چگونه می توان همکاری را در یک تیم متنوع تقویت کرد

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

«تنوع تنها وجه مشترک همه ماست. . . هر روز آن را جشن بگیرید.» – سر وینستون چرچیل

تنوع باید یکی از نقاط قوت سازمان شما باشد. نیروی کار متنوع می تواند منجر به افزایش خلاقیت، شهرت بهتر شرکت، مجموعه ای بزرگتر از مهارت ها و افزایش سودآوری شود. با این حال، تنوع نیروی کار نیز چالش هایی را ایجاد می کند.

تنوع قدرت، انعطاف پذیری و خلاقیت است.

این وظیفه شما به عنوان یک رهبر هوشمند است که همکاری را در بین نیروی کار متنوع خود تقویت کنید و تنوع را ارتقا دهید و بر چالش هایی که ایجاد می کند غلبه کنید.

الگوبرداری همیشه راهی سازنده برای نزدیک شدن به مسائلی مانند تنوع نیروی کار است، اما در این مثال، کارهای بیشتری می توانید و باید انجام دهید.

بر اساس  مطالعه سال 2007  توسط پروفسورهای دیوید هریسون و کاترین کلاین، تنوع کارکنان مستلزم سه جنبه است که رهبران باهوش باید به درستی به آنها توجه کنند.

  • تنوع مسئول بیشتر نتایج مثبت تنوع است. با ارائه گزیده ای وسیع از منابع اطلاعاتی، تصمیم گیری را بهبود می بخشد. از طریق حل خلاقانه مسئله، خلاقیت و انعطاف پذیری را افزایش می دهد.
  • از سوی دیگر، جدایی، گروه‌هایی از کارکنان را بر اساس تفاوت‌هایشان جدا می‌کند. رقابت بین گروه ها را افزایش می دهد، همکاری را کاهش می دهد و خلاقیت را محدود می کند.
  • نابرابری همچنین همکاری را محدود می کند و منجر به قبیله شدن بر اساس وضعیت سازمانی، درآمد و غیره می شود.

به عنوان یک رهبر، شما باید هدف خود را ترویج تنوع در عین مقابله با جدایی و نابرابری داشته باشید. چگونه به آن دست یابید؟

تمرکز بر آموزش کارکنان

توسعه رهبری  مسئولیت سازمان شما است. آموزش کارکنان نیز باید یکی از اولویت های اصلی آن باشد، تا سطح فردی. بنابراین، رهبران باید این هدف را به وضوح تعریف کنند و مسئولیت کامل پیگیری آن را بر عهده بگیرند. منابع و محیط مساعد برای رشد و توسعه شخصی از وظایف مدیریت است.

همانطور که توسعه رهبری شما بر مهارت های رهبری خاص متمرکز است، برنامه های توسعه کارکنان شما نیز باید با هدف تسهیل ایجاد روابط سالم و ایجاد روحیه جامعه مبتنی بر مالکیت روانی باشد.

شما می توانید از طریق فعالیت های اوقات فراغت و مشارکت جامعه، ارتباط و تعامل را در میان شکاف های فرهنگی و نسلی تشویق کنید.

فواید تنوع را به اشتراک بگذارید

یک رهبر فراگیر واقعاً متعهد به ارتقای تنوع است، تا جایی که آن را به یک اولویت شخصی تبدیل می کند.

او همچنین به طور فعال به کارکنان و مدیران در مورد اینکه محیط کاری متنوع چیست آموزش می دهد و آموزش می دهد.

تقویت همکاری در یک تیم متنوع باید اولویت شما باشد.

گذراندن دوره آموزشی تنوع، مدیران را در ارزیابی کارکنان مؤثرتر و توانمندتر می کند. آموزش تنوع  همچنین می تواند رضایت و حفظ کارکنان را بهبود بخشد. تمرکز بر تنوع در نهایت منجر به ایجاد حس مالکیت قوی در کارکنان و در نتیجه وفاداری بیشتر به سازمان می شود.

درگیر و توانمند سازید

جستجوی ورودی و بازخورد از کارکنان در فرآیند استخدام، آنها را در درونی‌ترین فعالیت‌های سازمان درگیر می‌کند، بنابراین مالکیت روانی را تشویق می‌کند. تفویض اختیار تصمیم گیری همچنین به افراد توانمند می شود و به ایجاد عزت نفس کمک می کند.

همکاری با مدارس برای پرورش استعدادهای جدید و ترویج فرهنگ سازمانتان به شما فرصتی زودهنگام می دهد تا بر اهمیت تنوع تاکید کنید و ارزش همکاری را در محیطی متنوع به کارمندان آینده خود القا کنید.

ارتقای ارتباطات بین نسلی

با این حال، در یک نیروی کار متنوع، شکاف‌ها می‌توانند در سطوح مختلف ظاهر شوند، که باعث می‌شود جدایی و نابرابری همکاری را مسموم کند. پر کردن شکاف های نسلی اغلب دشوارترین است.

برای کمک به تسهیل ارتباطات خوب بین نسلی، بر مشارکت و غیررسمی تمرکز کنید و از به کارگیری فناوری مدرن برای گردآوری نیروها با نسل X، Y و Zers خودداری نکنید.

منتورینگ یک راه عالی برای گرد هم آوردن نسل های مختلف است. محیطی را در سازمان خود ایجاد کنید که برای فرصت های مربیگری بین نسلی مناسب باشد.

تعهد خود را قابل مشاهده کنید

رهبران فراگیر از به چالش کشیدن وضعیت موجود نمی ترسند و در هر فرصتی تعهد کامل خود را به تنوع تکرار می کنند. از آنجایی که مدیریت صحیح تنوع کار هرکسی است، چنین رهبرانی ترسی ندارند که دیگران را نیز مسئول بدانند.

جشن گرفتن رویدادهایی با تمرکز بر تنوع مانند روز جهانی زن، روز جهانی پایان دادن به نژادپرستی، روز جهانی مردمان بومی جهان و غیره را به بهترین نحو انجام دهید.

مزایای بالقوه تنوع نیروی کار برای سازمان شما بسیار زیاد و گسترده است. این به شما بستگی دارد که این مزایا را از طریق مهارت ها و نگرش رهبری خود به ثمر برسانید.

آیا به دنبال تعریف و بهبود فرهنگ سازمان خود هستید؟ خدمات فرهنگ شرکتی من را بررسی کنید  .

بدون نظر

پاسخ دهید