هوش هیجانی در طول یک بیماری همه گیر

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

هیچ چیز بدتر از رهبری نیست که در مواقع بحران ناپدید می شود.

زمان‌های خارق‌العاده شخصیت واقعی و پختگی یک رهبر را آشکار می‌سازد، زیرا در چنین مواقعی است که مردم بیش از همه به راهنمایی، شفقت و درک نیاز دارند. بهترین رهبران زمانی قدم برمی دارند و رهبری می کنند که کار سخت ترین باشد.

اینکه تا چه حد می توانید به آن موفقیت دست پیدا کنید بستگی به این دارد که هوش هیجانی / شایستگی رهبری شما چقدر قوی است.

در کتاب‌هایم ، من همیشه هوش هیجانی را به عنوان یکی از 9 شایستگی رهبری هسته‌ای بیرونی نشان داده‌ام. هوش هیجانی بخشی از هاله رهبری است که برای دنیای بیرون قابل مشاهده است. همچنین مجموعه ای از عناصر هسته درونی است که به رهبر اجازه می دهد با تیم ها در ابتدایی ترین سطح انسانی ارتباط برقرار کند.

چگونه هوش هیجانی را در زمینه رهبری کسب و کار تعریف کنم؟ 

عناصر هسته درونی که هوش هیجانی از آنها سرچشمه می گیرد، احساسات، ارجاعات مثبت، خودپنداره و عناصر شخصیت هستند. این مولفه‌ها توانایی شما را برای مدیریت احساسات، ارتباط با دیگران در سطح انسانی و در نهایت، تأثیرگذاری و هدایت آن‌ها تعیین می‌کنند.

من متوجه شده ام که هر یک از این مؤلفه ها دارای مجموعه های خاصی از ویژگی ها هستند:

  • خودآگاهی به شما این امکان را می دهد که احساسات خود را بشناسید و تفسیر کنید. با به دست آوردن امتیاز بر احساسات خود، به طور خودکار درجاتی از کنترل را بر آنها تضمین می کنید.
  • خودکنترلی مستقیماً از خودآگاهی ناشی می شود. این به شما امکان می دهد تأثیر احساساتی را که منفی می دانید محدود کنید. با مدیریت احساسات خود از این طریق، قادر خواهید بود به تغییرات بهتر پاسخ دهید و استانداردهای عملکرد بالا را رعایت کنید.
  • همدلی توانایی قرار دادن خود به جای دیگران است. یک رهبر خوب نیازها و نگرانی های نیروی کار خود را به ویژه در مواقع بحران پیش بینی می کند.
  • انگیزه یا میل یا انگیزه برای دستیابی به نتایج نیز به شدت با هوش هیجانی مرتبط است.
  • برای تأثیرگذاری عاطفی بر دیگران، به مهارت های اجتماعی نیاز دارید. مهارت های اجتماعی شامل ارتباط موثر، ایجاد پیوندهای معنادار و توانایی همکاری با دیگران است.

هوش عاطفی به شما کمک می کند تا احساسات خود را مدیریت کنید، با دیگران ارتباط برقرار کنید و تیم را رهبری کنید.

هوش هیجانی چگونه در طول یک بیماری همه گیر به عمل تبدیل می شود؟ 

برای رهبری در مواقع استرس استثنایی، باید خود را در بهترین حالت عاطفی نگه دارید. اگر از نظر عاطفی از هم جدا شوید، نمی توانید اعتماد به نفس خود را منتقل کنید و شجاعت را القا کنید. شما قرار است به تیم های خود آموزش دهید که نه تنها با آنها کنار بیایند بلکه موفق شوند – حتی در شرایط نامطلوب.

برای بیدار کردن گروهبان مته داخلی خود، باید بتوانید وضعیت ذهنی خود را کنترل کنید. اما جنبه های فیزیکی حفظ اندام را فراموش نکنید. ورزش کنید، خوب غذا بخورید و به اندازه کافی بخوابید. سعی کنید به برنامه معمول خود پایبند باشید.

یک  برنامه مدیریت ارتباطات تهیه  کنید و آگاه باشید که باید فرکانس ارتباطات خود را افزایش دهید. برخی از مدیران تعداد جلسات دوره ای را برای رفع نیاز روزافزون به برقراری ارتباط آرام، دقیق و صادقانه دو برابر کرده اند.

دیدگاه گزارشات و کارمندان خود را در نحوه برقراری ارتباط در نظر بگیرید. به ترس های آنها رسیدگی کنید اما از زیباسازی موقعیت خودداری کنید. به خط شرکت پایبند باشید و اطلاعاتی را که مافوق شما به شما اجازه برقراری ارتباط را نداده اند منتشر نکنید.

تشویق کنید و به مردم بفهمانید که این وضعیتی است که برای همیشه ادامه نخواهد داشت. با توجه به خاص بودن بحران کووید-19، ممکن است منابع شخصی به اندازه کافی بزرگ از منابع مثبت نداشته باشید که بتوانید در این زمینه به آن تکیه کنید، اما ممکن است به عنوان یک مدیر اجرایی در رکود اقتصادی سال 2008 زندگی کرده باشید. از آنچه می دانید برای اطلاع از اقدامات خود در این زمان بی سابقه استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه اعضای تیم شما به یکسان به فناوری دسترسی دارند. اجازه ندهید یک نقص فناوری کسی را از حلقه ارتباطی حذف کند.

در ارتباطات خود فراگیر باشید. جلسات مجازی هرگز جایگزین ماهیت شخصی نزدیکی فیزیکی نخواهد شد. سعی کنید همه افراد را یک به یک و یک به یک در جلسه مورد خطاب قرار دهید و درگیر کنید. این واقعیت را فراموش نکنید که این زمان‌های پر از همه‌گیری برای کارکنان مسن‌تر و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، استرس‌زاتر است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانید شایستگی رهبری عاطفی خود را در طول بحران ها و همچنین در آب و هوای مناسب تر تقویت کنید، خدمات مربیگری رهبری من را بررسی کنید .

بدون نظر

پاسخ دهید