10 روشی که رهبران نوظهور می توانند انعطاف پذیری را ایجاد کنند

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

پیشرفت در سختی ها یک هنر است. کلید تسلط بر این هنر تاب آوری است.

طبق ساده‌ترین تعریف، تاب‌آوری توانایی بهبود سریع از مشکلات فیزیکی، موقعیتی یا احساسی است. در سطح رهبری کسب و کار، افزایش انعطاف پذیری اهمیت بیشتری پیدا کرد.

از برخی جهات، انعطاف پذیری با بلوغ همراه است. و مانند بلوغ، آن را نیز می توان آموخت، توسعه داد و تقویت کرد.

همانطور که  در کتاب خود به  رهبری هوشمند اشاره کردم ، یک رهبر بالغ، دیگران را مقصر نمی‌داند. در عوض، او تقریباً بلافاصله شروع به فکر کردن به راه‌های حل مشکل می‌کند.

متوجه خواهید شد که اگر برنامه ای برای کاهش یک موقعیت نامطلوب ترسیم کنید، بلافاصله احساس بهتر و خوش بینانه تری خواهید داشت. اینکه چقدر سریع می‌توانید از ناامیدی به برنامه‌ریزی و سپس اقدام به عمل بروید، به بلوغ و انعطاف‌پذیری شما بستگی دارد.

راه های زیادی برای تسریع در آغاز روند بهبودی شما وجود دارد. برخی از مردم تصمیم می‌گیرند که تهدید را دوباره چارچوب‌بندی کنند و از منظر دیگری به آن نگاه کنند.

با همه‌گیری COVID-19 که جهان را ویران کرده است، شنیده‌ایم که برای کاهش سرعت آن، لازم نیست مانند پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایمان وارد جنگ شویم. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که در خانه بمانیم. مقایسه مستقیم بین همه‌گیری کنونی و یک بیماری بسیار وخیم‌تر از گذشته، بلافاصله باعث می‌شود معمای کنونی کمتر تهدیدکننده به نظر برسد و رسیدگی به آن آسان‌تر شود.

توسعه رهبری: 10 روش عملی برای ایجاد تاب آوری

با داشتن مربیگری از مدیران برجسته و کار در توسعه رهبری برای چندین دهه، چند روش بسیار کارآمد را برای ایجاد انعطاف پذیری شما شناسایی کرده ام:

  1. خودپذیری
  2. پذیرش تغییر
  3. رفاه شخصی
  4. ایجاد و حفظ روابط و ارتباطات
  5. دیدگاه مثبت نسبت به خود
  6. بازبینی یادگیری و پس از اقدام (AARs)
  7. بلوغ
  8. تصور کنید و خود را انعطاف پذیرتر ببینید
  9. حفظ حس شوخ طبعی
  10. اقدام کردن

چگونه می توانید انعطاف پذیری خود را ایجاد کنید؟

آنچه را که هستید بپذیرید و برای بهبود آن تلاش کنید

خودتان را بشناسید، بر افکار و احساسات خود کنترل داشته باشید و انتظارات واقع بینانه داشته باشید. برای آنچه دارید خوشبین و سپاسگزار باشید. قدردانی از آنچه انجام داده اید  به شما قدرت می دهد . همچنین شما را انعطاف پذیرتر می کند.

تغییر بخشی از زندگی و کار است

ممکن است همیشه نتوانید همه چیزهایی را که می خواهید انجام دهید. برخی از موانع را که نمی توانید غلبه کنید. روی چیزهایی که نمی توانید تغییر دهید فکر نکنید. تمرکز خود را به چیزی که می توانید تغییر دهید تغییر دهید.

از نظر روحی و جسمی به خوبی از خود مراقبت کنید

ورزش فواید ذهنی و روانی دارد که هنوز به طور کامل آن را درک نکرده ایم. خوب غذا بخورید، خوب بخوابید و از “زمان من” دست نکشید.

ما موجودات اجتماعی هستیم

داشتن افرادی در زندگی خود که بتوانید به آنها تکیه کنید تا حد زیادی به افزایش انعطاف پذیری شما کمک می کند. روابط خوب خود را با خانواده، دوستان و همکاران حفظ کنید. از ایجاد ارتباطات جدید ابایی نداشته باشید.

اعتماد به نفس داشته باشید و به توانایی های خود اعتماد کنید

شما قهرمان «فیلم» زندگی خودتان هستید. و شما بارها ثابت کرده اید که می توانید مشکلات را حل کنید.

از تجربیات، خوب و بد درس بگیرید

بهترین راه برای انجام این کار، مرورهای پس از اقدام است. AAR ها روش های ساختاری برای ارزیابی وضعیت و نحوه بهبود آن هستند. AAR ها علاوه بر آموزش نحوه جلوگیری از اشتباهات در آینده به شما این امکان را می دهند که موفقیت های خود را جشن بگیرید.

بلوغ و انعطاف پذیری تقریباً مترادف هستند

همانطور که به عنوان یک رهبر بالغ می شوید، انعطاف پذیرتر نیز می شوید. تجربه به شما می آموزد که می توانید و در مقابل شانس ها پیروز خواهید شد.

تجسم یک ابزار قدرتمند برای ایجاد انعطاف‌پذیری است

خود را فردی انعطاف پذیرتر از آنچه در حال حاضر هستید ببینید. اگر برای شما مناسب است از الگوهای فیلم استفاده کنید.

طنز استرس را از بین می برد 

سبک شوید و از شوخ طبعی برای به دست آوردن مجدد کنترل استفاده کنید. با انجام این کار، به شما فرصتی می دهد که سریع به عقب برگردید.

سر خود را در شن فرو نکنید

اگر آنها را نادیده بگیرید مشکلات شما برطرف نمی شود. برای رویارویی با آنها شجاعت به خرج دهید و اقدام قاطعانه انجام دهید. حرکت به سمت عمل، انعطاف پذیری را تحریک می کند.

کتاب‌های من و همچنین خدمات سخنرانی و مربیگری من را  برای توصیه‌های عملی‌تر در زمینه انعطاف‌پذیری بررسی کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید