کوچینگ کسب و کار و کوچینگ اجرایی :31 سوال کاربردی

مهارت آموزش

 کوچینگ کسب و کار و کوچینگ اجرایی :31 سوال کاربردی عنوان پستی است که ما با شما به اشترام می گذاریم.چه یک مدیر اجرایی کارکشته، یک صاحب کسب و کار یا یک کارآفرین تازه کار باشید، سرتان شلوغ است. اما چه صدها دلار یا میلیون ها دلار درآمد داشته باشید، همیشه قبل از رسیدن به عملکرد بهینه کسب و کار، پله های بیشتری برای صعود وجود دارد. استفاده از ابزارهای مربیگری ارائه شده توسط یک مربی کارکشته یا مدیر اجرایی می تواند به شما کمک کند تا به اوج برسید.

کوچینگ چیست ؟

1.) اما ابتدا، تفاوت بین کوچینگ کسب و کار و کوچینگ اجرایی چیست؟

در حالی که شباهت های اساسی بین  کوچینگ کسب و کار و کوچینگ اجرایی وجود دارد، و در حالی که هدف آرزویی توسعه سازمانی در هر دو سرویس وجود دارد، تفاوت های قابل توجهی بین آنها وجود دارد.

کوچینگ کسب و کار در مورد رشد کسب و کار است. کوچینگ اجرایی در مورد توسعه مجموعه مهارت های رهبری شما است تا بتوانید کسب و کار خود را با اطمینان بیشتر رهبری کنید.

بیایید ابتدا درک محکمی از مربیگری کسب و کار و اینکه چگونه می تواند به شما در رشد کسب و کارتان، گسترش مجموعه مهارت های سازمان و بهبود سبک مدیریت تیم رهبری شما کمک کند، به دست آوریم.

اگر 100% مطمئن هستید که همه چیزهایی را که باید در مورد کوچینگ کسب و کار بدانید، می‌دانید، برای آشنایی با تفاوت‌های کوچینگ اجرایی پیش بروید.

2.) مربیگری و راهنمایی کسب و کار چیست؟

کوچینگ کسب و کار هنر پذیرش انتظارات، چالش ها، رویاها و معضلات مختلف و استفاده از آنها برای ایجاد اهداف، افزایش عملکرد، ایجاد استراتژی ها و افزایش درآمد در کسب و کار شما است.

مربیان کسب و کار توصیه های شخصی برای کسب و کار شما ارائه می دهند – که بسیار ارزشمندتر از توصیه های عمومی است که در جاهای دیگر دریافت خواهید کرد. به این فکر کنید: اگر می خواهید نواختن یک ساز جدید را بیاموزید، داشتن یک متخصص ماهر که به شما آموزش دهد بسیار ساده تر از تلاش برای یادگیری خودتان است.

3.) چرا کوچینگ کسب و کار مهم است؟

بسیاری از کارآفرینان، صاحبان مشاغل و مدیران احساس می کنند که می توانند به تنهایی یک کسب و کار را اداره کنند و رشد دهند. آنها حتی ممکن است به مواد آنلاین تکیه کنند تا هر از گاهی به آنها کمک کنند. با این حال، کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ به راهنمایی نیاز دارند تا به آن‌ها در یادگیری و تمرکز روی چیزهای مهم کمک کند.

هر کسی می تواند الهاماتی را که نیاز دارد جمع آوری کند، اما تبدیل آن الهام به یک برنامه استراتژیک هنری است که مربیگری کسب و کار می تواند به شما کمک کند – از ابتدا تا انتها به دست آورید. با همکاری با یک مربی کسب‌وکار، پیشرفت‌هایی را در تعادل، تأثیرگذاری و رشد کسب‌وکار تشویق می‌کنید.

4.) اولین ملاقات با یک کوچ تجاری چگونه است؟

می توانید انتظار داشته باشید که در جلسه اولیه یک تا دو ساعت با مربی کسب و کار خود ملاقات کنید. آنها این زمان را صرف می کنند تا درباره شما، کسب و کارتان و تیم یاد بگیرند. این دانش برای کمک به آنها در ارائه مشاوره به طور خاص برای شما استفاده خواهد شد. سایر موضوعات بحث شامل اهداف، نقاط قوت و ضعف و زمینه های بالقوه بهبود خواهد بود.

سپس، مربی شما با شما کار خواهد کرد تا یک برنامه اجرایی برای مواردی که در مورد آنها بحث کرده اید ایجاد کنید. شما همچنین یک آهنگ منظم برای جلسات ضروری، چه برای فرد یا تیم، ایجاد خواهید کرد.

کوچینگ رهبری

5.) یک جلسه معمولی مربیگری کسب و کار چگونه به نظر می رسد؟

جلسات مربیگری کسب و کار معمولاً با تأمل، مشاهده و تمرین پر می شود. انعکاس و مشاهده به شما این امکان را می دهد که به پیشرفت (یا فقدان آن) که داشته اید نگاهی بیاندازید و از مربی خود در مورد چگونگی بهبود بازخورد روشنگرانه دریافت کنید.

این جلسات جایی است که شما هر دوراهی یا مشکلی را که مانع رسیدن شما به اهدافتان می شود را بیان می کنید. همچنین زمان ارائه بازخورد به مربی خود است تا اطمینان حاصل شود که از رابطه مربیگری خود بیشترین بهره را می برید.

از یک بیزینس کوچ چه بپرسم؟ چه زمانی و چگونه پیشرفت را ارزیابی می کنید؟ – مهم است که دوره های تعمقی در مورد پیشرفتی که دارید داشته باشید و تعیین کنید چه چیزی کار می کند و چه چیزی خوب نیست.

6.) چگونه می توانید موفقیت مربیگری کسب و کار را اندازه گیری کنید؟

آنچه اندازه گیری می کنید به اهداف شما بستگی دارد. برخی از اهداف ممکن است دارای شاخص‌های عملکرد کلیدی باشند که می‌توانید در ابتدا و انتهای فرآیند ارزیابی کنید، در حالی که اهداف دیگر ممکن است از طریق جلسات فردی با اعضای تیم اندازه‌گیری شوند.

مربی شما با شما کار خواهد کرد تا معیارهای خاصی را که می خواهید تغییر دهید و درجه ای که می خواهید آنها را تغییر دهید تعیین کنید. شما می توانید این شاخص ها را مستند کرده و در طول فرآیند ارزیابی کنید تا پیشرفت خود را پیگیری کنید.

7.) چگونه یک مربی کسب و کار انتخاب کنم؟

برای سرمایه گذاری روی مربی ای که مایل است زمان و دانش خود را در کسب و کار شما سرمایه گذاری کند، آماده شوید. حتی اگر تنها هدف شما این است که “هدف های من را مشخص کنید”، مربی ای را پیدا کنید که مایل است به شما در ایجاد آنها کمک کند. اکثر مربیان کسب و کار دارای مجموعه مهارت های همه کاره هستند که به آنها امکان می دهد شما را در موقعیت های مختلفی راهنمایی کنند. حوزه‌هایی از کسب‌وکار خود را که می‌دانید می‌خواهید بیشتر روی آن‌ها کار کنید محدود کنید و به دنبال مربی باشید که به‌ویژه در مورد آن مشکلات آگاه باشد.

اکنون که اصول اولیه را درک کردید، بیایید به سوالاتی که ممکن است هنگام شروع ایجاد یک رابطه حرفه ای از مربی خود بپرسید، نگاهی عمیق بیندازیم.

8.) آیا یک مربی کسب و کار می تواند به افزایش بهره وری در محل کار کمک کند؟

ما دائماً کارهای بیشتر و بیشتری را به بشقاب خود اضافه می کنیم. و همانطور که در مورد آن استرس داریم، حواس‌پرتی‌های بیشتری را انباشته می‌کنیم، چه متوجه باشیم یا نه.

“آه لعنتی، یک جلسه دیگر؟ من قبلا خیلی رزرو شده ام. من نمی خواهم هیچ کدام از آن ها را انجام دهم.»

بنابراین شما گوشی خود را باز می کنید تا همه آن را فراموش کنید. شما اعلان های خود را بررسی می کنید. شما یک مقاله می خوانید. شما فیسبوک را اسکن می کنید. شما دفترتان را تمیز می کنید. اما حدس بزنید این عوامل حواس پرتی نه تنها برای شما مضر هستند. آنها برای کل گردش کار در دفتر مضر هستند.

حواس پرتی مانند دومینو است. به محض اینکه یک نفر تسلیم شود، یک واکنش زنجیره ای شروع می شود. حواس پرتی باعث از بین رفتن بهره وری می شود.

مطمئناً، فناوری باید بخشی از سرزنش ها را به خود جذب کند، اما بسیاری از بهره وری به دلیل اشتباهات و سهل انگاری انسانی از دست می رود. یک مربی کسب‌وکار به شما کمک می‌کند بین «حواس پرتی» و «انجام دادن» تعادل برقرار کنید. در اینجا چندین حواس پرتی رایج در محل کار و چند روش مفید برای مقابله با آنها آورده شده است.

تلفن ها

تمام اطلاعاتی که ممکن است به آن نیاز داشته باشیم در تمام طول روز در جیب ما قرار دارد. ما از پیام‌ها، ایمیل‌ها، اعلان‌های تقویم، تعاملات اجتماعی و موارد دیگر دائماً «دنگ‌ها» و «وزوز» دریافت می‌کنیم. در حالی که برخی از این موارد مفید است، همچنین بسیار مزاحم است.

چگونه این حواس پرتی را از بین ببریم:
تلفن خود را در حالت بی صدا قرار دهید، حتی اگر فقط برای چند ساعت باشد. داشتن چند ساعت کار بدون حواس پرتی می تواند فوق العاده درمانی و سازنده باشد.

ایمیل ها

احتمالاً زمان زیادی را صرف جستجو در صندوق ورودی خود می کنید. گاهی اوقات، احتمالاً احساس می کنید که این تنها کاری است که انجام می دهید. شما وضعیت پروژه را بررسی می کنید، گردش کار را زیر نظر می گیرید، پیام های الهام بخش می فرستید تا روحیه سازمان خود را بالا نگه دارید. اما گاهی اوقات این ممکن است طاقت فرسا شود.

چگونه این حواس پرتی را از بین ببریم:
دقیق بنویس. نکات مهم را در قالبی قابل هضم بجوشانید و بگذارید برود. برای پروژه ها و گفتگوهای غیر فوری، خود را به چند تعامل در روز محدود کنید.

همکاران

همکاران خوب به ما کمک می کنند روز را پشت سر بگذاریم. آنها ما را می خندانند و انتقادات سازنده ای ارائه می دهند تا به ما کمک کنند بهترین کار خود را انجام دهیم. با این حال، گاهی اوقات ما را از انجام بهترین کارمان باز می دارند.

چگونه این حواس پرتی را از بین ببرید:
در را ببندید و علامتی را روی آن قرار دهید که نشان می دهد چه زمانی در دسترس خواهید بود. اگر در یک دفتر باز هستید، از هدفون استفاده کنید. حتی اگر به موسیقی گوش ندهید، اگر چیزی گوش‌هایتان را پوشانده باشد، مردم در مختل کردن رشته فکرتان بسیار مردد هستند.

9.) آیا یک مربی تجاری می تواند به تیم من کمک کند تا جلسات بهتری داشته باشد؟

کاملا. هر یک از ما در جلسات بی‌شمار بی‌ارزش نشسته‌ایم. یک مربی کسب و کار خوب می تواند به شما در ایجاد استراتژی هایی برای تغییر این موضوع کمک کند. بسیاری از جلسات پیشاپیش و عمدتاً به صورت پیش فرض بدتر می شوند.

این تمایل وجود دارد که آن‌ها را با گزارش‌ها، مسائل، گفتگوها و اعداد بیش از حد پر کنید، و سپس ناتمام از خانه بیرون بروید، یا بدتر از آن، با رنجش از زمانی که شما را از «اولویت‌های واقعی» خود دور می‌کردید! این نگرش اغلب منجر به شکست می شود.

یک مربی مناسب می تواند به رهبران بیاموزد که چگونه برای جلسات سریع، با ارزش و سرگرم کننده با افراد مناسب آماده شوند.

یک جلسه کوچینگ سریع:

مرحله 1: ایجاد / ایجاد هدف

شما باید با بیانیه هدف شفافیت ایجاد کنید. چرایی، چه کسی، چه چیزی و چه زمانی را مشخص کنید. چرا با هم ملاقات می کنیم؟ چه کسی حضور دارد؟ چه چیزی باید مورد بحث قرار گیرد؟ کی هست؟

این هدف را به وضوح مشخص کنید تا شرکت کنندگانی که آن را ننوشته اند همچنان بتوانند آن را بخوانند، آن را درک کنند و خرید کنند! صرف نظر از دفعات جلسات (روزانه، هفتگی، ماهانه، فصلی یا سالانه) این هدف را می توان (و باید) تنظیم کرد.

مرحله 2: ارزش مورد نظر خود را تعیین / روشن کنید

اگر نمی توانید در مورد ارزش جلسه شفاف سازی کنید، پس چرا آن را برگزار می کنید؟ چگونه ارزش با هدف همسو می شود – نه فقط جلسه، بلکه با اهداف و آرزوهای شرکت؟ ارزش کجاست؟
ارزش در جلسات باید به موارد زیر مرتبط باشد:

 • چشم انداز / اهداف
 • اعداد / داده ها
 • جدول زمانی / مهلت
 • افراد حاضر
 • اقدامات / مسئولیت پذیری

از قبل بدانید چه مواد و اسنادی باید به اشتراک گذاشته شود.

لنزی که از طریق آن به جلسه نگاه می کنیم، اجزای عملکردی آن را مشخص می کند.

مثلا:

 • آیا به تصاویر بصری نیاز داریم؟
 • آیا خواندنی وجود دارد که باید از قبل جذب شود؟
 • آیا به پاورپوینت نیاز دارد؟
 • آیا همه به لپ تاپ خود نیاز خواهند داشت؟
 • آیا محیط جلسه مهم است؟
 • آیا نیاز به ملاقات حضوری داریم؟
 • بهتر از این، آیا می توان همه اینها را در یک ایمیل انجام داد؟

به یاد داشته باشید: بدون شگفتی!

اگر هر گونه اطلاعات لازم نیاز به بررسی قبلی داشته باشد، باید با زمان کافی برای خواندن و جذب همه ارسال شود. با این حال، هنگام ارسال این مطالب بسیار واضح باشید. آنچه را که از خواننده می خواهید قبل یا در جلسه بیان کنید.

مرحله 3: ساخت / تنظیم دستور کار

ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما تنظیم یک دستور کار سومین کاری است که باید انجام دهید. شما نمی توانید یک تماس تلفنی 15 دقیقه ای را برنامه ریزی کنید و سپس تعیین کنید که هدف ایجاد یک استراتژی تجاری کامل برای Q4 است. شما خودتان را برای شکست آماده می کنید.

دسته بندی های کلی برای دستور کارها:

 • بیانیه های آغازین برای تنظیم لحن و یادآوری همه هدف.
 • بررسی “WWW”: از آخرین جلسه چگونه بودیم؟
 • بحث محتوا و تصمیم گیری
 • صحبت در مورد موضوعات همراه با اینکه چه کسی آن بحث را رهبری می کند. زمان تقریبی مورد نیاز را درج کنید.
 • آماده سازی تصاویر برای مشاهده روی صفحه، در صورت لزوم.
 • بررسی وضوح.
 • بیانیه های پایانی برای قرار دادن همه آن در یک کمان.

مرحله 4: فایل های اجرایی را مشخص کنید

اکنون که می دانید چه کاری باید انجام شود، باید تعهدی از جانب افرادی که موافق اجرای هر کار در محدوده پروژه هستند وجود داشته باشد. این باید همانطور که در جلسه با “ابزار WWW” (چه کسی-چه زمانی) اتفاق می افتد، ثبت شود. در مورد تکلیف، قهرمان (و سایرین کمک کننده) و ضرب الاجل تکمیل، شفاف باشید.

حتماً در پایان جلسه آن را با جزئیات مرور کنید تا از وضوح اطمینان حاصل شود. اغلب، آیتم های اقدام در ابتدا و در طول جلسه ضبط می شوند، و زمانی که جلسه در آستانه بسته شدن است و وظایف بررسی می شود، هیچ کس نمی داند منظور آنها چیست.

بعد از جلسه:

به‌جای ارسال «صورتجلسه» به‌عنوان پیوست برای کسانی که در جلسه شرکت نکرده‌اند، پیوندی به سند اضافه کنید تا افراد مناسب بتوانند در آن بروند. این کار ایمیل شما را کوتاه نگه می دارد (قانون ایمیل: مجبورم نکنید پیمایش کنم). تنها چیزی که باید پیوست شود Who-What-When (WWW) با قهرمانان، اقدامات و جدول زمانی است.

قبل از اینکه دوباره وارد گردباد خود شوید، یک ارزیابی مختصر انجام دهید.

 • چه کار کرد؟
 • چی نشد؟
 • چه چیزی باید تغییر کند؟

سپس این موضوع را در جلسه بعدی مطرح کنید. اطمینان حاصل کنید که اولین مورد در دستور کار بررسی این سوالات است. وقتی قهرمانان وظیفه باید آشکارا در مقابل همتایان خود گزارش دهند که چگونه وظایف خود را انجام داده اند، چه اتفاقی برای پاسخگویی می افتد.

اگر برای تعیین هر یک از این عوامل با هدف رشد کسب و کار خود به کمک نیاز دارید، در صورت تمایل به کمک بخواهید.

10.) آیا یک مربی کسب و کار می تواند به من کمک کند تا روی انتظارات مصرف کننده سرمایه گذاری کنم؟

دنیای ما از خدمات خسته شده است. ما اکنون هوس تجربه داریم. در دنیای پر موانع خدمات مشتری، انتظارات همه دائما در حال تغییر است.

این “انتظار خدمات” معمولاً توسط یک مدیر نابغه تعیین می شود که تیم آنها را در مسیر درست هدایت می کند و بیشتر مشاغل دیگر برای ادامه دادن تلاش می کنند. برای اکثر شرکت ها، شکاف بین خدمات مشتری مورد انتظار و ارائه شده با سرعت نگران کننده ای در حال افزایش است. این شکاف نه تنها در سازمان بلکه بین نماینده خدمات مشتری و خود مشتریان نیز استرس ایجاد می کند.

اگر مصرف کنندگان راضی نباشند، هیچکس خوشحال نیست.

به‌عنوان یک رهبر کسب‌وکار، اکنون زمان مناسبی برای شماست تا در دور بعدی کارآفرینان موفق به رتبه‌بندی بپیوندید. با دیدگاه درست، مربی کسب و کار مناسب می تواند به شما کمک کند تا به آنجا برسید.

11.) آیا یک مربی می تواند به من کمک کند بین خدمات مشتری و تجربه مشتری تفاوت قائل شوم؟

“تجربه” زمانی به دست می آید که شما فراتر از انتظارات مصرف کننده انبوه بروید. این ارتباط انسانی است. این چیزی است که آنها را در درجه اول دوست و در مرحله بعد مشتری می کند. این چیزی است که شما را به جای یک دنبال کننده روند، یک ترندسند می کند.

سازمان‌هایی که به یک هدف قوی وابسته هستند و افراد مناسب را در موقعیت ایجاد آن قرار می‌دهند، می‌توانند از مقابل آن خارج شوند.

اگر کسب‌وکارها واقعاً می‌خواهند تجربیات واقعی و انسانی را به پایگاه مشتریان خود ارائه دهند، باید تعیین کنند که تجربه پایه شرکتشان چیست. این را می توان از طریق ذهنیت “خریدار مخفی” به دست آورد.

مشتری باشید اگر یک فروشگاه مواد غذایی دارید، از آنجا خرید کنید. اگر صاحب یک شرکت مخابراتی هستید، چند تماس بگیرید. سپس مبانی جنبه خدمات مشتری کسب و کار خود را تغییر دهید تا زمانی که محصول یا خدمات تیم خود را شگفت زده کنید.

تیم شما برای درک اینکه مشتریان شما دقیقاً چه می خواهند چه کاری انجام می دهند؟ چگونه از این انتظار فراتر رفتید؟ چه کاری انجام می دهید تا تیم خود را در موقعیتی قرار دهید که به طور مداوم تجربه ارائه دهد؟ یک مربی کسب و کار می تواند به شما در پاسخ به این سوالات سخت کمک کند.

12.) آیا یک مربی کسب و کار می تواند به من در تعیین SWOT کمک کند؟

SWOT مخفف تجاری است که مخفف عبارت Strengths، Weaknesses، Opportunities و Threats است. اگر SWOT خود را به طور منظم بازبینی نکنید، نمی توانید فرصت های رشد کسب و کار را به درستی ارزیابی کنید. از طریق کوچینگ کسب و کار، می توانید آن را پیدا کنید.

به آن اینگونه نگاه کن:

اگر هر سال فقط نقاط قوت و ضعف خود را زیر نظر داشته باشید (اگر بار دیگر)، ممکن است در بیشتر آن دوره زمانی از “شمال جغرافیایی خود” دور شده باشید و کاملاً ناآگاه باشید… تا زمانی که خیلی دیر شده است!

چه اصلاحاتی را انجام می دهید تا شکاف بین فعالیت ها و نتایج را کاهش دهید؟

13.) آیا یک مربی کسب و کار می تواند به من کمک کند نسبت به KPI اندازه گیری کنم؟

KPI (شاخص عملکرد کلیدی) مخفف شناخته شده ای در دنیای حرفه ای است و بسیاری از کسب و کارها با کمک مربیان کسب و کار نسبت به آن اقدام می کنند.

شاخص‌های کلیدی عملکرد تقریباً همیشه با تأخیر مواجه هستند و معمولاً بر مبنای مالی هستند. بسیاری از سازمان‌ها به طور نامتناسبی بر روی این شاخص‌های کلیدی عملکرد مالی متمرکز هستند و تعادل مناسبی از اندازه‌گیری‌ها برای بقیه کسب‌وکار ندارند.

این یک پیشرفت بزرگ برای یک رهبر یا یک تیم است که درک کنند که آنها باید به همان اندازه که عقب ماندگی دارند روی شاخص های پیشرو تمرکز کنند – باید تعادلی بین این دو وجود داشته باشد زیرا پیشرو بر عقب ماندگی تأثیر می گذارد.

14.) آیا یک مربی کسب و کار می تواند به ما کمک کند تا هدف، چشم انداز و مأموریت خود را پیدا کنیم؟

بسیاری از سازمان‌ها سال‌ها طول می‌کشند تا چشم‌انداز شرکت و بیانیه‌های مأموریتی را که واقعاً مختص کسب‌وکارشان است، کشف و اجرا کنند. وقتی این اتفاق می‌افتد، تمرکز آن‌ها از «کشف باورهای حرفه‌ای» به «پرهیز از بحث و جدل» تغییر می‌کند، که سپس منجر به جذابیت کلی می‌شود، اما هیچ آگاهی شرکتی را ایجاد نمی‌کند.

این به طور مستقیم در تضاد با کل بیانیه ماموریت است، که باید بازتابی مختصر از هدف اساسی شرکت شما باشد.

هدف: به این دلیل است که شما کاری را که انجام می دهید انجام می دهید. این چیزی است که شما را صبح از رختخواب بیرون می آورد. این بسیار قدرتمندتر از Vision و/یا Mission است. دلیل وجود شماست

هدف چه تفاوتی با چشم انداز و ماموریت دارد؟

چشم انداز: نمایی از اینکه چه کسی هستیم و به کجا می رویم
ماموریت: برای تحقق چشم انداز خود چه خواهیم کرد.

شما به همه آنها نیاز دارید، اما هدف جایی است که باید شروع شود و بر اساس آن باشد! پس از چند جلسه کوچینگ کسب و کار، باید بتوانید جلسه خود را پیدا کنید.

15.) آیا یک مربی کسب و کار می تواند به شرکت من در تعیین ارزش های اصلی ما کمک کند؟

هر کسب‌وکاری می‌داند که قرار است ارزش‌های اصلی داشته باشد، بنابراین زمان زیادی صرف ایجاد آن‌ها می‌شود. با این حال، این معمولاً منجر به ارزش‌های اصلی بلند و توخالی مانند «احترام»، «صداقت» و «تعالی» می‌شود. گزاره های ارزشی توخالی و بی معنی مانند این چیزی برای الهام بخشیدن یا پیشرفت سازمان شما ایجاد نمی کند. آنها در واقع تمایل دارند روحیه کارکنان را کاهش دهند، مشتریان شما را از خود دور کنند و اعتبار اجرایی شما را تضعیف کنند.

نشانه هایی که ارزش های اصلی شما «اساسی» نیستند:

 • شما ارزش‌های حرفه‌ای خود را یادداشت کرده‌اید، اما فعالانه آن‌ها را در داخل و خارج از سازمان تمرین یا ترویج نمی‌کنید.
 • رفتار کارکنان شما با ارزش های اعلام شده شما در تضاد است.
 • ارزش‌های شما آرزویی هستند، به این معنی که نشان‌دهنده رفتاری هستند که دوست داشتید توسط خودتان و کارمندانتان نمونه‌ای باشد.
 • ارزش های شما فقط نشان دهنده حداقل رفتار و استانداردهای مورد نیاز کارکنان است.

اگر هر یک از این سناریوها آشنا به نظر می رسد، اظهارات ارزشی شما نیاز به بازنگری دارد و یک مربی کارکشته به شما در انجام آن کمک می کند.

16.) آیا یک مربی کسب و کار می تواند به ایجاد تیم من کمک کند؟

بروس تاکمن مدل توسعه تیم را در سال 1965 ایجاد کرد، و هنوز هم توسط رهبران تجاری و مربیان در سراسر جهان امروز استفاده می شود. درک آن ساده است، اما اجرای آن برای بسیاری دشوار است.

 • شما تیم خود را ایجاد کنید
 • شما تیم خود را توسعه می دهید
 • شما برای رسیدن به یک هدف کار می کنید.
 • شما از یک هدف پیشی می گیرید…شاید.

هر تیمی می خواهد به آن مرحله نهایی برسد: پیشی گرفتن از یک هدف.

با این حال، تیم های بسیار کمی موفق به آن می شوند. این معمولاً جایی است که یک مربی تجاری مفید خواهد بود.

یک ارکستر نمی تواند افراد تصادفی را از خیابان بیرون بکشد و به آنها بگوید که یک سمفونی اجرا کنند. این سطح از عملکرد و حرفه ای بودن به زمان، استعداد و از همه مهمتر کار گروهی نیاز دارد. گاهی اوقات رهبران حاضر نیستند وقت بگذارند، استعدادشان را رشد دهند، یا کار گروهی را که برای رسیدن به مرحله نهایی ضروری است، ارتقا دهند.

در اینجا مدل توسعه تیم توضیح داده شده توسط یک مربی کسب و کار است:

شکل گیری – مرحله مونتاژ

انتظار داشته باشید که استخدام‌های جدید با آشنایی با محیط جدید و سازگاری با شرکت، رهبری، هدف، اهداف آن و روابط مشتری، به شدت به رهبران تکیه کنند. نادیده گرفته شدن فرآیندهای کسب و کار استاندارد معمول است، و اغلب متوجه می شوید که اعضای تیم نرمش و تحمل رهبر را آزمایش می کنند. اساساً، این مرحله ای است که هم تیمی ها در حال “پیدا کردن همه چیز” هستند.
شما از مرحله شکل گیری فارغ التحصیل شده اید، زمانی که تیم بهینه را برای استراتژی تجاری پیش رو تشکیل داده اید. بدون این تیم ایده آل، کل فرآیند توسعه می تواند بسیار دشوار باشد.

طوفان – مرحله یادگیری

مرحله طوفان جایی است که بیشتر دردسرهای یادگیری یک تیم اتفاق می افتد. این مرحله دشواری است که می تواند تجربیات مثبت یا منفی برای کسب و کارها ایجاد کند. بیشتر اوقات، این منفی‌گرایی به این دلیل اتفاق می‌افتد که رهبران به فرآیند توسعه تیم و نقاط ضعفی که در آن کشف می‌شود توجه نمی‌کنند.

در طول مرحله طوفان، ممکن است گروه‌ها شروع شوند و در بسیاری از مواقع، تیم‌ها ممکن است سقوط کنند و از ناآشنا بودن موقعیت از هم بپاشند. با این حال، هم رهبر و هم تیم می توانند از این موانع درس بگیرند و بر اساس آن تنظیم شوند.

هنجارسازی – مرحله شفاف سازی

با نزدیک شدن تیم شما و رسیدن به اجماع به نگرانی ها گوش دهید و به آنها رسیدگی کنید. پس از اینکه شفافیت را ایجاد کردید، و هنگامی که تیم شما چگونگی کار مناسب و کارآمد با یکدیگر را مشخص کرد، هدف اصلی شما به عنوان رهبر این است که این کارایی را تشخیص دهید و تحسین کنید. تعهد و اتحاد در مرحله هنجارسازی حیاتی است.

اجرا – مرحله فراتر رفتن

به ارکستر فکر کنید. هر بازیکنی از نظر استراتژیک آگاه است. رهبر ارکستر بر اجرا نظارت می کند، اما اعتماد هر نوازنده به توانایی خود در نواختن یک ساز خاص، به تماشای نمایش کمک می کند. اکنون تمرکز بر دستیابی و فراتر از اهداف است. در مورد ارکستر، زیبایی خیره کننده و صوتی ایجاد می کند. بدون اعتماد به نفس و ادغام آماده، آنها نمی توانند به هدف خود برسند. آنها چشم انداز را به اشتراک می گذارند. آنها انگیزه را به اشتراک می گذارند. آنها درایو را به اشتراک می گذارند. صحنه را به اشتراک می گذارند.

سطح بالا تعیین شده است، اما آنها زمانی به اهداف خود می رسند که تیم بتوانند به یکدیگر تکیه کنند و با هم کار کنند. چند جلسه کوچینگ شرکتی ممکن است به شما کمک کند چشم انداز خود را از طریق تیم خود محقق کنید.

17.) آیا یک مربی کسب و کار می تواند به ما در ایجاد فرهنگ شرکت کمک کند؟

هر کسب‌وکار منحصربه‌فردی دارای فرهنگ شرکتی است، چه آن را بدانند یا نه. نایک انجام می دهد. کافی شاپ محلی انجام می دهد. کسب و کار شما انجام می دهد. با این حال، بسیاری از مشاغل تصور می کنند که فرهنگ غیرقابل کنترل و تغییرناپذیر است.

فواید ایجاد یک فرهنگ مثبت و هدفمند:

 • علاقه بیشتر در طول فرآیند استخدام – یک فرهنگ جالب و هدفمند متقاضیان نوآوری را به همراه دارد. ترویج فرهنگ خود در شرح مشاغل و در وب سایت شرکت شما یک راه عالی برای جلب علاقه افراد بالقوه قبل از مصاحبه با آنها است.
 • ارائه مزایای غیر پولی باعث صرفه جویی در پول شما می شود – لازم نیست همه مزایا مبتنی بر پول باشند. بسیاری از افراد از مزایای محیطی و کوچکی مانند شافلبورد و فرصت انجام بازی های دیگر در دفتر قدردانی می کنند. این تاکتیک‌ها برای کسب‌وکارهای کوچک یا در حال رشد که هنوز نمی‌توانند به کارکنان خود حقوق‌های بالاتر از بازار، برنامه‌های بازنشستگی یا پاداش‌های آبدار ارائه دهند، مفید است.

پس از چندین جلسه مربیگری موفق، شما به احتمال زیاد قادر خواهید بود حسادت مبتنی بر اشتغال در بازار ایجاد کنید، معمولا یک حرکت قوی است.

اکنون که مزایای استفاده از کوچ کسب و کار برای کمک به رشد کسب و کار خود را درک کرده اید، بیایید به این موضوع بپردازیم که چگونه کوچینگ اجرایی می تواند به بهبود مهارت های رهبری شما کمک کند. به هر حال، کسب و کار بدون یک رهبر خوب نمی تواند رشد کند.

18.) اهداف کوچینگ اجرایی چیست؟

 • افزایش وضوح و تمرکز – به راحتی می توان آنقدر مشغول و درگیر شد که زمان را برای تمرکز از دست داد. با هر جلسه کوچینگ اجرایی، وضوح، تمرکز و توانایی صرف وقت بر روی چیزهای مهم تر را به دست خواهید آورد.
 • تعریف هدف – تعریف اهداف همیشه آسان یا ساده نیست. دیدگاه‌های بی‌طرفانه مربی به شما کمک می‌کند تا برای اهداف شخصی و حرفه‌ای خود برنامه‌ای محکم داشته باشید.
 • ایجاد استراتژی – با مشاهدات صادقانه مربی اجرایی خود، می‌توانید استراتژی‌های شخصی و حرفه‌ای خود را بررسی و اصلاح کنید. این به ایجاد یک محیط فعال برای شما و تیمتان کمک می کند.
 • افزایش عملکرد و درآمد – مربی شما به شما کمک می کند تا عادات و الگوهایی را که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و آنهایی که شما را از بهترین عملکردتان باز می دارند حذف کنید.
 • مسئولیت پذیری – چیزهایی پیش می آیند که سعی می کنند شما را از اهدافتان منحرف کنند. مربی اجرایی شما را در مسیر درست نگه می دارد و به شما توصیه هایی در مورد رسیدگی به مواردی که ممکن است باعث شود اهدافتان را از دست بدهید، ارائه می دهد.

19.) چرا باید با یک مربی اجرایی کار کنم؟

در یک نظرسنجی ناشناس، هاروارد بیزینس ریویو دریافت که 68 درصد از مدیران عامل شرکت‌کننده در این نظرسنجی آمادگی کامل برای ایفای نقش یک مدیر عامل را ندارند. برخی زمانی که به‌تازگی وارد نقش جدیدی با مسئولیت‌های بزرگ‌تر شده‌اند، به دنبال مربیگری اجرایی می‌روند، و برخی به دنبال آن هستند زیرا حوزه‌ای از رهبری دارند که می‌خواهند آن را بهبود بخشند.

به عنوان مثال، آنها ممکن است در استراتژی خوب باشند اما برای رهبری تیم به کمک نیاز دارند. صرف نظر از صنعت، کار با یک مربی اجرایی به شما این امکان را می‌دهد که خود را به وضوح ببینید، راه‌های جدیدی برای پاسخ‌گویی بیاموزید، روابط معنادارتری ایجاد کنید و به آنچه می‌خواهید برسید. تبدیل شدن به یک رهبر بهتر فقط به اهداف شما مربوط نمی شود، بلکه به یادگیری چگونگی دستیابی به بهبود برای شرکت شما نیز بستگی دارد.

20.) چگونه برای یک جلسه کوچینگ اجرایی آماده شوم؟

به اهداف بلند مدت خود فکر کنید. چه چیزی می خواهید از مربی اجرایی خود بیاموزید؟ در چه مهارت هایی می خواهید پیشرفت کنید؟ چگونه می خواهید بر شرکت خود تأثیر بگذارید؟

به روی دیدگاه ها و ایده های جدید باز شوید. مربی شما ایده های متفاوتی نسبت به شما خواهد داشت و این دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید. شنیدن دیدگاه متفاوت در مورد چیزهایی که می خواهید روی آنها کار کنید می تواند بسیار مفید باشد. همچنین به شما این امکان را می دهد که ببینید دیگران شما را چگونه می بینند، که دیدگاه ارزشمند دیگری را ارائه می دهد.

21.) یک جلسه معمولی کوچینگ اجرایی چگونه به نظر می رسد؟

شما مجموعه منظمی از جلسات مربیگری اجرایی را با مربی خود ایجاد خواهید کرد. این جلسات در طول زمان پیشرفت خواهند کرد و با هدف گذاری، توسعه استراتژی و تامل در مورد پیشرفتی که به دست آورده اید شروع می شود. در هر جلسه، مطمئن شوید که با مربی خود در مورد چالش هایی که با آن روبرو هستید صحبت کنید. قرار است این جلسات باز و مفید باشند، بنابراین هر گونه احساس یا ایده ای را که ممکن است داشته باشید بیان کنید.

22.) چقدر طول می کشد تا نتایج یک مربی اجرایی را ببینیم؟

یک جلسه احتمالاً همه مشکلات شما را حل نخواهد کرد. این روابط چند ماه طول می کشد و شما بلافاصله شروع به تعیین اهداف و مقاصد خواهید کرد. هنگامی که شما و مربیتان برای آن اهداف استراتژی تعیین کردید، با غلبه بر موانع، نتایج کوچکی را مشاهده خواهید کرد. حتی اگر یک نتیجه کوچک، زمان اضافی در برنامه شما از واگذاری یک کار به شخص دیگر باشد، شما چیزی را به دست آورده اید که قبلاً نداشتید. این نتایج کوچک در طول زمان به کاهش استرس، افزایش راندمان کاری، افزایش روحیه و تمرکز بیشتر منجر می شود.

23.) چه ویژگی هایی باید از یک مربی اجرایی انتظار داشته باشم؟

 • صبر – محیط کسب و کار پیچیده است، همه لحظات “آها” بلافاصله ظاهر نمی شوند
 • کنجکاوی – کاوش در شناخت درونی به کاوش زیادی نیاز دارد
 • حضور قوی – اغلب شما را در سطحی می شناسم که افراد کمی در زندگی شما آن را درک می کنند
 • مهارت های خوب گوش دادن – در واقع، مشتری باید 70 تا 80 درصد صحبت کردن را انجام دهد در حالی که مربی فقط 20 تا 30 درصد صحبت کردن را انجام می دهد.
 • از شما سؤالات «چی» و «چگونه» فراوان می‌پرسند – (یعنی چه چیزی باعث می‌شود چنین بگویید؟، چه گزینه‌هایی دارید؟، و غیره)
 • مسئولیت‌پذیری – یک مشارکت قدرتمند مربیگری سطحی از تمرکز و مسئولیت‌پذیری را ارائه می‌دهد که نمی‌توانید خودتان آن را جمع‌آوری کنید (گاهی اوقات فقط کمی تلنگر می‌طلبد)

آنچه که نباید از یک مربی اجرایی انتظار داشته باشید

 • نکات رها کردن – (AKA به طور ماهرانه به شما می گوید چه کاری انجام دهید).
 • با اشاره به خودشان – (یعنی این کاری است که من انجام می دهم، من مشتری دارم که این کار را انجام داده است و ممکن است برای شما مفید باشد، و غیره) – به یاد داشته باشید، این به آنها مربوط نیست.
 • فرضیات – گوش دادن و صحبت کردن در ذهن خود.
 • عجله کردن برای تصمیم گیری – رسیدگی به مسائل دشوار ممکن است زمان ببرد.
 • اولین فردی باشید که صحبت می کند – یک مربی اجرایی خوب بیشتر از اینکه صحبت کند گوش می دهد.

در نهایت، مربیان با پرسیدن سوالاتی که به شما کمک می‌کنند فرصت‌ها را به گونه‌ای ببینید که قبلاً نداشته‌اید، تفکر شما را به چالش می‌کشند.

وقتی به خوبی انجام شود، این مهارت های مربیگری به شما، مشتری منتقل می شود. برای هر رهبر، مدیر عامل یا صاحب کسب و کار خوب، به همان اندازه مهم است که یاد بگیرند چگونه “مربی” کنند، تا بتوانند افراد و تیم های خود را به همان میزان موثر رهبری کنند.

24.) تفاوت بین مربیگری و مشاوره چیست؟

“هی مربی، الان چیکار کنم؟” این سوال به ظاهر بی ضرر می تواند کاملاً برعکس باشد، به خصوص اگر شما یک رهبر، مدیر عامل یا کارآفرینی باشید که یک مربی اجرایی را برای کمک به تکامل خود و پیشرفت کسب و کارتان استخدام کرده اید.

مشکلات بزرگ می تواند از پرسیدن این سوال ناشی شود. اگر یک مربی اجرایی به شما بگوید که آنها فکر می کنند باید چه کار کنید و شما راه حل آنها را اجرا کنید. سپس مشکل به این سوال تبدیل می شود که صاحب نتیجه چه کسی است.

احتمالاً بیشتر مربی صاحب نتیجه می شود تا شما، و آن وقت است که مرز بین مربیگری و مشاوره مبهم می شود.

شما (مشتری) نمی توانید به طور کامل مالک فرآیند ایجاد و اجرای راه حل باشید. یک کوچ ممکن است در مورد آنچه که فکر می‌کند باید انجام دهید ایده‌هایی داشته باشد، اما کوچینگ اجرایی باید در مورد هدایت اکتشاف و اجازه دادن به مشتری برای کشف آن باشد.

این تفاوت بین مربیگری و مشاوره، راهنمایی و نصیحت شدن، داشتن انگیزه بیرونی و الهام گرفتن از درون است.

وقتی الهام گرفته می‌شوید که پاسخ‌ها را برای خودتان بیابید، آن لحظه «آها» را تجربه می‌کنید – لحظه‌ای که لامپ خاموش می‌شود و شفافیت پادشاه می‌شود. اگر آن وضوح را نداشته باشید، چیزی ندارید. و هنگامی که به آن لحظه رسیدید، مالک هر اقدامی خواهید بود، نه مربی.

شما بیشتر الهام می گیرید، انگیزه بیشتری می گیرید، و قدرت و انرژی بیشتری پشت این تصمیم خواهید داشت، زیرا این تصمیم مال شما بوده است، نه شخص دیگری.

بنابراین، اگر یک مربی به شما می‌گوید که فکر می‌کند باید چه کار کنید، در واقع شما یک مشاور استخدام کرده‌اید. اگر با یک مربی اجرایی خوب کار می کنید، انتظار نداشته باشید که اگر/وقتی بپرسید “چه کار کنم؟” بالاخره هیچکس بهتر از شما کسب و کار شما را نمی شناسد.

مربیان اجرایی عالی می توانند بین مشاور و مربی بودن تعادل برقرار کنند. و این هنر مربیگری است – توانایی جابجایی یکپارچه بین این دو در صورت لزوم.

بنابراین، وقتی مربی استخدام می‌کنید، انتظار نداشته باشید که پاسخ‌ها به شما گفته شود، انتظار داشته باشید که برای پیدا کردن آن‌ها به تنهایی الهام بگیرید. پس از همه، خرد در درون است.

اکنون که اصول مربیگری اجرایی و اینکه چرا آن سرویس ممکن است ابزاری مفید برای رشد شخصی و حرفه ای باشد را درک کرده اید، بیایید روی سؤالات مهم تر شما تمرکز کنیم.

اینجا اسکوپ داخلی است.

25.) آیا یک مربی اجرایی می تواند از من رهبر بهتری بسازد؟

او تمام تلاش خود را انجام خواهد داد. یکی از اولین چیزهایی که یک مربی به شما کمک می کند این است که تفاوت بین تکبر و اعتماد به نفس را تعریف کنید، دو ویژگی که اغلب توسط کسانی که در C-suite هستند اشتباه می گیرند.

تکبر در مقابل اعتماد به نفس

تفاوت بزرگی بین تکبر و اعتماد به نفس وجود دارد و این در نگرش نسبت به نتیجه تلاش های شما آشکار است.

یک فرد مغرور استدلال می کند که اگر یک فرد یا مانع خاص، نیروی محرکه این اشتباه نبود، اشتباه مرتکب نمی شد. این شخص احتمالاً در تلاش دوم خود از همین تاکتیک استفاده خواهد کرد.

یک فرد با اعتماد به نفس می پذیرد که شکست آنها در واقع شکست آنهاست و به تاکتیک های آنها توجه می کند که آنها را در مسیر اشتباه هدایت کرده است. آنها سپس از این به عنوان ابزاری برای ایجاد یک استراتژی جدید برای موفقیت استفاده خواهند کرد .

اگر می خواهید موفق باشید، یاد بگیرید که چگونه ناراحت شوید. غرور رو از خودت دور کن این فرآیند باعث ایجاد اعتماد به نفس و توانایی خندیدن در مورد اشتباهات شما می شود.

26.) آیا یک مربی اجرایی می تواند به من کمک کند تا زندگی حرفه ای خود را در اولویت قرار دهم؟

اگر در اولویت بندی حجم کاری خود و تنظیم مجدد برنامه خود با مشکل مواجه هستید، ممکن است وقت آن رسیده که با یک مربی اجرایی صحبت کنید.

 • بیش از حد مسئولیت پذیرفته اید.
 • شما کیفیت کار خود را در تلاش برای صرفه جویی در زمان قربانی می کنید و رضایت شخصی را که از عملکرد بالا بدست می آورید حذف می کنید.
 • کارهایی را که ممکن است در آینده ارزش تکمیل کردن داشته باشند را دور می اندازید.

سخت است. اولویت بندی و برنامه ریزی همچنان یکی از آزاردهنده ترین موانع در مسیر موفقیت تجاری و شخصی است.

با این حال، این مشکلات را می توان با درک چگونگی تنظیم اولویت های خود بر اساس دو معیار: اهمیت و فوریت برطرف کرد.

در اینجا آمده است که چگونه برخی از مربیان اجرایی به مشتریان خود کمک می کنند تا در عین از بین بردن استرس، بهره وری را افزایش دهند:

“4 بعدی نظم و انضباط”

ربع “انجام”.

فوری و مهم

اکنون کار را کامل کنید.

پروژه هایی که در این ربع قرار می گیرند برای موفقیت کسب و کار بسیار مهم هستند و باید به طور کامل و با کارایی تکمیل شوند.

ربع “تاخیر”.

فوری نیست اما مهم

برای بعد برنامه ریزی کنید

این کار نسبت به هدف شما است، اما لزوماً نیازی به تکمیل آن در حال حاضر نیست. زمان و تلاش خود را بر روی کارهایی که در ربع بالا سمت چپ قرار داده اید متمرکز کنید.

اگر فهرست «کارها» شما با روشی برای اجرای این وظایف همراه نباشد، معمولاً می‌توان آن‌ها را به اینجا منتقل کرد.

ربع “نماینده”.

فوری اما مهم نیست

ربع فریب.

در تجارت، ما به طور مداوم “فوریت” را با “اهمیت” اشتباه می گیریم. به همین دلیل، ما تقلا می کنیم. ما برای تکمیل پروژه‌ها عجله داریم و تلاشی که می‌توان برای تکمیل وظایف در ربع «Do» به کار برد، جابجا می‌شود. محدودیت های خود را درک کنید و بر اساس آن تفویض اختیار کنید. به احتمال زیاد کارمندانی در سازمان شما وجود دارند که می توانند این پروژه را از صفحه شما حذف کنند. مقداری استرس را از بین ببرید و تمرکز خود را به ربع بالا سمت چپ برگردانید.

موضوع اینجاست. اگر به اندازه کافی به کارمندان خود برای استخدام آنها اعتماد دارید، می توانید به آنها اعتماد کنید تا کار را با تخصص و کارآمدی انجام دهند.

ربع “روگرفت”.

فوری یا مهم نیست

آیا واقعاً باید نگران این کار باشید؟

اگر قرار نیست تکمیل این پروژه استرس را از بین ببرد یا به شما در رسیدن به هدفتان کمک نکند، به احتمال زیاد استفاده از زمان و انرژی برای این کار اتلاف وقت است.

با یک مربی اجرایی، می توانید برنامه شلوغ خود را به درستی تنظیم کنید. این فرآیند مدیریت زمان و حذف کار به صاف کردن گردش کار روزانه و کاهش استرس ناشی از برنامه ریزی کمک می کند.

27.) آیا یک مربی اجرایی می تواند به من در ساختن و اجرای یک برنامه استراتژیک کمک کند که به من در رسیدن به اهدافم کمک کند؟

دلبستگی رهبران به نتیجه آسان است. به نتیجه نهایی. به “W” بزرگ با افزایش علاقه به “هدف گذاری و فراموش کردن”، هم تیمی ها اغلب در گرد و غبار رها می شوند.

وقت گذاشتن برای آشنایی با برنامه هفتگی و روزانه تیم به شما کمک می کند بفهمید که آیا انتظارات شما واقع بینانه و مطابق با اهداف نهایی شما هستند یا خیر.

اهداف بسیار مهم هستند، اما اگر ندانید چگونه به آنجا رسیدید، آیا واقعاً به آنها رسیدید؟

یک مربی اجرایی می تواند به مشتریان کمک کند تا تجزیه و تحلیل اهداف حساس به زمان را مانند این ایجاد و ساختار دهند و به ترتیب:

 • اهداف سه ساله
 • سپس اهداف سالانه
 • سپس اهداف فصلی
 • سپس اهداف هفتگی
 • سپس اهداف روزانه

در حالی که اهداف بلندمدت ابتدا پیش نویس می شوند، اولین کسانی نخواهند بود که به آنها رسیدگی می شود. این اهداف بزرگ‌تر و اغلب شدیدتر ایجاد می‌شوند تا به شما کمک کنند تا یک استراتژی ایده‌آل از موارد کوچک‌تر و قابل اجرا ایجاد کنید که شما و شرکتتان را در مسیر رشد مورد نظر سوق می‌دهد.

اساساً، پس از اینکه بزرگ فکر کردید، بیاموزید که چگونه اعمال کوچک و تغییرات رفتاری می تواند شتابی را که برای رسیدن به آن نیاز دارید ایجاد کند.

یک هدف سه ساله تعیین کنید

بعد از اینکه پیشرفت تیم خود را در نحوه کار هر یک از کارکنان با یکدیگر، نحوه اولویت بندی وظایف، نحوه رعایت ضرب الاجل ها و نحوه برخورد با عوامل استرس زا مشاهده کردید، می توانید مطمئن باشید که هدفی که تعیین کرده اید آماده است. برخورد کرد.

مهمتر از همه، یک مربی اجرایی به شما کمک می کند تا اهداف شخصی و حرفه ای قابل دستیابی را ایجاد کنید.

اهداف سالانه را تعیین کنید

استراتژی کسب و کار شما ممکن است با به وجود آمدن پروژه های جدید تغییر کند، اما دانستن نحوه مدیریت آن تغییر چیزی است که باعث می شود شتاب کارمندان شما ادامه پیدا کند! این کار کسب و کار شما را به ارتفاعات جدیدی می برد.

اهداف فصلی را تعیین کنید

کدام هم تیمی ها باید جابجا شوند؟ چه کاری را درست انجام دادیم؟ چگونه می توانیم پیشرفت کنیم؟

به طور مشابه، هر رهبر شرکتی باید بداند که در بین مشاغل رقیب رتبه بندی می کند.

 • کدام کارمندان باید جابجا شوند تا با استعدادها و علایق آنها سازگاری بیشتری داشته باشند؟
 • آیا پروژه ها به درستی پرداخت می شوند؟
 • آیا همچنان سودآور هستید یا در حال مبارزه هستید؟

اهداف هفتگی را تعیین کنید

شما باید درک کنید که آیا فردی از کارکنان شما برای به پایان رساندن یک پروژه در تلاش است یا خیر. آیا آنها فرسوده می شوند؟ آیا آنها برای اتمام کار به کمک نیاز دارند؟

اهداف روزانه را تعیین کنید

شما باید یک استراتژی توسعه تیم ایجاد و پیاده سازی کنید که به طور مداوم نظارت و برای حداکثر عملکرد تنظیم شود.

رهبرانی که به فرآیند و استراتژی روزانه تیم خود توجه نمی کنند، در نهایت اهداف بزرگتر و بلندتری را ایجاد می کنند که توسط کارکنان “غیر ممکن” تلقی می شود.

این باعث فرسودگی شدید و جابجایی سریع می شود، که هر دو با ایجاد اهداف قابل دستیابی که اعتماد کارکنان را القا می کنند قابل اجتناب هستند. اعتماد باعث تمرکز و تمرکز باعث کارایی و بهبود عملکرد تجاری می شود.

در حالی که تمرکز بر دستیابی به اهداف تجاری برای توسعه و موفقیت سازمانی اساسی است ، پایان باید این فرآیند را توجیه کند، و شما باید بتوانید دقیقاً درک کنید که این فرآیند چیست. به یاد داشته باشید، فقط به این دلیل که هدفی را تعیین کرده اید به این معنی نیست که آن را به درستی تعیین کرده اید. پس از این روند غافل نشوید.

چه چیزی شما را از رسیدن به اهدافتان باز می دارد؟

28.) آیا یک مربی اجرایی می تواند به من در ایجاد یک فرهنگ سازمانی با عملکرد بالا کمک کند؟

همه رهبران در مورد اهمیت شناسایی مشتریان اصلی و ارزش های اصلی صحبت می کنند. اما کارمندان اصلی شما چطور؟ مهمترین منبع شما افراد شما هستند و دلیل آن در اینجا آمده است:

متوسط ​​هزینه یک استخدام بد 30 درصد از درآمد سال اول کارمند برآورد می شود. این می تواند تا 15 برابر حقوق سالانه کارمند را افزایش دهد. یک مربی اجرایی می تواند به شما کمک کند تا بهترین عملکرد را در بازار خود پرورش دهید تا به ایجاد یک فرهنگ سازمان یافته و بسیار سازنده کمک کند.

5 روشی که یک مربی اجرایی می تواند به شما در شناسایی و استفاده از مهارت های آموزش ناپذیر کمک کند

او خواهد کرد:

 • به شما کمک می کند استعدادهای برتر فعلی خود را شناسایی کنید
 • به شما کمک می کند تا ویژگی های تحسین برانگیز آنها را درک کنید
 • به شما در تعریف صفات کمک می کند
 • پرسنل فعلی خود را رتبه بندی و امتیاز دهید
 • از نتایج استفاده کنید و به اجرای این تغییرات در چارچوب استخدام خود کمک کنید

تصور کنید که 100٪ کارمندان شما نمونه اکثر این مهارت های اصلی و غیر قابل آموزش باشند.

ثابت شده است که صرف زمان برای یافتن و استخدام افراد مناسب – کسانی که واقعاً در فرهنگ شما خوب هستند – بدون توجه به صنعت، در طول زمان نتایج نمایی برای شرکت داشته است.

29.) آیا یک مربی اجرایی می تواند به من کمک کند شکست هایم را به ابزار رشد تبدیل کنم؟

ممکن است شکست سریعترین راه برای رشد نباشد، اما ممکن است بهترین راه باشد. یاد گرفتن کارهایی که نباید انجام داد به اندازه هر مانع دیگری که مانع موفقیت می شود مهم است. اگر بتوانید بیاموزید که ترس را از فرآیندهای عملی خود حذف کنید، شکست به سادگی تبدیل به تحقیق می شود.

در اینجا یک نقل قول مستقیم از مایکل جردن، شاید معتبرترین بسکتبالیست تاریخ آمده است:

من بیش از 9000 شوت را در دوران حرفه ای خود از دست داده ام. من تقریبا 300 بازی را باخته ام. در 26 مورد، به من سپرده شده است که شوت برنده بازی را بزنم، و من از دست دادم. من بارها و بارها در زندگی ام شکست خورده ام. و به همین دلیل است که موفق می شوم.»

گاهی باید یک استخوان شکست. گاهی لازم است در گل بازی کنی. گاهی اوقات شما باید یک سرمایه گذاری را بخورید. و گاهی اوقات باید قوانین را زیر سوال ببرید.

از آنجایی که مردم به طور طبیعی جذب افراد موفق می شوند، ما به طور غریزی می خواهیم این ویژگی های مثبت را به نمایش بگذاریم. اما ما از اینکه دوستان و خانواده مان چه فکری می کنند می ترسیم وقتی انتظارات آنها را برآورده نکنیم. اغلب اوقات، ما متوجه نمی شویم که انتظارات خودمان معمولاً بسیار بالاتر از دیگران است. در ادامه این روند، این را در نظر داشته باشید، و این به کاهش استرس‌های ناشی از اثبات اینکه به دیگران فرد موفقی هستید کمک می‌کند.

شکست جهت می دهد، و یک مربی اجرایی می تواند به شما کمک کند مسیری را که به آن تمایل دارید دنبال کنید.

در اینجا چند سوال وجود دارد که مربی شما ممکن است در رابطه با شکست و ترس از شما بپرسد:

از چی میترسی؟

مشخص کنید چه چیزی شما را از ریسک کردن یا غلبه بر سخت ترین چالش هایتان باز می دارد.

چه خطراتی باید بپذیرید؟

کشف کنید که چه پروژه های شخصی و حرفه ای باید انجام دهید تا بتوانید به خود و محل کار خود اطمینان داشته باشید.

بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟

ایده بدترین نتیجه بالقوه را جذب کنید و خود را برای مقابله با پروژه آماده کنید.

چه یاد می گیرید؟

مشخص کنید کدام فرآیندها را می توانید از تلاش بعدی حذف کنید.

بعدش چی؟

خود را برای دومین یا سومین یا چهارمین تلاش خود آماده کنید. تو متوجهش شدی!

30.) آیا یک مربی اجرایی می تواند به من در بهبود سبک ارتباطی خود کمک کند؟

اجتناب از شفافیت یکی از راه‌های ساده‌سازی عدم بهره‌وری است. صبر کن چی؟ دقیقا.

بسیاری از رهبران هر روز پیام های متناقضی ارسال می کنند و حتی آن را متوجه نمی شوند. ارتباط کلیدی است و وظیفه شما به عنوان یک رهبر این است که شفافیت را باز کنید. یک مربی اجرایی می تواند کمک کند.

بعد از اینکه اتاق کنفرانس را ترک کردید، نمی خواهید کارمندانتان با سردرگمی به یکدیگر نگاه کنند و بگویند: «او چه گفت لعنتی؟»

سردرگمی همیشه قابل اجتناب است. گاهی اوقات ما فقط سعی می کنیم به روشی نادرست از آن اجتناب کنیم. همیشه این موضوع نیست که چگونه به راحتی اطلاعات را منتقل می کنید. این در مورد نحوه جذب کارمندان شما است.

بنابراین اگر یاد بگیرید که هر موقعیت را بر اساس شنونده زمینه سازی کنید، و اگر بتوانید حرکات، حالات صورت، لحن صدا، واژگان و قصد خود را به درستی تنظیم کنید، متوجه خواهید شد که چقدر در زمان صرفه جویی شده و چقدر بهره وری افزایش یافته است. چه پیام های ترکیبی ارسال می کنید؟

موقعیت هایی که در آن ارتباطات نادرست بیشتر است:

 • زمانی که وسعت و اهمیت موضوع بسیار زیاد است
 • وقتی احساسات در میان باشد
 • وقتی دیدگاه های متضاد وجود دارد

ممکن است فکر کرده باشید که کلمه یا عبارت مناسبی را برای تاکید بر نکته خود پیدا کرده اید، اما حدس بزنید چه چیزی. به گفته دکتر آلبرت محرابیان، نویسنده «پیام‌های خاموش»، تنها بخش کوچکی از ارتباط با کلمات واقعی برقرار می‌شود.

55 درصد از ارتباطات غیرکلامی است:

 • حرکات شما
 • ظاهر شما
 • موضع فیزیکی شما

38٪ از ارتباطات مربوط به انحراف صدای شما است:

 • تحویل شما
 • تاکید شما
 • طعنه بالقوه شما

7 درصد از ارتباطات بر اساس خود کلمات است:

 • دایره لغات شما
 • دیکشنری شما
 • ساختار جمله شما

بنابراین بر اساس این داده ها، اگر یک متن یا ایمیل حاوی یک شیب احساسی باشد، و اگر زمینه ایجاد نشده باشد، 93 درصد احتمال دارد که پیام شما اشتباه تفسیر شود.

خیلی دیوانه است، درست است؟ تقریبا غیر قابل باور به نظر می رسد. با این حال، اگر این تمرین را با تیم خود انجام دهید، فوراً متوجه خواهید شد که چرا این اعداد به طور شگفت انگیزی با آنچه شما انتظار دارید متفاوت است.

این تمرین انحراف صدا را امتحان کنید:

تاکید در هر تغییر این جمله با حروف کج برجسته نشان داده می شود (چون صدای من را نمی شنوید). تفاسیر بالقوه هر جمله در زیر آن فهرست شده است.

1. “من نگفتم که شما مشکل نگرش دارید.”
باشه پس کی گفته؟

2. “من نگفتم که شما مشکل نگرش دارید.”
بسيار خوب. اونوقت کی یکی داره؟

3. من نگفتم مشکل نگرش دارید.
صبر کنید، آیا می گویید من به تازگی یکی از آنها را توسعه داده ام؟

4. “من نگفتم که شما مشکل نگرش دارید.”
خب من چه مشکلی دارم؟

5. “من نگفتم که شما مشکل نگرش دارید.”
صبر کنید، پس شما می گویید که می تواند بهتر باشد، اما هنوز یک مشکل واقعی نیست؟

در ارتباط فیزیکی خود بسیار هدفمند باشید.

 • حضور داشته باشید
 • به چشمانشان نگاه کن
 • درست بنشین
 • با فرد روبرو شوید

در نقش رهبری، ارتباط کاملاً حیاتی است. اگر ابهام بالقوه یا حتی کوچکترین لحن احساسی وجود داشته باشد، هر چیزی که می گویید می تواند به راحتی سوء تعبیر شود.

اما اگر کمی برای بررسی دقیق و چند پیشنهاد موجه آماده باشید، متوجه تفاوت بزرگی در نحوه درک تیمتان از شما خواهید شد و آن‌ها را در موقعیت بسیار بهتری برای اجرای ایده‌هایتان قرار می‌دهد.

31.) چگونه یک ارتباط دهنده خارجی زمینه بازی برابر برای کارمندان من ایجاد می کند؟

مدل بازیکن-مربی در محیط جلسات تیمی کار نمی کند و دقیقاً به همین دلیل است که شما به یک تسهیل کننده خارجی نیاز دارید.

اگر رهبر هستید، می‌دانید که نمی‌توانید همه جا و در یک لحظه همه جا باشید، حتی اگر دوست داشته باشید (و مطمئناً تلاش کرده‌اید). چگونه برای شما کار می کند؟

شما می خواهید کار انجام شده را تماشا کنید و همچنین می خواهید با اعدام دستان خود را کثیف کنید، زیرا به این ترتیب به جایی که امروز هستید رسیدید. با این حال… چیزی که شما را به اینجا رساند مطمئناً شما را به آنجا نخواهد رساند!

شما می خواهید یک بازیکن و یک مربی باشید – اغلب به طور همزمان، به خصوص در جلسات مهم تیم (مانند برنامه ریزی جلسات و / یا عقب نشینی). اما متأسفانه، وقتی سعی می‌کنید هر دو باشید، واقعاً نمی‌توانید در هیچ کدام موفق شوید (مثلاً دو مرغ را تعقیب کنید و هیچ‌کدام را نگیرید…) این کار نمی‌کند، مخصوصاً وقتی گرسنه هستید؛)

برای تسهیل مکالمات به درستی، به ویژه در محیط های تیمی، احساس می کنید که باید نقش رهبری را بر عهده بگیرید. فهمید و موافقت کرد. اما این به چه شکل است؟

اگر کلاه «مدیرعامل-من-مسئول-برای همه چیز هستم» خود را بر سر داشته باشید، اغلب جادوی بالقوه اجماع واقعی و کار گروهی را خفه می‌کند. مردم از ترس شنیده نشدن خودداری می کنند. آنها همچنین احساس می کنند که شما تصمیم نهایی را به هر حال می گیرید – پس چرا زحمت بکشید؟

شما نمی توانید به طور موثری بین دستور دادن و گرفتن، بین حضور در کسب و کار و/یا موقعیت… بین بازیکن و مربی بودن، به عقب و جلو بروید.

خطوط را محو می‌کند، تیم شما را گیج می‌کند و می‌تواند عملکرد را به‌طور جدی به خطر بیاندازد، نه به فرهنگ . اما راه حلی وجود دارد

یک تسهیل کننده خارجی قوی پیدا کنید، استخدام کنید و درگیر کنید. و هنگامی که فرد خوبی را پیدا کردید، با این شخص کار کنید تا زمینه موفقیت را فراهم کنید، سپس “به این فرآیند اعتماد کنید”! پشیمان نخواهید شد!

چرا به یک تسهیلگر خارجی نیاز دارید:

 • زمین بازی را هموار می کند

یک تسهیل کننده خارجی شما را از پایه حذف می کند و شما را در بین بقیه اعضای تیم قرار می دهد. اتاق را صاف می کند. افکار و عقاید همه معتبر می شود و وقتی خوب انجام شود از ارزش یکسانی برخوردار می شود!

 • تعامل را افزایش می دهد

تعداد بیشتری از اعضای تیم مایلند نظر خود را در زمانی که زمین بازی مساوی وجود دارد بیان کنند. یک تسهیل‌کننده قوی قوانین پایه‌ای را که برای ایجاد مکانی امن برای مشارکت همه طراحی شده‌اند، حفاری و وضع خواهد کرد.

 • این باعث می شود که نظرات همه اهمیت پیدا کند

رهبران تمایل دارند حرفشان را قطع کنند… دست نگه دارید. اجازه دهید تمام کنم؟ اعضای تیم زمانی که بدانند شخص ثالثی واقعاً به افکار آنها گوش می دهد و مستند می کند، به احتمال زیاد دست خود را بالا می برند و در گفتگو مشارکت می کنند. هیچ تصور قبلی وجود ندارد که یک کارمند خاص، زمانی که شخص ثالث بحث را رهبری می کند، ایده های “بد” داشته باشد.

 • ساکت‌ها را بیرون می‌کشد (و موارد نه چندان آرام را کانالیزه می‌کند)

رهبران می توانند ترسناک باشند. وقتی یک شخص ثالث کاریزماتیک، باز و خوش‌آمد را معرفی می‌کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که افراد ساکت اجازه دهند نظراتشان شنیده شود. و اگر این کار را نکنند، یک تسهیل کننده قوی آنها را بیرون می کشد… شاید در ابتدا به آرامی.

 • مجموعه ای تازه از چشم ها را فراهم می کند

شما می توانید بدترین دشمن خود باشید (و اغلب هستید). رهبران اغلب خیلی به مشکل نزدیک هستند. یک تسهیل کننده خارجی از منظری کاملاً متفاوت سؤالات فکری می پرسد که شاید شما هرگز به آن فکر نکرده اید. سپس، بر اساس تفکر جدیدی که این امر برانگیخته می‌شود، تسهیل‌گر دیدگاه‌های جدید و روشنگری را از تیم در مورد چیزی که ممکن است برای کسب‌وکار شما حیاتی باشد، ترسیم می‌کند.

 • این مهارت ها، ابزارها و فرآیندهای حرفه ای آموزش دیده را به ارمغان می آورد

رهبران هنوز باید یاد بگیرند. یک تسهیل‌کننده خارجی می‌تواند مشاهدات، دیدگاه‌ها و مهارت‌های رهبری خود را ارائه دهد تا به شما (و اعضای تیم‌تان) کمک کند تا بفهمید چه مهارت‌هایی ممکن است برای جلسات تیمی آینده‌تان نیاز داشته باشید .

رهبر را از غلبه بر و/یا هدایت بالقوه به جای هدایت اکتشاف، کنترل می کند.

اگر شما رهبر هستید ، ممکن است احساس مسئولیت کنید که جلسات سلطه جویانه و کنترل مکالمه را داشته باشید. با این حال، اگر شما به سادگی به تسهیل کننده خارجی کمک کنید تا اعضای تیم با عملکرد بالا را به عنوان یک واحد در جهت درست هدایت کند، نتیجه مثبت و حتی عملکرد بالاتر خواهد بود.

هنگامی که گفتگو را برای وارد کردن یک شخص ثالث ماهر و قابل اعتماد باز می کنید که کارمند تمام وقت نیست، این تجمل را خواهید داشت که از مجموعه ای عینی از چشمان با مهارت های حرفه ای برای کمک به شما برای مقابله با سخت ترین چالش ها استفاده کنید. از طریق فرآیندها، اقدامات و مسئولیت‌های بعدی، این شخص ثالث می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

چند نکته سریع نهایی از یک مربی تجاری و اجرایی:

بهترین نتایج از تمرکز تیز بر روی فرآیند به دست می آید ، نه نتیجه نهایی.

از طریق سال‌ها مربیگری رهبری اجرایی ، مشاهده سفرهای قهرمانان دیگر، و رسیدگی به موقعیت‌های منحصربه‌فرد مشتریان، این امتیاز منحصر به فرد را داشته‌ام که شاهد غلبه بر چالش‌برانگیزترین موانع توسط این رهبران باشم.

به همین دلیل، تصمیم گرفتم آموزه ها و تجربیات رهبری خود را در ده اصل قابل هضم و اصلی که قهرمانان آینده تجارت می توانند در مورد آنها تأمل کنند، جذب کنند و عمل کنند، خلاصه کنم. من از آن زمان به طور مکرر در جلسات مربیگری اجرایی خود به این اصول اشاره کرده ام.

موفقیت فردا از ایجاد یک تقویم ذهنی عملی امروز ناشی می شود. بیایید اکنون شروع کنیم.

1.) هفته خود را بشناسید

چارچوب زمانی خود را درک کنید

روی آنچه که اکنون می توانید انجام دهید متمرکز باشید. همین الان. به‌طور پیش‌فرض، ما تمایل داریم که درازمدت به بزرگترین اهدافمان فکر کنیم (یعنی 10، 5، 3 سال آینده). این موقعیت شما را کاملاً برای احساس غرق شدن در می آورد.

2.) بزرگ فکر کن، کوچک عمل کن

روی همسویی با هدف تمرکز کنید

احتمالاً تا قبل از ساعت 5 بعد از ظهر امروز به اهداف تجاری خود نخواهید رسید. اما اگر روند خود را با آن اهداف هماهنگ کنید، می توانید به آن نزدیک تر شوید. هیچ چیز مانند اتلاف وقت و انرژی برای پروژه هایی که اهمیتی ندارند، رشد کسب و کار را دچار رکود نمی کند. مطمئن شوید که هر اقدامی که انجام می دهید در راستای مسیر رشد شما باشد نه عمود بر آن. درک درستی از جایی که باید باشید را ایجاد کنید و سپس به اقدامات کوچکی که می توانید انجام دهید تا در نهایت به آنجا برسید آگاه شوید.

3.) هیچ یک از ما به اندازه همه ما باهوش نیستیم

کار تیمی بسیار مهم است

هنگامی که نفس به کار می افتد، بسیاری از رهبران فکر می کنند که می توانند همه این کارها را انجام دهند. ما گرفتار کارهای روزمره می شویم و در برابر درخواست کمک مقاومت می کنیم. اما در واقع، موفقیت ما به کار منظم با دیگران بستگی دارد. صرف نظر از اینکه کجا به دنبال یک دیدگاه اضافی هستید، فقط یک تغییر در ادراک لازم است تا شفافیت بیشتری نسبت به آنچه که یک فرد به تنهایی متوجه شود، ایجاد شود. کار تیمی با کیفیت می تواند از فرسودگی کارمندان جلوگیری کند و انتقاد مثبت و سازنده تقریباً همیشه افراد را ترغیب می کند تا سخت تر کار کنند.

4.) آنچه اندازه گیری می شود انجام می شود

از معیارها و درک مسئولیت پذیری استفاده کنید

باید یک معیار عینی وجود داشته باشد. اگر نه، زحمات شما به هدر می رود. اندازه گیری منجر به دستیابی به هدف می شود زیرا:

 • میل به برنده شدن زمانی تشدید می شود که فشارهای زمان و رقابت همزمان می شوند، چه در حال رقابت با دیگران یا خودتان باشید.
 • سطحی از مسئولیت پذیری را فراهم می کند (یعنی اندازه گیری وزن برای دستیابی به کاهش وزن، اندازه گیری درآمد ماهانه برای اطمینان از کسب درآمد).

5.) “یک چیز” خود را پیدا کنید

تمرکز مهم است.

برای به دست آوردن کشش، باید روی یک چیز تمرکز کنید. این اثر گلوله برفی است. شما زمانی را برای تکمیل کاری که شما را به سمت بزرگترین هدفتان در این هفته سوق می دهد اختصاص می دهید. هنگامی که آن را حذف کردید، به سراغ «یک چیز» بعدی خواهید رفت و شما را یک قدم به هدف نزدیکتر می کند.

6.) کوتاه باشید، جسور باشید، رفته باشید

برای جلسات خود آماده شوید

جلسات روزانه نباید بیشتر از 15 تا 20 دقیقه طول بکشد، یک جلسه هفتگی نباید بیش از 45 دقیقه طول بکشد و یک جلسه ماهانه نباید بیش از 2 ساعت طول بکشد. در مورد آنچه ارائه می کنید مختصر و هدفمند باشید، از پیش نتایج مورد نظر خود را بدانید، در بیان آنچه واقعا مهم است جسور باشید، سپس از بین نروید.

7.) ببینید. احساس کنید. ایمان داشتن.

شما می توانید به هر چیزی برسید.

شما می توانید بزرگترین هدف خود را تصور کنید، اما آیا آن را در دل خود احساس می کنید؟ اگر این احساس وجود ندارد، کاری را که انجام می دهید دوباره ارزیابی کنید. شاید کاری که انجام می دهید برای شما مناسب نباشد. اگر تلاش برای هدف فعلی شما الهام بخش نیست یا به شما زندگی نمی دهد، ممکن است مسیر اشتباهی را طی کنید.

8.) همه گزینه های دیگر را حذف کنید

تعهد واقعی را تمرین کنید

برای موفقیت، باید کاملاً متعهد به مقابله با چالش‌ها (حذف وزن مرده، پذیرش فرآیندهای جدید و غیره) باشید. اگر قبلاً از رمپ خارج شده نقشه برداری کرده باشید، تغییر کار نخواهد کرد. در کسب و کار، شما این انتخاب را دارید که یا آنچه را که به آن متعهد هستید انجام دهید یا نه.

9.) ارتباط و اتصال

تو تنها نیستی!

شما هرگز نمی دانید ارزشی که می توانید صرفاً با اتصال به آن بدهید (یا دریافت کنید). ما باید برای به دست آوردن همدلی ارتباط برقرار کنیم. برای درک واقعی یکدیگر نیاز به گفتگوی حضوری داریم.

هنگامی که یک اتصال مستحکم شد، می توان از تماس ها، ایمیل ها و پیامک ها بیشتر استفاده کرد. اما تعامل چهره به چهره برای ایجاد یک عنصر قوی از اعتماد و رابطه ضروری است.

به کسی فکر کنید که دوست دارید با او رابطه قوی تری ایجاد کنید. حالا از آنها بخواهید ناهار یا قهوه بخورند. اگر زمان مشکل است، به راه‌هایی فکر کنید که ممکن است به شما کمک کند دفعه بعد که با یکدیگر برخورد کردید با آنها ارتباط برقرار کنید.

10.) عفونی باشید

انرژی خود را به نمایش بگذارید!

علاقه مند بودن به کاری که انجام می دهید، یافتن راه هایی برای تقویت دیگران و ابراز قدردانی، نتیجه مطلوب و مثبتی را به همراه خواهد داشت. چیزی که خیلی ها متوجه نمی شوند این است که این یک انتخاب آگاهانه است.

اگر بتوانید با این اصل زندگی کنید، تأثیری چند برابری بر دیگران دارد. شما نمی توانید از بودن در کنار افراد مثبت احساس خوبی نداشته باشید. شما را قادر می سازد تا آنچه را که برای ارائه بهترین خدمات به کارکنان و مشتریان خود نیاز دارید انجام دهید.

این دستورالعمل‌ها به شما و مربیتان کمک می‌کند تا یک طرح ذهنی عملی برای موفقیت ایجاد کنید. اگر نظم و انضباط لازم برای پیروی از آنها را داشته باشید، نتایج را خواهید دید و در مسیری قرار خواهید گرفت که دیگران را نیز در اطراف دیدگاه خود جمع آوری کنید.

مراحل بعدی

در پایان روز، یک مربی خوب همه چیز در مورد کمک به مردم است. امروز با ما تماس بگیرید تا ببینید چگونه Champion PSI می تواند یک تجربه سفارشی برای شما ایجاد کند. ما یک نهاد مربیگری اجرایی و مربیگری تجاری مستقر در کلگری هستیم که به هموار کردن راه موفقیت برای رهبران در سراسر کانادا و ایالات متحده کمک می کند. اجازه دهید به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنیم.

بدون نظر

پاسخ دهید