7 عنصر کلیدی که صفحات فرود وب سایت شما باید برای موفقیت داشته باشند

 

7 عنصر کلیدی که صفحات فرود وب سایت شما باید برای موفقیت داشته باشند

طراحی صفحه فرود

نوشته مارکوس کوک

صفحه فرود به صفحه وب سایتی گفته می شود که کاربران پس از کلیک بر روی پیوندی در صفحه نتایج موتور جستجو، تبلیغات بازاریابی یا یک تبلیغ آنلاین، در آن قرار می گیرند. با بهینه سازی صفحات فرود خود، می توانید نتایج کمپین های PPC خود را بهبود بخشید و ROI را به حداکثر برسانید.

جنبه های زیادی برای طراحی یک صفحه فرود با تبدیل بالا وجود دارد، اما ما بر روی هفت عنصر کلیدی تمرکز می کنیم تا شانس شما برای موفقیت را به حداکثر برسانیم:

1. تبلیغات و صفحات فرود را ثابت نگه دارید

اگر تبلیغاتی را اجرا می کنید تا افراد را از فیس بوک به صفحه فرود خود بکشانید، مطمئن شوید که فرآیند جذب یکپارچه است. اگر با آنچه تبلیغ وعده می دهد و آنچه صفحه فرود نشان می دهد قطع شود، مشتری را خاموش می کند. در آگهی ارسال رایگان ارائه ندهید تا مردم به این پیشنهاد دسترسی پیدا کنند و سپس آن را در هنگام تسویه حساب ارائه ندهید.

همچنین، مطمئن شوید که با زیبایی شناسی صفحه خود سازگار هستید. اگر تبلیغ شما دارای تصویر آبی است، صفحه فرود شما نباید پس زمینه قرمز داشته باشد. تجربه کاربر را از بین می برد و مشتریان را برای حرکت رو به جلو مردد می کند. اطمینان حاصل کنید که نه تنها پیام های شما سازگار است، بلکه تجربه آن نیز سازگار است.

2. توجه آنها را با تیتر خود جلب کنید

به طور متوسط، اگر 10 نفر آگهی شما را ببینند ، هشت نفر عنوان شما را می خوانند، اما تنها دو نفر نسخه شما را می خوانند. بنابراین، مهم است که عنوان خود را تا حد امکان بهینه کنید. من این کار را با چیزی که “قانون 5 ثانیه” می نامم انجام می دهم. قانون 5 ثانیه به این معنی است که اگر صفحه فرود را به یک غریبه نشان دهید، آیا آنها می دانند که در پنج ثانیه اول چه چیزی می فروشید؟ اگر نه، پس باید عنوان خود را بازنویسی کنید تا پیشنهاد شما در پنج ثانیه اول واضح و قانع کننده باشد.

3. یک دعوت به اقدام قانع کننده ایجاد کنید

بنابراین بسیاری از افراد فقط «ارسال» را به عنوان فراخوان برای اقدام (CTA) خود دارند. این یک نقص می تواند به شدت بر نتیجه کمپین شما تأثیر بگذارد. CTA شما باید بیننده شما را به کلیک روی آن ترغیب کند. برای مثال، اگر یک کتاب الکترونیکی رایگان ارائه می‌دهید، CTA شما نباید «اکنون دانلود کنید» باشد. در عوض باید «دانلود کتاب الکترونیکی رایگان من» باشد. این تغییر ساده در عبارت نه تنها CTA شما را قانع‌کننده‌تر می‌کند، بلکه گرمتر و دوستانه‌تر می‌کند.

4. طوری صحبت کنید که انگار دارید با یک دوست صحبت می کنید

بسیاری از صفحات فرود با لحن «فروشنده ماشین دست دوم شلخته» صحبت می کنند: «فقط برای مدت زمان محدود، می توانید دو بطری به قیمت یک بطری تهیه کنید…» و سپس یک تایمر شمارش معکوس در بالای صفحه ظاهر می شود که همه آن را می دانند. واقعی نیست، تلاش برای تحت فشار قرار دادن ما برای خرید.

هدف یک صفحه فرود باید فروش باشد بدون اینکه شبیه یک فروشنده باشد. راه انجام این کار این است که به همان روشی که با یک دوست صحبت می کنید صحبت کنید. اگر بخواهید محصولی را به یک دوست توصیه کنید، چگونه این کار را انجام می دهید؟ شما سعی نمی کنید آنها را فریب دهید یا آنها را برای خرید تحت فشار قرار دهید. شما فقط مزایای محصول خود، بررسی ها را به آنها نشان می دهید و توضیح می دهید که چگونه محصول تأثیر مثبتی بر زندگی شما گذاشته است.

 

5. فرم های تبدیل را آسان نگه دارید

وقتی کسی را وادار می‌کنید تا در یک وبینار شرکت کند یا یک کتاب الکترونیکی را دانلود کند، بهترین روش این است که فقط چیزهایی را که باید بداند بپرسید و نه چیزی بیشتر. اگر برای یک وبینار ثبت نام می کنید و تنها چیزی که نیاز دارید یک آدرس ایمیل است، پس این تنها چیزی است که باید بخواهید. شماره تلفن، DOB، آدرس یا هر چیز دیگری را نپرسید. افراد دامنه توجه کوتاهی دارند و همچنین دوست ندارند اطلاعات شخصی را به اشتراک بگذارند. اگر شخصی به سادگی یک فایل سوایپ را دانلود می کند، نباید به شما بگوید که کجا زندگی می کند.

تنها استثنای این قانون پرسیدن نام آنهاست. این می تواند در کمپین های ایمیل آینده مفید باشد. اگر نام کوچک کسی را دارید، می‌توانید با نام به او اشاره کنید و به شما این امکان را می‌دهد که به‌جای فروشنده، به عنوان یک دوست باشید. با این حال، به هیچ وجه به نام کسی برای بازاریابی و ایجاد رابطه نیاز ندارید.

6. بر مزایا تمرکز کنید، نه ویژگی ها

چرا آی پاد موفق ترین پخش کننده موسیقی قابل حمل در اوایل دهه 2000 بود؟ آیا به این دلیل بود که اولین بار به بازار عرضه شد؟ خیر. پخش کننده موسیقی قابل حمل اولین بار در سال 1998 به بازار معرفی شد. آیا به این دلیل بود که بیشترین فضای ذخیره سازی را داشت؟ خیر. آی پاد درایو بسیار کوچکتری نسبت به پخش کننده های MP3 رقیب در آن زمان داشت. پس چی بود؟

هنگامی که استیو جابز در سال 2001 آی پاد را به بازار معرفی کرد، این کار را با شعار “1000 آهنگ در جیب شما” انجام داد. در آن زمان، هر شرکت دیگری پیام بازاریابی خود را حول فضای ذخیره سازی، دیسک سخت و طراحی خود متمرکز می کرد. همه آنها بر ویژگی های محصول خود تمرکز کردند. مشاغل متمرکز بر مزایا.

هنگام نوشتن کپی برای صفحه فرود خود، به یاد داشته باشید که روی مزایای محصول یا خدمات خود تمرکز کنید، نه ویژگی های آن. هیچ کس اهمیت نمی دهد که Michelob Ultra فقط 4.2٪ ABV دارد. مردم اهمیت می دهند که بتوانند آبجو بنوشند در حالی که همچنان از یک رژیم کم کربوهیدرات پیروی می کنند.

7. همه چیز را تست کنید

اغلب اوقات، می بینم که یک بازاریاب کمپینی را اجرا می کند، و اگر نتایج آن طور که انتظار می رفت نبود، به جای صفحه فرود، تبلیغ را سرزنش کنید. با این حال، من همیشه از آن‌ها خواهش می‌کنم که به میزان ترافیکی که به صفحه وارد می‌کنند نگاه کنند، زیرا اگر کلیک می‌کنند اما تبدیل نمی‌شوند، اغلب به این معنی است که مشکل مربوط به صفحه فرود است و نه تبلیغات.

پس دقیقا چه چیزی را باید تست کنید؟ هر چیزی که می توانید.

  • سرصفحه ها: یک سرصفحه را در مورد کمبود و دیگری را در مورد اثبات اجتماعی امتحان کنید.
  • Call-to-action: یک CTA داشته باشید که می گوید «اکنون خرید کنید» و دیگری که می گوید «برو به تسویه حساب». رنگ های مختلف را نیز امتحان کنید.
  • طول صفحه: یک صفحه فرود طولانی و یک صفحه کوتاه را امتحان کنید.
  • ویدیوها: یک صفحه فرود داشته باشید که دارای نامه فروش ویدیو باشد و صفحه دیگری که ندارد.
  • پیشنهاد شما: یک پیشنهاد با ارسال رایگان و یک پیشنهاد دیگر با 10٪ تخفیف را امتحان کنید.

مهم این است که هر مورد را یکی یکی تست کنید. اگر همه تغییرات را به یکباره آزمایش کنید، نمی‌دانید کدام تغییر ممکن است باعث افزایش یا کاهش فروش شود. با آزمایش فقط هدرها شروع کنید. هنگامی که متوجه شدید کدام هدر بهتر عمل می کند، سپس CTA را تست کنید و به سمت پایین لیست بروید.

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 5 =