4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

استارت‌آپ‌ها و مدیران عاملی که برای اولین بار وارد کار می‌شوند، شرکای طبیعی هستند. و اغلب، آن مدیران عامل برای اولین بار جوان هستند.

انرژی یک مدیر جوان، همراه با مهارت های رهبری پیشرفته، می تواند به نتایج شگفت انگیزی دست یابد.

میانگین کارآفرینان بخش خصوصی در یک شرکت S&P 500  53 سال دارد  – به طور قابل توجهی از بسیاری از مدیران عامل استارتاپ هایی که توسط سرمایه گذاری خطرپذیر تأمین مالی می شوند، مسن تر است. به طور کلی، سابقه طولانی پروژه های انجام شده با موفقیت با موفقیت به عنوان یک کارآفرین مرتبط است، اما در دنیای استارت آپ های امروزی، رشد کسب و کار لزوماً به صورت گام به گام یا قابل پیش بینی اتفاق نمی افتد. در نتیجه، ممکن است شرکت‌ها به مدیران اجرایی کاملاً جوان دست یابند.

انرژی و اشتیاقی که یک مدیر عامل جوان ممکن است برای یک استارت آپ به ارمغان بیاورد، به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن استارت آپ ها و نیاز به چابکی، می تواند یک مزیت واقعی باشد. اما مدیران جوان با چالش های کلیدی نیز روبرو هستند. در اینجا پنج مورد از آنها وجود دارد.

1. ترس از آسیب پذیری

ایجاد اعتماد به نفس برای هر مدیری مهم است و بسیاری از مدیران جوانتر بر روی ایجاد اعتماد  به قیمت آسیب پذیری تمرکز می کنند. آسیب پذیری توسط برخی به عنوان ضعف تلقی می شود، اما همانطور که در کتاب خود به  نام رهبر هوشمند بحث می کنم ، این آسیب پذیری چیزی جز این است.

مدیر اجرایی که می داند به اندازه کافی باهوش نیست که بتواند همه چیز را در طول مسیر کشف کند و آسیب پذیری را پذیرفته است، در مسیر درستی است. گوش دادن به چند نقطه نظر و صادق بودن در مورد ندانستن همه چیز به دیگران قدرت می دهد تا تخصص و تجربه خود را به اشتراک بگذارند. و کسب و کارها برای آن بهتر هستند.

2. نداشتن مربی

مدیری که از نظر سنی به یک کارمند سطح اول نزدیکتر است تا مدیر عامل معمولی، ممکن است به سرعت به بالای نردبان شرکت برسد، زیرا هرگز مربی نداشته است. ارزش مربیان مدتهاست که شناخته شده است. لری پیج و سرگئی برین، بنیانگذاران گوگل،  اریک اشمیت، رئیس اجرایی  را به عنوان مشاور استخدام کردند. این نوع مشاور می‌تواند رهبری فعالیت‌هایی مانند اداره هیئت مدیره را بر عهده بگیرد و در عین حال از مدیران جوان در فرآیند تبدیل شدن به رهبران قوی حمایت کند.

3. پایگاه باریک تجربه

مدیرانی که برای داشتن طیف وسیعی از تجربیات کاری بسیار جوان هستند، ممکن است دیدگاه محدود و ناقصی را به کار بیاورند. در حالی که هیچ جایگزینی برای زمان و تجربه عملی در اداره یک شرکت وجود ندارد، کارهایی وجود دارد که این مدیران جوان می توانند برای گسترش دیدگاه خود انجام دهند.

پیوستن به هیئت مدیره یک سازمان مدنی، خیریه یا شرکتی محلی می تواند راه بسیار خوبی برای مدیران جوان باشد تا دیدگاه خود را گسترش دهند.

به عنوان مثال، پیوستن به هیئت مدیره یک یا دو سازمان دیگر (چه در همان بخش یا در یک بخش متفاوت) می تواند دیدگاه یک مدیر جوان را گسترش دهد و به آنها دانش دست اول ارزشمندی در مورد رویارویی با چالش هایی که معمولاً مدیران با آن مواجه هستند، بدهد.

4. مشکلات ارتباطی

مهارت های ارتباطی برای یک مدیر موفق حیاتی است. اما حرفه‌ای جوان آینده‌دار که تا بالای نمودار سازمانی زوم می‌کند، ممکن است فقط در یک «سیلوی» خاص ارتباط برقرار کند. در راس بودن به معنای برقراری ارتباط موثر در سراسر سازمان است، نه فقط با تعدادی از همکاران منتخب. بهبود مهارت های ارتباطی باید در راس اولویت های هر مدیر جوان قرار گیرد.

5. خودآگاهی ناکافی

خودآگاهی به طور طبیعی افزایش می‌یابد، زیرا فردی به‌طور روشمند از نردبان شرکت بالا می‌رود. هر سطح درس هایی در مورد اینکه نقاط کور یک رهبر کجاست و چگونه آنها را تشخیص دهد ارائه می دهد. با این حال، یک مدیر بسیار جوان ممکن است تجربه حرفه ای کافی برای شناسایی و رفع چنین نقاط کوری در خودآگاهی خود نداشته باشد و عواقب ناشی از عدم خودآگاهی آنها می تواند تاسف بار باشد.

کوچینگ اجرایی و مدیر جوان

هر یک از این چالش ها را می توان با کمک یک مربی اجرایی توانمند بر طرف کرد. مربیان اجرایی به طور منظم با مشکلاتی مانند ترس از آسیب پذیری و مهارت های ارتباطی ناکافی مقابله می کنند. اگرچه بسیاری از مردم مربیگری اجرایی را چیزی برای رهبران مسن‌تر می‌دانند، اما می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی برای افراد جوان‌تر مؤثر باشد.

بسیاری از رهبران جوان مشتاق یادگیری هستند، و مربیگری اجرایی فرصت شگفت انگیزی را برای آنها فراهم می کند تا نه تنها مهارت های رهبری را یاد بگیرند، بلکه آنها را تا زمانی که ریشه دار و طبیعی شوند، تمرین کنند. نتیجه یک مدیر اجرایی با هوش هیجانی بیشتر است که تمایل بیشتری به گوش دادن به همه صداها دارد و به دیگران اجازه می دهد با مهارت ها و استعدادهای منحصر به فرد خود مشارکت کنند.

انرژی مدیران جوان می تواند چیز باشکوهی باشد. و هنگامی که با مهارت های ارتباطی عالی، خودآگاهی قوی و تمایل به پذیرش آسیب پذیری مطابقت داشته باشد، نتیجه می تواند دستاوردهای تجاری چشمگیری باشد. اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد مؤلفه های کلیدی رهبری هستید – در هر سنی که هستید –   از شما دعوت می کنم کتاب های من را بررسی کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =