بازاریابی تجاری به خرید و فروش کالا و خدمات بین دو کسب و کار اشاره دارد.

اجازه دهید فرآیند کامل بازاریابی کسب و کار به کسب و کار را درک کنیم

هیچ مشتری دوست ندارد روی برند شما سرمایه گذاری کند مگر اینکه و تا زمانی که از بقیه جدا شود. محصولات و خدمات شما باید از بقیه متمایز باشد تا در بین مشتریان به یک موفقیت فوری تبدیل شود. هیچ مقدار قانع کننده در بازاریابی کسب و کار کمک نمی کند. در مورد برند خود بسیار مطمئن باشید. شما خودتان باید به برندتان اعتقاد داشته باشید تا دیگران هم به همین باور برسند.

اگر سازمان شما لپ‌تاپ‌های دل را به سازمان‌های دیگر می‌فروشد، اگر شما نیز از آن استفاده کنید، بسیار خوب خواهد بود. حمل لپ‌تاپ لنوو در حین آماده‌سازی لپ‌تاپ‌های Dell ممکن است با مشتری خوب نباشد.

چیزی با ارزش به مشتری خود بدهید .

ارائه خوبی از پیشنهادات خود ارائه دهید . ارائه گیج کننده ای انجام ندهید. چند بروشور، جزوه دریافت کنید. نوشته های چاپ شده که می تواند در بین مشتریان شما پخش شود. درک کنید که محصولات و خدمات شما چگونه برای مشتریان شما مفید است. به روش های نوآورانه ای فکر کنید تا برند خود را محبوب و به راحتی قابل قبول کنید. مسابقات را اجرا کنید، مزایا و جوایزی را به مشتریان بدهید تا برند خود را متمایز کنید. محصول خود را از طریق سایت های شبکه اجتماعی-فیس بوک، اورکات و حتی توییتر تبلیغ کنید.

روش ارتباطی مناسب را انتخاب کنید . به یاد داشته باشید که ارسال نامه های انبوه یا پیامک های انبوه در تجارت و بازاریابی تجاری قابل استفاده نیستند. لیست مشتریان خود را با دقت آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که لیست مشتریان شما دارای ستون های اصلی مانند نام شخص مورد نظر، نام، آدرس دفتر، شماره تماس، شناسه ایمیل و غیره باشد. همچنین ستون نظرات را اضافه کنید تا بتوانید بعد از هر جلسه یا بحث نظر بنویسید. سعی کنید وب سایت های مشتریان بالقوه خود را مرور کنید. در طول جلسات نیز به شما کمک خواهد کرد.

با مشتری تماس بگیرید و سعی کنید برای یک جلسه وقت ملاقات بگیرید. قبل از رفتن به جلسه، همچنین باید اطلاعات مربوط به سازمان و محصولات خود را از طریق ایمیل ارسال کنید تا مشتری یک بار آن را بررسی کند. هرگز ایمیل های عمومی ارسال نکنید. مشتری را با نام او خطاب کنید. پس از ارسال ایمیل، با مشتری تماس بگیرید و متوجه شوید که آیا او نامه را دریافت کرده است یا خیر؟

همیشه برای جلسه خود آماده باشید. تمام مدارک لازم را به همراه داشته باشید. مشتری می تواند هر چیزی را از شما بپرسد. پس از همه، او روی محصولات شما سرمایه گذاری می کند! نمی توانی شکایت کنی! یاد بگیرید شنونده خوب و صبور باشید. هنگامی که طرف مقابل در حال صحبت کردن است، صحبت را قطع نکنید. بذار اول تموم کنه

سفت و سخت بودن در بازاریابی کسب و کار به کار نمی آید . فرد باید تا حدی انعطاف پذیر باشد. به یاد داشته باشید که مشتری شما پادشاه است و اگر واقعاً می خواهید در تجارت زنده بمانید، نمی توانید او را آزار دهید.

در اقدامات خود سریع عمل کنید. منتظر تأییدیه‌های مقامات بالاتر یا نامه‌های سایر بخش‌ها نباشید. فوراً با آنها تماس بگیرید و کارها را در اولین فرصت انجام دهید. هیچ کمبودی برای سازمان های دیگر برای مشتری شما وجود ندارد.

بهترین قیمت را به مشتری خود ارائه دهید. فکر نکنید مشتری شما متوجه نمی شود که رقیب شما چه چیزی ارائه می دهد. در صورت لزوم فوراً از رئیس گزارشگر خود تأییدیه بگیرید و سعی کنید معامله را در اسرع وقت ببندید.

پس از بسته شدن معامله مشتری خود را فراموش نکنید. هر چند وقت یکبار با او تماس بگیرید یا به او سر بزنید. او را در روز تولدش یا دیگر کارهای مهمش آرزو کنید. او همیشه به شما وفادار خواهد بود. از او بخواهید برای سازمان شما یک گواهی بنویسد. این به شما کمک می کند تا مشتریان جدید جذب کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید