4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

“هیچ میراثی به اندازه صداقت غنی نیست” – ویلیام شکسپیر، همه چیز خوب است که خوب به پایان می رسد (پرده سوم، صحنه پنجم)

صداقت یک سرمایه گذاری بلندمدت است که تضمین می شود سود سهام خوبی را به همراه داشته باشد. بی صداقتی مثل بدهکاری است. از طریق آن، آینده خود را برای دستاوردهایی به حراج می گذارید که ممکن است در حال حاضر مهم به نظر برسند، اما به سرعت به صورت بی ربط محو می شوند.

همانطور که در کتاب  رهبری استعدادها اشاره کرده  ام ، صداقت یکی از عناصر اصلی شخصیت است. به این ترتیب، در کنار دیگر عناصر باکیفیت شخصیت، مانند شجاعت، فروتنی، کوشش، وفاداری و قدردانی قرار دارد.

صداقت اولین قدم به سوی خرد و عظمت است. 

این عناصر با هم نه تنها شخصیت واقعی یک رهبر، بلکه ارزش او را نیز مشخص می کنند.

ارزش صداقت در رهبری چیست؟ رهبران با قرار گرفتن در کانون توجه و در مرکز توجه پیروان خود، می دانند که باید الهام بخش باشند، اطمینان دهند و راه را از طریق الگو نشان دهند. آنها به سادگی نمی توانند بی صداقت باشند.

صداقت پایه و اساس مثبت اندیشی، روابط معنادار و کار گروهی است

مرز بین تجارت بی رحم و بی صداقتی خط خوبی نیست. انتخاب میانبر عدم صداقت حتی در موارد به ظاهر بی اهمیت هرگز یک گزینه نیست. دروغ‌های کوچک توانایی عجیبی در ایجاد مشکلات بزرگ دارند، که آبروی شما را می‌برد و وجهه شما را به عنوان یک رهبر خدشه‌دار می‌کند. 

رهبران باهوش از اغراق پرهیز می کنند و اموال شرکت را غارت نمی کنند. آنها دیر سر کار حاضر نمی شوند و یا زودتر نمی روند.

آنها به اعتماد گزارش های خود نیاز دارند و می دانند که تنها راهی که می توانند این اعتماد را کسب کنند صداقت است.

صداقت و اعتماد، پیش نیازهای ضروری فعالیت مؤثر انسانی است. 

شما فقط می توانید روابط معنادار را بر اعتماد، به عنوان یک فرد و به عنوان یک رهبر بنا کنید. گزارش‌های شما باید به اطلاعاتی که از شما دریافت می‌کنند اعتماد داشته باشند، و باید اطمینان داشته باشند که همکارانشان نیز آنچه را که از آنها خواسته می‌شود انجام می‌دهند. اعتماد  در هر سطحی از فعالیت های مؤثر انسانی نفوذ می کند. همکاری بدون اعتماد و اعتماد بدون صداقت ممکن نیست.

صداقت از تبدیل شدن اشتباهات به شکست جلوگیری می کند

به عنوان یک رهبر باهوش، باید روشن کنید که صداقت بر هر دغدغه دیگری در سازمان شما اولویت دارد. نمی‌توانید گزارش‌هایتان را به صورت مخفیانه در اینجا و آنجا پنهان کنید، زمانی که آنها احساس می‌کنند ممکن است مانع پیشرفت در یک تکلیف گروهی شوند. موارد جزئی عدم صداقت تقریباً هر بار به مسائل مهم تبدیل می شوند.

شاید کاربردی ترین کارکرد صداقت در زمینه یک سازمان این باشد که می تواند شکست ها را در مراحل اولیه خنثی کند. در این زمینه نیز الگو باشید. خود را به استانداردهای سختگیرانه صداقت نگاه دارید و همین را از کارمندان خود بخواهید.

بلوغ رهبری از صداقت ناشی می شود

صداقت روی کاغذ خوب به نظر می رسد، اما رهبران می دانند که حامل خبرهای بد هرگز خوشایند نیست.

با این حال، رهبران بالغ نیز می‌دانند که راه درست همیشه با کمترین مقاومت نیست. موانعی پیش خواهد آمد و رهبر بالغ با چنین شکست هایی با صداقت و درستکاری برخورد می کند.

صداقت با بلوغ رهبری ارتباط تنگاتنگی دارد. در واقع، عدم صداقت یک رفتار ناپخته است، بسیار شبیه قربانی کردن در هنگام تجربه شکست در شرایط شخصی.

یک رهبر بالغ با فیب کردن چهره خود را حفظ نمی کند. او مسئولیت را می پذیرد، شکست را هضم می کند و تقریباً بلافاصله شروع به فکر کردن به راه هایی برای حل مشکل می کند.

صداقت در ریشه همه مهارت های رهبری است

در چرخ رهبری هوشمندانه خود، صداقت را همراه با سایر عناصر شخصیتی ذکر شده در هسته اصلی خود قرار داده ام. این عناصر ارزش ها، باورها و مراجع مثبت شما را مشخص می کنند. آنها ریشه احساسات، افکار و تمایلات رفتاری شما هستند. آنها شما را همان چیزی می کنند که به عنوان یک رهبر هستید.

در زمینه  برنامه ریزی توسعه رهبری ، می توانید هر یک از مهارت های رهبری خود را از طریق عناصر شخصیتی مانند صداقت هدف قرار دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 7 =