5 راه برای اطمینان از بازگشت سرمایه در عقب نشینی رهبری بعدی

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

بازگشت سرمایه از یک عقب نشینی رهبری مانند ROI یک قطعه جدید ساده نیست.

بازگشت سرمایه یک عقب نشینی رهبری چیست؟

با این حال، عقب نشینی مدیران گران است و هیچ کس نمی خواهد پولی را بدون داشتن نوعی بازگشت خرج کند. تنها راه واقعی برای تعیین بازگشت سرمایه از عقب نشینی رهبری، ارزیابی سیستماتیک اقدامات ناشی از آن و محاسبه ارزش ارائه شده توسط آنها است. سپس می توانید آن را با مقدار هزینه شده در عقب نشینی مقایسه کنید. زمان می برد، اما تلاش برای درس هایی که می توانید در رویدادهای توسعه رهبری آینده به کار ببرید، ارزشمند است. در اینجا پنج راه برای اطمینان از اینکه عقب نشینی بعدی رهبری شما نتیجه می دهد آورده شده است.

1. از قبل اهداف واضح و برنامه ریزی شده را تعریف کنید

تعریف موضوعاتی که می خواهید در خلوتگاهی پوشش دهید یک چیز است، اما کافی نیست. آنچه مهمتر است، شناسایی اهدافی است که می خواهید به آنها دست یابید و نتایجی که می خواهید از رویداد به دست آورید.

به عبارت دیگر، پس از گفتن اینکه «بودجه سال آینده» در دستور کار قرار می گیرد، باید آن را جلوتر ببرید و مثلاً مشخص کنید که کدام یک از مشکلات بودجه سال گذشته را می خواهید حل کنید. “محصولات جدید” شروع خوبی برای یک آیتم در دستور کار است، اما بهتر است از قبل اعلام کنید که می خواهید حداقل دو ایده محصول را همراه با جدول زمانی و لیستی از مراحل مورد نیاز برای ارائه آنها به بازار ارائه دهید.

2. تیم عقب نشینی مدیران خود را با دقت جمع کنید

دعوت از افراد زیادی می تواند وسوسه انگیز باشد، به خصوص اگر یک تیم بزرگ و با استعداد دارید. با این حال، بهتر است یک تیم اصلی از افراد جمع آوری شود تا در مسیر ماندن و رسیدن به تمام اهداف آسان تر شود.

یکی از تکنیک‌هایی که می‌تواند مفید باشد، این است که افراد کلیدی را در دفتر در دسترس قرار دهید تا از طریق کنفرانس ویدیویی در طول جلسات برنامه‌ریزی خاص با آنها تماس بگیرند. به این ترتیب، آنها در صورت نیاز در دسترس هستند، بدون اینکه تمام مدت در محل حضور داشته باشید و کاری انجام دهید.

3. همه را با فرضیات چالش برانگیز راحت کنید

هدف از عقب نشینی رهبری این نیست که تمام ایده های رهبر را تحت تأثیر قرار دهد. اگر چنین است، پس دلیلی برای عقب نشینی در وهله اول وجود ندارد. تیمی که برای عقب نشینی گرد هم می آورید، باید مفروضات چالش برانگیز و شناسایی مشکلات احتمالی را داشته باشد.

اگر همه به عقاید رهبر «مهر لاستیکی» بزنند، عقب‌نشینی رهبری هیچ فایده‌ای ندارد.

تعیین اهداف از قبل کار آسانی نیست فقط برای اینکه متوجه شوید که تیم با برخی از آنها موافق نیست. با این حال، بسیار بهتر از جمع آوری گروهی است که از طرح سؤالات و مشکلات احتمالی می ترسند، فقط زمانی که برنامه ها از قبل شروع شده اند، این مشکلات ظاهر شوند.

4. قبل از نتیجه‌گیری، «مراحل بعدی» را به افراد اختصاص دهید

هر موضوع یا هدفی که در طول دوره رهبری خود پوشش می دهید باید با سؤالاتی مانند “پس چه؟” پایان یابد. و “مرحله بعدی چیست؟” اگر کسی نداند که با آنها چه کند، ثبت ایده های عالی معنی زیادی ندارد.

تعیین مراحل بعدی به افراد کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که وقتی همه به سر کار باز می گردند، ایده ها پشت سر نمی گذارند. در واقع، ایده خوبی است که هر روز عقب نشینی مدیران خود را با خلاصه ای از کارهایی که گروه انجام داده است، فهرستی از مراحل بعدی و فرد امتیازی برای هر یک به پایان برسانید. این تمرین همچنین می تواند به اطمینان حاصل شود که هیچ فردی با وظایف محول شده بیش از حد سنگین نمی شود کمک کند.

5. وقتی همه سر کار برگشتند، پیگیری کنید

دلیل اینکه بسیاری از کارمندان خط مقدم تعجب می کنند که در نشست های رهبری چه اتفاقی می افتد این است که پس از پایان همه چیز طبق معمول پیش می رود. برای به دست آوردن ROI از یک عقب نشینی خارج از سایت، باید در واقع با اهداف پیش بروید و تغییرات و پروژه هایی را که در آنجا مورد بحث قرار گرفت، اجرا کنید.

این شبیه به دلیل شکست شرکت ها در نوآوری است. مردم پیشنهادهایی می دهند یا حتی ایده ها و مراحل اجرا را ترسیم می کنند، اما هرگز نمی بینند که رهبری آنها را در نظر گرفته یا در تلاش برای اجرای آنها باشد. پیگیری برای ایده‌هایی که در نشست‌های رهبری برای جلب توجه و ارائه نتایج ایجاد می‌شوند الزامی است.

عقب‌نشینی‌های مدیران می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی مؤثر باشد، تا زمانی که رهبران با اهداف روشن و تیمی صادق و آماده برای انجام کارهایی فراتر از صحبت کردن، وارد آن‌ها شوند. اندازه گیری ROI از چنین عقب نشینی ها یک کار طولانی مدت است، اما تنها راه برای اطمینان از اینکه چنین عقب نشینی هایی ارزش سرمایه گذاری زمان و هزینه را دارند، می باشد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد رهبری هوشمند در عمل هستید،  به شما توصیه می کنم که از کتاب های من  و همچنین خدمات سخنرانی و آموزشی من دیدن کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید