عملیاتی، روش ها و مسیر حرکت آن. برای دستیابی به تعهد و دستیابی به چشم انداز سازمانی، کار با رهبران در فرآیندهای مربیگری ضروری است که به آنها امکان می دهد تسهیل کننده فرآیند و تغییر مدیران باشند. تنها از طریق توسعه مهارت های گوش دادن فعال و مهارت های ارتباطی قاطعانه است که رهبر موفق می شود کارگران خود را به تیم های واقعی با عملکرد بالا تبدیل کند. برای دستیابی به اهداف سازمانی

لوزانو (2008) بر این باور است که در بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  سه مرحله وجود دارد: مرحله اول شامل کمک به مربی برای ارائه مشکل یا شکست، بر اساس بررسی واقعیات عینی، تأیید اینکه قضاوت ناظر نیست و امکان پذیر است. راه حل های جایگزین مختلف را نشان دهید. در مرحله دوم، پارادایم هایی که مربی در اختیار دارد، با هدف ایجاد نگرش انعکاسی بیشتر برای کمک به آنها برای یافتن راه های جدید و پیروی از مدل های جدیدی که عملکرد آنها را در سازمان تسهیل می کند، مورد سوال قرار می گیرد. و در مرحله سوم مربی می تواند به مشکلی که پیش می آید پاسخی بدیع بدهد.

بسیاری از شرکت ها شروع به معرفی سیستم های بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  به عنوان یک استراتژی برای رقابت جهانی خود کرده اند. در دنیای تجارت امروز، تنها شرکت‌هایی هستند که به نوآوری متعهد هستند که می‌توانند در بازار امروز رقابتی باقی بمانند. برای اینکه بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  مؤثر در سازمان ها وجود داشته باشد، برخی از جنبه های درونی انسان باید در نظر گرفته شود، زیرا باید درک کرد که مربی انسانی با نقاط قوت و ضعف است» ( لوزانو، 2008 ).

 • بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) چیست؟ انواع مختلف بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) چیست؟ یک بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) چه می کند؟ چه کسی به یک بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) نیاز دارد؟ یک جلسه بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) شامل چه چیزی است؟ چه مدت طول می کشد تا بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) کار کند؟ چه زمانی بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) مناسب نیست؟ چگونه می توانم یک بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) پیدا کنم؟ در یک بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) به دنبال چه چیزی باشم؟ یک بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) باید چه نوع مدارکی داشته باشد؟ چگونه بیزنس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار ) با درمان های جایگزین مقایسه می شود؟

اول باید خودمو معرفی کنم! نام من دکتر سعید جوی زاده است و به عنوان یک مربی نویسنده و پژوهشگر ، از سال 1380 به بیش از 9500 مشتری کمک کرده ام تا پتانسیل خود شکوفایی خود را باز کنند.از نوشتن اولین کتاب‌هایشان گرفته تا تبدیل زخم‌های دیرینه به منابع جدید قدرت و انعطاف‌پذیری، راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید از ابتدا (یا پس از انجام مشاغل حرفه‌ای) و خیلی چیزهای دیگر، من معتقدم که کار با یک مربی یکی از تحول‌آفرین‌ترین ابزارهای موجود است.امروز "کوچینگ" چیزی است که بسیاری از مردم به طور فزاینده ای با آن آشنا هستند، اما اکثر آنها در تلاش برای تعریف مربیگری هستند.

 • مهم:یک مربی خوب هیچ چیزی را به شما توصیه نمی کند. در عوض، شما را در مسیر شناخت بهتر خود همراهی می کند. و بنابراین راه حلی برای چالش ها و نگرانی های خود بیابید. مربی می تواند احساسات و عواطف شما را منعکس کند. او در سکوت ها به شما احترام می گذارد و از شما دعوت می کند که نگاهی به افکارتان بیندازید.

بیزنس  کوچینگ : مزایایی برای کارآفرینان

بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار تعدادی مزیت را نه تنها برای مدیران ارشد، روسای سازمان های خود، بلکه برای کارآفرینان نیز ارائه می دهد. مربی آنا ویلاسوسو ، کارشناس کمک کوچینگ ، می‌گوید: «ما می‌دانیم که کارآفرینان به دلیل ترس، ناامنی‌ها، موانع عاطفی مانند کمبود اعتماد به نفس و اعتماد به نفس، مسدود می‌شوند و حتی متوقف می‌شوند، و مربیگری مبتنی بر اقدام فوری است . برخی از مزایای کوچینگ کسب و کار برای کارآفرینان عبارتند از:

 • تسریع رشد شخصی
 • توانایی خود را برای رهبری و تأثیر مثبت بر دیگران افزایش دهید.
 • سبک رهبری خود را توسعه دهید.
 • انگیزه، مسئولیت و تعهد آنها را افزایش می دهد.
 • مهارت های لازم برای رشد و گسترش کسب و کار خود را پرورش دهید.
 • اعتماد به نفس و مهارت های آنها را به عنوان کارآفرینان و رهبران تقویت می کند.
 • این به آنها کمک می کند تا با موفقیت با تغییرات و فرآیندهای انتقال روبرو شوند.

نظرسنجی انجام شده توسط مشاوره هیئت جایگزین نشان داد که 81 درصد از کارآفرینان متوجه تاثیر مثبت مربیگری کسب و کار بر کسب و کار خود شده اند. همچنین برای حوزه منابع انسانی مفید است زیرا جابجایی کارکنان را کاهش می دهد و جذب استعدادها را ارتقا می دهد. شکی نیست که این یک سرمایه گذاری برای همه نوع حرفه ای و شرکت است.

 

 

بیزنس کوچینگ:چه کاری را انجام می دهد

بیزنس کوچینگ دارای چه ویژگی هایی است

ماهیت هر فرآیند مربیگری نتایج است. در حال حاضر، شما نمی توانید فردی را که مربی می شود فدای نتایج کنید.

منظور ما از این چیست؟ ساده است: یک مربی باید همیشه مراقب عواطف، افکار و سلامت فرد تحت سرپرستی خود باشد تا هنگام تلاش برای دستیابی به اهدافی که در ابتدای فرآیند تعیین شده است، از تأثیر منفی بر آن جلوگیری کند.

این ما را به اولین ویژگی کوچینگ تجاری می رساند.

1. تمرکز بر فرآیند 

تمرکز هر فرآیند کوچینگ با توجه به نوع شرکت و اهدافی که به دنبال آن است متفاوت خواهد بود. این اهداف تجاری باید به نوعی با اهداف تیم مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت مربیگری امکان پذیر نیست. این اولین جنبه ای است که مربی باید آن را تجزیه و تحلیل کند تا استراتژی خود را متمرکز کند.

از این مرحله به بعد، مربی باید تکنیک‌های مختلفی را برای شناسایی رفتارها، عادات، واکنش‌ها و سایر جنبه‌های رفتاری که کارمند در آموزش می‌تواند برای دستیابی به اهداف گفته شده با شرکت بهبود بخشد، انجام دهد.

2. تعامل بین مربی و تیم

می توان گفت که اساس تمرکز هر فرآیند کوچینگ، نوع تعاملی است که کوچ با فردی که تحت نظر خود است، دارد. تبادل اطلاعات، تردیدها، انتظارات، سوالات، پیشرفت ها، شکست ها و سایر جنبه های رابطه هنگام صحبت در مورد تعامل ضروری است. آنها مشارکت هر دو طرف (مربی و دانش آموز) را به شیوه ای دوست داشتنی آسان می کنند. باید به نوع روابطی که ورزشکاران با عملکرد بالا با مربیان خود دارند فکر کرد. در این مرحله است که متخصصان شروع مربیگری را شناسایی می کنند.

این تعامل با توجه به سبک شخصی هر مربی متفاوت است. برخی در تعقیب اهداف تهاجمی تر خواهند بود و از کارکنان و همکاران می خواهند که بیش از 100% تلاش خود را به کار گیرند. دیگران ارتباط را به عنوان اساس تعامل ترجیح می دهند. تا حد زیادی این بستگی به اهدافی دارد که در ابتدای فرآیند ایجاد شده اند و توافقی که مربی موفق به ایجاد آن می شود.

3. مسئولیت متقابل و مشترک

همانطور که تعامل در طول فرآیند مستمر و شخصی است، مسئولیت آن نیز متقابل و مشترک است. در این راستا، شایان ذکر است که وقتی از بهبود عملکرد کارگران صحبت می کنیم، زمینه کسب و کار می تواند بسیار رقابتی و خواستار باشد. به همین دلیل، هر فرآیند کوچینگ مستلزم آن است که کوچ مسئولیت را به عنوان چیزی مشترک بر عهده بگیرد. شکست مربی، شکست مربی است.

حال، این بدان معنا نیست که یک شکست کاملاً منفی است. همیشه در شکست یک درس وجود دارد و این وظیفه مربی است که بداند چگونه آن درس را تشخیص دهد. از این رو مسئولیت متقابل است.

علاوه بر این، تقسیم مسئولیت به این معنی است که حجم کار نیز مشترک است. یک مربی خوب این را می داند و از قبل آماده می شود تا بیشتر یا بیشتر از تیم تقاضا کند. تفاوت بین یک مربی کارآمد و یک مربی ضعیف در اینجا نهفته است.

4. احترام به عنوان اساس فرآیند 

وقتی صحبت از احترام می شود، تنها به احترامی که باید در رابطه مربی با تیم حاکم باشد، اشاره نمی کنیم. ما همچنین در مورد احترام به اهداف تعیین شده از ابتدا و روشی که آنها سعی می کنند رفتار و آداب و رسوم کارگر در محل کار خود را بهینه کنند صحبت می کنیم.

این جنبه مبتنی بر اخلاق است که مربی باید در شیوه عمل خود به آن احترام مطلق بگذارد. ارزش های شرکت نیز باید به همین ترتیب رعایت شود. به عبارت دیگر، در این جستجو برای عملکرد، اجبار یک کارمند فراتر از آنچه از نظر انسانی ممکن است، نه قانونی است و نه اخلاقی. هدف فرآیند کوچینگ آموزش خودکارها نیست، بلکه کمک به کارگران است تا در کار خود کارآمدتر باشند، بدون از دست دادن ویژگی هایی که آنها را از همتایان خود متمایز می کند.

این ویژگی ها برای یک فرآیند کوچینگ برای داشتن نتایج بهینه در یک شرکت حیاتی هستند.

فرهنگ کوچینگ چیست و چگونه می توانید در محل کار خود را ایجاد کنید؟
فرهنگ کوچینگ چیست و چگونه می توانید در محل کار خود را ایجاد کنید؟
 • اهمیت بیزنس کوچینگ :

اهمیت کوچینگ کسب و کار دو جنبه دارد. از یک سو، عملکرد کارگران، همکاران و کارآفرینان ارزش دارد. از سوی دیگر، برای شرکت ها ارزش ایجاد می کند. بیایید ببینیم برای هر یک از این گروه ها چه اهمیتی دارد. 

اهمیت برای کارگران در این واقعیت نهفته است که این روش بر یادگیری متمرکز است. این شامل پذیرا بودن و مایل به آموزش مداوم به عنوان افراد حرفه ای برای همگام شدن با آنچه شرکت ها از کارگران می خواهند است. یادگیری و عدم یادگیری در زمینه کسب و کار ضروری است که در آن فناوری‌ها و ابزارهای جدیدی هر ساله پدیدار می‌شوند که از یک طرف کار را کارآمدتر و همچنین رقابتی‌تر می‌کنند.

در سمت کسب و کار، کوچینگ پتانسیل کامل خود را برای الهام گرفتن و آموزش، با در نظر گرفتن بهبود عملکرد و بهره وری، بدون از دست دادن عوامل انسانی، تماس بین کارگران و اهداف حرفه ای و شخصی آنها، آشکار می کند. به یاد داشته باشیم که هدایت، راهنمایی و همراهی اساس هر نوع کوچینگ صرف نظر از نام تجاری آن است.

برای ادامه، با همان ترتیب ایده ها، مزایایی را خواهیم دید که یک فرآیند کوچینگ به خوبی اجرا شده می تواند برای شرکت و در نتیجه برای کارگر به همراه داشته باشد.

بیزنس کوچینگ :مزایا

 1. روابط کاری سازنده را تقویت می کند.
 2. مهارت های حرفه ای کارگران را توسعه می دهد.
 3. عملکرد و نگرش تیم ها را بهبود می بخشد.
 4. فرهنگ مشاوره و آموزش را تقویت می کند.
 5. مشکلات عملکرد و رفتار را شناسایی می کند.
 6. خود مربیگری را تشویق کنید.

در ادامه هر یک از این مزایا را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

1. روابط کاری مولد را تقویت کنید

فدراسیون بین المللی کوچینگ می گوید که کوچینگ با استراتژی های درست می تواند بهره وری یک شرکت را تا 70 درصد افزایش دهد.

از طریق راهنمایی مربی، کارگران یاد می گیرند که فرآیندهایی را شناسایی کنند که به آنها کمک می کند به طور موثر به اهداف خود دست یابند، بدون اینکه به سلامت ذهنی، جسمی یا عاطفی آنها آسیبی وارد شود. به همین دلیل است که در بالا ذکر کردیم که یافتن ارتباط واقعی بین آنچه شرکت برای دستیابی به اهداف از همکاران خود نیاز دارد و اهداف افرادی که بخشی از آن هستند، مهم است. اگر این امر محقق شود، برای کارگران آسان تر خواهد بود که به طور مثبت با وظایفی که برای آنها مسئولیت دارند شناسایی کنند و هدفی را در وظایف خود بیابند.

در عین حال، مربی به شرکت کمک می‌کند تا بهترین پاداش‌ها را بیابد، که واقعاً انگیزه می‌دهند و احساس می‌کنند که به رسمیت شناختن مشروع تلاش سرمایه‌گذاری‌شده، برای قدردانی از کارکنانش است. بنابراین، کارگران در استعداد یا اهمیت مشارکت خود شک نخواهند کرد. 

2. مهارت های حرفه ای کارگران را توسعه دهید 

تشخیص همه استعدادهایی که یک فرد دارد همیشه آسان نیست، به خصوص اگر در محیطی رشد کند که آزادی زیادی برای کشف همه آنها به او نمی دهد. کار کوچینگ کسب و کار وظیفه باز کردن دری به روی آن کشفی است که می تواند موانعی را در رشد حرفه ای کارگران از بین ببرد، که گاهی اوقات به دلیل خجالتی بودن، عدم ابراز وجود یا ترس از تعیین محدودیت هایی که به عملکرد کار آنها آسیب می زند، ایجاد می شود.

وقتی همراهی مؤثری وجود دارد که به نگرانی‌های همکاران پاسخ می‌دهد، آنها احساس امنیت بیشتری می‌کنند تا چیزها یا ایده‌های جدیدی را امتحان کنند که آن‌ها را بسیار خطرناک یا کم ارزش می‌دانستند. هنگامی که ترس از اشتباه کردن از بین رفت، مسیرهای جالبی برای شرکت و افرادی که آن را به کار می اندازند پیدا می شود.

3. بهبود عملکرد و نگرش تیم

مزیت دیگر کوچینگ این است که می‌تواند شرکت‌کنندگان را با روش‌های مثبت‌تر همکاری آلوده کند، حتی زمانی که مشکلاتی با راه‌حل‌هایی که دسترسی به آن‌ها دشوار است، به وجود می‌آیند. کار تیمی می تواند دشوار باشد زیرا رسیدن به توافق همچنین به معنای تأیید ایده های خوب است که از طرف افراد دیگر می آید یا اعتراف مستقیم به اشتباه خود.

یک مربی خوب جنبه منفی یا پر از منیت این فرآیندها را حذف می کند و فرصت های یادگیری را که از اعضای تیم به دست می آید و اهمیتی که هر یک برای موفقیت مشترک دارند برجسته می کند. اگر قبلا فقط رقابت داخلی خام وجود داشت، به دنبال همکاری سالم تری بود، همکاری که مانع رشد فردی نشود، بلکه به یافتن تعادل بین آن و مجموع تلاش ها کمک کند. 

4. فرهنگ مشاوره و آموزش را پرورش دهید

برای اینکه شرکت رشد خود را متوقف نکند، باید به یادگیری ادامه دهد و این در مورد همکارانش نیز صدق می کند. همیشه یک مهارت برای تقویت یا یک ابزار جدید برای یادگیری وجود دارد که به شما امکان می دهد ذهن خود را تمرین دهید، خلاقیت خود را افزایش دهید یا راهی برای آسان کردن یک کار برای تمرکز بر روی کار دیگر با جزئیات بیشتر کشف کنید.

کوچینگ بر توانایی افراد برای بهبود خود تاکید می کند و یکی از راه های رسیدن به این هدف ادامه یادگیری است، بدون اینکه از اطلاعاتی که از قبل دارند راضی باشند. در عین حال، نشان می‌دهد که تجربه یک فرد برای کسی که شروع به کار می‌کند، صرف نظر از تعداد مدارک، ارزشمند خواهد بود. این امر در هر سازمانی حیاتی است، زیرا کارمندی که از قبل بر فرآیندها تسلط داشته باشد و محیط کار شرکت را عمیقاً می شناسد، می تواند به مربی استعدادهایی تبدیل شود که به تازگی وارد شده اند و هیچ دانشی در مورد آن ندارند، که به صرفه جویی در زمان در آموزش یا منابع کمک می کند. در منحنی های یادگیری

5. مشکلات عملکرد و رفتار را شناسایی می کند

به لطف استراتژی‌های کوچینگ، می‌توان تشخیص‌هایی را انجام داد که به نکاتی برای بهبود اشاره می‌کنند، هم در نحوه مدیریت شرکت و کارمندانش و هم در نحوه کار، همکاری و دستیابی به اهداف.

از آنجایی که هر سازمان نیازهای متفاوتی خواهد داشت، برای مربی مهم است که به اطلاعاتی دسترسی داشته باشد که به آنها کمک می کند تا تعیین کنند در کجای فرآیندها اصطکاک وجود دارد یا چه چیزی باعث مشکلات نگرشی در افراد می شود. این یک راه خوب برای درک اینکه آیا لازم است نحوه انجام کارها را تغییر دهید یا به دنبال پروفایل های جدید برای پیوستن به نیروی کار باشید.

6. خود مربیگری را تحریک کنید

همانطور که آموزش و مشاوره مستمر را در بین همکاران ترویج می‌کند، ابزارهایی را نیز در اختیار افراد قرار می‌دهد تا به جستجوی روش‌هایی ادامه دهند که به آنها امکان می‌دهد با چالش‌های دیگری که بعداً ظاهر می‌شوند، روبرو شوند: از تغییرات مدیریت شرکت که به محیط بازار پاسخ می‌دهند تا موقعیت‌های پیش‌بینی‌نشده. که باعث ایجاد اختلالات ناگهانی و مطالبه بیشتر از مردم می شود.

 • نمونه هایی از کوچینگ کسب و کار
 1. رهبری یا اجرایی.
 2. سازمانی.
 3. برای رسیدگی به خطا.
 4. برای بهبود محیط کار.
 5. برای توسعه تیم
 6. ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و حرفه ای همکاران.

1. رهبری یا اجرایی

همه حوزه‌های شرکت می‌توانند از استراتژی‌های کوچینگ از جمله مدیریت بهره‌مند شوند تا افرادی که این پست‌ها را اشغال می‌کنند بیشتر از نقش خود به عنوان رهبر آگاه شوند. به عنوان مثال، برای اینکه آنها انعطاف پذیرتر باشند، اقتدارشان پایدارتر باشد، یاد بگیرند که وظایف بیشتری را محول کنند و به تیم خود اعتماد کنند ، بدون اینکه سلیقه یا ترجیحات آنها در پیشنهادهای اعضایشان دخالت کند، تا زمانی که آنها ارزشمند هستند.

2. سازمانی

یکی از ابزارهایی که به ما امکان می دهد از درگیری اجتناب کنیم و تیم ها را متحد کنیم، ارتباط مستقیم، واضح و محترمانه است، اما در عین حال مؤثر است تا پیام ها به افراد مناسب برسد. کوچینگ سازمانی وظیفه ارتقای این توانایی را در تیم ها و بین حوزه های مختلف بر عهده دارد، زیرا یک شرکت مجموع اجزای آن است. بنابراین، اصطکاک در جریان کار از بین می رود.

3. برای رسیدگی به خطا

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، یک مربی خوب به متخصصان کمک می کند تا تشخیص دهند که در هر اشتباه فرصتی برای یادگیری و رشد وجود دارد، به خصوص که در داخل شرکت معمولاً عوارضی وجود دارد که باید به سرعت برطرف شوند.

این بسیار مفید است، چه برای SME ها و چه برای شرکت های بزرگ، زیرا گاهی اوقات اصلاح برخی از روش های تفکر و عمل که هنوز در مدیریت سازمان ها نفوذ می کند، مهم است.

4. برای بهبود محیط کار

این یک هدف مهم است زیرا یک مربی با تجربه می تواند تشخیص دهد که سطوح مختلف یک شرکت چگونه به همکاری بین تیم ها می رسند. و این فقط در مورد ترویج یکپارچگی کار هر فرد برای دستیابی به اهداف بزرگتر نیست، بلکه روش هایی را که رهبران برای مدیریت پروژه ها استفاده می کنند نیز در نظر می گیرد. در پایان روز، این یک فرآیند کامل است که اگر به درستی تنظیم نشود، به کل تجهیزاتی که سازمان را به جلو نگه می‌دارد آسیب می‌زند.

5. برای توسعه تیم

گاهی اوقات، حتی یک سری پاداش های بلندپروازانه برای تیم ها کافی نیست که کمی بیشتر تلاش کنند، زیرا که از افراد مختلف تشکیل شده اند، هر کدام ممکن است برنامه های متفاوتی داشته باشند. به نوبه خود، این تضاد بین آنچه آنها برای آینده خود می خواهند و آنچه شرکت از آنها انتظار دارد ایجاد می کند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کوچینگ مسئول یافتن انگیزه و مهارت‌های ناشناخته در کارگرانی است که نشان می‌دهند راه‌هایی برای تطبیق زندگی حرفه‌ای با رضایت شخصی وجود دارد. با این حال، در مقطعی به کشفیاتی دست خواهید یافت که نشان می دهد برخی از عناصر کارکنان برای سلامت سازمان مناسب نیستند. و نشان دهنده یک مزیت است، زیرا این یک جای خالی را آزاد می کند که می تواند با استعدادهای مناسب تری پر شود، و هرکسی را ترک کند این فرصت را خواهد داشت که به دنبال گزینه های دیگری باشد که بیشتر با برنامه زندگی او مطابقت دارند.

تقریباً هر شرکتی می تواند از مربیگری بهره مند شود، با این حال، شما باید تفاوت های رویکرد و سبک های شخصی هر مربی را در نظر بگیرید. بنابراین، همیشه توصیه می شود از قبل بدانید که یک کوچ برای چه شرکت هایی کار کرده است و با روش ها و ابزارهای خود به چه موفقیت هایی دست یافته اند.

چه مدت طول می کشد تا لایف کوچینگ کار کند؟

می توانید انتظار داشته باشید که چند ماه یا حتی بیشتر با لایف کوچینگ  خود کار کنید. برخی از افراد پس از رسیدن به اهداف اصلی خود تصمیم به پایان درمان می‌گیرند، در حالی که برخی دیگر به طور نامحدود به ملاقات لایف کوچینگ  خود ادامه می‌دهند تا از پیچ و خم‌هایی که زندگی به آن متمایل است بمانند یا روی اهداف اضافی کار کنند. به طور کلی، بازه زمانی بستگی به این دارد که چند بار با مربی زندگی خود ملاقات می کنید و چیزهایی که می خواهید انجام دهید.

 • تکنیک های بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار
 1. اهداف هوشمند
 2. ایده پردازی
 3. ارتباط عاطفی
 4. خط زندگی
 5. پرسشنامه
 6. مدل GROW
 7. ارزیابی های روان سنجی
 8. علوم اعصاب

1. اهداف هوشمند

ممکن است یکی از تکنیک های مورد استفاده در یک جلسه کوچینگ، تعریف اهدافی باشد که ویژگی های خاصی را برآورده می کنند تا با توجه به انتظارات رشد، قابل دستیابی، قابل اندازه گیری و مطابق با برنامه های سازمان تلقی شوند. گاهی اوقات یکی از مشکلات شرکت است زیرا نیازها، زمینه یا نوع صنعتی که به آن تعلق دارد در نظر گرفته نمی شود. و این نیز بر عملکرد کارگران تأثیر می گذارد.

به یاد داشته باشید که اهداف SMART خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان هستند. 

2. طوفان فکری

یک راه خوب برای همکاری با تیم ها و برانگیختن خلاقیت آنها یک جلسه طوفان فکری است. در آن، اعضا برای به اشتراک گذاشتن پیشنهادات برای حل یک مشکل خاص یا انجام یک کار با نتایج بهتر گرد هم می آیند. نکته مهم این است که افراد از مناطق مختلف می توانند درگیر شوند و بنابراین آنچه را که از تجربه خود راحت می دانند به اشتراک بگذارند.

نقش مربی در اینجا مهم است، زیرا علاوه بر هدایت دینامیک و ثبت مرتبط ترین ها، باید از انتقاد یا محدودیت های بیش از حد اجتناب کند، زیرا این فقط یک مرحله اولیه برای توسعه یک پروژه است. بنابراین علاوه بر تعدیل و اطمینان از اینکه همه فرصتی برای صحبت کردن دارند، باید مطمئن شوید که فضا و آزادی برای انجام این کار وجود دارد، بدون اینکه راه خود را گم کنید.

3. ارتباط عاطفی

ابزار دیگر برای ایجاد یک تیم، یافتن راهی برای برقراری ارتباط موثر اعضای آن است. ارتباط عاطفی کمک می کند، به خصوص زمانی که هنوز افرادی هستند که به سختی می توانند در مقابل همسالان خود صحبت کنند. این در مورد ایجاد یک اتصال فوری نیست، بلکه تشویق آن برای شروع است، حداقل برای اینکه کار به آرامی جریان یابد.

4. خط زندگی

برای درک بهتر دیگران و انجام تمرین خودشناسی، خط زندگی ایده آل است. با آن، هر فردی مهم‌ترین وقایع زندگی خود، حرفه‌ای و شخصی را بازگو می‌کند و سپس کمی درباره معنای آن برای هر فردی، پیامدهای آن و آنچه آموخته است، تحقیق می‌کند. این همچنین برای درک برخی از احساسات، روش‌های عمل یا عقایدی است که افراد در مواجهه با شرایطی که می‌توانند درگیری ایجاد کنند، دارند. با داشتن زمینه بیشتر از تجربیات همکاران، یافتن نقاط مشترک برای حل آنها آسانتر می شود.

5. پرسشنامه

قبل از یک جلسه یا در پایان یک جلسه، آزمون‌ها به مربی کمک می‌کنند تا تصویر بهتری از آنچه مربیان یاد می‌گیرند یا آنچه را که اخیراً به اشتراک گذاشته‌اند یا آنچه را که برای جلسه بعدی انتظار می‌رود منعکس می‌کنند، به دست آورد. این امکان وجود دارد که از آنها به عنوان یک تشخیص کلی قبل از دوره کامل استفاده شود، که همچنین نگاهی اجمالی به درک کارگران در مورد محیط کار، کار تیمی و نقشی که افراد در پست های رهبری به صورت مثبت و منفی در شرکت.

مدل 6.GROW

این مدل که توسط گراهام الکساندر و آلن فاین ایجاد شده است، شامل چهار مرحله است که می‌توان به معنای واقعی کلمه یا با تأکید بر آنچه مربی در نظر می‌گیرد، برداشت:

 1. هدف: شناسایی اهداف
 2. واقعیت (واقعیت): تجزیه و تحلیل موقعیت و واقعیت توصیف شده توسط مشتری.
 3. گزینه ها (گزینه ها): شناسایی گزینه هایی که در آن واقعیت قاب شده اند. در مدل اصلی، مربی می‌تواند ابزارهایی برای ایجاد گزینه‌های جدید (مانند طوفان فکری) فراهم کند.
 4. اراده (آینده): اقدامات آینده مشخص.

7. ارزیابی های روان سنجی

اینها آزمون هایی هستند که ارزیابی اینکه آیا کارگران با ارزش های شرکت مطابقت دارند، آیا با اهداف مورد انتظار از آنها موافق هستند یا اینکه مهارت های آنها همان چیزی است که سازمان به دنبال آن است (مثلاً در مورد استخدام) را ممکن می سازد. همچنین این کار برای کشف اینکه آیا رهبران دارای هوش هیجانی هستند، آیا مهارت های رهبری آنها به خوبی توسعه یافته است و آیا آنها می توانند با افراد مسئول خود همدلی کنند، کار می کند.

8. عصب شناسی

برخی از مفاهیم علوم اعصاب در راهبردهای کوچینگ به کار می روند تا رفتارهایی را که به عملکرد افراد حرفه ای آسیب می زند یا مانع تصمیم گیری راحت تر در رشد افراد می شود، اصلاح کند. راهبردهایی را برای بهبود تمرکز، فعال کردن خلاقیت، تمرین حافظه و سایر مواردی که بخشی از سلامت روانی و عاطفی افراد هستند، بیابید.

این تکنیک‌ها را می‌توان به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار داد، همانطور که مربی مسئول آن را راحت می‌داند، زیرا بستگی به این دارد که شرکت می‌خواهد به چه چیزی دست یابد و چالش‌هایی که باید بر آنها غلبه کرد، بسته به نوع تیم‌ها.

شاید اولین قدم پیدا کردن یک مربی کسب و کار مناسب شرکت باشد. بنابراین، بدون ذکر سایر جنبه‌های خاص هر سازمان، نکات زیر به عنوان یک نقشه راه برای ایجاد یک نمایه ارزشمند عمل می‌کنند.

امیدوارم این به شما کمک کند تا درک خود را از چیستی لایف کوچینگ و چگونگی تعریف آن برای خودتان روشن کنید!
اگر مشتری مشتاق لایف کوچینگ هستید، به برخی از پیشنهاداتمرکز کوچینگ ایران  نگاهی بیندازید تا تعاریف خودم را از کوچینگ و اینکه چگونه رویکرد کوچینگ خود را برای مشتریان آینده چارچوب می‌دهم، ببینید.

اگر خودتان یک کوچ هستید، به یاد داشته باشید که کوچینگ را برای شما تعریف کنید و بهترین روش ها را برای کمک به مشتریان خود در شناخت خود و دستیابی به اهداف خود در زندگی، چه در داخل و چه در خارج، بیابید.

مربیگری مبارک!

مارتین سلیگمن روانشناسی منطق
از زبان سلیگمن :

کوچینگ کار می کند زیرا همه چیز به شما مربوط می شود. وقتی با آنچه واقعا می خواهید و چرا - و اقدام کنید - ارتباط برقرار می کنید - ممکن است اتفاقات جادویی رخ دهد.

یکی از هیجان‌انگیزترین چیزهای کوچینگ ، سر و صدایی است که وقتی از منطقه راحتی خود بیرون می‌روید، برنامه‌ای در نظر می‌گیرید و آن را عملی می‌کنید، به دست می‌آورید! وقتی زندگی‌تان را به شیوه‌ای دوباره خلق می‌کنید، زندگی معنای جدیدی پیدا می‌کند. تو این را می خواهی." 

کوچینگ به شما کمک می کند تا مسئولیت زندگی خود را بپذیرید، افکار دیگران را رها کنید و به خود واقعی خود تبدیل شوید. این در مورد شما است که زندگی ای را که می خواهید - و لیاقتش را ایجاد می کنید.

کوچینگ در مورد کمک به مشتریان است که قفل گنجینه زندگی خود را باز کنند - پس باید در نظر داشت که الماس ها از زغال سنگ تحت فشار ساخته می شوند و این سنگ ریزه در صدف است که مرواریدها را ایجاد می کند.

مربی کسی است که آنچه را که نمی‌خواهید بشنوید به شما می‌گوید، آنچه را که نمی‌خواهید ببینید، به شما می‌گوید، تا بتوانید همان چیزی باشید که همیشه می‌دانستید می‌توانید باشید. 

بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار  از نگاه اندیشمندان 

تیموتی گالوی
تیموتی گالوی:
( نویسنده کتاب مربیگری به سبک بازی درونی )

کوچینگ : "به جای آموزش دادن به آنها به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند" (Gallway, T. 1986)

کوچینگ "روشی برای دستیابی به اهداف تعیین شده" است (Gallway, T. 1986)

سر جان هنری داگلاس ویتمور: (نویسنده کتاب مربیگری برای عملکرد بهتر )
سر جان هنری داگلاس ویتمور:
(نویسنده کتاب مربیگری برای عملکرد بهتر )

کوچینگ : "باز کردن پتانسیل یک فرد برای به حداکثر رساندن عملکرد خود" (Whitmore, J., 2002)

کوچینگ یعنی : "برای به دست آوردن بهترین نتیجه از مردم، باید باور داشته باشیم که بهترین ها در آنجاست"(Whitmore, J., 2002)

 

سر الکس فرگوسن:
سر الکس فرگوسن:

کوچینگ : «فرایند بازتاب از طریق گفتگو» است که خودآگاهی را برای ایجاد تغییرات مورد نظر شما ایجاد می کند.

کوچینگ  : به مشتریان کمک می کند که «در مورد اینکه چه کسی می‌خواهند بشوند شفافیت پیدا کنند» یا معنا و هدف بیشتری در زندگی خود بیابند. سپس، یک مربی از تشویق، مسئولیت‌پذیری و مهارت‌سازی برای کمک به ایجاد انگیزه در مشتریان برای ایجاد یک برنامه و اقدام استفاده می‌کند.

 
مارشال گلد اسمیت: (نویسنده کتاب سازمان فردا )
مارشال گلد اسمیت:
(نویسنده کتاب سازمان فردا )

کوچینگ «روابط حرفه‌ای است که به افراد کمک می‌کند تا با پر کردن «شکاف بین جایی که اکنون هستند و جایی که می‌خواهند باشند، به نتیجه برسند».

کوچینگ با ارزیابی نقاط قوت و ارزش‌های خود و زیر سوال بردن آنچه برای مشتری اهمیت دارد، به مشتریان کمک می‌کند تصمیم بگیرند که «چه اقدامی برای ایجاد تغییراتی که می‌خواهند در کار یا زندگی خود انجام دهند».

 

5 Situations That Leadership Coaching Won’t Help
5 Situations That Leadership Coaching Won’t Help

بیزنس کوچینگ :نکاتی برای انتخاب یک مربی خوب کسب و کار

1. مطمئن شوید که چیزی که نیاز دارید یک مربی کسب و کار است

ما به این موضوع اشاره می کنیم زیرا مربی همیشه بهترین گزینه نیست. به همین دلیل است که باید با جزئیات تجزیه و تحلیل کنید که چه چیزی را می خواهید در شرکت یا همکاران خود بهبود بخشید و بررسی کنید که آیا این امر با استراتژی های کوچینگ کسب و کار محقق می شود یا خیر.

2. توصیه های همکاران را جویا شوید

اگر نمی‌دانید جستجوی خود را از کجا شروع کنید، به افرادی که قبلاً این نوع خدمات را درخواست کرده‌اند نزدیک شوید تا بتوانند افراد حرفه‌ای را توصیه کنند و تجربه خود را به اشتراک بگذارند. ممکن است بلافاصله کسی را پیدا نکنید که به او مراجعه کنید، اما کسی را پیدا خواهید کرد که به دنبال آن نباشید.

3. اعتبار مربی مورد علاقه خود را بررسی کنید

مهم است که از افرادی که به طور جدی در زمینه مربیگری آموزش دیده اند راهنمایی بخواهید . انجمن هایی مانند ASESCO و AECOP (برای مثال در اسپانیا)، ICF (فدراسیون بین المللی مربیان) یا ICC (جامعه بین المللی مربیگری) وجود دارند که از دانش متخصصان خود حمایت می کنند. ما همچنین توصیه می کنیم که بدانید کدام یک در منطقه شما وجود دارد و دایرکتوری های به روز شده را بررسی کنید تا به افراد مناسب بروید.

4. گزینه ها را با افراد حرفه ای از راه دور باز کنید

همیشه مجبور نیستید با افراد رو در رو کار کنید و ممکن است امکان برگزاری برخی از جلسات از راه دور و برخی دیگر به صورت حضوری وجود داشته باشد. این نیز به نیازهای شما بستگی دارد، اگرچه در نظر گرفتن این گزینه هرگز اشتباه نیست، به خصوص اگر مربی ای را پیدا کنید که مشخصات مورد نظر شما را داشته باشد و تنها گزینه استخدام او تحت این روش وجود دارد.

5. قبل از تصمیم گیری درخواست مصاحبه یا آزمایش رایگان بدهید

این برای شما کلیدی است که ایده ای از کار کردن با آن شخص داشته باشید: اینکه چگونه با افراد دیگر رفتار می کنند، اگر ارزش هایی را که شما در شرکت خود ترویج می کنید ، به اشتراک می گذارند ، چقدر آسان است که با آنها همذات پنداری کنید. استراتژی های آنها و اگر ارتباط خوبی با شخصیت آنها وجود دارد. حقیقت این است که، صرف نظر از پیشینه و اعتبار شما، سطح دوست داشتنی بودن اهمیت دارد. اگر این وجود نداشته باشد یا بسیار کم باشد، برای کارگران دشوار خواهد بود که با روحیه خوب در جلسات خود همکاری کنند.

گفته می‌شود، این به فدا کردن کارایی هم نیست، پس با دل و جرات خود پیش بروید.

6. بررسی کنید که تجربه و توصیفات آنها واقعی باشد

در جستجوی یک مربی خوب با شارلاتان ها یا افرادی روبرو خواهید شد که سعی می کنند چیزی را که نیستند ظاهر کنند. اگر در وب‌سایت‌ها یا کارت‌های ویزیت‌شان ادعا می‌کنند که با شرکت‌ها یا شخصیت‌های خاصی کار کرده‌اند، سعی کنید صحت آن را بررسی کنید و در صورت امکان، نحوه عملکرد آنها را بیابید.

7. روش های آنها و ارائه نتایج تحقیق کنید

از آنجایی که در مورد استخدام خدمات یک متخصص است، مهم است که قبل از امضای قرارداد، شک و تردیدها را برطرف کنید. زیرا، و این نیز کلیدی است، باید توافقی بین دو طرف وجود داشته باشد تا تضمین نتیجه وجود داشته باشد. اگر آن‌ها نمی‌توانند به شما این پیشنهاد را بدهند، پس شما با یک حرفه‌ای با تجربه‌ای که نیاز دارید سر و کار ندارید. مطمئن شوید که روش‌ها، آنچه از آنها پشتیبانی می‌کند، ساعات کار مورد نیاز، مطالبی که در جلسات ارائه می‌شود و نحوه اندازه‌گیری دستیابی به اهداف را توضیح می‌دهند . همیشه به دنبال شفاف بودن آن در داده ها باشید، زیرا این بدان معناست که چیزی برای پنهان کردن وجود ندارد و کسی است که می توانید به آن اعتماد کنید.

چگونه به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم: 51 نکته کارآفرینی و توصیه کارآفرینی برای اینکه یک تاجر یا مالک خوب باشید  
چگونه به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم: 51 نکته کارآفرینی و توصیه کارآفرینی برای اینکه یک تاجر یا مالک خوب باشید  

بیزنس کوچینگ :ابزارهای کوچینگ کسب و کار چیست؟

برای دستیابی به دو هدف، کاری و شخصی، کوچینگ با انتخاب افراد شروع می شود. به ویژه، مدیران و مدیرانی که نه به خاطر آنچه که می دانند، بلکه برای آنچه هستند انتخاب می شوند. معیارهای شخصیتی مورد مطالعه قرار می گیرند و در موقعیتی قرار می گیرند که ویژگی هایی مانند مهارت های ارتباطی، مهارت در مواجهه با فشار یا ریسک، ظرفیت طبیعی برای رهبری را مشاهده کنند. طبیعی ، کار گروهی و غیره را رعایت کنند.

کوچینگ کسب و کار بر این تمرکز دارد که به افراد اجازه دهد بهترین های خود را ارائه دهند و به همین دلیل است که از آموزش ، هم در مهارت های خاص - مانند مدیریت یک تیم یا خدمات مشتری - و هم در توسعه شخصی از طریق ارتباطات، اعتماد به نفس یا کاهش احساسات استفاده می کند. استرس .

مردم معمولاً از انجام کارها دست نمی کشند زیرا نمی دانیم چگونه آنها را انجام دهیم، بلکه به این دلیل که مایل به انجام آن کار نیستیم یا به این دلیل که ترمزی وجود دارد که مانع ما می شود. به همین دلیل است که عامل انگیزه برای دستیابی به نتایج ضروری است. انگیزه مانند ایمان کوه ها را به حرکت در می آورد. کوچینگ کسب و کار در اینجا نام خود (آموزش) را با تجزیه و تحلیل ترمزهای انگیزشی توجیه می کند که باعث ایجاد موقعیت جدیدی بر اساس انگیزه شخصی و گروهی می شود. شود.

و مربیگری کسب و کار می داند که یک تیم به سازمانی نیاز دارد که در آن هر یک اهداف مشترک را بدانند و فرض کنند. این به معنای نظم و انضباط است که آزادانه با رویه ها و هنجارهای لازم برای اثربخشی کل موافقت می کند. و از آنجایی که هیچ کس به اندازه زمانی که به ایجاد سازمان کمک کرده است برای یک سازمان مبارزه نمی کند، مربیگری کسب و کار به اعضای گروه کمک می کند تا آن را تعریف کنند، ساختار آن را بسازند و راه اندازی کنند .

لایف کوچینگ
لایف کوچینگ

بیزنس کوچینگ :مراحل اجرای کوچینگ کسب و کار

  • 1. اهداف خود را تعیین کنید.

   همانطور که هیچ پاسخ واحدی برای چیستی کوچینگ کسب و کار وجود ندارد، استاندارد اجرای کوچینگ نیز برای همه شرکت ها وجود ندارد. در واقع، Eskandanian-Yee (2019) توصیه می‌کند که کمی وقت بگذارید و در مورد آنچه واقعاً می‌خواهید از رابطه مربیگری به دست آورید فکر کنید.

  • 2. انتخاب مربی.

   تعیین مهارت ها و شایستگی  هایی که مربی به آن نیاز دارد ضروری است. علاوه بر این، ساختار هزینه آن نیز باید تعریف شود.

  • 3. تهیه برنامه های توسعه فردی برای شرکت کنندگان.

   این طرح باید بر روی دستیابی به تأثیر تجاری مطلوب تمرکز کند.

 • 4. ارزیابی و بازخورد.

  ابزارهایی را انتخاب کنید که امکان جمع آوری داده ها را قبل و بعد از تعامل مربیگری فراهم می کند.

آیا زنان ذاتاً برای رهبری مناسب ترند؟
آیا زنان ذاتاً برای رهبری مناسب ترند؟

دلایل اهمیت بیزنس کوچینگ برای شرکت ها:

 • سازگاری مؤثر و مؤثر با تغییرات را برای افراد آسان تر می کند.
 • ارزش ها و تعهدات اصلی انسان را بسیج می کند.
 • این افراد را به سمت تولید نتایج بی سابقه تحریک می کند.
 • روابط را تجدید می کند و ارتباطات را در سیستم های انسانی موثر می کند.
 • این افراد را مستعد همکاری، کار گروهی و ایجاد اجماع می کند.
 • پتانسیل افراد را آشکار می کند و به آنها اجازه می دهد به اهدافی دست یابند که در غیر این صورت دست نیافتنی تلقی می شوند.

در دنیای امروز ما محدودیت های فنی نداریم، اما محدودیت های پارادایمیک داریم.

ما نسبت به بسیاری از چیزهای بزرگی که ما را محدود می‌کنند کور هستیم، بنابراین نمی‌توانیم بفهمیم که چرا به طور مکرر مشکلات مشابهی داریم.

در شرکت‌هایی که روی موضوع تغییر کار می‌کنیم، فقط به دنبال بهبود نیستیم، بلکه واقعاً فرهنگ را تغییر می‌دهیم و مکالمات مردم را تغییر می‌دهیم تا در داستان‌هایی که به همین شکل ادامه می‌دهند گرفتار نشوند. چیزی بارها و بارها معمولاً در سازمان‌ها، به‌عنوان انسان‌هایی که آن را تشکیل می‌دهند، می‌بینیم که وقتی به نتیجه‌ای که می‌خواهند نمی‌رسند، «داستانی» را کنار هم می‌گذارند که عدم تولید نتایج را توجیه می‌کند.

مربیگری بسیار بر روی نتایج متمرکز است، اما برای مربیان آنچه اهمیت دارد افراد هستند، زیرا آنها هستند که نتایج را ایجاد می کنند. قدرت در رابطه مربیگری در اختیار مربی نیست،
بلکه در تعهد و بینش افراد است. مربیان افراد را توانمند می کنند.

بیزنس کوچینگ :توانمند سازی سازمان ها و شرکت ها

در دنیای امروز، توانمندسازی به عنوان ابزاری تلقی می شود که به کارکنان و همکاران شرکت ها کمک می کند تا حس تعلق داشته باشند، احساس مسئولیت و وفاداری خود را افزایش دهند و همچنین عزت نفس خود را به دلیل تفویض قدرت، باعث می شود که همکار احساس مفید و مهم بودن

شرکت هایی که متعهد به بیزنس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار شده اند

 

Roche Diagnostics، پورتوریکوتولید کننده نوارهایی برای اندازه گیری سطح گلوکز خون، فرهنگ کاری با کارایی بالا را ترویج می کند که حس تعلق ایجاد می کند.
پروکتر و گمبل بزرگترین تولید کننده محصولات خانگی در ایالات متحده آمریکا ارزش های یکپارچگی و احترام به فرد و تعهد به سرمایه انسانی خود را مدیریت می کند، این شرکت شرایطی را ایجاد می کند تا کارکنان خود مربی شوند، اتحادها را با دانشگاه هایی حفظ می کند که در آن کارمندان خود به عنوان مربی توسعه می یابند. معلمان در حالی که دانشگاه استعدادهای جوان را برای کار با شرکت فراهم می کند.
مک دونالدپاداش های عملکرد مرتبط با عملکرد سازمان و عملکرد کارکنان خود را ارائه می دهد، این کار کارکنان خود را برای ماندن در شرکت فست فود تشویق می کند.
برای اطلاعات بیشتر به صفحه ما مراجعه کنید: مهارت های آموزشی

مزایای بیزنس کوچینگ 

 • این افراد را تحریک می کند تا به نتایج مثبت دست یابند، عملکرد آنها را در انجام وظایف خود بهبود می بخشد و آنها را بازده بیشتری می بخشد.
 • با قرار دادن آنها در موقعیت هایی که می توانند عملکرد بهتری داشته باشند یا چالش های بزرگتری داشته باشند، پتانسیل افراد را توسعه دهید، خلاقیت آنها را در سطح فردی ارتقا دهید.
 • روابط درون سازمان را بهبود می بخشد زیرا ارتباط بین افراد و سرپرستان آنها را ارتقا می بخشد، زیرا یک تیم کامل هستند.
 • رهبری مؤثر در سرپرستان را با برقراری ارتباط مؤثر با کارکنان تقویت می کند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد پرسشگری، به صفحات ما در زمینه مهارت های پرسشگری مراجعه کنید .

بیزنس کوچینگ و توانمد سازی 

توانمندسازی در سال 1988 ظهور کرد و توسط کنت بلانچارد و پل هرسی ترویج شد. با توجه به (دیاز، 1999) "توانمندسازی به عنوان یک نظریه رویایی که پیش بینی می شود در همکاران یک شرکت نه تنها استعداد کار تیمی بلکه یک نگرش هم افزایی ایجاد کند، جایی که همکار برای انجام فعالیت های مولد خود و همچنین توانایی انجام فعالیت های تولیدی خود توانمند می شود. برای تصمیم گیری در محل کار خود هدف آن افزایش اثربخشی شرکت با انتقال قدرت تصمیم گیری است.

در دنیای امروز، توانمندسازی به عنوان ابزاری تلقی می شود که به کارکنان و همکاران شرکت ها کمک می کند تا حس تعلق داشته باشند، احساس مسئولیت و وفاداری خود را افزایش دهند و همچنین عزت نفس خود را به دلیل تفویض قدرت، باعث می شود که همکار احساس مفید و مهم بودن

 

به دلیل موارد فوق است که اشکال جدیدی از مدیریت اتخاذ شده است که در آن کار تیمی از اهمیت بالایی در فرآیند تولید، فروش، فناوری و همه پرسنل درگیر برای دستیابی به ارتباطات مؤثرتر و کارآمدتر برخوردار است که بتواند به اهداف پیشنهادی به عنوان یک سازمان دست یابد. .

با دادن آزادی بیشتر به کارکنان و در نظر گرفتن بیشتر آنها در تصمیم گیری های مدیریتی، شرکت ها می توانند بهره وری بیشتری را به دست آورند، زیرا کارمندان فرآیندها را سرعت می بخشند و منابع مورد استفاده را بهینه می کنند و باعث رضایت بیشتر و افزایش ماندگاری آنها در همان سازمان می شود. (گوتیرز، 2006)

همچنین توانمندسازی را می توان به عنوان «اختیار تصمیم گیری و اقدام در یک حوزه عمل معین» تعریف کرد.

با این حال، در مورد حفظ قدرت به طور کلی نیست، بلکه در مورد داشتن استقلال بیشتر به منظور دستیابی به یک هدف سازمانی اولویت است. در واقع، پیوند دادن توانمندسازی با یک هدف نهایی، مانند بهبود کارایی فرآیند، به حداکثر رساندن بهره‌وری، نوآوری برای رقابت یا مدیریت بهتر ویژگی‌های مشتری، حیاتی است.

مربیان لایف ممکن است گاهی اوقات مانند یک دوست به نظر برسند، زیرا آنها تشویق می‌کنند، الهام‌بخش هستند و کاملاً برای کمک به شما در رسیدن به اهدافتان سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما این باعث نمی‌شود که آنها دوست باشند و اهمیت داشتن دوستان را جایگزین نمی‌کنند.مربی زندگی شما ممکن است گاهی اوقات برای شما سخت گیر و سخت باشد زیرا این یک رابطه متمرکز بر هدف است و وقتی موفق می شوید، آنها موفق می شوند.

 

 

به صفحات بعدی ما مراجعه کنید: منتورینگ چیست؟ و مهارت های منتورینگ برای اطلاعات بیشتر.

بیزنس کوچینگ و توانمند سازی:شرکت هایی که متعهد شده اند

 
لورآل کارائیبکارکنان در تصمیم گیری شرکت می کنند و ساعات کاری انعطاف پذیری دارند که مزایای بیشتری برای شرکت به همراه دارد.
ایتون الکتریکالاین یک شرکت تجهیزات الکتریکی است، کار تیمی را ترویج می کند و از طریق برنامه های مدرسه و رویدادهای اجتماعی به جامعه کمک می کند.
آلفا کارائیب تولید کننده ظروف پلاستیکی که کارگران را در فرآیند تصمیم گیری ادغام می کند و به همین دلیل است که آنها سطوح بسیار پایینی از استعفا و سطوح بالاتری از بهره وری دارند.

به صفحات بعدی ما مراجعه کنید: منتورینگ چیست؟ و مهارت های منتورینگ برای اطلاعات بیشتر.

بیزنس کوچینگ :ویژگی های توانمند سازی 

 این شکل از اداره، زمانی که در یک شرکت اعمال می شود، مجموعه ای از نگرش ها را پایه گذاری و تحریک می کند که محیط مساعدی را برای آموزش و رشد افراد تشکیل می دهد و باعث ارتقای رضایت شخصی آنها در سازمان می شود، برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • غرور: از لذت انجام مداوم کارها به خوبی قدردانی کنید.
 • اتحاد و همبستگی : انسجام گروهی بیشتر و در نتیجه کار گروهی.
 • اراده : در دسترس بودن برای کمک به اهداف پیشنهادی.
 • توجه به جزئیات : این عادت را ایجاد کنید که از هیچ جزئیاتی صرف نظر نکنید، مهم نیست که چقدر کوچک به نظر می رسد، به ویژه موارد مربوط به تولید و مشتری.
 • اعتبار : به وعده های داده شده عمل کنید و اعتماد همه اعضای شرکت را برانگیخت. (فیگورا و یونی، 2006

برای اطلاعات بیشتر در مورد نقش مشاور، به صفحات ما مراجعه کنید: مشاوره چیست؟ و روشهای مشاوره 

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید
4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

بیزنس کوچینگ :فرایند طراحی توانمند سازی 

برای ایجاد یک سازمان مبتنی بر توانمندسازی، باید بر اساس هشت معیار کلیدی عمل کنید:

 1. تغییر مدل های ذهنی: اساس توانمندسازی تغییر کلی دیدگاه مدیریتی است بدون این تغییر شانس موفقیت بسیار کم است.
 2. ایجاد تعهد از سوی کارمند: اجرای این توانمندسازی حیاتی است که کارمند موفقیت های شرکت را از آن خود کند و هر اقدامی که انجام می دهد به نفع دستیابی به اهداف شرکت باشد.
 3. بازطراحی وظایف مدیریت: مدیریت باید به گونه‌ای ساخته شود که عملکردهایی متفاوت از آن‌هایی را که به آن عادت کرده است انجام دهد و بر یکپارچگی و جهت‌گیری استراتژیک شرکت تمرکز کند و باید میزان آزادی حرکت تیم‌ها را تعریف و تثبیت کند.
 4. یک سیاست استخدامی "بدون تضمین" طراحی کنید: باید فضای آرامش و ایمنی برای کارمندان ایجاد شود
 5. خط مشی درک در معرض خطر: یک سیستم جبران خسارت باید مبتنی باشد که کارمند را با ارتباط دادن کار خود به موفقیت شرکت تشویق کند تا تعهد بیشتری داشته باشد.
 6. رویکرد جدید مدیریت اطلاعات: اطلاعات را به گونه ای مدیریت کنید که تصمیمات توسط تیم های کاری گرفته شود و نه فقط توسط مدیران.
 7. ایجاد سلول ها یا تیم های خودگردان: تشکیل این تیم ها، تعریف خطوط عمل آنها، وظایف و مسئولیت هایی که بر عهده خواهند داشت، همچنین انتخاب و آموزش اعضای آن ها، با چالش های پیش روی یک فرد مرتبط است. کسب و کار.
 8. طراحی موضوع تیم های خودگردان: این امر مستلزم تلاش بزرگی است که مدیران و کارکنان باید اساساً در مرحله بارداری و شروع به کار انجام دهند (Finkowsky & Benjamin, 2006).

بیزنس کوچینگ :مزایای اجرای توانمند سازی 

مزایای اجرای استراتژی توانمندسازی در شرکت ها در جنبه های زیر منعکس می شود:

 • افزایش رضایت و انگیزه کارکنان
 • مسئولیت و تعهد را افزایش می دهد
 • خلاقیت را توسعه دهید
 • سازگاری سریع با تغییر وجود دارد
 • ارتباطات بهبود یافته است
 • افزایش اشتیاق و نگرش مثبت.

با این حال، توانمندسازی موانع، مشکلات و مقاومت هایی نیز دارد، مانند:

 • مشکلات روانی و رفتاری کارگران برای پذیرش آن و درگیر شدن در آن.
 • سازمان ها و کارآفرینان به دلیل ترس از دست دادن کنترل بر همکاران تحت مسئولیت خود، در برابر توانمندسازی مقاومت نشان می دهند.
 • کارمندانی که چندین سال در شرکت کار کرده اند بیشترین تمایل به تغییر را ندارند، آن را درک نمی کنند و آن را رد می کنند.
 • گاهی اوقات این کارکنان از عوامل اصلی رکود شرکت هستند (مولینا و همکاران، 2000).

بیزنس کوچینگ: ثبت نام برنامه یکساله 

 • قیمت: ۳۰ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۱۲ برنامه آموزشی یک روزه حضوری + ۲ جلسه کوچینگ خصوصی
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری
 • آیدی اینستاگرام: drjavizadeh
5 Situations That Leadership Coaching Won’t Help

بیزنس کوچینگ چه کار می کند؟

بیزنس کوچینگ هم به عنوان مربی و هم به عنوان مربی عمل می کنند و مهارت هایی را که برای موفقیت در کسب و کار خود نیاز دارید را آموزش می دهند و در صورتی که در مورد کارهایی که باید انجام دهید سوالی دارید به عنوان منبع اطلاعاتی خدمت می کنند.بیزنس کوچینگ مانند هر مربی دیگری، برای بهبود استعدادهای شما، بهبود اهداف، هدایت تصمیمات و هر کاری که می توانند برای اطمینان از موفقیت شما و کسب و کارتان انجام دهند، کار می کنند.

بیزنس کوچینگ با یادگیری هر چیزی که می توانند درباره برند شما شروع می کنند، از ارزش های پیشنهادی آن گرفته تا مشتریان هدف گرفته تا چالش هایی که با آن روبرو خواهد شد و فراتر از آن.هنگامی که بیزنس کوچینگ شما همه چیزهایی را که می تواند در مورد پیشنهادات و سیستم های شما یاد بگیرد، در مرحله بعدی می خواهد درباره چشم انداز شما برای شرکت و اهدافی که برای آن در نظر گرفته اید اطلاعات بیشتری کسب کند.همانطور که هر شرکتی منحصر به فرد است، دیدگاه هر صاحب کسب و کاری نیز منحصر به فرد است، و یک بیزنس کوچینگ باید بداند که آیا می خواهید کسب و کار خود را به درآمد قابل زندگی برای خود و خانواده خود تبدیل کنید یا یک شرکت چند میلیون دلاری.در مرحله بعد، یک بیزنس کوچینگ با شما همکاری خواهد کرد تا اهداف سودمند و قابل دستیابی را برای تیم خود تعیین کنید.این اهداف اهدافی هستند که شما باید به آنها برسید تا بتوانید به طور موثر رشد کنید و به چشم اندازی که در نظر گرفته اید برسید.

بیزنس کوچینگ : در چه مواردی می تواند کمک کند؟.

بیزنس کوچینگ ها در خدماتی که ارائه می دهند همه کاره هستند، به این معنی که آیا شما می خواهید یک کسب و کار در حال مشکل را احیا کنید یا یک کسب و کار موفق را حتی موفق تر کنید یا اینکه یک کسب و کار کوچک، محلی یا یک شرکت بین المللی، یک تجارت با استعداد را اداره می کنید. مربی می تواند کمک کند.تصور رایجی وجود دارد که خدمات بیزنس کوچینگ فقط برای کمک به صاحبان مشاغل در حال مبارزه یا متزلزل وجود دارد.در حالی که کمک به بازگرداندن آنها به مسیر درست مطمئناً یکی از مواردی است که یک بیزنس کوچینگ می تواند به آن کمک کند، موقعیت های متنوع دیگری وجود دارد که بیزنس کوچینگ ها می توانند به مالکان نیز کمک کنند.بیزنس کوچینگ ها می توانند از پایه به ایجاد یک کسب و کار جدید کمک کنند، به مدیران و مالکان در حین گذراندن مراحل راه اندازی کسب و کار خود مشاوره می دهند، ماموریت و اهداف آن را تعریف می کنند، و استراتژی های بلند مدت و کوتاه مدت را برای کسب و کار در نظر می گیرند. کسب و کار.به همین ترتیب، بیزنس کوچینگ می‌تواند به صاحبان کسب‌وکارهایی که در رشد شرکت خود به یک پله صعود رسیده‌اند، کمک کند، زیرا می‌دانند چگونه کسب‌وکار خود را به سطح بعدی برسانند.با این حال، همراه با بهبود عملکرد و رشد یک کسب و کار، بیزنس کوچینگ  ها همچنین می توانند برخی از بارها را بر دوش مالکان کاهش دهند تا سفر آنها را آسان تر و لذت بخش تر کنند.در حالی که راه اندازی کسب و کار شما می تواند بسیار مفید باشد، نمی توان انکار کرد که می تواند بسیار سخت و استرس زا نیز باشد. اگر شما یک شرکت کامل را به تنهایی اداره کنید، این دو برابر صادق است.با این حال، هنگامی که با یک بیزنس کوچینگ  کار می کنید، فردی را در گوشه و کنار خود خواهید داشت که می تواند به شما کمک کند تا در چالش هایی که به ناچار با آن مواجه خواهید شد، به شما کمک کند و به عنوان منبعی از تجربه و تخصص باشد که می توانید در زمانی که کار سخت می شود به آن اعتماد کنید.به این ترتیب، بیزنس کوچینگ  ها می توانند زندگی مالکان را بسیار کم استرس تر کنند، که به خودی خود یک مزیت گران بها است.هنگامی که مجموعه ای از اهداف تعیین می شود، بیزنس کوچینگ شما برای رسیدن به آنها به شما کمک می کند، به شما کمک می کند مجموعه ای از استراتژی ها و برنامه های عملیاتی را طراحی کنید تا کسب و کار شما را برای رسیدن به اهدافش سوق دهد و به شما کمک کند تا در هر چالشی که پیش می آید حرکت کنید. در طول کل این فرآیند، بیزنس کوچینگ ها  به عنوان منبع ارزشمندی از اطلاعات شخصی و مشاوره عمل می کنند.اداره یک کسب و کار، کوچک یا بزرگ، اغلب احساس می کند که در تاریکی سرگردانی می کنید، به این امید که آنچه را که به دنبالش هستید بیابید.با این حال، در این قیاس، یک بیزنس کوچینگ به عنوان چراغ قوه شما عمل می کند.

 

3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها
چگونه تفویض اختیار را شروع کنیم تا بتوانید پیشرو بیشتری انجام دهید

بیزنس کوچینگ  در مقابل مشاور

بیزنس کوچینگ به طور کلی، به یک مدیر اجرایی کمک می‌کند تا روی محل کسب و کارشان در حال حاضر، جایی که می‌خواهند باشد و چگونه این شکاف را پر کند، تمرکز کنداین کمتر در مورد مشاوره دادن است، و بیشتر در مورد پرسیدن سؤالاتی است که به مدیر عامل قدرت می دهد تا به درک خود برسد.از طرف دیگر، یک مشاور یا استراتژیست کسب و کار در مورد ارائه راه حل های عملی و تاکتیکی است. آنها دانش را به اشتراک می گذارند، مشاوره می دهند و برنامه ریزی می کنند.در جایی که مربیان کسب و کار کمک و راهنمایی می کنند، مشاوران ممکن است برخی از کارهای سنگین را از طرف مشتریان خود انجام دهند.مربیگری و راهنمایی گاهی اوقات ممکن است اشتباه گرفته شوند. هر دو نقش سالها تجربه را روی میز به ارمغان می آورند. بزرگترین تفاوت این است که یک بیزنس کوچینگ بر مشاوره تمرکز می کند، در حالی که یک بیزنس کوچینگ به مالک در برنامه ریزی هدف کمک می کند و آنها را پاسخگو نگه می دارد تا به موفقیت برسند.

...بیزنس کوچینگ :راه حل های ما...

  طرح کسب و کار یک صفحه ای

  • شرح کسب و کار
  • بررسی مشکل و تحلیل بازار
  • راه حل
  • بازار هدف
  • رقبا
  • فروش و بازاریابی
  • نقطه عطف
  • بودجه بندی
  • تیم ها

  5 چالش پیش روی رهبران کسب و کار تا سال 2022

  طرح کسب و کار چندگانه

  • خلاصه اجرایی
  • توسعه تجاری
  • محصولات یا خدمات
  • تحلیل بازار
  • ارزیابی ریسک
  • طرح بازاریابی و فروش
  • نقاط عطف
  • گزارش پیشرفت
  • تیم
  • بودجه
  • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

  آیا یک بیزنس کوچینگ کوچک متفاوت است؟

  چندین برچسب مختلف وجود دارد که بیزنس کوچینگ ها ممکن است از آنها برای توصیف خدمات خود استفاده کنند که یکی از آنها مربی مشاغل کوچک است.در بسیاری از موارد، چالش ها و اهداف کسب و کارهای کوچک ممکن است با کسب و کارهای بزرگ متفاوت باشد.

  برای مثال، رستورانی که به دنبال جذب مشتریان محلی بیشتر است، مجموعه‌ای از اهداف و استراتژی‌های کاملاً متفاوت با یک شرکت بزرگ که محصولات را به سراسر جهان ارسال می‌کند، دارد.بیزنس کوچینگ های کوچک در کمک به صاحبان مشاغل کوچک در دستیابی به چشم انداز و اهداف خود برای شرکت خود تخصص دارند.با این اوصاف، اکثر بیزنس کوچینگ ها در کار با مشاغل کوچک بدون توجه به اینکه خود را یک کوچ کسب و کار کوچک توصیف می کنند یا خیر، تجربه خواهند داشت .بخش بزرگی از کار یک بیزنس کوچینگ این است که تا آنجا که می توانند درباره هر شرکت و مالکی که با آن کار می کنند یاد بگیرند و استراتژی ای ایجاد کنند که به طور منحصر به فرد با ویژگی های هر موقعیت مناسب باشد.به عبارت دیگر، یک بیزنس کوچینگ ها با کیفیت بالا احتمالاً بدون توجه به اندازه شرکت یا میزان بزرگی که می خواهید رشد کند، می تواند به شما کمک کند.

   

  5 Situations That Leadership Coaching Won’t Help
  5 Situations That Leadership Coaching Won’t Help

  بیزنس کوچینگ :کارآفرینان معروفی که بیزنس کوچینگ داشتند

  شاید تعجب آور باشد که بدانید حتی برخی از مشهورترین و موفق ترین صاحبان مشاغل و کارآفرینان جهان در برخی مواقع به بیزنس کوچینگ برای کمک به آنها برای رسیدن به اهداف خود متکی بوده اند.اریک اشمیت – مدیرعامل سابق گوگل – قبلا گفته بود که استخدام یک بیزنس کوچینگ بهترین تصمیم حرفه ای بود که او تا به حال گرفتاو اعتراف می کند که در ابتدا کمی اصرار لازم بود، زیرا او قبلاً یک مدیرعامل موفق یک شرکت به سرعت در حال رشد بود.

  با این وجود، اشمیت پس از متقاعد شدن توسط یکی از اعضای هیئت مدیره گوگل، تصمیم گرفت با یک بیزنس کوچینگ کار کند و از نتایج شگفت زده شداشمیت در مصاحبه ای با مجله فورچون گفت: «همه به یک مربی نیاز دارند».از دیگر مدیران و کارآفرینان مشهوری که از بیزنس کوچینگ بهره برده اند می توان به بیل گیتس، استیو جابز و تعداد بیشماری دیگر اشاره کرد.کافی است بگوییم که بیزنس کوچینگ منبعی است که برخی از موفق ترین کارآفرینان جهان تا به امروز بر آن سوگند یاد می کنند.

  بیزنس کوچینگ چه کار می کند؟

  بیزنس کوچینگ به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا چشم انداز کسب و کار خود و نحوه انطباق آن با اهداف شخصی خود را روشن کنند. بیزنس کوچینگ به مالک اجازه می دهد تا تأثیری که دستیابی به آن اهداف بر زندگی آنها خواهد داشت را درک کند. اگر یک هدف تجاری با برنامه ها و آرزوهای مالک مرتبط نباشد، بعید به نظر می رسد که آنها با اشتیاق آن را دنبال کنند یا در نتیجه هرگز به آن دست یابند.

  پس از شفاف سازی دیدگاه صاحب کسب و کار، یک بیزنس کوچینگ در اولویت بندی اهداف مختلف کمک خواهد کرد. بیزنس کوچینگ می توانند به مالکان کمک کنند تا ببینند کدام اقلام فقط وظایف هستند و کدام اهداف بلند مدت هستند. از آنجا، آنها ممکن است با هم کار کنند تا تعیین کنند کدام استراتژی نتایج مطلوب را ایجاد می کند.

  مدیران پرمشغله آنقدر به کسب و کار خود نزدیک هستند که ممکن است جنگل را برای درختان نبینند. به عنوان یک ناظر خارجی، یک بیزنس کوچینگ می تواند به طور عینی تری مسائل داخلی و خارجی یک شرکت را ببیند. آنها می توانند به مالک کمک کنند تا بهتر بفهمد چه چیزی ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد، و می توانند مالکان را در ایجاد یک برنامه عملی برای ایجاد نتایج دلخواه راهنمایی کنند.

  بیزنس کوچینگ همچنین مشتری را در ایجاد شاخص‌های عملکرد کلیدی (KPI) یا معیارهایی هدایت می‌کند که با آن می‌توانید موفقیت را اندازه‌گیری کنید. شاخص‌های کلیدی عملکرد به مربی اجازه می‌دهد تا پیشرفت مشتری خود را ردیابی کند، چیزی که اگر صاحب کسب‌وکار به تنهایی از آن جلوگیری کند.

  مسئولیت پذیری یک جزء حیاتی از بیزنس کوچینگ است. یک بیزنس کوچینگ معمولاً به طور منظم، هفتگی یا ماهانه، با مشتری ملاقات می کند تا تعهدات انجام شده در جلسات مربیگری قبلی را بررسی کند.

  باز هم، یک بیزنس کوچینگ مشاوری نیست که کار را برای شما انجام دهد. در عوض، آنها شما را روی نتیجه نهایی متمرکز می کنند و به شما یادآوری می کنند که چرا آن مهم است. آنها به شما انگیزه می دهند تا به تعهدات خود عمل کنید، به عنوان یک تابلوی صدا عمل کنید، و آینه ای را در دست بگیرید تا به شما کمک کند نقاط کور شخصی و حرفه ای خود را ببینید.

  بیزس کوچینگ :مهارت های سخت و مهارت های نرم

  یک بیزنس کوچینگ به احتمال زیاد بر کمک به صاحب کسب و کار در توسعه مهارت های نرم خود مانند ارتباطات، انعطاف پذیری، رهبری، حل مسئله و مدیریت زمان تمرکز می کند.از سوی دیگر، مهارت‌های سخت، شایستگی‌های فنی قابل سنجش هستند. این موارد شامل مواردی مانند مهارت زبان یا فناوری می شود. اینها انواع مهارت هایی هستند که معمولاً در مدرسه، در برنامه صدور گواهینامه یا در محل کار یاد می گیرید.این تمایز بین مهارت های سخت و نرم از آنجایی که به بیزنس کوچینگ مربوط می شود مهم است. برتری در مهارت های نرم چیزی است که رهبران را از انجام دهندگان متمایز می کند. با این حال، صاحب کسب و کار ممکن است در مهارت های نرم ضعیف باشد، اگر به عنوان یک کارمند شروع کرده باشد و هرگز یاد نگرفته باشد که چگونه مدیریت و رهبری کند.کار با یک بیزنس کوچینگ برای بهبود مهارت های نرم به شما کمک می کند تا به طور کامل در نقش مدیر عامل شرکت کنید. به جای کار کردن در کسب و کار خود، مانند یک کارمند، یاد خواهید گرفت که روی آن کار کنید، مانند یک مدیر عامل رویایی.

  بیزینس کوچینگ
  بیزینس کوچینگ

  کوچینگ کسب و کار چقدر طول می کشد؟

  مربیان مختلف روش های مختلفی را تمرین می کنند، بنابراین تعداد جلسات مورد نیاز از مربی به مربی دیگر متفاوت است. تعداد جلساتی که دارید نیز به چیزی که در جستجوی کمک هستید بستگی دارد. به طور کلی، مربیان کسب و کار بین شش تا 18 ماه با مشتریان خود کار می کنند. جلسات زمانی به پایان می رسد که به تمام اهداف رسیده باشد یا هر زمان که مشتری بخواهد. هدف مربیان این است که با سرعت مشتری خود کار کنند و نباید در هیچ تصمیمی عجله کنند، یا کار روی یک پروژه بیش از حد لازم طول بکشد.  

  بیزنس کوچینگ : چند آمار مهم

  صاحبان راضی که با بیزنس کوچینگ  برای توسعه و رشد کسب و کار خود کار کرده اند، سریعاً در مورد مزایا و مزایای بسیاری که در طول فرآیند از آن برخوردار بودند صحبت می کنند، و چندین نظرسنجی مختلف انجام شده است که نتایج چنین خدماتی را برجسته می کند.فقط چند آمار معنی دار بیزنس کوچینگ  از این نظرسنجی ها عبارتند از:

  مطالعه‌ای در سال 2001 توسط شرکت منچستر نشان داد که کسب‌وکارهایی که از یک بیزنس کوچینگ  استفاده می‌کنند، میانگین بازگشت سرمایه‌شان 5.7 برابر مبلغی است که برای خدمات مربیگری پرداخت می‌کنند.

  گزارشی که توسط انجمن مدیریت پرسنل انجام شد نشان داد که مدیرانی که هم بیزنس کوچینگ  و هم آموزش دیده اند، توانسته اند بهره وری خود را تا 86 درصد افزایش دهند در مقایسه با افزایش 22 درصدی بهره وری توسط مدیرانی که به تنهایی آموزش دیده اند.

  مطالعه Hay Group نشان داد که 40 درصد از شرکت های Fortune 500 از بیزنس کوچینگ  برای آموزش و توسعه مدیران خود استفاده می کنند.

  مطالعه ای که توسط MetrixGlobal LLC انجام شد نشان داد که مشاغلی که برای کوچینگ پول پرداخت کرده اند به ازای هر 1.00 دلاری که برای آن خدمات خرج می شود، بازدهی 7.90 دلاری دارند.

  53 درصد از صاحبان مشاغل و مدیران گزارش می دهند که بهره وری آنها را افزایش داده است

  61 درصد از مالکان گزارش می دهند که باعث افزایش رضایت شغلی آنها شده است

  23 درصد از مدیران گزارش می دهند که بیزنس کوچینگ  به آنها کمک کرده تا هزینه های عملیاتی را کاهش دهند

  22 درصد از شرکت ها گزارش می دهند که بیزنس کوچینگ  باعث افزایش سودآوری آنها شده است

  67 درصد از صاحبان و مدیران مشاغل گزارش می دهند که بیزنس کوچینگ  مهارت های کار گروهی آنها را در کسب و کارشان افزایش می دهد

  آمارهایی از این دست بر ارزش واقعی دنیایی که بیزنس کوچینگ  قادر به ارائه آن است می تاباند.

  مانند هر چیز دیگری که کسب‌وکار شما برای آن پول خرج می‌کند، خدمات بیزنس کوچینگ  نیز یک سرمایه‌گذاری است که نظرسنجی‌ها و مطالعات بارها و بارها نشان می‌دهند که بازده قابل توجهی در زمینه‌های مختلف کلیدی ارائه می‌کنند.

   

  چگونه بفهمم کدام بیزنس کوچینگ را انتخاب کنم؟

  داشتن یک رابطه خوب با بیزنس کوچینگ ضروری است – در نهایت، شما از نزدیک با آنها کار خواهید کرد و از تخصص آنها استفاده خواهید کرد. بهترین راه برای دانستن اینکه آیا یک بیزنس کوچینگ برای شما مناسب است یا خیر این است که به تجربه آنها نگاه کنید، ببینید آیا ارزش های آنها با ارزش های شما همخوانی دارد یا خیر، با آنها ملاقات کنید و به غرایز خود اعتماد کنیداگر در مورد نیات، صداقت یا ارزش های مربی ای که انتخاب می کنید شک دارید، در انتخاب دیگری تردید نکنید

  یک مشارکت قابل اعتماد

  کوچینگ کسب و کار مشاوره نیست و درمان نیست. یکی از تصورات غلط رایج این است که مربیان کسب و کار بیشتر شبیه مشاور عمل می کنند و کار توسعه کسب و کار شما را برای شما انجام می دهند – آنها این کار را نمی کنند. مربیان به تعیین جهت، و ارائه بازخورد، ابزار، راهنمایی و دیدگاه کمک می کنند. آنها همچنین عامل مسئولیت پذیری هستند، چیزی که به نظر ما چیزی است که بیشتر صاحبان مشاغل به آن نیاز دارند – کسی که به آنها کمک کند تا روی اهداف خود متمرکز بمانند.یک مربی خوب کسب و کار به سادگی به شما نمی گوید که چه کاری انجام دهید یا بدون بازخورد گوش دهید. یک مربی خوب کسب و کار کسی است که می توانید به او اعتماد کنید—کسی که توانایی تشخیص مسائل خاص و سیستماتیک در کسب و کار شما را داشته باشد و می داند که برای به دست آوردن نتایج واقعی باید راه حل ها را خودتان پیاده سازی کنید .شنونده خوب بودن و باهوش بودن در مورد تجارت از ویژگی های کلیدی هر مربی است. آنها نمی توانند به شما کمک کنند مگر اینکه بفهمند چه چیزی یک تجارت خوب را خوب می کند—و یک تجارت عالی را عالی می کند . و برای اینکه واقعاً یک شریک باشند، باید به مردم اهمیت دهند و بخواهند شما را بشناسند تا بتوانند بفهمند که چرا شما در وهله اول وارد تجارت شدید.
  5 Situations That Leadership Coaching Won’t Help

  هزینه کوچینگ کسب و کار چقدر است؟

  • محل کسب و کار شما – اگر کسب و کار شما در مرکز شهر قرار دارد، ممکن است هزینه های مربیگری بیشتر باشد.
  • پیچیدگی نیازهای شما – اگر یک مربی را استخدام می کنید تا وارد شود و به شما کمک کند تا شرکت چند ملیتی خود را سازماندهی مجدد کنید، هزینه آن بیشتر از نیاز به یک جلسه کوتاه برای گذراندن برخی از مهارت های ارائه است.
  • تجربه یک مربی – اگر به دنبال استخدام یک مربی مشهور جهانی با مهارت مربیگری سگ های برتر در تجارت هستید، به احتمال زیاد با قیمت بسیار بالاتری همراه خواهد بود.
  • تعداد مشتریان – کوچینگ گروهی احتمالاً ارزان تر از مربیگری یک به یک است.
  معمولاً مشاوره مقدماتی شما رایگان است. این مکالمه کوتاهی برای شماست تا در مورد نیازها، اهداف خود صحبت کنید و با مربی و روش کار او آشنا شوید. و وقت خود را برای انتخاب مربی خود صرف کنید، در نهایت، این به نفع شغل، تجارت و شماست. برای دستیابی به اهداف خود عجله ای وجود ندارد – این واقعیت که شما به دنبال حمایت هستید چیزی است که باید به آن افتخار کنید و گامی بزرگ در مسیر درست است.  
  بیزینس کوچینگ

  یک نقشه راه روشن

  از طریق کوچینگ کسب و کار، هدف شما ایجاد یک کسب و کار موفق با هدف است . برای انجام این کار، به یک برنامه ساختاریافته نیاز دارید که دنبال شود . اگر مربی شما برنامه ای برای چگونگی کمک به شما در ساختن هر یک از سیستم ها و استراتژی هایی که شما و کسب و کارتان نیاز دارید – و ترتیبی که باید آنها را توسعه دهید – ارائه نمی دهد، احتمالاً شکاف های مهمی در سیستم در تجارت خود ایجاد خواهید کرد. . یک مربی خوب برنامه اثبات شده ای دارد که پشت آن ایستاده و آماده اجرای آن است.

   

  چه چیزی باعث می شود مربیگری ارزش سرمایه گذاری زمان، انرژی و پول را داشته باشد؟

  حمایت یک مربی بزرگ، که به شما تشویق می‌کند و فضایی برای حل چالش‌ها به تنهایی می‌دهد، اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. می تواند به شما کمک کند تا با سهولت بیشتری درگیری ها، بحران ها و چالش ها را مدیریت کنید.

  داشتن چشم انداز

  ما چیزی را که نمی دانیم نمی دانیم. با مجموعه ای از چشم های تازه، و تجربه گسترده، یک مربی می تواند به شما کمک کند تا نقاط کور خود را ببینید و کاهش دهید. آنها می توانند سؤالاتی بپرسند که شما را به تفکر انتقادی و خلاقانه به چالش می کشد و همچنین به عنوان تابلویی برای ایده های شما عمل می کند.

  خارج از منطقه راحتی

  افتادن در دام «همیشه این کار را کرده‌ایم» آسان است. یک مربی کسب‌وکار می‌تواند شما را وادار کند تا چیزهای جدید را امتحان کنید، اما همچنین به شما کمک می‌کند ریسک را در مقابل پاداش‌های یک چالش جدید ارزیابی کنید.

  بهبود رهبری

  بیشتر مربیان بینش و تمرین هایی را در مورد شخصیت و سبک های رهبری ارائه می دهند. با ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود، می توانید وظایف خاصی را محول کنید و در منطقه نبوغ خود بمانید – همه اینها شما را به یک رهبر بهتر و استراتژیک تبدیل می کند.

  بهره وری سر به فلک

  انجام کاری که به بهترین شکل انجام می دهید و کمک به تیم خود در انجام همان کار، کارایی و روحیه را افزایش می دهد. این دستورالعملی برای افزایش بهره وری عظیم است. بعلاوه، یک مربی شما را در قبال اهدافی که تعیین کرده اید مسئول می داند، که احتمال دستیابی به آنها را افزایش می دهد.

  کسب درآمد بیشتر

  یک مربی خوب به شما کمک می کند تا اهداف خود را روشن کنید، یک استراتژی محکم ایجاد کنید، تشخیص دهید که کدام اقدامات بیشتر سود را افزایش می دهند و شما را برای اجرا مسئول می داند. که معمولا پول بیشتری را در بانک جمع می کند.

  یک مشارکت قابل اعتماد

  کوچینگ کسب و کار مشاوره نیست و درمان نیست. یکی از تصورات غلط رایج این است که مربیان کسب و کار بیشتر شبیه مشاور عمل می کنند و کار توسعه کسب و کار شما را برای شما انجام می دهند – آنها این کار را نمی کنند. مربیان به تعیین جهت، و ارائه بازخورد، ابزار، راهنمایی و دیدگاه کمک می کنند. آنها همچنین عامل مسئولیت پذیری هستند، چیزی که به نظر ما چیزی است که بیشتر صاحبان مشاغل به آن نیاز دارند – کسی که به آنها کمک کند تا روی اهداف خود متمرکز بمانند.یک مربی خوب کسب و کار به سادگی به شما نمی گوید که چه کاری انجام دهید یا بدون بازخورد گوش دهید. یک مربی خوب کسب و کار کسی است که می توانید به او اعتماد کنید—کسی که توانایی تشخیص مسائل خاص و سیستماتیک در کسب و کار شما را داشته باشد و می داند که برای به دست آوردن نتایج واقعی باید راه حل ها را خودتان پیاده سازی کنید .شنونده خوب بودن و باهوش بودن در مورد تجارت از ویژگی های کلیدی هر مربی است. آنها نمی توانند به شما کمک کنند مگر اینکه بفهمند چه چیزی یک تجارت خوب را خوب می کند—و یک تجارت عالی را عالی می کند . و برای اینکه واقعاً یک شریک باشند، باید به مردم اهمیت دهند و بخواهند شما را بشناسند تا بتوانند بفهمند که چرا شما در وهله اول وارد تجارت شدید.
  آیا مربیگری رهبری برای مشاغل کوچک معنی دارد؟

  نقل قول های الهام بخش از دکتر سعید جوی زاده

  • از چهار دشمن اصلی بشریت فرار کنید و آن چیزی نیست جز ترس،شک،بی هدفی و تنبلی .
  • با نقد تاریکی نمی توانید به روشنایی برسید.
  • عجیب ترین راز جهان که افرادمعمولی را به ابر موفق تبدیل کرده است:درک مداوم ،پیوسته و به روز در جهت ایده آل شدن خودشان .
  • بهترین بازی بازی در سرزمین خودی است .در سرزمین بیگانگان بازی کردن دیوانگی محض است .
  • اگر چند کتاب بخوانی دانشجو هستی.اگر صد کتاب بخوانی استاد هستی .اگر هزار کتاب بخوانی به آن درک و آگاهی می رسی که وظیفه شما واکس زدن کفش مردم است .
  • موفقیت یعنی اینکه وقتی به پایان عمر برسی به خودت بگی آفرین بر خودم که راه را اشتباه نیامدم.
  • زندگی همانند بازی فوتبال است.اکر در نیمه اول گل خوردی نگران نباشی می تونی در رختکن بین دو نیمه تصمیمات حیاتی بگیری و پیروز از میدان خارج شوی.به شرط اینکه مربی خوبی داشته باشی.
  • کوچ یا مربی کسی است که با تو زندگی کند تا بتواند استعدادی که خدا به شما داده را کشف کند.
  • برای پیروز شدن در هر بازی سخت نیست .تنها داشتن اراده کافی است.اراده یعنی تصمیمی بگیری و هرگز تسلیم نشوی.

  نقل قول های تجاری انگیزشی و در عین حال تفکر برانگیزن

  به مجموعه نقل قول های تجاری انگیزشی و در عین حال تفکر برانگیز ما خوش آمدید .ما 50 کلمه حکیمانه و نقل قول از فیلسوفان باستان، کارآفرینان مشهور، بنیانگذاران کسب و کار و سرمایه گذاران را انتخاب کرده ایم.در حین جمع‌آوری و تصمیم‌گیری در مورد نقل قول‌ها، افرادی را در نظر داشتیم که ایده‌های بدیع دارند اما عمل نمی‌کنند. بسیاری از مردم از خطر می ترسند یا دلسرد می شوند زیرا فکر می کنند مطمئناً افراد دیگر نیز همین ایده را داشته اند. اما فرصت، هرچند ناشناخته، ممکن است درست در پشت گوشه بعدی باشد.نقل قول ها به ترتیب زمانی بر اساس تاریخ تولد نویسنده ارائه شده است و تصویری عالی از چگونگی توسعه درک در طول زمان ارائه می دهد.از نقل قول ها لذت ببرید، به خود الهام دهید که با انگیزه، متمرکز بمانید، و به یاد داشته باشید، هرگز تسلیم نشوید و مثبت نگر باشید!

  نتایج بزرگ
  مستلزم جاه طلبی های بزرگ است.

  هراکلیتوس

  (۵۳۵ – ۴۷۵ قبل از میلاد، فیلسوف و متافیزیکدان یونانی)

  یک تصمیم خوب
  بر اساس دانش است،
  نه بر اساس اعداد.

  افلاطون

  (428 - 347 قبل از میلاد، فیلسوف،
  ریاضیدان و نویسنده یونانی)
   
   

  ثروت به نفع
  جسوران است.

  دزیدریوس اراسموس

  (1466 - 1536، اومانیست،
  معلم و متکلم هلندی)

  کسی که تجارتش را دوست
  ندارد،
  تجارتش
  او را دوست ندارد.

  ویلیام هازلیت

  (1778 - 1830، نویسنده،
  مفسر اجتماعی و فیلسوف انگلیسی)

  این نه قوی ترین
  گونه است که زنده می ماند،
  نه باهوش ترین،
  بلکه آن گونه است که
  بیشترین واکنش را به تغییر دارد.

  چارلز رابرت داروین

  (1809-1882، طبیعت شناس انگلیسی)

  مردی
  که ایده جدید دارد، تا زمانی که ایده موفق شود
  ، یک لنگ است.

  مارک تواین

  (1835 - 1910، نویسنده و طنزپرداز آمریکایی)

  بیست سال بعد از کارهایی که انجام نداده اید بیشتر از کارهایی که انجام داده اید ناامید
  خواهید شد .


  مارک تواین

  (1835 - 1910، نویسنده و طنزپرداز آمریکایی)

  اولی صدف را می گیرد و دومی
  صدف را می گیرد.


  اندرو کارنگی

  (1835 - 1919، صنعتگر اسکاتلندی-آمریکایی)

  دوستی
  مبتنی بر تجارت
  بهتر
  از تجارتی است
  که بر پایه دوستی بنا شده باشد.

  جان دی راکفلر

  (1839 - 1937، صنعتگر و بشردوست آمریکایی)

  مردی
  که به
  خاطر عشق کار نمی کند
  ، بلکه فقط برای پول کار
  می کند، احتمالاً
  نه پول
  درآورد و نه لذت زیادی در زندگی پیدا می کند.

  چارلز مایکل شواب

  (1862 - 1939، نجیب زاده آمریکایی فولاد)


  از برداشتن یک قدم بزرگ نترسید . با دو پرش کوچک
  نمی توان از یک شکاف عبور کرد .

  دیوید لوید جورج

  (1863 - 1945، سیاستمدار و دولتمرد بریتانیایی)

  کسب و کاری
  که کاملاً وقف خدمات
  باشد، تنها یک نگرانی
  در مورد سود خواهد داشت.
  آنها به
  طرز شرم آور بزرگ خواهند بود.

  هنری فورد

  (1863 - 1947، صنعتگر آمریکایی)

  اگر کسی مراقب
  وسایل باشد،
  هدف
  خودش مراقبت خواهد کرد.

  مهاتما قندی

  (1869 - 1948، رهبر ناسیونالیسم هند)

  بدون رضایت برای از دست دادن دید ساحل برای مدت طولانی،
  سرزمین های جدیدی کشف نمی شود.


  آندره ژید

  (۱۸۶۹ – ۱۹۵۱، نویسنده فرانسوی
  و برنده جایزه نوبل ادبیات)

  برای موفقیت،
  باید
  قلب خود را در تجارت
  خود و تجارت خود
  را در قلب خود داشته باشید.

  توماس جان واتسون، پدر

  (1874 - 1956، رئیس و مدیرعامل IBM)

  موفقیت
  از شکستی به شکست دیگر
  بدون از دست دادن اشتیاق است.

  سر وینستون لئونارد اسپنسر-چرچیل

  (۱۸۷۴ – ۱۹۶۵، سیاستمدار بریتانیایی
  و نخست وزیر بریتانیا)

  اگر بتوانید
  یک کسب و کار به اندازه کافی بزرگ بسازید،
  قابل احترام است.

  ویلیام پن آدایر "ویل" راجرز

  (1879 - 1935، طنزپرداز،
  مفسر اجتماعی، و بازیگر آمریکایی)

  اگر
  کسب و کار خود را هدایت نکنید، از تجارت
  رانده خواهید شد
  .

  برتی چارلز فوربس

  (1880 - 1954، روزنامه نگار مالی اسکاتلندی)

  هر چیزی
  که بتوانید تصور کنید
  واقعی است.

  پابلو پیکاسو

  (۱۸۸۱ – ۱۹۷۳، نقاش و مجسمه‌ساز اسپانیایی)

  اگر نمی توانید
  آنها را متقاعد کنید، آنها
  را گیج کنید.

  هری اس ترومن

  (1884 - 1972، سی و سومین رئیس جمهور ایالات متحده)

  بودجه به ما می گوید
  که چه چیزی را نمی توانیم بپردازیم،
  اما ما را
  از خرید آن باز نمی دارد.

  ویلیام پر

  (1889 - 1981، ناشر و نویسنده آمریکایی)

  تحقیقات پایه
  مانند
  پرتاب یک تیر به هوا
  و در جایی که فرود آمد،
  یک هدف را نقاشی می کند.

  هومر برتون ادکینز

  (1892 - 1949، شیمیدان آمریکایی)


  هر ساله تعداد بیشتری از کسب و کارها در
  اثر بی توجهی
  از دست می روند تا هر دلیل دیگری.

  رز الیزابت فیتزجرالد کندی

  (1890 - 1995، بشردوست آمریکایی،
  و مادر JFK)

  برای موفقیت در کسب و کار،
  برای رسیدن به اوج،
  یک فرد
  باید همه
  آنچه را که ممکن است در مورد آن کسب و کار
  بداند بداند
  .

  ژان پل گتی

  (1892 – 1976، صنعتگر انگلیسی-آمریکایی)

  تجارت،
  بیش از
  هر شغل دیگری،
  پرداختن مداوم
  به آینده است.
  این
  یک محاسبه مستمر،
  یک تمرین غریزی
  در آینده نگری است.

  هنری رابینسون لوس

  (1898 - 1967، نجیب زاده مجله)

  اگر
  اهل ریسک
  نیستید، باید
  از تجارت خارج شوید.

  ریموند آلبرت "ری" کروک

  (1902 - 1984، تاجر آمریکایی با الاصل چک،
  نظارت بر رشد جهانی مک دونالدز)

  تلاش، تلاش، تلاش
  و ادامه تلاش
  قانونی است که برای متخصص شدن در هر کاری
  باید رعایت شود .


  دبلیو کلمنت استون

  (1902 - 2002، تاجر، و نیکوکار)

  راز تجارت
  این است که چیزی را بدانید
  که هیچ کس دیگری نمی داند.

  ارسطو سقراط اوناسیس

  (1906 - 1975، نجیب زاده کشتیرانی آرژانتینی یونانی)

  تمام مشاغل پایدار
  بر پایه دوستی بنا شده است.

  آلفرد آ. مونتاپرت

  (*1906، نویسنده و فیلسوف آمریکایی)

  کارآفرین همیشه
  به دنبال تغییر است،
  به آن پاسخ می دهد
  و از آن
  به عنوان یک فرصت استفاده می کند.

  پیتر فردیناند دراکر

  (1909-2005، مشاور مدیریت اتریشی-آمریکایی)

  تجارت،
  که به راحتی قابل تعریف است
  - این پول دیگران است.

  پیتر دراکر

  (1909 – 2005، مشاور و مربی مدیریت آمریکایی متولد اتریش )

  در دنیای تجارت،
  همه به
  دو سکه پرداخت می‌شوند:
  پول نقد و تجربه.
  اول از تجربه استفاده کنید.
  پول نقد
  بعدا می آید

  هارولد «هال» سیدنی ژنین

  (1910 - 1997، تاجر آمریکایی،
  رئیس شرکت ITT)

  تنها محدودیت ها،
  مثل همیشه، محدودیت
  های بینایی است.

  جیمز بروتون

  (1913 – 1999، شاعر و فیلمساز آمریکایی)

  Business یک بازی است
  که برای سهام فوق العاده بازی می شود
  و شما
  در رقابت با کارشناسان هستید.
  اگر می خواهید برنده شوید،
  باید یاد بگیرید
  که استاد
  بازی باشید.

  سیدنی شلدون

  (1917 - 2007، نویسنده آمریکایی)

  مردم قطعاً
  بزرگترین دارایی یک شرکت هستند. ماشین یا لوازم آرایشی بودن محصول فرقی
  نمی کند . یک شرکت فقط به اندازه افرادی است که نگه می دارد.


  مری کی اش

  (1918 - 2001، تاجر آمریکایی)

  اگر نمی دانید به
  کجا می روید،
  احتمالاً به
  جای دیگری خواهید رسید.

  لارنس جانستون پیتر

  (1919 - 1990، مربی و سلسله مراتب آمریکایی)

  برای رونق کسب و کار بیش
  از سرمایه
  لازم است.
  شما باید
  مدرک AID را داشته باشید تا از پس آن برآیید
  -
  تبلیغات،
  ابتکار
  و پویایی.

  اسحاق آسیموف

  (1920 - 1992، استاد روسی-آمریکایی بیوشیمی،
  که بیشتر به خاطر آثارش در کتاب های علمی تخیلی شناخته شده است)

  شکست به این معنا نیست که
  شما یک شکست خورده
  اید، فقط به این معناست
  که هنوز موفق نشده اید.

  رابرت اچ شولر

  (*1926، مبلغ بازنشسته تلویزیونی،
  کشیش و نویسنده آمریکایی)

  خوب بودن در تجارت جذاب
  ترین
  نوع هنر است.
  پول درآوردن هنر است
  و کار کردن هنر است،
  اما تجارت خوب
  بهترین هنر است.

  اندی وارهول

  (۱۹۲۸ – ۱۹۸۷، هنرمند آمریکایی
  که در جنبش بصری «پاپ آرت» برجسته بود)

  یا باید
  رویاهای خود را اصلاح کنید
  یا مهارت های خود را بزرگ کنید.

  امانوئل جیمز "جیم" ران

  (1930 – 2009، کارآفرین و نویسنده آمریکایی)
   

  شما فقط باید
  چند کار را
  در زندگی خود درست انجام دهید
  تا زمانی که
  کارهای زیادی را اشتباه انجام ندهید.

  وارن ادوارد بافت

  (*1930، بازرگان و سرمایه گذار آمریکایی)

  هیچ رازی
  برای موفقیت وجود ندارد.
  این نتیجه
  آمادگی،
  کار سخت
  و درس گرفتن از شکست است.

  کالین پاول

  (*1937، ژنرال بازنشسته آمریکایی در ارتش ایالات متحده)

  شما باید بر
  سفر خود
  به سوی عظمت متمرکز بمانید.

  لس براون

  (*1945، سیاستمدار سابق اوهایو)

  در تجارت،
  من کشف کرده
  ام که هدف من این است که هر روز حداکثر توانایی خود
  را انجام دهم . این معیار من است. اوایل زندگیم یاد گرفتم که استانداردهای بالایی دارم.


  دونالد ترامپ

  (* 1946، بازرگان آمریکایی)

  فرصت های تجاری
  مانند اتوبوس هستند،
  همیشه فرصت
  دیگری در راه است.

  سر ریچارد چارلز نیکلاس برانسون

  (*1950، بازرگان و سرمایه گذار انگلیسی)

  بدون مشتریان،
  شما کسب و کار ندارید.
  شما یک سرگرمی دارید.

  دان فلفل

  (* 1950، مدیر بازرگانی آمریکایی)

  اولین قانون
  هر فناوری
  مورد استفاده در یک تجارت این است
  که اتوماسیون
  اعمال شده برای
  یک عملیات کارآمد، کارایی را
  افزایش می دهد.
  دوم این است
  که اتوماسیون
  اعمال شده برای
  یک عملیات ناکارآمد، ناکارآمدی را
  افزایش می دهد.

  ویلیام هنری "بیل" گیتس سوم

  (* 1955، بازرگان آمریکایی)

  تنها راه
  انجام کار بزرگ
  این است که کاری را که انجام می دهید دوست
  داشته باشید.

  استیو جابز

  (1955 – 2011، کارآفرین آمریکایی،
  یکی از بنیانگذاران شرکت اپل)

  اگر مراقب
  کسب و کار امروز نبودید،
  ممکن است فردا را نیز
  فراموش کنید.

  ایزاک موفاتلین

  (* 1973، بنیانگذار آفریقای جنوبی
  Business Connexion Group Limited)

  کارآفرینی
  این است که چند سال
  از زندگی خود را طوری سپری کنید که
  اکثر مردم نمی‌خواهند،
  به طوری که بتوانید
  بقیه عمر خود را
  مانند بسیاری از مردم بگذرانید.

  نویسنده ناشناس

   
   

  .

  تفاوت بین بیزنس کوچینگ و کوچینگ اجرایی چیست؟

  در حالی که شباهت های اساسی وجود دارد، و در حالی که هدف آرمانی توسعه سازمانی در هر دو سرویس وجود دارد،  تفاوت های قابل توجهی بین آنها وجود دارد.کوچینگ کسب و کار در مورد رشد کسب و کار است. کوچینگ اجرایی در مورد توسعه مجموعه مهارت های رهبری شماست تا بتوانید کسب و کار خود را با اطمینان بیشتر رهبری کنید.بیایید ابتدا درک محکمی از مربیگری کسب و کار و اینکه چگونه می تواند به شما در رشد کسب و کارتان، گسترش مجموعه مهارت های سازمان و بهبود سبک مدیریت تیم رهبری شما کمک کند، به دست آوریم.اگر 100% مطمئن هستید که همه چیزهایی را که باید در مورد کوچینگ کسب و کار بدانید، می دانید، پیش بروید تا در مورد تفاوت های کوچینگ اجرایی بیاموزید.

  مربیگری و راهنمایی کسب و کار چیست؟

  کوچینگ کسب و کار هنر پذیرش انتظارات، چالش ها، رویاها و معضلات مختلف و استفاده از آنها برای ایجاد اهداف، افزایش عملکرد، ایجاد استراتژی ها و افزایش درآمد در کسب و کار شما است. این تجربه متفاوتی نسبت به راهنمایی یک مربی است. مربیان کسب و کار مشاوره شخصی برای کسب و کار شما ارائه می دهند – که بسیار ارزشمندتر از توصیه های عمومی است که در جاهای دیگر دریافت خواهید کرد. به این فکر کنید: اگر می خواهید نواختن یک ساز جدید را بیاموزید، داشتن یک متخصص ماهر برای آموزش به شما بسیار ساده تر از تلاش برای یادگیری خودتان است.

  چرا کوچینگ کسب و کار مهم است؟

  بسیاری از کارآفرینان، صاحبان مشاغل و مدیران احساس می کنند که می توانند به تنهایی یک کسب و کار را اداره کنند و رشد دهند. آنها حتی ممکن است به مواد آنلاین تکیه کنند تا هر از گاهی به آنها کمک کنند. با این حال، کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ به راهنمایی نیاز دارند تا به آن‌ها در یادگیری و تمرکز روی چیزهای مهم کمک کند.هر کسی می تواند الهاماتی را که نیاز دارد جمع آوری کند، اما تبدیل آن الهام به یک برنامه استراتژیک هنری است که کوچینگ کسب و کار می تواند به شما کمک کند – از ابتدا تا انتها به دست آورید. با همکاری با یک مربی کسب‌وکار، پیشرفت‌هایی را در تعادل، تأثیرگذاری و رشد کسب‌وکار تشویق می‌کنید.

  اولین ملاقات با یک کوچ تجاری چگونه است؟

  می توانید انتظار داشته باشید که در جلسه اولیه یک تا دو ساعت با مربی کسب و کار خود ملاقات کنید. آنها این زمان را صرف می کنند تا درباره شما، کسب و کارتان و تیم یاد بگیرند. این دانش برای کمک به آنها در ارائه مشاوره به طور خاص برای شما استفاده خواهد شد. سایر موضوعات بحث شامل اهداف، نقاط قوت و ضعف و زمینه های بالقوه بهبود خواهد بود.

  سپس، مربی شما با شما همکاری خواهد کرد تا یک برنامه اجرایی برای مواردی که در مورد آنها بحث کرده اید ایجاد کنید. شما همچنین یک آهنگ منظم برای جلسات ضروری، چه برای فرد یا تیم ایجاد کنید.

  یک جلسه معمولی مربیگری کسب و کار چگونه به نظر می رسد؟

  جلسات مربیگری کسب و کار معمولاً با تأمل، مشاهده و تمرین پر می شود. انعکاس و مشاهده به شما این امکان را می دهد که به پیشرفت (یا فقدان آن) که انجام داده اید نگاهی بیاندازید و از مربی خود در مورد چگونگی بهبود بازخورد روشنگرانه دریافت کنید.این جلسات جایی است که شما هر دوراهی یا مشکلی را که مانع رسیدن شما به اهدافتان می شود را بیان می کنید. همچنین زمان ارائه بازخورد به مربی خود است تا اطمینان حاصل شود که از رابطه مربیگری خود بیشترین بهره را می برید.از مربی کسب و کار چه بپرسم؟ چه زمانی و چگونه پیشرفت را ارزیابی می کنید؟ – مهم است که دوره های تعمقی در مورد پیشرفتی که دارید داشته باشید و تعیین کنید چه چیزی کار می کند و چه چیزی خوب نیست.

  چگونه می توانید موفقیت مربیگری کسب و کار را اندازه گیری کنید؟

  آنچه اندازه گیری می کنید به اهداف شما بستگی دارد. برخی از اهداف ممکن است دارای شاخص های کلیدی عملکردی باشند که می توانید در ابتدا و انتهای فرآیند ارزیابی کنید، در حالی که اهداف دیگر ممکن است از طریق جلسات فردی با اعضای تیم اندازه گیری شوند.مربی شما با شما کار می کند تا معیارهای خاصی را که می خواهید تغییر دهید و درجه تغییر آنها را تعیین می کند. شما می توانید این شاخص ها را مستند کرده و آنها را در طول فرآیند ارزیابی کنید تا پیشرفت خود را پیگیری کنید.

  چگونه مربی کسب و کار مناسب را انتخاب کنم؟

  برای سرمایه گذاری روی مربی ای که مایل است زمان و دانش خود را در کسب و کار شما سرمایه گذاری کند، آماده شوید. حتی اگر تنها هدف شما این است که “هدف های من را مشخص کنید”،  مربی ای را پیدا کنید که مایل است در ایجاد آنها به شما کمک کند .اکثر مربیان کسب و کار دارای مجموعه مهارت های همه کاره هستند که به آنها امکان می دهد شما را در موقعیت های مختلفی راهنمایی کنند. حوزه‌هایی از کسب‌وکار خود را که می‌دانید می‌خواهید بیشتر روی آن‌ها کار کنید محدود کنید و  به دنبال مربی باشید که به‌ویژه در مورد آن مشکلات آگاه باشد.

  آیا یک مربی کسب و کار واقعا می تواند به افزایش بهره وری در محل کار کمک کند؟

  ما دائماً کارهای بیشتر و بیشتری را به بشقاب خود اضافه می کنیم. و همانطور که در مورد آن استرس داریم، حواس‌مان را پرت می‌کنیم، خواه متوجه شویم یا نه.“آه لعنتی، یک جلسه دیگر؟ من قبلا خیلی رزرو شده ام. من نمی خواهم هیچ کدام از آن ها را انجام دهم.»بنابراین شما گوشی خود را باز می کنید تا همه آن را فراموش کنید. شما اعلان های خود را بررسی می کنید. شما یک مقاله می خوانید. شما فیسبوک را اسکن می کنید. دفترت را تمیز می کنی اما حدس بزنید این حواس پرتی نه تنها برای شما مضر است. آنها برای کل گردش کار در دفتر مضر هستند.حواس پرتی مانند دومینو است. به محض اینکه یک نفر تسلیم شود، یک واکنش زنجیره ای شروع می شود. حواس پرتی ها بهره وری را از بین می برند.مطمئناً، فناوری باید بخشی از سرزنش ها را جذب کند، اما بسیاری از بهره وری به دلیل اشتباهات و سهل انگاری انسانی از دست می رود. یک مربی کسب‌وکار به شما کمک می‌کند بین «حواس پرتی» و «انجام دادن» تعادل برقرار کنید. در اینجا چندین  حواس پرتی رایج در محل کار  و چند روش مفید برای مقابله با آنها آورده شده است.

  آیا یک مربی کسب و کار می تواند به تیم من کمک کند جلسات سازنده تری داشته باشند؟

  کاملا. هر یک از ما در جلسات بی‌شمار بی‌ارزش نشسته‌ایم. یک مربی خوب کسب و کار می تواند به شما در ایجاد استراتژی هایی برای تغییر این موضوع کمک کند. بسیاری از جلسات از قبل و عمدتاً به طور پیش فرض بدتر می شوند.

  این تمایل وجود دارد که آن‌ها را با گزارش‌ها، مسائل، گفتگوها و اعداد بیش از حد پر کنید، و سپس ناتمام، یا بدتر از آن، با رنجش از زمانی که شما را از «اولویت‌های واقعی» خود دور کرده است، بیرون بروید! این نگرش اغلب منجر به شکست می شود.

  یک مربی مناسب می‌تواند به رهبران آموزش دهد که چگونه برای جلسات سریع، با ارزش و سرگرم‌کننده با افراد مناسب، آماده شوند.

  بهترین وب سایت های بیزنس کوچینگ

  در زمینه بیزنس کوچینگ، وب سایت های مختلفی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند. برخی از بهترین و معتبرترین وب سایت های بیزنس کوچینگ در ادامه آمده است:

  ۱. Harvard Business Review – https://hbr.org/
  این وب سایت به شما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری درباره مدیریت بیزنس و کوچینگ بیزنس کسب کنید. هاروارد بیزنس ریویو یکی از معتبرترین وب سایت‌هایی است که در زمینه بیزنس و مدیریت فعالیت می کند.

  ۲. Forbes – https://www.forbes.com/
  فوربز یکی دیگر از بهترین وب سایت های بیزنس است که اخبار و مقالات جدید در زمینه بیزنس و کوچینگ بیزنس را پوشش می دهد.

  ۳. Inc – https://www.inc.com/
  این وب سایت به شما کمک می کند تا از آخرین خبرها، مقالات و مطالب در زمینه بیزنس و کوچینگ بیزنس مطلع شوید.

  ۴. Entrepreneur – https://www.entrepreneur.com/
  Entrepreneur یکی دیگر از بهترین و معتبرترین وب سایت های بیزنس است که مقالاتی در زمینه کوچینگ بیزنس و موضوعات مرتبط با کارآفرینی ارائه می دهد.

  ۵. The Coaching Tools Company – https://www.thecoachingtoolscompany.com/
  این وب سایت مجموعه ای از ابزارهای کوچینگ بیزنس را برای شما فراهم می کند که می تواند به شما در بهبود عملکرد کسب و کارتان کمک کند.

  ۶. The International Coach Federation – https://coachfederation.org/
  این سایت بین المللی، اطلاعات بسیاری درباره کوچینگ بیزنس را ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا به عنوان یک کوچ بیزنس موفق شروع به کار کنید.

  ۷. Business Coaching – https://www.business-coaching.ie/
  این وب سایت به شما کمک می کند تا از خدمات کوچینگ بیزنس استفاده کنید و بتوانید مشکلات کسب و کارتان را حل کنید.

  ۸. Coach U – https://www.coachu.com/
  این وب سایت به شما کمک می کند تا به عنوان یک کوچ بیزنس حرفه ای شروع به کار کنید و موفقیت را تجربه کنید.

  ۹. ActionCOACH – https://www.actioncoach.com/
  این وب سایت به شما کمک می کند تا از خدمات کوچینگ بیزنس استفاده کنید و بهبود عملکرد کسب و کارتان را تجربه کنید.

  ۱۰. MindTools – https://www.mindtools.com/
  این وب سایت به شما کمک می کند تا با استفاده از ابزارهایی مانند مدیریت زمان، مهارت های رهبری و توسعه مهارت های بیزنس، به بهبود عملکرد کسب و کارتان بپردازید.

  بدون نظر

  پاسخ دهید

  1 × سه =