اصولاً سه مدل در بازاریابی تجاری تا کسب و کار وجود دارد:

مدل کسب و کار 1 – مدل سنتی کسب و کار کوچک محلی

مدل فوق شامل مشاغل محلی کوچکی است که سازماندهی چندانی ندارند. سازمان‌هایی که تحت مدل کسب‌وکار محلی سنتی طبقه‌بندی می‌شوند هنوز از روش‌های ابتدایی برای تبلیغ یک محصول یا خدمات خاص استفاده می‌کنند.

چنین مشاغلی معمولاً توسط افراد حرفه ای مدیریت نمی شوند. افرادی با دانش فنی و فروش منصوب می شوند که کل نمایشگاه را اداره می کنند.

روش های تبلیغ برند

 

 • تبلیغات چاپیچنین مشاغلی محصولات و خدمات خود را از طریق کوپن های تخفیف در روزنامه ها یا هر شکل دیگری از رسانه های چاپی تبلیغ می کنند.

   

 • تبلیغات رادیوییتبلیغات در رادیو یکی از قدرتمندترین راه های تبلیغ یک برند است. این باعث ایجاد آگاهی از یک برند خاص در بین مشتریان می شود. تنها محدودیت در تبلیغات رادیویی این است که پیگیری نتایج برای مشاغل دشوار است.

   

 • تبلیغات تلویزیونی محلیتبلیغات تلویزیونی محلی به مخاطبان بیشتری می رسد. این بسیار گران است از تبلیغات چاپی و تبلیغات رادیویی، اما فوراً در بین مشتریان سروصدا ایجاد می کند.

   

 • تبلیغ از طریق وب سایتکسب و کارها همچنین وب سایت هایی را برای تبلیغ محصولات و خدمات خود ایجاد می کنند. تبلیغ برند از طریق وب سایت نیز محدودیت های خاص خود را دارد. یک سازمان تنها در صورتی سود می برد که مشتریان با وب سایت خاصی برخورد کنند و بلافاصله با مقامات مربوطه برای کمک بیشتر تماس بگیرند.

  تنها محدودیت در مدل سنتی کسب‌وکار کوچک محلی این است که کسب‌وکارها برای پیگیری نتایج و خروجی‌ها مشکل دارند.

مدل کسب و کار 2 – کسب و کار کوچک با سایت خوب و یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی

چنین مشاغلی بسیار سازماندهی شده و از نظر فنی پیشرفته تر از مشاغل فوق هستند.

 

 • تبلیغ از طریق سایت های شبکه های اجتماعیچنین مشاغلی به تبلیغ محصولات و خدمات خود از طریق سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اورکات و حتی توییتر اعتقاد دارند. یک نمایش خوب از محصولات و خدمات سازمان خود را در سایت های شبکه آپلود کنید تا مشتریان تا آنجا که می توانند اطلاعات جمع آوری کنند.

   

 • موتورهای جستجوچنین کسب و کارهایی به اندازه کافی هوشمند هستند تا وب سایت های خود را در موتورهای جستجو رتبه بندی کنند. هر مشتری که کلمه کلیدی خاصی را در گوگل، یاهو، MSN یا هر موتور جستجوی دیگری تایپ کند، به طور خودکار بر اساس نیازها و نیازهایش به وب سایت سازمان هدایت می شود. وب‌سایت‌ها به‌طور حرفه‌ای توسط افراد مربوطه مدیریت و تعدیل می‌شوند که نظرات، سؤالات، پیشنهادات، بازخوردها و غیره مشتری را به طور کامل پیگیری می‌کنند.

مدل کسب و کار – 3

سایت بهینه شده برای موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی یکپارچه شده است

چنین کسب و کارهایی از اینترنت با پتانسیل کامل خود استفاده می کنند. چنین مشاغلی از بازاریابی ایمیلی برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده می کنند. بازاریابان تجاری محصولات خود را به خوبی ارائه می دهند و آن را از طریق ایمیل برای مشتریان احتمالی ارسال می کنند. مطمئن شوید که با مشتریان خود تماس می گیرید تا بفهمید که آیا نامه شما را دریافت کرده و خوانده اند یا خیر؟

بازاریابان کسب و کار به حفظ یک رابطه سالم و قوی با مشتریان خود اعتقاد دارند تا آنها به جای دیگری نروند. چنین مشاغلی با مشتریان خود اعتماد ایجاد می کنند.

چنین مشاغلی محصولات خود را از طریق:

رتبه بندی وب سایت سازمان خود در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و غیره تا مشتریان در جستجوی وب سایت دچار مشکل نشوند.

هنگامی که مشتریان به سایت می رسند، اغلب گزینه های سودآور مختلفی مانند کوپن های تخفیف به آنها ارائه می شود یا از آنها خواسته می شود که در خبرنامه، بروشورها، هشدارهای ایمیل و غیره سازمان مشترک شوند.

لحظه ای که مشتری در کوپن های تخفیف یا اعلان های ایمیلی مشترک می شود، سازمان مشتری تایید شده خود را دریافت می کند.

کسب و کارها همچنین برندهای خود را از طریق سایت های شبکه های اجتماعی و ارسال ایمیل به مشتریان تبلیغ می کنند.

چنین مشاغلی مجبور نیستند برای تبلیغات هزینه کنند، اما می توانند برندهای خود را از طریق ارسال ایمیل به مشتریان تکراری خود محبوب کنند.

بدون نظر

پاسخ دهید