کار تیمی

کار تیمی: امروز میخواهیم شما را با کار تیمی و مزایای آن را بگیریم

متأسفانه برای هرکسی که علاقه زیادی به افراد دیگر ندارد، مشاغل یا موقعیت‌های کمی در زندگی وجود دارد که شامل تماس با دیگران نباشد.

در حالی که همه افراد ملزم به کار در تیم‌های بسته نیستند، توانایی عملکرد مؤثر در یک گروه و مدیریت موقعیت‌های گروهی، مهارت‌های ضروری برای ادامه کار در محیط‌های کاری امروزی و به طور کلی در زندگی هستند.

خوب کار کردن در گروه ها و تیم ها مستلزم درک نحوه عملکرد تیم ها و گروه ها و روشی است که آشنایی پویایی گروه را تغییر می دهد.

صفحات ما در مورد تیم‌ها، گروه‌ها و جلسات اطلاعات ضروری در مورد تئوری‌های مربوط به عملکرد گروه و همچنین توصیه‌های عملی در مورد تنظیم و مدیریت موقعیت‌های گروهی مانند جلسات ارائه می‌دهند.

صفحات ما به دو بخش اصلی تقسیم می شوند:

  1. کار گروهی و گروهی، از جمله رفتار گروهی دشوار
  2. جلسات.

تیم ها و گروه ها

صفحات ما در مورد کار گروهی و گروهی به دو موضوع اصلی تقسیم می شوند: درک گروه ها و فعالیت در گروه.

درک گروه ها و تیم ها

درک گروه ها

کلمه ” تیم ” به معنای گروهی از افراد است که برای رسیدن به یک هدف مشترک با هم کار می کنند. با این حال، برخی از دانشگاهیان معتقدند که این تعریف بهتری برای “گروه” است، زیرا “تیم” برای روابط بسیار نزدیکتر، مانند آنچه در یک واحد نظامی کوچک دیده می شود، در نظر گرفته شده است.

همچنین به درک این نکته کمک می کند که پویایی گروه می تواند در طول زمان بسیار تغییر کند. همانطور که مردم با یکدیگر آشنا می شوند، نحوه فعالیت گروه تغییر خواهد کرد.

صفحه ما در چرخه های زندگی گروهی ، چگونگی تغییر گروه ها در طول زمان و فرآیندها و پویایی هایی را که احتمالاً در هر مرحله از توسعه گروه اتفاق می افتد، توضیح می دهد. صفحه ما در  ساخت انسجام گروهی بیشتر درباره مراحل اولیه توسعه گروه توضیح می‌دهد، و اینکه چگونه افراد درگیر می‌توانند به گروه کمک کنند تا روابط نزدیک‌تری ایجاد کند.

صفحه ما در فرآیندهای گروهی، برخی از فرآیندهایی که در یک گروه در حال انجام است را شرح می دهد. برخی از مدل ها را ارائه می دهد که ممکن است به اعضای گروه کمک کند تا از آنچه در حال وقوع است آگاه شوند. این باید آنها را قادر سازد تا با یکدیگر بهتر کار کنند. صفحه گروه دینامیک بیشتر در مورد رفتارها و فرآیندهای روانی که در هر گروهی در جریان است توضیح می دهد و ایده هایی برای موثرتر کردن آنها ارائه می دهد.


فعالیت در گروه ها

رفتار گروهی بسیار جالب است.

اگرچه گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که گروه ها زندگی خود را به دست می آورند، البته آنها از افراد تشکیل شده اند. هر یک از افراد در یک گروه می‌توانند نقش‌های مختلفی را ایفا کنند، چه رسمی (مانند ریاست یا رهبری) و چه غیررسمی (مانند واسطه‌گری در صورت بروز هرگونه درگیری).

مؤثرترین گروه‌ها متنوع هستند و شامل افرادی با طیف وسیعی از مهارت‌ها و اولویت‌های نقش هستند.

صفحه ما در نقش های گروهی و تیمی بیشتر توضیح می دهد، در حالی که صفحه ما در مورد مهارت های کار تیمی موثر نشان می دهد که چگونه این در عمل عمل می کند. صفحه تنوع در گروه ها توضیح می دهد که چرا تنوع بسیار مهم است.

کار از راه دور در گروه ها و تیم ها


در طول چند سال گذشته، بسیاری از ما مجبور بوده ایم در مورد کار از راه دور چیزهای بیشتری از آنچه قبلاً لازم بود یاد بگیریم. همانطور که بسیاری از ما کشف کرده‌ایم، اغلب هنگام کار از راه دور کار کردن در گروه‌ها و تیم‌ها بسیار سخت‌تر است.

در صفحات ما در مورد مدیریت تیم های راه دور و کار با دیگران از راه دور اطلاعات بیشتری در مورد این مسائل وجود دارد . با بازگشت به دفاتر، ممکن است دوست داشته باشید صفحه ما را در مورد بازسازی تیم‌ها پس از کار از راه دور بخوانید .

بسیاری از مدل ها و رفتارهایی که تا کنون توضیح داده ایم، روش های مؤثری برای کار درون گروهی هستند. اما درک این نکته نیز مهم است که تعدادی از رفتارهای گروهی دشوار نیز ممکن است رخ دهد.

دانستن نحوه مدیریت این رفتارهای دشوار می تواند یک مهارت کلیدی در بسیاری از سازمان ها و گروه های غیررسمی باشد.

صفحه ما در مورد رفتار گروهی دشوار بیشتر توضیح می دهد.

یکی از مهمترین زمینه های کار گروهی، تصمیم گیری است. حکمت دریافت شده این است که گروه ها بهتر از افراد تصمیم می گیرند. با این حال، صفحه ما در تصمیم گیری گروهی توضیح می دهد که چرا ممکن است همیشه اینطور نباشد – و چگونه می توانید به گروه ها کمک کنید تا تصمیمات بهتری بگیرند.

پیوستن به تیم ها


برخی از پویایی های بسیار خاص در پیوستن به یک تیم مستقر وجود دارد. بسیاری از اینها با فرهنگ و هنجارهای تیمی مرتبط هستند. این مسائل برای اعضای تیم و مدیران کمی متفاوت است، اما در صفحات ما در مورد پیوستن به یک تیم مستقر و پیوستن به یک تیم مستقر به عنوان مدیر آمده است.

مسائل مختلف اما مرتبط با ساخت تیم‌های جدید، یا ایجاد تیم‌های موجود اما مستقر اما تضعیف شده وجود دارد، و اینها در صفحه ما در «تیم‌سازی» مورد بحث قرار گرفته‌اند .

در نهایت، یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها هنگام کار با گروه‌ها این است که بدانیم چگونه در مواقع ضروری در مقابل گروه مقاومت کنیم.

صفحه ما در مورد مقاومت همسالان این موضوع را در زمینه «فشار همسالان» توصیف می‌کند، اما مهارت‌های مربوط به گروه‌ها در یک محیط کار به طور یکسان اعمال می‌شود.


جلسات

جلسات موثر

جلسات نمونه بسیار خاصی از وضعیت گروهی است.

بسیاری از مردم از رفتن به جلسات می ترسند، زیرا اغلب اوقات اتلاف وقت به نظر می رسند، یا به دلیل پویایی گروه بسیار ناراحت هستند.

هدف صفحات ما در جلسات کمک به شما در کاهش این اتلاف وقت و اجرای جلسات موثر است. این صفحات شامل نحوه راه اندازی و اجرای جلسات و برخی نقش های خاص در جلسات می باشد.

راه اندازی یک جلسه

اولین قدم برای برگزاری یک جلسه موثر، برنامه ریزی مناسب برای آن است. این به معنای درک و روشن بودن هدف جلسه برای دیگران و انجام تمام آمادگی های لازم از جمله تعیین دستور کار است.

از صفحات ما در این مورد بیشتر بیاموزید:

هنگامی که به یک دستور کار فکر می کنید، ممکن است خواندن صفحه ما درباره فعالیت های یخ شکن نیز برای شما مفید باشد . اینها فعالیت هایی هستند که برای کمک به شرکت کنندگان در جلسه طراحی شده اند تا یکدیگر را بشناسند و با هم کار کنند.

نقش های جلسه

در هر جلسه، دو نفر از شرکت کنندگان نقش بسیار روشنی دارند: رئیس و منشی. نقش رئیس این است که جلسه را به گونه ای اداره کند که به این معنی باشد که به اهداف خود دست یابد. بنابراین آنها برای یک جلسه که موثر ارزیابی می شود، کلیدی هستند.

اطلاعات بیشتری درباره نقش رئیس در صفحه ما در برگزاری جلسه وجود دارد.

همچنین ممکن است برای صندلی‌های بالقوه خواندن صفحه ما در جلسات ذهن‌آگاه مفید باشد ، که توضیح می‌دهد چگونه رئیس می‌تواند با استفاده از تئوری‌های تمرکز حواس به مؤثرتر کردن جلسات کمک کند.

نقش منشی مدیریت روند جلسه و گاهی گروه است. بنابراین، آنها مسئول اطمینان از اینکه شرکت کنندگان می دانند چه اتفاقی خواهد افتاد، با ارسال مقالات از قبل، و سپس ضبط جلسه، مسئول هستند.

در صفحه ما نقش منشی بیشتر بدانید .

همانطور که بسیاری از ما در چند سال اخیر متوجه شده‌ایم، مدیریت جلسات از راه دور، چه به عنوان رئیس و چه به عنوان شرکت‌کننده، هنر خاصی دارد. می‌توانید در صفحه ما در نشست‌ها و ارائه‌های راه دور ، که مهارت‌های لازم برای ارائه مؤثر در طول یک جلسه ویدیویی را نیز پوشش می‌دهد، درباره این حوزه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید