4 نتیجه تجاری که می توانید پس از کوچینگ اجرایی پیش بینی کنید

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

وقتی شرکت‌ها روی کوچینگ اجرایی سرمایه‌گذاری می‌کنند، در نهایت روی  نتایج تجاری سرمایه‌گذاری می‌کنند .

کوچینگ اجرایی موفق منجر به رهبران با اعتماد به نفس بیشتری می شود، اما باید به نتایج تجاری قابل اندازه گیری نیز منجر شود.

در حالی که کسب‌وکارها می‌خواهند رهبران ارشد خود با حداکثر پتانسیل عمل کنند و مزایای شخصی ناشی از کوچینگ را تجربه کنند، اگر کوچینگ خود کسب‌وکار را به روش‌های قابل اندازه‌گیری بهبود نبخشد، اذیت نمی‌شوند. و برای تحقق این امر، مربیگری باید هدفمند باشد، نه بدون جهت. در واقع، مربیان ارشد اجرایی بر رویکردی هدفمند اصرار دارند.

مطالعات در مورد نتایج کسب و کار از کوچینگ اجرایی نشان می دهد که شرکت ها می توانند با مربی اجرایی مناسب برای مدیر اجرایی مناسب، نتایج تجاری قابل اندازه گیری را انتظار داشته باشند. در اینجا چهار نتیجه ای که کسب و کارها به دلیل مربیگری اجرایی برجسته تجربه کرده اند آورده شده است.

1. بهره وری بالاتر و مشارکت کارکنان

یک مطالعه نشان داد که  سه چهارم  شرکت‌هایی که روی کوچینگ سرمایه‌گذاری کرده‌اند، پیشرفت‌های قابل‌توجهی در بهره‌وری کلی و رضایت کارکنان گزارش کرده‌اند. این مزایا به نوبه خود بر رضایت مشتری تأثیر مثبت می‌گذارند، که بر قیمت نهایی تأثیر می‌گذارد. حتی بدون در نظر گرفتن تأثیرات بر حفظ کارمندان، این مطالعه ROI را 529٪ از مربیگری مدیران برآورد کرد!

2. حفظ کارکنان بالاتر

بهبود حفظ کارکنان شاید بزرگترین مزیت کسب و کار مربیگری مدیران اجرایی باشد. حتی اگر این فقط خود مجری باشد که حفظ شود، پس انداز می تواند قابل توجه باشد. اما تأثیرات مثبتی که رهبران با عملکرد بالاتر بر محیط کار دارند، به طور کلی حفظ کارکنان را افزایش می دهد. و از آنجایی که هزینه جایگزینی افراد در موقعیت های بالاتر از سطح اولیه به سرعت افزایش می یابد، کاهش گردش مالی می تواند هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

3. نتایج فروش بهتر

شورای اجرایی فروش عملکرد تحقیقاتی را روی مدیران فروش انجام داد که نتایج مثبت قابل اندازه گیری را نیز یافت. به طور متوسط، مربیگری اجرایی متخصصان اصلی فروش با  8 درصد افزایش عملکرد همراه بود که تقریباً معادل یک فروش اضافی در ماه است. منطقی است که فرض کنیم مدیر فروش که الگوی خوبی است به احتمال زیاد الهام بخش عملکرد تیم بهتری نسبت به فردی است که این کار را نمی کند.

4. عملکرد مالی کلی بهتر

رهبری بهتر با عملکرد مالی بهتر ارتباط دارد.

یک نظرسنجی از مشاغل مهندسی و ساخت و ساز نشان داد که در مقیاس یک تا 10، مربیگری  امتیاز 7.8  بر سلامت مالی شرکت دارد. هشتاد و هفت درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی موافق بودند که کوچینگ اجرایی بازده بالایی دارد. زمانی که کاهش هزینه‌ها را به دلیل گردش مالی کمتر، همراه با افزایش اثربخشی فروش و مشارکت بیشتر کارکنان که نتایج رایج کوچینگ اجرایی هستند، در نظر بگیرید، منطقی است.

اثرات مثبت کوچینگ اجرایی به بیرون تابش می کند

چیزی که اساساً همه مطالعات در مورد تأثیرات مثبت کوچینگ در مورد آن صحبت می کنند این است که چگونه از نتایج فقط توسط مدیران اجرایی که مربیگری دریافت می کنند لذت نمی برند. نتایج مثبت یک مدیر اجرایی که پتانسیل خود را باز می کند به بیرون تابیده می شود و بر مافوق، گزارش های مستقیم و همکاران تأثیر می گذارد.

به عبارت دیگر، رهبری که با یک مربی اجرایی موفق کار کرده است، با عملکرد در سطوح بالاتر و با الگو قرار دادن بر دیگران تأثیر می گذارد. برخی دیگر از عملکرد بالاتر استفاده می کنند و برای بهبود عملکرد خود الهام می گیرند. در نهایت، کل فرهنگ سازمانی بهبود می یابد.

من سال‌ها به‌عنوان مربی اجرایی کار کرده‌ام، و شاهد تغییر این حرفه از یک خدمت برای بازگرداندن مدیران «خارج‌شده» به حرفه‌ای بوده‌ام که برای کمک به رهبران با بالاترین عملکرد برای رسیدن به حداکثر پتانسیل خود به عنوان رهبر طراحی شده است. چیزی که من بارها در کتاب هایم بیان کرده ام این است که تأثیرگذار شماره یک فرهنگ سازمانی رهبری است. یک رهبر با عملکرد بالا می تواند بیشتر از هر عامل دیگری برای بهبود فرهنگ شرکت انجام دهد و این به تنهایی مزایای زیادی را به همراه دارد.

فرهنگ سازمانی عالی، استخدام را آسان‌تر می‌کند، جابجایی کارکنان را به حداقل می‌رساند، و الهام‌بخش برتری در انجام روزانه وظایف شغلی در همه سطوح است. این به تنهایی باعث می شود که کوچینگ اجرایی برای بسیاری از شرکت ها سرمایه گذاری ارزشمندی باشد. به طور خلاصه، شرکت‌هایی که در کوچینگ سرمایه‌گذاری می‌کنند، در نتایج کسب‌وکار بهتر سرمایه‌گذاری می‌کنند و معمولاً بازدهی چشمگیر را مشاهده می‌کنند.

از شما دعوت می کنم تا در مورد خدمات مربیگری رهبری من بیشتر بدانید . و اگر می‌خواهید درباره رهبری و تأثیرات آن بر عملکرد شرکت و فرهنگ شرکت بیشتر  بدانید، توصیه می‌کنم کتاب‌های من را بررسی کنید .

بدون نظر

پاسخ دهید