سازمان A فایل های اداری، دفترچه یادداشت، و انواع لوازم التحریر اداری را به سازمان B، C و D می فروشد. سازمان A با پیتر – یک کاربر نهایی که می خواهد دو مداد برای پسرش تام بخرد، معامله نمی کند. بازاریابی کسب و کار به تجارت به مبادله کالاها و خدمات بین مشاغل اشاره دارد.

آمیخته بازاریابی به تعیین نقاط فروش منحصر به فرد (USP) یک برند کمک می کند. آمیخته بازاریابی در تعیین اینکه چگونه محصولات و خدمات یک سازمان با رقبا متفاوت است، کمک زیادی می کند.

آمیخته بازاریابی مترادف با چهار P است

  • قیمت
  • محل
  • ترویج
  • تولید – محصول

بازاریابی کسب و کار فنجان چای همه نیست. فرد باید درک کند که مطلقاً جایی برای احساسات در خرید تجاری وجود ندارد. خود را جای مشتری نگه دارید. او تمام حقوق انتخاب و انتخاب را دارد. بالاخره او در سازمان شما سرمایه گذاری خواهد کرد.

تولید – محصول

چیزی با ارزش به مشتری خود ارائه دهید .

اگر می خواهید برای یکی از اعضای خانواده خود یک لپ تاپ بخرید، آیا به سادگی می روید و هر مارک موجود در بازار را انتخاب می کنید؟ پاسخ خیر است. در واقع هیچ کس این کار را نمی کند. به طور مشابه، خریداران تجاری نیز در چیزی سرمایه گذاری می کنند که سود بیشتری به همراه دارد. محصولات باید دارای ویژگی های مناسب و برجسته باشند. هرگز مشتری خود را دست کم نگیرید. مشتری شما قطعا متوجه خواهد شد که رقبای شما چه چیزی ارائه می دهند.

محصول شما باید ظاهر خوبی داشته باشد و مطابق با نیازهای خریدار عمل کند.

سازمان Z خدمات پیام کوتاه انبوه را به سازمان X (یک موسسه آموزشی) می فروشد که بیشتر از این سرویس برای ارسال پیام های متنی به دانشجویان موجود و همچنین پذیرش های احتمالی استفاده می کند. سازمان X دارای پایگاه داده ای از حدود 50000 دانش آموز (شامل دانشجویان فعلی و جدید) است که به عنوان سرویس پیامک انبوه توسط سازمان Z می تواند فقط برای 10000 دانش آموز و نه بیشتر از آن پیامک ارسال کند.

آیا فکر می کنید سازمان X در خدمات سازمان Z’S سرمایه گذاری کند؟ بدیهی است که خیر.

هر سازمانی باید دو نکته زیر را در نظر بگیرد:

ظاهر محصول (بسته بندی، ظاهر محصول چگونه است؟)

عملکرد محصول (باید پاسخگوی نیازهای مشتری باشد)

قیمت

خریداران تجاری معمولاً قیمت‌های بیشتری را نسبت به مصرف‌کنندگان فردی می‌پردازند که به صورت عمده خرید می‌کنند . بازاریابان کسب و کار باید بدانند که چگونه قیمت گذاری خود را ساختار دهند، مشروط بر اینکه برند آنها قوی باشد.

ترویج

ترفیع به روش های ارتباطی اشاره دارد که یک بازاریاب تجاری برای تبلیغ برند خود در بین مشتریانش استفاده می کند. به یاد داشته باشید که برند شما باید از بقیه جدا باشد. شما واقعاً باید به خوبی با مشتریان خود تعامل داشته باشید. تبلیغ برند با موفقیت باعث افزایش فروش و در نهایت سود برای سازمان می شود.

برندها را می توان از طریق جلسات کاری، جلسات وب، ایمیل، خبرنامه های در حال گردش، بروشورها، جزوات و غیره تبلیغ کرد. نمایشگاه های تجاری را سازماندهی کنید و همه مشتریان بالقوه و موجود خود را در یک پلت فرم مشترک دعوت کنید . نمایش خوبی از محصولات و خدمات خود ارائه دهید. تا جایی که می توانید با مشتریان خود تعامل داشته باشید. اجازه ندهید با یک شک در ذهنشان بروند. فراموش نکنید که کارت ویزیت آنها را جمع آوری کنید. مطمئناً بعداً برای پیگیری به اطلاعات تماس آنها نیاز خواهید داشت.

محل

ارائه محصولات و خدمات در مکان مناسب که برای مشتری راحت و آسان باشد همیشه هزینه دارد.

بدون نظر

پاسخ دهید

3 × 1 =