4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

مدیران «مدرسه قدیمی» ممکن است تعامل دیجیتالی را در تضاد با ایجاد ارتباطات شخصی و معنادار انسانی بدانند.

با این حال، در جهانی که توسط همه‌گیری جهانی اخیر سازماندهی شده است، دیگر نمی‌توانید «مدرسه قدیمی» باشید. علاوه بر این، فناوری دیجیتال می تواند برای ایجاد ارتباطات انسانی، برای رهبران کسب و کار و متخصصان توسعه رهبری به طور یکسان، موهبتی باشد.

ایجاد ارتباطات انسانی به صورت دیجیتالی

تعامل دیجیتال چیزی است که شما از آن می سازید. 

چگونه می توانید ارتباطات انسانی واقعی و تاثیرگذار را به صورت دیجیتالی ایجاد کنید؟ این تعهد نیازمند یک رویکرد دو جانبه است.

در سطح شخصی، باید ذهنیت خود را مجدداً تغییر دهید.

 • باورهای اصلی خود را به چالش بکشید و یک طرز فکر جدید متمرکز بر دیجیتال تعریف کنید.
 • به طور فعال ذهنیت جدید خود را نسبت به ذهنیت قبلی خود ترویج دهید.
 • این طرز فکر جدید را به رفتارهای جدید هدایت کنید.

رهبران و متخصصان توسعه رهبری باید در نحوه تعامل خود با فراگیران تجدید نظر کنند. فراتر از چالش‌های آشکار،  تعامل دیجیتالی  فرصت‌های خوبی را در این زمینه ارائه می‌دهد.

 • با خودت ارتباط برقرار کن
 • مولفه های مهارت های ارتباطی صلاحیت رهبری هسته بیرونی خود را تقویت کنید.
 • فناوری تعامل دیجیتال خود را بهینه کنید. یاد بگیرید که از آن به درستی استفاده کنید.

ذهنیت خود را تغییر دهید، رفتار خود را تغییر دهید

به عنوان یک رهبر یا مربی رهبری، باید ذهنیت خود را به شکلی دیجیتالی سازگار تغییر دهید. تنها از این طریق فرصتی واقع بینانه برای استفاده از قدرت های تعامل دیجیتال در ارتباطات انسانی معنادار خواهید داشت.

آنچه را که اکنون می دانید به چالش بکشید. منطقه راحتی خود را ترک کنید و این احتمال را بررسی کنید که برعکس سیستم اعتقادی فعلی شما ممکن است کار کند. ذهنیت جدید خود را حول مجموعه ای از اصولی که رهبری دیجیتال موفق را توصیف می کند، تعریف کنید.

 • نوآوری را بپذیرید و با عدم اطمینان راحت شوید.
 • بر بهره برداری از فرصت هایی که عصر دیجیتال ارائه می دهد تمرکز کنید.
 • خلاقیت و مهارت دیجیتال را ارتقا دهید.
 • یادگیری و توسعه تجربی را اولویت اصلی خود قرار دهید.

روال هایی را برای تقویت ذهنیت جدید خود ایجاد کنید. برای مدتی، طرز فکر جدید شما با ذهنیت قبلی شما برای برتری مبارزه خواهد کرد. اتخاذ رفتارهای جدید مطابق با طرز فکر جدید، تعادل را به نفع دومی تغییر می دهد.

بهینه سازی تعامل با فراگیران

برای اینکه بتوانید به درستی مربیگری کنید، باید به تعادل عاطفی و فیزیکی دست یافته باشید. مراقب خود باشید و سطح کورتیزول خود را پایین نگه دارید. این به شما امکان می دهد انرژی خود را حفظ کنید و با دیگران ارتباط بهتری برقرار کنید.

برای ارتباط بهینه با دیگران، باید “در فرم” باشید. 

در کتاب‌هایم ، من همیشه به چیزی که پنجمین شایستگی رهبری هسته‌ای بیرونی می‌خوانم اهمیت زیادی قائل بوده‌ام:  مهارت‌های ارتباطی .

برای بهبود این شایستگی ضروری، به طور کامل گوش دهید، بازخورد مؤثر ارائه دهید، درگیر مدیریت سازنده تعارض باشید، به وضوح ارتباط برقرار کنید و بر ایجاد روابط واقعی تمرکز کنید.

ریزه کاری های فناوری ارتباطات دیجیتالی که استفاده می کنید را بیاموزید. مطمئن شوید که ابزار شما مطابق با نیازهای شماست. ویدیو را روشن کنید و از کسانی که مربی آنها هستید بخواهید همین کار را انجام دهند. اعلان ها را خاموش کنید و مطمئن شوید که اتصال اینترنت شما می تواند نیازهای ارتباطی شما را برطرف کند.

شناخت مزایای تعامل دیجیتال در توسعه رهبری

چرا باید به قطار تعامل دیجیتال بپرید؟ فراتر از کلیشه هایی مانند “دیجیتال آینده است”، فناوری دیجیتال به رهبران و متخصصان توسعه رهبری مجموعه ای از مزایای کاملاً تعریف شده را ارائه می دهد.

 • این فعالیت مربیگری شما را افزایش می دهد و آن را برای تمام سطوح سازمانی مقرون به صرفه می کند.
 • می تواند تعاملات شما را هدفمندتر و موثرتر کند.
 • این به شما قدرت جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها را می دهد، بنابراین راه هایی برای اندازه گیری موفقیت و نتیجه گیری های ارزشمند در اختیار شما قرار می دهد.

اگر می خواهید مهارت های رهبری دیجیتال خود را تقویت  کنید، کتاب های من و همچنین خدمات سخنرانی و مربیگری من را بررسی کنید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =